W. l. RECLAME-DAG. RECHTZAKEN. SPORT. LAND- EN TUINBOUW. SCHEEPSTIJDINGEN. SPREEKCEL. r KANTONGERECHT TE LEIDEN. Voor den Kantonrechter-plaatsvervanger mr. Fokker stond heden terecht J. J. B., uit Gouda, wien ten laste was gelegd, dat hij het roer van de zandschuit, dat hij behoorde te bedienen, had verlaten. Het O. M. vroeg veroordeeling tot een boete van f 4 of 4 dagen. De Kantonrechter, terstond vonnis wijzende, veroordeelde den verdachte over eenkomstig den eisch. Voor den Kantonrechter mr. Klein stond vervolgens terecht L. N. den O., te Leiden, wien ten laste gelegd was, dat hij als bestuurder van een auto, een paard en wagen had aangereden en dusdanig gereden had, dat hij de veiligheid van het verkeer in gevaar bracht. Gehoord werden vier ge tuigen k charge en één getuige k déchargè, die verschillende verklaringen aflegden. Het geval was gebeurd op den weg tusschen Oegstgeest en Sassenheim en de bestuurder van het groen ten wagentje zou tengevolge van de aanrijding van den wagen zijn ge slingerd. Als raadsman van den verdachte trad op mr Nord Thomson. Het O. M. vroeg verooideeling tot een boete van f 15 of 10 dagen. Mr. Nord Thomson achtte de feiten niet gedekt door de dagvaarding. Bovendien wees hij er op, dat de aangeredene in stede van op een bok van een wagen op den vloer daarvan had gezeten, zóó dat zijn beenen buiten boord bengelden. Aan die wijze van zitten zal het wel te wijten zijn geweest, dat de wagenvoerder op den grond terecht kwam. De raadsman van verdachte wees nog op de gladheid van den weg op den dag van het gebeurde en vroeg ten slotte ver- dachte's vrijspraak. Terecht stond de te Antwerpen geboren Dultsche koopman E. R. F., wonende te Wassenaar, wien eveneens het veroorzaken van een aanrijding werd ten laste gelegd. Verdachte had een auto bestuurd en daar mede toen hij zooals uit de verklaringen van getuigen bleek, een motorrijder aange reden wiens zijspanpassagiere de dupe van hel geval werd. Na een verhoor van vier ge- tulgen, de vijfde was vliegenier en had men blijkbaar niet aan de vleugelen van Icarus kunnen ontlokken, vroeg het O. M. ver- dachte's veroordeeling tot een boete van f 10 of 5 dagen. Tegen de werkgevers P. M. V. en C. J. 0 ..uit Leiden, werd wegens herhaalde over treding van de Arbeidswet veroordeeling ge- eischt tot boeten van f 10 of 10 dagen hech tenis. Beide verdachten kregen een verma ning van den Kantonrechter, dat zij bij een volgend voorkomen van dezelfde overtreding het te lang in dienst houden van een werknemer er niet met een geldboete zul len afkomen, maar tot een hechtenisstraf zullen worden veroordeeld. Uitspraak in bovengenoemde zaken op 1 Juni. DE VERGIFTIGING VAN KAPITEIN QUECK De derde kamer der Haagsche Recht bank heeft den termijn van gevangenhou ding van majoor G., die is gearresteerd en in het Huis van Bewaring ingesloten in verband met het tragische vergiftigings- gevaJ van kapitein Queck, welke termijn 23 dezer zou afloopen, met 30 dagen ver lengd. RECLAME. Eczeem, uitslag en alle jeukende huid ziekten behooren afdoend behandeld te wof- den, ander9 komen jiii telkens terug. Hoe langer de huidkwaal verwaarloosd wordt, des te moeilijker wordt het om haar te gene zen. Wend onmiddellijk Foster's Zalf aan: deze geeft dadelijk verlichting en voortgezet gebruik doet de kwaal geheel verdwijnen. Foster's Zalf is alom verkrijgbaar k f 1.75 per doos, f 1.— per tube. 2846 VOETBAL. OLYMPISCH B-ELFTAL—NEW CASTLE UNITED 0—2. Een eervolle, doch ruimschoots verdiende nederlaag der onzen. Ten aanechouwe van naar schatting circa 17.000 toeschouwers hebben gisteravond in het Sparta-kasteel te Spangen de Novo- Castrians zich eenigermate gewroken voor hun nederlaag van Zondag j.l. door op de Olympische B-ploeg een gemakkelijke 20- overwinning te behalen. Eerlijk gezegd is het spel van de Engel- sche prof-kampioenen in dezen wedstrijd ons niet meegevallen, wij hadden verwacht, dat *ij er alles op zouden zetten om den indruk van de smadelijke 40 nederlaag tegen het Nederlandsche elftal uit te wisschen en voet- halminnend Holland te overtuigen van de Britsche superioriteit. Maar dit hebben zij in geen enkel opzicht gedaan; zeker, individueel waren de Engel schen stuk voor stuk verre de meerderen van de onzen; hun weergalooze balcontrole, hun Mathematisch zuiver aan- en doorgeven, hun lot in de perfectie doorgevoerd short-passing en hun verbluffend positiespel dwingen ook Du weer bewondering af, maar dat zij van de Olympische B-ploeg, dat toch zeker niet kerker mag worden gea<*ht dan tientallen elubelflal'en hier te lande, slechts met 20 hebben weten te winnen, heeft veren met °ns in hun verwachtingen teleurgesteld. Het is buitengewoon aantrekkelijk voetbal, ^at de Engelschen demonstreerenvoor den V'aren voetballiefhebber is het om te water landen, maar.het is uitsluitend berekend °P het publiek en niet op doelpunten maken. Er is na den wedstrijd van Zondag algemeen gezegd, dat wanneer de ont moeting nogmaals zou moeten plaats i,Mden. de Hollanders geen voet aan den JjM zouden krijgen en met dikke cijfert zou den worden geslagen. Na de match van gisteravond zijn wij van h®t tegendeel overtuigdwanneer er gister avond op Spengen opnieuw een enthou siaste ploeg had gestaan met dezelfde capi- citeilen als waarover de Ned. elftalspelers beschikken, zou de uitslag stellig minder gunstig voor de Britten geweest zijn; wan neer wij zelfs maar alléén Tap op de mid den voorplaats hadden gehad, zou de score onzerzijds zeker niet blank gebleven zijn. Volmondig zij erkend dat de gasten na der rust de zaak heel kampjes opnamen en den volke vergastten op voortreffelijk gallery- play, maar d e beslissing was reeds geval len voor de hervatting, toen de Hollanders door een geweldig enthousiasme vergoed den, wat zij aan techniek en tactiek te kort schoten en ook de Engelschen speelden voor wat zij waard waren Toen kregen Steffens Hoogmoed en Berendrecht eenige mooie kansen om Holland de leiding te geven, maar door treuzelen en slecht schieten gin gen zij verloren; had daar Tap ge staanIII En toen na een half uur spelens Haak en van der Zalm elkaar in den weg liepen en den bal lieten gaan, profiteerde de handige Gallacher dankbaar van deze gelegenheid om het leder langs den uitloopenden Quax te tippen. Dat onfortuinlijke doelpunt werkte depri - meerend op onze spelers, wel werkten zij nog hard, maar de absolute „fighting spirit", de heilige wil om te winnen onontbeerlijk bij deze wedstrijden ontbrak. Quax vocht als een leeuw, ranselde tel kenmale weer den bal veldwaarts, kortom hield wat er menschelijkerwijze gesproken, te houden was, maar moest kort na het be gin der tweede helft toch zwichten voor een onberispelijken kopbal van Mac Donald. Daarna was er nog maar één ploeg, die voetbalde, Newcastle. Gedurig omzwermden de profs. Quax hei ligdom; met een verrassende snelheid en nauwkeurigheid ging de bal soms over de heele voorhoede van voet tot voet maar „the finishing touch", 't doodelijk schot ontbrak en zoo konden Haak en van der Zalm tel kens weer ingrijpen en* het leder wegtrap pen naar.... de vijandelijke kanthalfs. die letterlijk iederen bal opvingen en met korte vinnige trapjes hun voorhoede weer aan het werk zeiten. Slechts sporadisch kwam de bal over de helft, waar onze voorhoede er dan bitter weinig van terecht bracht, zoodat Hudspeth en Maitland steeds bijgestaan door den mid- half Spencer, die zelden met zijn aanvals- linie ten aanval toog. weinig moeite hadden de aanvallen af te staan. Onder een voortdurend overwicht der gasten floot dr. Bauwens, uit Keulen, die den soms al te forschen wedstrijd volkomen in handen had het einde. De Olympische ploeg was als volgt samen gesteld: doel- Quax; achter: Haak en van der Zalm; midden: de Ridder. Andriessen en Krom; voor: Schipper, Hoogmoed, Steffens, Barendrecht en van der Berg. Alleen Quax was in buitengewone condi tie, de backs waren volhoudend en stug, maar ontsierden hun spel meermalen door unfaire trucjes; waarlegen dr. Bauvens, de heftige appèls van Gallacher ten spijt, o.i. niet steeds voldoende optrad. Van de halflinie was Krom de beste en de Ridder absoluut onvoldoende. De voorhoedespelers deden geen van al len groote dingen, alleen Barendrecht gaf af en toe blijk een goeden kijk op voetbal te hebben. Bij de Engelschen waren rechts binnen en -buiten, Clark en Urwin vervan gen door Mac Kay en Low, terwijl de links half Curry was vervangen door Hawis. De linksbuiten Seymour wa9 de man. die de aanvallen opzette en steeds weer met een magnifiéken voorzet vaak uit de onmo gelijkste standen besloot. Verder was Gallacher door zijn ongeloof lijke beweeglijkheid een voortdurend ge vaar voor onze achterhoede. In de midden linie viel vooral de rechtshalf, Mac Kenzie op door zijn schitterend spel. De backs hadden een niet al te zware taak. die zij naar behooren vervulden. Wil son in hel doel maakle een betrouwbaren indruk. ROETEN. DE WEDSTRIJDEN VAN „HOLLANDIA". Samenstelling van het programma. De jaarlijksche roedwedstrijden van „Hollandia" worden gehouden op 10 en 11 Juni a.s. Op 12 Juna vinden de zeilwed strijden plaats. Het progTamma voor de roeiwedstrijden luidt: No. 1. Tweeriems gieken (Juniores, klasse A). Wisselprijs: Een zilveren beker, uitge loofd door de Roeivereemging Willem III te Amsterdam. (Winnaars: 1023 Willem III"; 1924 niet verroeid; 1925 Willem III; 1926 Willem III). No. 2. Vierriems gieken (Juniores, klasse B) Wisselprijs: Een zilveren beker, uitge loofd door eeruge leden te Alphen aan den Rijn en omstreken (Winnaars: 1922 Laga; 1923 de Amstel; 1924 niet verroeid; 1925 Nereus; 1926 TritoD). No. 3. Achtriems gieken (Juniores, klasse A). Wisselprijs Een zilveren beker, uit geloofd door den heer L. Graaf van Lim burg Stirum Noordwijk. (Winnaars: 1921 Cadetten; 1922 Laga"; 1923 de Amstel; 1924 niet verroeid; 1925 Triton; 1926 Laga). No. 4. Tweeriems gieken (Overnaadsch Beginnelingen). No. 6. Single sculling outrigged (Juniores klasse A). No. 6. Tweeriems gieken (Seniores). WisselprijsEen zilveren uil met riemen, uitgeloofd door den Nederl Studenten- Roeibond (Winnaars: 1922 de Maas; 1923 Laga; 1924 niet verroeid; 1925 die Leythe; 1926 Nautilus). No. 7. Vierriems gieken (Junioree, klasse A), No. 8. Single sculling outrigged (Se niores) Wisselprijs: Een bronzen beeld „l'Honneur", uitgeloofd door den heer J. J Blussé. (Winnaars: 1015 Laga; 1916 de Amstel; 1917 Triton; 1918 Laga: 1919 Laga; 1920 Laga; 1921 Laga; 1922 de Hoop; 1923 en 1924 niet veiroeid: 1925 de Hoop; 1926 de Hoop.) No. 9. Vierriems gieken (Seniores). Wis selprijs: Een zilveren beker, uitgeloofd door den heer dr. R. J. Th. Meurer. (Win naars: 1921 de Hunze; 1922 Laga; 1923 Laga; 1924 niet veirroeidj 1025 Nereus; 1926 Laga.) No. 10. Tweeriems gieken (Juniores, klasse B). Wisselprijs Een zilveren beker, uitgeloafd door de „Deutsche Turn- und RudeT Verein", te Rotterdam. No. 11. Achtriems gieken (Juniores, kl. B). Wisselprijs: Een zilveren beeld, uitge loofd door den Nederiandschen Roëibond. (Winnaars: 1922 Nereus; 1923 de Amstel; 1924 niet veiroeid; 1925 Laga; 1926 de Hoop. Bovendien- Wisselprijs: Een zilve ren prauw, aangeboden aan de L. St. Rv. Njord door de oud-leden van Njord in ln- dië woonachtig en door deze Vereeniging bestemd om in jaren, dat zij zelve geen wedstrijden geeft, op die van Hollandda te worden verroeid. De prijs wordt defi nitief eigendom der Vereeniging die hem 3 maal achtereen of maal in het geheel gewonnen heeft. (Winnaars: 1924 de Hoop 1925 Laga; 1926 de Hoop). No. 12. Sipgle sculling outrigged (Ju niores, klasse B.) No. 13. Vierriems gieken (Overnaadsch, Beginnelingen). No. 14. Achtriems gieken (Seniores). Wis selprijs Een zilveren beker, die ingested is door de oud-leden van Laga, ter gele genheid van Laga's jubileum in 1911 en op de Hollandia-wedftrijden verroeid wordt in die jaren, dat door de D.S.-Vereeniging Laga geen open wedstrijden worden ge geven. (Winnaars: 1911 Triton; 1912 de Amstel; 1913 Laga; 1914 Laga; 1915 Laga; 1916 Nautilus; 1917 Nereus; 1918 Nereus; 1919 de Maas; 1920 Nereus; 1921 de Maas; 1922 Nereus; 1923 Laga; 1924 niet verroeid; 1925 de Hoop; 1926 Njord). No. 15. Tweeriems gieken (zonder stuur man). WisselprijsEen zilveien beker, uitgeloofd door dein heer H. Wunderlij, pres Grasshopper Club Zurich. (Winnaars: 1923 Laga; 1924 mi et verroeid; 1925 de Am stel; 1026 Nereus). No. 16. Double sculling outrigged. No. 17. Vierriems gieken (zonder stuur man). Wisselprijs: Een zilveren beker, aangeboden door den Senaat van het Delftsohe Studentenkorps, welke op de Hollandia-wedlstrijden verroeid wordt, in die jaren, dat door de D. S. Vereeniging Laga geen wedstrijden worden gegeven. (Winnaar: 1926 Nereus. No. 18. Viemems gieken. (Geroeid en gestuurd door Dames-Seniores). No. #19. Vierriems gieken (OvernaadscJi, geroeid en gestuurd door Dames Juniores.) De inschrijving sluit op 1 Juni. ATHL ETIEK. HET BESTUUR VAN DEN L. A. K. Onderling heeft het nieuw gekozen bestuur van den Leidschen Athleliekkring de functies aldus verdeeld: voorzitter de heer B. W. Menkhorst; secretaris-penningmeester de heer Ph. v. d. Lof, Oude Singel 62; leden mevr. v. DorstenHoogendoom en de hee- ren S. J. Koopmans en Th. v. d. Meer. Do estafette dwars door Leiden i9 bepaald op 7 Sept. Vermoedelijk zal voor vereenigin- gen van buiten een aparte klasse worden ge vormd. GYMNASTIEK. HET 25-JARIG BESTAAN VAN „EXCELSIOR". Op Zaterdag 4 Juni zal de Leidsche Gymnastiek- en Schermvereenigimg „Ex celsior" haar 25-jarig bestaan herdenken en wel door het houden van onderlinge wedstrijden voot leden en adspirantledeu benevens een gezellige avond met recep tie en bal. Op dezen avond zal den heer Ant. Metz het insigne als eere-voorzitter in de plaats van wijlen den heer M. A. A. Steyns worden uitgereikt. WIELRENNEN. DUITSCHLAND—HOLLAND. (Van onzen bijzondere® medewerker). Gisteravond hadden op de Rijswijksche Wielerbaan selectae-wedstrijden plaats voor de samenstelling van het team dat op 26 Juni te Keulen za.l rijden tegen de Duitsohe vertegenwoordigers. Begonnen werd met een sprint over 800 M., waar B .Leene zich 1 plaatste. Daarna had een wedstrijd over 30 K.M. plaats, waarvooT 27 renners startten. Ge durende den strijd vielen er een 8-tal ren ners uit. In de laatste ronde ging Zandstra er tusschen uit en kwam met een 50 M. voorsprong binnen. De uitslagen luiden: Sprint over 800 M. le serie: 1. B. Leeme; 2. Matla; 2e serie: 1. Bobbe; 2. Heskus; 3e serie1. v. Dijk; 2. Raymakers; 4e serie: 1. v. Rossum; 2. v. d. Gressen; 5e serie: 1. de Bruijn; 2. de Meer; 6e ee rie: 1. Krens; 2. Fens; 7e serie: 1. Hen driks; 2. Kuys; 8e serie: 1. E. de Vos; 2. v. Duyn; 9e serie- 1. de Leur; 2. Touw. Kwart finale: le serie: 1. v. Leur; 2. Heskus; 2e serie: 1. Bobbe; 2. de Vos; 3e serie: 1. v. Dijk; 2. Krens; 4e serie: 1. de Bruyn; 2. Leene. Demi-finale: le serie: 1. Leene; 2. Vos; 2e serie; 1. Krens; 2. Leur. Finale: 1. B. Leene; 2. Kre«ns; 3. de Leur; 4. Vos. 30 K.M. 1. Zandstra in 40 min. 45 1/5 sec.; 2. Bobbe, 3. v. Dijk, 4. v. d. Gressen, 5 de Leur, 6. Krens, 7. Kuys, 8. r. d. Pol, 9. Heskus, 10. Bakker. Geplaatst werdenLeene, v. Dijk, v. d. Leur; Vos, Krens, Bobbe, Zandstra, Hes kus, v. Kuyen en Wildschut. BILJARTEN. LEIDSCHE BILJARTBOND. Gisteravond zijn de eerste partijen ge speeld voor den eindstrijd 3e kl. kamp. De uitslagen luiden als volgt: car. brt. h.s. item. F. Veltman 125 52 13 2.40 Bos 122 51 17 2.89 C. Hendriks 102 52 9 1.96 B. Schouten 125 52 10 2.40 Kantebeen 101 50 8 2.02 A. Offenberg 125 50 12 2.50 Vrijdag a.s. wordt gespeeld: B. Schouten Bos-, F VeltmanA, Offenbecg; Kante beenC. Henfriks. PAARDENSPORT. UITHOUDINGSPROEF K. M. S. V. Gisteren i« bij Amersfoort de uithou- dingsproef der K. M. S. V. gehouden. De uitslag was: 1. Ritm. Hollert met Teddy Two (R.P.); 2. luit. I. Baron SiTtema van Grovestins met Osiris (R.P.); 3. luit. le Fèvre de Montigny met The Cullinan4. luit. I. Baron Sirt-ema van Grovestins met Boeroe (R.P.); 5. kapt. Strootman met Indianola; 6. kapt. Van Dam met Bendant (R.P.); 7. luit. v. d. WilKgen Gatsonides met Brinio (R.P.); 8. luit. Asman met Toetie; 9 jhr. S. de Marees van Swinderen met Schoor steenveger. BOKSEN. GEEN WEDSTRIJD DEMPSEY-PAOLINO. De bekende Amerikaansche bokspromo- tor Tex Rickard heeft verklaard, dat hij zijn plannen tot het organiseeren van een boksmatch DempseyPaplino heeft opge geven. HOLL. MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW. Vergadering van hei dagelijksch bestuur. Het dagelijksch bestuur van de Holl Maat schappij vaa Landbouw vergaderde ouder leiding van den vice-voorzitter, den heer P. S. Overwater. Tegenwoordig waren mr. Van der Minne en drie leden van de al- deeling Rotterdam. Deze aldeeling had n.l. een bespreking aangevraagd met het dageljjksch bestuur over do moeiljjke positie, waarin de veehouders- bedrjjven van tegenwoordig verkeeren, spe- ciaal wat het mestbedrijf betreft. De afdeelingen deelden moe, dat de al deeling Rotterdam den slacht3ccijns een on billijke heffing acht. Verder zeiden zjj, dat abattoir-kosten zoo hoog worden opgedreven, dat de gemeente er winst mee behaalt. Als voorbeeld werden genoemd de kosten, te betalen voor een rund van f 160 op het abattoir te 's-Gravenhage (met runderen van dien prijs moet men tegen het buitenland- sche vleesch concurreeren). De kosten be staan uit f 15 accijns, 19 keurloon op het abattoir, f4 slachtloon, f6 vervoerkosten en f5 voor assurantie en ander onkosten, totaai f39. Het keurloon bedraagt te Rot terdam f4, te Amsterdam f6. Aan de afgevaardigden is meegedeeld, dal de bij het Kon. Ned. Landbouw-Comité aangesloten organisaties zich geruimen tjjd geieden voor afschaffing van den accijns hebben uitgesproken. Ook de R.-K. Boeren- en Tuindersbond ia voor die afschaffing. Er wordt nu gewerkt aan een adres namens de dne centrale landbouworganisaties waarin op spoedige afschaffing wordt aangedron gen. Men meent te weten, dat de verzending van dit adres wordt vertraagd door do af wijkende houding van den Chr. Boeren- en Tuindersbond. Aan het Kon. Ned. Land bouw Comité zal worden verzocht, een vlugge afbandeling te bevorderen. Naar de hooge abattoirkosten zal een on derzoek worden ingesteld. Verder wijzon de afgevaardigden op de nieuwe regeling, welke bij verlotingen tegenwoordig is voorgeschre ven. In verband met het feit, dat net slagen van vele landbouwtentoonstellingen ten nauw ste samenhangt met een er aan verbonden verloting, werd verzocht, deze kwestie te bestudeeren. Het dagelijksch bestuur zal een onderzoek instellen. Daar de voorzitter, de heer D. de Boer Dzn., voorloopig rust zal moeten houden, dient deze in verschillende functies tijdelijk te worden vervangen. Als afgevaardigde van de Hoilandsche Mij. v. Landbouw naar het bestuur van het Kon. Ned. Landbouw-Comité werd benoemd de heer H. K. Koster. Do heer P. Qualm werd aangewezen als lid van de pluimveecommissie. Omtrent de vraag van het Kon. Nederl. Landbouw-Comité betreffende de uitbreiding van het leerplan der rrjkslandbouwwinter- scbolen, werd gezegd, dat men voorzichtig moet zijn met uitbreiding van net leerplan, hoewel toegegeven wordt, dat eleetriciteits- loer en werktuigkunde tegenwoordig van betang zijn. Besloten werd, de meening te vrngen van de directeuren van de Kjjksland- bouwwinterscholen te Dordrecht en te Scha- gen, de heeren ir. Van Riel eu ir. Smeding. Als leden van toezicht op den te Utrecht te houden cursus in pluimveeteelt voor land bouw onderwijzers zuilen aan den waarneman- öen directeur-generaal van den landbouw worden voorgedragen ir. T. P. Huisman en de heer P. Qualm. Aan het Kon. Nederl. Landbouw-Comité zaï een brief worden gezonden betreffende het toekomstig peil van den Zuiderzeepolder. Dit naar aanleiding van de voordracht door prof. Visser op de algemoene vergadering gehouden. Opgemerkt werd, dat het K.N. L.C. reeds een ontwerp-adres aan de regee ring heeft opgesteld, waarbij de zienswijze van prof. Visser is uiteengezet. Met dit onlv erp werd Instemming betuigd, >n er werd op aangedrongen, de vereenigingen «an waterschappen in de actie te betrekken. De „N. R. Ct.", waaraan wij het boven staande ontleenen, maakt nog melding van een andere vergadering van het hoofdbe stuur der Maatschappij, waarin de kaas kwestie is behandeld. Na ampele bespreking werd met groote meerderheid de volgende besluiten genomen: le. De wensch aan de regeering ken baar te maken, dat de H. M. v. L. het op prjjs stelt, in vraagstukken, de volvette kaasbereiding betreffende, gehoord te wor den alvorens maatregelen worden genomen. 2e. Aan te dringen op een verlaging van de interne grens van 47Vs pet. op 47 pet en op soepele toepassing. 3e De wenschelijkheid uit te spreken, dat met den minimnm-eisch van 46 pet eenige jaren wordt gewerkt, om Jaarmede ervaring op te deen en geleidelijke aan passing te bevorderen. In de deputatie, welke de meening van het hooldbestuur zoo gewenscht mondeling zal toelichten, werden aangewezen de heeren W. Boer, P. Stapel en T. P. Huisman. STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND". ROEPAT, 18 Mei van Amsl (e Batavia, (1 RONDO, thuisreis. 18 Mei te Marseille. BALI, thuisreis, 17 Mei van Singapore. GROT1US, thuisreis, pass. 16 Mei Gibraltar, SALE1ER, uitreis, 15 Mei van Port Swetten-c ham. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. DINTELDIJK, Pacific Kust n. R'dam, was 17 Mei 1200 mijlen Z.W. van Ierland. GROOTENDIJK, 17 Mei van R'dam te Vict». ria (B. C.). MOERDIJK, 17 Mei van Vancouver ta EDAM, R'dam n. New-Orleans, 17 Mei te Vera Cruz. EEMDUK, R'dam n. Pacific Kust, pass. 17, Mei Lizard. BEEMSTERDIJK, R'dam n. Sandy Hook, pass. 18 Mei Lizard. RIJNDAM, 18 Mei van New-York te R'dam, HALCYON-LIJN. STAD ARNHEM, 18 Mei van Rosario te Rot. terdam. STAD ZWOLLE, Oran n. Bilbao, pass. 17, Mei Gibraltar. JAVA -NEW-TORK-LIJN. STADSDIJK, New-York n. Java, pass. 17 Mei Gibraltar. VECHTDIJK, 18 Mei van Penang n. N.-York, JAVACHIN A-v-JAPAN-LIJN. TJIPONDOK, 17 Mei van Japan te Batavia, BOETON, 17 Mei van Kobe n. Batavia. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA-LIJN. ALCYONE, thuisreis, 17 Mei te Santos. KON NED. STOOMBOOT-MIJ. BRIELLE, 16 Mei van Arica n. Guayaquil, ARES, 17 Mei van Valparaiso n. San Antonio JAN VAN NASSAU. 17 Mei van La Guaira, n. Puerto Cabcllo. ORPHEUS, arr. 17 Mei te Alicante. POLLUX, arr. 17 Mei te Livorno. TELLUS, arr. 18 Mei te Lissabon. BERENICE, 17 Mei van Patras n. VenetiS, DEUCALION, arr. 18 Mei te Tarragona. FAUNA, arr. 18 Mei te Syra. IRENE, R'dam n. Midd. Zee, pass. 17 Mei Carvoeiro. VENEZUELA, 20 Mei van Amst te Barbados verwacht. DIVERSE STOOMVA A RTBRRIOHTEIÏ. EEMDUK, Santa Fé n. Duinkerken, pass. 17, Mei Ouessant FLENSBURG, 17 Mei van R'dam te Narvik, HUMBER, sleepboot, 17 Mei van R'dam ta Singapore. LAMPAS, 12 Mel van Curacao n. Lands End. MARKAB, m.s., 17 Mel van Gothenburg t« Londen. MOORDRECHT, 16 Mei v. Kotha te Londen, MAAS, 17 Mei van Kopenh. n. Jacobastad, MAASDIJK, R'dam n. B.-Aires, pass. 18 Mei Fernando Noronha. PROCYON, Rosario n. Laa Palmas, pass. 17, Mei Pernambuco. THUBAN, 19 Mei van Orange te B.-Aires verwacht. RISICO, z.s., 16 Mei van Kjerteminde te Hol. tenau. SULTAN VAN LANGKAT, Batoum n. Lon. den, pass. 17 Mei Zea. IJSSELDIJK, 17 Mei v. Diamante n. Rosario, PHOBOS, 19 Mei van New-Orleans te Stan. low verwacht. SLIEDRECHT, Baytown n. Liverpool, was 17, Mei 770 mijlen van Ierland. RECLAME. Koop|es walkt U nog nimmer zag, vindt U op een 2865 DE PLAKWOEDE. "Wat een opmerking van mevrouw W. be. treft met betrekking van het ongevraagd beplakken van haar gevel mei aanplakbil jetten „Stemt van Eek" zijn wij het er meé eens dat dit een niet betamelijke hande ling is. U is echter onbillijk als u meent, dat het de S. D A. P. en de Communisten alleen zijn, die zich aan deze ongeoorloofde plak- kerij schuldig maken Wij zagen ook al biljetten .ten gunste van dr. Van Es en anderen builen de gemeenletijke aanplak, borden. De politie dient er op te letten zeker, maar de plakkers, jongelui meestal, weten le politie vaak te verschalken door min- slens met zijn drieën uit le gaan. waarvan twee op den uitkijk staan en één het plak. werk verricht. Bij onraad wordt een sein gegeven en de plakker, die het tegenwoordig zonder stijfselpot en ladder af kan, staakt zijn werk. Of de politie ook wel eens haar oogen voor het euvel sluit, durven wij niel bewe ren. Zij zou zich daardoor aan ernstig plichtsverzuim schuldig maken, en als het uitkwam gevoelig worden gestraft. Trouwens er zijn reeds personen op hee. terdaad betrapt en verbaliseerd. „POSTKANTOOR-TIJD". De heer B. vraagt ons of men op hef Post- kantoor te Leiden een anderen tijd heeft dan in de stad. Zondag was het nog vier minuten vóór halfeen, toen hij nog even de post wilde afhalen, terwijl ook nog enkels anderen mei hetzelfde doel op de sloep van het Postkantoor stonden en iegelijk de toe. gang werd afgestolen. Wij vermoeden dat men op het postkan toor wel den juisten lijd zal hebben, maar dat de ambtenaren met den dienst belast, de zaal leeg ziende, hebben cedacht dat er niemand meer zou komen Juist zou deze opvatting niet zijn. Gelukkig dat ten slotte toch nog geholpen zijt. Wij vermoeden dat het nu niet meer gebeuren zal. 3-fl J

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 7