No. 20606 WOENSDAG 18 MEI Anno 1927 Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Burgerlijke Stand v. Leiden. Het voornaamste nieuws van heden. FINANCIEN. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIÊN 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordelndspleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT t Voor Lelden per 3 maanden ƒ2.35, per week Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week Franco per post 2.35 portokosten. 0.1,8 „0.18 011 nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door ben vergunning is verleend aan C. M. Kostering en rechtverkrijgenden, tot het uitbreiden van de inrichting voor het be werken van vleesch in het perceel Leven daal No. 39, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie E. No. 1483. A- VAN DE, SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 18 Mei 1927. AANGIFTE VAN LEERLINGEN VOOR HET GYMNASIUM, DE HOOGERE BURGER SCHOOL MET 5-J. CURSUS EN DE HOOGERE BURGERSCHOOL VOOR MEISJES. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter kennis van belanghebbenden, dat aan bovengenoemde inrichtingen van onderwjjs tot en met 30 Mei a.s. gelegenheid be6taat tot het doen inschrijven van leer lingen, bjj voorkeur des Donderdags, uit gezonderd Hemelvaartsdag, van 3—4 uur n.m. en Vrijdags van 1011 uur v.m. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, den 18den Mei 1927. TRAGEDIE IN EEN HOTELKAMER TE DEN HAAG. Een stadgenoot en een jong meisje doodgeschoten. Gistermiddag heeft zich in een der kleine hotels nabij het Wagenplein aan de Wagen straat te Den Haag een fragedie afgespeeld, waarvan twee jonge menschen het slacht offer zijn geworden. Sinds Maandag logeerde de 23-jarige stu dent U. van hier er met een tot nog toe on bekend gebleven meisje, dat naar schatting eenige jaren jonger was dan hij. Dat er on- eenigheid bestond tusschen hen, bleek uit niets, integendeel, de twee jonge menschen waren oogenschijnlijk heel opgewekt. Gistermiddag om 12 uur is de jongeman het laatst gezien; hij vroeg toen om de courant en men kon niets bijzonders aan hem bemerken. Een half uur later hoorde men twee klap pen, doch schonk er geen aandacht aan. Toen echter om halfvier alles stil bleef en de beide jonge menschen nog steeds niet aan tafel waren verschenen, klopte men aan de deur van hun kamer. Men kreeg echter geen gehoor en toen men de deur wilde openen, bleek deze op slot te zijn. Met een reserve-sleutel werd zij geopend en toen zag men beiden te bed liggen in een bloedpas. met doorschoten hoofd Het meisje had een revolver in de hand. Onmiddellijk werden de politie en de G. G. D. gewaarschuwd. Spoedig waren de commissaris van politie, de heer Van 't Sant, de commissaris, de heer Kramer en de subst.-officier van justitie de heer Enger, ter plaatse. De G. G. D. constateerde den dood en bracht de lijken naar het lijken huisje in de Delistraat. Zoowel bloedverwanten als vrienden van den jongeman verwerpen met stelligheid de veronderstelling, dat hij zelfmoord zou heb ben gepleegd. Hij moet een opgewekt, vroo- lijk karakter gehad hebben, waarin voor zelfmoordgedachten geen plaats was. Omtrent het tragische geval kan nog na der worden medegedeeld, dat heide jonge Menschen reeds meerdere keeren samen in bet hotel hadden gelogeerd. De student had zich altijd als koopman uit Rotterdam in bet register ingeschreven, terwijl hij voor- Paf. dat het meisje zijn echtgenoote was. Ook dezen keer stonden zij weder als zoo danig in het nachtregister vprmeld. Van te voren hadden zij reeds een kamer besteld, waarbij werd opgegevpn. dat zij Zondagavond zouden aankomen Dien avond kwamen zij echter niet. doch wel Maandag avond. terwijl zij zich onmiddellijk na aan komst naar hun kamer begaven. Gisterochtend bleven heiden laat te bed, totdat de jongeman een ochtendblad kwam balen. Oen geheelen ochtend is het verder stil ?eweest in de logeerkamer, die op de eerste «are vlak naast de keuken is gelegen. Voorts vernemen we nog. dat de jonge man Teeds eenige dagen uit het huis van ouders verdwenen was, en dat de ouders de politie hadden .verzocht, hem op te sporen. SANCTUS AUGUSTINUS. De R.-K. Studenlenvereeniging „Sanctus Augustinus" heeft heden haar 34-ste dies na- tal is gehouden. Om 9 1/2 uur werd in de kapel ,,De Voor zienigheid" een H. Mis opgedragen door prof. P. G. Groenen, moderator der vereeniging Daarna werd in het .Eigen Huis" ontbeten. Om vier uur was er een thé-dansant geor ganiseerd in het „Eigen Huis" aan het Rapen burg. waarbij „Piep en Kras" zich lieten hooren. en hedenavond om zes uur zal daar eveneens worden gedineerd. Om acht uur zal de praeses Fleerkamp de diesrede hou den, waarna prof. dr. P. Steffes, hooglee raar aan de R-K Hoogeschool te Nijmegen zal spreken over „1st der ent3tehende Katho- licismus ein Produkt seiner heidnischen Urn welt". Een soirée en een souper volgen tot besluit van den dag. KOOKDEMONSTRATIE MET HET KüPPERBUSCHFORNUIS. Er hing een ongewoon luchtje gister avond in de kleine zaal van de Stadsgehoor zaal, een luchtje dat verried dal men in het zaaltje waar anders op het podium zoo dik wijls gemusiceerd wordt of waar lezingen worden gehouden, bezig moest zijn met ko ken, bakken en braden. En inderdaad, men was daar bezig de culinaire kunst te beoefenen. Mevrouw Van Leeuwen stond er met een glanzend wit schort voor en geholpen door een paar juffrouwen die herinnerden aan den tijd waarin er nog beroemde keuken prinsessen waren en demonstreerde daar de voordeelen van de gasfornuizen waarop zij haar kookkunst verrichtte. Die fornuizen, van het fabrikaat Küpper- busch, waren daar door de imporlrice de N.V. Imenexco en haar vertegenwoordigster te Leiden de firma De Vries en Stevens neer gezet, om aan de hand van practische proe ven te toonen hoe fraai en doelmatig van constructie ze zijn, met de uitneembare geëmailleerde dubbele spaarbranders, zon der verstopbare dunne buisjes en zuiver reguleerbaar, waardoor een minimum gas verbruik bij goede en gelijkmatige warmte wordt verkregen. En tevens werd getoond hoe goed er in den heetelucht-oven visch kan worden gekookt zonder water, en vleesch gebraden zonder boter of vet en hoe nauwkeurig de onder- en bovenhilte in den oven kan worden geregeld. En dan maakte de manager van de impor- trice, de heer de Graaf, er de aanwezigen op attent dat bij deze Küpperbusch-fornuizen een veiligheidsinrichting op de kranen on mogelijk maakt* dat kinderen een gas- kraantje openen, waardoor gevaar voor gas- verstikking zou kunnen ontstaan. En hij wees verder op de geschiktheid van den oven om te steriliseeren, op de gelegenheid om het fornuis van boven tot onder op een voudige wijze rein te houden, daar alle dee- len geëmailleerd zijn of vernikkelt, dus in beide gevallen roestvrij. De heer de Graaf kweet zich op prettige, onderhoudende wijze van zijn lang niet makkelijke taak en mevrouw Meeuwsen bereidde intusschen verschillende kostelijke spijzen, waardoor de vrij talrijke aanwezi gen, allemaal dames natuurlijk, zeer vol daan over hetgeen zij gezien en gehoord had- denden huistoe gingen. Niet dan nadat zij even hadden mogen proeven hoe lekker alles op dit fornuis kan bereid worden en hoe voordeelig daarbij het brandstofver bruik is. •De Leidsche dames die het blijkt uit haar opkomst in deze dagen op de ver kiezingsvergaderingen nog maar heel lang zaam loopen als het „om de politiek" gaat, toonen zich huisvrouwen die op de hoogte van haar lijd willen blijven als het gaat om een echt huisvrouwenbelang. Dat bleek gis teravond in de Stadsgehoorzaal. En zij zul len geen berouw hebben van dit bezoek. Naar wjj vernemen, zal de echtgenoote van den burgemeester, mr. A. v. d. Sande Bakkuyzen, gedurende de zomermaanden de villa van prof. v. d. Vlugt, in het Wilhel- minapark te Oegstgeest betrekken, tot haar echtgenoot te Leiden een geschikte woning zal hebben gevonden. Maandag 23 Mei a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer J. v. d. Linden in dienst trad bij de firma Tieleman Dros Het zal den jubilaris, die zich door jjver en plichtsbetrachting heeft weten op te werken tot magazjjnchef en aller achting geniet, op dien dag zeker niet aan belang stelling ontbreken. Na een verblijf van eenigen tijd in Italië, waar hij tot herstel van gezondheid vertoefde, is prof. H. T. Colenbrander weer alhier aangekomen. De hoogleeraar heeft gisteren zijn colleges aan de Universiteit alhier hervat. Aan het Costuumhuis Erato (A. J. van der Lijke) is door het collegium van het Leidsche Studentencorps, ter gelegen heid van haar 2P-jarig jubileum als leve rancier toegestaan het Corpsw3pen te voeren. Door het hoofd van de Geref. School voor U.L.O den heer W. G. Aldershoff Jr. werd een dankbetuiging ontvangen van H K.H. Prinses Juliana voor het door per soneel en leerlingen gezonden telegram op 30 April j.l. GEBOREN: Maria Johanna, dochter van J. v. d. Westen en M. Maaskant. Paulus, zoon v. W. F. v. Duuren en J. S. Reijken. Petro- nella Paulina, dochter van W. Tukker en W. C. Metscher. Joh.a Maria Marg.a, dochter van A. J. Duijndam en A. M. v. Rijn. Hendrik Lucas, zoon van G. J. Boter en A. Scharboo. Elisabeth, dochter van E. A. T. Beij en J. Pison. Maria Cornelia, d. v. F. H. Montanus en R. G. Bergman. Jo hanna, dochter van W. Lek en M. J. v. d. Veer. Ger.s Joh.9 Franc.s zoon van J. F. Bentz en J. C. E. v. Hal. Alberta, dochter van W. Nieuwenburg en J. Huvser. Jaco bus Johannes, zoon van J. P. Prevoo en C. Litz. Adriana Hendrika, dochter van C. F. W. Drossen en P. Ponte. Christina Maria, doen ter van C. Griffioen en M J. J. v. d. Burgh. Pieter, zoon van E. A. T. de Graaf en C. Molenaar. Gerardus Maria, d. van G. v. Koert en A. Kentrop. Hen drika Antoinetta, dochter van C. M. Klap en H. Massaar. Willem Johannes, zoon van D Nieuwenhuis en H. G. Oudshoorn. Pie ter, zoon van P. v. Egmond en A. J. v. Pola ren. Johannes Jacobus, zoon van J. J. Ouwerkerk en C. M. Hanno. Hendrik, z. van H. Kroeze en J. W. Ravensbergen. Cato, dochter van L. Freeke en J. van Leeuwen. Gerardus, zoon van L. W. Aal- bersberg en J. W. Hoppenbrouwer. Wil lem Frederik, zoon van B. Klootwijk en C. Honsbeek. Dirk, zoon van D. v. d. Hengst en J. A. Eickhoff. Johannes, zoon van M. Durieux en P. Hoek. Sophia, dochter van J v. Buyten en A-. v. d Pol. Antonius Franciscus, zoon van H. A Evers en J. E. Albers. Johanna Alida. dochter van P. C. Merts en S. M. v. d. Kamp. Abram, zoon van A. J. Hendrikep en J. M. Zwart. Elisabeth, dochter van J. Pret en J. Corne lius. Pieter Anton, zoon van P. H. Steen- hauer en L J. Huy. Dirk Johannes, zoon van L. W. F. Keulcmans en H. M. Ixiosen. Leonardus Petrus, zoon van P. C. van Haasteren en D. C Janson. Christ.a Wilh.a Fred.a Adr.a. dochter van C. II. Roosendaa' en S. Philippe - Dirk Herman zoon van D Beij en G Blote Fred.s Joannes Anth.s zoon van A. J. v. Tienen en C. M. L. Swinkels Simon, zoon van S. Schellingerhout en W. J. Kooij. Lau rens Hubert Joseoh. zoon van L. H. J. S^hee- ren enA. de Heiden David, zoon van C. Brandt en M. H Hofkes. GEHUWD: J. A. Halffman jm. en M. C. Zaalberg jd. J. C. v. d Werf jm. en J. M. Simons jd. A. M. Nieuwenburg jm. en C. S. Schouten jd. J. A. Vink jm. en K. v. d. Ploeg jd. W. F. Kloots jm. en P. E. Brugmans jd. J. Rothert jm en C. J. v. Evert jd. H. H Bril jm. en G. J. S. Onvlee jd. P. J. Braaksma jm en J. de Raadt jd. J. Ver ver jm. en S. Lens jd. H. de Nabel jm. en S. Bodiin jd C. J. Koemans jm en M W. v. d. Wijk jd A. van Rosse jm. en G. Onvlee jd. D. Rous jm. en D van As jd. J. K. Verhoog jm. en M. E. Mühlau jd. S. Gordijn jm. en J. H M de Groot jd W. v. Scherpenzeel jm. en S. J v. Weeren jd. J. C. II. Witte jm en A. Boer jd. J. de Geus jm. en G M. Baaten jd. Ph. v. Waardhuizen jm en A M. Slimmers jd. H J. Teeuwen id. T J. Erades jd. P. .T Wijsman jm en A J. v. d. Maat jd. J. II. v. d. Maat jm. en A. Th. Wijsman jd. OVERLEDEN: A. C. de Groot ongeh. vr. 70 j. J. J. v. d Meer z 26 j. A. v. BarneveldSchuur man vr. 39 j. M. SpringerBon vr. 41 j. P. de Graaf m. 83 j. J. Vavier d. 52 j. J. Lezwijn gesch. 71 j. G. Knol m 53 j. B J. WolfBundschut9 v. 40 yL. li Klaassen d. 15 mnd. M. v. d. Zwart Peet v. 33 j. J. Singerling d. 2 mnd J v. Kempen d. 9 j. M. W. MaasDe Vrind wede. 89 j J. v. WeerleeCossee wede. 77 j. F. K. Gersting wedr. 84 j. P Tegelaarv. d. Kaay vr. 19 j. "E. Riet veld d. 87 j. GEVESTIGD: P. Taffijn, landarbeider, N. Runder- steeg 12. Wede. M. v. d. Meel—De Bol ster, Zuidsingel 40. J. M. Heemskerk, Pelikaanstr. 15a. G. A. Bekke, dienst bode, Oude-Singel 238 A. W. Verhoe ven en fam., meesterknecht, Uiterste gr. 7a. J. Breukelaar, dienstbode, Witte- Singel 6. A ran der Kaap, Plantsoen 63. H. C E. Teljeur, Oude-Singel 142. M. W. v. Zuidam, hulp huish Botermarkt 23. A. W. P. A. Leuven, reiziger, N.- Rijn 8. W. KlinkDe Ruiter. Rijnstraat 2. P. Benjamin, ijzerwerker, Voorstr. 7 W. Wesrtra en fam., Wasstraat 52. C. P. Vlieland en fam., Zoeterw.-Singel 4. A. Verhoeven en fam., monteur, De Ge- nestetstr. 81. M. v. d. Keur, deken we ver, Steenschuur 9. J. H. van Os, kok, J. v. Houtkade 23. J. C. v. d. Oegt, huishoudster, Hoogewoerd 80 M. Sprin-4 gub, ass. huish., Rijnsb.weg 56. W. Tol ling. dienstbode, Zoeterw -Singel 81. A. Crama, caféhouder, 0ude-5ingel 200. D. Kilsdonk, dienrtbode, Rijnsb singel 22/23. R. Witvoet, bankwerker, J. W. Frieostr. 13. T. S. Heins en J. F. W. Heins, N.-Rijn 55/56. J. v. Gorkum, dienstbode, Hoogewoerd 167. M. E. Meijer, Aalmarkt 11. W. L. P. M. v. Leeuwen, kantoorbed., Bakkerkorffstraafc 12 F. Mahler, dienstbode, Oegstg.laan 4. G. Plasmeyeiv-Koenen, P. Wilhel- minastr. 33. M. van Dam, huishoudster, Vreewijkstr. 5. W. S. Russer, Rijnsb weg 155. M. A. v: Diernen, landarbei der, H. Morschiweg 58. J. H. Knibbe Kuijper, J. de Witstr. 28. J. A. en H. E. van Dam, Noordeinde 54. E. J. J. Kemperman, Haarl.str 247. L. Land- kroon en fam., handelsreiziger, Piet Hein- straat 19. J. G. Mol, arbeider( 2e Bin nen vesfgr. 6. J. Kruijver, boekdrukker, Koninginnelaan 20 T. A. M. v. d. Meer, Waardgracht 185. K. H. Passage, winkeljuffr., Vischmarkt 9/10. B. Betz, verpleegster Zoeterw.-Singel 83. J. W. Groenewold, instrumentmaker, Kernstr. 21a. G van Rij Aalmarkt 24. J. Klatser, kinderjuffrouw, Haarlstr. 237. W. Lommerse, radio-teohniker, N.-Bees tenmarkt 3a. S. Teerenstra, magazijn bediende, id W. Ouwersloot, dienstb., Utr. Jaagpad 106. H. van Veen en gez., timmerman. Heerengracht 45a. E. 01- dermann, Beschuitsteeg 1. A. A. C. M. Groven, buffetjuffrouw, Stationsplein 4. M. Harmsma, chauffeur, Breéstraat 150 C. G. J. Wortman, dienstbode, L.-Rijmiijk 132. A. M. KoTtekaas, dienstbode, Har- testeeg 2a. VERTROKKEN: Tj. Hofman, Vlissingen, Singel 1. J. Scboneveld, Warmond, Heerenweg A 126. J. Chr. Stam, Den Haag, Mariastraat 12. E. Th. Rijken, Den Haag, Mariastraat 12. S. v. Santen, Schipluiden, Den Hoora C 152. H. J. v. Schinkel, Amsterdam, Gr. Kattenb.str. 81. P. Q. v. d. Polder, Dordrecht, Singel 65. C. v. Leeuwen Filippo, Helder, Dijkweg 24. C. K. Op dam, Voorhout, Boekhandel, bfl v. d. Hoek. J. C. C. v. d. Kwast, IJmuiden, Kennemer- laan 34. E. Stigter—Mulder, Woubrugge, II. C. Stigter. H. Schaft, Zaandam, Achter 't Venkje 99. C. v. Schie, Huissen, B 3. Phoa Liong Gie, Bandoeng, 7 G. W. W. v. d. Broek, Amsterdam, Kattenb. Kruis straat 1611. P. J. Zeemans, Maastricht, Prof. Nijpelstraat 18. A. v. Dejjl, Am sterdam, Bestevaerstraat, bij v. d. Bogeest. A. v. Egmond, Noordwijk, Huis ter Duin. M. Haastert, geb. Haastert, Rotterdam, Rochussenstraat 219. C. Roosen, Den Haag, Albertinistraat 28. C. J. Zeldenrjjk, Den Haag, Wilhelminastraat 88. W. v. Hinte, Assen, Gymnasiumstraat 4. Adr. Joh. v. d. Ham, Voorburg, N. Deventer- laan 23. J. C. v. Schie, Voorburg, N. Deventerlaan 23. E. A. Boersema, Groningen, Radijsstraat 65. H. A. v. Nieuwenhuizen, Ned. O.-Indië, P. Arts, Nymegen, Ten Hoeddwarsstraat 22. P. Loock, Den Haag, Katwijkschestraat 125. A. C. M. Dietz, Oegstgeest, Terweeweg 34. A. J. Engelvaart, Tholen, Hoog- straafy 35. S. J. v. d. Berg, Den Haag, Stuwstraat 70. J. Rothert, Den Haag, Fuchsiastraat 40. H. Flottmann, Lünen (Duitsehland), M. B. v. Velzen, Den Haag, Jacob Marisstraat SO. H. Lasschuit, Hillegersberg, W. v. Hildegardbergstr. 3a. j. J. Springmeyer, Amsterdam, Huize „Lvdia". N. Goedraad, Zaandam, filiaal Alb. Heijn. De dames Merjvogel, Kat wijk, M. de Ruyterstraat 29. C. v. <L Blom, Gouda, Achter de Vischmarkt 76. J. H. de Vrind, Waspik, Vaatje 60. J. G. A. Lünderman, Vught, Retraitehuis Loyola. D. Tiemeyer geb. v. Poelgeest, Rotterdam, Schiedamscheweg 221a. IV. 5. Verboom, Amsterdam, Sarpbatistr. 152bis. DIVIDENDEN. De Indische Rubber Compagnie te Am sterdam stelt voor over 1926 een dividend uit te keeren van 30 pet. (v. j. 35 pet.). De Rotterdamsche Lloyd stelt een dividend van 8V2 pet. voor; de N.V. Holl. Kunst zijdefabriek Breda van 6 pet., terwijl de Lijm- en Gelatinefabriek Delft geen dividend zal uitkeeren. WATERPOLO. NED. ZEVENTAL EN DE COMPETITIE. Op 22 Juni te Leiden. De „Tel." verneemt, dat de loting voor de competitie-wedstrijden van het Ned, zeven tal het volgende resultaat heeft gehad: U. Z. C. 1Ned Zevental. 15 Juni. L. Z. C. INed. Zevental, 22 Juni. Neptunus INed Zevental. 29 Juni Het Y INed Zevental. 6 Juli. Dolfijn INed Zevental. 13 Juli. D. J. K. INed. Zevental. 20 Juli. Maa9 INed Zevental, 27 Juli. G. Z. C.Ned. Zevental. 3 Augustus. Het competierooster van den Ned Zwem- bond is inmiddels in druk verschenen. Hier uit blijkt, dat de competities zullen aan vangen op Zondag 12 Juni a.s. BINNENLAND. Het Koninklijk Bezoek aan de Hoofdstad. (Binnenl. 2e blad, Laatste Berichten le bl.). Z. K. H. Prins Hendrik legde den eersten steen van het Olympisch Stadion te Amster dam. Ingediend is een ontwerp van wet Capitn- lantenwet (Binnenl. 2e blad). Een nienwe vliegtocht naar IndiB? (Bin nenland 2e blad). Een drama in een hotel te Den Haag (Stadsnieuws le blad). De militaire relletjes te Assen. Een kapi tein voor den krijgsraad. (Rechtsz. 3e blad). Opgericht is de Nederl. Omroep-vereeni- ging. (Binnenl. 2e blad). Uitspraak inzake den moord te Noord- wijkerhont (Rechtsz. le blad). BUITENLAND. Commissiewerk ter economische confe rentie (Buitenl. en Tel le blad). Een Russische protestnota over den inval in de Arcosgebonwen (Buitenl. en Tel. le blad). De Dnitsche Rijksdag neemt de verlenging der wet tot bescherming der republiek aan (Buitenl. le blad). PAARDENSPORT. DE DRESSUURPROEF DER K, M. S. V. Bij Amersfoort is .gisteren de dressuur- proef der K. M. S. V. gehouden. Er waren 21 deelnemers. De uitslag luidt: 1. Luit. Baron Sirtema van Grovestins met Osiris, 217.2 pnt.; 2. Ritm. C. L. Hol- lcrtt met Teddy Two. 215.5 pnt.; 3. Luit. M. F. Stenger met No. 196, 215.3 unt.; 4. Ritm. M. Brevet met Marchela. 214.6 pnt 5. Luit. J. Porlheine met Camera Obscura, 211.3 pnt.; 6 Luit W R van Mierlo met F lory II, 207.5 pnt.; 7 Luit. .A M C. Mazel met Figaro, 206.6 pnt.; 8. Kapt. H. J. Stroot- man met Indianola. 203.7 pnt.; 9 Luit B R. Hasselman met Lady Caubeeji, 1989 pnt.; 10 Luit. G. le Fèvre de Montigny met The Cullinan, 197 pnt.; 11. Luit. L. C. Cnopius met Shamrock. 194.8 pnt.: 12. Luit. B J. Momma met Uguette. 189 6 pnt.; 13 Luit. Baron Sirtema van Grovestin9 mpt Boeroe, 186.7 pn t; 14. Luit Jhr. S. de Marees van Swinderen met Schoorsteenveger. 186,1 pnt.; 15. Luit. F. W. E. de Vries met Mary Pick- ford. 174 3 pnt.; 16. Kapt A. Asman met Toetie, 168 5 pnt.; 17 Luit. Cr. J. van Nij- nallen met Kakkerlak. 168 4 pnt.; 18. Kapt J L. van Dan met Beudaut, 165 2 pnt.; 19. Luit. C. Tonnet met No 259, 163 3 pnt.; 20 Luit. J. v. d. Willigen Gatsonid^s met Brinio 161.5 pnt.; 21 Luit. G. J. van Nijnatlen met Balzane. 121.6 pnt. DAMMEN. JAARVERGADERING DER „LEIDSCHE DAMVEREENIGING". Deze vergadering had plaats in Maison „Bernsen", Breestraal 157 Aanwezig waren 17 leden. De voorzitter, de heer J. Vermeulen opende met eenige goedgekozen woordpn de verga dering. De notulen der vorige vergadering werden door den secretaris uitgebracht en na een kleine wijziging goedgekeurd. We gens verhindering van penningmeester en kas-controlecommissie werd het financieel verslag aangehouden. Een voordeelig saldo is voorloopig nog aanwezig. De commissie, belast met het samenstellen van het huis houdelijk en wedstrijdreglement, deelde het eerste reglement aan de vergadering mede. Het werd behoudens enkele wijzigingen goedgekeurd, terwijl het wedstrijdreglement zijn voltooiing nadert. Het jaarverslag van den secretaris werd na enkele kleine wijzigingen goedgvkrurd, terwijl van de ingekomen stukken werd ken nis genomen. Een schriftelijk voorstel van den heer G. v Wen was ingekomen, betreffende het instellen van een reiskas. Dat werd aange nomen. Andere voorstellen betreffende het deelnemen aan diverse wedstrijden o.a. probleem wedstrijd „Leidst'h Dagblad" en persoonlijk kampioenschap van district ..de Rijnstreek' werden aangehouden De volgende benoemingen werden daarna aangpnomen Tot kas-oontrolerommissie de heeren P. v. Lie en B Colpa Tot ballotage commissie de heeren I. Teleng. B. de Kier en I. Vogelzang. Tot propaganda-commissie

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 1