NATIONALE KAMPIOENSCHAP TWAALFVOETSJOLLENKLASSE SPORT. UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. ZEILEN. De roorwedjtrijden. G. de Vries Lentsch en Ansco Dokkum winnen de eerste eindwedstrijden. (Van onzen eigen verslaggever.) Onder auspiciën van de Kon. Verbonden Kederlandsche Watersportvereeniging had den Zaterdag en Zondag op de Kagermeren de wedstrijden om het nationale kampioen schap in de tvraaltvoetsjollenklasse plaats, waaraan door 17 zeilers alleen de hee- ren J. Heinen en G. Hoogerhoud deden hun inschrijving niet gestand werd deelge nomen. In verband met dit aantal werden vol gens de bepalingen van het reglement voor het kampioenschap in deze klasse zes voor- wedstrijden gehouden, waarvan er Zaterdag twee werden verzeild. Volgens deze regeling komt iedere deel nemer uit in drie voorwedstrijden en wel zoodanig, dat hij telkenmale zooveel moge lijk tegen andere deelnemers moet kampen. In de eindwedstrijden worden toegelaten de tien deelnemers, die zich in de voorwed strijden het beste geplaatst hebben, zoodat in het onderhavige geval zeven zeilers af vallen. Hij, die In de eindwedstrijden driemaal als eerste eindigt, is kampioen. Is evenwel na zes eindwedstrijden nog geen beslissing verkregen, dan worden de genen, die in deze wedstrijden zich niet eerste plaatsten van verdere deelname uit gesloten. De eerste dag. De goe'de regeling en het vlotte verloop ten spijt, was het op den eersten dag der jollenwedstrijden weer allesbehalve „hei- misch" op de Kagerplassen. Een koude Zuidwestenwind blies fel over de watervlakte en maakte een verblijf op het sociëteitsterrein niet bepaald aangenaam, zoodat de belangstelling van de zijde van het publiek dan ook minimaal was. Van de geheele baan van den start- toren via de boeien op Zweiland, Norre- meer en Zweiland naar de finisch was al leen het laatste rak stik in den wind, zoo dat hier gekruist moest worden; alle overige rakken waren bezeild. Om vier uur klonk het startschol voor den eersten voorwedstrijd, waarvoor aan de lijn van afvaart verschenen de heeren R. Ve nema, ir. J. Loeff, A. van Beekum. W. A. B. Bakker, G. de Vries Lentsch, H. F. Baer- selman, H. C. M. Heslenfeld, G. F. Bohré en K. F. Putters. Van deze zeilers maakten alleen Venema en Loeff een behoorlijke start; de overige deelnemers hadden blijkbaar de wind sterkte overschat en passeerden eerst na circa een halve minuut de lijn van afvaart, waarbii Putters al dadelijk ver achter lag. Ir. Loeff staakte Teeds in het eerste rak den strijd, vermoedelijk door een aanvaring, welke wij nochtans niet konden conslatee- ren. Bij de boei op het Zweiland had Bohré reeds den kop gewonnen, op korten afstand gevolgd door Venema en Van Beekum. Op weg naar het Norremeer hielden Baersel- man, G. de Vries Lentsch en Venema zoo hoog mogelijk aan den wind, terwijl de overige deelnemers minder scherp zeilden en daardoor een slag moesten maken, het geen hun een beduidenden achterstand be zorgde. De boei op hel Norremeer werd het eerst gerond door Baerselman, vlak voor De Vries Lentsch en Venema. Wanneer Van Beekum onder de zeilen van Bohré tracht de boei te ronden, gaat laatstgenoemde plotseling overstag, waar door Van Beekum moet wijken, op de boei raakt en derhalve uit den strijd is. Bohré deed op den terugweg naar het Zweiland eenige felle aanvallen op Venema, die met succes bekroond werden. Lang bleef het nog in het onzekere of Baerselman of De Vries Lentsch zou win nen, doch de gunstiger ligging van eerstge noemde gaf ten slotte den doorslag, zoodat hij met 13 seconden verschil als eerste de finish passeerde. De uitslag was dus; 1. H. F. Baerselman in 17 min. 22 sec.; 2. G. de Vries Lentsch in 47 min. 35 sec.; 3. G, F. Bohré in 49 min. 19 sec.; 4. R. Venema in 50 min. 25 sec.; 5- W. A B. Bakker. Voor de tweede race slarlten de heeren A. Dokkum, G. S. Hofstra, F Min. A. G. Bakker, H. C. Looman. W. de Vries Lentsch, J Dorsman, Carl Huisken en A. v. Beekum,, die allen een mooie start hadden met Dok kum, Ilin en W. de Vries Lentsch in de voor- en Dorsman in de achterhoede. De kampioen van 1926, W de Vries Lentsch, hewees in deze race wederom zijn superio riteit over de overige deelnemers door reeds na de boei op het Zweiland, welke het eerst door Van Beekum werd gerond, de leiding 'f nemen om deze niet meer af te staan en onbedreigd te winnen. Hofstra en Dokkum voerden langen tijd een hardnekkigen strijd om de tweede plaats, waarvoor ook Van Beekum zich deed gelden. De uitslag werd ten slotte; 1. W. de Vries Lentsch in 45 min. 26 sec.; 2. A. Dokkum ln 46 min. 45 sec.; 3. G. S. Hofslra in 47 "dn. 1 sec.; 4 A. van Beekum in 48 min. '9 sec.; 5. F. Hin; 6. J. Dorsman. Ter opluistering (sic) had een gezelschap Le.dsche studenten, dat wij hier niet nader a"en noemen, gemeend op dezen dag een "Wt hengelwedslrijd te moeten organisee rt Dit feit op zichzelf zou zelfs loffelijk te t'omen zijn, ware het niet, dat de heegen, 0|o tengevolge van overmatig gebruik van teker geestrijk vocht reeds op den „vasten" v bedenkelijk zwaaiden, gemeend hadden °it experiment met kleine, ranke vaartuigjes doen plaats vinden. Het gevolg laat zich JjZ'ipen. In minder dan geen tijd spartelde **0 Vijftal Muzezonen in het nat van „War- monds wijde waat'ren". Dat hier geen onge lukken gebeurden, was zeker niet aan do overdreven voorzichtigheid van de jongelui te danken. Alvorens den aftocht werd geblazen, voer den eenige hunner een zeer verdienstelijke stot-apotheose uit, waarbij een der voor mannen, gezeten bovenop de groote tuinvaas voor de sociëteit als Boeddha-beeld of was het Bacchus? fungeerde, terwijl de rest onder luid misbaar, eerbiediglijk op de knieën liggend, zijn gebeden ten Boeddha c.q. Bacchus zond. 'I Was althans een geestig slot van een overigens weinig verkwikkelijk schouwspel! t Den tweeden dag was het evenmin als Zaterdag erg behaag lijk op de Kagerplassen. De wind was iets naar het Westen omgeloopen en bovendien in sterkte toegenomen, zoodat in tegenstel ling met Zaterdag, toen alle schepen van top gezeild werden, thans verschillende deel nemers min of meer gereefd aan de start verschenen. Het rak ZweilandNorremeer bleek evenals het laatste rak van de boei op het Zweiland naar de finish niet bezeild. Voor den derden voorwedslrijd, waar voor het startschot om tien uur klonk, startten de heeren G. de Vries Lentsch, Heslenfeld, Bohré, Putters, Hofstra, A. G. Bakker, W. de Vries Lentsch, Huisken en W. A. B. Bakker, van wie A. G. Bakker en Huisken het snelste weg waren. Reeds bij de boei op het Zweiland ver oorzaakte Heslenfeld door ontijdig en bo vendien zeer onhandig gijpen ongelukken, waarvan hij zelf de dupe werd, doordat zijn jol werd overvaren en hijzelf te water ge raakte. Inplaats van even te wachten totdat een van de in de onmiddellijke nabijheid zijnde motorbooten hem had opgepikt, greep hij zich vast aan de jol van Hofstra, die wel genoodzaakt was den drenkeling op te ne men en hem over te geven aan een der volg- booten. Dat ondanks dit oponthoud Hofstra in deze race als derde wist te eindigen, pleitte wel zeer voor de stuurmanscapaciteilen van dezen stoeren Fries. Overigens was in dezen wedstrijd van strijd eigenlijk geen sprake, daar Willem de Vries Lentsch zich met dit zware weer in zijn element voelde en alras een grooten voorsprong behaald had op zijn neef G. de Vries Lentsch. Bohré, die langen tijd derde lag, zag zich in hel laatste rak gepasseerd door Hofstra, die allengs de overige deel nemers was voorbij geloopen. De uitslag was: 1. W. de Vries Lenlsch in 48 min. 17 sec.; 2. G. A. Vries Lenlsch in 50 min. 2 sec.; 3. G. S. Hofslra in 52 min. 14 sec.; 4. G. F. Bohré in 52 min. 45 sec.; 5. A. G. Bakker. De start voor den vierden voorwedstrijd bracht eenige sensatie, daar het schot uit bleef en de vlaggen te laat werden gestreken, zoodat moeilijk uit te maken was of een deelnemers de startlijn te vroeg had over schreden. Het wedstrijdcomité liet derhalve maar rustig doorzeilen. Aanvankelijk had Looman de leiding op de hielen gevolgd door Venema, Loeff, Van Beekum en Ansco Dokkum. Op het rak naar Norremeer kwam Dorsman mooi op zetten, zoodat het bij de boei een gedrang van je welste werd wie het eerst zou ron den. Dokkum ging het eerst om met Loo man, Dorsman en Venema vlak achter zich. Terug naar de boei op het Zweiland raakte Looman achterop, terwijl Van Beekum zich tot de vierde plaats wist op te werken. Er ontspon zich op het laatste rak nog een vinnige strijd om de leiding tusschen Ve nema en Dokkum, welke ten gunste van eerstgenoemde werd beslecht. Dorsman be ging de fout veel te laag aan den wind te blijven en zag zich door Van Beekum ge passeerd, zoodat de uitslag werd: 1. R. Venema in 56 min. 17 sec.; 2. A. Dokkum in 56 min. 35 sec.; 3. A. van Bee kum in 57 min. 29 sec.; 4. J. Dorsman in 57 min. 52 sec. In de vijlde race hadden Bohré en Dokkum reeds na de eerste boei de leiding genomen en hoewel laatstgenoemde alles in 't werk stelde om Bohré voorbij te loopen, slaagde deze erin, zij het ook na feilen strijd, zijn voorsprong te behouden. Tijdens dezen wed strijd deed zich nog een vermakelijk incident voor, doordat Baerselman op een critiek moment, toen zijn jol dreigde water te scheppen, zich teveel buiten boord waagde en achterover in het Kaagwater plonste. Een motorboot pikte hem spoedig op, zoodat het ongeval met een nat pak afliep. De uitslag was- 1. G. F. Bohré in 51 min. 54 sec.; 2. A. Dokkum in 52 min 3 sec.; 3. W. A. Bakker in 52 min. 34 sec.; 4. H. C. M. Heslenfeld in 53 min. 21 sec.; 5. J. Dorsman; 7. A. G. Bakker; 8. R. Venema. Intusschen was de wind een weinig af- geflauwd, zoodat voor den laatsten voorwedt strijd alle schepen wederom van top gezeild werden. De wind had bovendien de sombere regenwolken weggevaagd en af en toe deed het zonnetje zelfs een schuchtere poging door te breken, hetgeen ook de belangstel ling van de zijde der niet-wedstrijdzeilers ten goede kwam, getuige het betrekkelijk groote aantal booten, dat de races volgde. De beide De Vries Lentschen waren vrij wel gelijktijdig met het vallen van 't start schot weg, terwijl ir. Loeff o.i. te vroeg startte, doch niet werd teruggeroepen. Veel strijd werd er overigens ook in deze race niet geleverd; W. de Vries Lentsch wist zich in alle drie voorwedstrijden eerste te plaatsen; G. de Vries Lentsch werd derde, terwijl ir. Loeff de tweede plaats moest af staan aan Hofstra, die de eer van zijn ge west schitterend ophield. De uitslag was dus; 1. W. de Vries Lenlsch in 46 min. 52 sec.; 2. G. S. Hofstra in 47 min. 59 sec.; 3. G. de Vries Lentsch in 48 min. 51 sec.; 4. ir. Loeff in 52 min. 5 sec. De eindklasseering werd als volgt: 1. W. de Vries Lentsch 3 pnt.; 2. Hofstra 7 pnt.; 3. G. de Vries Lentsch 7 pnt.; 4. Bohré 8 pnt.; 5. Venema 12 pnt.; 6. Dokkum 13 pnt.; 7. W. A. B. Bakker 13 pnt.; 8. Van Beekum 15 pnt.; 9. Baerselman 15 pnt.; 10. Dorsman 15 pnt.; 11. A. G Bakker 17 pnt.; 12. Huisken 19 pnt; 13. Hin 19 pnt.; 14. Looman 20 pnt.; 15. Heslenfeld 20 pnt.; 16 Loeff 21 pnt.; 17. Putters 21 pnt. Hiervan kwamen dus de eerste tien deel nemers in de eindwedstrijden, behalve Van Beekum, die de zaak reeds als verloren be schouwde en was vertrokken. De eindwedetrijden. Toen de eindwedstriVien dank zij de vlotte afwerking en de voortreffelijke rege ling viel het eerste startschot voor deze races reeds om kwart over vijf begonnen, bleek, dat de wind wederom iets was ge krompen, terwijl een vriendelijk zonnetje haar stralen over de wateren wierp. Bakker passeerde het eerst de startlijn om ook de boei op het Zweiland het eerste te ronden, gevolgd door Dokkum en Bohré. Onderweg naar het Norremeer trachtten Dokkum en G. de Vries Lentsch direct hoog aan den wind te komen en samen trokken zij er toen tusschen uit. Hofstra, W. de Vries, Bohré en; Baerselman voerden een hard nekkigen strijd om de derde plaats, waaruit Baerselman als overwinnaar te voorschijn trad. Bakker was geheel naar den lager wal afgezakt en sloot nu de rij. Voor den wind naar het Zweiland lag het geheele veld al spoedig meer uit elkaar, waardoor er meer teekening in den strijd kwam. De boei werd achtereenvolgens gerond door Dokkum, G. de Vries, Baerselman, Bohré, W. de Vries, Hofstra, Venema, Bakker en Dorsman. Het rak ZweilandNorremeer moest hierna nog maals afgelegd worden. Bohré ging direct na de boei overstag, hetgeen hem de vierde plaats kostte. W. de Vries Lentsch daaren tegen zeilde scherp in den wind op en hield recht op de boei in het Norremeer aan, hetgeen hem zoowaar gelukte en waardoor hij op de derde plaats kwam achter Dok kum en G. de Vries, die vlak achter elkaar de boei rondden. In deze volgorde kwam geen wijziging tot op het laatste rak, toen Dokkum zich nog juist de overwinning zag ontgaan. Toen nl. G. de Vries halverwege de finish overstag ging, volgde Dokkum om niets te riskeeren dit voorbeeld onmiddellijk, maar om onbegrijpelijke redenen liet hij dit voor nemen weer varen en ging opnieuw door den wind, waardoor G. de Vries hooger aan den wind kwam Ie liggen en Dokkum voor bijliep. Wel trachtte Dokkum nog zijn fout te her stellen. maar G. de Vries nam hem den wind uit de zeilen en won met 2'/« jol lengte Uitslag: 1. G. de Vries Lentsch in 1 u. 8 min. 29 sec.; 2. A. Dokkum in 1 u. 8 min. 36 sec.; 3. W. de Vries Lenlsch in 1 u 9 min. 11 sec. Daar voor de laatste race geen volgboot beschikbaar was, moeten wij volstaan met slechts den uitslag te melden: 1. A. Dokkum in 1 u. 10 min. 50 sec.; 2. H. F. Baerselman in 1 u. 11 min. 52 sec.; 3. G. F. Bohré in 1 u. 12 min. 17 sec. De wedstrijden zullen Zaterdag en zoo noodig Zondag a.s. worden voortgezet. Rest ons nog slechts onze erkentelijk heid te betuigen aan den heer Van Hool- werff. die zijn motorvletter tot onze be schikking stelde, waardoor wij in slaat wa ren de wedstrijden van meer nabij te volgen. INTERNATIONALE 12-VOETSJOLLEN- WEDSTRIJD BELGIË—HOLLAND. Naar wjj vernemen, zal de heer W. de Vries Lentsch in de op 10, 11 en zoo noodig 12 Juni a.s. te Ostende te houden internationale jollenwedstrpd België—Holland ons land vertegenwoordigen. De heer K. F. Putters zal waarschijnlijk a'13 tweede man fungeeren. HAARLEMMERMEER. De Raad van deze gemeente komt in openbare vergadering bijeen op Donderdag 19 Med a.s. dee namiddags te half drie uur (nieuwe tijdregeling) ter nadere behande ling o.m. van het voorstel tot het aan gaan van een ruiling van grond met het bestuur van de Gereformeerde Kerk te Hoofddorp voor de stichting van een nieuw kerkgebouw en van het adres in zake toe passing van de steunregeling bij werkloos heid. Het door het fanfarekorps ,,Ons Ge noegen" te Hoofddorp ter gelegenheid van den verjaardag van Prinses Juliana op het marktterrein aldaar te geven concert, dat door onvoorziene omstandigheden moest worden uitgesteld, zal nu plaats hebben op Woensdag 25 Med a.s. Zaterdagavond raakt van een met zakken beladen vrachtauto bij het afrij den van een kluft van den Ringdijk alhier, de stuurinrichting defect, met het gevolg, dat de wagen begon te slingeren, in den kant van den weg omsloeg en met de zware vracht in de wegsloot terecht kwam. De chauffeur, die er wilde uitspringen, kwam daarbij te vallen en brak een pols, zoodat hij onder geneeskundige behande ling moest worden gesteld. De auto werd deerlijk gehavend. HILLEGOM. De kerkeraad der Geref. Kerk heeft besloten een geldleening aan te gaan, groot f 60.000 tegen 5 pCt. rente. De schuld op de oude kerk is geheel gedekt Er is inge- teekend voor f 26.452.35, waarvan f 24.077.30 reeds f» geïnd. Voor die obKgatieleenrog zijn vele toezeggingen gedaanf 9000 zou men gaarne m eigen kring plaatsen in obligaties van f 50, f 100, f 2.50, f 500 en f 1000. De bouw der nieuwe kerk is zoover gevorderd, dat reeds aan het dak wordt gewerkt. De werkloosheid nleemt af, echten niet zoo dat er te roemen valt. In de afgeloo- peu week stonden 57 arbeidskrachten, in geschreven bij de Arbeidsbemiddeling. OEGSTGEEST. Sedert eenigen tijd is op den hoek DorpstraatAlmondeweg, een zwakke plek merkbaar in den straatweg. Mede blijkt het kleine gedeelte houten overbrugging van de aldaar loopende poldersloot ia niet al te besten toestand te verkeeren. Dezer dagen althans heeft een verzakking in de straat plaats gehad. Ter voorkoming van eventueele ernstige ongevallen, is dit gedeelte door den alhier ge stat ion eerden kantonier afgezet voor het verkeer. Bij onderzoek kwam ons ter oore dat noch Rijkswaterstaat, noch Rijnland zich ge roepen. achten om herstelling van dezen toestand te doen uitvoeren. Mogelijk zal dus, wie weet hoe langen tijd, deze toestand bestendigd blijven. Raadzaam echter zal zijn hierin spoedig verandering te bren gen, vóór op dit zeer drukke verkeerspunt ernstige ongevallen voorkomen. In den. nacht van Zaterdag op Zondag zijn door de nachtpolitie een tweetal kal veren opgevangen, die een wandeling door de gemeente maakten. De dieren zijn ge stald bij den landbouwer J. de Groot. In lichtingen zijn verirrijgbaar bij de politie. RIJNSBURG. Op Woensdag 18 Mei a.s., des avonds 8 uur, zal in de zaal achter het Weeshuis alhier per radio gesproken worden voor het Nederlandsch Bijbelgenootschap. Dit is een bijzondere gelegenheid om kennis te nemen omtrent het Genootschap en zijn werk. Men zie de advertentie. SASSENHEIM. De heer J. Verhoog, betontechnicus alhier, is met ingang van 1 Juli a.s. als zoodanig benoemd bij de Koninklijke Rot- terdamsche Beton-IJzer-Maatschappij v.h. Van Waning en Co. te Rotterdam. Door de gemeente zijn een paar mooie werken tot stand gebracht: de Wil- helminalaan, tegenover het Oude Konings huis, en de Kerklaan. Vooral met de vol tooiing van de laatste zijn veel inwoners gebaat. VOORSCHOTEN. In Het bericht van den kaasdag was gisteren weggevallen de datum van maken. Bepaald is dat de kaas 8 Juni a.s. ge maakt moet worden. VOORSCHOTEN. Onder voorzitterschap van den voorzitter van den Raad van Toezicht, den heer E. Vernède, vergaderde in hotel „Deurloo" de Coöperatieve Boerenleenbank. De heer J. M. de Ruyter las de notulen en gaf daarna als kassier het jaarverslag over het boekjaar 1926, waaraan het vol gende is ontleend Op 1 Januari 1926 werd op de spaarbank ingelegd een bedrag van f429.796.20. Gedurende het boekjaar werd ingelegd f 317.228.88 en terugbetaald f358.879.95, zoodat op 31 December f386.145.13 inge legd wa3. Aan rente werd betaald f 12.568.75. Aan voorschotten werd verstrekt f75.484.50 en terugbetaald 121.209.50, zoo dat op 31 December de uitstaande voor schotten bedroegen f54.275. In rekening- courant was te vorderen f291.045.18. Het totaal der ontvangsten en uitgaven bedroeg f2.350.550. Het reservefonds bedraagt thans f23.216.47. Herkozen werden de heeren W. T. Lek- kerkerker als lid van den Raad van Toe zicht en J. Rodenburg Sr., als bestuurslid, die beiden hun benoeming aannamen. De commissie voor het nazien der reke ning en balans adviseerde bij monde van den heer P. de Bruin Jzn. tot goedkeuring. Na rondvraag sloot de voorzitter de ver gadering. VOORHOUT. Oranjevereeniging. De leden der Oranjevereeniging kwamen in het café „De®onte Koe" in openbare ver gadering bijeen. De heer H. A. Allard opende en verzocht den secretaris de notulen voor te lezen. 'Deze werden onveranderd goedgekeurd. De voorzitter doet mcdedeeling, daf dé penningmeester wegens droeve familie-om standigheden tijdens het vereenigingsjaar het beheer der kas aan hem heeft overgedragen. Het jaar is niet .onvoordeelig geweest. In 1925 bedroeg het saldo schuld f 115. De verlichting van het terrein heeft dit jaar f 50 meer gekost, om reden met het oog op de veiligheid een geïsoleerde kabel moest worden aangebracht. Door de afwezigheid der poffertjeskraam werd ook een bedrag van f 20 aan staangeld gemist. Niettegenstaande dat, is het saldo schuld tot op f 90.teruggebracht. Aan contributie werd ontvangen f 601.75, aan staangelden f 587.50, aan inleg volks spelen f 100.10, aan entréegelden f 234, uit makende met het saldo in -kas een bedrag groot f 1545.34. De uitgaven bedroegen f1536.82, het batig saldo is alzoo f 8.52. Tot leden der commissie belast met het nazien van kas en boeken, werd benoemd de heeren W. Borst en H. v. Dam. Hierop volgde het uitgebreide jaarverslag van den secretaris, den heer P. v. d. Hulst. Tot bestuursleden werden benoemd de heeren Borst met 23 en Ruiter met 18 stemmen. De heer v. d. Hulst verkreeg 12 stemmen. De voorzitter deelde mede, dat de feesten op 7 en 8 September gehouden zullen wor den, op het land van den heer Dysselbloem; dat de kinder-aubade dit jaar niet gehouden zal worden, maar dat de kinderen op andere wfize rollen worden schadeloos gesteld; dat pogingen zullen worden in het werk gesteld om dit jaar weder de „onontbeerlijke" pof fertjeskraam te krijgen, en dat het tou- knuppelen dit jaar zal gebonden worden op een gereserveerd terrein bjj den heer v. d. Zon. De heer Borst heeft in andere plaatsen het z.g. klompsteken bijgewoond. Het is een aardig behendigheidsspel voor jongeos van 12—14 jaar en spr. wenscht ook deze spelen hier in te voeren. De heer Angevaare wenscht grootere prij zen nit te loven voor het polsstokspringen, welk voorstel door den heer v. Werkhoven wordt ondersteund; desnoods ook daarvoor inleggelden te doen vorderen. D? voorzitter wil deze punten aanhouden en in de bestuursvergadering nadar over wegen. De heer Zwetsloot vraagt of gewonnen prijzen ook geruild mogen worden, welke vraag toestemmend wordt beantwoord. Do versiering van tilbury's werd daarna uitvoerig besproken. De uitgeloofde prijzen waren lang niet mis, doch de deelname was niet groot. Een derde prijs kon zelfs naet worden toegekend. Het was wenschelijk hiemn verbetering fe brengen. De voorzitter schreef dit t-oe aan de oude sleur, maar wil geleidelijk daarin verbetering brengen. Een verzoek van den heer Angevaare om de prijzen ter bezichtiging te stellen, bij de winkeliers lawaar ze gekocht wer den, kon niet worden ingewilligd. De prij zen zegt de voorzatter, worden alle in Voorhout gekocht, zoodat de winkeliers da-arbij geen sohade hebben. De winkel van Schulte is voor de uitstalling aange- gewezen, als zijnde daartoe het meest ge schikt. Rondvraag. Met het oog op de benoe ming van den heer Borst tot bestuurslid, vraagt de heer v. Werkhoven of bestuurs leden ook gerechtigd zijn kas en boeken t.e verifieeren. De vraag wordt bevestigend beantwoord. Besproken wordt de \raag of heb niet wenschelijk zou zijn, verplichte vergaderingen uit te schrijven en bij niet verschijnen boete te heffen. De voorzitter is daar niet voor, integendeel, wanneer de kas het toeliet, zou hij liever verras singen willen aanbieden. Hierna sluiting. WASSENAAR. Bij de arbeidsbemiddeling staan irn geschreven 82 grondwerkers, 20 losse werk-< lieden, 4 opperlieden. 3 timmerlieden, 1 bankwerker, 1 tuinman, 1 bloemist, 1 slee per. ALPHEN. De opbrengst van den bazaar, de vorige week gehouden ten bate der elec- trificatie van de Martha-Stichting, is pl.m. f2900. Zondagmorgen miste mej. V. haar driejarig dochtertje en begon daarom aan haar te roepen. Toen zij geen antwoord kreeg, snelde zij intuïtief naar de sloot, achter het huis en vond daar haar meiske, dat van de stoep was gevallen. Op haar geroep kwam spoedig hulp opdagen en had men het kindje spoedig op 't droge. De langs de huizen gehouden collecte ten bate van het blindeninstituut .Wolf- heze, heeft f 147.68 opgebracht. Lijst van onbestelbare brieven en' briefkaarten, van welke de afzenders on bekend zijn. "Brieven binnenlandMr.| Borms Flagent, 6chip „Poolster", VegcheL J. Visch, Aarlanderveen. J. S. van' Leeuwen, Den Haag. Schipper A. Ji Meijer, schip „Hendrieka", Alpheu a. d* Rijn. Briefkaart binoenlandL Theunis Jr.j Halfweg. Een briefkaart ronder adres. Hieronder zijn mede begTepen stukkeif welke niet of onvoldoende gefrankeerd zijn. Tot hulppredikant bij de Geref. Ge- me, nte, Raadhuisstraat heeft de kerkeraad dier gemeente benoemd de eerw. heer M* Kamper, theol. cand. te Oldenbroek. BOSKOOP. Naar wij uit goede bron vernemen; beslaan er bij verschillende bouwvereeni-* gingen te dezer plaatse plannen, om over te gaan tot het bouwen van arbeiderswo-t ningen. In opdracht van een cliënt werd door het accountantskantoor J. Bavelaar en Co, bij den rijksontvanger alhier, als gewetens geld voor de rijksinkomstenbelasting be-i taald: belastingjaar 192425 f 1326.68; ben lastingjaar 1925'26 f 1147.68; belasting-* jaar 1926'27 f1095.86. Totaal f3568.12, HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Bevallen: H. Gears geb. Van der Ha- ven, D. GehuwdJ. M. Tiele 26 j. en E. de Bruijn 23 j. B. J. Wesselingh, 25 j. eu W. P* A. de Jong 28 j. In de vacature van diaken der Geref. kerk ontstaan door vertrek van den heer J. van Tilburg, is Zondagavond gekozen de heer Jb. Zintel. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Elisabeth, d. van G. Molenaar en E. Dullemeijer Jana Jacoba, d. van A. van Eeden Petersman en Kool Huige- rina, d. van P. Hofman en A. Roos Maria Johanna, d. van L. de Jong en A. B. Ramp Bertus, z. van J. W. van den Berg en L. Tol Jilske, d. van J. Rhijnsburger en J. Noort. Overleden: D. A. Rijneveld, 54 jaren, echtgenoote van G. de Ruiter. Gevonden voorwerpen: een zakmes, een rijwielbelaslingplaatje en een porte- monnaie met inhoud. Inlichtingen op het raadhuis. 3—2

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 7