No. 20604 MAANDAG 16 MEI Anno 1927 Offlcieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIÊN: SO Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk iageren prijs. Kleine Advertentien uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordelndspleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 2.35, per week Bulten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week Franco per post 2.35 portokosten. 0.18 i i 0.18 Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. DIENSTPLICHT. Adrasopgave ran groot-verlofgangers. De Burgemeester van Leiden brengt ter tennis van onderstaande verlofgangers, dat zij in hun eigen belang worden aangeraden ter secretarie dezer gemeente, afdeeling Militaire Zaken, Breeslraat 119, hoek Wol- steeg, alhier, opgave te doen van hun tegen woordige verblijfplaats: JOHANNES LEONARDUS WEBSTER, dienstplichtige van de lichting 1915 uit de gemeente Amsterdam en behoorende tot de treinafdeeling der He Artillerie-Brigade; PIETER VAN DER MEY, dienstplichtige van de lichting 1918 uit de gemeente Oegst- geest en behoorende tot het ie Regiment; CORNELIS ANTONIE KRES. dienstplich tige van de lichting 1918 uit de gemeente Leiden en behoorende tot het ie Regiment Infanterie; ACHILLES CLEMENT JANSSEN, dienst plichtige van de lichting 1918 uit de ge meente Renkum en behoorende tot de 2e Compagnie Hospitaalsoldaten; ADRLANUS CORNELIS MARIE VAN BEUKERING, dienstplichtige van de lich ting 1918 uij de gemeente Leiden en be hoorende lot het 21e Regiment Infanterie; CHRISTIAAN HUIBERTUS CORNELIS HOLTMARK VAN DIJKERHOF, dienst plichtige van de lichting 1923 uit de ge meente Naaldwijk en behoorende tot de treinafdeeling der le Artillerie-Brigade. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. Leiden, 16 Mei 1927. 2731 BEDIENING SCHRIJVERSBRUG OP HEMELVAARTSDAG. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter kennis van belanghebbenden dat de Schrijverabrng dit jaar op Hemel vaartsdag zal worden bediend des namid dags van 68 uur. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 16 Mei 1927. 2732 EEN GOUDEN JUBILEUM. Zooals wij reeds de vorige week meld den, was het den 14en dezer 50 jaar gele den dat de heer Jacobus de Leen aLs leer ling in dienst trad m het timmerbedrijf aan den Morsohweg bij nu wijlen den heer Jac. van den Ameele, welk bedrijf na diens overlijden werd voortgezet door den hee" Joh. v. d. Voet, en na diens uittreden, nu sedert 3% jaar wordt beheerd door den heer W. van Dijk. Omstreeks 2 uur in den middag, werd de jubilaris iaterdag met zijn gezin ont- vangen door den heer Van Dijk en diens personeel, in de voor deze gelegenheid feestelijk aangekleede werkplaat-s. Mede waren tegenwoordig de heer A. E. v. d. Voet en de heer v. dL Kley. Nadat allen gezeiten waren, nam de heer Van Dijk het woord en sprak den jubilarie ongeveer als volgt toe: Vanaf 1877 tot 1927, zijnde 50 jaar al dus spr. een lang tijdperk in vergelij king van den leeftijd eens menschen, zijn door 'b Heeren goedheid uw deel geweest op dit onderraaansche. Jaren van moeizamen arbeid en ener gieke inspanning, met het oog op uw veel zijdig moeilijk vak, wat wij onder ons al tijd noemen het timmervak in den volsteu zin des woords. Aanvankelijk als leerling u zelve onder eenvoudige opleiding opwer kend tot vakman, moest ge tot uw leed wezen uw eersten patroon, den heer v. d. Aiheele, door den dood zien weggenomen. Daarna zaagt gij u geplaatst onder de lei ding van den, door u hooggeachten, gewe zen patroon, den heer J. v. d. Voet, die uw bekwaamheid altijd waardeerde, en u de leiding gaf in de werkplaats voor de oor hem uitgevoerde verken. Met goed evolg werd alles steeds door u uitgevoerd, to een plaats te vinden op verschillende erken in, en zeer veel buiten de stad tot ver uitgestrekte omgeving. Ge hebt dit mogen doen met behulp talrijk en minder talrijk personeel van meest uiteen loop en de krachten en ka ders, waarbij het soms wel eens kwam ~t scherpe opmerkingen. Meestal echteT "tbrak het niet aaD kameraadschappelijke ©rhoudingen wat buiten u om èn door ©troon, èn door werklieden, ook tot nu to© ten zeerste werd gewaardeerd. Echter wisselt, zoo ook hieT. De tijd brak aan dat de heer J. v. d. Voet ophield uw patroon te zijn, doch niet dan nadat een hartelijk afscheid plaats vondt, wat bij u, ik weet het, altijd in dankbare herinne ring voortleeft. Daarbij werd de mededeeling gedaan, dat ik voortaan uw patroon zou zijn, waarop ge niets tegen had; integendeel. Wij kenden elkander al van over lang, en mogen beid© nu zeggen: Wij hebben het deze 8V£ jaar wel met elkander kunnen vindenal hebben wij beiden onze gebre ken, nooit kwam het tot een scherp tegen over elkander staan. Altijd wisten wij sa men onze verschillende inziohten op te los sen, ja al naar den aard van het werk dit medebrengt leeren wij elkander nog da gelijks de in ons vak voorkomende moei lijkheden op te lossen op een vreedzame wijze. Ik hoop dat het u en mij en. onze mede arbeiders onder Gods zegen gegeven moge worden, nog tal van jaren met en voor elkander aan deze plaats onzen arbeid to kunnen verrichten, zóó, dat dit ook ae menschen waarvoor wij mogen werkzaam zijn, in dat opzicht ten goede kome. Vergun mij dan, als dankbare herinne ring aan onze samenwerking, zij het dan ook korten tijd, u deze enveloppe met in houd te mogen aanbieden. Zichtbaar bewogen, dankte de jubilaris, die zich zelve nooit liet voorstaan op eem- ge huldiging, voor deze hem zoo van harte toegesproken woorden alsmede voor dit geschenk. Hierna werd de jubilaris toegesproken door den heer A. E. v. d. Voet. Toen ik vernam, zoo zeide spr., dat u een zoo zeld zaam jubileum zoudt vieren, kwamen mij zeer vele herinneringen in de gedachte, zoowel droeve als prettige. Het is mij dan ook een behoefte, een enkel woord tot u te richten. Er is die 50 jare^i zoo verbazend veel voorgevallen, dat het niet mogelijk is al deze thans te heriiallen. Eén van die voorvallen echter wil ik nog even aanstip^ pen. Op zekeren tijd, nu reeds jaren terug, werd in Leiden, zoowel als op andere plaatsen een locnactie opgezet. Bij dde ge legenheid sprak ik met mijn broeder, die toen uw patroon was. Als eenig antwoord kreeg ik te hoorenZij die het verdienen, moeten het hebben. Dit gezegde bleek mij nader, op uw prestaties gericht te zijn ge weest alhoewel van uw zijde geen actie daaromtrent gevoerd werd. Met alle werkzaamheden zijt gij ver trouwd geraakt, hoewel de uitvoering in die 50 jaren aanmerkelijk *s gewijzigd. Ik stel het daarom op zoo hoogen prijs, dat u steeds hebt gewerkt als een arbeider in den waren zin des woords. Die werk man, die zijn werk naar plicht vervult staat bij mij bovenaan. Uw echtgenoote die u thans 35 jaren ter zijde staat, heeft hierin trouw medege werkt, waarom ook haar een welverdiende lof toekomt. Zeldzaam was uw verzuim en niet anders dan in ernstige gevallen Ik hoop dat u die jaren van arbeid, welke u geschonken mogen worden, met denzelfden lust, kracht en liefde mag blijven verrichten, en mocht die tijd gekomen zijn dat u, den u zoo geliefden arbeid, zult moeten neeileggen, u nog tal van jaren met genoegen een wel verdiende rust moogt genieten. Den jubilaris en zijn eohtgenoote weid den hierna prachtige bloemstukken over handigd. Nog werd de jubikaris hartelijk toege sproken door den opvolgenden oudsten knecht aan deze zaak. den heer F. van Leeuwen. Dank bracht deze collega, vooi het aan hem en anderen gegeven onder wijs en voor de zoo goede kameraadschap. Namens het personeel werd den jubilarie een eikenhouten leunstoel aangeboden. Daarna spraken nog een zoon van den heer Van Dijk, en de heer A. de Leen, zoon van den jubilaris. De jubilaris dankte allen hartelijk voor de talrijke felicitaties en cadeaux, die hem dezen dag onvergetelijk hadden gemaakt. Ververschingen werden aangeboden en men bleef nog eenigen tijd gezellig bijeen. TEGEN DE HANDHAVING VAN DE ZONDAGSWET. De heeren A. B Batenburg. M Kulk, L J. Platteel, caféhouders, R. Huges van het Luxor-theater en D Hamburger, vcorzitter van den Nederlandschen Bioscoopbond heb ben een beroep verspreid onder belangheb benden bij de wijziging van de toepassing van de Zondagswet, waarin zij die belang hebbenden oproepen voor een vergadering die op Donderdag 19 Mei des namiddags om twee uur in café „de Burcht" zal worden gehouden. De inhoud van den oproep is als „Steeds meer en meer blijkt dat de ge makkelijke en snelle verbinding tusschen Leiden en Den Haag zeer ten nadeele komt van de houders van café- en vermakelijk- heidsbedrijven te Leiden en andere belang hebbenden bij die bedrijven Vooral op Zon en Feesldagen worden die bedrijven het erg ste getroffen omdat in Den Haag des Zon- dags reeds te 2 uur 's middags begonnen mag worden met concerten en vermakelijkheden, terwijl in Leiden op Zondag eerst le 8 uur 's avonds daarmee aangevangen mag wor- I den en op alg. erkende Christelijke Feest- dagen in het geheel geen concerten of ver makelijkheden mogen gegeven worden. Het gevolg hiervan is, dat vele Leidenaars Zon dagsmiddags en op Christelijke Feestdagen naar Den Haag gaan omdat er in Leiden niets te doen is. Deze toestand is onhoudbaar voor houders van theaters, café's met muziek en onder nemers van concerten en ook voor vele andere personen die in die bedrijven werk zaam zijn of daaraan leveranties hebben. Er zal verandering moeten komen willen de bedrijven kunnen blijven voortbestaan. En dit zal alleen mogelijk zijn, als de ver ouderde Zondagswet te Leiden zal worden toegepast als in andere gemeenten. De plaatselijke overheid te Leiden moet er van overtuigd worden, dat de wijze waarop de Zondagswet aldaar wordt toege past niet langer houdbaar is, zullen degenen die hun bestaan in het café- en vermakelijk- heidsbedrijf hebben, niet broodeloos worden gemaakt. Alleen door eendrachtig samen te werken zal er iets bereikt kunnen worden. Alvorens bij het Gemeentebestuur de nood zakelijkheid van een mildere toepassing van de „Zondagswet te bepleiten, zal een onder linge bespreking noodzakelijk zijn." UITVOERING VAN HET LEIDSCH STRIJK-ENSEMBLE „EUTERPE". Voor de geheel met belangstellenden ge vulde gToote concertzaal van „Zomerzorg" hield het L. S. E. „Euterpe", Zaterdagavond een invitatie-uitvoering. Nadat het „Ensem ble" reeds zijn entree had gedaan met „Um dem Lorbeer", marsch van Jacob Christ en daarmede zijn goede kwaliteit van eene zijde reeds had getoond en den reeds geves- tigden indruk werd versterkt dat men met den nieuwen directeur een goede keuze had gedaan opende de voorzitter, de heer Van Rossum du Chattel den avond met ^en hartelijk welkom in het bijzonder gericht tot de afgevaardigden der verschillende ver- eenigingen en de pers. Door directeurswisse ling konden wij in het najaar geen uitvoe ring geven, echter hebben wij verscheidene malen onze medewerking verleend aan diverse vereenigingen. Bij geen enkele uit voering echter, hebben wij zóóveel daad werkelijke medewerking gehad, als bij deze zeide spr. Ik kan u eerlijk vertellen, dat wij niet geweten hebben, dat Euterpe zooveel vrienden had. Van alle kanten zijn ons de toezeggingen en de geschenken als 't ware toegevloeid. Buiten de firma's die in het programma in een speciale lijst waren ver meld richtte de voorzitter een woord van dank aan de firma Mens voor het welwil lend beschikbaar stellen van vleugel en harmonium, alsmede aan de twee Jasz- bands, The Joly Joker en The Popular Jasz, die gedurende 't bal geheel welwillend zullen spelen en ook aan den heer v Leeuwen, die dadelijk bereid was het bal belangeloos te leiden. Ook den anderen, die zich moeite ge troost hebben het bestuur dezen avond te helpen, bracht spr oprechten dank. Een tweetal echter wilde hij niet voorbijgaan, ook al vallen hun werkzaamheden niet zoo op en dan dacht spr. speciaal aan de pen- ningmeesteresse mej. Jansen, die het bestuur niet alleen krachtdadig terzijde stond, maar tot verscheidene dingen het initiatief nam. Ook noemde spr .den secretaris, den heer van Rosse, die het leeuwenaandeel van alle voorbereidende werkzaamheden had. Waar wij dus van alle kanten zooveel medewer king en vriendschap ondervonden, durfde spr. vrijmoedig bij de aanwezigen aanklop pen ten aanzien van de tombola, dienende tot steun van het muziekfonds, welke tom bola staande voor het podium een goed figuur maakte. Verder wenschte hij allen een genoege- lijken avond en hoopte dat elk der aanwe zigen een aangename herinnering aan „Euterpe" mee naar huis zou brengen. Tenslotte kweet de voorzitter zich het beste paard van stal, den dirigent en bezie lende leider dank le betuigen en hulde te brengen voor de vele werkzaamheden in het belang van Euterpe verricht. Uw taak was nier altijd gemakkelijk en dikwijls waren wij erg hardleersch. maar toch heeft u gezorgd dat Euterpe binnen twee maanden met dit programma voor den dag kon komen, zeide spr. Daarvoor hebben wij ook gemeend het niet alleen bij woorden te mogen laten, maar u ook een blijvende herinnering aan Euterpe te geven, vergezeld gaande van onze wensch dat u nog jaren aan Euterpe uwe krachten moge wijden. Er volgde op deze toespraak een luid applaus. Daarop werd op voortreffelijke wijze de ouverture „Die Zigeunerin" van W. Balie gegeven even verdienstelijk gevolgd door „Serenade" van Wider. Toen kwam ter afwisseling de humorist Koos Laarhof uit 's-Gravenhage aan het woord met een zeer afwisselend repertoire, dat in zijn soort zeker waardeering ver diende terwijl de heer Laarhof alle hulde verdient voor zijn ijver en voor de moeite aangewend om een jolige stemming te ver wekken. maar in overeenstemming met de op hoog peil staande muziek vonden wij zijn soms niet van trivialiteit vrij te pleiten voor drachten. Laat „Euterpe" in het vervolg ter afwis seling zoo deze noodig wordl geacht een solo—zangeries) of declamator(lrice) vra gen. Na dit intermezzo werden achtereenvol gens „Ein Walzertraum" (Oscar Strauss), Tatjana (Leon Jessel) en Dorfkinder (E. Kal man) gespeeld, waarna de humorist nog maals zijn beste beentje voorzette en de zaal dikwijls tot medezingen wist te suggereeren of te doen schateren van het lachen, waar na, na een Fantasie uit de opera Gounod: „Faust" en een Fantasie uit „Teil", opera van Franz Kruger, met uitnemende orchest- begeleiding op de Xylophoon van den heer H. van Rosse Jr. met een mooie marsch „Das Heil der Welt" de avond werd besloten. Het is een succesvolle avond geweest, waarop met voldoening kan worden terug gezien. HET DRIEJARIG BESTAAN VAN DEN JEUGDBOND VOOR ONTHOUDING. Zaterdagavond vierde de afd. Leiden van den „Jeugdbond voor Onthouding" (J. V. O.) in de groote zaal van het Nutsgebouw, haar 3-jarig bestaan. Na opening door den voorzitter den heer D. Vermeulen werd door de leden staande het Bondslied gezongen. Daarna werd er eenige muziek ten gehoore gebracht. Het pianospel oogstte zeer veel bijval. Als nummer drie stond van het program ma, vergastte de heer Engel uit Utrecht, een oud J. V. O.-er, de aanwezigen op eenige liedjes met de luit. Daarna trad op als declamator de heer v. d. Berg uit Oosterbeek, die zoowel eenige ernstige als een paar humoristische gedich ten voordroeg. Tot slot voor de pauze, hield de heer de Roo uit Amsterdam een rede waarin spreker het doel en streven van den Bond uiteen zette. Spreker wees er op dat vooral in de na- oorlogsjaren de jeugdbeweging een groote vooruitgang te boeken had. Na echter in deze tijden van verslapping, wat vooral goed merkbaar is in de jeugdbeweging, is het ont zettend moeilijk om de meisjes en jongens van 1*1 lot 21 jaar in de gelederen van de blauwe jeugdbeweging le krijgen. Spreker was er van overtuigd dat na deze reactie weer een betere tijd voor de J. V. O. en de geheele jeugdbeweging zou aanbreken en wekte de jongeren die nog niet georgani seerd zijn op, zich aan te sluiten bij de J. V. O. Na de pauze trad weer de heer Engel op, die op een vroolijke manier de toehoorders nogmaals vergastte op eenige liedjes. Tot slot van den avond trad de heer v. d. Berg weer op, die op verdienstelijke wijze eenige mooie gedichten voordroeg. TOONEELUITVOERING VAN „D. V. V." De dilettanten-tooneelvereeniging „Door Vriendschap Verbonden" gaf Zondagavond in de mooi aangekleede concertzaal van „L'Union" een tooneeluitvoeri:w* waarvoor buitengewone belangstelling was, een be wijs, dat men de lust en den ijver, waarvan deze jeugdige vereeniging reeds meerdere malen blijk gaf, weet te waardeeren. De vereeniging had het aangedurfd een zwaar dramatisch stuk in studie te nemen: „De Vadervloek", tooneelspel in vier bedrij ven van Js J. G. Wahlen, en daarmede kwam zij gisteravond voor het voetlicht, nadat vooraf de voorzitter, de heer P. Galjaard, na een hartelijk welkom tot de aanwezigen, in het kort het doel en het streven der ver eeniging had uiteengezet. Met buitengewone aandacht werd 't spel gevolgd. Men had in de zaal een speld kun nen hooren vallen, zoo stil was het er; een bewijs voorzeker, dat het spel boeide. Vooral de zware hoofdrollen van vader en zoon, Hugo Forster en Benno Forster, vertolkt door de heeren F. Knaap en W. v. d. Broek, werden voortreffelijk gespeeld. Zeer veel indruk maakte ook het treffend gezang van het kerkkoor, achter het tooneel gezongen, waarvoor een eminente medewerking was verkregen. Het geheel was zeer goed, het spel was af. Er kwam. nadat het scherm was gevallen, een daverend applaus los en de spelers en speelsters werden herhaaldelijk terugge roepen. Zeer viel ook te roemen de regie van het stuk, die bij den heer W. v. d. Broek in goede handen zat. Het aardige slotslukje, getiteld ..Sladek, zoon van het oude Volk", een duet. dat uit nemend vertolkt werd door gebroeders Bla zer, viel niet minder in den smaak. De muziek onder leiding van den heer Gerritsen alhier verleende op zeer prijzens waardige wijze zijn medewerking. Het is voor de Vereeniging een succes vollen avond geweest en het zoo talrijk op gekomen publiek heeft de beste indrukken van de uitvoering meegenomen naar huis, die het zich weer zal herinneren als D. V. V. weer een uitvoering geeft. Over enkele weken hoopt de Vereeniging een openlucht-samenkomst te organiseeren op ..Den Burcht", waarhij ook eenige spe cialisten zullen optreden. Deze avond heeft ten doel de kas der verp^niging te sterken Wij vermoeden, dat de opkomst ook dan weder zeer groot zal zijn. Uit Warschau is aangekomen prof. dr M. Wolfke, die in het Natuurkundig Labo ratorium der Academie alhier onderzoekin gen zal doen op het gebied der electriciteit. BINNENLAND. Prins Hendrik eerelld der Holl. Mij. van Wetenschappen. (Wetensch., 2e blad). Da staatscommissie 1910 lnsake de Bnr- gerlijke Wetgeving heelt een ontwerp van wet aangeboden. (Binnenl., 2e blad). Verslagen van Jaarvergaderingen van eenige vereenigingen. (Binnenl., 2e blad). BUITENLAND. De economische conferentie feitelijk voor vrijhandel. (Buitenl., le blad). Nadere gegevens over den politie-lnval in de Arcos-gebouwen te Londen. (Buitenl., le blad). Verdere doorbraak van dijken bij da Mississippi. (Buiten., le blad). De candidaten voor het bestuur der Theologische faculteit voor 19271928 zijn de heeren J. W. F. Warners, pbaeses, S H, Spanjaard, ab-actis, G. Oldeman. quaestor, raej. S. J. Stroink, assessor 1 en de heer G. F. D. Locher, assessor II De tentoonstelling van Egyptische kunst, welke vanaf half Maart door het Rijksmuseum van Oudheden alhier, te Am sterdam werd gehouden, is verleden week gesloten. In de twee maanden van haar duur is z|j door meer dan 15000 personen bezocht, zoodat wel van een groot succes mag wor den gesproken. Ook de vier museum-lezingen trokken zeer de aandacht. De voorwerpen zrjn thans naar Leiden overgebracht en zijn thans in hun oude om geving reeds weer te bezichtigen. Zaterdag heeft de afd. Leiden van de Nederlandsche Natuurhistorische Vereeni ging een bezoek gebracht aan de kweekerij „Duinvoet" te Wassenaar, waar het vele daar aanwezige materiaal voor z.g. „wild gardering" werd bezichtigd' Nog lang niet alles stond in bloei, doch niettemin namen de excursisten een goeden indruk van de kweekerij mee naar huis. Het jaarverslag van de directie der N.V. Leid'sche Exploitatie-Mij. van Onroe rende Goederen, dat wij in ons blad van Zaterdag plaatsten, zal eerst worden uitge bracht in de vergadering van aandeelhou ders van die vennootschap die op 25 dezer wordt gehouden. Zaterdagavond wilden een aantal stu denten op minder ordelijke wijze de Stads gehoorzaal binnendringen, terwijl daar het Italiaansche Volksfeest in vollen gang was. De heeren maakten zooveel kabaal dat de politie ter assistentie moest worden geroe pen. Met gebruikmaking van gummistok en sabel gelukte het haar de orde spoedig te herstellen. Intusschen waren echter flinke klappen gevallen ook onder een aantal bur gers die zich oproerig gedroegen. Zondag omstreeks halftwee heeft de politie met den gummistok een charge uit gevoerd onder een aantal lastige burgers die zich op de Blauwpoortsbrug in strijd met de goede orde gedroegen. Mejuffrouw J. de K., gescheiden vrouw van v. L. heeft aangifte gedaan van mishan deling door A. S. De vrouw moest haar won den in het Academisch Ziekenhuis laten verbinden. De politie heeft aangehouden en Ier beschikking van den otficier van justitie gesteld G. J. K. uit Leiden die ten nadeele van de firma K. te Beverwijk voor wie hij werkzaam was, een bedrag van f 107 en ten nadeele van den heer V. alhier eveneens verduistering had gepleegd. Omtreeks halftwaalf hedenmorgen kwam een wagen met vaten beladen uit Katwijk van de Mare de Marebrug oprijden waarvan waarschijnlijk doordat de voer man de bocht te kort nam het paard zich bezeerde aan het brughek. Het dier werd afgespannen en op last van de politie ter onderzoek naar het Slachthuis gebracht. Daar werden enkele kleine wondjes gecon stateerd en beval men df-n voerman het paard stappende en zonder den wagen naar huis te brengen. Wij ontvingen door bemiddeling van een stadgenoot een in het Esperanlo ge steld en aardig geïllustreerd propaganda- geschriftje ter bevordering van het Vreem delingenverkeer naar Dordrecht. In de afgeloopen week zijn in de Stede lijke Werkinrichting opgenomen. 207 vol wassenen en 6 kinderen, totaal 213 per sonen.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 1