de beslissing over de promotie en degrada tie gevallen. In Amsterdam keert D. V. D. terug in de omgeving waar zoovel en deze oude schoolclub wenschen te vinden, in Z.-Holland zal H. S. V. het volgend seizoen jle plaats van O. S. G. R. innemen. D. V. D. won haar laatsten promotie wedstrijd met één enkel doelpunt van Her- pules, en in Den Haag toonde H. S. V. zich afkeerig van halve maatregelen en sloeg 0. S. C. R. met duidelijke cijfers. Den Haag heeft nu weer twee eerste-klassers. De re sidentie met haar opgewekt korfballeven heeft daarop zeker recht! De wedstrijd te Zuid-Laren is niet ge speeld. In Muntendam behaalde Voorwaarts een benauwde overwinning op Rood-Zwart. In den eindstrijd om den Zilveren Korf komen Swift en D. D. V. Dezelfde twaalf tallen als twee seizoenen geleden I Swift heeft het al heel gemakkelijk gehad, doordat tVelox den wedstrijd gewonnen gaf. In Arnhem is gedemonstreerd en de uit slag zal voor degenen, die van des Westen's voortreffelijke korfbal-eigenschappen zoo gaarne hoog opgeven, een groote voldoening zijn. Jammer dat juist op denzelfden dag de Westelijke kampioen op eigen terrein niet van den Oostelijken kampioen ver docht te winnenl OM DE RIJNLAND-MEDAILLE. Door de slechte weersgesteldheid in de morgenuren, werd de wedstrijd om de Rijn land-medaille afgelast. Het ligt echter in de bedoeling de wedstrijd nu op den volgen den Zondag, 22 Mei, te doen plaatsvinden. SERIEWEDSTRIJDEN „ULYSSES". S. D. O. nam gister deel aan de serie- redstrijden der Haarlemsche sporlvereeni- ging Ulysses. S. D. O. heeft dit met eere gedaan. Zij won nl. den eersten prijs (zilv. krans). SERIEWEDSTRIJDEN „G. K. V.". Fluks 2 nam deel aan de seriewed§trijden van G. K. V. te Den Haag. Den Fluks-reser- ves was een minder gunstig lot beschoren. Zij ontmoetten in de eerste ronde de organi serende vereeniging en werden door G.K.V. met 10 geslagen. NOORD/OOST—WEST 0—7. Van den aanvang af, aldus de „Grt." wa ren de Westelijken vrijwel voortdurend in den aanval. Zij speelden zoowel technisch als tactisch beter dan de Noord/Oost-ploeg, zooals trouwens uit den uilslag voldoende blijkt. De rust trad in met een 3O-voor sprong, dank zij zuivere schoten van Van Bemmel, mej. Krelage en de Mey. Na de hervatting bleven de Westelijken dominee- ren, zonder dat in deze periode het spelpeil zich boven het middelmatige verhief. Zij wisten nog viermaal den korf te vinden, zoodat het einde kwam met een 7O-over winning voor de Westelijke ploeg. PROMOTIE EN DEGRADATIE. West I Noord. gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. D. V. D. 4 4 14—5 8 Hercules 3 1 2 48 2 Ready/Tecka 3 3 7—12 West I Zuid. H. S. V. 2 2 12—5 4 0. S. C. R. 2 2 5—12 CRICKET. Uitslagen. NEDERLANDSCHE CRICKETBOND. Ie klasse: H. C. C. IIAjax: H. C. C. n wint met 113 runs op de eerste innings. R. en W.V. O. C.: R. en W. wint met 56 runs op de eerste innings. Hilversum -V. V. V.: Hilversum wint met 21 runs op de eerste innings. QuickPhoenix: Quick *int met 82 runs op de eerste innings. Buiten de competitie: Ajax IIL. C. C.: Ajax II wint met 17 runs op de 2de innings. Overzicht. Het leek er gisteren niet veel op, dat er zou gecricket worden, maar tégen den mid» klaarde het weer gelukkig op en zoo monden toch alle wedstrijden doorgaan. In Den Haag leed Ajax een nederlaag en nochtans zijn wij over het resultaat zeer tevreden. Dat het tegen de Haagsche, nog wel aan den Wassenaarschen weg geen innings-nederlaag is geworden, viel mee. Met een beetje meer geluk Bouwmeester b.v. gaf toen hij 15 runs had een moeilijke kans in de slips zou de nederlaag van gisteren zelfs nog kleiner zijn geweest. Jam mer dat er in eens een inzinking kwam bij het batten, toen het openingspaar voor een goeden stand had gezorgd. Het bowlen van de Leidenaars was wat zwak en ook aan het veldwerk kan meer aandacht worden besteed. De overige wedstrijden brachten weinig verrassingen. Ondanks de goede bowling- cijfer9 (521) van Beyers scoorde R. en W. 141 runs, waarin Van Eeghen 58* het groot ste aandeel had. V. O. C. bracht het tot een totaal van 75. Hoomans met 627 had het meeste succes met den bal. In Hilversum was het een dag van lage totalen. De gast- heeren werden voor 87 aan den kant gezet (Grootmeyer 630). maar V. V. V. bracht het slechts tot 6G. dank zij Van Booven 339 en vooral Cremers 621. Zou Phoe nix te zwak voor de eerste klasse zijn? Te genover een Quick-totaal van 136 stelden de Hagenaars in Nijmegen slechts 54 (Rees 824) en wisten' toen door den tijd uit te spelen het totaal was toen 20 voor 7 een inningsnederlaag te ontgaan. Aan de De Kempenaerstraat speelde Ajax II vriendschappelijk tegen de Leidsche. De innings der gastheeren leverde 78 runs op, waarvan Demenint 13 en de De Vrind's die aan den rood-zwarten kant speelden 14, 13 en 12. Beurze had met 632 het meeste succes. L.C.C. bracht het tot 53 met Metsch 11, Beurze 10 en Den Holder 11. In de tweede Ajax-innings kwam alleen De Jong (10) in de dubbele cijfers. Het totaal werd 53. Van Es met 57 bowlde uitstekend. L. C. C. sloeg daarna 61 runs bij elkaar. H. C. C. AJAX. H. C. C. II wint met 113 runs op de eerste innings. De Beu9 die den opgooi heeft gewonnen stuurt Ajax het eerst naar de wickets, waar Schilthuizen en Meyer openen op het bow len van Sodderland en Van den Berg. De Haagsche aanval is maar zeer matig, terwijl ook het veldwerk der Hagenaars niet al te best is. Langzaam maar zeker stijgt de score en eerst op 65 wordt Schilthuizen voor 21 het slachtoffer van een hoog opkomenden bal van Sodderland. Direct daarop wordt Meyer op square leg gevangen door W. van den Bosch op het bowlen van J. van den Berg. De volgende Ajax-batsmen verdwij nen even snel als zij gekomen zijn. Eige- man (9), Janssen (2), Chambers (9) worden allen het slachtoffer van het uitstekende werk van Tonny de Beus achter het wicket. Het blijft een komen en gaan. Hofsteenge wordt voor 0 uitgerund, Rice heeft 3 runs gescoord als hij 1. b. w. op Sodderland gaat, terwijl Hutchinson met 1 gevangen en ge bowld wordt door Sodderland. Na de lunch stuiten Dozy en Josson voor een oogenblik de collaps, maar als eerstgenoemde voor 16 door Sodderland wordt gevangen op het bowlen van Van den Berg en ook Du Pon maar een enkele over overleeft, is de Ajax- innings ten einde. Josson bleef met een goede 22 not out. Het totaal was nog 125 geworden. De innings van de Haagsche was nog geen over oud toen Sodderland werd uitge rund. Met Neuerburg en Bouwmeester op. de mat steeg de score aanvankelijk heel langzaam, maar al spoedig waren de beide Hagenaars ingespeeld en werden de Leid sche bowlers naar alle kanten geslagen. Als het Haagsche totaal 137 is wordt Neuer burg tenslotte voor 49 gestumpt door Hut chinson. Met De Beus als gezelschap maakt Bouwmeester dan zijn eerste honderd in dit seizoen vol en dan gaat Rice, die in middels is aangezet, opruiming houden on der de Haagsche wickets. Met Bouwmeester 146* en Van Moorsel 9* sluit De Beus de H. C. C.-innings op 236 voor 6. De poging van De Beus om het derde punt te veroveren mislukte. Ook nu weer houden Schilthuizen en Meyer geruimen tijd stand. Het totaal is 57 als Meyer voor 32 verdwijnt op een laag blijvenden bal van Van den Bosch. Op 70 valt het wicket van Schilthui zen voor 30. Nadat Janssen (0) en Dozy (13) zijn verdwenen, spelen Eigeman en Cham-i bers rustig verder. De Beus ziet het hope- looze van het geval in en geeft den strijd op, Hieronder de volledige scores: Ajax le innings: Schilthuizen, b. Sodder-: land 21; Meyer, c. Van den Bosch, b. Van den Berg 39; Eigeman, st. De Beus, b. Van den Berg 9; Janssen, st. De Beus, b. Van den Berg 2; Chambers, st. De Beus, b. Van den Berg 8; Hofsteenge. run out 0; Dozy, c. Sodderland, b. Van den Berg 16; Rice, 1. b. w. Sodderland 3; Du Pon. b. Sodder land 2; Hutchinson, c. en b. Sodderland 1; Josson 22 not out. Extra's 2. Totaal 125. Bowlingcijfers: Sodderland 453, Bouw-, meester 0—15, Van den Berg 519, Van den Bosch 06. H. C. C II, 1ste innings: E. Neuerburg, st. Hutchinson, b. Eigeman 49; Sodderland run out 0; De Beus, b. Rice 10; Van den Berg, b. Rice 0; Semmelink. 1. b. w. Cham- bers 0; Van den Bosch, b. Rice 3; Bouw-! meester 146 not out, Van Moorsel 9 not out, Van Tienhoven, R. Schill en Groeneveld, did not bat. Extra's 21. Totaal 238 voor 0 (gesloten). Bowlingcijfers: Eigeman 1-57, Rice 3-44, Chambers 1-87, Meyer 0-12, Du Pon 0-17, Ajax 2e innings: Schilthuizen, c. Bouw meester, b. Van den Bosch 30; Meyer, b. Van den Bosch 82; Janssen, 1. b. w. Van den Bosch 0; Dozij, 1. b. w. Sodderland 13; Eigeman 11 not out. Chambers 5 not out. Josson. Rice. Hofsteenge. Hutchinson en Du Pon dit not bat. Extra's 2. Totaal 93 voor 4 (gesloten). Bowlingcijfers: Sodderland 133, Van den Berg 025, Groeneveld 07, Van den Bosch 326. LAWNTENNIS. BELGIË—AMERIKA. Voor het dubbelspel sloegen Hunter en Tilden Zaterdag Washer en Bedford met 7—5, 8—6. 6—4. Ook werd nog gespeeld de exhibilion-partij mej. Bouman en mile Sigart, waarin onze landgenoote met 63, 62 zegevierde. Vooral in de tweede set was mej. Bouman uitstekend op dreef, zoodat zij een gemak- kelijken overwinning behaalde. In de enkelspelen behaalde Hunter een gemakkelijke zege op Embank, die met 60, 63, 64 werd geslagen. Het glanspunt van den dag was evenwel de partij Washer tegen Tilden, die door „Big Bill" met 46. 61. 60. 75 werd gewonnen. De einduitslag van den wed strijd was dus 4l.voor Amerika. COMPETITIEWEDSTRIJDEN DER LEIDSCHE L. T. C. Leiden II verloor voor de 2de klasse eompetitie op haar eigen banen van Rjj3- wqk mot 34, terwijl Leiden ffl in Den Haag door Deuce I met 6—1 werd geslagen. De wedstrijd Leiden ITuinstadw^jk „Hout- rust" werd met het oog op de ongunstige weersgesteldheid afgelast. ATHLETIEK. ESTAFETTE „DWARS DOOR DEN HAAG". Te Den Haag is Zaterdagmiddag onder; groote belangstelling de vierde estafette JDwars door den Haag" gehouden. De volledige uitslag was als volgt: 1. Vlug en Lenig, den Haag, met de loo-i pers Blaak, Raad. G. Vermeer, W. Wolf. Tol, Fransen, A. Wolf, Overbroek, Weber en Veniet. in 21 min. 35,4 sec. 2. A. V. 1923, Amsterdam, met de loo» pers Oostermeyer. Bergfelt. Weber, Moonen, Lijf lander. Bolten jr., Alofs. Hailsma, Boele-. man en van 't Sant in 21 min 36.7 s. 3. Haarlem te Haarlem met de loopers Hoogerwerf, Eysber. Rinkel, Effern. Paulen, Peper. Klaase. Nooy. v. d. Berge en van Welsenes in 21 min. 36.9 sec. 4. Pro Patria, Rotterdam, met de loopers Blok jr., Büff, Janse, Klusman, Laban, Ro- beerst, Schenk, van der Stee, van Tongeren en Wint in 22 min. 4.3 sec. De verdere volgorde was: 5. De Trekt ▼ogels I den Haag; 6. D. F. C., Dordrechtj

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 13