No. 20603 LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 14 Mel Derde Blad Anno 1927 BINNENLAND. VOOR DE HUISKAMER. KERK- EN SPHOOLNIEUWS. DE WEGENBELASTING. Het toezicht ten behoeve van de wegen belasting vangt Maandag a.s. aan, zoodat het Qoodig is, van dien datum af in het bezit te zijn van een belastingkaart voor het motorrijtuig of motorrijwiel. VOORONTWERP-ZIEKTEWET. Kort geleden hebben wy medegedeeld, !egt de „Tel", dat aan verschillende be denkingen en bezwaren, die geopperd zyn tegen het voorontwerp-Ziektewet, tegemoet zal worden gekomen. Thans vernemen wy, dat In het te wach ten definitieve wetsontwerp de losse arbei ders zulleD wordeD opgenomen. Voort-s zal het maximum-aantal arbeiders, dat by een verzekeringskas kan zijn aangesloten en waarvan het maximum in het voor-ontwerp op tweehonderd was gesteld, aanzienlijk wor den verhoogd. Verder zal meer medezeggenschap aan de onder de wet vallende arbeiders worden toegekend, terwijl zeer waarschijnlijk nei wetsontwerp alleen rekening zal houden mat arbeiders, die bij een kas of bedrijfsveree- mging zijn aangesloten, zoodat niet afzon- wetsontwerp alleen rekening zal houden rnet arbeiders in wier ziekengeld voorzien wordt bij een collectieve arbeidsovereenkomst. Ten slotte vernemen wij nog, dat het definitieve wetsontwerp, dat nog den Raad van State moet passeeren, niet vóór Juli bij de Tweede Kamer zal worden ingediend. PROV. STATEN VAN ZUID-HOLLAND. De voorzitter van het Centraal Stem bureau heeft in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer C. J. L. v. d. Meer (R.-K.) te Noordwijk, benoemd ver klaard tot lid van de Prov. Staten van Zuid-Holla-nd, den heer H. Backer, te Sas- tenheinL. OOK BIJ DE POST 24 UUR TIJDAANWIJZING. Evenals bij de Ned. Spoorwegen zal met ingang van morgen bij de posterijen de 24-uur-tijdaanwijzing worden ingevoerd. Een en ander zal o.m. tot uitdrukking komen in de verandering van de stempels. De handstempel» worden geleidelijk bij nieuwe verstTekkmg gewijzigd. De stem- pelmachin-es zullen echter zoo spoedig mo gelijk gewijzigd worden. MOND- EN KLAUWZEER. In verband met den door den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw tot de burgemeesters gerichte circulaire inzake de bestrijding van bet mand- en kiau /zeer, heeft de Minister zich gewend tot dezelfde organisaties, die voor eenigen tijd op zijn tiitnoodiging de voordrachten van den direc teur, van den veeartsen ij kundigen dienst, dr. Berger, en van den directeur der Rijks- seruminrichting, dr. Lourens, over het be treffende onderwerp hebben bijgewoond, met verzoek om de veehouders op te wekken tot algeheele medewerking bij de toepas sing der voorgeschreven maatregelen, ia- zonderheid ook voor zooveel betreft onmid dellijke aangifte bij den burgemeester, in dien hun vee ziekte-verschijnselen vertoont of stipte inachtneming van het verbod van vervoer van ziek en verdacht vee. DE POSITIE DER AMBTENAREN. Geen salarisherziening Nog geen beslissing inzake arbeidscontract. In de vergadering der Centrale Commissie voor Georganiseerd Overleg in ambtenaren zaken van Dinsdag 10 Mei j.l., deelde de foorzitter der Kegeeringsdelegatie mede: le. dat de Regeering geen voldoende termen aanwezig acht oin terugwerkende kracht te verieenen aan haar bes.issing in zake restitutie van verhoogden belasting aanslag door aanslag in de forensenbeias- ting als gevolg van de vervulling zijner ambtelijke verplichtingen. De Regeering heeft zich daarbij doen leiden door de overweging dat het steeds verieenen van terugwerkende kracht aan aan maatregelen, ten behoeve van het per soneel genomen, op den duur een belem mering zou gaan vormen voor het nemen van zoodanige, op zichzelf overigens wen- «chelyke maatregelen 2e. de de Centraio Commissie in ken nis zal worden igesteld van door de Re geering te nemen beslissingen rakende de rechtspositie van het personeel; 3e. dat de Regeering nog geen salaris herziening ter hand wenscht te nemen. Aan het verzoek der organisaties om een lid der Kegeeringsdelegatie als Voorzitter te doen optreden van een sub-commissie ter voorbereiding eener zoodanige herziening, kan derhalve niet worden voldaan; 4e. dat ten aanzien der kwestie van het aanstellen van Rijkspersoneel op arbeiders- contract de Regeering nog geen beslissing heeft genomen. Zy stelt thans aan alle Departementen een onderzoek in welke amb tenaren en categorieën van ambtenaren reeds op arbeidsovereenkomst zijn aangesteld en op welke voorwaarden öe. dat het Ontwerp-Ambtenarenwet eveneens nog in den Raad van Ministers ta behandeling is; 6e dat de kwestie van vaste aanstelling v*n het thans in dienst zynde tijdelijk per soneel naar het oordeel der Regeering samen hangt met de te nemen beslissing in zake do aanstelling op contract; 7e, dat het onderzoek naar de scbrij- forè-indeeling voor wat betreft de 1200 scorjjvers aan de Departementen, het hoofd bestuur der P. en f. en den Postcbèque- girodienst is beëindigd en de resultaten daarvan dezer dagen der Regeering zyn toegezonden. Kaar aanleiding van deze mededeeUngen jero van organisatie-zijde de Regeerings- ceiegatie uitgenoodigd der Regeering te verzoeken aan de Centrale Commissie voor ftorganiseerd overleg de motieven te wil len mededeelen, waarop zy Hare afwijzende houding inzake salarisherziening baseert Voorts werd er van organisatiezijde op gewezen, dat, zoolang over de aanstelling op arbeidscontract geen definitieve beslis sing was genomen geen verdere uitbreiding aan dit instituut diende te worden gegeven. Men achtte het in strijd met regeenngs- uitiatingien, dat nog steeds, o. a. aan het Academisch Ziekenhuis te Leiden verpleeg sters, die reeds geruimen tijd in vasten dienst waren, werden ontslagen en op ar beidscontract weer werden te werk gesteld ook ai heeft in die gevallen restitutie plaats van reeds gestorte pensioenpremies. Ook verzocht men om inlichtingen aan gaande het stopzetten van bevorderingen aan verschillende instellingen en bureaux, zoi<als de Rijksverzekeringsbank e. a. Le Regeeringsdelegatie zegde bespreking dezer punten met de Regeering toe. besproken werden de saiarisregedng voor het personeel van den Rijksstudiedienst voor do Luchtvaart, alsmede den arbeidstijd van het administratieve personeel by de Ryks- laiübouwproei'stations. Naar aanleiding van het van organisatie- zijde gedaan verzoek tot het algemeen ver kenen van vrije geneeskundige en heel kundige behandeling by ziekte als gevolg van een ongeval in en door den dienst, deelde de voorzitter mede, dat de Regee ring hiertoe bereid was op den voet der regelingen voor het personeel onder de Ongevallenwet vallende. Wat betreft de toepassing van hot K. B. van 1 December 1923, Staatsblad no. 53ó, betreffende uitkeering van bezoldiging bij overlijden op tijdelijk personeel en de rege ling betreffende den opzeggingstermijn bij ontsiag van tijdelijk personeel, aangeaomen voor een bepaalden tijdsduur ot voor een bepaald werk, zoo zijn deze kwesties nog in onderzoek. Terzake van het verslag der betrokken sub-commissie aangaande de reorganisatie van het georganiseerd overleg, werden al- gemeene beschouwingen gehouden. In de eerstvolgende vergadering der Centrale Commissie zal zy haar eind-advies vast stellen. Inzake de door de Regeering voor gestelde wijziging in classificatie der ge meenten zal een sub-commissie, bestaande uit één lid van elke organisatie, in samen werking met het Centraal Bureau van voor bereiding voor ambtenarenzaken, hierover praeadviseeren. Ook enkele andere punten der agenda, zooals een wijziging in de pensioenssvet werden aangehouden tot de eerstvolgende vergadering, voorloopig op Woensdag 8 Juni a.s. bepaald. PERSONEELSVOORZIENING VAN HET NED. BEDRIJFSLEVEN. Plaalsing van bnitenl. arbeidskrachten. Op de vragen van den heer Kuiper be treffende het in dienst nemen hier te lande van vele mannelijke en vrouwelijke hotel- en restaurar.t-geë'nployëerdeD uit Ween en en de bescherming van Nederlandsche arbeiders tegen tewerkstelling van over bodige buitenlandsche arbeidskrachten, heeft de minister Slotemaker de Bruine, minister van Arbeid, Handel en Nijver heid het volgende geantwoord: lo. Sinds jaren nemen vele hotelbednj- ven in de badplaatsen zelf buitenlandsche arbeidskrachten \oor den duur van het badseizoen in diensthet betreft vooral vrouwelijk personeel, als kamermeisjes, meisjes belast mei het tafeldienen, werk meisjes, benevens eemg mannelijk perso neel, vooral koks Voor zoover kan wor den nagegaan, zal in het a.s. seizoen geen of weinig grooter aantal buitenlandsche arbeidskrachten in dat bedrijf worden te werk gesteld dan er in de laatste jaren placht te werken. Wel meent ondergetee- kende te hebben opgemerkt, dat, waar schijnlijk mede ten gevolge vaD het wer ken van een der Nederlandsche arbeids beurzen, in het buitenland een onjuiste en overdreven voorstelling is ontstaan om- tient den omvang dor werkgelegenheid voor mannelijk hotelpersoneel hier te lande. Dat dientengevolge honderden manne lijke en vTouweli ke hotel- en restaurant geëmployeerden uit Weenen naar Neder land zijn vert-okken, waar zij reeds be trekkingen hebben gevonden, is hem tot dusverre echter niet gebleken, al moet hij daaraan onmiddellijk toevoegen, dat nu het visum in het wederzijdseh verkeer tus- sohen Oostenrijk en Nederland is verval len, en dientengevolge ook geen verkla ring eener arbeidsbeurs meer noodig is, het niet gemakkelijk valt, een volledig overzicht te verkrijgen en te behouden omtrent het aanvaarden vaD betrekkingen hier te lande door personen van Oosten- rij ksche nationaliteit. Voor zoover hem bekend werd, heeft de bedoelde arbeidsbeurs in dit voorjaar hier te lande geplaatst ruim 80 meisjes van Oostenrijksche nationaliteit, waarvan een dertigtal in hotels, de overige in pen sions en bij particulieren, uit aanbod van Oostenrijksche arbeidsbeurzen, met welke zij zich m verbinding had gesteldde plaatsing van mannelijk personeel heeft zich beperkt tot een zestal. 2o. De Rijksdienst der Werkloosheids verzekering en Arbeidsbemiddeling is bij de aangelegenheid niet betrpkken geweest. 3o. Naar oüdergeteekende meent, be staat er geen bezwaar tegen, dat, wanneer voor de noodzakelijke personeelvoorziening van het Nederlandsche bedrijfsleven geen voldoend aantal geschikte Nederlandsche krachten beschikbaar is, het tekort woroi aangevuld door buitenlandsche arbeids krachten te mee» niet wanneer die aan vulling een seizoenkarakter draagt. Te vens echter is hij van meening. dat, als Overheidsorganen zich bemoeien met de verplaatsing van buitenlandsche arbeids krachten naar ons land. de beoordeehng, of aan die voorwaarde is voldaan, slechts van een centraal punt uit kan geschieden en dat centrale punt in cami de Rijks dienst daarbij de algemeen© leiding behoort te hebben. Mede in verband met den inhoud van het Koninklijke besluit van 19 September 1916, waarin o m. aan den Rijksdienst der Werk loosheidsverzekering en Arbeidsbemidde ling is opgedragen de bevordering der in ternationale arbeidsbemiddeling, heeft on- dergeteebende de aandacht van het be trokken gemeentebestuur op deze materie gevestigd. AFBOUW VAN HET LABORATORIUM VOOR BLOEMBOLLENONDERZOEK TE LISSE. Het Centraal Bluembullen Comité heeft op voorstel van de Commissie voor het Weten schappelijk Onderzoek besloten bij te dragen in de kosten van voltooiing v\n het Labo ratorium voor Bluembollenonderzoek te Lisse Dit door het Rijk gebouwde gebouw is nimmer geheel voltooid, mei name zijn de koelcellen niet afgebouwd. De behoefte daar aan doet zich in verband mei de onderzoe kingen naar het vinden van een bestrijdings middel van het geelziek, zeer sterk gevoelen. In de jongsle vergadering van het C. B. C. kwam deze zaak, uitvoerig door de Commis sie toegelicht, ter sprake. Medegedeeld werd dat de Regeering er om bezuinigingsrede nen niet toe kon overgaan de totale kosen voor Rijksrekening te nemen. Besloten werd in een brief aan den Minis ter van Binnenlandsche Zaken en Land bouw er op aan le dringen dat het Rijk de voltooiing van haar gebouw ter hand zai nemen. Vreezende echter dat bij de nog steeds geboden beperking van staatsuitgaven en bij den spoed die hier noodzakelijkerwijs betracht moet worden, de voltooiing niet tijdig tot stand zou (komen, indien gewacht werd tot dit van Rijkswege zou geschieden, is aan den Minister medegedeeld, dat een deel der kosten door hel vak uit het 2 cents-per-Roe-fonds zal worden beschik baar gesteld, wanneer de Regeering voor dit doel een bedrag van f 10.000 zou beschik baar stellen. Het resultaat van de daarover gevoerde onderhandelingen is o s brief van den Mi nister van Binnenlandsche Zaken en Land bouw, op 9 Mei j.l. onlvangen: ,,In anlwoord op Uw terzijde aangehaald „schrijven heb ik de eer U te berichten, dat „ik van de daarin vervatte mededeelingen „met belangstelling heb kennis genomen. „De tol dusver verleende en ook thans „weder aangeboden steun voor het weten schappelijk onderzoek aan hel Laborato rium voor Bloembollenonderzoek le Lisse, „wordt door mij zeer op prijs gesteld en „dankbaar aanvaard. „In verband hiermede verklaar ik mij, na „overleg mei mijn ambtgenoot van Finan ciën. bereid op de begroolingen van mijn „Departement voor de jaren 1928 en 1929 „telkens een som van f 5000 uit te trekkrn „als bijdrage in de kosten van de voltooiing „der koelcellen in dat Laboratorium en den „bouw wan een klein warenhuis en een „kasje op het daarbij behoorende terrein. „Na goedkeuring van die begroolingen „door de Wetgevende Macht zullen die bij dragen U in den vorm van een Rijkssub sidie worden uitbetaald." PENSIOENFONDS VAN TYFOGRAFEN. Eenigen tijd geleden werd medegedeeld, da: de Federatie van Werkgevers in het Boekdrukkersbedrijf plannen overwoog tot de oprichting van een vereeniging. welke ten doel zou hebben de georganiseerde ty pografen en hun gezinneD te beschermen tegen de financieele gevolgen van ouderdom en overlijden. In aansluiting hierop kunnen wij thans melden, dat de commissie, ingesteld voor het omwerpen eener pensioenregeling en bestaand uit de heeren: H. Diemer, voor zitter. L B. Groen, P. J. A ten Hagen, A. Heldring en mr. dr A. A. van Rhijn, secre taris van werkgeverszijde en de heeren F. v d. Wal, D van Rhee. B. Ponstein, I. Hofman, H. Bekker en W. C. van Haaien, secretaris van werknemerszijde, met haar moeilijken arbeid is gereed gekomen De secretaris, der Federatie van Werkge vers in hel Boekdrukkershedrijf mr dr A A. van Rhijn. heeft desgevraagd, eenige na dere inlichtingen omtrent de ontworpen regeling verstrekt. Het is de bedoeling de vereeniging den naam te geven van: „Het Typografen Pen sioenfonds" Zij is. volgens het concept, op gericht voor een tijdvak van 29 jaar en 11 maanden, aanvangende op den dag van op richting Leden der vereeniging zijn: de Federatie van Werkgeversorganisaties, de Alg. Nederl Typografenbond, de Nederl. R.-K. Grafische Bond. de Nederl. Chr. Grafische Bond en de Nederl Grafische Bond. Het bestuur wordt paritetisch samenge steld. Door dit bestuur worden drie personen algemeen bekende deskundigen op het ter rein van financiën en verzekeringswezen, uitgenoodigd om een raad te vormen, welke is belas! met het geven van advies in zake de belegging van de aanwezige gelden Voor die belegging moet een keuze worden gedaan uil de beleggingsmogelijkheden, welke zijn voorgeschreven aan de Rijksverzekerings bank. In overleg met den wiskundige bepaalt het bestuur het bedrag der wekelijksche pre mie per werknemer, waarbij dient te wor den in acht genomen, dat steeds een vol doende reserve moei worden gevormd Ten minsle om de 3 jaar moet een wiskundige balans worden opgemaakt. Bij het in werking treden van het fond» wordt, blijkens hel concept, een premie van f 1 60 geheven De helft dezer premie wordi voldaan door de leden der Federatie voor iederen werknemer van 18 tot en met 64 jaar bij hen in dienstbetrekking, terwijl d«- andere helft dezer premie wordt voldaan door de |pden der werknemersorganisaties van 18 tol en met 64 iaar. De werkgever blijit dezen premie voor den zieken werk nemer doorbetalen, zoolang deze niet ma ximaal voor den termijn, gedurende wel ken de werkgever verplicht is te betalen zijn ziekteuitkeering heeft ontvangen Zieke werknemers blijven gedurende denzelfden tijd de premie doorbelalen. Werklooze ledeD zijn gedurende een jaar na het intreden der der werkloosheid van het betalen der pre mie vrijgesteld, maar worden nadien alt rechthebbenden afgevoerd en geacht het bedrijf te hebben verlaten. De werknemers, die na 1 Januari 1928 den 65-jarigen leeftijd bereiken, ontvangen, irdien werkgever en werknemer nie'. in on derling overleg het dienstverband hand haven en de werknemer niet bij een anderen patroon in betrekking treedt een pen sioen van f 9.per week. Hierbij dient, aldus het concept, le worden in acht geno- nomen, dat gedurende de eersle 7 jaren van het in werking treden van het fonds de vol gende regeling geldt: Het wekelijksch pensioen blijft tusschen twee opeenvolgende verjaardagen onveran derlijk; het pensioen bestaat uit twee dee- len, waarvan het eerste uit de middele?. van het fonds, het tweede uit de middelen van den werkgever bekostigd wordt, vol gens een nader in het concept genoemde 3chaal. Met die leden der federatie, welke reeds een pensioenfonds hebben en die wenschon te behouden, wordt in overleg getreden, len einde een regeling te treffen, waardoor het Typografenfond en het fonds der drukkerij bij elkander aansluiten. Met betrekking tot de uitkeering deelde mr. dr. Van Rhijn ons nog mede. dat, wan neer het fonds eenige jaren heeft gewerkt en de oudere werknemers zijn afgevallen, het mogelijk zal zijn de premie te verlagen of de uitkeering ad f 9 desgewenscht iets te verhoogen. In ieder geval moet er rekening mede worden gehouden, dat bij de f 9.nog komt f 3.resp. f 5.Ouderdomspensioen van het Rijk en dat ook deze bedragen over eenige jaren automatisch gaan stijgen. Naar mr. Van Rhijn ons ten slotte nog mededeelde heeft hel Algemeen Hoofdbe stuur met groote belangstelling van het voorstel van de pensioen-commissie kennis genomen. Het is van meening. dal de rege ling, door de commissie ontworpen in be ginsel kan worden aanvaard. Het zou daartoe op de 31 Mei en 1 Juni a.s. in Nijmegen te houden vergadering het voorstel willen doen, dat de vergadering het H.-B. machtiging geeft om het tijdstip van de inwerkingtreding, de alg. vergadering op nieuw gehoord, te bepalen. Ten slotte zij hier nog vermeld, dat het pensioenfonds, indien het tol stand komt, zal gelden voor ruim 12.000 typografen. („Tel.") ELECTRIFICATIE DER SPOORWEGEN. Gemeld wordt, dat van morgen af de eleclrische treinen op het baanvak Haar lemUmuiden in volledigen dienst zullen rijden. DE GEVAREN VAN HET DANSEN IN HET OPENBAAR. Te Utrecht werd dezer dagen onder pre sidium van mr. A. de Graaf een vergade ring gehouden van het Comité ter bestrij ding van de openbare zedeloosheid en haar gevolgen. Aanwezig waren afgevaardigden van de in het Comité vertegenwoordigde vereenigingen, benevens de heeren C. E. G. Iloogendijk en \V. Voskuil, chefs van de Zeden- en Kinderpolitie te Amsterdam en Rotterdam, Nolthenius de Man, commis saris van het Rijksbureau tot bestrijding van den vrouwenhandel en M. van Beek, inspecteur der Kinderpolitie te Arnhem. Van verschillende autoriteiten was bericht van verhindering ingekomen. Aan de orde was het vraagstuk van de houding der overheid tegenover het dansen. De heer A. J. da Costa besprak allereerst den toestand te Amsterdam. De heer Hoogendijk, chef der zeden politie te Amsterdam, vergeleek hierna het dansen in het openbaar en in besloten kring in dezen tijd met 25 jaar geleden. Niemand in de vergadering verklaarde zich voor een algemeen verbod van het openbaar dansen in de groote steden, maar wel waren allen het eens. ook zij die te^en dansen op zichzelf geen bezwaar hadden, dat het dansen in het openbaar, zelfs wan neer dit op niet aanstootelijke wijze ge schiedt, voor vele meisjes en vrouwen groote gevaren meebrengt, terwijl de groote meerderheid overtuigd was dat een onbe perkt gelegenheid geven voor in het open baar dansen, het dansen zeer zou doen toe nemen. Wat Amsterdam betreft, was men het er algemeen over eens dat een plotselinge verandering van systeem ook met het oog op de nadering van de Olympische Spelen zeker len sterkste dient ontraden te wor den. De vergadering constateerde met vol doening, dat de leiders van de jeugdorga nisaties van allerlei richting er in het alge meen ook zoo over denken. Besloten werd dat op de volgende ver gadering van het Comité, die begin Septem ber zal gehouden worden, de vraag aan de orde zal worden gesteld wat van overheids wege zou kunnen worden gedaan om de gevaren te beperken voor de openbare zede lijkheid in de dagen van de Olympische Spelen. BOOMEN EN BIJEN. Het Hoofdbestuur van de Vereeniging tot Bevordering der Bijenteelt in Nederland heeft zich in begin April tot den minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw gewend ten einde de aandacht te vestigen op het aanplanten van nectnrgevende laan- boomen ter vervanging van den iep. Naar wij vernemen heeft nu de commissie in zake het vervangen van den iep zich tot deze vereeniging gericht met het verzoek een opgave te willen verstrekken, welke boomsoorten in het belang van den bijen teelt overweging verdienen om te worden aangeplant NOG EENS: HET VERWISSELEN VAN VLOEISTOFFEN. In aansluiting op onze opgave van een week geleden ditmaal eeD kunstje met bier en water. Ziehier onze vraag: Hoe kan men bier en water in een gl&i schenken zonder ze te mengen? BEKLAG OVER EEN BURGEMEESTER. De soc.-dem raadsfractie te Doetinchenj heeft op haar klacht aan den commissaris der Koningin over de houding van den bur gemeester bericht ontvangen, dat voor eenige tusschenkomst zijnerzijds geen ter men aanwezig zijn. De burgemeester is naar het oordeel van den Commissaris der Koningin over zijn beleid als orgaan der rijkspolitie in geen geval verantwoording aan den raad verschuldigd, ook al Is een interpellatie daaromtrent door de meerder* heid van dat lichaam toegestaan. Door de arroudftesemente-rechtbank te Assen ia, tor vervulling deT vacature van kantonrechter te Kmmen, de navolgen, de alphabetische lijet van aanbeveling op gemaakt Mr. A. M. J. de Jager, mr F. Ligten*» berg en mr 8. R Wolther» allen griffier bij het kantongerecht respectievelijk te Almelo, Maaetricht en Assen. De audiëntie van den Minister ran Oorlog zal Maandag niet plaats hebben. PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 15 MEL LEIDEN. Doopsgez. Gem.: Voorm. 10 uur, d», Bonga. Evang. Luth. Gem.: Voorm. helfelf, ds O, de Meyere. Rem Geref. Gem.: Voorm. halfelf, df, Rap<pold. Vrije Kath Kerk Zaterdagnam 8 uur, Vespers en Lof; Zondagvoorro halfelf Mis. Eglise Wallone: Dix heures et demie du matin, M. S Cler. Ver. van Vriiz Herv. (Volkshuis): Voorm, halfelf, ds. v. d. Pot, K., uit Rotterdam. ALPHEN. Ned. Herv. Kerk: Julianastraat: Voorm, 10 uur, ds Veldhoen, en nam 7 uur, prof, dr Th. Haitjema, uit Groningen. Hulpgebouw Gouwsluis: Nam. 7 uur, dl. De Bruin. Ned Herv. Kerk. Oudshoornschewegj Voorm. 10 uur, ds Van Linschooten. Evangelisatiegebouw Hooftstraat: Voorm, 10 uur en nam. halfzeven, ds Wientjes. Geref. Kerk. Raadhuisstraat: Voorm. 10 uur, ds. v. d. Heyden. uit Wassenaar, en nam. 6 uur. de heer Oranje. Geref. Kerk, De Ruvterstraat; Voorm. 10 uur. de heer Oranje, en nam. 6 uur, ds. v. d. Heyden, uit Wassenaar. BOSKOOP. Salvatori: Voorm, halftien en nam. 6 uur, ds. Lijsen, uit Nigleveoht. Ned Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Bap* tist. uil Den Haag. Ned Herv (Geref.) Evangelisatie: Voorm« halftien en nam 6 uur. ds. A. H. J. G. van Voorlhuizen. uit Nijkerk. Geref. Kerk: Voorm. 10 uut en nam. 6 uur, ds. Fernhout. HAZERSWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 7 uur. ds Luuring. Geref Kerk: Voorm. halfelf en nam. half* acht, ds. Gispen. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk- Voorm. 10 uur en nam. 5 uur (H Doop) ds Grolle. Geref. Kerk Voorm. 10 uur en nam. vijf uur. ds Van Herksen. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 5 uur, leesdienst. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ned. Herv Kerk: Voorm. halftien en nam, 6 uur, ds Bollee. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 8 uur, ds. Meyering. LISSE. Ned. Herv Kerk- Voorm. 10 uut en nam, 6 uur. ds. G van Dijk Azn. Geref Kerk- Voorm halftien en nam. vier uur. ds N Kners, ui! Noordwijk. Chr. Geref. Kerk: Voorm halftien en nam, 5 uur, ds. S. van der Molen Geref. Gemeente- Voorm halftien en nam, 4 uur, ds. H. A. Minderman. NOORDWIJK-BTNNEN. Geref. Kerk: Voorm 10 uur en nam. 5 uut, ds. J. H. Rietberg, uil Maassluis. NOORDWIJKERHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. P, Hofstede. NOORDWIJK AAN ZEE. Ned. Herv. Kerk Voorm. 10 uur en nam. 5 uur. ds. F G. Hospers Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 5 uur, ds. N. Koers. OEGSTGEEST. Ned. Herv. Kerk Groene Kerkje: Voorm. 10 uur. ds. T J lansen Schoonhoven; Irene, nam. 5 uur, dezelfde. SASF^NTJETM Ned. Herv Kerk: Voorm. 10 uur en nam, 5 uur, ds. Krijkamp,

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 9