BUITENLAND. UIT DE RIJNSTREEK. -H VISSCHERIJ-BERICHTEN. DE ALGEMEENE TOESTAND. De economische conferentie en de gebeurtenis te Londen Bijeenkomst der Kleine Entente. Het bericht van de huiszoeking in de Russische handelsdelegatie te Londen heeft diepen indruk gemaakt in de kringen der economische conferentie. Van verschillende zijden werd in de kringen der gedelegeer den in dit verband betoogd, dat het mis bruik der gastvrijheid door de Russen be wijst, dat de bedoeling der sovjet-regeering in werkelijkheid is met vreemde staten handelsbetrekkingen te onderhouden en on der den dekmantel dier betrekkingen de plannen der Internationale van Moskou te steunen en te bevorderen. In de kringen der Russische gedelegeer den wordt naar aanleiding van het Londen- sche incident verklaard, dat dit een Engel- sche manoeuvre is om de te Genève plaats vindende besprekingen tusschen de Russi sche en andere delegaties vooral de Ame- rikaansrhe. in de war te sturen, omdat de Russische delegatie er in geslaagd is. door haar gematigde houding, het vertrouwen te winnen en een toenadering tot, stand te brengen. Ossinski beweerde, dat het zeer moeilijk zal zijn bezwarende documenten te vinden en zeide. dat de huiszoeking in verband staal met de te Peking gevonden vervalschte documenten Ter conferentie zelf schijnt men binnens kamers thans vergelijken te treffen over de douane-tarieven, de nomenclatuur en de rationaliseering van de industrie en de kartels. Te Jachimof is de Kleine Entente bijeen. De zitting zal drie dagen duren. DUITSCHLAND. Poolsch-Duitsche bespre kingen De wet ter be scherming der republiek. OveT de besprekingen tusschen Strese rnann en Ol&zoweki, den Poolschen gezant te Berlijn, wordt officieel gemeld ,,De Poolwbe gezant bezocht minister Stresernann op 1 Mei en verklaarde dat ondanks de groote opgewondenheid in Po len naar aanleiding van de Duitsch natio nale betooging en de redevoeringen te Beuthen, de Poolsch-e regeering niet van plan was om door eenigerlea soort van in terventie de moeilijke taak van beide re geeringen te verzwaren, om een werke lijke toenadering tusschen Duitschland en Polen te scheppen. Minister Zalewski meende er nochtans op te moeten wijzen, dat betoogingen zroaJs te Beuthen en el ders hadden plaste gehad in tegenspraak j waren met den geest van verzoening die in de gesprekken te Genève tusschen Stresernann en den Poolschen minister was gebleken; het streven van beide ministers ion door dergeli.'ke betoogingen niet an ders dan bemoei ijkt worden. De gezant sprak ten slotte de overtuiging uit, dat naar de opvatting zijner negeering, on danks deze incidenten geen verandering der Duitsche politiek ten opzichte van Po len zou plaats hebben. Stresernann heeft den gezant geantwoord dat deze laatste opvatting der Poolsche regeering treffend juist was en geen en kele verandering in de grondbeginselen van de besprekingen te Locarno en Genève door de Duitsche regeering gewenscht of vooiberciïd werd AU Zalewski zich ver- ODtrust voelt door betoogingen en mee- ningsuitongen als te Beuthen, dan moet dit eensdeels toegesclireven worden aan ovordreven en partijdig gekleurde berich ten in de pers, anderdeels op misvatting Van het inderdaad gesprokene. Stresernann's richtsnoer bleef om den Vasten wil tot een politieke verzoening van weerskanten te handhaven, en daarbij aan betoogingen die in het eene of andere land plaats vonden geen politieke betee- kenis te he< hten. De Duitsche regeering was in bet bezit van dergelijke mededee- kngen over betoogingen in PoIeD zonder dat zij zich daarover beklaagd had. Wel tooesten beide regeenngen zorgen dat de plaatselijke betoogingen niet tot veront rusting of verstoring van het leidend be ginsel konden voeren, maar hoe mmdeT aandacht er dan verder officieel aan ge dijd werd. des te beter het zou zijn voor de vriendschappelijke ontwikkeling der be trekkingen." be regeringspartijen hebben bovendien e volgende motie ingediend nDe rijksregeering word! uitgenoodigd to gaan in hoeverre het mogelijk is de ^-Palinget) van jg wej £er bescherming de republiek te laten voortduren." ENGELAND. De inval in de Arcoi-gebonwen. De „guillotine" in werking? Over den inval der politie in de Russische gebouwen nog het volgende: De Alrussische coöperatieve vereenigin- gen, kortweg Arcos genoemd, vormen een naamlooze vennootschap met Russisch ka pitaal. De Arcos was de eerste handeldrijven de organisatie die begon te werken toen de handelsbetrekkingen met Sovjet-Rusland hersteld waren. Voor de politie haar onderzoek van de pa pieren begon, geleidde zij het beambtenper- soneel naar de gangen en verbood iedereen, het gebouw te verlaten Om dat te verhin deren werden politie-afdeelingen bij alle uitgangen geposteerd. Zoodra de politie bin nengedrongen was. werd een poging gedaan om zekere stukken te verbranden. Toen zij een uur binnen was. mochten de vrouwelijke beambten heengaan en daarna ook geleidelijk de mannelijke. Maar zoo lang de huiszoeking gaande was. werden alle hoofden van afdeelingen vastgehouden. De Russische handelsdelegatie, die onge moeid is gelaten, heeft haar kantoren in het zelfde gebouw. Het personeel van de Arcos telt ruim 1000 personen en het gebouw dat zes jaar geleden door haar betrokken werd, is goed ingericht. De polilie vond er een ontzaglijke massa paperassen, vooral in het souslerrein. Ook waren er propagandafilms bij. De overrompeling had plaats op een uur dat Moorgate. waar het gebouw staat, een druk verkeer heeft. Een geweldige menigte begon 9amen te stroomen en het verkeer dreigde vast te loopen, tot de politie maatre gelen nam, om de nieuwsgierigen tot door- loopen te dwingen. Alle ramen vanwaar men het gebouw kon zien, waren bezet met menschen. Voor de beambten vertrokken, werden zij zorgvuldig aan den lijve onder zocht, hun zakken werden omgekeerd en elk stukje papier in beslag genomen. De politie heeft een mechanischcn hamer laten aanrukken voor het breken van gewa pend beton, evenals hefboomen, houweelen en een oxy-acetyleen-apparaat voor het openbreken van vijf kluizen in het ge bouw van de Arcos, waarvan de bedienden van de Arcos geweigerd hebben de sleuteis af te geven: Ten aanzien van deze kluizen meldt men nog het volgende. In de gewelven heeft de politie deze vijf kolossale brandkluizen gevonden en achter de paneelen in de buurt van de tweede ver dieping ontdekte zij nog drie geheime brand kasten. Van drie der kluizen zijn de sleutels aan de politie overhandigd en een aantal ambtenaren zijn bezig de daarin gevonden papieren te onderzoeken. De handelsdelega tie'weigerde de sleutels van de beide andere kluizen aan de politie af te geven, daar deze niet aan de Arkos behooren en onder de di plomatieke immuniteit vallen. De sleutels van de verborgen brandkasten werden om dezelfde reden geweigerd Verondersteld wordt, dat de papieren, die de politie zoekt, in deze brandkasten worden bewaard. Het onderzoek van de gevonden papieren zal waarschijnlijk niet voor Dinsdag afgeloopen zijn. Het bestuur van de Arkos heeft op het ge bouw een aankondiging laten aanbrengen, dat de maatschappij alle zaken heeft ge schorst tot de politie het gebouw zal hebben ontruimd Reeds heeft de sovjet-gezant Rosenhoiz 'n nola van protest tot Chamberlain gericht. Daarin wordt o m gezegd dat dr ambtenaar van de handelsdelegatie, die weigerde den sleutel te geven van de brandkast, waarin zich de persoonlijke papieren, codes, cijfers, enz. van den handelsagent bevonden, door de politie mishandeld en dat de correspon dentie van den agent meegenomen werd De nota beweert bovendien, dat de mepsl ele mentaire waarborgen en beschermingsrege- len overtreden zijn De huiszoeking begon voordat de machtiging overhandigd was: al le ambtenaren, vrouwen en mannen werden aan den lijve onderzocht, de vrouwen door mannelijke politieagenten. In afwachting van de instructies zijner regeering. protesteert Rosenholz krachtig tegen deze flagrante schending door de Engelsehe regeering Van de verplichtingen, die de handelsovereenkomst haar oplegl be treffende de diplomatieke onschendbaarheid van den handelsagent, enz. In het Lagerhuis zijn den minister van binnenl. zaken vele vragen gesteld. Op een vraag, of het kabinet of het de partement van buitenlandsche zaken in de zaak gekend was. zeide hij. dat het een po- litie-zaak was. waarvoor de verantwoorde lijkheid op den minister van binnenland- sche zaken rustte. Een andere vraag was. of eenige honder den van de Arcos-beamblen van Engelsehe nationaleil waren en of het Lagerhuis ken nis zou kunnen nemen van de voorwaarden van het mandaat tot huiszoeking. Joynson Hicks ontkende dat het een bui tengewoon geval gold en voegde eraan toe dat. wanneer een magistraat zulk een man daat uitgevaardigd ten aanzien van een be paald gebouw, de kwestie van nationaliteit niet in het spel kwam Hij kon niet zeggen, of deze personen onderworpen waren aan fouijleering en of hun papieren onderzocht waren en hij weigerde er een meening over uil te spreken of het mandaat machtiging tot zulk een fouilleering verleende Niet hij verleende heb' maar de magistraat. In antwoord op een volgende vraag zeide hij dat het hem onbekend was dat tenge volge van den inval sommige beambten geen traktement hadden gekregen, maar hij zou dit onderzoeken en zeide toe dat men den beambten in dit opzicht zooveel mog-j- lijk ter wille zou wezen Ten antwoord aan een conservatief La gerhuislid gaf Henderson (Labour) toe. dat de zaakgelastigde der Sovjets naar het La gerhuis was gpkompn om hem te raadplegen doch hij zeide ook dat de zaakgelastigde, alvorens naar hel Lagerhuis te komen al les had gedaan wat hij kon om aanraking te krugen met den minister van buitenlandsche zaken Sir Alfred Knox (conservatieD stelde de vraag, of het bezoek van den zaakgelas- tig.de der Sovjets aan het Lagerhuis tot het raadplegen van het bestuur der socialisti sche partij niet een ernstige inbreuk vorm de op de diplomatieke etiquette. (Gelach bij Labour). Sir William Davison (conservatief) vroeg of Hicks ervan op de hoogte was, dat in 1918 in het Britsche gezantschip tb St. Petersburg een inval was gedaan en dat tot nog toe geen schadeloosstelling was be taald. ofschoon daarbij een Brilsch officier werd gedood De minister liet deze vraag onbeantwoord. In conservatieve kringen verluidde gis teravond, dat de regeering besloten had van Maandag af de zoogenaamde ..guillo tine" op de besprekingen in het Lager huis over de wet op de vakvereenigingen toe te passen De regepring rekent pt op, dat Vrijdag op zijn laatst de stemmingen kunnen plaats hebben. PERZTE. Opzegging der capitulaties. De regeering heeft aan de belangheb- i bende mogendheden laten weten, dat do extraterritoriale privilegiën met ingang van 10 Mei 1928 zullen worden afgeschaft. NICARAGUA. Amerika zal desnoods ontwapenen. Vierhonderd man Amerikaansehe mari- netroepen zijD van de Atlantische kust naar Nicaragua gezonden. Evenveel mariniers worden te Char leston en op Haiti gereed gehouden om naar diezelfde centraal Amerikaansche re publiek te worden overgebracht. Deze troepenzending valt samen met de waar schuwing, door den Amerikaanschen schout bij-nacht Latimer gericht tot de beide fracties in Nicaragua, n 1. dat indien zij niet vrijwillig ontwapenen, de Amerikaan- sche troepen de ontwapening met geweld zullen bewerkstelligen. BUITENLANDSCH GEMENGD. DE MOORD OP PROF. ROSEN. De rechtbank te Breslau heeft gisteren de van medeplichtigheid aan den moord op prof. Rosen verdachte mejuffr. Neumann en den smid Strauss uit de voorloopige hech tenis ontslagen. HET LIJK IN DEN KOFFER. Het geheim van den moord op de vrouw, wier lijk Dinsdag in een koffer in het sta tion van Gharing-Cross te Londen gevonden werd, nadert zijn oplossing. Het lijk van lipt slachtoffer is thans door de polilie met zekerheid geïdentificeerd als dat van een Italiaansche vrouw, Bonati geheeten Ze werd herkend door haar echtgenoot, een kell- r.er, die haar in verschillende maanden niet gezien had, en door een familie Holt, bij wie ze als keukenmeisje fungeerde en waar ze zich liet doorgaan als een mevrouw Elsée Rolls. Ze leefde in pension bij een mevrouw Gar dener in Chelsea, waar ook de heer Rolls, dien ze als haar echtgenoot had voorge steld, herhaaldelijk kwam. Van dezen heer Rolls is thans ook een nauwkeurig signalement aan de politie ver strekt en men verwacht dat deze persoon, die als de moordenaar beschouwd wordt, niet lang meer uit de handen der politie zal biijven. DE VERMISTE VLIEGERS. Nog altijd is niets bekend van de vlie gers Nungesser en Colli. Een koopman te Boston heeft 1000 dol lar belooning uitgeloofd voor dengene, die de verdwenen Fransche vliegers ontdekt of redt. DE OVERSTROOMING DER MISSISSIPPI. De dijk van Bayon des Glaises is over een lengte van 600 voet doorgebroken. 25.000 menschen werden daardoor dakloos. Men vreest voor een doorbraak der dij ken van de Atchafalaya-rivier, waardoor de woningen van 150.000 menschen be dreigd zijn. Ook bij Leonville is een dijk bezweken. De stoffelijke schade in Loui siana wordt geschat op 10 millioen dollar. De ellende in de vluchtelingenkampen dreigt nog vermeerderd te worden door het uitbreken van een pokkenepidemie. Te Harrisonburg, het grootste kamp in Loui siana zijn al 20 gevallen vastgesteld. Toen de doktoren den aard van de ziekte hadden vastgesteld, zijn onmiddellijk stappen ge daan om vaccine te verschaffen voor het inenten van de 10.000 vluchtelingen in het kamp. In de districten Sunflower en Washington begint het water al weg te trekken. Op de plantages, die al boven zijn gekomen, is men dadelijk in koortsachtige haast begon nen katoen te planten. Hoewel het hiervoor al ver in den tijd is. hoont men toch nog een oogst van ongeveer 60 pCt. van den normale te bereiken. ALPHEN. De bouw van een tweede pastorie voor de Ned Herv. Gemeente alhier is op gedragen aan Th. Kooy Johzn., voor de som van f 15.720 In verband met den bouw van een blok huizen moe9t het woonwagenkamp verdwijnen Door onze vroede vaderen werd eenigen tijd geleden den zwervers een and^r ..home" aangewezen, zooals men weet nal.ij de Spoorbrug Gisteren heeft onder politie- geleide de verhuizing plaats gehad. BOSKOOP. Van elf meter hoogte gevallen. Donderdagnamiddag is de werkman S., werkzaam op het bouwwerk van den aan nemer D. van LePuwen in de Rozenlaan van een hoogte van circa 11 meter in den kelder terecht gekomen. S. Is per auto naar rijn huis vervoerd, waar direct geneeskundige hulp is ingeroepen. De dokter kon echter niet3 anders constateeren dan eenige ont vellingen. Vermoedelijk zou S. reeds heden zijn werkzaamheden kunnen hervatten. Als gevonden voorwerpen zijn gedepo neerd: een belastingplaatje, een porteu..»n- naie met eenige centpn. een belastingplaatje in étui, een mediljonnefje met kinderpor tretje een R.-K kprkbopkje. Inlichtingen bij de politie. HAZERSWOUDE. De heer W. J. G. Lettink, onderwijzer aan de School voor Geref. Schoolonderwijs op het Dorp alhier is benoemd aan de Paul Krugerschool te Weltevreden (Batavia) en heeft deze benoeming aangenomen. LEIDERDORP. Abusievelijk zijn de Burgerlijke Sland en de opgave der gevonden voorwerpen in ons Blad van gisteren onder het hoofd „Leimuiden" verzeild geraakt. Hedenmorgen is het rijwiel van mej. J D., terwijl de Leiderdorpsche brug was opengedraaid bekneld geraakt tusschen de balansen en het afsluithek, waardoor het karretje geheel in elkaar werd gedrukt Het ongeval was geheel te wijten aan de onoplettendheid van mej. D. ROELOFARENDSVEEN. Openstelling Post- en Telegraafkantoor. Nu door de uitgebreide kassenbouw de cultures meer en meer worden vervropgd en dientengevolge op de groentenveiling alhier reeds thans een beduidende aanvoer voer is, wordt sterk de behoefte gevoeld aan een langere openstelling van hel Post- en Telegraafkantoor, zulks meer speciaal ge durende de veilingsuren. In verband daar mede heeft het gemeentebestuur een onder houd gehad met den Directeur-Generaal der Posterijen en Telegrafie ten einde een zoo danige langere openstelling te bep'eilen Naar wij vernemen bestaan er redelijke verwachtingen, dat het betrekkeliik verzoek zeer spoedig zal worden Ingewilligd zood.it dan ook dit jaar in de maand Mei van de langere openstelling gebruik zal kunnen worden gemaakt. WOTTFRDrCR. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrik, z. van P. J. de Jeu en M. Staal Coraelis, x. van P. Roos en N. C. Schijf. Het jaaxlijksche onderzoek voor de lichtingen 1915 en 1918 zal plaats hebben te Roelofarendsveen op 20 Juni a.s. BILLEGOM. Rede Pater Borromeus de Greve. Op de propaganda-vergadering der R.-K. Bloemistweridiedeii- V ereeniging „Eensge zindheid trad als spreker op de bekende redenaar Pater Borromeus de Greve. De groote zaal van den heer Van Dril was ge heel vol. Mede waren aanwezig de geeste lijkheid van St. Joseph, Kap. Mathot en van St. Martinus, de besturen vai de L. T. B. en van de Ilanze. De heer B. N. Loerakker opende de ver gadering. De spreker schetste den grooten strijd de zer dagen, die er een is van rood tegen zwart en wij zullen, aldus de redenaar, dezen kamp alleen winnen, indien wij hel gods dienstig element in de vakorganisatie ver sterken. Het socialisme bevredigt den mensch niet, het voert noodwendig tot com munisme en wereldrevolutie, terwijl het het mooie en edele in den mensch wegneemt. Ter versterking van het godsdienstig leven bestaan negatieve en positieve middelen. Tot de eerste behooren het schuwen van slechte lectuur en het steunen van den strijd tegen het overmatig drankgebruik. Tot de laatste behooren het vermeerderen van godsdienst kennis, het zich aansluiten bij congregatie, H. Familie en Derde Orde. alsmede het zich vormen lot een Eucharistisch arbeider. Met een schitterende peroratie sloot spreker zijn luide toegejuichte rede. KATWIJK-AAN-7EE. Beroep aangenomen. Ds. Kalkman, te Werkendam, heeft het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente (vac.- d3. Nauta) alhier aangenomen. Mej. M. Schaap, van de coöp. Helpt Elkander", alhier, slaagde te Leiden voor het diploma coupeuee-costumière aan de mode-vakschool L.A.B.O.R., Rapenburg 1. KATWIJK AAN PFN RIJN. In de commissie, welke in 1927 wordt opgedragen het atnemeii van het examen, vermeld in art 55, 2de lid, der Middel baar-onderwijswet en die te 's Gravenhage za) zitting houden, zijn benoemd tot lede® de heeren A. Th. Sedee en J. C. J. Kleynt- jena alhier. LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Huberta Johanna, D. v. L. P. v. d. Vlugt en A. M. Langeveld. Gerrit, Z. v. W. de Wit en J. van Leeuwen. Ondertrouwd: A. van Diet en E. P. Iaeschke. GehuwdF. de Haaf en M. J. van Steyn. OverledenJohannes Roelof van der Voort 13 m. Joseph Martinua Lefeber, wedn. var J. van Oosten 82 j. De „Sta. Crt" bevat de gewijzigde statuten van Holland's Bloembollenhuis, alhier. NOORDWIJK. Bij het alhièr gevestigde correspon dentschap voor arbeidsbemiddeling zijn als werkzoekend ingeschreven 41 personen, n.l 19 visscbers, 18 landarbeiders, 2 losse arbeiders, 1 kellner en 1 dienstmeisje. NOORDWUK-BINNElf. In den nacht van Donderdag op Vrij dag werden door een auto eenige jonge hoo rnen op den Gooweg aangereden. Voor d« door den bestuurder, een bekend wielrenner, hier aangerichte schade zal hij worden aan gesproken, daar de politie de zaak in handen heeft. Blijkbaar kon hij beter met een rij wiel dan met een auto overweg. NOORDWIJK AAN ZEE. Weder is bij de politie aangifte gedaan dat ten nadeele van een bewoner alhier eenige kippen zijn ontvreemd. i NOORD WIJK ERHOUT. '1 Het bouwen van een landhuis vootf rekening van den heer K. Bakker, is op gedragen aan den aannemer P. La ros, alhier. RIJNSBURB. Bij gunstig weder zal het Harmonie- gezelschap „Wilhelmina" alhier Maandag a.s. zijn concerten in de muziektent aan vangen. Onder meer zal worden uitgevoerd: 1. Le Sang Gauloi9, marsch, G. Allier; 2. Le Dimanche aux champs, ouverture, L. EL Rugers; 3. Lfed 58 Zendingsbundel; 4. Cor- nelius-marsch, Mendelssohn; 6. La FêU Triomphale, fantaisie, C. J. v. Dam. Gisteravond is nabij de Kloosterechnuï ondei deze gemeente een personenauto, ko mende uit de richting Noordwftk en toe- behoorende aan den heer G., nit Heemstede, tengevolge van een lichte aanrqding met een vrachtwagen in de langs den weg ge legen sloot geraakt. Door de firma v. <L Ameele, uit Öegstgeest, werd de drenkelinge gelicht en tor reparatie naar haar garage gebracht. i SASSENBEIM. De Zendingscollecte heeft In de NeflL Herv. Kerk opgebracht f52. Mej. M. Kooy man, assistente aan de Herv. School is benoemd tot onderwjjzeree aan de school te Leerdam. Met de verbetering van de 8aesen- heimbche vaart ral eerstdaags een oegia worden gemaakt, te beginnen met het ge deelte Nieuwe Haven tot de woning van aen heer Heijnos. Dit gedeelte moet klaar zgn voor de verscheping van de bloembollen begint. VALKENBURG. Een po li tie-jubileum. Morgen hoopt de heer H. Mulder, gemeen teveldwachter alhier, den dag te herdenken dat hij voor 20 jaren al9 zoodanig in deze gemeente werd aangesteld. Tevens zij hier-< bij medegedeeld dat hij 7 April 1.1. 25 jaren bij de politie was, van welk feit hij de her denking echter liever met dat van boven staande wenschte te doen samenvallen. Op 7 April 1902 werd hij te Sassenheim aange steld als buitengewoon gemeenteveldwach ter. Op 29 Juni 103 volgde zijn aanstelling als onbezoldigd rijksveldwachter; 15 Mei 1907 werd hij in deze gemeente benoemd tot gemeenteveldwachter, welke betrekking hij tot op heden onafgebroken heeft vervuld. Bovendien mag hij zich op zijn 64-jarigen leeftijd nog in een goede gezondheid ver heugen. VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Josef Lodewijk. z. van J. J. Uljee en R C. Verhaegen Marijtje. d van A v. Duyvenvoorde en A. Kerpershoek Theodorus Antonius. z. van J. A. van Gent en M G. Matthijssen Cornells, z. van G. v Leeuwen en Ch Rotteveel. Overleden: Jacob Morit9, 74 i. echtgenoot van A. van der Laan. Ondertrouwd- J. v. d. Slot, jm. 31 j. en Th de Riddpr jd. 31 j. C M Steenkamer, jm. 29 j. en A G. van Werkhoven, jd. 25 j. De „St«. Crt." bevat de statuten van de N.V. Bloembollenbedrijf Boot en Co., al hier. WASSENAAR. De tentoonstelling van Herwonnen Levenskracht i9 een schitterend succes ge worden. Ruim 1250 betalende bezoekers mocht zij tellen, terwijl de bazar de niet onaardige som van f 2083.57 1/2 opbracht De leden van de muziekver. „Excel sior" alhier zijn deze week in de uniform gestoken Het korp9 was hiervoor in slaat door het overschot van het concours en bij drage van vermogende ingezetenen. Ds uniform ziet er goed uit en geeft aan het korps meer cachet. Vrijdagavond bracht het een serenade bij den burgemeester. IJMUIDEN, 14 Mei 1927. VISCHPRUZEN. 68 Tarbot per K G. 11 15—0 50: 9 Griet per kist van 50 K G. f5219; 5341 Tongen per K.G. f 1.651.20; 10 Zetschol per kist van 50 K.G. f3126, 613 Kleine Schol per kist van 50 K G 1232 40. 1 Bot per kist van 50 K G. 11.70; 26 Schar per ki»! van 50 K G. 16 503 60; 5 Roggen per 20 stuks 1 13.50; 35 Vleelen per stuk 1 1 80—1 42 28 Pieterman en Poontjes per kist van 50 K G. 1 133 60; 4 Groote Schelvisch p kist van 50 KG f38; 17 Middel Schelv per kist v. 60 K G. 118—15; 61 Kleinmidde! S"he!v p. kist van 60 KG. 113.50—850; 43 Kleine Schelv. per kist van 50 K G. 1 10—4 20; 28 Kabeljauw per kist van 125 K G 12413.oO; 239 Gullen per kist van 60 K G f72 50; 60 Lengen per stuk 1 2—0.50 22 Wijting per kist van 50 K G f 4.503 4980 Konivirrh per sluk f 0.400.15; 2 Makreel per kist v. 60 K G (13—11. Er zijn 13 stoomtreilers binnengekomen. Van dé loggers kwamen binnen de KW 153 mei f167: KW 140 met 1375 KW .55 mei 1420. KW 15 mei 1176 KW 49 met 1223 KW 173 met 127: KW 16 met '288; KW 178 met 1310; KW 8 met f169 be sommin?. 3—a

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 7