PAPIEREN ROZEN No. 20602 LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 13 Mel Tweede Blad Anno 1927 OVERZICHT KAASMARKTEN. BINNENLAND. LEG NIET DOOR DWANG. MAATREGELEN EN DWANG* VERORDENINGEN IW MLENlNG AAN ANDERS- DENKENDEN OP ZOO ZEv*T« 2543 DE VRIJHEIDSBOND GEMENGD NIEUWS. Verhagen's Milko treit ieders smaak! FEUILLETON. De aanvoeren en hoogste noteeringen waren: Wagens Goudsche Leidsch* gestempelde ligte ttgie zware (1) (2) (1) (2) (1) (2) (1) (2) (15 (2)' 9 M<;i Oudewater 13ó 163 174 f3J f34 46 f 40 1 40 1 51 f—f t f t— f 10 Mei Eidegraven 331 350 413 t 40 f 41 f 53 f 43 41 f 54 f f 58M f f 11 Mei Weerden 537 400 457 f 38 f 37 53 f 43 40 t 65 f f f 58 I f f 12 Mei Gouda 408 289 221 138 36 53 42 f40 (56 f— (58" I— I 12 Mei Alph. a.d. R. 69 39 39 f 40 37, 56 13 Mei Leiden 117 154 (38 54 f f 1— 1— f f 1— 89 f 44 (1) Zijn de opgaven der vorige berichtsweet (2) Zijn de opgaven van 1014 Mei 1926. HET DEPARTEMENT VAN DEFENSIE. Mededeelingen van den Minister. In antwoord op do vragen, gesteld in het Eindverslag nopens het wetsontwerp, hou dende wettelijke voorzieningen naar aan leiding van de opheffing van de Departe menten van Marine en van Oorlog od van de instelling van een Departement van De fensie, heeft de minister van Oorlog en van Marine a.i. de heer Lambooy, het vol gende medegedeeld: Indien de samenvoeging tot stand komt, zullen de Generale staf en de Marinestal naast elkaar blijven bestaan, terwijl voor een zeer nauw contact zal worden zorg gedragen. Inzake het aan de orde stellen van aan vragen omtrent nieuw materieel voor de defensie van Ned Indië blijft de huidige gang van zaken onveranderd. Ter verduidelijking deelt de Minister nog mede Ten aanzien van het materieel, dat wordt aangeschaft geheel ten laste van de Indi sche begTOoting (zooals mijnenleggers, schepen voor hulpdiensten, geschiedt de geheele behandeling door den minister van Koloniën; de minister van Marine (in de toekomst, indien dit wetsontwerp tot we* wordt verheven, de minister van Defensie) dient desgewenscht van advies. Voor wat betreft het materieel, dat wordt aangeschaft voor gezamenlijke rekening van de Nederlandsche eD de Indische schat kist (zooals kruisers, jagers, onderzeeboo ten), wordt de beslissing genomen door den minister van Marine (c.q van Defensie) en van Koloniën, in onderling overleg en met medewerking van den minister van Financiën, waariiij uiteraard de zienswijze van de Indische Regeering wordt ingewon nen. De noodige gelden worden aangevraagd op het hoofdstuk Marine (c.q. Defensie) der Staatsbegrootmg, met een restitutie poet ten laste van de Indische begrooting. De verdere behandeling van deze aange legenheid gesohiedt door den minister van Marine (c.q. Defensie). Het onderwerpelijke wetsontwerp heeft in geen enkel opzicht de bedoeling op dit punt wijziging te brengen in de verhou dingen in het Kabinet. DE ECONOMISCHE VOORLICHTINGENDIENST. Haar samenstelling. De minister van Financiën heeft geant woord op de vragen van den heer v. Wijn bergen in verband met de samenstelling van de commissie tot het instellen van een onderzoek naar de meest wenschelijke orga nisatie en inrichting van de economischen voorlichtingen di enst. Daarbij dient, schrijft de minister, to het oog te worden gehouden, dat reeds geruimen tijd geleden door den Nijver heidsraad besloten was een onderzoek in te stellen naar den economischen voorlich tingsdienst, doch dat dit besluit niet tot uitvoering is gebracht, omdat het tren voorzitter van den Nijverheidsraad bekend werd, dat ook bij de Regeering plannen in overweging waren aan een in te stellen commissie eeD onderzoek op dit terrein op te dragen. Toen laatstbedoelde plannen tot rijpheid waren gekomen, hennen onderge- teekende en zijn ambtgenooten het juist geacht, ter voorkemjng van dubbel werk, de door den Nijverheidsraad in te stellen commissie en de Regeeringscommissie te doen samenvloeien; de aldus gevormde commissie ia tenslotte ingesteld als een commissie van deskundigen op den voet oer instructie van de Bezuinigingscommissie- Pop. Van een „aanvankelijk" voornemen, om de commissie „niet zoo eenzijdig samen te stellen als sedert is geschied", kan slechts in zooverre sprake zijn, dat vóór het tijdstip, waarop de wenschelijkheid van de zooeven bedoelde samenvloeiing was gebleken, inderdaad de gedachte heeft voorgezeten in de oommissie de zuivere Regeeringscommissie derhalve vertegen woordigers van de Kamers van Koophan del, van de land en tuinbouworganisaties en van den middenstand op te nemen Die gedachte is prijsgegeven, nadat tot de meerbedoelde samenvloeiing was be sloten. Hierbij heeft de overweging gegol den, dat bij doorvoering van den oor- sproükelijken opzet in welk geval naast land- en tuinbouw ook de scheepvaart en andere takken van nijverheid en handel vertegenwoordigd zouden moeten worden de commissie te talrijk zou worden. De minister is niet van oordeel, dat er gevaar bestaat, dat het advies der com missie, zooals die thans is samengesteld, onvoldoende rekening zal houden met de wenscheD en de belangen van andere tak ken van bedrijf dan de grootindustrie, om dat het hem bekend is. dat de commissie reeds besloten beeft zich in den ruimst en zin des woords te doen inlichten over de wenschen, die in eiken tak van bedrijf, Kamers van Koophandel, binnen-, zoowel als buitenlandsche vereenigingen op het gebied van den landbouw, scheepvaart en middenstand ter zake van een economi schen voorlichtingsdienst mogen bestaan. Ten slotte schrijft de minister, dat het raadplegen dooT de Regeenng van niet ambtelijke personen uit de vrije maat schappij het meest wordt bevorderd en het vlotst loopt, zoo niet alle organisaties, die bij een bepaald onderzoek een gelijk (en allerminst tegenstrijdig) belang hebben, meenen aanspraak op rechtstreeksche ver tegenwoordiging in de in te stellen com missies te hebben. NA DE VERWERPING VAN HET NED.-BELGISCH VERDRAG. Ministerieel bezoek aan Maastricht. De ministers van Buitenlandsche Zaken en van Waterstaat hebben gisteren een be zoek gebracht aan Maastricht en in gezel schap van den hoofdingenieur van den rijks waterstaat Baucke een orienteeringstocht gemaakt langs het kanaal Maastricht Luik en de Zuid-Willemsvaart, zoover die loopen tusschen de grenzen van België, n.l. van Smeermaes ten noorden af tot Petit Lanaye ten zuiden van Maastricht. Ir. Baucke heeft daarbij de noodige inlichtin gen verstrekt. De minister van Buitenland sche Zaken wilde zich op de hoogte stellen van den toestand, om\3at deze een inter nationale beteekenis heeft. Beide ministers vertrokken weer met den avondsneltrein. In de Maandag a s. te houden vergade ring van den Anlwerpschen gemeenteraad zal door de liberale fractie een motie wor den ingediend, betrekking hebbende op de bij de verwerping van het Nederlandsch- Belgisch verdrag betrokken Antwerpsche belangen. Deze motie, waarvan de tekst eerst Zondag in een bijeenkomst van de liberalen wordt vastgesteld, zal o. m. den wensoh bevatten, voor de Belgische regee ring bestemd, waarin niet alleen op betere verbindingen te water, maar ook op het verzekeren van goede en snelle spoorweg verbindingen met het binnenland en het achterland van Antwerpen zal worden aan gedrongen. H0RECAF. De vereeniging Horecaf, welke samenge smolten is met de vereeniging De Neder landsche Hotelinduslrie, met behoud van den naam der eerste voor de gefusioneerde vereenigingen, heeft in Den Haag een alge- meene vergadering gehouden, ter verkiezing van een nieuw hoofdbestuur. Tot voorzitter werd herkozen de heer J. N. van Hanja (hotel Zeerust). Scheveningen. Tot bestuurs leden werden gekozen de heeren L. A. Roo- zen (hotel Witte Brug). 's-Gravenhage; A. W. Volmen (American Hotel), Amsterdam; C. 0. W. Munzert (Exploitatie-Maatschappij Scheveningen), Scheveningen, en herkozen RECLAME. de heeren Th. Meerman (restaurant Tria non), Amsterdam; W. H. Schnellage (hotel De Keizerskroon), Apeldoorn; H. Teitsma (gebouw Americain), Dordrecht); B. H. Nijenhuis (hotel Derion), Maastricht, en M. Vermeulen (Oranje-Hotel), Leeuwarden De heer Jos Mast. altredend secretaris, werd niet herkozen wegens zijn uittreden uit het vak De vergadering huldigde hem voor zijn werk gedurende zijn secretariaaat, DE WETHOUDERSCRISIS TB ROTTERDAM. De Roiterdamsche gemeenteraad heett gistermiddag weer twee vruchlelooze door het groote aantal blanco briefjes on geldige stemmingen gehouden ter vervul ling van de welhoudersvacature-Schouten. Totaal aantal stemmenen: 13. AMERIKAANSCHE KRUISER OP BEZOEK. Van 28 Mei lot 6 Juni zal de Amenkaan- sche kruiser Memphis een bezoek brengen aan onze havens. De Kruiser voert de vlag van den zich aan boord bevindenden vice-admiraal Bur- rage, commandant van de Amerikaansche scheepsmacht in de Europeesche wateren. HET STEENHOUWERSCONTRACT. De vacantle door de patroons verworpen. De Alg. Ned Bouwarbeidersbond ontving volgens „de Bouwer" van den Bond van Steenhouwerspatroons een schrijven van den volgenden inhoud; Het hoofdbestuur van den Bond van Steenhouwerspatroons in Nederland heelt de eer u mede te deelen, dat op de gehouden buitengewone ledenvergadering het voorstel van den heer Van der Wal betreffende een collectie! contract voor 2 jaar -met een va- cantie van 3 dagen in 1928, verworpen is. Naar aanleiding dezer beslissing verzoe ken wij u ons mede Ie deelen o( het collec tie! contract mei de overeengekomen wijzi gingen op de laalsle conferentie en dus gel dend tot 1 Maart 1928 door u wordt aan vaard. STAKING IN DE VENEN? Het laat zich aanzien, dat de campagne in het meest belangrijke veengebied van Drente, het rayon Borger-Oosterveen, niet zonder staking zal afloopen. De eindelooze onderhandelingen lusschen verveners en arbeidersorganisaties hebben geen ander re sultaat gehad, dan dat in een gisteravond gehouden vergadering van de besturen der samenwerkende arbeidersbonden bleek, dat de leden mei groote meerderheid de pa- troonsvoorstellen, die een loonsverhooging van pi m. 5 pCt. inhouden, afwijzen, waar door zij zich uitspraken voor een aige- meene staking. De opinie is algemeen, dal de verveners niet met verder strekkende voorstellen zul len komen, Onder zeer groote belangstelling heeft generaal Weber, te Den Haag, gisteren zijn 70sten verjaardag gevierd. Tallooze depu taties kwamen gelukwenschen aanbieden. In het Kurhaus te Scheveningen la gisteren het 75-jarig bestaan der Billiton- Maatschappij op grootsche wgze herdacht zeer veel autoriteiten waren tegenwoordig, w. o. een drietal ministers. De gewone audiëntie van den Mi nister van Onderwijs zal op Maandag niet plaats hebben. DE OUDE KAZEMATTEN ONDER WASSENAAR. Afbraak dringend noodig. Dezer dagen dient voor de Haagsche rechtbank een zaak tegen twee beklaagden, waarin meer dan tien jongens betrokken zijn. Het drama heeft zich afgespeeld in de kazematten, die nog steeds in de Oost duinen onder Wassenaar staan. Deze kaze matten daleeren van den oorlogstijd, toen zij de kustwacht tot schuilplaats dienden. In het zomerseizoen van 1925 kwam daar een jongmensch, dat zich student noemde, kampeeren met een aantal jongens. Verleden jaar werd het kampement voort gezet. De toegang tot de kazematten werd handig gecamoufleerd met struiken en helm. Overdag werd in de duinen gespeeld en 's avonds werden in de kazemat lezingen gehouden over het sexueele vraagstuk. Men kan zich indenken, in welke richting deze voorlichting ging. De student verwende de jongens. Meermalen gaf hij hun geld. In 1926 werd het kampeerap voortgezet Het schijnt, dat de Haagschl zedenpolitie toen al argwaan had. want in dien ti^d zijn de ouders gewaarschuwd. De „student" maakte echter zulk een goeden indruk en de jongens waren zoo opgetogen over het buitenverblijf, dat de ouders de waarschu wing der politie in den wind sloegen. Blijkbaar stelde de student er prijs op ook 's winters met de jongens om te gaan. Zij werden vrij geregeld uitgenoodigd ten huize van een ouderen man, die zich jour nalist noemt. De politie bleef doorwerken en vond ein delijk een paar jongens, die door de mand vielen Zij bekenden, dat de „student" en de oudere man geregeld niet te noemen handelingen met hen deden. Beiden zijn toen in Maart j.l. gearresteerd en vervolgd. De man. die zich journalist noemt, werd gisteren veroordeeld tot 1 jaar gevange nisstraf. De jongens waren voor het meerendeel getuigen. In totaal waren wel 10 jongens van 15 en 16 jaar in de zaak betrokken De beide misleiders hadden den jongens den mond gesnoerd met bedreigingen. De kazematten waren reeds verzamel plaatsen van vuil. Nu zijn ze kweekplaats van ontucht gebleken. Is het niet wensche- lijk, vraagt de „N. Crt.", deze holen in het afgeloopen duin af te breken vóór het ko mende seizoen? EEN DIEFSTAL VAN DRIE MILLIOEN. Inbrekers hebben zich gisternacht toe gang verschaft tot de woning van den heer L. B. in de Cartesiusstraat te Den Haag Er worden ongeveer drie millioen marken ver mist. Zeker geen groote buit, omdat het waardelooze papiermarken waren. BRANDEN. Gistermiddag omstreeks 1 uur Frak een felle uitslaande brand uit in het perceel Hoogstraat 84 le Schiedam, waarin geves tigd hel kleedingmagazijn van M. v. Delden. De brand ontstond op de eerste verdieping, waar een groote hoeveelheid gemaakte klee deren, overhemden e.d. was opgeborgen. Het geheele pand is totaal uitgebrand, ter wijl do belendende perceelen veel water schade kregen. De brandweer, die spoedig met de motorspuit aanwezig was, bestreed het vuur. Alles was op beurspolis verzekerd. Te Zaandam heeft gisteravond te kwart voor negen een zware binnenbrand gewoed in het electro-technisch inslallatipbureau der fa. H. de Rooy aan de Gedempte Gracht Door het snelle optreden van de brand weer kon uitbreiding worden voorkomen. De schade wordt door verzekering gedekt Vermoedelijk ten gevolge van vonken uif een locomotief ontstond nog den tweeden keer deze week, brand in de mastbosschen naast de spoorlijn TilburgBreda, in het zg. Het Zand. Ongeveer 2 H.A. bosch en schaarhout werd vernield. De Tilburg9che brandweer wist door krachtig optreden den brand tot dezen omvang te beperken. AUTO DOOR EEN TREIN GEGREPEN. 1 Geen persoonlijke ongelukken. Gisteravond, aldus meldt de „Tel." uit Medemblik, is een vrachtauto, welke dienst doet bg de Zuiderzeewerken, komende uit de richting Kolhorn, op den onbewaakten overweg by Medemblik in botsing gekomeu met den trein, die te 7.10 in Medemblik aankomt De auto werd een twintigtal metera meegesleurd en geheel vernield. Ben tele foonpaal knapte bg den grond af. De chauf feur bleef ongedeerd. De machinist van den trein, die de bot sing zag aankomen, remde nog uit alle macht doch tevergeefs. De treinreizigers moosten loop end huiswaarts keer en. rr ONGEVALLEN. Gistermorgen kreeg een 20-jarlg meisje, werkzaam aan de Hollandsche Draad en Kabelfabriek te Amsterdam het ongeluk in de laschmachine bekneld te raken. Zij werd naar het Binnengasthuis vervoerd, waar bleek, dat haar linkerarm was algekneld. Gistermiddag is het meisje aan de gevol* gen overleden. RECLAME. 1 ■Jt'C7'P'S Jfmandeiijespudding' met ff ra tit Grenadine-sa as Een heerlijke délicatesse I Een voortdurend* attractie bik ia», (jtt'Cf'P's Sprookjes-pudding met Sprookjes-boekje»* in Sprookjes-b-tjtt, met die heerlijk» Sprookjes-Saas: Een «vcce» op Uw tafel ta. dat» Ji Cf P'S Jfomapudding •maakt als room! dof i vfl tee* fraai* kanst-^rapure» beschikbaar itefTeil Puddlngfabriek A. f. POLAK. Groningen. 1539 RECLAME.2539 Ds Roman van een Circnsmeisje. Uit het Engelsch van RYBY M. AYRES. Vertaald door J. van der Sluys. (Nadruk verboden). 16) Het was een klein meisje uit een cir cus. ze werkte aan een trapezium. Den dag dat mijn vader stierf, was er een voor stelling in het dorp. Om afleiding te hebben, liep ik de tent binnen en ik zag dat zij door een bruut van een vent geslagen werd. Ik kwam tusschenbeide en sprak later met kaar. Ze was pas achttien en het was een kondeleven, dat ze had.... Ik beloofde haar nog eens te komen op keken. ik vond, dat ik haar moest hel- Pen. Toen ik thuiskwam was mijn vader overleden. Het circus trok den volgenden dat; verder en ik zag haar niet meer. Ten minste niet, vóórdat het testament, het eer- ste bedoel ik, bekend was. Ik schreef aan ttiss Fane.schreef, dat ik nu straatarm Ze gaf mij vrij Ik raakte volkomen uit mijn evenwicht, niemand op de wereld ^nèen meer iets voor mij te voelen, nu ik geen geld meer had. Ik informeerde, waar circus heengegaan was en ging Rosalie °Pzoeken Jk had bphoefte aan een aan spraak ik voelde me getrokken naar iemand, jre( er ook slecht aan toe was. En ik denk, 1 ket uit baloorigheid, uit sentimentaliteit, uit eenzaamheid, ik weet het zelf niet precies kwam, dat ik haar vroeg met me te trouwen en met mij naar het buitenland te gaan en een nieuw bestaan te zoeken. Zij had driemaal zooveel durf als ik ik schaamde me, dat ik zoo kinderachtig en laf was, zoo weinig levensdurf had. Zoo zijn we getrouwd: niemand weet er van. Het was mijn bedoeling om u dat direct te vertellen, maar u sneed mij de gelegenheid af, door te spreken over dat nieuwe testament. Dat deed de deur dicht. Ik liet u heengaan in het geloof, dat alles in orde was. Het dwaze idee kwam bij mij op om de heele zaak te verzwijgen.om Rosalie af te koopen; ik besefte nu, dat ik me maar had ingepraat, dat ik armoede zou kunnen verdragen. Ik zocht haaf op., vertplde haar.ik wist zelf niet goed meer wat ik zei..ik weet alleen, dat ik mij als een ellendigen lafaard heb ge dragen. Zij o, ik kan het u haast niet vertellen. Ze ging van me weg, omdat ze nog een extra-voorstel ling moest geven ze zou later terugkomen.en en. Roric's slem klonk heesch en stamelend: Er gebeurde een ongeluk Ze viel van dat ellendige trapezium Tenminste ze zei den, dat het een ongeluk wasmaar o, ik geloof, dat ze zich met opzet liet vallen. Ze had me 's morgens nog gezegd, dat, als ik er ooit spijt van zou hebben, dal ik met haar getrouwd was.of mij voor haar schaamde, dal ze dan een eind aan haar leven zou maken Wanhopig hield hij op en bleef voor zich uit staren alsof hij een angstig visioen zag. Arme iongen! De oude Fergerson stak hem vriendelijk de hand toe, uit zijn oogen sprak oprecht medelijden De jonge Briton sprong op. Het maakt me gek, als ik er aan denk. Ik ben het die haar in den dood gedreven heb; de hemel weet, dat ik mijn leven zou willen geven om het ongedaan te maken. Er was een lang zwijgen. Waarom heb je mij dat nu allemaal verteld, Roderick? Roric lachte minachtend. Waarom? Omdat u nu de zaken rege len kunt. Het geld komt mij niet wettig toe. De voorwaarde van het testament is niet vervuld en ik ben er blij om. Ik ga zoo gauw mogelijk naar het buitenland. Het kan me nu niets meer schelen, wat er met me ge beurt! De oude advocaat keek hem oplettend aan. Wat een mengsel van zwakheid en kracht, deze jongen met de vriendelijke oogen van zijn moeder en de vierkante gedecideer de kin van zijn vader. Mr. Fergerson was niet zeker, of deze tragedie niet goed voor hem was; het zou hem in elk geval ernsti ger, rijper, meer bezonken maken. Wat bedoel je er eigenlijk mee, dat het geld je niet wettig toekomt? vroeg hij lang zaam. Roric staakte zijn geagiteerde wande ling door de kamer en streek met zijn vin gers door zijn dik bruin haar. Ik ben immers getrouwd, zei hij on geduldig. Dat zij. mijn vrouw.... dood is, maakt toch geen verschil, niet waar? Maar je bent toch pas na den dood van je vader getrouwd, Roderick, klonk het rustig Zeker, maar De erfenis ging in op het moment dat je vadeT stierf.legde de advocaat op za- kelijken toon uit. Daaraan doet het feit, dat hel testament pas later gevonden werd. niets af. Je werd erfgenaam op hel oogen- blik van je vaders dood. Dat begrijp je toch zeker wel? Toen was je niet getrouwd als ik je goed begrepen heb. Neen-, ik trouwde pas gistermiddag, zei Roric een beetje benepen. Dan is er geen sprake van, dat het geld je niet zou toekomen. Het testament be vatte geen bepaling met betrekking tot een later huwelijk. De jonge Briton staarde voor zich uit, de weinige kleur trok langzaam van zijn ge zicht weg. U bedoelt, dat zijRosalie. daaraan niets zou hebben afgedaan.,., zei hij met moeite. Absoluut niets. In gedachten zag Roric zicfi terug In Het laantje bij den weg naar Alperton, waar hij afscheid genomen had van Rosalie na de huwelijksvoltrekking, luisterend naar haar verlegen woorden, waarin toch zooveel warmte en trots had gelegen: Wat er ooit gebeurt, ik zal altijd blij zijn, dat je me ge trouwd hebt... wat er ook gebeurt.... Het drong tot zijn halfversufte hersens door hoe volkomen noodeloos hij haar pijn gedaan had, hoe zij absoluut geen hinder paal zou zijn geweest, op zijn weg naar rijkdom en weelde. Het was een nieuwe, bittere ontdekking bij den last die hem reeds loodzwaar drukte. Roderick, zei de oude Fergerson vrien delijk, kwel je niet te zeer met zelfver wijt, jongen. Het klinkt misschien hard, maar wie weet, of het arme kind eT zoo niet het gelukkigst aan toe is. Bekijk het eens van dien kant, Roderick. Zou jelui huwelijk niet op een débacle zijn uitgeloopen? Maar de jonge Briton zat ineengezakt op een stoel en snikte wanhopig met het hoofd in zijn handen. Fergerson probeerde niet yerder hem te troosten; de oude menschenkenner wist wel hoe leeg woorden klinken bij zulk een smart Hij liep met de handen op de rug en met een bezorgden blik in zijn oogen door de kamer. De jonge Briton stond op; hij ging met een verlegen gezicht voor den haard staan met zijn rug naar den advocaat. U zult wel vinden, dat ik me verschrik-» kelijk dwaas aanstel, zei hij hortend. Maar U hebt er geen idee van, hoe het mlf geschokt heeft. Ik kom er nooit over heen. Ik kan*hel gevoel niet kwijt raken, dat ik haar vermoord heb. Niets is moeilijker te dragen dan zelf verwijt, Roderick. Ik heb dat zelf in mijn leven ondervonden, maar als het je een les geleerd heeft, is het niet voor niets geweest. Ik kom er nooit overheen, zei hij met jeugdig pessimisme. Ik zal het me zelf nooit vergeven. Ze was zoo dapper en zoo lief. Hij brak plotseling af en beet zich zenuw achtig op de lippen. Mr. Fergerson begon de kamer weer op en neer te loopen. Je hebt haar natuurlijk na haar dood nog gezien? Je bent overtuigd, dat zij dood is? Ja zeker. Maar ik zag haar niet meer. Sherny, de man. die haar sloeg, wees mijn verzoek af. Hij vroeg me wat ik er mee te maken had en het leek me zoo afschuwelijk om ruzie te maken op dal oogpnblik. Denk je, dat hij iets van het huwelijk vermoedde? Neen. dat kan niet Rosalie zal het niet verteld hebben en ik heb de trouwacte. (Wordt vervolgdj.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 5