No. 20602 VRIJDAG 13 MEI Anno 1927 BERICHT. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIÊN: 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk Iageren prijs. Kleine Advertentiên uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordelndspleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden ƒ2.35, per week Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week Franco per post 2.35 portokosten. ƒ0.18 0.18 Dit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. De Kinderkrant zal niet vandaag maar morgen verschijnen. DE DIRECTIE. DE ONDERZOEKINGEN VAN PROF. VENING MEINESZ. Tweede inleiding van proi. De Sitter. Gistermiddag hield prol. dr. De Sitter In de collegezaal van de Sterrewacht alhier ryn tweede inleiding voor de voordracht, die proi dr. ir. F. A. Vening Meinesz heden avond hier zal houden over zgn onderzoo- kingen aan boord van de duikboot K XIII. krot De Sitter besprak allereerst het verloop van de geoïde van een deel van Europa, waarbij hij aan de hand van een teekening aantoonde, dat bij een hoogte verschil van de aardkorst van enkele dui- lenden meters, de geoïde slechts een tien tal meters zal stijgen. Daarna meer speciaal komend tot de In- tensiieitsmeting van de zwaartekracht, wees spr. er nog eens met nadruk op, dat het voor een bruikbaar en overzichtelijk resultaat van de meting absoluut noodig is om een gebeel waarnemingsnet over de aarde uit te spannen en dat het dus waar de aardoppervlakte voor drie kwart door de oceanen in beslag wordt genomen van het allergrootste belang is, nauwkeurige metingen op zee te kunnen doen. Spr. gaf vervolgens een overzicht van de methoden, die zijn toegepast om de in tensiteit van de zwaartekracht te meten. Met veerbalansen kwam men tot geen resul taten; meer succes had enkele jaren voor den oorlog de methode van Hecker, waarbq uit de lengte van de kwikkolom van een barometer, de intensiteit van de zwaarte kracht werd bepaald, door de luchtdruk te meten met behulp van het kookpunt van water. Blijvend succes had echter ook deze me thode niet en na den oorlog hebben de slingerwaarnemingen de overhand gekregen. Men gebruikte een slinger van een zekere lengte, waarmede met den slingertjjd be paalde, om dan nit bekende slingertijd-üor- males de intensiteit van de zwaartekracht te berekenen. Intusschen had men bq de slin gerproeven met zeer veel moeilijkheden te kampen. De wrijving van de lucht was een voorname factor, met verplaatsing van de luchtlaag in de onmiddellijke nabijueia van van het slingerende voorwerp moest rekening worden gehouden en zoo waren er meerdere moeilijkheden, die voor een deel, dank zij de zich steeds verder ontwikkelende techniek, iu de latere jaren werden opgelost. Het probleem van de beweging vao het op- hangpunt vroeg vooral de aandacht, want reeds bij slingerproeven, door prof. Vening Meinesz, een tiental jaren geleden, in Holland verricht, was gebleken, dat de bodem in wn deel van Nederland in voortdurende beweging is. Bij de oplossing van het probleem van de beweging van het op- hangpunt ging men nu uit van het principe van het slingerapparhat van Van Storniek, waarbij, door twee slingers in tegengestelde richting te laten slingeren, de beweging van het ophangpunt werd gecompenseerd, bil toestel werd door prof. Vening Meinesz verbeterd, ook wat betreft de registratie het in beweging brengen der slingers. Ditvoerig besprak prof. De Sitter vervol gens aan de hand van lichtbeelden het 8hngerapparaat van prof. Vening Meinesz, waarin vier slingers zqn opgehangen, n.L twee voor de eigenlijke slingerwaarnemingen, een derde voor het meten van de slinger beweging van het schip en de vierde voor bet meten van de temperatuur t Prof. De Sitter stond vervolgens uitvoe rig stil bij het probleem der tijdwaarneming, dat van overwegend belang is. Voor de bepaling van de intensiteit der zwaarte kracht tot op een duizendste nauwkeurig, moet n.l. de slingertijd tot op een inillioen- stö nauwkeurig worden bepaald, hetgeen wii zeggen, dat bij een slingertijd van een ball uur, de waarneming moet geschieden tol een duizendste seconde nauwkeurig. Prof. De Sitter besloot zijn inleiding met to wijzen op de goede resultaten van de waarnemingen van prof. Vening Meinesz. ter-aarde-bestelling van mej. joh. drost. Gisternamiddag werd onder overtalrqke bewijzen van belangstellende deelneming, °P de begraafplaats aan de Groenesteeg het stoffelijk overschot van mej. Johanna Drost, p dezei dagen, na een geduldig gedragen lilden, te Oegstgeest overleed, in het familie s' bijgezet. Onder de talrijke aanwezigen merkten wjj P. behalve talrijke familieleden, de bestuurs- eQ van het Diaconessenhuis, waarvan de overledene ook deel uitmaakte, de directrice, mej. Louise v. d. Brink, en een aantal zusters en vele anderen, waaronder ds. Voors, ds. Janseo Schoonhoven, resp. Herv. pre dikant te Alphen en te Oegstgeest, en de oud-predikant ds. Ruys, dr. W. Coenraad, uit Beek en Ubbergen (N.-B.), waar de familie Drost een buitengoed bad, en waar ook de overledene heeft gewoond, en door haar werken van vroomheid en liefdadigheid zich onvergetelijk heeft gemaakt Er waren naar den wensch van den over ledene geen bloemen, een palmtak alleen werd op de kist gelegd. Aan de groeve werd het eerst gesproken door een zwager van de overledene, dr. N. Kooman, die allereerst schetste wat zijn schoonzuster is geweest voor de familie, met name voor haar ouden vader, voor haar broeders en zusters, en voor de kin deren. Als zij in het buitengoed de familie ontving, was haar niets te veel om voor ons te zorgen, zeide spr. Het groote doel van haar leven was: menschen te brengen tot den Heiland, Dien ze zelve tot leidsman in haar leven had gekozen en waaruit zij de kracht putte om haar liefdewerk in het belang van jongeren en ouderen tot het einde toe te volbrengen. Zwaar heeft zij in haar ziekte geleden De familie, die zooveel van haar goede zorg heeft genoten, zal haar nagedachtenis in gezegend aandenken bewaren. Het grootste verlies lijdt door dit heengaan haar iude zuster, die met haar werkte en streed en thans eenzaam achter blijft. Spr. beval de ziel der overledene ten slotte aan bij haar Heer en Heiland. Prof. dr. M. H. van Nes sprak vervol gens namens het bestuur van het Diacones senhuis. De overledene immers had een belangrijk aandeel in de oprichting van dit Huis, dat zij steeds mede is blijven besturen, waarin zij belangstelde met heel haar hart, waar naar haar gedachten dag en nacht uitgingen. Toen eenmaal besloten was tot de groote ver bouwing werkte zij zich geheel in, in de bere keningen, plannen en teekeningen, die zij beoordeelde met haar helder verstand en haar scherp inzicht, geleid door haar groote liefde. Wij hebben meer dan eens vergaderd bij haar ziekbed, en gaarne had zij de ver storing van haar rust over voor den dienst aan het Huis, dat in bijzonderen zin haar Huis was. Zij zag daarbij steeds verder dan het lichaam en zijn krankheid; zij had al tijd den geheelen mensch voor oogen, die wel een lichham heeft, maar geen lichaam is. en nu wilde zij door middel van de zie kenverpleging de kranken wijzen op Hem, die gekomen is om menschen te redden, menschen met lichaam en ziel Zij wist het wel, dat het Evangelie aan niemand mag opgedrongen worden, maar zij wist het ook, hoe de arbeid der Christelijke liefde een heenwijzing naar Christus kan zijn. Zoo was zij de dochter van haar Vader, die zoo langen tijd de Leidsche gemeente als predikant gediend heeft, en wiens leven zij met vaardige pen heeft beschreven. Het Evangelie was voor haar de allergrootste werkelijkheid, en de bron van alle waarach tige vreugde. Die vreugde trachtte zij ook aan de fabrieksmeisjes te brengen, en het is haar een gToote smart geweest, toen zij na vele jaren het werk aan de Fabrieksschool, indertijd door mej. de Vriese begonnen, moest opgeven. Nuttige, practische kennis werd daar aan de leerlingen meegegeven, maar de allernuttigste was de kennis van het Evangelie Zoo zocht zij ook van haar kant iets te doen tot oplossing der sociale quaestie. Het is op deze twee terreinen, dat spr. per soonlijk de overledene van nabij gekend heeft, maar hij is er zeker van. dat zij op ieder ander terrein dezelfde is geweest. Zij was een vrouw uit één stuk, een voorbeeld, zouden wij haast kunnen zeggen, van een mannelijk Christendom. Zelfstandig in haar oordeel, streng in haar eischen. bovenal jegens zich zelf. blijft zij in onze herinnering leven als een voorbeeld en een aansporing tot een waarachtig Christelijk leven, aldus besloot spr. zijn diep roerend woord. Dr. Coenraad. predikant te Beek en Ub bergen, die mej. Drost had leeren kennen op het'buitengoed dat zij er met haar vader heeft bewoond, deed in treffende woorden uitkomen, wat zij voor zijne gemeente heeft gedaan, werkende in dezelfde lijn als haar vader. Toen spr. in deze gemeente kwam kon hij een aantal leerlingen door haar in haar eigen huis onderwezen in de leer van Christus, overnemen. Zij verspreidde in de plaats bovendien goede lectuur. Spr. werd. zoo dikwijls hij met haar in aanraking kwam. getroffen door haar kinderlijk ge loof en haar nuchterheid van geest. Ook het lange lijden heeft haar vertrouwen op Chris tus niet ontnomen, wetende dat ook Jezus zelf veel geleden heeft om de Eeuwige Za ligheid bij den Vader in te gaan. Ds. Jansen Schoonhoven. Hervormd pre dikant te Oegstgeest sprak ten slotte een woord van diepe vereering voor dezen doode waaraan zijne gemepntc zoo ontzettend veel verliest mede door het derven van haar daadwerkelijken steun en die zelf zooveel heeft geleden, doch dit leed stil en ootmoe dig heeft gedragen, wetende dat zij Chris tus had als haar Middelaar en borg bij God Deze spreker besloot zijn treffend woord met de voorlezing van het op dit sterfgeval zoo toepasselijk Evangelisch Gezang 269. Nadat ds. Kooman, namens de familie had bedankt voor de laatste een aan den over ledene bewezen zongen de aanwezigen het vierde versum Gezang 209 waarna d9. Jan sen Schoonhoven de indrukwekkende plech tigheid sloot met voor te gaan in het bidden van het „Onze Vader". MA REXERK-AVOND. Gisteravond werd in de Hooglandsche Kerk een bijeenkomst gehouden ter aan moediging van den steun aan het Fonds ten behoeve van de restauratie van de Marekerk. waarvoor als sprekers waren aangekondigd mr dr. J. Schokking en ds. J. G W. Goedhard, met medewerking van mej. A. v. d Reyden. sopraan, den jongen heer H. P. Veldhuyzen, cello en den heer L. Kooien, orgel. Aan het begin der samenkomst werd ge zongen Gez. 2:1 en 3 waarna dr. Schok king opende met gebed Mej. Van der Reyden. wier mooie, krach tige stem in dit ruime kerkgebouw bijzon der goed tot haar recht kwam. zong daarop twee liederen getoonzet door Anton Dvorak „Gott is mein Hirte" en ..An den Wasseren zu Babvlon" gevolgd door het 9pelen door den jongenheer Veldhuyzen van „Adagio" van Burgiel. waarmede de jonge cellist weder zijn mooi talent waardig deed uit komen. Hierna hield dr. J. Schokking een toe spraak. Spr. begon met te zeggen dat deze vergadering een belang had te dienen dat de gansche gemeente geldt. Het is niet de eerste maal dal dit wordt gezegd. Er moet komen een andere meubileering van de Marekerk. betere verwarming en een andere verlichting, terwijl ook het orgel om restau ratie roept. Het doel van deze samenkomst is om het bedrag daarvoor aan te vullen opdat des te spoediger met het werk kan begonnen worden. Het bedrag is er nog lang niet. Dit is geen verwijt voor de gemeente van Leiden, want zij doet reeds veel. De ■tijdsomstandigheden zijn er ook niet ge makkelijker op geworden. Er is voortdurend zooveel noodig. Spr. vraagt of er wel vrij moedigheid is om in die omstandigheden op te wekken tot mededeelzaamheid. Is er in 't algemeen vrijmoedigheid tot het opwek ken van mededeelzaamheid? Het antwoord op die vraag is allereerst gebaseerd op een geestelijke overweging. Geven moet altijd blijven een blijmoedig geven, 'n geven van wat wij van God ont vangen hebben. Spr erkent dat dit moeilijk wordt bij het vele dat op gedwongen wijze van de menschen gevraagd wordt en dat zich telkens uitbreid. Als lid der gemeente-commissie is het misschien gevaarlijk het hier uit te spreken maar hij wil het toch zeggen. Het wordt hoe langer hoe moeilijker den hoofdomslag voor den Kerk binnen te krijgen. Spr. wilde hierbij opmerken dat men als men genoeg vrijwillig gaf den hoofdomslag zou kunnen afschaffen. Nu kan men deze belasting nog niet afschaffen. Vrijwillig geven moet een eer wezen en blijven. Zonder den dienst der barmhartig heid zou niet alleen de kerk verwarmen maar ons geheel maatschappelijk leven. Het is Zaliger te geven dan te ontvangen zegt de Schrift en wij kunnen niet geven voor wij ontvangen heben. Dat is het ver schil tusschen God en den mensch die uit zijn eigen rijkdom en genade geeft. Zoo wordt het geven een zegen der genade. Nu geven wij veel aan allerlei dingen buiten de kerk. Spr. keurt dit niet af. Ook hij erkent de waarde der cultuur en is geen asceet maar men mag de geestelijke belan gen niet bij de andere belangen doen ach terstaan. En achter het restaureeren van een kerk gebouw als de Marekerk staat ook een gees telijke waarde. Spr. gaat in het kort de ge schiedenis van dit gebouw na, teruggaande tot het jaar 1635. Hij roemt den bouw en de architectuur van dit kerkgebouw dat zich leent om herschapen te worden in een stem mingsvol kerkgebouw tot een huis Gods. En daarom beveelt hij voor dit doel gaarne een milde bijdrage aan. Nadat daarop mej. Van der Reyden de talrijke aanwezigen nog had vergast op een tweetal zangnummers en cello en orgel zich hadden laten hooren verkreeg ds. Goedhart het woord, die de vraag stelde of de ge meente-commissie werkelijk van plan is om de restauratie van de Marekerk ter hand te nemen. Colleges als de gemeente-commissie en notabelen moeten werken met mogelijk heden en niet alleen met wenschelijkheden. Wenschelijk is de restauratie zeker Spr. toonde dit aan met een treurig tafereel op te hangen van den inwendigen toestand van het gebouw waaronder de dienst moet lijden. Het legaat van mevr. Van den Burgh ge tuigt van het levendig besef daarvan en ook de talrijke opkomst van avond is daarvoor een bewijs Gelukkig wordt nu de mogelijk heid onderzocht. De opdracht tot het ont werpen van een plan is gegeven. Hel is nu maar de vraag waar vandaan komen de gelden? Op het oogenblik is er in kas voor dit doel f fOOO, waarvan f 3000 is bijeengebracht door de Marekerk-commissie. De mogelijkheid ligt nu bij de gemeente en spr. treedt in een vrij uitvoerige becijfe ring waaruit bleek dat op deze wijze door werkend de schuld die nog rusf op de Oos- terkerk. tot een bedrag van f 12 000 eerst na elf jaar zou zijn afgelost Als men de collecte daarvoor verdubbelden dan zou men er met jaar af zijn waarna deze collecte zou kunnen overgaan op de Marekerk en was men er spoedig. Er is tenslotte nog een plan. Men verza melt verjaardagdatums van meelevende ge meenteleden. die zich verbinden tot een bij drage op die feestelijke dagen Spr meende dat daarvoor 3000 personen in aanmerking komen Als deze organisatie in elkaar zit en goed functioneert zal men er, zoo spr bere kent, spoedig zijn en men kan de eereschuid aan de Marekerk voldoen. Daarvoor beval spr. tenslotte ook nog de schaajcollecte bij den uitgang aan en be sloot met het lezen van 2 Corinthen 9; 68 waarna de gemeente zong Ps. 90: 9 en ds. G. met gebed sloot. feestavond ned. vereeniging van vertegenwoordigers van hande laren en industrieelen „hermes", afdeeling rijnland. In de groote zaaJ van café „Zomerzorg" had gisteravond bovengenoemde vereeniging een feestavond georganiseerd, waarvan de baten ten goede kwamen aan het onder steuningsfonds der vereeniging. Nadat een orkestje, gevormd uit leden van „Per Aspera ad Astra", onder leiding van den heer J. Noordanus Jr. eenige nummers ten beste had gegeven, opende de afdee- lingsvoorzitter, de heer J. van Booma, de bij eenkomst met een woord van welkom tot alle aanwezigen, waarbij spr. in het bijzon der begroette de afgevaardigden van de afdeelingen Leiden der Ned. Ilandelsreizi- gersvereeniging „Sint Christoffel", den heer Lotgering, hoofdbestuurslid, die bereid werd gevonden een kort propagandistisch woord te spreken en de schenkers van de prijzen voor de tombola. Inzonderheid richtte spr. nog een woord van dank tol den heer J C. de Goederen, die zich bereid had verklaard de regeling van het muzikale gedeelte van dezen avond op zich te nemen. Ten slotte sprak spr. den wensch uit, dat op dezen avond niet alleen de banden tusschen de leden onderling zouden worden verstrekt, maar dat deze bijeenkomst er ook toe zou bijdragen om de aanwezige ongeorgani seerden te doordringen van het nut van een organisatorisch verband in den zin zooals dit bij „Hermes" beslaat. De heer j. A. Lotgering, uit Arasterdam, hierna het woord verkrijgende, begon met zijn voldoening uit te spreken over de aan wezigheid van de afgevaardigden der zus- sterorganisaties, daar deze getuigt van een goede verstandhouding en zulks het gansche korps handelsreizigers slechts ten goede kan komen. Spr. schetste vervolgens hoe „Hermes" is ontstaan uit twaalf vereenigingen in den lande, die alle de behartiging van de be langen der handelsreizigers beoogden. Or ganisatie is dringend noodig, zeide spr., omdat bij geen andere categorie van werk nemers het absolute gemis van een derge lijke rechtspositie zich zoo sterk doet ge voelen als bij de. handelsreizigers. Aan de hand van voorbeelden uit de practijk, stelde spr. daarna de voordeelen verbonden aan het lidmaatschap van „Her- mes" duidelijk in het licht. Van harte hoopte spr. dan ook, dat allen van hun medewerking door daden zullen blijk geven en dat de herinnering van de aanwezigen aan .Hermes" verder zal strek ken dan tot het einde van dezen avond. Het verdere gedeelte van den avond werd behalve door uitstekende muziek van ..Per Aspera ad Astra" grootendeels gevuld door de opvoering van de revue „Film" van den heer Koekebacker, waarover wij onlangs reeds het een en ander schreven, zoodat wij thans meenen te kunnen volstaan met de mededeeling, dat ook nu weer de revue een groot succes oogstte en de medespelen den hij herhaling hartelijk werden toege juicht. Aan mej. Dietrich werden bloemen aangeboden. Er heerschte den ganschen avond een voortreffelijke stemming, welke ook tijdens het bal bleef voortduren. ouderavond maresingelschcol a. Gisteravond had in bovengenoemde school een ouderavond plaats waarvan de hoofd schotel was. de gymnastiek uitgevoerd on der leiding van heer J. Planjer door de jongens-leerlingen uit de 6de klas en de be langrijke voordracht over „Beroepskeuze" gehouden door den heer J F. E. Kiers. direc teur van het gemeentelijk Bouw- en Woning toezicht. Te 8 uur opende het plaatsvervan gend hoofd de heer H Theunissen Jr. dezen ouderavond met een woord van welkom aan de veertig aanwezige ouders, het geheel? onderwijzend personeel en in het bijzonder aan de heeren Planjer en Kuis. Daarna werd onmiddellijk een aanvang gemaakt met de gymnastische oefeningen, door een 16-tal leerlingpn correct uitgevoerd. De heer Planjer en de jongens hadden de woorden van lank hem door den voorzitler gebracht wel verdiend. Nadat namens de commissie den jongens een versnapering was gpprpsenfeerd en dp commiscjp voor zitter de heer j. W. Harting een kort woord tot de gymnasten had gesproken vertrokken deze en kon begonnen worden aan de voor- j dracht van den heer Kiers. Wij zullen hier geen geregeld verslag geven van al hpt gesprokene en de voorbeel den door den spreker gesteld Interessant waren vooral de mededeelingen betreffende BINNENLAND. 1 Begrafenis van wijlen me). Joh. Drost. (Stadsnieuws, 1ste blad). Mededeelingen van minister Lambooy over het departement van defensie (Binnen land, 2e blad). De economische voorlichtingsdienst. (Bin nenland, 2e blad). Bij Medemblik ls een anto door een trein gegrepen. (Gemengd, 2e blad). De Jaarvergadering der Leidsche Zwem* clnb. (Sport, 4e blad). Nederland verliest ook de laatste twee enkelspelen in den lawntenniswedstrijd tegen Amerika. (Sport, 4e blad). BUITENLAND. De economische wereldconferentie te Genève; dr. Lovink doet een voorstel in zake de bestrijding van planten- en dieren- ziekten. (Buitenland, 1ste blad). Een persconferentie der Russische gedele geerden te Genève. (Buitenland, 1ste blad). De Prnisi8che premier valt de politiek der rijksregeering aan. (Buitenl., 1ste blad). Een inval der Engelsche politie in de gebouwen der Pan-Rnssische coöperatieve bonden te Londen. (Buitenland en telegram men, 1ste blad). de proeven op de physiek van vliegeniers en chauffeurs. Het hartelijke applaus en het woord van dank door den voorzitter den heer Kiers ge bracht was ruim verdiend. Nadat de secretaris de notulen der vorige bijeenkomst had gelezen welke onveran derd werden goedgekeurd, had de onderlinge conversatie plaats tusschen ouders en on derwijzend personeel. In verband met het opgerichte schoolfonds deed de commissie-voorzitter enkele mede deelingen en la9 het voorloopige huishoude lijk reglement voor, dat met algemeene slem- men werd goedgekeurd. Nadat bij de rondvraag door één der ouders was aangedrongen op het stichten van een bureau lot voorlichting bij beroeps keuze sloot de voorzitter dezen belangrijken ouderavond. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd zijn voor het aanvul lings docto raal examen Indisch recht de heeren mr. C. Gunning (Oegstgeest) en mr. R. van Alphen de Vcpr (Den Haag); propadeulisch examen Godgeleerdheid de heeren L. W. van Wijn gaarden (Leiden) en G. U. Wiersma (Den Haag). Bevorderd is tot doctor in de rechtsgeleerd heid, op proefschrift getiteld- „De erfgooier9- kwestie", de heer J. Ph. van Erk, geboren te Amsterdam. EXAMENS KRANKZINNIGENVERPLEGING. Deze examens zijn voortgezet met de candidaten uit Endegeest te Oegstgeest. De uitslag is als volgt: Eerste overgangs examen, 18 candidaten, afgewezen 4. ge slaagd: E. van den Berg, J. M. M. Carlier, N. J. Dekker, W. Dekker. M. van Drunen, D. W. Griffioen. H. Kloppenburg. L. M. Kramp, M. G. Moest, C. E. van Rooden, G. Verhorst, M. de Weerd, G. M. Wiebeld en M. J. Godfroid. Tweede overgangsexamen 30 candidaten, afgewezen 6. geslaagd R. Albers, H Amers foort, J .C. Amersfoort, I. D. J. Arlmann. C. j van der Burg, G. A. Duijn. C. H. Hette- ma. L. H. de Kleijn, N. Kuneman, J. W van Leeuwen, D Meijer, F. Neuteboom, G. M. Polet, W. Scheper, H. Smid. H Heringa. j. W. Slieding, G R. Termond, K. F. van Venetién, A Vonk, M. J. Wagenaar; E. de Wal, M. W&schle en Z. van Zetten. In 1927 zullen de examens in de Fran- sche, Hoogduilsche en Engelsche talen en de in dit jaar eventueel af te nemen examens in de Italiaansche en Spaansche talen en letterkunde worden afgenomen in nader aan te wijzen gemeenten. In de examencommissie zijn o.m. be noemd voor de Fransche taal lot onder- voorzilter de heer P Werkman en tol leden dr. G. de Boer en mej. J. P W Rijke, illen alhier en voor de Engelsche taal- en letter kunde tot lid de heer Th. Neervens te Kat wijk aan den Rijn.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 1