No. 20599 LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 10 Mel Derde Blad Anno 1927 UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. ALPBEN. L Burgerlijk* Stand. Bevallen: A. v. d. Wel geb. Offers z. A, v. d. Bosch geb. Burggraaf z. C. v. Eg- mond geb. v. Leeuwen z. L. r. d. Vliet geb. Kalshoven d. S. v. Rijn geb. Kroon d. G. Vreulink geb. Janszen z. M. T. Rijnsburger geb. Meermans d. G. Hamoen geb. v. d. Hoek z. Gehuwd: K. A. Versloot jm. 24 j. en L. v, Egmond jd. 22 j. D. Knor jm. 21 j. en L. v. Tilburg jd. 19 G. Ji. Wolvers jm. 22 j. en E. Zaad jd. 26 j. M Zonderop jm. 25 j. en H. M. Kuijf jd. 22 j. H. Haus jm. 29 j. en H. A. Kuijf jd. 27 j. H. A. Bardel- meijer jm. 23 j. en H. M. Breeveld jd. 28 j. S. N. v. Oosterom jm. 24 j. en T. van Kreuningen jd. 25 j. Overleden: C. v. Wieringen wedr. van N. D. de Haan 76 j. H. N. Wap wedr. van H. M. Schröder 59 j. A. M. Heemskerk ongeh. vt. 71 j. H. C. llittenbroek ongeh. vr. 72 j. N. v. d. Haas wedr. van B. Ver meulen 95 j. M. v. d. Kooij wed. van H. Brasker 76 j. J. Ram wedr. van J. E. Westmaas 86 j. W. de Jong echtgen. van _D. Schinkel 73 j. Ingekomen personen: H. R. Schut, Raad- huistr. 271 uit Rotterdam. L. M. Odijk, Sleekterweg 130 uit Leiden. B. Klerk*, echtg, van P. J. v. Zeijl, Gnephoek 1 uit Den Haag. J. v. Spengen, Hoogedijk 14 uit Zwammerdam. C. J. en T. A. de Jong, Machineweg 16 uit Langeruigeweide. K. Tokkema, St. Jorisstr. 5 uit Utrecht. C. A v. d. Kleij, Rietveldschepad 11 uit Ha- zerswoude. J. C. Halm, echtg. van G. Kruiswijk, Grijpensteinslr. 26 uit Zegveld. Vertrokken personen: J. W. v. Dam en gezin naar Medemblik. C. Zondag naar Den Haag, Obrechtstr. 690. C. Hoogland naar Amsterdam, P. Lodewijk Takstr. 12. J. H. v. d. Neut naar Ouderkerk. P. N. Onderwater naar Heiloo. C. P. Kempen naar Heiloo. M. F. Fokker naar Nieuw- veen. G. B. Heenk naar Pijnacker. J. P. Bunink naar Hazerswoude. J. J. v. d. Lagemaat en gezin naar Nieuwveen. J. 6pring in 't Veld en gezin naar Alkemade. Jf. v. Tol en gezin naar Leimuiden. A. F. de Heij naar Zoeterwoude. Jf. de Jeu naar Papendrechl. J. J. de Groot en gezin naar Zeist, Slotlaan 78. A. van Vliet naar Ter Aar. B. Fieseler naar Boskoop. II. C. v. Klaveren naar Hazerswoude. M. Poen naar Beemster. Cl. S. Hagen- doom naar Koudekerk. H. v. d. Meij naar Hazerswoude. C. J. Zevenhoven naar Ha zerswoude. Kinderen van Gooien naar Diemen. H. Jongenburger naar Gouda, Bleekerssingel 76. A. Hommels naar Lei derdorp. J. Dulstra naar Hillegom. ALKEMADE. Burgerlijke Stand. GeborenHendricus Petrus. Z. y. Jo hannes Dobbe en An+onia Blokker. Theodorus, Z. v. Petrus Los en Petronella Hopman. Petronella Maria, D. v. Cor nells Petrus Huigsloot en Gerarda Maria Wildenburg. Corinus Maria, Z. v. Ge- rardus Hendricus van Haestregt en Agnes Wilhelmina Hoogenboom. Ondertrouwd: Martinus Möhlen, jm. 20 j. eoi Josina Katsburg, jd. 20 j. Johan Marbus jm 25 j. en Neeltje Catharina Los, jd. 23 j. Getrouwd: Petrus Johannes van Veen, jm. 26 j. en Cornelia Johanna Maria Droogh jd. 24 j. Theodorus Cornells Hoogeö- boom jm 23 j. en Johanna Adriana Catha rina van Dijk, jd. 23 j. Gerardus Cor nelia Beugelsdijk wed. 54 j. en Theodora Johanna van Zeil jd. 36 j. OverledenMargaretha Gieske, wed. van Petrus Vrijburg 60 j. gemeentebegrooting voor den dienst 1926 en tot vaststelling van de vergoedingen, be doeld in art 101 der UO.-Wet over het jaar 1925, uit te keeren aan de besturen van Bijzondere scholen. Voorstel van B. en W. om in beginsel te besluiten tot huisvesting van het kantoor der Rijks Directe Belastingen in het nieuwe Gemeentehuis. Aldus besloten. Verder wordt besloten om een erediet leterleenen van f480.25 voor herstellingen ran den Reijerskoopschen Weg en tevens om een erediet te verleenen voor het aanbren gen van een gedeelte trottoir en het ver- breeden van een gedeelte der bestrating in P.egerskoop. Voorstel van B. en W. om een erediet te verleenen voor het versteken van een hoofde in de Biezen. De heer Boekraad dringt aan op algeheele wegverbetering in de Biezen. Het voorstel wordt aangenomen. Aan B. en W. wordt een erediet verleend van f 200 voor aankoop van puin. Aanbieding door B. en W. ter vaststelling van het kohier der Hondenbelasting voor het dienstjaar 1927. Overeenkomstig het concept wordt het kohier vastgesteld.. Tot lid der Schaitingscommissie voor de Rijksinkomstenbelasting wordt benoemd de heer A. Pannebakker. Voorstel van B. en W. om te besluiten iol aflossing aan het Rijk van het restant-voor- schot, ontvangen voor den bouw van 22 woningen aan de Zijde, door de Bouwver- eeniging „Onze Woning". De Voorzitter zegt nog ter bevoegder plaatse vernomen te hebben, dat de ge meenten. die deze loeningen voor woning bouw voor eigen rekening nemen in geen nadeeliger conditie komen le verkeeren. dan de gemeenten, die de leeningen van het Rijk aanhouden; voor het geval en kwijt schelding van 's Rijkswege van een gedeel te der leening plaats vindt. Het voorstel wordt vervolgens aange nomen. Mededeeling van B. en W., betreffende met de firma D. A. Koster gevoerde onder handelingen i. z. het scheppen van gele genheid lol het'bouwen van woon- en win kelhuizen. De heer Grootendorst kan zich volkomen verecnigen met het standpunt van B. en W. Spreker vraagt of B. en W. in beginsel bereid zijn hun medewerking te verleenen bij een dergelijk geval. De voorzitter antwoordt bevestigend. De heer Grootendorst is van oordeel, dat bet gemeentebestuur niet te ver moet gaan bij het verleenen van financieele steun, bij den aanleg van woon- en winkelhuizen- stralen. Wel wanneer het verbindingswegen be treft en dus het verkeersvraagstuk op den voorgrond slaat De voorzitter antwoordt, dal de provincie binnenkort zal aanvangen om onderhande lingen te voeren over den aankoop van de perceelen, welke ten behoeve van de Gou- we-verbrceding moeten verdwijnen. Het ge meentebestuur is verzocht dan leiding te geven bij de herplaatsing der woningen. Rondvraag. Hierbij stelt de heer Loef de vraag of de tijd voor een sproeiwagen nog niet is gekomen. Na een vrij langdurige discussie blijkt., dat de aanschaffing door den Raad niet noodig wordt geacht. Dc heer Noest vraagt of vergrooting van het zwembad niet noodzakelijk is. Uit de discussie blijkt, dat w.s. in 1928 vergrooling plaats zal vinden. De heer Grootendorst dringt nog aan op. teerbesproeiing voor de wegen. Hierna sluiting. HAZERSWOUDE. "irr BOSKOOP. Gemeenteraad. Woningbonwplannen Het belastingkantoor in het ge- meentehnis Geen aanschaffing van een sproeiwagen. Afwezig de heeren J. van Gelderen, D. Mesman, W. C. van Kleef en A. Nijhof. Burgemeester P. A. Colijn, voorzitter. De voorzitter opent de vergadering. De notulen der vergadering van 21 Jfaart 1927 worden onveranderd vastgesteld. De ingekomen stukken worden alle aan genomen voor kennisgeving. Overeenkomstig het voorstel van B. en T. wordt besloten adhaesie te betuigen aan het verzoek van de vereeniging „de Proef tuin" om een verhoogd subsidie en een exlra subsidie, ten behoeve van den proeftuin achter de Rijkstuinbouwschool. B. en W. deelen o.m. mede dat de benoe ming van een nieuw hoofd der Openbare Lagere School in een volgende vergadering zal plaats vinden. Dat ingekomen is een schrijven van hel hootd der Jf. U. L. O. School aan de Zijde, "aar aanleiding van de opmerking van den heer Noest in een vorige vergadering, dat aan de Jf. U. L. O. School een leerlinge zou z'ia toegelaten, welke beneden den leeftijd van 5'/j jaar was. Uil dit schrijven blijkt, dat het Schoolbestuur hiertoe gerechtigd was. Overeenkomstig het voorstel van B. en wordt besloten tot verlenging van den termijn van ontruiming, gesteld voor de onbewoonbaar verklaarde woning Ridder- huurt 47. Nader voorstel van B en W. betreffende don bouw van eenvoudige woningen, ter vervanging van krotwoningen en voor op- neming van z.g. onvolledige gezinnen. Dit voorstel houdt in om inplaate van 15 wo rgen, zooals indertijd was besloten, a-echte 9 woningen te zetten. Na eenige discussie wordt het voorstel lc stemming gebracht en verworpen met 1 tegen 5 stemmen. Aanbieding door B. en JV. ter vaststelling vso een concept-besluit, strekkende tot wij- ®png van de gemeentebegrooting voor Hiertoe wordt besloten, evenals tot «i doen van af- en overschrijvingen op de Burgerlijke Stand. Gehuwd: G. van Tilburg 28 j. en J. Jf. Kruit 21 j. J. Jf. Tiele 26 j. en E. de Bruyn 23 j. Onze voormalige plaatsgenoot, ds. C. de Bruijn. sinds 1927 em. missionair Die naar des Woords op Soemba en diens echt- genoote die aldaar 35 jaar de zending op Soemba heeft gediend, is in Holland aange komen, Slechts eenmaal, nu 23 jaar geleden heeft Z. Eerw. met verlof eenigen tijd in Holland vertoefd. De Kerkeraad der Ned. Herv. gemeen te heeft besloten, om. met het oog op den Zomertijd vanaf a.s. Zondag de Godsdienst oefeningen le doen aanvangen des morgens om 10 uur en des avonds om 7 uur. De tijden voor de Geref. Kerk zijn gesteld op half elf en half acht. LEIMUIDEN. Hel jaarlijksch onderzoek van de groot- verlofgangers der lichtingen 1915 en 1918, zal voor deze gemeente plaats hebben in het gemeentehuis le Roelofarendsveen op 20 Juni a.s. te 1.40 uur n.m. Zaterdagmiddag had alhier in tegen woordigheid van de heeren majoor de Veer, kapitein Schell en den burgemeester een schietwedstrijd plaats van den Bijz. Jnjw. Landstorm afd. Leimuiden. De wedsinjd werd druk bezocht De resultaten waren als volgt: 1. P. Horrée, met 46 pnt.; 2. D Jfolenaar, met 45 pnt: 3. K. Breedijk. met 44 pnt; 4. S. v. d. Voort, met 44 pnt; 5. Tb Bosman, met 44 pnt; 6. H. Vissers, met 44 pnt.; 7. J. F. Kemp. met 43 pnt.; 8. J. de Rijk. met 42 pnt; 9. J. Boere. mei 41 pnt; 10. J. l'Ami, met 41 pnt; 11. H. v. Rijn met 40 pnt Aangezien deze maand de groote wedstrij den te Amsterdam zullen plaats hebben voor de afdeelingen behoorende tot de stelling Amsterdam, komt P. Horree uit in den wedstrijd om den gouden medaille. In de hoofdklasse komen: K Breedijk. S. v. d. Voort en C. J. Kempenaar: terwijl de heeren Th Bosman; J F. Kemp en J. 1' Ami in de overgangsklasse uil zunen Vo- men. RIJNZATERWOUDE. Het onderzoek van de grootverlofgan gers der lichtingen 1915 en 1918, zal voor deze gemeente gehouden worden in het ge meentehuis te Alkemade op 20 Juni a.s. des v.m. te 11.45 uur. WADDÏNXVEEN. Burgerlijke Stand. GeboremGeriiard, Z. v. Sj. van Dam en J. Pastoor. Juliana, D. v. P. Zwanen burg en A. Kasbergen. OverledenP van Andel, 69 j. M. C. J. van der Togt, 4 maanden- Aan het postkantoor alhier word ge durende de maand April 1927, ingelegd f 2043.35 en terugbetaald f 2357.69. Hei laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 3433. Tot secretaresse van den R.-K. Vrou wenbond aid. "Waddinxveen, is benoemd mej. JanmaatWillers, in de plaats van mej. De Ruiter, die als zoodanig had be dankt.. WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand: Geboren* Petronella, dochter van E. de Yreede en J. Sprokkelrieft. Cornelis Jo hannes, zoon van N. M. Lieverse en H. A. Baak. Gehuwd: J. J. van Schie j.m. 34 jaar en J. van der Salm j.d. 26 jaar en C. P. Borst j.m. 29 jaar en J. M. Colijn j.m. 23 jaar. Sinds gisteren is de passage over de brug alhier weder gestremd. Nu werd de westelijke klap aangevaren door een En- gelsch jacht uit Harwich. ZWAMMERDAM. (Tbr. Hist. Kiesvereeniging. De Christ. Hist, kiesvereen. alhier kwam in de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk in jaarvergadering bijeen. Na opening door den Voorz. den heer Z. J. Ninaber van Eijben en het lezen van Ps. 72. werden de notulen der vorige vergade ring vastgesteld. De Secretaris, de heer B. Spreij bracht daarop het jaarverslag uit, waarin gewaagd weÊJ van vooruitgang en toenemende activiteit. Uit het verslag van den penningmeester, den heer J. H. Linschoten, bleek dat de fi nancieele toestand bevredigend kan worden geacht. De rekening van ontvangsten en uit gaven, nagezien door de heeren D. H. S. de Bruijn en D. H. de Liefde, werd in orde be vonden. Bij de verkiezing van 2 bestuursleden we gens periodieke aftreding van de heeren Z. J. Ninaber van Eijben en J. Boeijenga, wer den beiden weder herkozen en lieten zich de benoeming welgevallen. Tot afgevaardigden naar de (e houden vergaderingen van de Chr. Hist. Unie wer den aangewezen de heeren J. H. Linscho ten en D. H. S. de Bruijn. Breedvoerig werd besproken de propagan da voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing, welke zoo krachtig mogelijk zal worden gevoerd om een 2en zetel in den Raad te krijgen. Na dankgebed door den heer D. H. de Liefde werd de vergadering gesloten. RECLAME. AALSMEER. Donderdag 12 Mei a.s. hoopt het echt paar Ariön Bij en Trijntje Hansen, aan den Uiterweg, zijn 60-jarige echtvereeniging te gedenken. HAARLEMMERMEER. De opstalrechten in den Haarlemmermeerpolder, De vereeniging van opstalrechthouders van den Haarlemmermeerpolders heeft weder vergaderd. De heer mr. Hagemeijer uit Haarlem deelde mede als resultaat van het met den heer Dijkgraaf van dezen Polder plaats gehad hebbend onderhoud dat door den Dijkgraaf een rapport is ver zocht, waaruit ten opzichte van iederen opstalhouder blijken kan in hoeverre de vc-rhoogde opstalrechten als onbillijk moe ten worden beschouwd. Het bestuur ver klaarde zich tot samenstelling van zoo'n rapport gaarne bereid en wil al het moge lijke ip het werk stellen om de verdere be handeling een geregeld en spoedig verloop te doen hebben, opdat deze reeds bijna twee jaar hangende en voor de opstalhouders zoo belangrijke kwestie zoo mogelijk over eenige wekeD tot een bevredigende oplos sing kan worden gebracht. Opgericht is de Hoofddorpsche Orkest vereniging Neutraal". Het aantal werken de leden, w. o. ook dames, bedraagt reeds bijna 20 Het bestuur is samengesteld uit de heeren A. Gorlhuis, voorz.; G. J. Celie, secr en H. Jelsma Sr.. penningm. Ds. J. H. H van Beem, predikant bij de Xed.-Herv. Kerk te Nieuwvenncp, die het beroep naar Breda heeft aangenomen, hoopt in de maand Juni a.s. zijn af scheids predikatie te houden. Onder begunstiging van prachtig we der heeft de afdeeding Hoofddorp van de S.D.A.P. op een gedeelte van het gemeen telijk concoursterrein aldaar Zaterdagmid dag en -avond, m samenwerking met do moderne vakorganisaties ha-ar Meifeest ge houden. Er was veel belangstelling. Na een gehouden optocht met de kin deren, werden op het terrein verschillende kinderspelen gehouden, met medewerking van de arbeidersmuziekvereeniging. 's Avonds werd in ,,de Landbouw" een bijeenkomst gehouden, waarin mevrouw Mi edemaZon dervan een rede hield en optraden de A.J C. afd. Aalsmeer en de ArbeiderstooneelveTeen. ,,Eigen kracht." HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: C. W. van Oorschot en P. F. van der Aart E. Th. La Feber en G. H. Weyers. Getrouwd: F. J. Gerritsen en R. K. Litjens K. de Wagt en G. Schipper. Bevallen: P M. SeysenerKortekaas, z. Overleden: E. M. Roozen. weduwe van W. J. Blom, 82 j. D. J. M. Bendinger, vr. 90 j. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Jannetje, d. van H. Messemaker en E. Kuyt Gerrit, z. van J. van Rijn en C. de Haas Johannes Jacobus, z. van Nic. van Dijk en Tr. Vooijs Dirk, z. van D. de Jong en J. Haasnoot - Jan, z. van P. Kooi en G. E. Brouwer Dirk, z. van A. van der Marei en P. Hus Herman Karei, z. van A. van Duijn en E. E. Schreiber Jannetje, d. van T. Ouwehand en Cl. van Duijn Lena, d. van Z. van Duijn en Tr. Meijvoge! Cornelis Maarten Andries, z. van C. M. A. de Vries en T. Guijt Johan nes GeTrit, z. van J. van der Boon en A- van Klaveren. Overleden: Arie Zuijderduijn, oud 6 jr., z. van A. Zuijderduijn en M. van Duijn. Huwelijks-aangiften: Reindert de Winter en Cornelia Zwaan Jacob Haasnoot en Marijtje van der Bent Dirk van der Plas en Lena van Duijvenvoorde Willem van der Luijt en Aagje Hoek. Huwelijken: Jan Brussee en Geertje Rem- mel zwaai. LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrikus Jacobus, Z. v. J. Ko zijn en M. Bus. Johann Bernhard, Z. v. J. F. Th. Dahlkamp en E. van Diest Kors, Z. v. G. v. d. Wolf en J. Slinger. Juliana, D. v. J. A. Ruigrok en W. van Rijn Hermanus Arnoldus, Z. v. J. Wijnands en J. v. d. Voort. Agnes, D. v. J. Brama en P. v. d. Berg. Geertruida, D. v. P. Star en J. Montange. Ondertrouwd: J. F. Boelen en P. F. v. d. Geest. zoon van G. Reuvekamp en A. C. v. d. Voort. Petrus Adrianu9, zoon van M. v. d. Burg en A. v. d. Raad. Gerardus Jacobus, zoon van J. v. Eeden en W. H. Langedijk. Overleden: Theodorus Gerardus van den Berg, oud 6 jaar. Theodorus L. v. Asten, 37 j., te Delft (St BavoV Jouke de Lange, 68 j., le Scharren (St. Bavo). Anna The- resia Langeveld, oud 1'/» j., alhier. Ondertrouwd: Cornelis Simon van Ruiten, 32 j., te Lisse en Theodora Maria Brama, 28 j., alhier. Gehuwd: Johannes Bregman, 36 j., en Adrinan Johanna Timmer9, 33 j. Corne lis Petrus Lagerberg, 29 j en Hendrika Alida Duivenvoorden, 23 j. Petrus Hulsebosch, 43 j. en Johanna Cornelia Duivenvoorden, 28 j. Theodorus Cornelis Smakman, 23 j. en Hendrika van Kampen, 23 j. SASSEN BEIM. Burgerlijke Stand. GeborenCornelia Johanna Maria, v F. H. Homan en S. J v. Wissen. Overleden: N. P. H. Ruijgrok 2 m. Getrouwd: C. J. v. Nieuwkoop 24 j'. en C. M. Bouwmeester 23 j. C. J. P. v. d. Voort 23 en M. O. v Rijn 21 j. Gevestigd: F. A. Maas en gezin, van Heemstede. J. C. Vendegaal en gezin, v. Warmond. Wed J. Zwetsloot, v. Voor hout. Mej. M. Hoogkamer, v. Liase. Mej. H. A. Boelsma^ v. Heemstede. Mej. Q. A. Vorsteege, v. Voorhout. Mej. J. Venne, v. Voorhout. Vertrokken: "W. Eggink, naar Den Haag. Mej. M. C. v. Dijn, naar Warmond. Mej. M. E. v. d. Hoeven, naar Haarlem. R. F. Gretzen, naaT Lisse. A v. Dijk, naar Utrecht. G. v. <L Luit, naaa* Bo- venkarspelw VALKENBURG. Uitslag gemeunteraadsverkiezing. Bij de gisteren gehouden stemming voor den gemeenteraad zijn van de 343 kiezers 299 opgekomen. 11 Biljetten waren van on waarde, zoodat 288 geldige stemmen wer den uitgebracht. Hiervan zijn op lijst 1. Chr. Hist Parlij 133 stemmen uitgebracht; op lijst 2. lijst D. Bol Az. 87 stemmen en op lijst 3 Ant. Rev. Partij 68 stemmen. Aan de Chr. Hist, lijst werden 3 zetels toe gewezen; aan lijst D. Bol Az. 2 en aan de Ant. Rev. lijst 1 zetelmaar omdat deze lijst het grootste overschot had, werd ook. aan deze de onverdeelde zetel toegewezen. De nieuwe raad zal dus bestaan uit 3 Chr. Hislorischen n.l. -de heeren J. v. Egmond Wz., A. Notenboom en Adr. Zandbergen; 2. van de lijst D. Bol Az n 1. de heeren D. Bol Az. en P. Kerpershoek Jr. en 2 Ant Revolu tionairen n.l. de heeren C. Barnhoorn en D. de Vries Sr. In de nieuwen raad zullen niet meer zit ting hebben de heeren H. G. van Sillevoldt Sr., die niet meer in aanmerking wenschle te komen en C. Rhijnsburger. Burgerlijke Stand. Geboren: Dirk, Z van G. v. Leeuwen en H. M. WolmeTstett. Harmke, D. van P, Ooms en H. v. Horst. NOORDWIJK. Burgerlijke Stand: Geboren: Maria Adriana, dochter van W. Schelvis en C. P. Wassenaar. Christianus Gerardus Antonius, zoon van C. P. J. van Gerwen en C. B. Starrenburg. Johannes Gerardus Maria, zoon van J. H. Angevaare en W. Slats. Arie, zoon van H. Smit en J. Plug. Ondertrouwd: Willem van Zonneveld, 24 jaar, te Sassenhcim, en Neeltje Passchier, 23 jaar, te Noordwijk. Getrouwd: L. J. Duivenvoorden, 24 jaar, le Noordwijkerhout, en C. M. B. Riem Vis, 23 j. te Noordwijk. A. A. v. d. Poel, 23 jaar, te Zoeterwoude en J. C. Wassenaar, 24 jaar, te Noordwijk. H. Ooms, 23 jaar, en A. Plug, 21 jaar. G. Th. Timan, 24 jaar en G. v. d. Niet, 22 jaar. Th. L. W. Musers, 24 jaar, te Haarlem en A. v. d. Niet, 22 j., te Noord wijk. Overleden: te Leiden: Maria Johanna Sal man, 48 jaar, gehuwd met C. Zandbergen. Te Wasenaar. Cornelis Johannes Lauren- tius van der Meer, 74 jaar, gehuwd met G. Lubbe. Gerritje van der Lippe, 9 md., dochter van J. C. v. d. Lippe en K. v. d. Niet. Te Leiden: Johannes Dirk van Rooijen, 3 jaar, zoon van C. van Rooijen en L. Guijt. St. Josephsgezellen. Ter gelegenheid van het besc-bermfeest van den H. Joseph hield de Gezellenver- eeniging een feestelijke bijeenkomst in de groote zaal van het Juvenaatsgebouw, waarbij tegenwoordig was Deken Borsboom en. vele anderen. Wegens ongesteldheid van kap. Heep, opende pater v. Etten deze feestelijke bijeenkomst met den Kol- pings-groet. Het muziekcorps Excelsior" gaf ver volgens een zevental nummers ten beste, terwijl .Utile Dalei" daarna een blijspel opvoerde. Alle medewerkers vonden een aandachtig gohoor. Loop der bevolking. Gevestigd: G. de Winter, dienstbode, van Nijmegen naar Voorstraat 42. II. Linde man en fam., marconist gr. vrt., van Rotter dam naar Julianaweg 9. Vertrokken: N. van der Niet, dienstbode, naar Leiden. Steenstraat 45. C. J. H. Bek kering, huishoudster, naar Nieuwkoop p.a. van der Hoog. M. Bax, bloemistknecht, naar Voorhout, Zandsloot p.a. van Rijn. D. Schröder, kokin, naar Doorn p.a. Jhr. van Loon. A. van der Niet (geh. met Th. Mu sers. naar Haarlem. Kampervest 176. J. C. Wassenaar (geh. met A. van der Poel), naar Zoeterwoude, Weipoorl 26 Wijk B. NOORDWIJKERHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Alida. dochter van J Geerlings en M. Heemskerk. Johannes Jacobus Theodorus, zoon van B T. Zandber gen en J. C. Heemskerk. Wouter Hugo, Het jaarlijksch onderzoek van de ver. lofgangers van de Nat. Militie zal voor deze gemeente gehouden worden op Don derdag 2 Juni te Katwijk a. d. Rijn in de bewaarschool, 's namiddags te 2 uur. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Maria, dochter van E. v. d. Blom en E. Meijers. Cornelis Hendrik zoon van P. van Laar en E. Kramer. Ondertrouwd: R. D. Thierry en A. Kooy. Overleden- A. van Galen, wed. van P. van Hemert, 82 j. Doordal de bestuurder van een vracht auto de bocht een weinig te groot nam. reed hij tegen een personenauto aan, waardoor beide wagens onklaar werden, zoodat zij moesten worden weggesleept. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. WASSENAAR. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: G. A. Knijnenburg en G. E M. Verhaar C A. G. Delerding en E. C. J. Emants P. J. Schrama en M. C. Riem W. A, Leeksma en W. C. Smit J. P. Fokker en A. F. II. Hijlkema. Geboren: .Tacobus, Z. van J. Borsboom en A. W Knijnenburg Ida Maria. D. van Ch. L. Bellekom en A. M. Brandenburg Jannelta Everdina, D. van E. J. Bouwman en J. van Laar Bastiaan, Z. van T. Brak en M. van Dam. OverledeaJohannes Manhave, wedr. van A. F. de Boevé 76 j. Johannes Anlonia Smits. Z van P. Roovers 81 j. Johannes Arnoldus Hilgeman 2 j. Johanna Eva van der Valk vr. van N. van Boheemen 86 j. Johannes Maria van Leeuwen 7 mnd. Cornelis Duivenvoorden, wedr van J O. Olsthoorn 72 j. Johanna Maria van der Holst, 3 mnd. Maria Noordoven, Vr. van J. Remmerswaal 68 j. Lubbertus Hen drikus Huiskamp, m. van G. C. Polharsf, 66 jaar. ZOETERWOUDE. Gedurende de maand April meldden zich btj het correspondentschap der arbeids bemiddeling nog 13 personen als werkloos aan, waarvan er twee te werk gesteld kon den worden. Op het einde der maand waren er nog 4 personen ingeschreven. Naar wg vernemen, is thans besloten tot de opheffing van de afsluitboomen van den overweg aan de halte Zoeterwoude. Door den heer Starrenburg zal nog een verzoek tot den raad gericht worden om hem een bedrag te geven voor het hou den van de zinkers in diens water. Thans is dit bedrag gesteld op 1500. Wanneer krjjgen we het einde? Ten nadeele van den tuinier P. B. aan den Rijndijk alhier, :s een rijw:el slaande in een schuurtje, weggehaald, van de fiete van zijn kostbaas werd alleen het belastingplaatje meegenomen.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 9