BINNENLAND. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. FINANCIËN. RECHTZAKEN. Een versterkend middel RADIO-PROGRAMMA DE VEILIGHEID OF ONZE SPOORWEGEN. Geen commissie san onderzoek. Minister van der Vegte heefl ten vervolg- op de beantwoording van vragen van den heer Van Braambeek betredende het uil voering geven aan de op 10 December 1920 door de Tweede Kamer aangenomen motie van orde betreffende het instellen van een grondig onderzoek door een deskundige commissie naar den algemeenen veiligheids toestand bij de Nederlandsche spoorwegen, opgemerkt, dat door hem in de vergadering I der Tweede Kamer van 10 December 1920 slechts is toegezegd dat hij de bedoelde I motie, mocht zij onverhoopt worden aange nomen. niet naast zich zou neerleggen, doch ernstig zou overwegen, nadat hij zou heb ben kunnen kennis nemen van de beide naar aanleiding van het ongeval bij de Vink door hem gevraagde en spoedig te ver wachten rapporten van deskundigen. Dio rapporten zijn kort daarop uitgebracht. Blijkens het verslag der door prot ir dr. J. Kraus voorgezeten commissie van on- derzoek is het gebeurde bij de. Vink te wijten san den toestand van de baan als gevolg van de werkwijze, welke hij de uitvoering I van het in verhand met de voorgenomen electrificatie ondernomen omvangrijk ver- I beteringswerk van den spoorweg Arnsler- I dam—Schiedam op een gedeelte van dien spoorweg is toegepast, zonder dal daarbij die voorzorgen zijn genomen, welke bij de bedoelde werkwijze en bij-een zoo intensipt I verkeer ook nog nog gedurende eenigen tijd Ina de voltooiing van het werk noodig zijn I gebleken. I De hier aan hel licht gekomen fout, welke I ook door de spoorwegdirectie wordt erkend I en voor herhaling waarvan niet behoeft te I worden gevreesd, betreft een zeer bijzonder werk en staat niet in verband met den on- derhoudstoestand van den wég in hel al- I gemeen op de Nederlandsche spoorwegen. Daaromtrent werd aan het Rijkstoezichl, I na het ongeval bij de Vink. een onderzoek opgedragen. Het ter zake uitgebrachte uit voerige rapport, hetwetk ter griffie ter inzage van de leden der Kamer wordt neergelegd, komt tot de slotsom, dat de toestand van dien weg in alle opzichten bevredigend mag worden genoemd. Nauwgezette overweging dier beide rap- I porten en de herhaalde bespreking, naar aanleiding daarvan met hol Rijkstoezicht en de spoorwegdirectie gehouden, hebben den minister bevestigd in zijn overtuiging, dat voor ongerustheid over den algemeenen vei- ligheidstoesland op de Nederlandsche spoor wegen geen aanleiding beslaat en hij meent dan ook tot het instellen eener commissie van onderzoek naar dien vei'igheidstoestand thans niet Ie mogen overgaan. Hij zón den lijd daartoe eerst gekomen I achten, in geval van ernstigen twijtel aan (dien veiligheidstoestand ot van atgemeene l ia gerechtvaardigde; ongerustheid daarom- I Tent in den- lande. Dit standpunt meent hij I ie moeten handhaven, ondanks de aanne- I ning zonder hoofdelijke stemming van de in Ide vragen bedoelde motie. Deze motie werd ingediend op het voet- I spoor van en onder verwijzing naar de in I December 1920 door de Kamer eveneens ronder hoofdelijke stemming aangenomen moüe-van Rappard. waarin een grondig onderzoek-door een deskundige commissie naar de toenmaals heersehende ontreddering van den treinenloop op de Nederlandsche spoorwegen werd noodig geoordeeld. De dientengevolge nog in dezelfde maand I ingestelde commissie heeft haaf verslag reeds in Mei 1921 uitgebracht, hetwelk ech ter niet de minste uitwerking heeft gehad, I aangezien de regelmatigheid van den trei- Lnrnloop reeds vóór hei uitbrengen van dat verslag was hersteld Deze ervaring pleit niet voor navolging, te minder waar toen maals de commissie van onderzoek werd ingesteld op een tijdstip, dat de onregelma tigheid van den treinenloop nog steeds voortduurde terwijl hel thans een eenigszin» ander geval is De indiening en aanneming der motie van Braambeek toch is blijkbaar geschied onder den indruk van de in de laatste maan den van hel vorig jaar hier te lande te be treuren. doch ook elders wel voorkomende reeks van spoorwegongevallen en zooge naamde builengewonen voorvallen, waar van dal bij de Vink en eenige andere van minder beteekenis verband hielden met hel novengenopmde werk aan den spoorweg AmsterdamRotterdam en de meeste ten gevolgen van de verklaarbare, vooral in de Prrs tol uiting komende ongeruslheid na hat gebeurde bij de Vink meer de aandacht heb- be ngetrokken dan bij dergelijke in geen enkel spoorwegbedrijf te vermijden ongeval- '°n gerechtvaardigd en in normale omstan- mgheden het gevat is. NA DE VERWERPING I VAN HET NEDERL.-BELGISCH VERDRAG De Antwerpsche Neptune publiceert een I interview van een harer medewerkers met oud-mi nister Colijn. waarin enkele para- I n gewijd zijn aan de verwerping van j Nederlandsch-Belgisch verdrag. De Colijn zou zich o.m. uitgelaten hebben als volgt: RECLAME. Verstopping Als gij last hebt van gedruktheid, schele hoofdpijn, het zuur. prikkelbaarheid, enz., als gevolg van ver stopping. gebruik dan Foster's Maagpillen, het ideale laxcermid del '■östor's Maagpillen Alom verkrijgbaar A f 0.65 per i 2374 „Ge vraagt mij naar mijn oordcel over de verwerping van het Nederlandsch-Bei- gische verdrag. Wat kan ik nog vöor nut tigs toevoegen aan alles wat daarover reeds is gezegd? Het ió Rotterdam, dat de oppositie heeft gevormd: de kwestie der Scheldereserve had rondom de oppositie van Rotterdam al de andere opposities gegroepeerd, want zij was niet sterk genoeg om het verdrag te kunnen doen verwerpen Dezer dagen besprak rnen de mogelijk heid van het verzoeken om de tusschen- komst van Engelahd en Frankrijk. Dit zou betreurenswaardig zijn. België en Neder land moeten dit probleem onder elkaar op lossen Onze beide landen hebben te zamen geleefd en gewerkl en zijn tezamen voor uit gegaanhet is dus logisch, dat zij Ook in het huidige geval elkander zoeken te ver staan Nederland moet tot België zeggen: Gij zijt een souvereine staat geworden, en onze belangen evenals de uwe zijn zoo belang rijk als die van Frankrijk of Groot-Brit- tannië. En in een zoo belangrijke kwestie moet men de tusschenkomst van een derde mogendheid niet wenschen. Wit ge mijn oordee] hebben over de mo gelijkheid van een internationalisatie van de Schelde? Waartoe kan het dienen, nieuwe moeilijkheden te scheppen? Het re gime der Schelde is goed opgevat en het mag niet gebeuren, dat zij een oorlogster- rein worde. Men mag niet uit het oog ver liezen. dat wij, hetgeen wij aan België toe laten, ook aan de andere Landen zouden moeten toeslaan Zou dit. meent ge. een goede oploèsing zijn? Ik voor mij denk het niet." De Assemblée Wallonne, gisteren te Brus sel vergaderd, heeft een motie aangenomen, waarbij in verband met de mislukking van de Nederlandsch-Belgische onderhan delingen, de verwachting wordt uitgespro ken, dat de Belgische regeering met meer kracht dan ooit de herziening van de Irac- taten van 1839 zal" nastreven, ten einde te geraken tot een accoord, waarbij niet al leen de vrijheid der Schelde, maar ook de veiligheid van de Maas zal worden verze kerd. De verdwijning van het gevaar, zoo wordt verder in de motie gezegd, dat voor België en Frankrijk voortspruit uit het gat van Limburg, is absoluut noodig voor de verdediging van de Belgische Noord- en Oostgrenzen; dit in overeenstemming met de door de Fransche geallieerden van België getroffen maatregelen. (Vad.) NIJVERHEIDSRAAD. In zijn laatste vergadering heeft de Nij- vorheidsraad behandeld een door een uit zijn midden benoemde commissie uitge bracht rapport over de geldende regeling betreffende het verleenen van gedeeltelijke staatsgarantie voor uitvoertransacties. Na een uitvoerige gedachten wisseling heeft de Raad het in dat rapport gedane voorstel, om der regeering in overweging je geven, genoemde regeling op breedere basis te doen rusten, afgewezen en, aangezien hij heeft vernomen, dat van de bestaande re geling den laatsten tijd meer dan vroeger gebruik wordt gemaakt, opnieuw der com missie verzocht na te gaan. of het belang jder Nederlandsche industrie medebrengt, om onder de tegenwoordige omstandigheden die regeling, zoo noodig met het aan brengen van kleine wijzigingen, te hand haven. Naar aanleiding van de herziening van het Fransche douanetarief heeft een dele gatie uit den Nijverheidfcraad met den mi nister van arbeid, handel en nijverheid overleg gepleegd, hoe, ook in den vervolge, de bij soortgelijke buitcnlandsrhe maat regelen betrokken belangen der Nederland sche industrie het snelst en het doeltref fendst zijn te verdedigen Dit overleg heeft tot een regeling geleid, waarvan vöor die industrie bevredigende uitkomsten mogen worden verwacht. STEMBUS-GEWETENSBEZWAREN. Op vragen van het lid van de Tweede Kamer, den heer Kersten, betreffende het me' vervolgen van consciëntie-bezwaar len wegens ni et-deel neming aan stemmingen voor de» verkiezing van leden van openbare col leges, heeft do Minister van Justitie geant woord De ondergeteekende neemt, gelet op de ervaring bij vorige verkiezingen, gereadeljjK aan, dat ook weder aan de laatstgehouden stemming voor de Provinciale Staten vrouwen niet hebben deelgenomen op den in de eerste vraag aangegeven grond. Het initiatief tot de vervolgingen ter zake van overtreding van artikel 72 der Kies wet is door artikel 149 dier wet, in afwgking van hetgeen in het algemeen ten aanzien var. straf ver volgingen geldt, tot de taak van de burgemeesters gebracht. Hun met be trekking tot de uitoefening van deze door de wet opgedragen taak een bepaalde aanwijzing te geven, kan naar het oordeel van den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, hetwelk de ondergeteekende naar aanleiding van de onderhavige vn&g heeft ingewonnen, niet op diens weg liggen. Overigens moge de ondergeteekende her inneren aan hetgeen door zijn ambtgenoot van Binnenlandsche Zaken en Landbouw en hem zelf ten vorigen jare op de vragen van den heer Duymaer van Twist is ge antwoord; daarbij is n.l. te kennen gegeven, dat de meeningen, als zouden gewetens bezwaren zonder meer als geldige reden van verhindering in den zin van art. 72 der Kieswet zijn ter zijde te stellen, schijnt te berusten op een misvatting omtrent de beteekenis van de verwerping door de Eerste Kamer van het met betrekking tot de ge wetensbezwaren aanhangig geweest zijnde ontwerp. DE FORENSENBELASTING. Naar wij vernemen, zepl het „Hbld.", zou de regeerin? voornemens zijn de forensen- belastin? in dier voege te wijzigen, dal in de werkgemeente f2000 van het inkomen der forensen onbelast bjijft „WóoP" forensen zouden bij verblijf van langer dan drie maanden onbelast blijven in de tijdelijke woonplaats. DE BEGROOTING VAN HF.T WEGENFONDS. Het Propaganda-Comité voor Wegenver betering „P. C. W." heeft in verband met de binnenkort te verwachten behandeling der begrooting van het Wegenfonds oen adres aan de Tweede Kamer gericht. Adressant verzoekt de Kamer te willen bevorderen: le. dat spoedig vastgesteld worde een volledig uitgewerkt Rjjkswegenplan, over eenkomstig art 23 van de Wegenbelasting wet; 2. dat bekendheid worde gegeven aan hei 5-jarig werkplan van den Minister van Waterstaat 3. dat inzake wegenverbetering, onder meer bij de vaststelling van de en Provinciale wegenplannen van overheidswege zooveel mogelijk overleg wordt gepleegd met de organisaties van weggebruikers; 4 dat dooi- het opbrengen van een aan zienlijk bedrag als vporscbot door het Rijk aan het Wegenfonds te verstrekken, en door verbooging van den post uitgetrokken voor uitbreiding van technisch personeel, het tempo waarin de wegenverbetering geschiedt in sterke mate worde versneld; 5. dat de bijdrage van het R\jk aan bet Wegenfonds worde verhoogd met twee millioen gulden. DE INTERNATIONALE ECONOMISCHE CONFERENTIE. Als deskundigen ter internationale eco nomische conferentie zijn nog aangewezen de heeren L. Meijers, administrateur, chef der afdeeling invoerrechten aan het depar tement van financiën, en A. Th. Lamping, consur in algemeenen dienst, werkzaam ge- 6teid aan het departement van buitentand- schë zaken, die bereids naar Genève vertrok ken zijn. BEGRAFENIS Jhr. Mr. VAN PANHUYS. Gistermiddag is op de algemeene begraaf plaats te De.. Haag het stoffelijk overschot van den gnflier van den Hoogen Raad der Nederlanden, jhr. mr. U. W. F. van Pan- huys, ter aarde besteld. Onder de belang stellenden behoorden o.a. jhr. mr. W. H. de Savornin Lohman. president van den Hoo- gen Raad. mr. J. A. A Bosch, vice-president (de andere vice-president mr. Fentener van Vlissingen was verhinderd), verschillende raadsheeren, de procureur-generaal mr. A. Tak, de advocaten generaal, mr. Besier en Berger, de subst. griffiers mr. H. J. Kist en J. E. Prager, en het voltallige amblenaren- en beambtenpersoneel van den Hoogen Raad, mr. B. J. C. Loder, oud-pres. van het Intern. Gerechtshof, en tal van hoogere rechtelijke- en rijksambtenarende dek^n van de orde van advocaten, jhr. mr. W. M. de Brauw, en vele leden der balie; jhr. Van Tets, directeur "an het kabinet van de Ko ningin, vele hoogleeraren en bekende figu ren uit wetenschappelijke kringen. Aan de groeve werd allereerst het woord gevoerd'door den president van den Hoogen •Raad, jhr. mr. W. H. de Savornin Lohman, die uiling gaf aan de diepe droefheid van allen over het heengaan van den beminden vriend. Daarna sprak een aangetrouwde neef vari den ontslapene, de heer E. A. J. Hubert van Biijenburg en mr. J. P Coops, uit naam van de vele vrienden van den ontslapene. Prof. mr. Kosters sprak mede nemens de weduwe, die hem verklaarde de kinderen te zullen opvoeden in den geest van den ontslapen echtgenoot en vader Namen9 de familie bracht spr. ten slotte dank aan alle aanwe zige autoriteiten en vrienden voor de betoon de belangstelling. De president van den Hoogen Raad heeft de overledene in dit college herdacht. NEDERLANDSCH VERBOND VAN VAKVEREENIGINGEN. Zaterdagmiddag heeft de bestuursraad van hel Nederlandsch Verbond van Vakvereeni- gingen te Arasterdam vergaderd. In deze vergadering is de voorzitter van den Cen- traien Nederlandschen Arobtenaarsbond, F. S. Noordhoff gekozen tot onbezoldigd be stuurder van het N.V.V. De delegatie Voor het a.s. congres van het I.V.V. te Parjjs werd samengesteld als voigt. R. Stenhuis, E. Kupers, P. Moltmaker, Joh. Brautigam, P. Danz, W. C. Luberti. van der Wal, G. J. A. Smit, A. F. Muller en Alida de Jong. Het bestuur van het N.V.V. heeft gisteren hel - volgende telegram aan den gouverneur van Massachusetts gezonden: Hel N. V. V., waarbg zijn aangesloten 200.000 arboidem, dringt er ten stencste op aan geen uitvoering te geven aan de executie van Sacco en VanzettL (Volk). WATERSTAATS-AMBTENAREN. De Vereenlging van ambtenaren, werkzaam op de bureelen van den Rijkswaterstaat, hield Zaterdag j.l. haar jaarvergadering te Utrecht in het Hotel de l'Europe. Na de opening der vergadering door den voorzitter werden de notulen der vorige buitengewone ver gadering voorgelezen en goedgekeurd, even eens het jaarverslag. De rekening en ver antwoording sloot met een batig saldo van f150. Omtrent het concept-adres, dat aan de leden was toegezonden, werd besloten het voorloopig niet in te zenden, maar te wachten tot de Minister van Waterstaat zich zal hebben uitgesproken over de al of niet invoering der reorganisatieplannen. Het bestuur zal dan overwegen of een buiten gewone vergadering zal worden uitgeschre ven. Hel bestuur werd in zijn geheel her kozen eü bestaat uit de heeren H. A. Rid- derikhoff, te Rotterdam, voorzitter; Joh. N. C Beüersbergen van Henegouwen, te Den Haag, secretaris; G. A. J. Boogaard, te Groningen, penningmeester; A. J. J. Boo gaard. te Den Haag. onder-voorzitter, en G. van Unen, te Den Haag, commissaris. COMMUNISTISCHE FELMPROPAGANDA. In een Donderdag gehouden conferentie van de burgemeesters van de drie groote steden is. naar We vernemen, zegt de ..N. R Ctbesloten niet alleen de film Moeder, maar alle films van communistische strek- I king, zooals er in den laatsten tijd telken- I male worden ingevoerd, en die het ver moeden wekken van stelselmatige commu nistische propaganda, te weren. STAATSCOMMISSIE NED. EURGERL. WETGEVING. Bij beschikking van den Minister van Justitie is. aan mr. A Semplonius, advo caat en procureur te Bloemondnal. op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als ad junct-secretaris van de Staatscommissie voor de Nederlandsche Burgerlijke Wetge ving. ingesteld bij Koninklijk besluit van 13 September 1919 no. 51. en is benoemd tot adjunct-secretaris van bovengenoemde Staatscommissie mr. F Heemskerk, advo caat en procureur te Amsterdam. Op 66-jarigen leeftijd is gisteren in het Diaconessenhuis te Utrecht overleden do heer R. van Beusekom, burgemeester van Benschop, Polsbroek en Hoenkoop. De audiëntie van den Minister van Koloniën zal Vrijdag niet plaats hebben. NED HERV KERK. Beroepen: te Alraen-Harfsen (G.): J. H. Semmelink, te Wehl. Aangenomen- naar Echteld: P. L. Kiehl, evangelisatie-predikant te Hoorn. Bedankt: voor Enter: J. H. van Padden- burgh, te Elspeet; voor Nieuwe Pekela (toez.) H. Marra, predikant-evangelist, te Emmen (Dr.); voor Cadzand: C. van dor Waa. te Waarder; voor Wildcrvank: J. N Sevenster, te Oldehove (Gr.). GEREF KERKEN Beroepen: te Zwartsluis: A. J. Fanov, te Ferwerd; te Broek op Langendijk: J. H. Don- ner, te Molenaarsgraaf. Bedankt: voor Watergraafsmeer: C. v. d. Woude, te Gorredijk-, voor Boskoop: G. B. Wurlh, te O.- en W.-Souburg. „VESTA". In de te Arnhem gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders werden de balans en winst- en verliesrekening over 1926 goedgekeurd. De premiereserve eigen rekening nam in totaal toe met f 563.981 en bedroeg op ulto. December 1926 f4.549.388. Er werd in 1926 aan verzekerd kapitaal ingeschreven f 4.737.335.50. het totaal ver zekerd bedrag beliep op 31 December 1926 f33.295.131,15. Aan uitkeeringen en afkoo- pen werd betaald f 494.668.15. Aan premie en rente werd geboekt f 1 499.526.077r Uit het beschikbare saldo ad f 100.347.8-4 wordt na verschillende doteeringen 12 pGt. divi dend uitgekeerd en f 43 per oprichtersbewijs De aftredende commissaris, de heer dr. J. v. d. Hoeven, werd herkozen. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Er stonden Maandag 41 zaken op de rol voor de strafzitting van het Leidsche Kan tongerecht, waarvan 38 bestemd voor open bare behandeling. Het eerst werd voortgezet één uitgestelde zaak tegen twee motorschipper9; Gerrit v. E uit Rijnsburg en Hendrik H., uit Am stelveen. die zonder vergunning van het Hoogheemraadschap „Rijnland" hadden ge varen in Rijnlands boezemwater. Deze zaak werd ook nu door mr. Briët als waarne mend Kantonrechter behandeld. Verdachten zeiden, dat zij den motor hadden stilgelegd en hadden geboomd, wat hen echter volgens den Kantonrechter niet aan een vervolging kan ontslaan; krachtens art. 5 der verorde ning op het varen van Rijnland. De Ambtenaar eischte tegen elk hunner f5 subs. 5 dagen. Hierna trad mr. Klein als Kantonrech ter op. Corn. V., timmerman en Arend P. arbei der. beiden te Noordwijk-aan-Zee, waren gedagvaard terzake dat zij zonder vergun ning van B. en W. dier gemeente een stee- nen schuurtje als woning in gebruik haddei. genomen. De eerste verdachte was over deze dag vaarding verbaasd. Hij bewoont dit percee reeds sedert 7 Juni 1917, dat is dus krap 10 jaar geleden en hij is er nooit over lastig gevallen Aanvankelijk bedoeld als zomer verblijf voor hem en zijn gezin, terwijl hij zijn woning aan badgasten verhuurde, heeft hij de schuur geheel tot woning ingericht, terwijl hij zijn huis permanent verhuurt. Opeens komt men hem lastig vallen. De tweede verdachte verkeerde in soort gelijke omstandigheden. Hij woont er ai sedert 1922 in De verbalisant, de agent ran politie J. A Timmers, erkende dit. Maar er is eerst nu werk van de toepassing der betreffende verordening gemaakt. De Ambtenaaf vond het geval wel wat vreemd, maar aangezien er van geen ver jaring sprake was. meende hij. dat de over treding vaststond Hij eischte tegen elk hun ner een boete van f 5 subs. 2 dagen. Laatstgenoemde deelde nog mede dat hij voor zijn z.g. „schuurtje" in de personeele belasting is aangeslagen voor f 15, gelijk staande met een huurwaarde van f3 per week. De Kantonrechter zeide een grondig onderzoek toe. De 20-jarige W. J. de L.. arbeider te Kat wijk aan den Rijn. zou volgens de dag vaarding niet hebben voldaan aan het be vel van de agenten .lansen en Star om bij een volksoploop voor een café door te 'oo- pen Verdachte zeide, dat hij binnen wilde gaan hij een slager, waar bij om zoo te zeggen nacht en dag thuis kwam. hoewel hij bij zijn moeder inwoont Maar agent Jansen deed altijd gek. Hij had met een I RECLAME. U meestal op den dour minder «D*kelj|k om t» te nemen. Een sltiosdtring hierop m«*«n Dr. HOMMEL'S HXCMATOGEN-TABLETTEN L)e t eerlijke choeolasmank hiervan maokl het mogelijk. dM ook patk-nten die tegeoi.n voor geneesmiddelen hebben, van de voedende en versterkende eigenschappen der vloeibare Haematogeo pro0|t treJtkeo. Doos ft-90» -7 - - -^v\ bij Apoth. CD Drogisten. Dr. HOMMELS HAEMATOGBN lrt b-.'e bloedvormendc en vcnUerkende middel «edert _35Jw. 2373 proces-verbaal inzake het bezoek in „De Roskam" ook al een strop gehad. De zaak werd nu uitgesteld tol 23 Mei om de verbalisanten te hporen. Verdachte zal dan ook nog getuigen meenemen. Oijshort van E. was voor dezelfde over treding gedagvaard. Tegen hem was echter door den Inspecteur van politie Van Wijn gaarden proces-verbaal opgemaakt. Ook deze zaak zal op Maandag 23 Mei behandeld Worden. Uitspraak ovër twee weken. VOOR WOENSDAG 11 MEL Hilversum (1050 M.) 12.00: Politie bericht. 12.35—2.00: Lunchmuziek door het Trianon-Trio. 2.00—3.00: Engelsche les voor kinderen. 5.30—6.15: Concert door het U.D.O.-Orkest Willem Hercken- rath, bas bariton. 6.156.45: Lezing door den heer K. Dilling, over: Sociaal- economische en paedagogische beteekenis v. school- en werktuinen en boomplan tdagen. 6.45—7.46: Concert door het H.D.O.-Orkest 7.45: Politiebericht. 10.30: Persber. 8.10: Chr. Radio-Avond. 1. Opening door den voorzitter van de Ned. Chr. Reisvereen. A. van Deugen. 2. Zang van Mej. Gispen: a. Altes Mailied in der Bittwoche, Reimann; b. Ave Maria, Cherubini (zang, cello, piano). .3. Rede van Ds. L. J. S. Crousaz, over: De beteekenis van het tourisme voor de toenadering van do volkeren. 4. Zang van Mej. Gispen: Di Mey playsant willen wi planten, W. Pvper. 5 Andante, Mann (cello, piano, H. H. Wegerif). 6. Drie Koningenüed, W. Pvper. 7. Het reisplan 1927, causerie door yW. F. M. Lindeboom. 8. Larghetto, Mozart Serenade, Glazonnow (cello, piano). 9. Zang van Mej. Gispen: Klokgobed, Zagwyn (cello en piano-begel.) 10. Slotwoord door Dr. J. J. Buskes. 11. Sluiting. Daventry (1000 M.) 10.20: Daventry- kwartet en solisten (contra-alt, tenor,, cello, piano). 12.20—1.20: Orkestconcert 2.15: Vrorlezing: David Copperfield. Dickens 2.20: Lering: Julias Caesar, Shakespeare 3.05- Lering: On eating and drinking. 3.20: Zang van schoolkinderen. 3.50: Davenlry-kwartet en Ph. Wood, sopraan. 4.35: Kinderuurtje. 5.20: Orgelbespeling. —5.40: Tuinbouwpraatje. 5.50: Tijd sein, weerbericht, nieuws. 6.05: Orgel bespeling. 6.20: I/ering: The worker and the leagua. 6.35: De sonates van Beethoven. 6.45: Lering: Plant communi ties. 7.05: Kamermuziek. International string ouartet (2 violen, viola, celloV' 7 30* Mechanische pianomuziek. 8.05: Kamermuziek (vervolg). 8.20: Weerher., nieuws. 8.40: Causerie. 8 5510.^0: Programma van ..Sea pictures". D. Smith, bariton. Radio-octet. 10.20—11.20: Dans- mnziek. Parijs „Radio-Paris" (1750 M.) 9.50: 10.20: Concert. 11.50—1.10: Orkest and the leagua. 6 35: De sonates van concert. 4 055.00: Orkestcorcert. 8.0510.00: Mnriekwedstrijd. Afd. Piano (dames). Langenherg (469 M.) 12.25—1.25: Kamprmuripk Solisten (fnit, hobo. klarinet, hoorn, fagot, piano). 4 205.20* Concert. 1 ntterk^ppl. 7.35—S°0: .,F;n ^pl-atsnn- trag", schots in 1 acte. 3 20: l^nte^ conoeri (n-Vost. som-nan en bariton). Daarna tot 11.70 Dansmuziek. K5nïo-sn-nriorhauc»n (1250 M.) 11 20— 7.05: Lezingen en lessen. 7.2011.10: Werken van Feliv Wrincnriher. door orkest, o. 1. van den componist. Daarna dansmuziek 1 h. Alsterr>a*n1J<vm. Hamburg (394.7 M.) 1.25-2 05: Kamermuziek 3 353 50: ViooJ-nnreri;. 3 50—515: Dan<rmnri«V. 6^0 6 10: Ork<*5tenncert. 7.20—11.10* Zie Kënigs- wusterhauacn Rrnssel (500 M.) 4 70—5 "O- Orkest- concert. 7.209.20: „Thaia", opera v Massenet SCHEVENTNGEN—HAVEN. 1950 W (Zakelijke omroep). MAANDAG: 8 15ft u Pers-, handels- en financieele berichten - 130 *2 45: Beursnoteeringen —3 353 50: Landhouw- berichten. 6 306 67- Stenografieles 7—7 18: Voordracht over Wilskracht, Zelf- beheersehing etc. DINSDAG. 8 155 u.Pers-, handels- en financieele berichten. 12-12 05: Zui- velber. 1 302 46- Beursnoteeringen 3 52—3.57j Zuivelber - 5.30-6 35: Zui- velber 7 u.Duitsohe les. WOENSDAG 8 15—5 q. Pers-, handels- en financieele berichten 12—12 06 Zui velber. - 1 302 45 Reursnoteenngen 3 35—3 60: Landhonwher - 3 52 3 57: Zuivelber - 5 305 35 Zuivelber 6 so rt 57 Boekhoudlea 7 u Kngelprhe les. DONDERDAG 8 16—5 n. Per»-, han dels en finanneelc her 12 12(15 Zui velber 1 302 45 B»-urannteenrg«*n 3.62 3 57 Zuivelher - 5 3D—ft 35: Ziii- ber 7 li Franerhe les VRIJDAG 915 5 u. Per»., handelt en financieele henrhten - 12—19 0.6 Zuivel ber 1 30 2 46- BeurFnoteenngen 3 35 3 50- Laudbniinher - 3 52 3 57: Zuivelher 5 3<> ft 35 /uivelher rt 30 8 55: Steaografieles. 7 u Engclsche les. 3—2

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 7