No. 20599 DINSDAG 10 MEI Anno 1927 FFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. EIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN: 80 Ct*. per regel. Bij regelabonnemenl belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentién uitsluitend bil vooruitbetaling Woensdags eD terdag* 50 Cta. bij n maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven Cts porto te betalen Bewijsnummer 5 Cta. Bureau Noordelndspleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèqua- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRUS DEZER COURANT: Voor Leiden per 8 maanden ƒ2.36 per week 1018. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn. per week«0.18. Franco per post t 2.86 portokosten. It nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. KIEZERSLIJST 1927—1828. De Burgemeester van Leiden; Gelet op artikel 14, 2e lid, der Kieswet; Brengt ter algemeene kennis, dat de be- issing van Burgemeester en Wethouders, ,d. 9 Mei j.l., op de verzoeken om ver- etering van de kiezerslijst, dienst 1927 '78, voor een ieder op de Secretarie gmer No. X), ter inzage is nedereelegd in afschrift tegen betaling der kosten erkrijgbaar gesteld. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Leiden, 10 Mei 1927. E BAZAAR VAN DE LEIDSCHE KWEEK- SCHOOL VOOR BEWAARSCHOOL- HOUDERESSEN. Leiden mag behalve de stad der weten- hap en van het onderwijs ook wel de stad r bazaars genoemd worden, wat haar ook eer strekt; immers deze demonstreeren "t op zekere hoogte den weldadigheidszin bevolking. Wij hebben in den loop der -ren al wat een bazaars zien openen, de mooier en rijker dan de andere. Maar ook al houden we rekening met de aarheid, neergelegd in het spreekwoord: ,Iest heugt best", durven wij wel zeggen zelden zulk een pracht-bazaar te heb- en gezien als vanmiddag is geopend in de weekschool voor Bewaarschoolhouderes- i aan het Rapenburg 131. Te verwonderen is dit niet. De directrice, ej. Voltman, is een organiseerend talent zij alleen met haar grooten staf van weekelingen heeft al heel veel kunnen resteeren. Doch bovendien heeft de „school an Haanstra" niet alleen in onze stad, aar over 't geheele land tal van oude en nge vrienden, wien het een genot was or aan het welslagen van dezen bazaar ede te werken, nog weer eens iets voor geliefde school te kunnen doen. Een talrijk comité van vooraanstaande ge- eentenaren zette onder eerevoorzilter- chap van onzen burgemeester zijn schou- ers er mede onder. En zoo is hier een verzameling van unstvoorwerpen, fraaie en nuttige hand erken, artikelen van luxe en huishoude- gebruik bijeen gebracht. wAarvan op en bazaar moeilijk de wedergade is te inden. Noemen wij schilderijen en teekeningen an Van Driesten, Kamerlingh Onnes, Van avord Smit en Willem Hardenberg, een rachtig vuurscherm van onzen stadgenoot Christiaanse, een zeldzame gong van den Brouwer, werkzaam op het Natuur- undig Laboratorium, een modern eiken angklok van den klokkenier, onzen stad- enoot W. Brouwer, een waardevolle col- Delftsch aardewerk, enz. Verder mogen wij niet vergeten te noe- en een tent geheel gevuld met zeer bij- nder werk van de leerlingen der Kweek- hool zelve, rijk in verscheidenheid, waar ede tegelijk een pracht-propaganda uit- van deze school en waaruit overtui- end blijkt hoe de opvolgster van Haanstra ijn werk heeft voortgezet en tot grootere olmaking gebracht. Behalve de gewone attracties, die hier k niet mochten ontbreken, vermelden wij n complete kinderkamer, waarin o. a. ook hte poffertjes worden gebakken, een post- ntoor en nog veel meer. Men moet den azaar zien om er een juist oordeel over kunnen vellen. En als men zich een andeling door de poort van perceel Rapen- irg 131, en door het zand langs het nog aanbouw zjjnde nieuwe schoolgebouw, otroost, zal men voor deze moeite rijkelijk "ioond worden. Mogeü velen gebruik van de gelegenheid De opening. g, te twee uur, had in tegen- ooröigheid van het voltallig comité, het "tuur en het onderwijzend personeel der ^eekschool en tal van genoodigde dames heeren de officieele opening plaats, in leid door eenige keurig uitgevoerde lie- van het kweekeiingenkoor, onder Jei- mej. Van Tuinen, waarna de presidente tel comité, mevr. Verhey van Wijk— amvs, een inleidende rede hield. Het deed haar genoegen, dat zoovelen volg hadden gegeven aan de uitnoodiging er bijeen te komen en zjj heette allen rtelijk welkom. Haarna zette zjj in het kort uiteen het °®1. waarvoor men hier was bijeengekomen. school, de school van wijlen den heer gastra, zoowel de opleidingsschool voor komstige onderwijzeressen als ook de behoorende bewaarschool, verkeerden ert eenige jaren in slechten toestand, spr. De gebouwen waren, zonder uit dring, oud, want sedert de oprichting n de school was er veel verbeterd, maar volledige vernieuwing, die ten opzichte van vele dingen dringend noodzakelijk was, moest telkens worden uitgesteld wegens geld gebrek. Wel genieten wij bij voortduring subsidies van Rijk, gemeente en provincie en steun van particuliere zijde, maar de groote uit gaven, die bij vernieuwing ons te wachten stonden te dekken, ging niet gemakkelijk, zeide spr. Eindelijk echter gelukte het aan het be stuur de gelden bijeen te krijgen. Die ver bouwing bestaat uit een geheel nieuwe be waarschool, uit een gedeeltelijke vernieu wing van de andere gebouwen, die voor het onderwijs aan de kweekelingen en voor 't internaat dienen. Dat hebben we kunnen bereiken en dat we dit konden, hebben we te danken aan de goedheid en welwillendheid van eenige oude en nieuwe vrienden van onze inrich ting, die de beurzen voor ons geopend heb ben, aldus de presidente. Maar 't nieuwe gebouw vroeg ook een nieuwen inventaris, een nieuwe aanklee ding. Daarin was bjj het opmaken der begroo ting niet voorzien. En toen zjjn de vrienden der school op de gedachte gekomen voor de voltooiing van de gebouwen en 't openen der nieuwe school een bazaar te houden. De bazaar heeft dus eigenlijk een dubbei doel. Eenerzjjds de financieele positie te versterken, maar anderzijds ook om in breedere kringen voor de stichting van Haanstra liefde te wekken en te doen uit komen, hoe men er naar streeft hel eerste onderwijs van de Nederlandsche jeugd meer te volmaken en in overeenstemraiug te bren gen met de eischen van den tijd. Dit wordt niet het minst gedemonstreerd door het werk van de toekomstige onder wijzeressen, zoowel als aan de leerlingen zelf, aldus besloot spreekster haar toege juichte rede. Hierna gaf zij het woord aan den eere voorzitter, mr. Van de Sande Bakhuyzen, om den bazaar officieel te openen, waaraan deze gaarne gevolg gaf, waar hij als ge boren en getogen Leidenaar bij ervaring weel wat deze school in het verleden en het heden beteekent. Mej. Harry van der Harst gaf daarna een declamatie ten beste, waarna de bazaar werd bezichtigd. HET GOUDEN JUBILEUM VAN TIELEMAN EN DROS. Een serenade. Aan de feesten ter viering van het vijftig jarig bestaan van de firma T. en D. komt schier geen einde. Zaterdag het groote en geslaagde feest, Zondag de drukbezochte receptie en nu gisteren de serenade door het Harmoniegezelschap van het personeel. Om acht uur zou de stoet van den Burcht vertrekken. Reeds om voor halfacht waren eenige honderden belangstellenden in den omtrek samengekomen om de muziek te zien vertrekken. En toen om precies acht uur de directeur, de heer Noordanus, het sein tot vertrekken gaf hadden de zes po litic-agenten die onder leiding van den hoofdagent J. de Boer den stoet escorteer den, handen vol werk om den weg vrij te maken. Het was een onalledaagsch en mooi gezicht die kranige muzikanten in hun fraaie, gloednieuwe uniformen, omgeven door veertien fakkeldragers te zien gaan. Vooral ook omdat de volgrijtuigen. drie in getal, waarin de leden van de beide feest commissies hadden plaats genomen en die getrokken werden door twee met pluimen versierde paarden den stoet luister bijzet ten. En de beide auto's met jonge dames eveneens uit 't personeel van T. D. vormden een waardige afsluiting van den stoet. Zoo ging men onafgebroken musicee- rende. via de Breestraat en Prinsessekade, door de Haarlemmerstraat. Janvossensteeg, Oude Vest en Pelikaanstraat naar de Hooi gracht. waar voor perceel 79, de woning van den heer H. W. Tieleman Jr. werd halt gehouden Honderden sladgenooten, oud en jong wachtten daar al geruimen tijd op de komst van de harmonie en toen de stoet naderde, waarachter ook eenige honderden belangstellenden zich hadden aangesloten, had de politie andermaal handen vol werk om ruimte en afstand te houden. Het pu bliek was echter gewillig en zoo kwam de serenade die door de geheele directie van de vennootschap vanaf het balcon staande werd aangehoord, volkomen tot haar recht. Zoo werd déze voordracht van den Molen- marsch en van den T. en D.-marsch een ware triomf voor de uitvoerenden en hun sympathieken, toegewijden dirigent. Toen de muziek zich voor het huis van den heer Tieleman had opgesteld had men van het balcon van het huis vanwaar de directie de serenade in ontvangst nam een hel bengaalsch vuurwerk ontstoken. En zoo was het een fantastisch gezicht het korps daar omstuwt door misschien wel twee dui zend belangstellenden te zien blazen, met terzijde de rijtuigen met de heeren in gala en de auto's met de dames in fleurige toi letten. De Hooigracht was hel verlicht en bood een ongekend schouwspel gisteravond Een schouwspel dat vreugde en opgewekt heid verried. Na afloop van de serenade gingen eerst de commissieleden, daarna de leden van het harmoniegezelschap de woning van den heer Tieleman binnen en daar werden weer hartelijke woorden gewisseld tusschen directie en personeel. Daar spraken de hee ren Cornet en Noordanus, de heer Haaksma en de heer Buschgen9 en allen spraken van de vreugde die er heerscht bij het personeel van T. en D. over het jubileum, maar vooral ook over de wijze waarop de directie dit heuglijke feit met haar personeel in den waren zin des woords heeft willen vieren. De heeren Dros Sr. en H. H. Tieleman spraken woorden van dank en de heer Tie leman richtte zich daarbij in het bijzonder tot het eenige vrouwelijke lid van het feest comité mej. A. Kriens, die zoo goed op de middelen had gepast. De eerewijn vloeide weer rijkelijk en in- tusschen hadden de muzikanten naar hun instrumenten gegrepen en zij onderstreep ten iedere speech met een welklinkende fanfare. Daarna speelden zij nog, in de hall van het „huis der vreugde", „lang zullen zij leven" en even later marcheerde de harmonie op de maat van een kloeken marsch en nadat andermaal van het balcon vuurwerk was afgestoken, via Watersteeg en Hoogewoerd naar den Hooge-Rijndijk, waar een tweede serenade werd gebracht, die den heer W. Daamen, den scheidenden fabriekschef gold. Weer \Tolgden honderden den stoet en toen men voor het huis van den beminden chef halt en front had gemaakt, stond tusschen de massa, vrijwel het geheele personeel, dat getuige wilde zijn van deze ovatie. Schijn baar rustig- en onbewogen luisterde de heer Daamen aan den ingang van zijn woning naar de helder klinkende tonen van de muziek, en slechts de woorden, die hij even later tot de afgevaardigden van de Harmo nie en van het Huldigingscomité sprak, ver rieden hoezeer de heer Daamen geroerd was door deze nieuwe huldiging, door dit nieuwe bewijs van de liefde die zijn vroe gere ondergeschikten, zijn vrienden, voor hem koesteren. Wel moet de heer Daamen gevoeld hebben dat ..zijn mensehen" hem, ook al beweegt hij zich in de toekomst niet meer temidden van hen. niet licht zullen vergeten Daarvan getuigden immers ook de hartelijke woorden die de heeren Haaksma, Sloos, Cornet, Noordanus en Buschgens tot hem spraken, op ondubbel zinnige wijze. Nadat ook ten huize van den heer Daa men de eerewijn was rondgediend. stelde de muziek zich het was intusschen bijna halfelf geworden weer op en na een wan deling van een halfuurtje ging men toen terug naar den Burcht, waar de stoet ont bonden werd. Daar bleef men nog geruimen lijd in de beste stemming hijeen om naar huis te gaan en nieuwe krachlen te verzamelen voor het concert in Musis van hedenavond. Hel „Harmoniegezelschap T. en D." mag met rechtmatigen trots terugzien op de- *en door haar georganiseerden en schitte rend geslaagden avond, waarop heel Lei den heeft kunnen zien en hooren dat men er aan de inleggerij van Tieleman en Dros best den moed weet in te houden. Ze blazen 'm er eenvoudig in! Wij vernemen nog dat tijdens de huldi ging Zaterdag j.l. den heer Daamen bij monde van den heer Busechgens namens het fabriekspersoneel een fraai zilveren theeservies is aangeboden. Het concert in den tuin van Musis gaat wegens het minder gunstige weer heden avond niet door en wordt uitgesteld tot nader aankondiging. i Heden herdacht mej. Wilheïmina Beurze den dag, waarop zij voor 25 jaren bij Tie leman en Dros' Conservenfabrieken als werkster in dienst trad. Hedenmorgen werd de jubilaresse door de directie gelukgewenscht en werd haar een enveloppe met inhoud overhandigd. Daarna werd mej. Beurze door het per soneel gehuldigd. Een der meisjes wenschte haar geluk met dit jubileum en bood haar eenige nuttige geschenken aan. Ook het mannelijk personeel liet zich niet onbe tuigd en bood een gouden ring met mono gram aan. Nadat door een der meisjes nog bloemen waren aangeboden, vertrok de feestelinge, om het verdere gedeelte van den dag in huiselijken kring door te brengen. JOHANNA DROST, f Te Oegstgeest, vlak btj de grens van onze gemeente, is overleden mej. Johanna Drost, oudste dochter van wjjlen Joh. Drost, in leven predikant bg de Ned.-Herv. Gem. alhier. Gedurende de vele jaren, welke de thans ontslapene vroeger alhier heeft gewoond, en ook nog tijdens haar verblijf in de naburige gemeente, heeft zij op onderschei dene wjjze groote belangstelling getoond voor tal van Leidsche en algemeene Christelijke instellingen. Zoo hebben o.m. de Chr. Fa brieksschool, het Diaconessen huis, Zondags- scqooI Noordeinde, nu Chantepie de la Saus- snye Zondagsschool, de Zendingsschool, de Zending en het Chr. Onderwijs veel steun en medewerking van haar ondervonden. Ook op philantropisch terrein was zij vele jaren krachtig werkzaam. Voor al hetgeen zij in bet belang van vele instellingen heeft gedaan, inzonderheid echter met betrekking tot het onderwijs aas fabriekskinderen, werd zjj indertijd door de Regeering benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Haar heengaan op 73-jarigen ouderdom zal door velen diep betreurd worden. De begrafenis zal plaats hebben op Don derdag a.s. des nam. te halfvier op de begraafplaats aan de Groenesteeg LEIDSCHE BURGERWACHT. In de groote zaal van café „l'Union had gisteravond de uitreiking plaats van de door de leden van de Leidsche Burgerwacht in het afgeloopen seizoen behaalde prijzen, hetgeen gepaard ging met een vertooning van de bekende „Leger- en Vlootfilm". wel ke reeds in vele plaatsen in ons land en ook hier ter stede werd afgedraaid. De voorzitter, mr. P. A. Pijnacker Hordijk heette de niet zeer talrijke aanwezigen har telijk welkom en begroette inzonderheid den burgemeester mr. A. van de Sande Bakhuy zen, die niettegenstaande zijn drukken werk kring den tijd gevonden had hier tegen woordig te zijn benevens de afgevaardigden van de burgerwachten uit de omliggende gemeenten. Te meer verheugt spr. de tegenwoordig heid van den burgemeester, omdat hij weet, dat deze evenals zijn voorganger de zaak van de Burgerwacht een warm hart toe draagt. De Leidsche Burgerwacht, aldus spr heeft zich in den betrekkelijk korten tijd van haar bestaan niet alleen in de stad onzer inwoning, maar ook daarbuiten een goeden naam verworven, welke zij goed deels dankt aan haar voormaligen comman dant. wijlen den heer Steyns, het bestuur prijst zich echter gelukkig in den heer M. van Mens een opvolger gevonden te hebben, die in alle opzichten „the right man in the right place" blijkt te zijn. Na allen een genoeglijken avond toege- wenscht te hebben besloot spr. zijn in leidend woord, waarna ..Het grijsgroene Zoodje", nadat eerst nog hel Wilhelmus ge zongen wa9. eenige muzieknummers ten gehoore bracht. Hierna wprd overgegaan tot de vertooning van de Leger- en Vlootfilm. waarbij kapi tein Linden de beelden nader toelichtte met een levendigheid, die weinig zou doen ver moeden, dat de sprekpr hetzelfde relaas reeds 126 maal opdischte. Een warm applaus dankte den heer Lin den voor zijn gloedvol woord. De voorzitter reikte in de pauze de prij zen uit, waarbij hij in het hijzonder hulde bracht aan het vijftal leden, dat voor een jaar den wisselbeker in den provincialen wedstrijd der Burgerwachten veroverde als mede aan den heer de Gunst, die na feilen kamp beslag wist te leggen op den kam- pioensprijs. Nadat ..Het grijsgroene Zoodje" zich nog maals had laten hooren, werd de geslaagde bijeenkomst door den voorziter met een woord van dank. tot allen, die hadden bijge dragen tot het prettige verloop van dezen avond, gesloten JAARVERSLAG DER AFD. LEIDEN VAN HET NED. GENOOTSCHAP TOT ZEDELIJKE VERBETERING DER GEVANGENEN. Aan bovengenoemd jaarverslag is het volgende ontleend: Het bestuur verloor door overlijden zijn hooggeacht lid mr. P. H. Trapman. Voor hetgeen hij voor de afdeeling heeft gedaan wordt zijn nagedachtenis een dankbare hulde gebracht. In de aldus ontstane vacature, werd voor zien door de benoeming van mevrouw de wed. mr. P. M. TrapmanHetterschij. Het bestuur is thans samengesteld uit: da. Joh. W Groot Enzerink, Voorzitter; dr. J. R F. Rassers. Vice-Voorzitter; mevr. Wed. Mr. P. M. Trapman—Hetterschij; prof. Mr. A. J. Blok, A. Tieleman IJ. Wzn. Vacature: P. C. G. A. Wijkmans, Secretaris-Thesau rier. Het ledental ging in 1926 aanmerkelijk vooruit en bedroeg op ultimo Dec. 136. Het nadeelig saldo van 1925, dat f 1207.83 bedroeg, kon worden teruggebracht tot f207.83, daar het Hoofdbestuur f 1000 sub sidie verleende. Begonnen we dus 1926 met een schuld van f 207 83 op het einde van het jaar be droegen de uitgaven f 1416 99 1/2. Aan contributies werd ontvangen f 408 50. zoo dat 1926 sloot met een nadeelig saldo van f 1008.49 1/2. Deze zware schuld baart na tuurlijk het Bestuur en vooral den penning- mester groote zorg en het is daarom, dat wij ook thans weer van hen die iets voor ons reclasseeringswerk voelen, vragen: Helpt toch onze geldmiddelen versterken. Door de afdeeling werden in 1926 aan de rechtbank, den politierechter, andere rech terlijke autoriteiten of advocaten 26 rappor ten uitgebracht over den aard en het vroe ger leven van beklaagden. In 22 gevallen ging de rechtbank met dc conclusie van onze rapporten mede en in 4 gevallen gaf zij een beslissing, die voor de beklaagden gun stiger was. 3 mannelijke voorwaardelijk veroordeel den werden aan de Afdeeling toegewezen j voor het geven van hulp en steun in ver band met de opgelegdp bijzondere voor waarden. In totaal stonden op 31 Der-ember 5 mannelijke voorwaardelijk veroordeelden i BINNENLAND. De 1 Mei-optocht In den Leidechen Ge meenteraad (2e Blad). De Minister van Waterstaat over den veiligheidstoestand bij de Nederl. Spoor wegen (Binnenl. 2e Blad). De Minister over gewetensbezwaren tegen het deelnemen aan verkiezingen (Binnenl. 2e Blad). BUITENLAND. De commissies ter economische confe renties beginnen haar werk (Buitenl. Ie Blad). De mogendheden zenden geen nienwe nota aan Tsjen te Hankan (Buitenl. Ie Blad) Noodweer in Amerika (Buitenl. en Tel. Ie Blad). onder onze leiding Voor een voorw. veroor deelde moest tenuitvoerlegging van de straf gevraagd worden, omdat hij zich niet wilde gedragen naar de aanwijzingen, welke hem door den secretaris namens de Vereeniging werden gegeven. In 1926 werden 18 manlijke voorwaarde lijk in vrijheidgestelden onder toezicht der Afdeeling gesteld Van een eindigde in den loop van het jaar de proeftijd, zoodat wij op 31 December 1926 nog 17 voorw in vrij heidgestelden onder toezicht hadden. 59 definitief ontslagenen meldden zich om hulp hij de Afdeeling aan. zij behoorden al len tot het manlijk geslacht 5 hunner wer den onmiddellijk afgewezen, daar de hulp, zoo zij verleend ware, beslist geen reclassee- ringshulp was geweest; 5 werden verwezen naar andere instellingen; 21 werden uitslui tend materieel en 18 met andere dan ma- terieele middelen gesteund: aan 10 werd ad vies en voorlichting verstrekt. De afdeeling richtte twee verzoeken om gratie tot H M, de Koningin. Een verzoek werd afgewezen; op 't andere is de beslis sing nog niet afgekomen. In 5 gevallen werd mede door bemoeiingen van de afdeeling een bewijs van goed Redelijk gedrag aan een vroeger veroordeelde afgegeven. Voor 3 ontslagenen werd de hulp van het Burgerlijk Armbestuur ingeroepen, terwij! eenige ver oordeelden door de bemoeiingen der afdee ling opschorting van straf verkregen. ACADEMISCHE EXAMENS. Bevorderd is tot doctor in de Wis- en Na tuurkunde, op proefschrift getiteld: „Nitratie van A. 4. Methoxy(ethoxy)phenvIB. ethy- lureum", de heer H. F. J. Lorang, geboren te Malang en tot doctor in de geneeskunde, op proefschrift getiteld: ..Bijdrage tot de kennis van den Icterus neonatorum", de heer J, Neuherger, geboren te Antwerpen. Naar wij vernemen zal morgenochtend tp kwart over tien H M. de Koningin- Moeder per auto vanuit Den Haag een be zoek brengen aan het Stedelijk Museum „De Lakenhal", waar zij de tentoonstelling van werken van wijlen Floris VersteT zal bezichtigen. De eerste-luitenant J. J. Hasselbach van het 4de regiment infanterie alhier is gisteren in de legerplaats' hij Harskamp aan gekomen tot het volgen van een schietcur- sus. die 14 dezer eindigt. De randidaten voor het bestuur van de Philosophische faculteit van Leidsche Stu denten voor het jaar 1927—192^ zijo de heeren A. de Sitter, praeses, J. M. Furnée, ab-actis, D. A. A. Weys, quaestor* J. N. van den Ende, assessor en mej. C. B. Caudri, assessor II. Donderdag a.s. zal de molenaar van den Bosch- en Gasthuispolder onder deze gemeente, L. Zonderop, den dag herdenken, waarop hij voor 45 jaar in functie trad. na daarvoor reeds ongeveer gedurende tien jaar als zoodanig werkzaam te zijn geweest in den molen van den Ooslvlietpolder (gem. Zoe'erwoude). De bijna 83-jarige molenaar is nog zeer kras en vervult nog trouw met groote nauw gezetheid zijn dienst op zijn eenzame post. Bij den ontvanger der directe belastin gen alhier 2de afdeeling is ontvangen we gens gewetensgetd f 72.94. In de TTarmonte hebben de Leidsche Groningers een welgeslaagden avond gehou den Di' welslagen komt geheel voor reke ning van den sprekpr van dien avond, den heer Werkman, uit Groningen, die de veie aanwezigen lot aller genoegen heeft bezig gehouden met zijn voordrachten in ernst en

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 1