PAPIEREN RDZEN verwerkte zenuwen '/tynfawtts No. 20597 LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 7 Mel Derde Blad Anno 1927 U Buitenl. Weekoverzicnt.' Modepraatjes van een Parisienne. RADIO-PROGRAMMA. FEUILLETON. teVïï' mailt Weer een conferentie te Genève Ook de Russen aanwezig, streng bewaakt Binnenland- sche strijd in Engeland Ver koeling tnsschen Brittannië en de Ver. Staten. Na de ontwapeningsconferentie is te Genève al weer een conferentie bijeen: de economische conferentie, waar 47 lan den vertegenwoordigd zijn. Ook zelfs sov jet-Rusland Is aanwezig. Voor het eerst 6inds het Worofski-incident met Zwitser land tot een oplossing is gebracht. Zwit serland ie echter blijkbaar bevreesd voor een herhaling en daarom is de sovjet-dele gatie omgeven door politioneele ambtena ren, Zelfs zoo, dat het iets er van heeft, alsof de delegatie gevangenen zijn met zekere bewegingsvrijheid. De Russen heb ben dan ook reeds een scherp protest doen hooren tegen dit „des Gut en zuviel" in hun oogen. Of zou het protest wellicht meer gelden het feit dat door de strenge bewaking geen gelegenheid bestaat om vrij te ontmoeten wie men wil en zoodoende iedere kans wordt afgesneden, om het uit stapje naar Zwitserland te benutten in con nectie te treden met politieke geloofsge noten? Dit laatste is lang niet uitgeslo ten. Zulke ondergrondsche conferenties liggen immers geheel in de lijn van de bolsjewistische usances, berekend op pro paganda als zij zijn. Hoe het echter zij, wanneer de bewaking minder scherp wordt, dan kan Zwitserland, mocht er onverhoopt iets gebeuren, de verantwoordelijkheid van zich wijzen en zeggen: eigen wensch Zal deze conferentie meer succes hebben dan de ontwapeningsconferentie 1 Dit mag er o.i. niet van worden verwacht. Men zal in algemeene lijnen en algemeene beschou wingen de diverse vraagstukken onder de oogen zien, misschien eendge wenschen tot uitdrukking brengen, doch daarmee is alles dan ook wel gezegd. We zijn nog lang niet aan de mogelijkheid van een Veree- nigde Staten van Europa toe, hetgeen nood zakelijk mag heeten om op dit terrein der zuivere economie succes te verkrijgen. Ter conferentie, die voorgezeten wordt door den vroegeren Belgischen minister-presi dent Theunis, kan men academisch de eco nomie beschouwen, practisch doen dat de regeeringen, die juist door de tolmuren als anderszins een onoverkomelijk beletsel vor men voor eenig resultaat. munisti8ch standpunt volledig te zullen handhaven. Is dit juist, dan scheidt een oceaan de partijen 1 THEUNIS. Niet zonder groote belangstelling wordt het oogenblik afgewacht, dat de Russen aan het woord komen. Weliswaar behoort de leider der sovjet-delegatie Ossinsky tot de z.g. gematigden, evenals de tweede leider Sokolnikof, maar in interviews heb ben zij reeds te kennen gegeven, het com- OSSINSKY. Gelijk in Engeland thans regeering en oppositie scherper dan ooit zijn geschei den door de vakvereenigingswet die in het Lagerhuis in behandeling is. Labour voert daartegen een verzet k outrance. En toch, wanneer men heel nuchter de kwes tie beziet, is de reden voor de breedte van de kloof tusschen regeering en oppositie heel wat opgeschroefd. Over het feit, dat een algemeene staking, die bedoelt de ne geering te dwingen, onwettig is en moet zijn, is geen verschil van meening. Anders zou immers naast den staat een macht in den staat kunnen ontstaan. Naast het recht tot staken staat het recht tot werken. Dat derhalve gewaakt zal worden tegen ge dwongen meedoen aan een staking is niet meer dan logisch. En zoo zijn er nog eenige dingen te noeaien, die op zichzelf moeilijk zijn aan te vechten. Nu is verschil van meening over de wijze, waarop dit in de wet moet worden vastgelegd, zeker moge lijk, doch daarover gaat het nu niet. La bour kant zich niet tegen de redactie der wet, neen, tegen de wet in haar geheel. Van eenige poging tot verbetering harer zijds door opbouwende amendementen, is geen sprake. Van haar zijde is alles <jp volledige afbraak gericht van het ingedien de ontwerp. De oorzaak hiervan zien wij in het moment van indienen van het ont werp. De arbeiderspartij heeft, opgezweept door zeer ver naar links staande elemen ten, bij de jongste stakingen, die nog zoo veTRch in het geheugen liggen, een zware nederlaag geleden, die haar prestige va macht uit den aard der zaak geen goed hebben gedaan. Onwillekeurig moet ,in die kringen de idee postvatten, dat de regee ring daarvan op dit oogenblik gebruik denkt te maken, om de overwonnene nog verder te kortwieken JedeTe poging om, al is het ook slechts schijnbaar, te raken aan de maoht der vakorganisaties, stuit daarom k priori op hevig verzet Zelfs de gematigde leiders, die van de linksche stroomingen niet zijn gediend, kunnen zich niet losmaken van den afkeer tegen deze wet, waar zij anders hun invloed, die in menig opzicht reeds taant, geheel drei gen te verliezen Dat de wet echter zal worden aangenomen, is. zeker. Ook al gaat deze in sommige bepalingen onge twijfeld wat ver en belet zij soepele rege ling tusschen kapitaal en arbeid zelve on derling. Deze binnen land sche strijd in Engeland valt samen met een verkoeling in de be trekkingen van John Bull met Amerika. Churchill heeft het en niet ten onrechte noodig geoordeeld stelling te nemen tegen een particuliere uitlating van zijn Amerikaanschen collega Mellon, die voor Albion weinig vleiend zou zijn, zoo deze juist was, n.l. van Duitschland alleen meer te ontvangen dan het aan Amerika wil af betalen van zijn schuld: Mellon heeft met die uitlating ongetwijfeld een blunder ge slagen, al tracht hij zich te redden. Verder weigert Uncle Sam mee te doen aan een nieuwe nota tot China inzake het gebeuren te Nanking, 't Is ,een vreemd ge val. Eerst doet Amerika mee in het vragen van schadevergoeding etc., eischen, geheel naar behoorenwanneer daarop een be leefde weigering ten antwoord wordt ge geven, zegt het kalmpjes wegnou, toe dan maar. De reden van deze houding is vermoedelijk gelegen in de splitsing in de Zuidelijke geleden in China. Amerika houdt het op de partij van Tsjang-kai-sjek en op de volledige nederlaag der commu nisten. Het wil bij de regeering van Nan king in het gevlei komen, zij het door op geven van prestige, want daaTop komt het toch neer. Maar daarom kunnen wij ook niet in het succes van een dergelijke po litiek gelooven. Een tweede vraag is ©venwel, of Enge land, Japan en Frankrijk zich zullen neer leggen bij zoo'n tactiek van opgeven, in welk geval zij zouden deelen in de gevol gen van prestige-verlies. Veel lust om alleen verder te gaan, toon en zij eohter niet, tot dusver Deze verkoeling in de betrekkingen tus- schen beide groote Angel-Saksische mach tigen opent perspectieven voor nieuwe combinaties in de politiek. Het bezoek van Doumergue en Briand aan Engeland, komt in dit opzicht niet vreemd uit (Nadruk verboden) BiarriU. na Paschen. „La Saison de P&ques" is dezen keer bij zonder brillant geweest. Was het de zuide lijke zon en de diep blauwe-lucht boven de blauwe zee en het teer-groene Baskische land of was het de inwijding van een schitterend golf-terrein om het schilderach tige Lac Ghiberta, die „tout Paris" en golf spelend Engeland hierheen hadden getrok ken, met den Prins van Wales, mét MUe. Thion de la Chaume. de Fransche golf-kam- pioene, die weldra haar particuliere golf zal hebben in Saint-Jean-de-Luz. Biarritz' rivale. Nooit waren zóóveel Rolls-Royce's en Ilispano's bij elkaar als er vóór de nieuwe golf-club wachtten, zelden zóóveel elegante toiletten en schitterende bvoux, met de smaragd als uitverkoren edelsteen van dit seizoen. Maar er was maar één openings-feest^ag, terwijl alie andere dagen de sportpakjes van sportieve en heelemaal-niet-sportieve vrouwen overal weer de overhand hadden mét deklassieketailleur de typische voorjaarsdacht. De tailleur zijn bijna nooit van geheel effen slof, al geven ze van verre wél den indruk daarvan: fijne golfjes, diagonaal- lijnen héél fijne hiitjes („spelderuitjes") laten zich eerder raden dan duidelijk zien. Gemengde tinten (licht- met donkerblauw, naturel met marron, etc.) geven een indruk van „changeant", ruitjes smelten in elkaar Een nouveauté zijn de tailleurs van lichte jersey, waarvan het jasje gevoerd is met donkerder kasha, bijv. een taileur van vieux-rose jersey, waarbij het manteltje is gevoerd met vieux-rouge kasha, waarvan dus revers, kraagje en opslagen ook zijn. Verder komt de roode tint terug op de rok, bijv. in de diepe plooien of als zoom. Verder soms als de écharpe en het vilt-hoedje. In navolging van het donkere veston op een lichte broek (donkerblauw op grijs of wit, donkerbruin op licht-beige) dragen wij ook donkere jasjes op witte geplooide rokken, het hoedje is dan wit met donkerblauw of nègre. of donker met wit gegarneerd. In de strikt-klassieke tailleurs kunnen we weinig fantasie toonen. Het manteltje sluit met vier knoopen als een veston of op de manier van een smoking, terwijl in de rok twee of drie plooien zijn. We dragen daarbij een blouse-chemisier met liggende of half-staande boord en een lange das „régate" terwijl de rok over de blouse wordt gedragen, maar biet op een „gros- grain" een stijf lint, in de taille wordt afgemaakt; de rok bereikt trouwens nauwe lijks de natuurlijke taille-hoogte. Een enkel kraagje is van fluweel, waarmee dan ook soms de knoopen overtrokken zijn. In Parijs dragen we de echte tailleurs uilsluitend 's morgens; we hebben er flinke wandel schoenen bij, dikke zijden kousen, hand schoenen met kappen van „Antilope", een vilthoedje en schoenen met leeren hak, meest van twee soorten leer, waarvan het eene van 't hagedisje of de slang afkomstig is. Deze schoentjes hebben bijna het model van de vroegere „molière", of ze hebben een breèden riem over den voet. Het feit, dat de Parisienne haar tailleur alleen 's morgens draagt, sluit niet uit, dat ze in min der geraffineerde landen op andere uren van den dag. bijv. 's middags met een jabot, heel goed op haar plaats kan zijn. Wij Pari- siennes dragen in ons knoopsgat öf een groote bloem öf een bouquet van allerlei verschillende kleine bloempjes; klassiek is de Camelia, die niet altijd een natuurlijke tint heeft, soms beige of zwart is, maar d&n meestal met een witte samen gedragen wordt.. Een nieuwtje van een grand coutu rier is een gekleurd lint om een revers gesla gen inplaats van een bloem. Hier in Biarritz dragen we een minder streng ensemble, dan de tailleur. Deze pak jes hebben bijna alle een smal ceintuurtje en zijn meestal uit twee sloffen samenge steld. of alleen maar twee kleuren, 't Rokje is bijv. geruit, 't manleltje effen en de ruit komt weer terug op de kraag en de mouw opslagen. Deze „toHcurs" zijn meest een combinatie van drie of vier deeelen. 't Rokje en 't jasje zijn bijv. van „marron" wollen stof, terwijl het vest grijs is en wijdopen- gesneden op een blouse van crêpe de Chine wordt gedragen. Het grijs komt weer terug op de revers en de mouwen zijn er mee gegarneerd. Een andere combinatie: rok en jasje van een gemengde stof: groen, wit, beige; de sweater (jumper) van groen satijn, geboord met de wollen slof, sluit links laag met drie knoopjes, vormt dus een diepe punt-uitsnij- ding over een batisten blouse met klein rond kraagje. f De fantasie gaat zelf9 tot geheel verschil lende stoffen èn kleuren voor jasje en rok, bijv. een manteltje van zwart satijn met ee.n witte Camelia op een rokje van zwart wit geruite wollen stof, etc. etc. etc. COLINE. RECLAME. almeeren en worden gesterkt door Buisje 75ct Bij Apoth en Drogisten. VOOR ZONDAG 8 MEI. Hilversum, 1050 M. 8.30: Vrijz. Uitzon-» ding uil het gebouw van den N. P. B. te H iN versum. Spr. Ds. J. P. C. Poldervaart, overj De uitnoodiging van den Grooten Koning* Mevr. A. Beclaire, zang. Ferd. Kloek, orgel, V. P. R. O.-koor o. I. v. Ferd. Kloek. 1. In- troduction et allegro de la le symphonie pour l'orgue (orgel), Guilmant. 2. Votum. 3. Colt der Weltschopfer; Schubert. 4. Lezen: Matlh. 12: 1li. Tekst Lucas li: 17b, Komf, alles is gereed. 5. Gebed. 6. Lied 319 N. P. B. bundel. 7. Toespraak le ged. 8. Nog is daar plaats (solozang), Kloek. 9. Toe- spraak 2e ged. 10. Improvisatie (orgel). Kloek. 11. Als allen ontrouw worden (solo zang), Schubert. 12. Evangelische Gezangen 254: 2 en 7 (N. P. B. bundel no. 220). 13, Sluiten. 10 uur: R.K. Kerkdienst in da Kerk der E.E.P.P. Carmelieten te Oss. Zang-< koor „Cantemus Domino", o. 1. v. Jac. Pul lus. Frater Philileus, orgel/Missa Domini- calis", Joh. Winnubst. Na het Offertorium het „Ave Maria", van J. Pullus door N. v. Ederen, zaïjg. Na «afloop van den diensl het „Memorare", van Abbé Hecht. Predikatie van Pater Angelinus Koenders, over: De grondslag van onze Mariavereering. Voor den aanvang speelt Frater Philoteus „Improvisa tie" van E. Franssen, na afloop „Jour de Fête", van E. Fuchs. Gregoriaansche wissel zangen voor hel Kyrie: Introilus. Ps. 653 13. Na het „Gloria": Graduale. Ps. 110? 9. Luc. 2i- 26. Na het „Credo": Offertorium, Ps. l-ï-52. Na het „Agnus Dei": Communio, 1.302.30: Concert door het Cilher- kwarlet. De fam. Lorang uit Den Haag. 2.30: Namidag-concert door de Amsterdam- sche Orkeslvereeniging in Artis te Amster dam. Dirig. Frans van Diepenbeek. 5.50? Dienst in de Ned. Ilerv. Kerk te Ooslerend (Fr.). Voorganger :Ds. G. de Vries. 1. Vo tum en Zegen. 2. Zingen: Ps. 89: 3 en 4 3, Lezen: De 12 Art., daarna zang: Gez. 83: 6, Lezen: Openb. 5. 4. Gebed. 5. Tekst: Openb, 5:5. a. Het boek en deszelfs verzegelden inhoud, b. De noodzakelijkheid van de ope ning des boeks en de verbreking der zege len. c. De verklaarbare droefheid van den ziener en de wegneming dier droefheid. 6. Zingen: Ps. 68: 16. 7. le ged preek. 8. Zin gen Gez. 4G: 48 en 51. 9. 2e ged. preek. 10. Gebed. 11. Zingen Ps. 16: 6. 12. Zegenbede. S uur: Persber. en sportuitslagen. 8.10:| „Butterfly", opera in 3 bedrijven van Puc cini. Algem. voorber. Chris de Vos. Het ver sterkte H. D. O.-orkest, o. 1. v. Henri Zelden- rust. Cio-Cio-San, genaamd Butterfly, een Japansche, Lolte Muskens Sleurs. Susuki, dienaresse van Cio-Cio-San, Greta Scheep maker. Benjamin Franklin Pinkerton, luite nant bij de Marine der Ver. Staten, Louis van Tulder. Sharpless, consul van Noord- Amerika le Nagasaki, Paul Pul. Kale Pin kerton, Wilhelmina v. d. Hoeck. Goro, tolk, Herre de Vos. De groote Yamadore, J. Jan sen. Oom Bonzo, M. v. Reen. Yokuside, A, Hendriks. Davenlry, 1600 M. 2.50: Licht sym- phonie-concert. Symphonie-orkest en Aksa- rova, sopraan. A. Brain, hoorn. 3.50: Ver tellingen uit het Oude Testament. 4.- 4.50: Symphonie-concerl (vervolg). 7.20? De klokken van St. Martin in the Fields. 7.30: Studio-kerkdienst. 8.15: Causerie: The Imperial merchant service Guild Fryalt memorial fund. 8.20: Weerber., nieuws, 8.40: Concert door het Grand Hotel Easl- bourne-orkest. K. Falkner, bariton. 10.10 10.20: The silent Fellowship. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 11.20— 12.05: Gewijde muziek en preek. 12.05— I.10: Orkestconcert. 4.054.55: Concert door de Homonyme-Jazzbank. 8 50103 Concert. Orkest en' solisten. Dansmuziek. Langenberg, 469 M. 8.209 20? Kathol, morgenwijding. Koorzang.10.35— II.20: Telefonieproeven uit een vliegma chine. 12.05—12 50: Kamermuziek (piano. sopTaari). 12.502.30: Voetbal wedstrijd. Kampioenschap v. Duitschland. 4.205.20: Concert. Dubbelkwartet „Beet hoven". 7.50: „Das Schwarzwaldmadel", operette van Jessel. Daarna tot 11.20 Dans muziek. Königwuslerhausen. 1250 M. en Berlijn 484 en 566 M. 8.20: Morgenwijding. Koor zang. 10.5012.10: Concert. Mandoline- en luit orkest. 3.505.20: Orkeslconcert, De Roman van een Clrcnsmeisje. Uit het Engelsch van RYBY M. AYRES. Vertaald door J van der Sluys. (Nadruk verboden). 11) Door zijn zwijgen had hij gelogen tegen Jen ouden Ferferson. Hij was een groote alaard geweest, toen hij den ouden heer had laten weggaan in de overtuiging, dat alles n°g was als de vorige week. Wel, wat kwam het er eigenlijk op aan? Memand wist iets van hel huwelijk, behalve nan de geestelijke en de koster, en Ro- ®a'ie, ma,ar dat arme kind voelde geen bui- ongewone liefde voor heml Wat zou het naar kunnen schelen, of hij haar voor de Gereld erkende of niet? Hij kon haar helpen fn voor haar zorgen, zooals hij oorspronke- van plan was geweest. Onmogelijke Pannen om zich te redden, woelden wild jor zijn brein.op dat oogenblik was hij s de man. die een moord begaan heeft en waanzinnigen angst op middelen zint om Pij» hals te redden. w 1 haatte armoede; het was dwaas ge- I zichzelf wijs te maken, dat hij daar- Wer-M Ve.c^en- Grid en al de prettige en kan ^n£en' die men daarvoor koopen rild' ren k0m een levensbehoefle. Hij ten0H' gedachte aan de passagebiljet- LoiL t[? twee dagen nog zoo verheugd had. Hij zag de derdeklas hutten op lJJe mailboot waar hij eens mee ge- voor zich. Hij was toen salonpas- IrWA r. 11 nenr En rteed: die hij twe <*ht had. Hij d had, voor 2 sagieri het contrast tusschen zijn eigen luxieuze hutten en het derdeklas milieu had hem met een soort afschuw vervuld. En toch nog slechts een paar uur geleden, was hij van plan geweest, als een arme drommel uit te varen en het armoedige leven moedig op te nemen. Hij dacht ook aan Rosalie; maar hel scheen wel, of hij al wat lieflijk en aandoen lijk aan haar beeld was, niet in zijn geheu gen kon terugroepende peinzende droef geestige oogen, waarmee zij zijn meegevoel had opgewekt; de gekneusde polsen, die zij tevergeefs voor hem had getracht te verber gen het zachte haar en de kleine roode mond, die hem aan zijn moeder hadden doen denken. Hij zag alleen de groote sloffende overschoenen, lie zij bij het oversteken van het drassige veld gedragen had de schun nige mantel, die de armoedige praal van haar circus-costuum bedekt de poeder en verf op haar zacht en kinderlijk meisjes gezicht. Hoe zou Lilian haar vinden? Wat zou Lilian zeggen van.... zijn vrouw? In zijn verbeelding zag hij den blik van af schuw in haar oogen, den verbaasden, toor- nigen en tegelijk medelijdende trek op haar mooi gezicht. Het was alsof zijn hart ineen kromp in een vlaag van smart en schaamte. Hij scheen wel volslagen gek geweest deze afgeloopen week. Hij dacht hij zichzelf, dat hij niet meer verantwoordelijk was voor zijn daden, dan iemand, die lijdelijk zijn ver sland verloren had! Was het billijk, dat men hem altijd een verwijt van deze daad zou maken? Zou hij nooit in staat zijn de kete nen af te schudden, die hij zichzelf om de polsen gebonden had? Tot de dood ons zal scheiden!. De plechtige woorden scholen plotseling door zijn geheugen, in zijn verbeelding zag hij zich weer terug in de kleine schemer donkere kerk met den ouden koster achter hem.Rosalie's bevende hand in de zijne. Hij zag weer het hooge venster achter het altaar, de witte lelies in de vazen; hoorde de eentonige stem van den geestelijke. In een opwelling van sentimenteel mede lijden. een laf zelfbeklag, had hij zichzelf gebonden met ketenen, die alleen door den dood gebroken konden worden. Hij kon het geheim verbergen voor de wereld en voor den ouden Fergerson, het feit-zelf was er niet minder werkelijk om. Hij kon dit meisje, waarmee hij getrouwd was, negeeren, maar zij bleef niettemin zijn vrpuw; Lilian Fane was even ver buiten zijn bereik als wanneer zij dood geweest zou zijn en hijzelf had Jezen nieuwe en onoverkomelijke hinder paal tusschen hen opgericht. ïemand klopte bescheiden op de deur. Blunt trad binnen; hij keek zijn jongen meester bezorgd aan. Is er iets, wat ik voor u doen kan, mr. Roric, nu u morgen vertrekt? Roderick stak de trouwakte haastig in zijn zak. Hij veegde zijn klam-bezweet voor hoofd met zijn zakdoek af; hij had een ge voel alsof hij stikken zou. Neen, dank je, Blunt. Er is plotseling verandering in mijn plannen gekomen. Ik vertrek niet. Dat doet mij verbazend veel plezier, mijnheer. Ik wilde dat u hier altijd kon blij ven. Er kwam een geforceerd glimlachje op Roderick's gezicht. Dat zal ik ook. Mr. Fergerson heeft een later testament gevonden, dat mij als uni verseel erfgenaam aanwijst. Je wilt het zeker wel aan alle andere bedienden zeggen. Ze kunnen allemaal in diensl blijven als ze dat •willen, J Blunt straalde van blijdschap. Wat ben ik daar blij om. mr. Roric; en ze zullen het allemaal wel heel prettig vinden, mijnheer. Wenscht U soms nog iets mr. Roric. Niets, dank je. Een oogenblik. Je kunt Wel even een telegram voor mij verzenden. Roric ging aan de schrijftafel van zijn vjader zitten en krabbelde bevend een tele- gfam. Laat dadelijk wegbrengen. Ja. mijnheer. Blunt nam het formulier 3an en stapte waardig naar de deur. Neemt U mij niet kwalijk, mijnheer, 3ei hij zich omkeerend, maar ik heb dien flhan weer om het huis zien zwerven. Ik (eloof, mr. Roric, dat we de politie eens êen oogje in het zeil moeten laten houden. Onzin! viel Roric uit. De herinnering aan den gebrekkige gaf hem een onbehaag lijk gevoel. De kerel is een idioot, anders niet. Ik hoorde in het dorp over hem praten. Hij hoorde bij dat circus dat de vorige week hier was. Hij zal geen kwaad doen; laat hem maar gaan. Heel goed .mijnheer. Blunt verlief de kamer en deed de deur achter zich dicht. Hij was een uitstekend bediende, maar had ook de zwakke zijnde, die de meeste van zijn „amtsbroeders" bezitten. Het eerste wat hij deed toen hij alleen was. was het tele gram lezen, dat hij verzenden moest. En wat hij las deed hem groote oogen opzetten: Annuleer beide plaatsen op de Oriënt- boot, die morgen vertrekt Briton. Beide plaatsen! Blur.t krabde zijn onderkin. Ik ben benieuwd wat we nu zullen beleven I De rest van den dag kroop voorbij; het leek een eeuwigheid tot den avond. Roric was een stuurloos schip op een zee van emoties. Zelfverwijt, schaamte en woe de bekropen hem in wilde warreling. Zijn eten raakte hij bijna niet aan. Blunt had hem voorgesteld een flesch champagne to drinken om het onverwachte goede nieuws te vieren. Roric boot hem met onderdrukte woede toe: lk haat dat goed. Maar hij dronk een half glas pure whis ky. Dat scheen zijn zenuwen lot bedaren te brengen; hij werdt rustiger, hij kon weer kalm denken en plannen maken denken over wat hij aan Rosalie zou zeggen als zij elkaar zouden ontmoeten. Hij moest. Hij moest haar vóór dien tijd spreken; nog dienzelfden avond haar vertellen, hoe alle9 veranderd was; dat zij morgen niet zouden wegreizen, dat hij niet langer een arm bedelaar was; dat, 0! de duizend en een dingen, die hem. hoe later het werd, hoe langer hoe moeilijker schenen om be hoorlijk onder woorden te brengen. Hij was nieuwsgierig, hoe zou zij het op nemen; of zij zou gaan schreien, of zii een scène zou maken of zij er op zou slaan, om als zijn vrouw erkend le worden of zij zou weigeren hem le helpen in het ge heim houden van zijn overijld huwelijk. Roric kende een man in Londen, iemand, die een li lel zou erven en een inkomen van vier cijfers die in zijn onbezorgde en roekriooze jeugd het meisje getrouwd had. van wien hij zijn sigaretten kocht. Zij was knap geweest. moer niet. En den man met de toeknmsligen titel had gauw genoeg van haar gekregen; maar zij had niet genoeg gekregen van den loekomstigen lite! en zij had hem een ellendig leven bezorgd. (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 9