TUINMEUBELEN SERREMEUBELEN Wed. P. DE WILDE ZONEN's Deddenhandel AGENDA. BUITENLAND. Nieuwe Rijn 39-40 Telefoon 2158 TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. Vrijdag. Sladszaal (Kleine ziali: Cliopin-voordracht ran mej. Rie Batenburg. 8 uur. Schouwburg: Mosbauer KQnstler-lheater. „De gebroeders Karamazoff". 8 uur. Zaterdag. Sladszaal: Dansavond ten bate van de vrouwen-zwemsport. Wijkgebouw Langestraat 67—69: Ten toonstelling van werk leerlingen cursus handenarbeid. Van 3 tot 4 uur nam. Dagelijks. „Casino-bioscoop". H oogewoerd: Voor stellingen te 8 uur. Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur kinder- en (amilie-matinée. „City-theater". Haarlemmerstr.: Bioscoop voorstellingen te 8 uur. 'a Woensdags en 's Zaterdags malinée te 2 uur. „Luior-theater", Stationsweg: Bioscoop- en Variété-voorstellingen Dagelijks te 8 uur. 's Woensdags en 's Zaterdags matinée te 2 uur. Den Haag (Scala): Bouwmeesters revue „Nou nog mooier!" 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apoheken wordt van Maandag 2 lot en met Zondag 8 Mei a s. waargenomen door de apotheek van den heer W. Pelle, K.-Rapen- burg 12, telefoon 594. Om circa kwart over vijf gistermiddag passeerde met zeer groote snelheid de eerste z.g. „train bleu", de luxe trein, die met ingang van 15 Mei dagelijks lusschen Am sterdam en Parijs v.v. zullen rijden en waarin passagiers tegen betaling van een toeslag toegang hebben. De trein, die giste ren passeerde, bestond uit zeven wagens en een bagagewagen. De rijtuigen zijn van buiten blauw en wit gelakt. De machine voor den trein van gisleren, die uilsluitend met genoodigden uit Parijs was gekomen, was gepavoiseerd met drie rood-wit-blauwe vlaggen. Van het station woei eveneens de driekleur. Om precies 11.59 kwam de Pullman-trein weer terug door onze stad en ging met groote snelheid terug naar de Lichtstad. Onder verwijzing naar de in dit Blad voorkomende advertentie, verzoekt men ons er op te wijzen, dat hedenavond om zeven uur do heer Dirkse zijn zaak in vruchten, comestibles, koek en biscuits, bekend onder den r.aam „het Verkade-huisje" en gevestigd aan de Haarlemmerstraat 75, heropend. De winkel is verbouwd en ziet er prachtig uit. Een dorado voor den gastronoom!•- Sinds Maandag wordt vermist de heer N. L., langer dan 25 jaar werkzaam bij de firma S. R. te Leiderdorp, waar hij een functie van vertrouwen bekleedde. Tot dus verre verkeert men omtrent den persoon in onzekerheid. Gisteravond werd bericht uit Arnhem gezonden, dat hij daar gezien was Door het bestuur der Lcidsche Zwem- club wordt een circulaire verspreid, waarin het nut van beoefening der zwemsport onder toezicht wordt betoogd, waarvoor de aan dacht wordt gevestigd op de Leidsche Zweminrichting aan den Hooge-Rijndijk. Hedenmorgen omstreeks 7'/« uur werd mej. C. G. v. S. op de Haarlemmerstraat door een motorrijder aangereden. Zij kreeg een lichten 9laapwond en kon na door een arts te zijn verbonden verder gaan. Mej. J. v. W. is gisteren om circa half twaalf omgevallen met een trapje .waarop ze j stond glazen te wasschen. Zij liep een bloe- j dende hoofdwonde op en werd door den E. H. D. verbonden. Op de Hoogewoerd is gistermiddag de vrouwelijke studente mej. F. W. L. E. B. door een auto aangereden. De aanrijding liep zonder ernstige gevolgen af. Om half één gistermiddag werd de arbeider A. v. d. W. tijdens het lossen uit een schuit, van cementen putringen, getrof fen door een ring die in stukken brak en uit den takel viel. De man gevoelde aan vankelijk slechts weinig pijn en begaf zich begeleid door een collega naar zijn woning. Daar onderzocht dr. Delbaere hem, die het gewenscht achtte de man per brancard naar het Academisch Ziekenhuis te laten DE ALGEMEENE TOESTAND. De economische conferentie. In de namiddagzitting der economische conferentie gaf prof. Dano l'zzua van de Universiteit te Santiago (C'hili) ecnige economische beschouwingen, waarin ze kere Z.-Amerikannsehe toestanden toege licht werden. Nadien gai Sir Max Musspratt, de voor zitter der Engelsche industricele Vereeni- ging, een referaat over den toestand, die in Engeland ontstaan is door de snelle in- dustriecle ontw.kkobng, waarbij hij wees op de afhankelijkheid, waarin Engeland van de overzeesrhe landen verkeert, wat do verzorging mot levensmiddelen betreft. Voor Engeland hebben de overzeesche handel, de uitvoer van manufacturen en de handelsvloot grooteie beteekenis dan voor andere landen De Daoorlogsperiode heeft in Engeland een ernstig crisis ver oorzaakt. Engeland heeft bet grootste be lang bi] de stabdiseering der economische verhoudingen en de vergrooting van de koopkracht der geheele wereld. Het zal elk streven in die richting ondersteunen. De Zwitsersche gedelegeerde Léopold Dubois, president der Zwitsersche Bank- vereeniging, betreurde, dat aan het valu tavraagstuk niet voldoende aandacht is ge wijd in het program der economische con ferentie. Eenige landen hebben ecu stabi lisatie voor de wet ingevoerd, andere lan den verheugen zich in een feitelijke stabi lisatie der valuta, dio langs natuurlijken weg is ontstaan uit hun buit-enlandsche handelsbalans en uit het natuurlijke kapi taalverkeer met het buitenland. De econo mische wederopbouw van de handelsver dragen en de stabilisatie der deviezen en koereen kan echter slechts dan overal verzekerd worden, wanneer men terugge keerd ia tot een stabiel eti gezond geld wezen. De Zwitsersche gedelegeerde druk te de boop uit, dat deze gezichtspunten niet verwaarloosd zullen worden bij de be raadslagingen in de commissies. Een ver dere ooizaak der wankele economische ven-houdingen van vele Europcesche lan den is verder te zoeken in den korten duur der tegenwoordige handelsaccoorden en economische overeenkomsten. Industrie en handel kunnen onder dergelijke voorwaar den geen normale programma's opstellen. Jammer genoeg treden, zelfs in den aller- laatsten tijd in invloedrijke landen, sterke neigingen aan den dag om de douanerech ten te verhoogen en de economische bar rières te verhoogen. De landen, die ge dwongen zijn hun uitvoer te beperken, zijn noodgedwongen verplicht ook hun invoer in te krimpen. Op deze wijze komt men echter tot een achteruitgang van het in ternationale ruilverkeer. Dubois is overtuigd, dat de conferentie geroepen is om aan de economische toena dering der volkeren gTOOte diensten te be wijzen. Hierop laa de voorzitter een telegram met gelukivenschen voor van het Pan-Ame- rikannsche handelscongres te Washington. Urzia, die namens verschillende Z.-Ame- rikaansche delegaties sprak, wees op het groote belang van het vrijhandelsbeginsel. Namens het I.V.V. sprak Jouhaux (Frankrijk), die betoogde, dat in de na tionalistische strekking van het economi sche leven van verschillende landen de kie men van toekomstige oorlogen liggen. Ook op economisch gebied moet dus ontwa pend worden. Spreker wenscht de oprich ting van een internationaal economisch bureau. Verder moet een internationale conventie gesloten worden, die een verdere verhooging der douanerechten belet. Daarna kwam de Hollandsrhe oud-mi nister van finanriën, Colijn aan het woord. Hij bepleitte grootere eenvormigheid in de handelsverdragen en een langeren gel digheidsduur. Als laatste sprekeT zette de vice-voor- zitter dor Belgische Kamer, Tibaud, uit een, dat de landbouw op voet van gelijk heid met de industrie behandeld moet worden. BELGIE. Militaire besprekingen met Frankrijk. Omtrent de Fransch-Belgische militaire besprekingen betreffende het in staat van verdediging stellen van de Belgische Onster en Noordoostergrens, vernemen wij uit de beste bron, zegt de „N. R. Ct.", dat deze wisselingen van gedachten en onderhande lingen, welke zoowel te Parijs als te Brussel plaats hadden, tot een volledig theoretisch accoord tusschen de beide legerstaten hebben geleid. Met de practische uitvoering van het nieuwe plan zal echter nog niet zoo heel spoedig een begin kunnen worden gemaakt, omdat de regeering het niet gewenscht acht daar zij een nederlaag blijkt te vreezen thans reeds bij wijze van een amendement een eerste crediet van 12 millioen francs voor het herstel van sommige forten der vesting Luik aan de Kamer te vragen. Een dergelijk amendement zou bet geheele militaire vraagstuk, de vermindering van den diensttijd inbegrepen, te berde kunnen bren gen, wat de regeering wil voorkomen. Het is dan ook zeer waarschijnlijk, dat do kwestie der grensverdediging niet meer in dezen zittijd ter sprake zal komen en tot na het zomerreces, d.i. tot November a.s. zal worden verdaagd. DUITSCHLAND. Audiënties bij Hindenburg Een vereeniging ontbonden. Hindenburg heeft gisteren vele audiën ties verleend. Hij ontving de leiders van den St-ahlhelmbond, die den president, als eerelid van den bond, de belofte van trouw en de groeten overbrachten van de front soldaten, die Eateixlag en Zondag te Ber lijn zullen vergaderen. Verder heeft hij het bezoek ontvangen van het praesidium van het buitenland-in stituut te Stuttgart. De heeren overhan digden den president, als teeken van dank baarheid voor den steun, dien hij steeds verleend heeft aan den samenhang der Duitschers in het buitenland met het va derland, het eerste exemplaar van den „Duitfichcn ring" die door genoemd insti tuut als insigne voor de verdiensten jegens de Duitschcre in het buitenland inge voerd is. Bij de fouilleering van de deelnemers aan een nationaal-socialistische vergade ring, waarin een predikant ec de redacteur van de Duitsch-nationale „Lokal Anzei- ger" ernstig werden mishandeld, heeft de politio een groot aantal dolken, revolvers, ploertcndooders cn boksbeugels in beslag genomen. Negen-en-twintig nationaal-socialist en werden gearresteerd. De politie-president van Berlijn heeft in overleg met den minister van binnenland- sche zaken in Pruisen besloten de Berlijn- sche afdeeling van de nationaal-socialisti sche arbeiderspartij te ontbinden. ENGELAND. De vakvereenigingswet in 2e lezing aangenomen Ver kiezingen in Ierland. Het debat over de Vakvereenigingswet werd gisteren voortgezet in het Lagerhuis. Snowden (arb.l zeide over de bepaling, o de algemeene staking onwettig ver klaart, dat een algemeene staking reeds onwettig was onder de bestaande vakver- eenigingswet. Men heeft gezegd, dat het 1 doel van de wet was om pressie op ae regeering te voorkomen, doch dat er niet geraakt zal worden aan het stakingsrecht. Snowden beweerde, dat het ontwerp zon der twijfel een sympathie-staking onwettig maakt. Het doel van elke staking is pressie. Het is onmogelijk een arbeidsgeschil tot één industrie te beperken en indien het onmogelijk gemaakt wordt om den druk te vermeerderen door een sympathiestaking, dan wordt het stakingswapen onbruikbaar Snowden gaf toe, dat een algemeene staking altijd ondoeltreffend zal zijn qua industrieel wapen en wees er op, dat hjj tijdens zijn geheele openbare carrière altijd gepleit heeft voor een organisatie, waardoor de industrieel conflicten opgelost zouden kunnen worden zonder den handel in de war te sturen. Dit is waarom hjj dit ontwerp betreurt, welks indiening de positie van mannen als hjj moeiljjk zoo niet onmogelijk maakt. Hoe kunnen wij voor het pubüek verschijnen, nu wjj een beroep doen op een beteren geest in de industneele wereld? Er is slechts één middel om de algemeene staking te voorkomen, en dat is een organisme tot stand te brengen, waardoor de industrieole geschillen geregeld kunnen worden door de rede en niet door geweld. Ik weet, besloot Snowden, dat het ijdel is om een beroep te doen. Het wetsontwerp zal aangenomen worden en wet worden, doch deze wet zal het land duurder te staan komen dan een algemeene staking. Lluyd George, de leider der liberalen, zeide, dat zonder twijfel de bestaande Vak- vereenigingswet wijziging en verduidelijking behoeft, doch zjjn bezwaar is, dat het nieuwe ontwerp de vroegere dubbelzinnigheden niet wegneemt en er nieuwe in het leven roept. „Ik verzet mjj niet tegen dit ontwerp, uit sluitend wegens de redactie of omdat eenige artikelen onrechtvaardig en unfair zijn. Ik verzet mij er tegen, omdat het in dit stadium, wanneer wij hard aan het ploeteren zjjn om onzen handel te herstellen, wanneer het yolkomen herstel afhangt van den goeden wil en de samenwerking tusschen werkgevers en arbeiders, buitengewoon dwaas is om een uitdagend en verbitterend wetsvoorstel in to dienen van dien aard." De premier heeft de beteekenis der wet in 4 punten samengevat: I. er mag geen algemeene staking afgekondigd worden; 2. er mag geen schrikaanjaging plaats hebben; 3. ook mag er geen vreedzame dwang uit geoefend worden om bijdragen te storten voor een politieke partij en 4. partijpolitiek is onder ambtenaren niet geoorloofd. Lloyd George kent niemand, die deze beginselen zou willen bestrijden, doch het ontwerp gaat veel verder dan dat en het wendt het voor wendsel aan van de tekortkomingen der vorige wet om onrechtvaardigheden in bet leven 'te roepen. Lloyd George beweerde, dat de voorgestelde wet om een aigemeone staking te verbieden, gebruikt kon worden niet slechts om stakingen in aanverwante industrieën, doch ook om de stakingen ia bepaalde industrieën onmogelijk te maken. Hg baalde als voorbeeld de mijnstaking aan van het afgeloopen jaar, van welke men had kunnen beweren, dat zij niet slechts de steenkoolindustrie stillegde, doch ook de spoorwegeu en de staal- en ijzerfabrieken, ten einde dwang uit te oefenen op de regeering om tusschenbeide te komen. Wan neer men zich op dit standpunt plaatst, kan elke afzonderlijke Btaking verboden worden. Verre daarvan, dat de algemeene staking van het afgeloopen jaar de positie van den premier zou hebben verzwakt, heeft zij 'deze versterkt, want de algemeene staking is een uitgesproken en vernederende mislukking ge worden en Lloyd George kan zich niet voor stellen, dat de vakvereenigingen ooit van een herhaling zouden droomen. Algemeen is erkend, dat zij onwettig was. De regeering heeft niet in de noodzakelijkheid verkeerd om de volmacht te gebruiken, die haar verleend was. Lloyd George zeide tot slot: „Gij kunt beslag leggen op alle fondsen van de vak vereenigingen, haar leiders gevangen zetten, haar politieke fondsen verminken en gij kunt veel meer doen dan dat, doch gij kunt de arbeiders niet dwingen om beter te werken en productiever te werken, door welke „act of parliament" ook, die gij aannemen laat. Dit hangt slechts van één ding af en dat eene ding is „goodwill". 'Ihomas sloot den aanval der arbeiders partij met een rede, waarin hij verklaarde, dat de wet partijdig is en schadelijk voor de edelste belangen van het land. Hij betoogde, dat zij de taak der vakvereenigingsleiders zou bemoeilijken, die slakingen trachten te vermijden door onderhandelingen: hij be weerde dat de wet de positie van de arbei ders bij de onderhandelingen zou ver zwakken. Inskip, de procureur-generaal, zeide, dat het beginsel, dat de wet belichaamt, is dat geen gemeenschap in leven kan blijven, die een macht duldt, die sterker is dan zij. De strekking der wet is de arbeidsomstandig heden in hun eigen industrie te verbeteren, vrij zijn om te staken, zelfs indien daar door dwang wordt uitgeoefend op regee- ring en gemeenschap. Hij verzocht alle leden om hun medewerking om de onduide lijkheden uit de wet te verwijderen, zoodat zij de beginselen, die er in neergelegd zijn, zuiver weer geeft. De molie der arbeiderspartij tol verwer ping der Vakvereenigingswet. werd daarop verworpen met 386 tegen 171 stemmen waarna het ontwerp in tweede lezing werd aangenomen. Cosgrave, de eerste-minister van Zuid- lerland. deelde mede, dat de datum voor ontbinding van het parlement op 24 of 25 Mei is vastgesteld. De nieuwe verkiezingen zullen in de lste helft van Juni gehouden worden. ITALIË. VRIJWILLIGE LOONSVERLAGING. Naar de Milaneesche correspondent van de „Times" aan zijn blad meldt, heeft Tu- rati, de secretaris-generaal van de fascisti sche partij, telegrafisch aan Mussolini laten I RECLAME. 2226 weten, dat 20,000 landarbeiders uit het dis trict Brescia, vergaderd op een indrukwek kende bijeenkomst, een loonsverlaging van 10 percent neerkomende op 21/» lire per dag hebben aanvaard. Zij hebben dit, naar Turati zegt, gedaan om de politiek van herstel van de waarde van de lire te steu nen en de verlaging van de kosten van levensonderhoud te verhaasten. De „Popole d'Italia" stelt de Bresciaan- sche landarbeiders ten voorbeeld aan de patToons en aan de fabrieksarbeiders, die in deze dagen angstig zoeken naar een punt van evenwicht. De politiek van herstel van de lire, zegt het blad, moet gevolgd worden door een periode van pijnlijke normalisatie, welke gemakkelijker zal te bereiken zijn als overwegingen van louter zelfzucht terzijde worden gesteld. GRIEKENLAND. Grensincident met Bnlgaarsche komitadzjis. De te Athene verschijnende bladen mel den dat eenige Bulgaarsche komitadzji- benden de Oost-Thracische grens over schreden hebben en bij een poging om een spoorweg op te blazen in conflict geraakt zijn met Griekscbe troepen. Er ontstond een hevig vuurgevecht, waarin aan beide zijden ettelijke d< oden vielen en een groot aantal personen gewond werden. De Grieksehe regeering heeft onmiddel lijk omvangrijke maatregelen getroffen om een herhaling van dergelijke incidenten te voorkomen. VEREENIGDE STATEN. De strijd tusschen Mellon en Churchill. Ondanks de weigering om het debat over de schulden langs diplomatieken weg voort te zetten, heeft Mellon gisteren toch weer een uitvoerige verklaring gepubliceerd, waarvan de inhoud ais volgt weergegeven wordt De cijfers der Britsche nota zijn blijk baar gebruikt in de beteekenis van een technische boekhouding. Posten als de be talingen voor oorlogsleveranties worden door de Engelsche regeering niet be echouwd als vermeerdering van de inkom sten der schatkist onder het hoofd der oorlogsschulden. Dit is de werkelijke oor zaak van het schijnbaar verschil. Er moet een verschil ontstaan, wanneer het Ameri kaan sche dept. van de schatkist bij de be dragen, vaji Duitschland ontvangen, daar onder alle betalingen begrijpt, terwijl de Engelsche regeering zich beperkt tot de eigenlijke schadevergoedingsbetalingen en de Belgische oorlogsschulden. Onder deze omstandigheden is er geen verschil wat de feiten betreft, er ia slechts een ver schil van standpunt. In het Engelsche Lagerhuis werd aan den kanselier van de schatkist gevraagd of hij wist, dat Mellon zijn verklaring, dat Engeland meer van de geallieerde landen ontving, dan het aan de Vereenigde Staten betaalde, herhaald had en dat die verklar ring veel kwaad deed aan Britsche belan gen in Frankrijk en Italië. Churchill ant woordde, dat de regeering door een uit eenzetting in het parlement en door een nota haar opvattingen ten deze uiteenge zet had. Hij kon niet zien hoe de regeering had kunnen vermijden de stappen te doen, die zij gedaan had. RECLAME. Dagelijksche mond- en tandenverzorging met O dol is de grondslag voor mooie en gezonde tanden. De smaak van het Odol is heerlijk verfrissch e n d. 2175 DE ECONOMISCHE CONFERENTIE. MOSKOU, 6 Mei. (Reuter). De sovjet- regeering eischt wijziging der bescher mingsmaatregelen van de Russische dele gatie le Genève, daar zij anders terugkeert. GENEVE, 6 Mei. (Zwitsersch Tel. Ag.) Uit de lijst der ingeschreven sprekers blijkt, dat de leider der Russische dele gatie Obolenski Ossinski alsook Sokolnikof morgen het woord zullen voeren, welke gebeurtenis door do conferentie met span ning wordt tegemoet gezien. Het woord werd heden gevoerd door Norman Hill en Robbinson. DE ONLUSTEN IN BRITSCH-INDIË. LAHORE, 6 Mei (Reuter). Het aantal slachtoffers tengevolge van de schermutse lingen, die eenige dagen geleden hebben plaats gehad tusschen Mohammedanen, Hin does en Sikhs, wordt bjj elkaar geschat op 14 dooden en 103 gewonden. De gevalle-, van aanvallen om persoonlijke redenen ma. ken het zeer moeilijk een geregeld onderzoek te openen; daarom zal het noodig zijn voor eenige dagen een patrouille-3ysteem in te stellen met een gemeenschappelijk centrum. Aan lieden, die binnen de maren der stal bljjven is bevel gegeven voor 8 nur 's avonds thuis te zijn. UIT CHINA. SHANGHAI, 6 Mei. (V. D De vroeger! minister Wil heeft de portefeuille van bui. tenlandsche zaken in de nationalistische regeering te Nangking aangenomen. MAC DONALD'S ZIEKTE. PHILADELPHIA, 6 Mei. (Reuter). Ver- ontrustende geruchten, die de ronde deden ten aanzien van de ziekte van Ramsay Macdonald worden heden door zijn genees heer tegengesproken. Deze verklaart dat de oud-premier aan geen enkele chronische organische ziekte lijdt; de besmettelijke keelontsteking vermindert in hevigheid, de ziekte heeft een normaal verloop, de patiënt gaat uitstekend vooruit en door rust en kalmte zal hij weer volkomen op krachten komen. TOCH EINDE VAN DEN STRIJD IN NICARAGUA. MANAGA (Nicaragua), 6 Mei. (Reuter). Hoewel het niet gelukt is, bij de conferen. tie te .Tipitapa met Stimson, den persoon lijken vertegenwoordiger van Coolidge, tot een definitieve regeling te geraken, heelt Moncada, de aanvoerder der liberale troe pen, bekend gemaakt, dat hij bereid is de wapens neer te leggen. Het schijnt zeker, zeide Moncada, dat Amerika gereed is de wapens tegen ons op te vatten als de strijd voortduurt, en ik ben dus bereid mijn troe pen te gelasten hun wapens neer te leggen en die aan de Amerikaansche troepen uit te leveren. Daar het aanblijven van Dia; als president op Amerika's program staal, kunnen wij ons daartegen niet verzetten, maar wij teekenen geen vredesverdrag waarin die bepaling is vervat. Wij zijn door overmacht gedwongen den strijd te staken, doch wijl daaruit de vrede zal voortkomen, zullen wij al onze krachten er aan wijden om te helpen de orde te herstellen, opda! de liberalen op eerlijke wijze de overhand krijgen bij de verkiezingen, die onder Ame rikaanse!» oppertoezicht gehouden zullen worden. DE OVERSTROOMING DER MISSISSIPPI. NIEUW ORLEANS, 6 Mei. (Reuter). De zware regens die gedurende het jongste etmaal gevallen zijn, hebben de ellende van de watersnoodslachloffers in de over- slroomde streken nog erger gemaakt Treu rig wordt de toestand in de vluchtelingen kampen, waar boeren en stedelingen bij el kaar gehurkt zitten onder reepen linnen, die van den eenen boom naar den anderen zijn gespannen of saamgepakt zitten in tenten .die slechts op half zooveel menschen zijn berekend. Het leger der dakioozen wordt reeds op 250.000 geschat. Bijna een half millioen acres vruchtbare suiker- en katoen-akkers zijn reeds bedekt door het rustelooze water, dat zelfs over punten stroomt, zoo hoog gelegen, dal zij nog nim mer door den waterspiegel werden bereikt In Louisiana alleen slaan 3 millioen acres onder water. ONTSPORING BIJ LUTTERADE. Een naar de Staatsmijn „Maurits" gaand* ledige kolentrein, geraakte even voorbij den overweg Groenstraat te Lutterade uit de rails. Een van de achterste wagens kan telde. Het duurde geruimen tijd voordat dc wagens weer in het spoor waren, zoodat het verkeer tusschen Sittard en Beek eenig* vertraging ondervond. DE CHINEESCHE KWESTIE. Door het Partijbestuur van de Comni Partij Holland ie een telegram verzonden aan den Minister van Koloniën, waarin zij de onmiddellijke terugroeping van den kruiser „Sumatra" uit China en van de ge/heele Europeesohe gewapende macht Indonesië eischt, terwijl voorts testeerd werd tegen het optreden van de politie te Samarinda, waarbij 12 Chinee®* gedood werden, waarvoor het de Indische regeering aansprakelijk stelt. Jhr. Mr. U. W. F. VAN PANHUYS t Hedenochtend, nadat hij nog slechts en- kele oogenblikken tevoren in zijn wer*. mer bij den Hoogen Raad der Nederland' was binnengetreden is plotseling in J kracht zijn9 levens overleden Jhr. Mt. tT F. van Panhuys. Griffier bij dit Rechts^* lege. Gedurende meer dan 20 jaren is de than' ontslapene aan den Hoogen Raad verbond* geweest. rg Jhr. van Panhuys. die den len Juni 10 te Zwolle werd geboren, studeerde in rechlen aan de Leidsche Universiteit. *aS hij 16 December 1902 promoveerde Na -prsl gedurende eenige jaren als ambtenaar zijn weTkzaam geweest aan het departed11, van Justitie, werd hij in 1907 benoemd substituut-Griffier bij den Hoogen 2—1

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 2