No. 20596 LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 6 Mel Vierde Blad Anno 1927 GEMENGD NIEUWS. INGEZONDEN. SCHEEPSTIJDINGEN. KUNST EN LETTEREN. WETENSCHAPPEN. RECHTZAKEN. NI VA TANDPASTA RADIO-PROGRAMMA. 'de moord aan het bezuidenhout. De man die bekende en het toch niet gedaan heelt De Haagsche, Rotterdamsche en Zwijn- drechtsche politie hebben de vorige week een drietal drukke dagen gehad toen ze dachten den al zoo lang gezochten moorde naar van het Bezuidenhout te pakken te hebben. Dag en nacht is gewerkt, om een aantal merkwaardig kloppende gegevens door den dader zeil aan het licht gebracht, te controleeren en te toetsen, het resultaat van alles was echter, dat de arrestant, die de schuld op zich had genomen, Vrijdag nacht plotseling in schreien uitbarstend, moest toegeven maar een rol te hebben ge speeld «n zoo onschuldig aan den moord te zijn als een pasgeboren kind. Zucht om zich belangwekkend te maken had hem, verslin- der van detective-verhalen, er toe gebracht de rol van moordenaar te spelen. Eenigen tijd geleden kwam bij de politie te Rotterdam een brie! in, geteekend Louise de P. (de familienaam niet voluit), waarin werd medegedeeld, dat als men den moorde naar van mevr. Wilk wilde vinden, men maar eens moest zoeken aan een met name tenoemden weg onder Zwijndrecht. Natuur- Jjk wordt in een zaak als deze geen enkele kleinigheid veronachtzaamd en dus werd de politie te Den Haag met den briel in kennis gesteld en kreeg de politie te Zwijndrecht opdracht een onderzoek in te stellen. Op het aangegeven adres bleek echter een eerzame landbouwer te wonen met zijn vrouw en de dienstbode en knecht, die qllen te goeder naam en faam bekend stonden en op wiens gedrag niets viel aan te merken. De aanwij zing werd dus als zonder beteekenis be schouwd. Maar eenigen tijd later werd in Zwijn drecht ingebroken, bij welken inbraak brand was gesticht.. Er was in den laatsten tijd her haaldelijk in het tegenover Dordrecht gele gen plaatsje ingebroken en de politie toog weer ijveng.aan het zoeken. Een dochtertje van de bewoners van het laatste pand, waar de inbraak met brand stichting had plaats gehad, had den avond te voren den knecht van den landbouwer K., zelf genaamd v. B., in de buurt van baar wo ning gezien. Zij deelde dit mee aan de poli tie, die v. B. aanhield, vingerafdrukken nam tn tot de conclusie kwam, dat v. B. den brand had gesticht. v. B. békende de inbraak en deed dat in een fantastisch relaas. Hij had omgang met twee vrouwen van verdachte zeden te Rot terdam, die 's nachts per auto uit de Maas stad kwamen, met hem de inbraken pleegden en dan 's morgens voor dag en dauw weer naar Rotterdam togen. Naar de namen van zijn vriendinnen gevraagd, gaf v. B. op Agatha V. en Louise de P. Die laatste naam riep bij de Zwijndrecht- sche politie de herinnering weer op aan den ingekomen brief betreffende den moord in Den ilaag. - - Den boerenknecht werden de duimschroe ven aangelegd en..... hij bekende er aan debet te zijn. De Haagsche politie werd on middellijk op de hoogte gebracht en commis saris Kramer nam persoonlijk het verdere onderzoek ter hand. v. B. verklaarde per auto naar Den Haag te zijn gegaan met zijn twee vriendinnen, zij waren naar binnen gegaan in de woning van de ongelukkige vrouw, hadden haar gedood en beroofd, ter wijl hij zelf op den uitkijk stond en spoor slags was men met den buit van f 72 weer naar Rotterdam getrokken. Het kwam er nu op aan de twee vrouwen te Rotterdam te vinden. Merkwaardig vooral was het, dat op een dag in December of Januari, dat wist boer K. zich niet zoo pre cies meer te herinneren, v. B. eenmaal des Zaterdags verlof had gevraagd om naar Den Haag te gaan en des Maandagsmiddags was terug gekomen Men herinnert zich, dat de moord op een Maandagmorgen is geschied. De Rotterdamsche recherche, die al dade lijk niet veel geloof aan de verhalen van v B. sloeg, heeft haar uiterste best gedaan om de twee vrouwen te vinden. De arrestant had een- adres op den Schiedamschen dijk opgegeven, waar hij des nachts met de vrou wen vertoefde. Op dat adres bleek echter een kleine drukkerij te zijn gevestigd. En wie men ook vroeg yan alle met de bevolking van den Dijk vertrouwden, vrouwen wier' naam geleek op de opgegevene, of wier signalement klopte met de beschrijving, die v. B. gegeven had, bleken onvindbaar. Wel was weer juist een ander gedeelte van 'smans relaas, n 1. dat hij een maand lang met een der vrouwen zijn en haar fiets ge stald had ergens op den Linker Maasoever. Toen men v. B. het vuur wTat nader aan de schenen ging leggen, is hij na een lang durig verhoor door de mand gevallen en deed hij de bekentenis zelf het gruwelijk feit te hebben gepleegd. Wel was een der vrouwen naar den Haag meegeweest, had zij in haar tasch de bijl meegedragen, waarmede de winkelierster was afgemaakt. Zelf had hij de winkelierster zestien slagen met dat voor werp op het hoofd gegeven. Men moest in Zwijndrecht maar eens zoeken, daar lagen in zijn koffer een met bloed bevlekte jas en broek en een gabardine pet. Onmiddellijk deed de Zwijndrechlsche politie huiszoeking en inderdaad kwamen de kleeren, die de sporen ervan droegen, dat men gepoogd had ^e uit te wasschen, met bloed bevlekt, te voorschijn. Dit was dan toch wel zeer over tuigend. Steeds bleven echter de gezochte vrouwen onvindbaar, het onderzoek werd met kracht voortgezet en toen bleek en daarmee viel het heele verhaal in elkaar dat verdach- te's reis naar Den Haag in December had plaats gehad en niet in Januari. In tegen woordigheid van verschillende rechterlijke autoriteiten en nadat hem een portret was getoond van een te Rotterdam wonende juf frouw V. wier naam dezelfde was als die verdachte had opgegeven, slechts de voor naam klopte nietl heeft hij toen. in het nauw gebracht door de aanwijzingen die te- Een zijn bekentenis pleitten, bekend het heele verhaal te hebben gelogen. De leugen moet zoo overtuigend aan den dag getreden zijn, dat men in Den Haag met het heele geval zich niet verder bemoeien wil; de Zwijndrechlsche politie is daarop met haar arrestant weer huiswaarts getogen. Schrijfproeven hadden bovendien uitge maakt, dat verdachte, zij het met een ver draaide hand, zelf de brieven had geschre ven, die de politie op zijn spoor brachten. Het bloed in zijn kleeren moet bij een of andere slacht daarin zijn gekomen. De Zwijndrechtsche politie heeft den vreemdep fantast, die bovendien ook nog een berooving in Rotterdam op zijn rekening had genomen, welke mededeeling ook al weer on juist is gebleken, en die toch op zijn minst genomen een ernstige psychopaath moet zijn natuurlijk gehouden in verband met de in braken en de brandstichting. (Vad doodelijke aanrijding. Gistermiddag is op den Crooswijkscheweg to Rotterdam de 4-jarige J. F. v. R., ge woond hebbende aldaar, vermoedelijk door eigen onvoorzichtigheid onder een vracht auto geraakt, welke haar met het rechter- achter'wiel over het onderlijf reed. Het meisje, dat zware inwendige kneuzingen had bekomen, is een uur later in het zie kenhuis aan den BeTgweg aan het beko men letsel overleden. zich zelf in brand gestoken. Te Venlo heeft een achterlijk meisje in een onbewaakt oogenblik zich met petroleum overgoten en daarna in brand gestoken. Haar zuster vond haar onder aan de trap, waarvan de ongelukkige waarschijnlijk vluchtend, afgevallen wa9, geheel met brandwonden overdekt. Haar toestand is hoogst bedenkelijk. doodeluk mijnongeluk. Iu de Staatsmijn Hendrik te Brunssura is gistermiddag een gas-compressor uiteen gesprongen. De 23-jarige arbeider C. Baar uit Heerlen was. op slag gedood; hij was ongehuwd. Aan de lelefJon (tusschen Amster dam en Maastricht): lk kan u niet ver staan, u spreekt te luid; wees zoo goed en praat wat zachter. Als u zoo schreeuwt kunnen we de heele telefoon wel missenl (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. rag-orkesl en W. Schulze-Prisca. viool. Dr. Anheisser-inleiding. Daarna tot 12.20: Dans muziek. Königswuslerhausen, 1250 M, en Berlijn, 481 en 566 M. 2.107.05: Lezingen en lessen 7 50: Vroolijk concert. Orkest en solisten. Daarna ..Besuch in dor Nacht". 1- acter van Landau 9.5011.50: Dans muziek. Hamburg. 394.7 M. 11.501.20: Orkest- concert 1 252.10: Kamermuziek 3.354.20: Scènes uit ..Der Trompeter von Sakkingen", opera 5.206.10: Vroolijk concert 7.2011.10: „Der festliche Marsch", door de poliliekapel. Daarna dans muziek. Brussel, 509 M. 4.205.20: Dansmu ziek 5.20: Engelsche les 7.20: Orkest- concert 8.25: Causerie 8.109.20; Dansmuziek. stoomvaabt-hij „nederland". REMBRANDT, 4 Mei v. Amst. te Batavia. SIMALOER, thuisr., 8 Mei" te Genua verw. GROTU'S, thuisr., 8 Mei te Sues verw. JOHAN DE WITT, uitr., 7 Mei te Colombo verwacht. JAN I'z. COEN, wordt Zondagmorgen ca. 7 uur. v. Batavia te IJmuidea en ca. 10 uur te Amst verwacht. rotterdamsche llotd BUITENZORG, thuisr., 8 Mei te Londen verwacht. MADJOEN', Rott. n. Liverpool, pass. 4 Mei Wight. INRULINDE, 8 Mei v. Rott. te Batavia verw. PATRIA, uitr., 8 Mei bij Perim verwacht. holland-amerika-lun. GAASTERDIJK, Rott. n. Pacific Kust, pass. 5 Mei Vlissingen v. Antwerpen. WESTEKDIJK, 4 Mei v. Newport News n. Rolt. NOORDERDIJK, 1 Mei v. Los Angelos n. Rott. KIEUW AMSTERDAM, Rott. n. New-York, 4 Mei v. Southampton. DJNTELDIJK, Pacific Kust n. Rott., 2 Mei te Cristobal. LEERDAM, New-Orleans n. Rott., 4 Mei v. Havana. holland—britsch indie lijn KOUDEKERK, uitr., pass. 5 Mei Perim. ja va -newtobk lijn. STADSDIJK, 4 Mei v. Norfolk n. Java. holland - a ustr alië-lijn ARENDSKERK, thuisr., 5 Mei v. Sydney. rotterdam- zuid-amf.mk4 lijn. ALUDRA, uitr., was 3 Mei 300 mijlen Z. v. St. Vincent. ALGORAB. 5 Mei v. Hamburg te Antwerpen. WAALDIJK, uitr., 3 Mei v. Pernambuco. koninklijke holl llotd. ZEELANDIA, uitr., 3 Mei v. Las Palmas. GELRIA, thuisr., 8 Mei te Las Palmas verwacht. kon ned. stoomboot-mij. AMSTERDAM, Chili n. Ams't., pass. 5 Mei Dungeness. stoomv.-maatèch. „oceaan". AGAMEMNON, 2 Mei v. Amst. te Batavia. holland—afrik a-lijn. DJOCJA, uitr., 8 Mei te Teneriffe verw. diverse stoovvaartberichten. ALDERAMIN, 4 Mei v. Hamburg n. Bremen. AMSTEL, 4 Mei v. Stockholm n. Sunds- wall. BERK, 4 Mei v. Alexandria n. Agios Zonnos EMMAPLË1N, 5 Mei v. Narvik n. Rott. JONGE MARIA, Rott. n. Malaga, pass. 4 Mei Finisterre. MAAS, 4 Mei v. Duinkerken te Sunderland. NOORD WIJK, Rott. n. Lissabon, pass. 4 Mei Finisterre. SAN ANTONIO, m. s., 3 Mei v. Fowey n. Sevilla. ZAANDIJK, Diamante n. Hamburg, pass. 4 Mei Wight. AMSTERDAM, Raytown n. Duinkerken, pass. 4 Mei Lizard. BELLATRIX, Montreal n. Rott., pass. 4 Mei Cape Race. HOFPLEIN, Rott. n. Wabana, pass. 4 Mei Wight. KATENDRECHT, Batoum n. Londen, was 4 Mei 8.25 u. v.m. 140 mijlen Z.-W. v. Niton. SLIEDRECHT, 3 Mei v. Houston n. Europa. CALANDSPLEIN, Narvik n. Rott., pass. 4 Mei Kopervick. WITTE ZEE, 4 Mei r. Marseille n. Huelva. Wm. VAN DRIEL Sr., Rott. n. Genua, pass. 4 Mei Gibraltar. BRUNSWIJK, 4 Mei v. Algiers n. Valencia. SLIEDRECHT, 3 Mei v. Houston n. Europa. ALPHARD, 4 Mei v. Quebec n. Antwerpen. nieuwe uitgaven. Wij ontvingen een prospectus van Sche- veningen als badplaats, bevattende ver schillende bijzonderheden over het -hotel wezen onder opgaaf van de diverse tarie ven, enz. Het Meinummer van het fraaie jeugd tijdschrift „Zonneschijn", uitgave W. de Haan, tc Utrecht, bevat wederom tal van aardige verhalen, die. door de jeugd met graagte zullen worden gelezen en waar van de aantrekkelijkheid door smaakvolle illustraties en teekeningen nog wordt ver hoogd. Zoo juist verschenen de „Gids voor School reizen" die dit jaar zijn vijfden jaargang viert. In 1923 verscheen de gids voot het eersl, in een oplaag van 3000 ex. en had toen een omvang van 20 pagina's. De vijfde jaargang is aangegroeid tot 160 pagina's en de oplage is geslegen tot 12.000 exemplaren, Het gidsje wordt gratis en franco ver-« spreid. opgravingen in argos. II. M. de Koningin heeft een aanzienlijke gift doen toekomen aan 't Comité, dat gelden bijeenbrengt voor de Nederlandsche opgra vingen in Argos, waarvan de zesde campagne onder leiding van prof. C. W. Vollgraff in 1928 zal worden gehouden. kantongerecht te leiden. In ons verslag van de zitting van Woens dag j.l. wordt in de zaak tegen Simon Ch en Willem C-, slagers en vleeschverkoopers ti Leiden gemeld, -dat tegen beiden f 25 boete of 10 dagen hechtenis geëischt weid; dit is onjuist, daar de verdere behande ling werd uitgesteld tot 25 Mei. de moord op de prinsengracht. Voor de rechtbank te Amsterdam heeft terecht gestaan de 45-jarige reiziger A. J. H. B., terzake, dat hij te Amsterdam op of omstreeks 15 Januari ter uitvoering van zijn te voren beraamd plan om Johanna S. opzettelijk en met voorbedachten rade vül het leven te berooven, haar mei een mes verscheidene snij- en steekwonden heeft toegebracht in haar hals,"gelaat en borst, tengevolge waarvan deze vrouw aan ver bloeding is overleden. Het O. M. eischte veroordeeling van ver dachte tot 8 jaar gevangenisstraf. De verdediger, mr. J. de Vrieze, pleitte clementie. RECLAME. smaakt als room 1515 commissionair in effecten gearresteerd. De politie te Amersfoort heeft in arrest gesteld den commissionair in effecten L. aldaar, die verdacht wordt van verduiste ring van een geldswaardig stuk Nederland sche staatslecning 1923 groot f 1000, welk stuk aan hem. was toevertrouwd. Hij wordt ter beschikking van de Ulrechtsche justitie gesteld. auto en kinderwagen. Toen gistermorgen mej. Van E. uit Leer dam zich met een kinderwagen met een kind van één jaar ongeveer er in zich naar het naburige Acquoi (gem. Beesd) begaf, werd ze aan de Iluygensteeg achleropgere- den door een auto bestuurd door den heer W. van Driebergen. Waarschijnlijk heeft de vrouw op het laatst nog willen oversteken en trachtte W. door vermeerdering van vaart een botsing te voorkomen. Dit gelukte echter niet; vrouw en wagon werden gegre pen en de laatste met het kind eenige me ters meegesleurd. De wagen was totaal ver nield doch het kind kwam er* met eenige onbeduidende schrammetjes af. Mej.' Van E, werd met een dijbeenfractuur en eenige hoofdwonden naar het ziekenhuis te Leer dam vervoerd. Haar toestand baart geen zorg. Een onmiddellijk ingesteld politie onderzoek heeft uitgemaakt dat W. geen schuld heeft. een klacht bij de spoorwegen ingediend. Omtrent de botsing op den bewaakten overweg bij Nymegen verneemt De Gelder lander, dat door de directie der Quick- oiiderneming een klacht en tevens een eisch tot schadevergoeding bij de directie van de Staatsspoorwegen, in verband met het ernstig aanrijdingsongeiuk op den bewaakten spoorwegovergang, is ingediend. branden. Op de Woldberg, nabij Sleenwijk is, waar schijnlijk door vuurtjes branden door kinde ren; een heclare bosch. behoorende aan den heer J. Rijkeboer, te Sleenwijk, verbrand. padvinder-oplichter. Maandagavond meldde zich bij de be stuursleden van de plaatselijke afdeehng van de Nederlandsche Padvindersvereeni- ging te Emraen een welverzorgd, in volle dige padvindersuitrusting gekleede jonge man, versierd met verschillende onder scheidingsteekenen. Hij diende zich aan als hopman Van Boom uit Antwerpen en ver toonde verschillende legitimatiebewijzen op diens naam gesteld. Zijn optreden wekte onmiddellijk vertrouwen en een der be stuursleden was dadelijk bereid den hop man, die, naar hij zeide, een voetreis door Nederland en Duitschland wilde maken, gastvrijheid te verschaffen. Hopman Van Boom was zoo vriendelijk als tegenpresta tie zich bereid te verklaren eenigen tijd den padvinderstioep te Emmen, die door het vertrek van c*en vorigen leider niet kon oefenen, eenigen tijd te commandee- ren. hetgeen geschiedde, totdat gisteravond toen de troep van een avondoefening te rugkeerde, de Emmer padvinders moesten aanzien, dat de nieuwe commandant door den burgemeester en den Tijksveldwachter werd gearresteerd. Woensdag werd namelijk door een klei nigheid argwaan gewekt, tengevolge waar van de politie een onderzoek insteJde. het geen uitwees, dat „hopman" Van Boom zich te Amsterdam aan flesschentrekkerij en oplichting heeft schuldig gemaakt Hij huurde n.l. voor een paar maanden ka mers, doch vertrok zonder te betalen, na dat hij een bevriende familie van zijn Am- sterdamschen hospes voor een vrij belang rijk bedrug had opgelicht.. Gistermorgen is de hopman, die bleek te zijn de 19-ja- rige Antwerpenaar L., ter beschikking van de Amsterdamsohe justitie gesteld. Hij is echter door de Amsterdamsche po litie niet herkend als de man, dien zij zoekt. Hij is nu op transport gesteld naar Zutphen, waar men ook zijn aanhouding had verzocht. botsing tusschen trein en bus. Gisternacht is op den Liesboschwe^ onder Frinsenhage een groote autobus in botsing gekomen met een goederentrein der Zuid- Nederlandsche Stoomtram Mij. De chauffeur kon nog juist tijdig uit de bus springen, terwijl één seconde later de carrosserie totaal versplinterd werd. Enkele minuten te^ voren was uit de bus nog een geheel gezelschap brui lof t-gangers gestapt, zoodat geen ongelukken hebben plaats gevonden. franse kursussen buiten het schoolverband? In „School en Huis", weekblad voor op voeding en onderwijs, komt het volgende niet onvermakelijke en tegelijk leerzame stukje voor: 't Andere boekje. 'n Neefje van me. wiens vader hem ab soluut ..knap" wil hebben, heeft 2 jaar een Franse kifrsus gevolgd en is nu op z'n twaalfde jaar naar een U.L.O.-school ge gaan. Op een middag komt-ie bij me binnen en er ontspint zich 't volgende gesprek: „En hoe gaat 't op de U.L.O.?" „O. goed". „En met 't Frans?" „We zijn van vorenaf aan begonnen". „Hè, van voren af aan, waarom?" „O. er zijn er 14 in onze klas. die nog nooit Frans geleerd hebben en maar 12 van onze kursus. Toen zei mijnheer: Dan begin nen wé maar heelemaal op nieuw". „Dan bof jij. zeg. Dan zal jij wel alle maal tienen krijgen". „Was 't maar waar We hebben een an der boekje gekregen en daar kan ik ook nog niets van". Toen heb ik tegen dat neefje gezegd: „Daar heb jij dan 'n strop aan". Maar met ergernis berekende ik, dat dat ..andere boekje", gedurende die 2 jaar van 2 uur les p. w.. hem in z'n lOen en llen jaar40x2x 2 160 u. vrijheid gekost heeft. De uren aan huiswerk voor de Franse kursus besteed niet meegerekend. En bovendien 2xf20 f 10 lesgeld naar de maan. Bovenstaande ervaring slaat niet op zich zelf. Wij hopen van harte, dat ze voor vele Leidse ouders "en goede bakn zal zijn. Met dank voor de verleende plaatsruimte. Voor het bestuur Afd.-Leiden Bond van Ned. Onderwijzers, JAC. TJALSMA, voorzitter. G. W. L. Monné. secretaris. RECLAME. 2140 RECLAME. VOORKOMT TANDBEDERF en poetst '5 morgens en 's-avonds met 75 ets per '/i tube. 25ds p. 'A tube. 990 voor zaterdag 7 mei. Hilversum. 1050 M. 12.00: Politiéber. 12.352.00 Lunchmuziek door het Tria- non-Trio 2 003 00: Radio voor scholen. Les in de Astronomie door Prof. A. Nyland, uit Utrecht 6.007.45: Concert door het H. D. O.-orkest 7 45: Polilieber. 10.30: Persber. 8 10: V AR A -avond. Het Klein Concert Ensemble. E. Bomli, viool. A. Kre- lage Jr., piano. Joh Voglschmidt. cello. J. v. Slrien. tenor. Mevr. S. v. Gelderen- de clamatie. 1 Trio no. 8. Haydn. 2. Recit en aria uit ..Die Schopfung". Haydn (tenor). 3. Rede van E. Boekman, voorz. v. d. Amster damsche Soc. Dem. Raadsfractie, over: De Sociaal-democratische Gemeente-politiek. 4. Sonate no. 2. Beethoven (viool). 5. Concert a mineur. SI. Saëns. 6 Rede van E. Boek man, 2e ged. 7a. Ei. bezinne de Mei. Mes- dagh. b. Verbeidend, Spoel c. Het jonge paar Martel-Maus (lenor). 8. Voordracht door Mevr. v. Gelderen. 9. Trio op. 9o, Dvorak. Davenlry, 1600 M. 2.20: Concert. Or kest en R. Gourley. humorist 3.20: Lie deren en duellen door contra-alt en tenor 3 404.35: Orkestconcert. O Thomas, piano 4.35: Kinderuurtje 5.20: Dansmuziek 5 50: Tijds., weerb., nieuws 6.05: Dans muziek 6.20: Lezing: The month's re- views 6 35 Mac Dowell's pianomuziek 6 45: Cricket-wedstrijd 7.05: Concert door de versterkte militaire band. D Vane, sopraan. Bracon. bariton, Salisbury Singers 8.20: Weerb., nieuws 8.40: Lezing: Mr. E. M. Forster 8.55 Militaire band- conecrt (vervolg) 9.5011.20: Dansmu ziek van het Savov Hotel. Parijs .Jtadio-Paris". 1750 M. 9.50 10.20: Concert 11.501.10: Orkestcon cert 4.054.55: Concert. Radio Jazz sym- phonic-band 7 501000: Galaconcert. Damps de Luza. sopraan. Traweel. Grassin. Otero, zang, Jacovacci Heeren Jacownew, viool. Seringes. viool. Herve, zang. Frot. humorist. Martin, bariton. Langenberg, 469 M 12 251.25- Gra- mofoonmuziek 4.505.50: Orkeslcon- cerl 8.209.50: Symphonieconcert .We- De ouderwetsche waschdag be hoort thans gelukkig tot het ver leden, met al het moeilijke zware werk aan de waschkuip! Laat Rinso, het moderne zeep poeder U helpen. Het heerlijk vette sop weekt al het vuil los. Koop nog heden een pak! De Lever's Zeep Mij., Vlaardingen. Een product der Sunlight Zeep Fabrieken R309-2J

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 13