a. s. c. - a. d. o. RECHTZAKEN. PROMOTIE-DEGRADATIE-COMPETITIE Zondag* a.s. 2 uur Voorverkoop: B. A. DEVILÊE - Nieuwe Rijn 26 UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Het ongeval aan de Lichtfabrieken. In de zaak tegen de directeuren van de machinefabriek te Hengelo, de heeren D. W. S. en C. F. S. de derde directeur was, daar hij ten tijde van het ongeval in Amerika ver toefde, niet gedagvaard overwoog het O. M. dat de steiger niet had voldaan aan de eischen van goed en veilig werk. Het O. Ml* achtte de directeuren hoofdelijk aansprake lijk en vroeg veroordeeling tot een boete van f 10 of 2 dagen hechtenis. De verdediger mr. dr. J. M. de Moor uit Enschedé vestigde er de aandacht op dat het niet mogelijk en ook niet wenschelijk was de steiger te bouwen in overeenstemming met de eischen gesteld aan een steiger voor den bouw van huizen. Hij wees er op dat de Al- gemeene Voorschriften van de Arbeidsin spectie als zijnde maatregelen van uitvoe rende ambtenaren rechtskracht missen. Spr. achtte het ten laste gelegde niet bewezen en vroeg ook omdat het algemeen bekend mocht worden geacht dat de directeur van de fa briek bekend staat om de uitnemende wijze waarop zij de sociale wetgeving naleeft, ook omdat de Arb.-Inspectie nimmer te voren een aanmerking over het steigerwerk bij de 700 andere door de firma gebouwde ketels had gemaakt, vrijspraak en ontslag van rechts vervolging. Het O. M. kon zich niet met deze motie ven vereenigen en persisteerde in zijn eisch. Uitspraak over 14 dagen. Simon C. en Willem C., slagers en vleesch- verkoopers te Leiden waren gedagvaard, de eerste, terzake van het voorhanden hebben van niet gekeurd vleesch, in casu een nuch ter kalf en de tweede omdat hij dit vleesch ten verkoop zou hebben gehad. Het voorhanden hebben van het vleesch konden de verdachten niet loochenen, maar dat de laatste het ten verkoop zou hebben gehad, bleven zij ontkennen. Hij had geen winkel. De keurmeesters-opzichters aan het open baar slachthuis, de heeren W. F. Veldhuy- zen en W. Stoelman hadden het vleesch, dat tengevolge eener inval van de politie, zoo als de rechercheur Mom mededeelde, voor het licht was gekomen, onderzocht en bevon den dat het ongekeurd was en daarom in be slag genomen. De politieman verklaarde verder, dat alles er op wees dat het voor de consumptie aan den man zou worden gebracht. De Ambtenaar, die dit ook dacht, meende een voorbeeldige straf te moeten eischen en vroeg tegen elk der verdachten f 25 subs. 10 dagen. Gijs van L., te Oegstgeest, stond terecht wegens een aanrijding met een motorrijtuig op vier wielen van een andere auto, die hem moest passeeren ter hoogte van het Groene kerkje in deze gemeente en waarvoor hij volgens het proces-verbaal niet voldoende was uitgeweken. De aangeredene J. van der Niet uit Den Haag, kon aannemelijk maken dat de schuld bij verdachte lag, aangezien hij behoorlijk was uitgeweken en signalen had gegeven, waarna de Ambtenaar f 10 subs. 10 dagen eischte. A. A. te Leiden had een jongen beneden 'de 12 jaar bedrijfsarbeid laten verrichten. Verdachte was er zich zelf niets van bewust omdat de jongen slechts boodschappen deed. Eisch f3 subs. 3 dagen. J. A. v. L. te Leiden was met een voertuig, een handkar, van den verkeerden kant de Mooi-Japiksteeg ingereden, hoewel een bord aangaf dat dit niet geoorloofd was. De Ambtenaar zag de veroordeeling niet ernstig in, maar het was nu eenmaal een overtreding, zoodat hij slechts f 1 subs. 1 dag eischte. Jac. Sp. te Sassenheim moest ten slotte terecht staan voor het feit, dat hij zonder vergunning van den eigenaar in een visch- water had gevischt. Deze zaak was reeds eerder aan de orde geweest, toen mr. Nord Thomson als waarnemend kantonrechter fungeerde, zoodat deze ook thans het kan tonrechterschap weder van mr. Klein over nam. Verdachte verklaarde nogmaals dat hij vergunning van den toenmaligen eigenaar N. van der Vlugt, had verkregen, om in dit water met palingfuiken te visschen. Het land en daarmede ook de sloot was echter in han den overgegaan van den bloembollenkwee- ker Vreede aldaar, wat verdachte niet Zou hebben geweten, zooals hij zeide. Er was anders nog al iets aan het land veranderd; het was van weiland omgeploegd tot bollenland. Het was echter niet publiek verkocht. De vorige eigenaar H. van der Vlugt achtte het wel denkbaar dat Sp. niets van den over gang van eigenaar had gemerkt. De Ambtenaar scheen dit niet te geloo- ven. Hij vroeg althans f 5 boete met terug gave van de in beslag genomen fuiken. Mr. Nord Thomson onmiddellijk vonnis wijzend, veroordeelde Sp. tot f 1 subs. 1 d. Uitspraak der overige zaken over twee weken. HAAGSCH GERECHTSHOP. DE VERDUISTERINGEN TE GOUDA. Naar het Hoog Militair Gerechtshof. Naaj* wij vernemen, is de majoor der militaire administratie E., die in verband met verduisteringen te Gouda op last van den officier van justitie te Utrecht in het Huis van Bewaring aldaar was ingesloten, waarna zijn gevangenhouding door de Utrechtsche rechtbank was bevolen, thans tor beschikking van de militaire autoritei ten gesteld. De officier van justitie te Utrecht heeft majoor E. ^.1. medegedeeld, dat zijnerzijds de zaak niet verder wordt vervolgd, aan gezien de officieT de rechtbank onbevoegd acht tot behandeling dezer raak. Majoor E is gistereD van het Huis van bewaring te Utrecht naar dat te 's-Gra- venhage overgebracht, zoodat thans als ge volg hiervan de majooT voor het Hoog Mi litair Gerechtshof zal moeten terechtstaan. DE MOORD TE NOORDWIJKERHOUT. Voor het gerechtshof to 's-Gravenhage is in hooger beroep behandeld de zaafc tegen den 38-jarigen bloemkweeker, vroe ger caféhouder, G. van D., den 73-jarigen G. van D. Sr., den 30-jarigen rijwielüer- steller C. van D., den 39-jangen koopman F. G. van den B.. allen te Noordwijker- hout, benevens tegen den 24-jarigen schip per F. L. L te Amsterdam, die 15 Febr. j.l. door do Haagsehe Rechtbank in ver band met een te Noord wij kerhout plaats gehad hebbende vechtpartij, waarbij een uit Amsterdam afkomstige kermisreiziger zoo is gewond, dat hij kort daarna is over leden, ieder veroordeeld zijn tot 6 maan den gevangenisstraf, voor zoover L. be treft met aftrek der preventieve hechtenis. 27 Sept. van het vorige jaar, des avonds omstreeks 6 uur, is er ruzie ontstaan in het café van den eersten verdachte. Het was kermis in Noordwijkerhout. Een der be zoekers, een Amst-erdamsche kermisreizi ger, werd uit het café verwijderd en toen deze goed en wel buiten was, werd een ruit van het café ingeslagen. De verdachten liepen daarop allen naar buiten, waar een vechtpartij ontstond. De Amsterdammer is daarbij zoo ernstig verwond, dat hij latei is gestorven. De eerste vijf verdachten ont kenden ieder voor zich, dat zij den man mishandeld zouden hebben. De laatste ver dachte erkende schuld, maar achtte de op gelegde straf te zwaar. Dr. Hulst, als getuige gehoord, legde verklaringen af omtrent de doodsoorzaak van het slachtoffer, doch voegde daaraan toe, dat de wonden niet van dien aard war ren, dat noodwendig de dood moest vol gen. Wanneer er direct was ingegrepen, zou dit waarschijnlijk voorkomen kunnen zijn geworden. Verschillende getuigen verklaarden, dat zij één of meer der verdachten hebben zien slaan, 6tompen of trappen. Advocaat-generaal mr. Brants meende, dat de rechtbank volkomen terecht alle zes verdachten schuldig heeft verklaard, maar kon zich er niet mee vereenigen, dat ze wat de strafmaat betreft over één kam zijn geschoren. Eisch tegen de eerste vijf verdachten 10 maanden en tegen L. 1 jaar en. 6 maan den gevangenisstraf. De verdedigers van de verdachten, mrs. Bourlier, Donders, Gunning en Smeele, pleitten vrijspraak sub6. clementie, even tueel oplegging van een voorwaardelijke straf. Mr. Bourlier wees eT o.a. op, dat een geruimen tijd verloopen is tusschen het oogenblik, waarop de klap met een kioi^p is toegebracht en het tijdstip waarop de verslagene bewusteloos langs den weg is gevonden op een plaats, welke ongeveer 1$ K.M. van het café, waar de rime is ontstaan, verwijderd is. In dien tusschen- tijd kan er van alles weer gebeurd zijn. Kan de verslagene niet wederom ruzie heb ben gehad l Of kan hij niet tegen den grond zijn gevallen De verdedigers betoogden overigens, dat niet te reconstrueeren is wat er feitelijk precies gebeurd is en wie er wel gesla gen heeft. Daarnaast wezen zij op de gun stige antecedenten van aJle verdachten. Na re- en dupliek werd de uitspraak be paald op 18 Mei a.s. DE POTEMKINFILM. Mr. J. E. W. Duys, verdediger van de bestuursleden der vereeni'png ,,Art. 18S deT Gemeentewet" te Vlissingen, die door de rechtbank te Middelburg zijn veroor deeld tot f 40 boete, welk vonnis do*>r het gerechtshof te 's-Gravenhage is beves tigd, zal in cassatie ga-in. VOETBAL. LEIDSCHE BOND VOOR ZATERDAGMIDDAG-COMPETITIE. Het bestuur van dezen bond is thans als volfct samengesteld: E. Binsbergen, voorzit ter; J. Roorsman. secretaris-competitielei- der (Geversstr 52. Oegstgeest). M. A. Buijs, penningmeester; H. Vooys. Assessor; C. v. Leeuwen. Th. Beurse en N. van Beelen, xommissarissen. Het Programma voor Zaterdag 7 Mei luidt Afd. i; 46: A. R. C. I—Fides Pacta I; 16: Zeeboys—D. V. V. I; 46: A. D. O. I M. S. G. Atd II- 3—5: Fides—Pacta II—A.D.O. II; 4-6: D.V.V. II—A. R.C. H. HET BELGISCH ELFTAL. Het Belgische elftal, dat Woensdag 11 Mei te Brussel tegen Engeland speelt, is als volgt samengesteld: Doel Caudron (Anderlecht); achter: Swar- tenbroecks (Paringl en Demol (Union): mid den Pierre Braine (Beerschot), van Halme (Cercle Brugge) en van Averbeke (Beer schot): vóór Adams (Anderlecht). Raymond Braine (Beerschot), Despae (Gantoise), Bierna (Luik) en Diddens (Racing Meche- len). Reserves zijn Raemdonck (Beerschot) Rosper (Luik), Hellemans (Club Meehelen), Boesman (Gantoise), van den Bouwhede (Cercle Brugge) en Gillis (Standard). Boesman is dus vervangen door Van Averbeke. terwijl in de voorhoede Kerstock plaats heeft moeten maken voor Despae. De opstelling van laatstgenoemde linie is aan merkelijk gewijzigd. LAWN-TENNIS. OM DEN DAVIS-CUP. Een 20 achterstand voor Nederland. Men seint d.d. i Mei uit Kopenhagen aan de N. R. CrL: Timmer verliest in de eerste partij van Ulrich 06. 61. 46. 5—7. Bryan ver liest de tweede partij van Axel Petersen 2—6, 1—6 6—1 6—3. 1—6. Timmer heeft goed gespeeld en enorm gezwoegd doch tegen Ulrich te weinig aan val ontwikkeld. De Deen was in de eerste RECLAME. 2120 Voorziet (J met het oog op de enorme belangstelling in den Haag en Delft tijdig van plaatsbewijzen. Loketten geopend vanaf 12 uur. set schitterend op dreef, ook later met vol leeren en passeeren. In de derde set leidde Timmer 20 en in de vierde met 31, doch Ulrich forceerde het spel zeer goed. Bryan was in de eer9le sets totaal niet tegen Petersen opgewassen, bleef echter brutaal aanvallen, overrompelde door beter wordenden drives en daardoor veel beter netspel en smahes Petersen heel en al. Hij kon echter dezen aanval niet volhouden en trof Petersen in de vijfde set, in half don ker, zóó scherp passeerend, dat hij moest capituleeren. CRICKET. OFFICIEEL ORGAAN N.C.B. De Nederlandsche Cricketbond heeft „De Corinthian" als officieel orgaan aangeno men. Zooals men weet, fungeerde tot dus verre steeds „Het Sportblad" als zoodanig. ZEILEN. KON. ZEIL-, ROEI- EN MOTORSPORT- VEREENIGING „DE KAAG". De jaarvergadering te Den Haag. In hotel „Terminus" te 's-Gravenhage had de jaarlijksche algemeene vergadering plaats van de Kon. Zeil-, Roei- en Motor- sportvereeniging „de Kaag". Door den Voorzitter, den heer Ir. J. C. van Hoolwerff, werd het klein aantal aanwezi gen welkom geheeten en er op gewezen, dat gedurende het 17-jarig bestaan van de Ver- eeniging het aantal leden, thans bedragende 356, wel eens grooter was geweest, dat in de laatste jaren het ledenaantal steeds ver minderde, wat temeer valt te betreuren, aangezien de contributie-ontvangsten nauw verbonden zijn met het houden van de Kaagweek, daar de uitgaven aan de wed strijden verbonden uit deze ontvangsten be streden moesten kunnen worden. Nog hon derden profiteeren van de festiviteiten, die de Kaag aanbiedt, terwijl zij niet te bewe gen zijn lid van de Kaag te worden. Een toestand, welke niet kan blijven voortdu ren en waarom dan ook het bestuur maat regelen wil treffen, welke hieraan een einde maken, en die zoo straks bij punt 7 van de agenda zullen worden besproken. De nu volgende notulen worden onder dankzegging aan den Secretaris onveran derd goedgekeurd. Uit het jaarverslag van den secretaris blijkt, dat in den loop van het jaar van de ledenlijst werden afgevoerd 40 personen, ter wijl 34 als lid toetraden, een achteruitgang dus van 6 personen. Vergeleken met het vorige jaar nam het aantal gemeenten, waarin de leden gevestigd zijn, toe van 52 tot 56. Daarvan waren de 6 belangrijkste: den Haag (105), Rotterdam (35) Leiden (50), Amsterdam (29), Warmond (16) en Haar lem (11). Het aantal vast 'verhuurde ligplaatsen steeg van 72 tot 74. In het voorjaar werden 8 nieuwe schuitenhuizen bijgebouwd in ds nieuwe haven, welke thans ook alle ver huurd zijn. De negende Kaagweek werd gehouden van 2327 Juli. Op den lsten dag werden in 9 onderlinge nummers 68 inschrijvingen ontvangen van 12 motorbooten en 31 zeil- vaartuigen. Op de 4 volgende dagen werd in de Nationale en Internationale wedstrij den deelgenomen door 114 vaartuigen, ver deeld over 10 klassen, met een totaal starts van 528. Tot de deelnemers behoorden 4 Belgische jachten. Vergeleken met het vorige jaar valt op te merken: de vooruitgang van de 6 Meters (7 tot 11), Regenbogen (11 tot 16), Schelde- jollen (3 tot 7) en 16 kwadraat-meter-klasse (2 tot 7). De deelneming aan de wedstrijden over trof die van de vorige jaren weder aanmer kelijk en de Kaagweek 1926 werd dan ook een succes zooals nooit te voren. Op 2 en 3 October werden onderlinge wedstrijden gehouden, waarvoor werd inge schreven door 42 zeilvaartuigen, met 89 starts. De heer van Hoolwerff gaf twee cursus sen in het winterseizoen 19261927, waar aan werd deelenomen door 2 meisjes en 10 jongens en door 1 dame en 11 heeren. Uit het jaarverslag van den penningmees ter bleek, dat de verschillende rekeningen werden afgesloten met een gezamenlijk batig sajdo van ruim f2300, welk cijfer voor afschrijvingen gereserveerd werd en waar door de Reserve voor afschrijvingen op On roerende Goederen thans rond f 34000 be draagt. De Commissie van controle, beslaande uit de heeren G. Akkerman en Prof. Visser deelde bij monde van laatstgenoemde mede, dat zij de boeken en financiëele bescheiden hadden nagezien en accoord bevonden, ter wijl hen uit dit onderzoek was gebleken.dat de omvangrijke administratie door den heer Langelaar gevoerd, zeer praktisch en over zichtelijk was, waardoor het hun mogelijk was. om in betrekkelijk korten tijd het voor een nauwkeurige controle noodige over zicht te verkrijgen. Een woord van hulde voor de wijze waarop de heer Langelaar zijn taak opvat en den steun, die dezen van den heer de Groot daarbij ondervindt achtte zij zeer zeker op zijn plaats. De periodiek aftredende bestuursleden de heeren Ir L. Doedes en F. van der Eist wer den bij acclamatie herbenoemd. Tot Commissie van controle worden ge kozen de heeren: Ir. Tj. Hoekstra en No taris H. M. J. Jansen, beiden wonende te 's-Gravenhage en als plaatsvervangers de heer J. H. Senff, Oegstgeest en mej. C. E. de Vlieger, Voorschoten. Het voorstel tot het houden van de Kaag week van 22 tot 26 Juli wordt goedgekeurd terwijl besloten wordt alleen aan de leden vrijen toegang tot de terreinen van de So ciëteit te verleenen, huisgenooten, gasten en langstellenden zullen zich tegen betaling van een toegangskaart kunnen voorzien. Hierdoor en door openstelling van de so ciëteitsgebouwen des avonds vertrouwt het bestuur een rustiger en gezelliger verzamel punt den zeilers te kunnen aanbieden, ter wijl tevens de financieele belangen zullen gehaat worden. Nadat de vergadering hare goedkeuring had gehecht aan den verkoop van* het stukje grond aan den heer Meddens. werd de vergadering gesloten. ZWEMMEN. LEIDSCHE ZWEMCLUB. De algemeene vergadering van de Leid- sche Zwemclub zal worden gehouden op Donderdag, 12 Mei, in café „In den Ver gulden Turk", alhier. NATIONALE WEDSTRIJDEN TE AMSTERDAM. In de overdekte zweminrichting aan den Ileiligeweg te Amsterdam heeft de Amster- damsche zwemclub gisteravond nationale zwemwedstrijden gehouden. Dit waren de eerste nationale wedstrijden, die onder het nieuwe wedstrijdreglement verzwommen werden. De uitslagen waren: Snelzwemmen voor adspiranten N. Z. B.: 1. M. Kóper (A.Z.) in 32 1/5 sec.; 2. Brink (Dolfijn) in 342/5 sec. Schoolslagzwemmen, 100 M., voor junio res: 1. Korpershoek (R.Z.C.) in 1 min. 24 s. 2. W. Bank (A.Z.) in 1 min. 25 2/5 sec. Snelzwemmen, 100 M. vrije slag seniores: 1. P. Bannenberg (A.Z.) 1 min. 7 2/5 sec.; 2. H. van Essen (Het Y) in 1 min. 10 2/5 s.; 3 Ed. van Es (Het Y) in 1 min. 15 sec. Wisselslag estafette 4 maal 50 meter voor dames: 1. Het Y in 2 min. 44 3/5 sec. met de dames J. Otto, C. Huybers, L. Agtereek en M. Martens; 2. Amsterdamsche Dames- zwemclub in 2 min. 49 sec.; 3. Hollandsche Dameszwemclub in 2 min. 52 sec. Snelzwemmen 50 M. vrije slag voor nieu welingen: 1. P. Bannenberg (A.Z.) in 30 1/5 sec.; 2. J. Schouw (H.V.G.B.) in 30 2/5 sec.; 3. H. Rozemeyer (A.Z.) in 31 2/5 sec. Waterpolo: Nederlandsch zevental tegen versterkt A.Z.-zevental 51. Wisselslag-estafette 4 maal 50 meter voor aspiranten N.Z.B.: 1. Amsterd. Zwemclub in 2 min. 37 2/5 sec.; 2. Het Y in 2 min. 42 2/5 sec. Schoonspringen voor dames: 1. mej. C. van der Burg (Het Y) met 64.8 p:; 2. mej. B. Westerman (Het Y) met 54.1 p.; 3. mej. A. van Leeuwen (H.D.Z.) met 50.7 p. Snelzwemmen 25 M. onder water: 1. J. Schouw (H.V G.B.) in 18 sec.: 2. P. Ban nenberg (A.Z.) in 18 3/5 sec.; 3. J. F. F. v. Luiiteren (R.Z.C.) in 18 4/5 see. Schoonspringen heeren: 1. A. Lotgering (Het Y) met 69 7 p.; 2. L. Gompers (Het Y) 59 1 p.; 3. E. Davidson (Het Y) met 55.2 r>. Waterpolo: A.Z.-veteranen tegen H.V. G.B.-veteranen: 20. SCHIETEN. NATIONALE WEDSTRIJDEN TE ROTTERDAM. Door de scherpschutters-vereeniging „Rot terdam" zijn nationale schietwedstrijden gehouden op buks en margageweer. Uit den officieelen uitslag, zooals die vermeld is in de „N. R. Crt.", nemen wij de prestaties over| van de deelnemers uit Leiden en omgeving. Aid. I, buks, korpswedstrijd, max. 250 pnt., aantal deelgenomen korpsen 28: 7. Willem Teil, Leiden, 208 pnt, Afd. II, buks, personeele wedstrijd, max. 50 pnt.; 23, A. C. Mijs, Alphen, 45—39 pnt Afd. III, buks, vaste-baan-wedstrijd, max. 150 pnt.: 13, W. Werkhoven, Voorschoten, 135 pnt Afd. IV, buks, vrije-baan-wedstrijd, max. 90 pnt: 23, W. Werkhoven, Voorschoten, 88, 4 x 29 pnt; 24. A. C. Mijs, Alphen. 88, 3 x 29 pnt.; 28. Th. G. Barthen, Leiden, 88, 6 x 28 pnt. Afd. V, buks, Julianawedstrijd, max. 50 pnt.: 2. W. Werkhoven, Voorschoten, 49 pnt.; 8. J. Worst, Leiden, 46 pnt. Genoemd tweetal zal nu mogen deelnemen aan den eerewedstrijd, welke op 15 Mei wordt ge houden. Afd. I, marga, korpswedstrijd, max 300 pnt.; aantal deelgenomen korpsen 29: 4. Willem Teil, Bodegraven, 284 pnt.; 6. Ne derland Pn Oranje, Alphen, 283 pnt; 8. Willem Teil, Leiden, 279 pnt. Afd. II, marga., personeele wedstrijd, max. 60 pnt.: 9. A C. Mijs. Alphen, 5955 pnt 15. N. C. A. van der Linden, idem, 58—57 pnt.; 23. J. Worst, Leiden, 5758 pnt. Afd. III, Marga, vaste-baan-wedstrijd, max. 180 pnt.; 6. A. G. Mijs, Alphen, 175 punten. Afd. IV, marga, vrije-baan-wedstrijd, max. 108 pnt.; 2. A. C. Mijs. Alphen. 108, 26 x 36 pnt; 4. J. Worst, Leiden. 108, 14 x 36 pnt.; 9 E. Boerma, Leiden. t08, 5 x 36 pnt.; 23. G. Klein. Leiden 108, 1 x 36 pnt.; 37 W. B. Kroon. Alphen 106, 38 pnt.. 39. J. Eisvogel, Leiden 106 pnt Aid. Y. Marga. Julianawedstrijd, max. 60 pnt.: 4. W. Werkhoven, Voorschoten, tj pnt.; 7. Th. G. Barthen, Leiden, 58 pnt- 15. C. A. A. Servais, Rotterdam, na lotirj o.m. met N. C. A. van der Linden (Alphes, G. Klein (Leiden) en L. G. Jongenbur^ (Alphen), allen met 5710 pnt. In den eerewedstrijd op 15 Mei zullej o.m. uitkomen: in den vaste-baan-wedstrijd; A. C. Mijs, të Alphen; in den vrije-baan- wedstrijd: J. Worst, Leiden, en in den Ju. lianawedstrijd: W. Werkhoven, Voorschot?: en Th. G. Barlhen, Leiden. ALPHEN. Gisteren kwam een groote ijzeren tjalk in aanvaring met de spoorbrug ore den Rijn, nabij Gouwsluis. Het gevaarte schoof tusschen de paalhoofden en dit ging met zulk een vaart, dat enkele palen al. knapten. Ook het brugwachtershuisje werf ontzet. De schade is niet onaanzienlijk. BODEGRAVEN. Hoewel met den kinderoptocht en hel concert van Zaterdag wel min of meer hel feit van den verjaardag van Prinses Julian wa9 gevierd, had toch een eigenlijke oifi. cieele herdenking niet plaats. Deze heiden, king, de feestavond van de Chr. Oranje- vereeniging in hotel Van Rossum, werl Dinsdagavond onder groote belangstellin; gevierd. Na de gebruikelijke opening, deelde de voorzitter mede dat een felicilatietelegram aan H. K. H. was verzonden. Vervolgens hield hij een korte rede-over de persoon van Prinses Juliana, over het feit dat gevierd werd en over het Oranjehuis in het alge meen. Hierna werd door de muziek het „Wil helmus" gespeeld en traden naar voren een aantal leden uit alle afdeelingen van gymnastiekclub „D. O. S." onder leiding van den heer M. P. Bakker uit Leiden. Ver schillende aardige oefeningen werden zoo- wel door meisjes als jongens, door dames en heeren gedaan. Telkens weer zorgde ds muziekvereen .„Soli Deo Gloria", die ziek onder de leiding van haar directeur den heer Merkensteyn bijzonder weerde tusschen d? verschillende nummers voor afwisseling. Na een pauze volgdèn de reeds eerder ver- loonde tableaux van de Bijz. Vrijwillig! Landstorm, die wij indertijd reeds in ons blad bespraken. De heer C. v. d. Veer gaf een toelichting. De gehouden collecte voor de fub'er- culosebestrijding heeft alhier opgebrachi f 372.66. LEIDERDORP. Chr. Oranje-Veieeniging. De Chr. Oranjevereeniging hield In de Gereformeerde kerk een samc'-omsl Ier herdenking van den jaardag van H. K. K Prinses Juliana. Nadat de vergadering door den voorzitter, den heer G. Goedhart, mei gebed was geopend, hield ds. H. Mondl Ned. Herv. predikant alhier een gedachte nisrede over: „De Wasdom van het Ko ningskind, van het Koningshuis en van hel Koningsvolk". Ter afwisseling bracht ds heer F. D. van Wijck enkele muziekstuk- jes op het kerkorgel ien gehoore. De sa menkomst werd door ds. Mondt met dank gebed gesloten, waarna nog staande da twee eerste coupletten van het Wilhelmus werden gezongen. AALSMEER. Seringenhandel. Deze week zal de laatste zijn van hel seizoen, waarin nog seringen takken uit da kassen alhier gesneden worden. Thans be gint de sering buiten te bloeien en het kan wel niet anders of deze tak van het bedrijf moet men weer laten rusten tot het a.s. na jaar. Toch is er nog een flinke collectie seringen van verschillende variëteit, welk* expres dezen winter werd uitgezocht bij verschillende kweekers, om opgeborgen la worden in een der Amsterdamsche veemen, waar zij tot op heden onder vorsttempera- tuur zijn gehouden. Zij zullen nu spoedig uit haar koude verblijfplaats worden haald, om hier in de kassen tot bloei ge bracht te worden. Haar bloemen zullen dienst doen tot vorming van de collectieve inzending op de Parijsche tentoonstelling in het laatst dezer maand, 't Is een inzending, welke veel geld kost, doch dat kan moeilijk anders; om seringenbloemen tegen Juni laten zien, gaat met veel kosten en moeiten gepaard. HILLEGOM. Bloembollencultuur. De afdeeling der algemeene vereeniginf voor Bloembollencultuur hield een leden* vergadering, welke niet druk was bezocht Naar aanleiding van de notulen bracht de hoer Hermans nogmaals het tarief voor frauduleuze stroom der electriciteit sprake. Dit tarief is voor electrische Hhe3 onrechtvaardig hoog. Het afdeelingsbestuur zal er over schrijven aan het electriciteit bedrijf. Een commissie heeft het verhoogde tele foontarief met den directeur te Lisse be sproken; er is geen kans op verlaging rap* porteerde de commissie. Over de telefoon bediening werd geklaagd, men moet te lanS wachten en 3, 4 maal opbellen. Vooral Sassenheim laat de toestand te wenscbe® over. Tot afgevaardigden naar de algemee^ vergadering werden benoemd de heeren Htf* mans en Bijl en eenige plaatsvervangers^ De beschrijvingsbrief bevatte als voo» naamste punt de beurs-entrée gedurende^ jaar,.om de te verbouwen machinefabriek1* financieren .Uit de besprekingen bleek. eenige heeren voor het voorstel waren omdJ er eenmaal niets aan te doen zou z'l0, 2-3

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 10