UIT DE OMSTREKEN. Het. beteekende voor hen het behoud van het 'eersle-klasse-schap, ronder dat zij dit laat je "behoefden te verdedigen in de zware en ongewisse degradatie-wedstrijden. Echter heeft D- C. bange oogenblikken doorge maakt, eer zij zich veilig wist. Bij het ver strijken der eerste helft Vitesse leidde toen met 21 scheen voor D. K. C, alle gevaar voor de eerste plaats vrijwel gewe ien, maar toen Vitesse ni de hervatting krachtig kwam opzetten, in nog geen twintig minuten vier doelpunten aan het totaal toe voegde, toen begon het er voor Delft mmder mooi uit te zien. Gelukkig voor het Delftsche twaalftal, dat zich de laatste oogenblikken zeer vermoeid toonde, bleek het met Vitesse's schot verder gedaan. De drie doelpunten, die den stand 0p 9_i en D. K. C. op de 8e plaats zouden hebben gebracht, bleven uit, zoodat het eindsignaal aan de dreigende onzekerheid een einde maakte. D. K. C. had in de eerste helft den wind in den rug, maar desondanks bleef het spel ver deeld. De Leidsche aanval v. d. Noorda ler Poorten met de dames Vermast en 0. Pino-Post speelde vaak goed samen, maar liet voorloopig achterwege van de kan een te profileeren. D. K. C. viel wat minder handig aan, maar toch was hel eerste doel punt voor de thuisclub, toen Weiter door de verdediging glipte en inschoot (10). Heel hort had D. K. C. de leiding. Haar verdedi ging maakte een fout, wat voor ter Poorten voldoende was om de partijen op gelijken voel te brengen. (1—1). Vitesse was nu iels sterker dan haar gastvrouw. In den Leid- schen aanval waren Kaiser, N. N. en de da mes Schijfsma en van Rossen ijverig bezig, zij kregen mooie kansen, maar brachten het vóór de rust niet verder dan één doelpunt, dat niet heel mooi was (12). In het tweede gedeelie van den wedstrijd had Vitesse den wind mee, en direct viel zij heilig aan. De Delftsche korf onderging een bekogeling, die pas eindigde toen mej Schijfsma het derde doelpunt maakte (31) Vervolgens trokken Uittenbroek en van Dis sel ten aanval. Door de hulp van hun speel sters ging dat vrij goed, maar de heeren schoten onfortuinlijk. Hel duurde eenigen tijd voordat van Dissel een goed doelpunt maakte (4—1). en kort daarna deed Uitten broek, na een ren, den bal in den korf be landen (5—1). In de begin-opslelling bleef Vilesse aan bod, en toen de Delftsche verde diging wederom een fout maakte, wist mej, 0 Pino-Post van de geboden kans te profi- teeren (6—1). D. K. C. ging het gevaar be seffen. maar haar spelers waren te vermoeid om veel tegenstand le bieden. Alleen de Delftsche aanval toonde zich bij oogenblik ken gevaarlijk, maar was met schieten niet gelukkig. Ook de Vitesse-aanval wist verder niet juist te richten. Met veranderden stand kwam het einde. Beide partijen hadden Invaller» Vitesse miste Bezuyen en Blanken; bij D. K. C. ont braken ten Hope en van Dijk, doch speelde van Hooff Sr. weer mee, VOETBAD. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. Uitslapen van gisteren. Interlandwedstrijd: Nederland—België 6-2. Kamp. van Nederland: Heracles—Velo- cilas 21. Afdeeling Hl, promotie 2e klasse: Rigters- bleek—A. G. O. V. V. 2—3. Afdeeling IV, promotie 2e klasse: Bre- dania—V.V.V. 1—4. Afdeeling V, lste klasse: Be Quick G.V.A.V. 4—1. Promotie 2e klasse: W.V. V.H. S. C. 0-3, Om den N. V. B.-beker (4e ronde): Wil- helminaXerxes 2—0; HengeloEnschedé 0-2; Alcides—K. H. C. 1—3. Bulten de competitie: D. F. C.A S. C. 80; D. H. C.—F. C. Malinon 2—2; H. F. C. ■—Haarlem 30. Van Overal, Terwijl de vertegenwoordigende ploegen van Nederland en België elkaar bekampten te Amsterdam, kwam Heracles te Almelo voor het landskampioenschap in het veld tegen Velocitas. Zooals te voorzien was bleef de thuisclub in de meerderheid (21), maar het schijnt er uitermate te hebben gespan nen. Wel was Heracles meestentijds in den aanval, doch de Groningers bleven onver moeid doorzwoegen en hield zoo de span ning er in tot het laalst. Al in de eerste minuien had Velo' de leding leiding geno men door Brink en zij behield dezen voor sprong tot kort voor de rust toen Freeze gelijk maakte. Na de hervatting was He racles meerendeels aan het woord en uit een strafschop kwam toen het winnende doelpunt. De standluidt nu: gesp. gew. gel. verl. v.—t. pnt. A. C4 3 1 7—5 6 Feyenoord 3 2 1 5—1 5 Heracles 3 2 1 6—4 5 4 1 1 2 5—8 3 ■lelocitas 6 1 5 3—9 1 1 gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. Alcides 3 2 1 78 4 W. V. V3 1 1 1 &_B 3 H. S. C4 1 1 2 7—9 3 DE TWEEDE DEGRADATIE-WEDSTRIJD VAN A. S. 0. Zondag tegen A. D. O. Naar wij van de zijde van het bonds- bureau vernemen is voor aanstaanden Zondag de promotie- en degradatie-wed strijd A.S.C.A.D.O. vastgesteld. Een scheidsrechter ie nog niet aangewezen. SERIEWEDSTRIJDEN LUGDUNUM. In verband mei diverse afschrijvingen wegens Holland—België boekten twee ver- eenigingen een papieren 50 overwinning De wedstrijd LugdunumL. F. C. voor de eerste afdeeling is een groote teleurstelling geworden, daar L. F. C. na een 20 ach terstand opvallend slecht spel te zien gaf. Lugdunum speelde haar gewone Bpel en won met 60. De verdere uitslagen zijn: Afd. 2: V. D. S II—Hillinen IT 0—4; H. D. V. I—R. V. G II 5—0 (w n o.). Afd. 4 Celeritas IIOranje Blauw I 50 (w. n. o.). Vriendschappelijk; CeleritasH.D.V. 25 LUGDUNUM UI—QUICK BOTS H 2—3. Als het lijd van aanvangen is, blijkt buiten Q. B. II ook U. V. S. II aanwezig te zijn om te spelen Aan het administratieve gedeelte van den L. V. B. schijnt nog al eens /wat te mankeerenNa vel geharre war treedt evenwel Q. B II in het veld en kan U. V. S. onverrichterzake huis waarts keerenl Het is een aardige, gelijk opgaande wed strijd geworden. Voor ru9t bezorgde Pluym- graaf aan de Katwijkers spoedig een 2—0 voorsprong,- maar nog vóór de draaiing werd de stand nog gelijk. Na de pauze beheersrht Q B. het spel. Kriek scoort het derde Kat- wiiksche doelpunt, zoodat Q. B. met 3—2 wint. DE BOLTON WANDERERS KOMEN NIET Naar de „Tel." verneemt heeft hel be stuur van den N.V.B. van de Bolton Wan derers bericht ontvangen, dat zij wegens on volledigheid van hot elftal verhinderd is de voorgenomen reis naar Nederland te maken. De reeds vastgestelde wedstrijden tegen de Olympische elftallen zullen dus niet door gaan. UIT ENGELAND. Zaterdag won New Castle United met 21 van Sheffield Wedn. waardoor zij kampioen van Engeland is geworden. Geljjk bekend, speelt deze ploeg op 15 Mei te Amsterdam tegen het Nederlandsch Elft3L SCHAKEN. CAPABLANCA—ALJECHIN. De strijd om hel wereldkampioenschap schaken tusschen Aljechin en Capablanca zal 1 September a s. te Buenos Aires aan vangen, zegt de „Crt." LAWN-TENNIS. DE COMPETITIE. Voor de competitie behaalden onze stad- genooten gisteren de volgende resultaten: Leiden IWaalsdorp I 70; Leiden II Duinauwe I 25; Amor ILeiden III 84. HILLEGOM. Het hoofdstembureau heeft de lijsten der candidaten voor den gemeenteraad als volgt genummerd: 1. J. H. M. Balvers; 2. P. de Vreugd; 3. J. O. Vermeer; 4. J. H. A. Vooren; 6. P. H. Fijma. De „Sis. Crl." bevat de statuten van de N.V D. Nieuwenhuis' Bloembollenbe- drijf, alhier. KATWIJK. Afscheid vas den Burgemeester, Zaterdag, de laatste dag van het bewind van burgemeester de Waai Malefijt had nog een plechtigheid plaats ten gemeentehuize. Daar was n.l. gelegenheid voor het Secreta rie-personeel en voor het politiekorps om afscheid te nemen van den burgervader. En het spreekt vanzelf, dat hiervan een druk gebruik werd gemaakt. Allen, van den hoog- sten ambtenaar lot de in rang het laagste, kwamen den burgemeester complimentee ren met het jubileum en afscheid nemen. Menig hartelijk woord werd hierbij gespro ken. Van het politiekorps kan hetzelfde ge zegd worden. En niet alleen was dit het ge val met de gemeentepolitie, ook de Rijkspo litie, met wie steeds hartelijk was samen gewerkt, was niet achtergebleven bij deze huldiging. Des avonds nog een bewijs van erkentelijkheid De Harmonie Katwijk trok, gewapend met hun instrumenten, naar het huis van den burgervader om hem op den laatslen avond van zijn burgemeesterschap te huldigen door het brengen eener sere nade. Welwillend werden de muzikanten daarna door den burgemeester in diens wo ning ontvangen en hartelijk toegesproken. Na afloop ging men in optocht door het dorp gevolgd door een groote schare die allen bij de huldiging waren tegenwoordig geweest. En hiermede is deze plechtigheid thans af- geloopen en wacht Katwijks Burgerij op haar nieuwen burgemeester. De opbrengst van den verkoop van de Emmabloem heeft te Kalwijk-aan-Zee^ bedragen f69, te Katwijk aan den Rijn f 28.72'/', te Valkenburg f27.45 en te Rijns burg f37.94, tezamen f 163117'. KATWIJK AAN DEN RIJN. De brug aan den Noordwijkerweg, Jgendom van Rijnland, zal door personeel van dit Hoogheemraadcchap worden gere pareerd. Vanaf L.nsdag a.s. zal de brug voor gedurende pl.m. 7 weken dan roor het ver keer worden afgesloten. Een overzetveer zal voor het verkeer der voetgangers zorgen ter wijl een platboomschuit in het verkeer voor handkarren, kruiwagens enz. zal voorzien. Het grootverkeer zal dan wel over Rijnsfcurg of over Katwijk aan Zee geleid worden. Naar we vernemen wordt door de ge meente bij den Waterschout en bij Provin ciale Staten er op aangedrongen de brug aan den Noordwijkerweg met het oog op het steeds toenemend verkeer te vergrooten. De brug is ongeveer 50 jaar geleden gebouwd toen aan een verkeer als tegenwoordig zelfs niet gedacht werd. De premieplaat van ons Blad (portret van H. K. H. Prinses Juliana) is te zien en te bestellen bij: A. v. d. BERG, Boekhandel. KATWIJK-AAN-ZEE. Aan het bureau voor arbeidsbemid deling omtrent werkloosheid als volgt: 45 arbeiders, 8 visschers, 7 grondwerkers, 11 kuipers, 1 opperman, 1 zeilmaker, 1 timmer man en 2 werkvrouwen, te zamen 76 per sonen. De premieplaat van ons Blad (portret van H. K. H. Prinses Juliana) la te zien en te bestellen bij: v. d. LEE's Boekhandel, Voorstraat. NOORDWUK AAN ZEE. De premieplaat van ons Blad (portret van H. K. H. Prinses Juliana) is te zien en te bestellen bij: J. C. CASPERS, Sigarenmagaz. „Importa", Hooldstraat 46a. NOORDWIJK-BINNEN. De premieplaat van ons Blad (portret van H. K. H. Prinses Juliana) is te zien en te bestellen bij: Wed. J. BRAKEL, „Valutahuis", Wilhel- minastiaat 3. NOORD W1JKERHOUT. Op de eerste groene bloembollenveiling alhier waren de prijzen niet hoog, vooral de Darwin-tulpen brachten aanmerkelijk min der op dan hef vorige jaar. OEGSTGEEST. Concert Ter gelegenheid van den 18en verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana, werd aan den vooravond van dezen dag een concert ge geven door het muziekgezelschap van het N. Z. H.-Trampersoneel. Bij gebrek aan een muziektent of een andere daartoe geschikte gelegenheid, heeft de heer van Ingen Schenau 't terras vóór 't hotel „het Witte Huis" daartoe beschikbaar gesteld De belangstelling van het publiek was groot, niettegenstaande een koude noor denwind gevoelig aandeed. Het muziekgezelschap heeft onder bekwa me leiding van den directeur den heer Rei- nier van 't Hof, een keurig programma uit gevoerd. Wij hopen dit gezelschap dezen zomer meermalen te kunnen hooren. Een anto ln da vaart gereden. Zondagmorgen kwart vóór tien reed de heer J. B. uit Wassenaar met zijn auto op de Haarlemmervaart Gekomen bij de „Vischbrug" moest hij een onwillige bloe- menverkooper passeeren, waardoor hij nog juist voldoende vaart had om over de brug te rijden. De brug gepasseerd zijnde, kwam geheel onverwacht de heer D. met zijn auto het erf afrijden en kwam in botsing met de auto van den heer B., die naar is komen vast te staan, geheel rechts van den weg reed De botsing was van dien aard, dat de aangereden auto, waarin 5 personen ge zeten waren, in de Haarlemmervaart te recht kwam. Vier inzittenden, waarvan twee kinderen, wisten zich spoedig uit het natte element te redden, doch de bestur- der, de heer B., was geheel in de diepte ver dwenen. Goed zwemmer zijnde, heeft hij zich naar boven gewerkt en wist den wal te bereiken. Alsof de aanrijding nog niet voldoende was, weigerde de aanrijder, de heer D., de drenkelingen van droge kleeren te voorzien. Later is hij op herhaald en zeer sterk aan dringen van omstanders, overgegaan tot het verleenen van enkele onderkleeren. De nabijwonenden, Kerkvliet en de Jager, hebben de drenkelingen verder liefderijk van de noodige droge kleeding voorzien. De auto is later door de firma v. i. Ameele op den wal getakeld en ter repa ratie naar de garage vervoerd. Proces-ver- baal is opgemaakt In den nacht van Zaterdag op Zondag omstreeks halldrie is aan den Haagschen Straatweg, ter hoogte van „de Slaag" de auto van den heer Van D. uit Noordwijk, tijdens het keeren. achteruit in de wegsloot gereden De bestuurder kwam met den schrik vrij. De auto is door de firma v. d. Ameele uit de sloot gehaald. Gistervoormiddag omstreeks 11 uur kwam de landbouwer B. uit Noordwijk, met paard en tilbury aanrijden .toen juist bij de bocht aan de „Drie witte palen" het paard schrok voor een passeerende auto. Paard, wagen en bestuurder kwamen in de wegsloot terecht. Het paard bekwam enkele schaafwonden en de wagen werd door deze buiteling erg beschadigd. Bij het verlossen van het paard uit deze benarde positie kreeg B. nog een trap van het dier tegen zijn hand, waar door dit lichaamsdeel verwond werd. Ook deze wagen heeft de firma v. d. Ameele op het droge gebracht. SASSENHEIM. De uitslag van de ondershandsche aanbesteding van eeo dubbei-woonhuis voor den heer C. v. Goeveiden Is J. A. Ouds hoorn f 10650; D Reerwljk f10140; Gebr. v. Nieuwkoop 110130; J. E. Dijkstra f 9985Gebr. v. Breda Co. f 0734 Het werk is aan de laagste inschrijvers gegund. De premieplaat van ons Blad (portret van H. K. H. Prinses Juliana) is te zien en te bestellen bij: J. W, DE GRUTTER, Boekhandel. NOORDWIJK. Huldiging me]. Bnmlngn. Zaterdag heeft mej. M. C. Brunings on derwijzeres aan de O. L. S. te Noordwijk- Binnen afscheid genomen van de school en haar leerlingen wegens hel bereiken van de pensioengerechtigden leeftijd. Des morgens werd zij mot een versierde auto van haar woning gehaald waar de beide jongste leer lingen harer klasse bloemen aanboden en haar verwelkomden. Het schoolplein bood een feestelijken aanblik. Tusschen met bloemen versierde groene slingers slonden de leerlingen en haie opgesteld met vlag getjes. Bij de aankomst van de jubilaresse 9teeg uit aller mond een luid „Lang zal ze leven" op. terwijl een talrijke menigte van haar belangstelling deed blijken. Verwel komd door het hoofd der schooi schreed zij tusschen de kinderen door: onderwijl strooi den de meisjes bloemen op haar pad. Een muziekcorps zelte tegelijk het lang zal zij leven in, waarna het keurig versierde schoollokaal werd betreden. Toen alle kin deren waren gezeten en de beperkte ruimte meer dan gevuld was met autoriteiten, ouders en belangstelenden hieven alle leer lingen een welkomstlied aan. Hierna nam het hoofd der school, de heer K. Sanders, het woord en wees op de ontroerende be- teekenis van dezen dag voor de scheidende onderwijzeres, die 46 jaar lang haar besto krachten had gegeven aan Noordwijk's jeugd en nu haar taak ging neerleggen. Hij schelste de dankbaarheid, die haar moet be zielen wijl zij in slaat was geweest met kracht en opgewektheid haar taak tot het einde te vervullen begaafd al9 zij was met een onverwoestbare vitaliteit, die haar al tijd jong deed blijven. Hij prees haar liefde en toewijding voor haar werk en wees op de belangstelling van alle zijden dankte voor de prettige samenwerking en hoopte dat ze nog lange jaren mocht genieten van haar welverdiende rust. De oudste leerlinge bood hierna uit naam van de schoolkinderen een ruststoel aan. terwijl een ander haar nog een olieschilderij overhandigde. De Inspec teur van het L.O. in de inspeclie Leiden, de heer Baak. bracht allereerst een woord van hulde en waardeering over van den hoofd inspecteur van het L.O. in de 3e hoofdin spectie en prees mej. Brunings al9 onder wijzeres. Spr. was sleeds getroffen door haar altijd jeugdigen ijver. Hij had haar niet gekend in 's levens opgang maar alleen de laatste jaren. Hij rekende haar een per soonlijkheid die met hart en ziel arbeidde aan haar taak. Hierna kwam de heer Lief- ferink, loco burgemeester, aan 't woord als vertegenwoordiger van het gemeentebestuur waarvan ook de 2e wethouder en gemeente secretaris aanwezig waren. Spreker wee* op de liefde van de jubi laresse voor de kinderen en hun weder- keerige aanhankelijkheid en bood namens het gemeentebestuur een mand met bloe men aan. Hierna voerde nog het woord de heer Stenfert Kroese die met den heer De Vreede, het plaatselijk schooltoezicht vertegenwoordigde. Ook deze eindigde met een bloemenhulde. Ten slotte spraken nog de heer Tj. de Groot, oud-collega, thans hoofd eener school in Tricht en de heer Webster, namens de ouders der kin deren. De heer Sanders las van een oud collega, den heer Pattist, inspecteur van het L. O. te 's-Gravenhage, een zeer waar- deerend schrijven voor Mej. Brunings dankte zeer bewogeD in welgekozen woor den voor de haai gebrachte hulde, waarna het hoofd der school aJlen dankte voor hun aanwezigheid en belangstelling alsmede de versieringscommiesie die met zooveel ijver alles een feestelijke aanblik had gegeven. Hierna volgde een tractatie. Onderwijl de bekende Dora Nollea Scramade gearri veerd die voor de kinderen op lofwaardige wijze de poppenkast vertoonde, waarnaar jong en oud qiet groote aandacht keek. Een nummer buikspreken en goochel toeren viel aJ evenzeer in den smaak der leerlingen, die hoogst voldaan eerst om 3 uur huiswaarts keerden. 's Avonds te 7 uur waa sr receptie in het Hof van Holland, waarvan een overweldi gend druk gebruik werd gemaakt De zaal was overvol met belangstellenden. Het hoofd der school, de heer Sanders, reikte onder hartelijke woorden aan de jubila resse de gebruikelijke enveloppe over, die gezien de groote belangstelling flink groot was. De aanwezigen werden bezig gehou den met gymnastiek, gegeven door den heer J. Wassenaar met dames- en heeren leden der gymnatiekvereeniging „D.O.S." Gezongen werd door een gemengd dubbel kwartet en anderen. Ten slotte werden door den heer Duyster met de projectie- lantaarn oude schoolportretten en portret ten van oud-leerlingen te oen gegeven, wal een heel aardige attractie was. Aan het einde dankte de heer R. Sanders voor de enorme belangstelling en sloot hier mede de schitterende huldiging. In het Juvenaat had gisteren een soort feestavond plaats voor patronaatsjongens en hun ouders. De pastoor opende dezen avond. Vervolgens werd aan een 70-tal jon* gens een prijsje uitgereikt voor trouw be zoek aan het patronaat en tevens aan een» aantal jongelui voor trouw sparen. Daarna werden de jongens door een Haagschen goochelaar een tijdlang aangenaam bezig gehouden. Met een opwekkend woordje sloot de pastoor dezen avond. RIJNSBURG. De verkoop van het Erama-bloempjd heeft alhier f 37.94 opgebracht. De heeren J. v. Klaveren, 8. 8ohono* veld, K. van Delft en W. L. v. d. Gugten hebben allen hun herbenoeming tot lid van de schattingscoinmissie aangenomen. De volgorde der partijen op de stembil* jetten voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing gen is door loting bepaald als volgt: 1. Anti-Revolutionairen, 2. Christel.--Hislo* rischen, 3. R.-Kalholieken. De premieplaat van ons Blad (portret van H. K. H. Prinses Juliana) is te zien efl te bestellen hij: P. SCHIPPERUS Jr., Boekhandel. VOORHOUT. Emeritaat aangevraagd. i Naar wij uit goede bron vernemen, heeft pastoor P. J. Schravemade tegen Juni a.s, zijn emeritaat aangevraagd. De loting voor de nummering der lijs ten voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing dezer gemeente heeft hel volgende resultaat gehad: 1. Christelijke lijst; 2. Roomsch Ka tholieke lijst. WASSENAAR. 1 Burgerlijke Stand. u Ondertrouwd: C. Winkler Prin9 en M. A. M. Le Coullre. C. A. P. van Faassen en H. C. Westgeest. J. Th. Looije9tein en J, W. Verhart. Th. A Rooijakkers en A. M. Ruigrok. A. M. Nieuwenburg en C. S. Schouten. A. van der Helm en A. Kauf* hold. M. van der Marei en N. van Eg- mond. H. M van Delden en W. C. Martin, Geboren: Carolina Wilhelmina, d. van P, van Hoven en J. Keijzer. Jan, z. van J. van Biezen en G. Bos. Pieter Cathari- nus, z. van B. van Keppel en W. T. van Golverdingen. Arnoldus, z. van A. Kloos terman en M. C. Kuipers. Wilhelmus Joa chim, z. van W. Vosse en J. C. Snelder* waard. Elias, z. van W. Theil ên C. C. Vonk. Overleden: Job Duivenvoorden 75 j. -• Cornelia Johannes Laurentiu9 van der Meer, m. van G. Lubbe 74 j. te Noordwijk. Bij de arbeidsbemiddeling staan inge schreven als werkzoekend: 30 grondwer kers, 11 losse werklieden, 2 opperlieden, 2 timmerlieden, 1 chauffeur, 1 machine-ban* werker. De collecte voor het Drentsche veen* kind heeft alhier f 230.47 opgebracht. De raad dezer gemeente vergader! Woensdag 4 Mei a.s. des morgens 10 ure. Agenda: 1. Ingekomen stukken, 2. Onthef* fing voorschriften bouwverordening, 3. Sub* eidie Land- en Tuinbouwcursus, 4. Beroep* schrift mej. Tummers weigering bouwver* gunning, 5. Vaststelling pensioensgrondslag gen, 6. Beschikbaarstelling gelden uitbrei* ding R.K. Meisjesschool7. Vaststelling ko* hier hondenbelasting, 8. Wijziging begroo* ting, 9. Reclames vergunningsrecht, 10, Reclame schoolgeld, 11. Herziening raads besluit wegaanleg door den heer Prins, 12. Uitbreiding noodslachtplaats, 13. Opdracht ontwerp Watertoren. In tegenwoordigheid van een groot aan* tal belangstellenden, waaronder werden op* gemerkt een viertal raadsleden, professor; Slothouwer uit Delft. Rijksbouwmeester Bre* mer alhier, en de directeur van de Maat schappij tot bouw van gemeentebedrijven te Utrecht de heer Gerber, werd Zaterdagmid dag in de openbare 9chool voor U.L.O. aan de Drie Papegaaien, de tentoonstelling ge- oppnd van de ingekomen ontwerpen van een Watertoren. De opening geschiedde door den Burge meester, die daarna allen uitnoodigde del tentoonstelling te bezichtigen. Met een hartelijk woord van gelukwenscü werden de prijzen aan de winnaars uitge reikt, voor den len f500, den tweeden f3001 en den derden f200. De chauffeur B alhier had Zaterdag avond het ongeluk bij Persijn met zijn mo torrijwiel tegen een boom op te botsen. Hij kreeg ernstige verwondingen aan het hoofd, zoodat het noodig was hem naar het zie kenhuis in Den Haag over te brengen. j Z0ETERW0UDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus Wilhelmus, Z. van J, W. v. Rijn en C. A. Versteegen. Adriana Hendrika, D. van C. J. van der Poel en E, Th. Vergeer. Cornelis Agalhus, Z. van J. G. Vromans en W. C. Anker. Catha- rina Christina. D. van F. L. G. Boks en C. H van den Berg. Getrouwd: Simon Nicolaas van der Saint 28 j. en Cornelia Maria van Leeuwen 27 j. Wilhelmus Janse Koot 68 j. wedr. en Carolina Düllemans 63 j. Fernandus Ge- rardus Zandvliet 25 j. en Maria Everdina van Laere 23 j. Johannes Adrianus de Groot 36 j. en Cornelia Maria Belt 29 j. Adrianus Cornelis van Winden 31 j., van Voorschoten en Helena Adriana van der Post 28 j. Frans van Dorp 31 j.. van Oegstgeest en Cornelia Schenkeveld 29 j. Overleden: Ermelindis Vink 76 j., wed, van Dirk de Boer. In de Zaterdagmorgen gehouden spoedt vergadering v. d. gemeenteraad werd met algemeene stemmen besloten voor een be drag van f 450 de noodbrug over de Meer burgerwetering dermate te versterken, dat daarover vee gedreven mag worden, dat aan een touw bij den kop geleid wordt, alsmede dat daarover kunnen rijden vierwielige wa gens zonder paardpn pn niet breeder dan de brug en ten slotte dat daarover paarden aan den kop geleid mogen worden.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 7