GEMENGD NIEUWS. Draagt onze Kleeding en Draagt onze Kleeding U zult tevreden zijn FINANCIEN. RADIO-PROGRAMMA. RECHTZAKEN. zoo'n klein land, dat het met zoo'n geringe ervaring zulk een bedrijf heeft kunnen in richten tot op zoo groote hoogte als het thans met ons mijnwezen het geval is. Bij deze inrichting van ons mijnwezen moeten we er ook wel degelijk rekening mee houden, dat hef bedrijf zich in het internationale mijnwezen kan aanpassen. Wij mogen onze mijnen, wplke we mpt alle macht tot deze hoogte hebben opgevoprd. niet voorstellen alsof er alles aan ontbreekt. Wanneer er werkelijk geleden wordt in de mimen, zooals dp hper Lindeyer het wil voorstellen, dan zou naar sprekers meening de vakbewpging in de mijnen wel beter ziin ontwikkeld Immers van de 33 000 arbeiders bij het mijnwezen zijn er ten hoogste 8000 aangesloten, dat is nog geen 25 pCt. Wanneer de arbeiders, zooals de heer Lindeyer zegt. verbitterd zijn. dan is er vol gons spr. op dit oogenhlik geen reden toe. Spr. geeft toe. dat er verbeteringen zijn aangebracht, maar. aldus de minister, zijn deze .veranderingen maar zoo uit de lucht komen vallen' Deze veranderingen zijn na een behoorlijken strijd ingevoerd. Wat de mijnongevallen betreft, moet alles in het werk worden gesteld om deze te voor komen Spr. \rraagt echter of het aantal on gevallen bij onze mijnen groeier is dan el ders. De verwachtingen van den heer Lindpver over een enquête ten aanzien van het accoordloon kan spr. niet deelen Spr hoopt dat de vakbeweging In Limburg zal groeien en dat deze in goede harmonie met de di rectie zooveel mogelijk vpibeteringen voor de mijnarbeiders zal weten aan te brengen Ook om deze reden kan spr. de door den heer Lindeyer gewenschte enquête niet aan vaarden. Ten slotte komt spr. tot de Spoorwegen. Den heer Koster antwoordt spr., dat de door deze bedoelde lijn SchaersbergKerk rade Simpelveld nimmer door de Spoorwegpn is gewenschi Wat aangaat de aangenamer inrichting van de 3de klasse, zegt spr. dat hij Ion aan zien hiervan niet anders kan doen dan ern- shg overwegen en de zaak met dp directie der Sp' orwegen te bespreken Van doortas tend optreden van spr. in deze kwestie kan geen sprake zijn. Naar aanleiding van de opmerkingen van den tv er Moltmaker zegt spr.. dal e°n mi nister, die zich niet stoort aan de directie en gevolg geeft aan verschillende geuite wcnschen misschien van verschillende zij den lof zal ontvangen, maar aan de andore zijde zijn positie ernstig zal verzwakken. Sprekende over de veiligheid op de spoor wegen, 2egt spr. deze voldoend» te achten en van meening te zijn, dat deze niet te wi nsehtn overlaat. Do vraag of spr. gerechtigd is om een algemeen onderzoek naar de veiligheid in te stellen, zal haar beantwoording vinden in het binnen eenige dagen te verwachten anlwoord op de vragen van den heer Van Braambeek. Ten aanzien van de onbewaakte over wegen deelt spr mede. dat er op het oogen- b!ik nog eenige overwegen in observatie zijn Spr deelt verder mede. dat er een onderzoek gaande is inzake de gepension- neerden en spr. hoopt, dat deze kwestie spoedig tot een voor de belanghebbenden bevredigende oplossing zal kunnen worden gebracht. De kwestie van hen. die zich aan k'eine vergrijpen hebben schuldig gemaakt, zal spr. nog eens nader overwpgen. Hierna komt spr aan de classificatie Uit voerig gaat spr de geschiedenis van de wijziging na. Spr is bereid met den Perso- neelraad deze kwestie nog eens na te gaan. ook ten aanzien van de weigering van de directie om de voor 43 gemeenten aange brachte wijziging in de classificatie van hel Rijk over te nemen. Ten aanzien van de kwestie Zutphen Emmerik, zegt spr, geen bemiddeling te hebben aangeboden Wel heeft spr ver schillende besprekingen gevoprd. welke tot geen resul'aaf hebben geleid Daarna is de heer v. d Lande opgetreden en deze heefl partijen tot overeenstemming gebracht Fr is toen een contract opgemaakt, doch dooT eên opvatting van den arbiter over dp uit legging daarvan is hieraan geen uitvoering gegevpn. Dp heer MOLTMAKER- Gesaboteerd! De MINISTER- Dip uitdrukking wi! ik niet voor mijn rekening nemen, al wil ik haar ook geenszins daardoor ontkennen Nu zegt de hper Moltmaker wel, dat spr. weer mopf optreden en dat hel subsidie dan maar ingetrokken moet worden, doch spr. stelt de vraag of hij daartoe wel gerechtigd is Veeleer ware een oplossing in andere richting nog eens te proheeren. b v dat de heer v d Lande zich nog epns bereid ver klaart als bemiddelaar op te treden, doch dan dient volgens spr niet mepr gesproken te worden van saboleeren ed omdat zulke uitdrukkingen den weg lot verzoening af snijden. De hper VAN EMRDEN fV -D J repliceert, evenals de heer LINDEYER fS D De heer KOSTER V' Bmerkf namens den heer Smeengp op. dal op hef baanvak Ams'erdam—Rotterdam elke 7'/> minuut een trein zal passpprpn zoodat de bruggen nipt voldoendp geopend kunnen worden Dp heer MOLTMAKER (S D.) repliceert. Spr hoopt dat dp moreele klap van den minister, toegebracht aan de werkgevers bij de Iram ZutphenEmmerik, een goede uit werking zal hpbben. hrpwel spr zulks be twijfelt. gezien de mentaliteit dezer heeren. Dp begrooting wordt "daarna z. h. s. aan genomen De vergadering wordt te 12 uur verdaagd tof morgen 11 uur. RECLAME. Lijders aan bloed-, Hnid- en zenuw ziekten bereiken door het gebruik van na tuurlijk „Frnnz -In^ef" bilterwater geregelde spijsverteringrioeslanden. Specialisten van groofen naam certificeeren. dat zij over de werking van het vanouds beproefd gebleken „Franr-Josef'-water in elk opzicht tevre den zijn. 1818 HEVIGE GASONTPLOFFING TE DEN HAAG. Gistermiddag kwart over vier werd het Bezuidenhout te Den Haag opgeschrikt door een geweldigen knal. De ruiten rinkelden en dreigden te breken. Het bleek, dat in de Theresiaslraat een gasontploffing had plaats gehad. In perceel 128, bewoond door den bouw kundige Briede, was een electricien bezig een verbetering aan een lamp aan te brengen. In de huiskamer aan den straat kant hing een electrische lamp. Vroeger was het een gaslamp geweest, doch door de toevoerbuis te verkorten, er een dop aan le doen en dezen door middel van een haak dienstbaar te maken, was zij in een elec trische hanglamp veranderd. De toevoer buis echter wa6 volgens de "bewoners iets te lang en het stond leelijk in de kamer. Daarom werd vooral ook omdat het juist schoonmaaktijd was de electricien erbij gehaald om het werk op te knappen. De electricien heette P. A. H. Hij ging aan het werk in de meening dat de gastoevoer afge sloten was. Hij zaagde de gaspijp door en bevestigde den dop aan het verkorte ge deelte. In dien tusschentijd echter was veel gas ontsnapt, wat door den electricien niet bemerkt was. Dit gas was in het plafond gedrongen. Toen nu de electricien klaar was. wilde hij precies zien of hij zijn werk goed gedaan had. Hij stak een lucifer aan om te zien of er soms een lekje in de gas pijp ontstaan wa9. De dochter van den bouwkundige Briede, die in de kamer aan het schoonmaken was, vroeg nog of er geen gevaar bij was. Waarop de electricien ant woordde, dat zij daar niet bang voor hoefde te zijn, omdat het zijn gewoonte was met een lucifer naar lekken te zoeken en er nog nooit iets gebeurd was. Plotseling echter Zoo vertelde later mej. Briede zag ik een groote vlam en hoorde ik een reusachtigen knal. Toen werd alles zwart. Ik liep zoo hard mogelijk naar buiten, „brand" roepende. Alle bewoners verklaren dat de knal ge weldig moet zijn geweest. Mej. B. vluchtte geheel ontdaan naar haar verloofde, den heer J v. Wichen, die een zaak in zuivel producten heeft op den hoek van de The- resiastraat en de Laan van Nieuw Oost Indië. Deze waarschuwde direct politie en brandweer. De laatste kwam dadelijk uit haar garage in de Theresiaslraat. Zij hoefde echter geen assistentie te verleenen. Wel ontstond er even brand, maar deze was on- beteekenend en ging vanzelf uit De electricien kwam er slechter af. Hij viel van de ladder, waarop hij stond e'n kreeg eenige wonden aan oogen. neus en ooren. Hij werd door den inmiddels gearri- veerden Eerste Hulpdienst verbonden en naar den Centralen Post vervoerd. Zijn toe stand is niet levensgevaarlijk. De uitwerking der ontploffing was ernstig. Waar enkele minuten te voren nog een heel huis stond, stond nu een ruïne. Wel waren de muren heel, maar het inwendige was geheel vernield. Op de eerste en tweede étage, die één ge heel vormt, wonen mej. B en mevr. de V. M. Ook zij kregen geen letsel, maar waren wel hevig geschrikt. Van den voorkant der eerste étage was letterlijk niets meer heel. Het plafond wa9 naar beneden gekomen. De meubelen waren door elkaar geworpen: ja. zelfs de pooten waren van de stoelen af. Eigenaardig is dat een portemonnaie. die op de tafel lag. door de ontploffing open sprong en bet geld door de kamer rolde. Ze werd later door de brandweer opgeraapt en aan de bewoonster teruggegeven. Deze woonde hier pas drie weken en had een geheel nieuw meubilair. Zij is echter, evenals de benedenburen, ver zekerd. Het hui9 van den heer Briede 19 ook ge heel vernield. Door de schoonmaak echter waren de meubelen uit de nu verwoeste kamer naar achter gebracht Alleen de voor kant van het huis heeft geducht geleden, slechts enkele ruiten zijn daar niet ver nield. Óok in de gang kwarrr een gedeelte van het plafond naar beneden. Hel is een wonder dal er geen slachtoffers te betreu ren zijn. Men is de heer Briede heeft aan den overkant van zijn woning een timmerwerk plaats dadelijk begonnen de ramen dicht te timmeren, waarmede men om ruim zes uur gereed was. De politie onderzoekt in hoeverre hier van schuld sprake is bij den electricien. HET ONGEVAL TE DEN HAAG. De gistermiddag verrichte schouwing op het lijk van den in de Gerard Doustraat Ie 's-Gravenhage gevonden man, die den avond tevoren in beschonken toestand een café op den hoek van die straat en den Bui tensingel heeft bezocht en daaruil is verwij derd. heeft geen enkel motief opgeleverd om aan eenig misdrijf te denken. HANDIGE OPLICHTING. Gistermiddag werd een 14-jarige loop jongen door de firma L. uit de Teilinger- straat te Rotterdam met een handwagen uitgezonden om hij de firma D. op den Goudsche Singel drie rollen mantelstof ter waarde van f 300 te gaan halen. Nadat de jongen de rollen ontvangen had. werd hij in de Zomerhofstraat aangesproken door iemand, die ook een handwagen bij zich had en die zeide. dat hij van de firma D. kwam Hij maakte den jongen wijs, dat hij verkeerde rollen had meegekregen en dat ij ze maar aan hem moest meegeven. De jongen voldeed hieraan doch al spoe dig bleek dat van het verhaal van den onbekende geen woord waar was en dat hij het slachtoffer van een handigen oplich ter geworden w^s. BIJNA EEN ERNSTIGE TREINBOTSING. Eerst thans - aldus de „N D Crt." wordt bekend, dat 1.1. Zaterdag op de elec trische lijn Rotterdam Den HaAgSehe- veningen biina weer een ernstig ongeval heeft plaats gehad. Do electn6che trein welke om 1.35 uur uit Rotterdam vertrekt, is n.1. tusschen den Veen weg (Nootdorp) en Voorburg, ter plaatse waar eenige lijnen samenloopen, in volle vaart dooi een wissel gereden. Van een der rijtuigen, waarin zich verscheidene passagiers bevonden, werden dientenge volge eenige ruiten verbrijzeld en eenige passagiers zijn door den schok min of meer gedeerd. De tiein ontspoorde niet in den wissel en kwam op het linkerspoor, juist toen uit de tegenovergestelde richting, op een der binnen sporen, welke de trein uit Rotterdam pa« langs den wissel was ge kruist, een sneltrein uit Scheveningen pas see r de. Ware het ongeval, dat vermoedelijk aan verkeerden wisselstand moet worden ge weten, enkele oogenblikken vroeger ge beurd of was de Rotterdamsche trein in den wissel ontspoord, dan zou wellicht eon ernstige botsing tusschen beide treinen niet zijn uitgebleven. DUIZEND GULDEN VERMIST. Een kantoorlooper te Amsterdam heefl bij de politie aangifte gedaan, dat hij een bank biljet van f 1000 is kwijt geraakt. Of het ver loren is, of dat het hem is ontfutseld weet hij niet. BRANDEN. Te Oterleek brandde het dubbele woon huis, bewoond door de gezinnen P. Yf en A. Klomp geheel af. Niets kon worden gered. Vermoedelijk was kortsluiting de oorzaak. Verzekering dekt de schade. In den nacht van Zondag op Maandag is als slachtoffer van het vuur gevallen een op den tweesprong van den weg ter idzardt- Nijeholtga gelegen oude Stins, die vroeger bewoond is geweest door het oude Friesche geslacht der Idzarda's. Het huis dat vroeger geheel door grachten omgeven was en dat met z'n kelders en onderaardsche gewelven vroeger een sterke burcht moet zijn geweest, heeft in den loop der jaren zijn oorspronke lijk karakter vrijwel geheel verloren en de stoep en hel torentje op het dak, waarin nog steeds een bel hing. waren eigenlijk nog de eenige uiterlijke teekenen, die aan de vroe gere grootheid herinnerden. Er zijn sterke aanwijzingen, dat hier brandstichting de oorzaak is. Ongeveer halfvier in den morgen werd er aan het slaapkamerraam geklopt en zag de bewoner een wielrijder van zijn erf den weg op gaan. Op hetzelfde oogen- blik stond reeds allés in vuur en vlam. Ver moedelijk heeft de brandstichter dus willen voorkomen, dat er menschen in het vuur zouden blijven. Een paar kinderen hebben toch nog lichte brandwonden bekomen, doch overigens hebben allen zich nog juist bij tijds kunnen redden. Evenwel is er verder niets gered en hel geheel beslag vee, 35 stuks, is met schuren, hooi, inventaris enz. verbrand; ook is f1800 aan geld verloren^ gegaan. De bewoner Jozef Ekkelboom, die 't huis verkocht en dit met een veertien da gen zou verlaten, had het geheel veel te laag verzekerd. Te Callantsoog brandde de woning van den heer P. ten Brekel tot den grond af. Do oorzaak ie onbekend. DOODELIJKE ONGEVALLEN. Gisterochtend is te Utrecht op den Leid- schen Weg, bij de tunnel, een 70-jarige vrouw onder een zwaar beladen wagen ge raakt en overreden. De dood trad onmiddel lijk in. Te Heiloo. bij Alkmaar, is bij het voede ren van goudvisschen een vierjarig kind van den heer H. Kleef in een vijver verdronken. Maandag is de 22-jarige arbeider G. R., te Barneveld bij het lossen van een wagon boornen, onder een vallenden boom geraakt en gedood Te YVieringerwaard is de 17-jarige J. Bu- ter, die met een ijzeren wentel, getrokken door een paard, op weg naar hui9 was, op onverklaarbare wijze in de sloot geraakt en onder het zware blok terecht gekomen. De dood moet onmiddellijk zijn ingetreden. VOET AFGEKNELD. Toen het schip „Gesina" uit Amsl^dam de Zuiderhaven verliet, raakte naar de „Zw. Crt." meldt, de 29 jarige vrouw van den schipper mei een been in de staaldraadtro9 bekneld, waardoor de voet geheel werd af geknepen Na voorloopig verbonden te zijn, is zij per brancard naar het ziekenhuis ver voerd. WINKELDIEFSTALLEN. Door de politie te Nijmegen zijn aange houden de vrouwen A. v. d. V. en P. R., ver dacht van diefstallen uit den winkel van de firma B. aldaar. In de woning der beide vrouwen vond de politie een karrevracht van allerlei goederen als tafellinnen, gor dijnen, kousen, jumpers, enz. DIEFSTALLEN. Te Coevorden is als verdacht van belang rijke diefstallen bij het gemeentelijke elec- tnsch bedrijf, gearresteerd de meteropne- mer H. In den nacht van 3 Februari j.l. werd in gebroken in een perceel van den Kinderhuis singel te Haarlem, bewoond door den aan nemer J. K.. waarbij een bedrag van f 2919 werd ontvreemd. Als verdacht hiervan is thans aangehouden de 31 jarige J. v. L. te Heemstede, die echter ontkent. Te Zwijndrecht werd voor de derde maal in 14 dagen onder soortgelijke omstandighe den, een inbraak gepleegd. Thans verschaf ten de dieven door het uitsnijden van een ruit zich toegang tot de woning van het raadslid J. S. aan den Lageweg. Toen de familie, die gedurende drie kwartier afwezig was geweest, terugkwam, vond zij alles overhoop gehaald Verscheidene gouden en zilveren voorwerpen werden vermist. Daar de brandkast op een zijde wa9 geworpen, doch niet beschadigd was. vermoedt men. dat de dieven door de terugkomst der bewo ners in hun werk gestoord zijn. De politie heeft tol nu toe nog geen licht in deze zaken gebracht. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Gistermorgen is te Borne bij denonbe- waakten overweg in de richting Almelo een geladen melkwagen door den D trein aange reden en versplinterd. Het paard kreeg RECLAME. U? Firma (jO.f-ilnft£/l (l^YAJb HEEREN- KIEEDINGMA&AZIJN Nieuwe Rijn. 60 Wij vestigen speciaal Uwe aandacht op. onze gemaakte Kleeding in beter genre. WIJ brengen hierin Iets aparts tegen zeer voordelige prijzen. Ook in goedkoopere Costumes hebben wij een ruime sorieerin? vanaff 12.50 9lechts weinig letsel. De oorzaak ligt in de onachtzaamheid van den voerman, die den wagen onbeheerd liet staan. Door de Rijks politie wordt een onderzoek ingesteld. STAKING TE WINTERSWIJK. In hoofdzaak omdat de patroons te Win terswijk weigeren een collectief arbeidscon tract met de arbeiders af te sluiten, is daar een slaking in de bouwvakken uitgebroken. De meeste karweien liggen stil. De Alg. Ned. Bouwarbeidersbond, de Ned. Chr. en de Ned. R.-K. Bouwarbeidersbond werken samen. ERNSTIGE ONGEVALLEN IN MAASTRICHT. Bij de afgraving van den St.-Pietersberg zijn twee ongelukken gebeurd. Tijdens het schieten bij de mergeJexploitatie bekwam een arbeider een ernstige hoofdwonde, waardoor hersenschudding ontstond. Ver der viel bij de in aanbouw zijnde cement fabriek een arbeider van een hoogte van 35 meter en kwam op een balklaag neer, waardoor zijn val gebroken werd. De man werd met een wervelkolomfractuur opge nomen en naar het ziekenhuis vervoerd. Uit het ingestelde onderzoek der maréchaus- sée is gebleken, dat in beide gevallen niet van schuld sprake is. Men hoopt beide pa tiënten in het leven te houden. (Tel.) OVERLEDEN. In het hospitaal te Heerlen overleed de ongehuwdle mijnwerker Soomers uit Kerk- rade, die vorige week onder de electrische tram geraakte. DOOR EEN TREIN GEGREPEN. Tusschen Oostburg en Zuidzande is de wielrijder J. d. V., die zooveel mogelijk rechts reed, omdat hij .meende, dat een auto achter hem reed, te dicht bij de tram rails gekomen en door de locomotief van een tram gegiepen. Met een lichte hersen schudding en eenige verwondingen werd de man opgenomen. Een onderwijzer gelastte zijn leerlingen een opstel le maken over bel"thema „gevol gen der luiheid". Toen heL opstel moest in geleverd worden, overhandigde een der leer lingen een onbeschreven schrijfboek. JAARVERSLAG NOORD-HOLL. LANDBOUW-CREDIET. Aan hat verslag over het boekjaar 1926 uit te brengen in de Algemeene Vergadering van Aandeelhouders op 2 Mei a.a.. wordt het volgende onlleend: De resultaten van het afgeloopen jaar zijn iets minder gunstig dan die van het vorige, wat voor een voornaam deel het gevolg is van minder gemaakle effecten provisie; ook is de interesl-rekening minder voordeelig, hoewel de cijfers der debiteuren en crediteuren geen groote veranderingen te zien geven. De brulo-winsl bedraagt, het saldo van het vorige jaar ad f961.41 inbegrepen, f 661.976. Aan hel Pensioen- en Ondersteu ningsfonds wordt toegevoegd: f 22.195.78 terwijl wordt voorgesteld le reserveeren voor diverse belangen f 16.000, af te schrijven op safe-inrichlingen en meubilair f3.834 21 (dit hoofd koml hierna als naar gewoonte voor f 1 op de balans voor), voorts op ge bouwen f20.000. De tegen dubieuss debiteuren gevormde reserve, die onder het hoofd crediteuren is opgenomen, wordt ruimschoots voldoende geacht. Na voormelde afschrijvingen en toevoe gingen kan op de preferente aandeelen een dividend van 6 pet. uitgekeerd worden en op de gewone aandeelen van 6.5 pet De preferente aandeelhouders hebben in miu- dering hierop in November 1926 reeds een interim-dividend van 3 pet. ontvangen. De voornaamste rekeningen wijzen de volgende cijfers aan: Acceptatie-rekening f5.346.687 73 (v. j. f6.319.399 03); Debiteuren f 3.900 984 09 (v. j. 3.992.310.75); Voorschot in rekening courant op proiongalie-voorw f 3.601 063.39 (v. J 3 784 680 81): Gebouwen (580 000 (v j f600.000); Kapilaal (pref. en gewoon) f3 500.000; Reserve f451.000; Deposito rekening f2 931.743 86 (v. j. f3.199 423 97) best. uit 2122 posten, waarvan f 1 566 945.81 op jaar-de[>öt en het resteerende op korteren termijn; Crediteuren f3.519.414.72 (v. j. f 3.564.573). Het Pensioenfonds nam toe met f 22 502 76 en wijst (hans een kapitaal aan van (287.805 49 (v. j. f265.302 73), benevens een reserve voor koersverschillen van (26.039.11 (v. j. f25.449.86). VER. VOOR DEN EFFECTENHANDEL. In de gisleren te Amsterdam gehouden vergadering is een voorstel van hei bestuur, om aan de beheerders van het ondersteu ningsfonds van de Vereen, voor den Effec tenhandel décharge te verleenen, aange nomen. De aftredende bestuursleden zijn herko zen. In plaats van wijlen B. W. van Sloten is gekozen de heer B van Harken De h,t> A. A. P. M. van Wayenburg werd herkozej als beheerder. Het voorstel om het bestuur te machtig de beursvacantiedagen vast le stellen op 11, 13 en 25 Juni. 2. 9, 16, 23 en 30 Jut 6, 13, 20 en 27, alsmede 81 Augustus, wetj aangenomen. Ten slotte werd besloten lot uitbreid™ van het Beursgebouw. VOOR DONDERDAG 28 APRIL. Hilversum (1050 M12.—: Politieber. - 12.35—2.Lunchmuziek door het Tril non-Trio. 3.304.30: Uurtje voor wees en ziekenhuizen. 6.00—7.45: Concert! door het H. D. O.-orkest: mej. Jane Bier man, sopraan. 7.45: Politieber. 10.30 Tersber. 8.10: Aansluiting van het Con. certgebouw te Amsterdam. Het Concerlgel), orkest o. 1. van Willem Alengelberg. Uiige* voerd worden de 9e Symphonie van Beet hoven en de Caniale van Bach. 10.30: Radio-Tooneel. „De Spreek taal veredeling* bond", klucht in 1 bedrijf van C. P. Brand! van Doorne. Rolverd.: Slrikt, gepens. majow Rionk Brouwer. Mevr. Slrikt, mevr. Mi. letzky—Kiehl, Everarda Strikt, hun dochtei, Greta Schlonderberg; van Eibergen, Jol Fischer; Worrega, Jo de Boer. Het stut speelt in een groot dorp. Daventry (1600 M.) 10.20: Kensington- salon-orkest, Ph. Carey Foster, sopraan. So listen: bariton, viool. 11.05: Voorlezing 11.25: Concert (vervolg). 12.20120: Gramofoon-muziek. 2.20: Evensong van de Westminster Abbey. 3.20: Orkeslcon. cert. 4.35: Kinderuurtje. 6.20: Land- bouwber. 5.40: Dansmuziek. 650: Tijds., weerb., uieuw9. 6 06- Dansmuziek 6.20: De sonates van Beethoven, Piano muziek. 6.30: Vaudeville programma Operette-fragmenten, Lancashire-dialed Schetsen. D. Hyden, viool, S. Wright, ce P Ryan, clarinet, E. Pogg, piano. 735: Populair concert. Orkest en koor. 8.20: Nieuwsb. 8 40: Causerie: Lake Geneva 8.55: Concert (vervolg). 9.07; „Th last straw and the next", van L. du G. - 9 35: Koorzang. Volksliederen, Orkestbegel 9.50—11.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris" (1750 Ml 950- 10.20: Concert 11.501.10: Orkeslcon- eert. 4 054.55: Kinderuurtje. 8.05- 10 10: „Das Rheingold", opera van Richard Wagner. GrooF orkest en koor. Langenberg (469 M.) 12.25—1.25: Orkest concert. 4205 20: Orkestconcert 7.358.05: Vroolijk concert 8 20- 10.06; „Gyges und sein Ring", tragi- comedie in 6 acten van Fr. Hebei. 10.20- 11 20: Dansmuziek. Königswusterhausen (1250 M.) en Berlijn (484 en 666 M.). 1.606.15: LezingeD en lessen. 6.157 05: Concert Geboortedag Fr v. Sesseheim (Friederike und Goethel. Declamatie, zang met pianobegel. 7.50: Ringelnatz leest eigen gedichten voor. 8 45: Sonate voor viool en piano d-moll op. 121, Schumann. 9.50—11.50: Dansmu ziek. Hamburg (394.7 M.) 11.50—1.20: Orkest- concert 1.252 05: Kamermuziek. 3 35 Opera-fantasieén. 4 205 16: Dans muziek. 5 206 10: Vroolijk concert. 7 20: ..Snider Mfirig", comedie in 3 acten van Schurig. Daarna lot 11.10 her-uitzen dingen. Brussel (509 M.) 4.20—520: Kinderma- tinee. 7 20- Gala concert. 815- Cau serie. 8 30: Vervolg concert 8 40 lei Sinceres". comedie. 8 50- Pianoconcert 8.55: Causerie 9 109 20- Fragmen ten van Indes Gaiantes, Rameau. MOORDAANSLAG OP ZIJN VROUW. Voor de Rechtbank te Arnhem heeft te recht gestaan de Ssj-jarige arbeider J v. L., te Barneveld, terzake, dat hij met de bedoeling zijn echt^enoote Anna H. te dooden eenige revolverschoten in haar rich ting heeft gelost-, zijnde de uitvoering van zijn voornemen met gelukt door een van hem onafhankelnke oorzaak, althans dat hij zijn eobtgenoote bedreigd heeft met doodslag. De Officier van Justitie eischte een ge vangenisstraf voor den tijd van I jaar. De verdediger, mr Vos uit Ede pleitte vrijspraak of een voorwaardelijke veroor deeling. Uitspraak over 14 dagen. MEINEED. De Utrechtsche rechtbank heeft den 21* jarigen landbouwersknecht T. V., uit Alpien aan den Rijn, wegens meineed veroorde^d tot 1 jaar gevangenisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis. ROTTERDAMSCHE RECHTBANK. De rechtbank heefl veroordeeld: H. B24 jaar koopman te Waddinx- veen. wegens mishandeling van P A de Jong te Gouda, tot f 15 boete, subs. 10 dagefl hechtenis C. Z., eveneens koopman te WaddinX' veen, die terecht had geslaan, verdacht van soortgelijk misdrijf, werd vrijgesproken. 2-5

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 6