eet meer houamdsch zwitsïrsche cmodumm Quick Quaker WETENSCHAPPEN. Dr. H.NANNING's HAEMOFFERRIN FINANCIEN. RADIO-PROGRAMMA. UIT DE RIJNSTREEK. Door de uitslaande vlammen werd het ergste gevreesd voor de naast gelegen kistenfabriek en kuiperij der N.V. de Reuver. Door het krachtig optreden der gemeentebrandspuit en die der firma de Reuver, werd de orand beperkt tot het woonhuis en de .schuur. De geheele inboedel werd een prooi der vlam men. Verzekering dekt de schade, ln de electrische timmerfabriek van de firma Chr. de Vilder, te IJmuiden, brak brand uit, welke zich ernstig liet aanzien en vermoedelijk is ontstaan in de drogerij. Het gelukte de brandweer door spoedig in grijpen het vuur spoedig meester te worden, doch de schade is, hoofdzakelijk door het bluschwater, tamelijk groot. Te Gemonde is de boerderij van W. Schel- lekens geheel afgebrand. De aangelegen bakkerij kon, dank zij het optreden der militaire wielrijders, behouden blijven. De inboedel, landbouwgereedschappen en zes varkens gingen verloren. Alles tvas laag verzekerd. Te Epen-Wittem is de garage van den vrachtrijder S. geheel door brand vernield. Er verbrandden o.m. een paar autobussen. Een hevige brand heeft de boerderij van der. heer L. Keizer te Bedum geheel in asch gelegd. Omstreeks halfdrle is de brand door tot nu toe onbekende oorzaak uitge broken. Een zestiental koeien kwamen in de vlammen om. Een paard en eenig ander vee, alsmede een gedeelte van het huis raad werden gered. De boerderij werd be woond door mej. Wiersma, Sie er zelf goed afkwam. de genoegens van de paaschvacantie. Een staaltje van ergerlijke dierenmishan deling door de jeugd en van goede bestraf fing daarvan door de oudersj meldt het „U. D.": Do inspecteur van de Utrechtsche Vereen. Dierenbescherming kwam er deze week urhter, dat jongens, wonende in Wijk C., kik» orschen hadden gevangen. Deze dieren had men meegenomen naar huis en bij wijze van amusement had men water aan den kook gemaakt en toen dit water goed kookte, de kikvorschen daarin geworpen. 'Men wilde eens zien, hoe de dieren zich in dit kokende water zouden bewegen! Dierenbescherming heefl dit geval onderzocht en de jongens, die deze heldendaad hadden bedreven, werden door den inspecteur achterhaald. Aanvan kelijk probeerden zij het gebeurde te looche nen, maar daarna volgde een bekentenis. De inspecteur heeft zich daarop tot de ouders der knapen gewend De jongens waren ongeveer acht jaar oudl met verzoek hun medewerking te willen verleenen aan een bestraffing van de jongens. Dit verzoek viel in goede aarde; een der knapen werd een heelen dag van zijn vacantia op zolder opgesloten, en een ander kreeg van zijn vader zdó'n ontzaglijk pak slaag uit woede over de gepleegde dierenmishandeling dat de inspecteur aanstalten maakte om den jongen uit de handen van den hevig-toor- nenaer vader te bevrijden. Een dergelijk pak rammel had men log nooit zien geven 1 Als de ouders op een zoodanige v.ijze midewerking gaan verleenen, zegt het blad, valt er hoop te koesteren, dat de jeugd tot betere gedachten zal komen. berooving. De gebroeders W. en A. v. H., zijn te Nieuwaal geam-esteerd als verdacht van beroovmg van dein veekoopman B. uit Leerdam van een portefeuille, inhoudend ongeveer f 1700 en zijn ter beschikking van de justitie gesteld en na verhoor door den recht er-comm:.senna in het huis van be waring te Trel opgesloten. De bcrooving heeft Woensdagavond om- etreeks 11 uur op den uiterwaard van de van de Waal plaats gehad. W. van H. zou B. met zijn roeiboot over de rivier bren gen. A. v. H. Tnoet toen onverwacht te voorschijn zijn gekomen, B. een zak over het hoofd helbben getrokken en met be hulp van zijn broer de portefeuille uit den binnenzak van den veekoopman .hebben genomen. Zij zijn er toen vandoor gegaan, B. aan zijn lot overlatende. Na aangifte bij de politie te Gameren werd de verdachte W. v. H. reeds 's mor gens om halfvieT in zijn woning gearre steerd De tweede verdachte is later op zijn werk te Zuilighem aangehouden. auto over den kop. Vrijdagmiddag kwam de heer Beekhuizen met een auto den spoorwegovergang te Lun- teren overrijden, toen hij plotseling door on bekende oorzaak van het talud van den weg naar beneden tuimelde. De wagen sloeg eenige malen over den kop. Ernstig gewond werd de heer B. onder den wagen vandaan gehaald en daarna naar zijn woning ver voerd. De auto is zwaar beschadigd. stormweer op de zuiderzee. Zaterdag is te Harlingen bericht ontvan gen, dat de sleepboot Joma der Zuiderzee werken op de Makkumerwaard in nood ver keerde. De reddingboot is dadelijk uitgevaren en teruggekeerd met twee mannen. Brouwer en Beuker genaamd, die zich aan boord be vonden van het met leemklei geladen sleep- echip. dat gestrand was. De bemanning van de sleepboot Joma, die op het Makkumer- strand aan den grond liep. werd gered door de reddingboot van Gaast. Voorts is te Har lingen binnengekomen de sleepboot Atlas, waarvan de gezagvoerder op zee een been" had gebroken. Hij is in het ziekenhuis ter Verpleging opgenomen. nachtelijke overval te fijnaart. Donderdagnacht werd de landbouwer Vrolijk onder de gemeente Fjjnaart gewekt door geklop op de deur. Op z\ju vraag, met wie hij te doen had, word hem ge antwoord: „politie". Toen V. daarop de deur opende, stond hij tegenover een gemaskerd persoon, die een revolver op hem richtte en hem dreigde te zullen neerschieten, zoo hjj geen geld gaf, aldus de ,,'s-Hert. Ct.". Hevig ontsteld overhandigde V. hem een bedrag van f 100, waarop de bandieten er stond er buitem nog een op wacht ijlings de beenen namen. brutale overval. To Oss heeft opnieuw een brutale over val plaats gehad. Drie gemaskerde mannen braken des nachts de deur open van de woning van landbouwers J. Huismans, die in de .Hoogheuvelschesteeg alleen woont. Toen zij zagen, dat de bewoner wakker was geworden, sloegen zij de lamp stuk, grepen H. bij de keel, eischten zijn geld, teiwijl een der mannen een geweer op hem richtte. H. verklaarde geen geld te hebben, waarop de heele woning werd doorzocht. Kuisirans verzette zich hevig, liep bloedende hoofdwonden op en bleef zoo lang schreeu wen, dat de boeven aftrokken, slechts een broek medenemende, waarin zich een por- temonnaie met f8 bevond. De politie heeft nog geen spoor van de daders gevonden. tegen een autobus gereden. Zaterdagmiddag ongeveer 4 uur reed de heer P. de Bakker, uit Zundert, met eea motor, waarop ook z'n meisje had plaats genomen, over den weg van Etten naar Princenhage. In de bocht van den weg, nabij Liesbosch, kwam van de richting Prir.cenhage de autobus van Van R. aan gereden. De motorrijder botste tegen de bus en tuimelde over den grond, alwaar hij met een geheel versplinterd onderbeen werd gevonden. Het meisje kreeg slechts lichto verwondingen. De ongelukkige is naar het ziekenhuis te Breda overgebracht de brand in de staatsmijn „wilhelmina". Nader verluidt, dat de brandweer der mijnen en die der gemeente Kerkrade, die den brand op de handelsopslagplaatsen der Staatsmijn Wilhelmina te Terwinsen, welke Vrijdagavond te 11 uur uitbrak, bestreden, waren eerst tegen 7 uur Zaterdagmorgen het vuur meester. De brand heeft gewoed in een stapel van 40.000 dwarsliggers, be stemd voor stukhout in de mijn, welke stapel 10 M. lang, 5 M. hoog en circa 7 Meter breed was. Men heeft het grootste gedeelte vaa d» houtmassa voor vernietiging weten te behouden. Er zijn slechts ongeveer 3000 dwarsliggers eon prooi der vlammen ge worden. Een dicht bij het vuur gelegen boerderij hon worden behouden. aan de gevolgen overleden. Eenige maanden geleden viel de 53-jarige Ij. Jansep ui't de H. Geeststraat te Eind hoven bi) het verrichten van herstellingen van 't dak van zjjn woning. Hij werd in het ziekenhuis verpleegd en kon dit onlangs verlaten. Hij bleef echter klagen over in wendige pijnen. Vrijdag is hij overleden. aanrijding. Op den Helvoirtschenweg te Vught is v. R. met zijn rijwiel tegen J. B. aange reden. Voor beiden moest geneeskundige hnlp worden ingeroepen. B. werd naar het gasthuis overgebracht, v. R. naar zjjn wo ning B. heeft een sleutelbeen gebroken en nog andere kwetsuren bekomen, terwijl v, R. vrij ernstige verwondingen opliep. doodelijk motorongeluk. Toen Zaterdagnacht de 35-jarige ongeh. lieer G. Schenk, uit Alkmaar, tijdelijk te Eindhoven vertoevende, met zijn motor op den Vlaghovenschen weg reed, geraakte hjj bij de bocht „de Duivenkot" tusschen de tramrails, waardoor hij kwam te vallen. Met een schedelfractuur werd hij opgenomen. De ongelukkige heeft na het ongeval slechts eenige oogenblikken geleefd. Het stoffelijk overschot werd naar het ziekenhuis te Eind hoven overgebracht. eerst naar den bioscoop. Men meldt uit Heerlen, aan hel „Volk": Donderdagavond vervoegde zich aan het hoofdbureau van politie te Heerlen een zekere R. uit Maastricht. Hij wenschle on derdak. Dat kon. En men wilde hem dus naar de slaapplaats, die voor dergelijke beklagens waardige dakloozen bestemd is. geleiden. Maar het was meneer nog te vroeg. „Ik ga eerst naar ,,De Groote Parade" in den bioscoop", lichtte hij de politie in. „Houdt u zoolang mijn pakje in bewaring dan komt alles goed." Wij wisten, dat de genoemde film op loopjes veroorzaakt voor het bioscoopge bouw te Heerlen. Maar dat er bewoners zijn van Maastricht, die er een nacht voor wil len zitten, is nieuw. ernstige mishandeling. Terwjjl de landbouwer Arn. Weiten te Kessel op zjjn land aan het aardappelen- poten was, ontstond er ruzie tusschen hem en ner vroegeren pachter W. K. Deze sloeg hem met een hark neer. Na zijn daad gepleegd te hebben, ging K. geestelijke en geneeskundige hulp halen en meldde zich vervolgens bjj de politie aan. Dr. Wie- gersma vond den toestand van het slacht offer zeer ernstig. De laatste H.H. Sacra menten zjjn hem toegediend. de doodslag te raamsdonksveer De vader en zoon J. en A. O. Ie Raams- donksveer. die zich bij de politie aldaar had den aangemeld als de daders van den dood slag op zekeren L. y. S. op Zalerag 16 dezer en in het Huis van Bewaring waren opge sloten, zijn thans weer op vrije voeten ge steld. verdronken. Te Someren is een 24-jarig meisje Th. K. in een weiwaterput op het Eind verdronken. op vrije voeten gesteld. De beide verdachten van de nachtelijke inbraak in het bijkantoor der posterijen in het spoorwegstation te 's-Hertogenbosch, zijn weer op vrije voeten gesteld. de „tjileboet". Aneta seint uit Batavia: Woensdag en Donderdag is vergeefs ge poogd het bij Hdhgkong gestrande stoom schip Tjileboet af le sleepen. Door den zwa- ren slorm van eergislernacht is het thans onmogelijk geworden. Besloten is het voor schip af te snijden en het achterstuk naar Hongkong te sleepen, waar de mogelijkheid onderzocht zal worden, er een nieuw voor stuk aan te bouwen. Iedereen zegt dat de kleine meid pre cies mijn neus heeft, sprak de trotsche moeder. Ja, daar is wel iels van aan, zei de onhandige bezoeker. Maar ais u hem iederen dag voorzichtig een beetje in zijn .fatsoen drukt, is dat nog wel te verhelpen. twaalfde ned. philologencongres Het twaalfde Nederlandsch Philologen- congres is Zaterdagmiddag te Utrecht ge sloten met een algemeene vergadering in de Rijksuniversiteit, waar onder de aanwezi gen werden opgemerkt mr. dr. A. F. baron van Lynden, president-curator der Univer siteit, dr. J. P. Fockema Andreae, burge meester van Utrecht en curator der Rijks universiteit en dr. Lintelo baron de Geer van Jutfaas, secretaris van het Curatorium der Universiteit. In deze slotvergadering, welke werd ge leid door den Congresvoorzitter prof. dr. G. G N. de Vooys te Utrecht, heeft prof. dr. Albert Verwey uit Leiden, een inleiding ge houden over „De verbeeldings-elementen bij Dante". Volgend congres zal te Nijmegen worden gehouden. v kon. ned. aardr. genootschap. Zaterdag, is in „Artis" ie Amsterdam de algemeene jaarvergadering gehouden van het Koninklijk Nederlandsch Aardrijkskun dig Genootschap, ter vaststelling van de ge wijzigde statuten en van het huishoudelijk reglement. Aan de orde was voorts de be noeming van bestuursleden. Aan de beurt van aftreding waren de heeren: profes .or dr. K. Oestreich. D. Rahusen, professor J. C. van Eerde, dr. C. Easton. professor dr. Th. J. Slomps. Th. F. A. Delprat (herkiesbaar) dr. J. F. Hoekstra. J. Luymes, professor dr. L. P. de Bussy, dr. W. van Bemmelen en J. Sibinga Mulder. De heer Th. F A. Delprat werd herkozen en gekozen werden de heeren: professor L. van Vuuren, G. F. Tydeman, L. A. Bakhuis, J. van Hinte, P. M. Ariëns Kappers. C. G. Vat lief Kraane, dr. F. C. Wieder. J. F. L. de Balbian Verster. H. B. Defoer en professor B. G. Esscher. Prof. J. van Baren uit Wageningen hield eene voordracht naar aanleiding van Tei- zen en studiën over: Spanje en Spaansch Marokko. RECLAME. Bloedvonmend versterkingsmiddel. f 2.60 p.Fi flesch. ƒ1.60 p Vz flesch 1066 jaarverslag 1926 der haarlemsche bankvereeniging. In druk is verschenen het verslag van de directie over 1926 der Haarlemscne Bankvereeniging, waaraan w$j het volgende ontleenen: Vergelijken wjj den algemeenen toestand der belangrijkste bedrijven in onze streek, wier meerdere of mindere bloei ook voor ons bedrjjf ven invloed is, met dien van 1925, dan valt er in het jaar 1926 niet veel verandering te bespeuren. fjloembollen-cultuur en -handel, benevens de bloemkweekerjj te Aalsmeer, verheugen zich, niettegenstaande enkele transport-moei- lpheden, bjj voortduring in zeer gunstige resultaten. De groenten- en aardbeien-teelt in de om geving van Beverwjjk daarentegen maakte, gevolge van ongunstige weersomstandigheden en hooge invoerrechten in het buitenland, een moeilijk jaar door. De landbouw gaat gebukt onder te hooge landprijzen en een te lage opbrengst der producten. De nijverheid ondervindt nog steeds den druk der sociale wetgeving hier te lande en der hooge tariefmuren in bet buiten land De bereikte resultaten zijn dan ook maar mat:g. De Noordzeevisscherij bleef aan allen, die er bij betrokken waren, ernstige zorgen baren. Evenwel, den toestand van de meeste dezer bedrijfstakken in aanmerking geno- nomen, kunnen wij ook thans weer met oen zekere mate van tevredenheid op den gang van zaken in ons eigen bedrijf terugzien. De Provisie-rekening leverde een batig saldo op van f 617.254.04 tegen f 631.571.40 over het vorige boekjaar. De Interest-rekening leverde een batig saldo op van f629.130.22 over 1926 tegen f625.539.01 over 1925. De salarissen en algemeene kosten bedroe gen f733.658.44 tegen f757.750.01 over 1925. Uit de winst schreven wij op Debiteuren een bedrag van f46.790.34 af. In verband met de moeilijke omstandigheden, waarin sommige bedrijven verkeeren, adhtten wij het voorzichtig een bedrag van f 100.000 tegen debiteuren te reserveeren. Op Gebouwen schreven wij een bedrag van f25.742.10 uit de winst af. Bjjgeboekt weru voor diverse verbouwingen f 20.742.10 zoodat de post Gebouwen met f5000 min der op de Balans voorkomt. In overleg met Commissarissen hebben wij van de hierna beschikbaar blijvende winst ad f 301.573.68 een bedrag van f 50.000 af gezonderd ter versterking van de Statutaire Reserve en wordt voorgesteld het Pensioen en Ondersteuningsfonds te doteeren met f29.353.76, waardoor dit fonds, na aftrek van de uitbetaalde pensioenen, met f 10.000 vermeerderde. Ingevolge de Stdtuten kan dan worden uitgekeerd een dividend van 6 pet. op de prtferente aandeelen en van 4Va pet. op de gewone aandeelen. Voor tantième is bestemd f 18.316.36. Belasting eq onverdeeld f 18.473.56. Op 31 December 1926 waren in onze safe-inrichtingen 2492 loketten verhuurd tegen 2329 per einde 1925. Op de balans komen de volgende posten voor: Fondsen in Leendepèt f2.791.400; Baükiers-Debiteuren f 3.r95.997.97; Effecten 1315.625.67; Disconto f 3.004.345.06. Onze wissel-portefeuille bedroeg op dien balansdatum f3.004.345.06. Bovendien was herdisconteerd een bedrag van f2.931.000. Totaal f5.935.345.06. Rek.-Courant-Debiteuren f 7.726.744.08. Verreweg het grootste gedeelte der debet- saldi in Rekening-Courant is door crediet- hypolkeek, borgstelling of ander onderpand gedekt. Gebouwen f880.000. Ons kantoor te llil- legum werd in 1926 verbouwd. Op den post Gebouwen werd f25.742.10 afgeschre ven. Vorderingen wegens verstrekte Borgtocb ten f3.881.386.95. Verreweg bet grootste gedeelte dezer vorderingen is door crediet- hypolheek, borgstelling of ander onderpand gedekt. Pensioen- en Ondersteuningsfonds f 230.000. Uit dit fonds werden pensioenen en onder steuningen verstrekt tot een bedrag van f 19.353.76. Indien het desbetreffende voor stel wordt aangenomen, zal dit fonds door toevoeging van een bedrag ad f29.353.76 uit de bedrijfswinst tot een bedrag van f230.000 worden opgevoerd. voor dinsdag 26 april. Hilversum, 1050 M.: 1200: Polilieber. 12.352.00: Lunch- muziek door het Trianon-Trio 5.006.45: Concert door het H. D. O.-orkest. Mevrouw Annie de RookVan Leeuwen, sopraan 6.457.45: Engeische lessen 7.45Po lilieber. 10.30: Persber 8.1010.30: R.-K. Roermondsche avond. Zangkoor van de Kathedrale Kerk. o. 1. v. E. Franssen. De Kon. Harmonie, dir. M. Guillaume. Kon. Zangver. Roermond's mannenkoor. Dir. C. de Rooy. Gem. onderwijzerskoor, dir. C. J. Spee. Dubbelmannenkwartet „Excelsior", dir. Elb. Franssen. Jongenskoor van de Ka thedrale kerk. Nic. Zeyen, organist. J. Cur- vers, cello. M. Guillaume, viool. Mevr. L. GuillaumeLardinois, 'piano. Hr. Jos So- mers, tenor. 1. Klokken der Kathedrale Kerk. 2a. Quam dilecta, Loots (4-st. man- nenk. A capella), b. O Sacrum convivium, Franssen (4-st. mannenk. met orgel). Koor der Kathedrale kerk. 3a. Toccata, Callaerts, b. AVe Maria, Schubert, c. Chant Séraphique Guilmant (orgel); 4. Toespraak door den Plebaan-Deken van Roermond Le Bron de Yexela, lid v. h. Kathedrale Kapittel; 5. Scènes piltoresque. Massenet (Kon. Har monie). 6a. Rudolf von Werdenberg, Hagar, b. Die Ehre Gottes aus der Natur, Beet hoven (Roermond's mannenkoor). 7. Grand concerto pour violon, Vieuxlemps (viool solo met pianobegel.). 8a. Hosana, Granier, b. Panis Angelicus, Franck (tenor, orgel, piano, cello). 9a. Alleluia, b. Kindje des Heeren. Ph. Loots, c. 't Schelkske. Frans sen (Jongenskoor). 10. Col Nidrei, Bruch (piano-cello). 11a. Het viooltje, v. d. Hey- den, b. Hymne 4 la nuit, de Rille (dubb. mannenkwartet Excelsior). 12a. Jerusalem, acllae, Noyon, b. Villanella, Donatti (Gem. orderwijzerskoor). 13. Aan U, o Koning der Eeuwen, Verhulst, door alle aanwezigen. Daventry, 1600 M. 10.20: Het Daven- trykwarlet en solisten (contra-alt, tenor, piano, banjulele) 12.201.20: A Brown's kwintet en solraanzang 2.20: Het Da- ventrykwartet en M. Wilson, viool 3 20: Orkestconcert 4.20: Lezing: Round Yorkshire corners 4.35: Kinder uurtje 5.20: Dansmuziek 5.50: Tijds., weerb., nieuws 6.05- Lezing: Wastage in the kitchen 6.20: Sonates van Beet hoven. Pianomuziek 6.30: Het V. Olof- sextet. S. Bertini, sopraan 7.35Variété (liedjes, pianomuziek en imitaties) H. Turley's orkest 8.20: Weerb., nieuws 8.40: Lezing: Music and the ordinary liste ner. 9.00: Concert, Grenadier-garde band E. Fenton, alt; P. Hopper, tenor 10 11.20: Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 9 10.20: Concert 11.501.10- Orkes eert 4.054.55: Solistenconcerl j 10.00- Fragmenten u. d. operette Coearde de Mini Pinson", van Goblier, Langenberg, 469 M. 12.251.25 kestconcert. Harptrio 4.205.20: Orl concert 7.00—^7.35: Vroolijk concert 7.359.35: Symphonieën van Rosetli, cherini en Dittersdorf 9.40: Sluiten. Königswusterhausen, 1250 M. en BeH" 484 en 566 M. 3.207.05: Lezingei lessen 7.50: Symphonie Es-dur, Mo» Symphonie Nr. 7 C-dur, Schubert. Or 9.50: Sluiten. Hamburg, 394,7 M. 11.50—1.20 kestconcert 1,252.05: Kamermuziek 3.35: Volksdansen 5.206.10: Vro concert 7.20: Liederen en aria's r sopraan 8.20: Beethoven-Sonates piano. Daarna tot 11.10 Dansmuziek. Brussel, 509 M. 4.20—5.20 Dan" ziek 7.20: Kwartet voor 4 celli 1 Causerie 7.55: Liedjes Hr. Jonau, F 8.359.50: Dansmuziek. RECLAME. VLUGKOKEND HAVERMOUT de spijs voor gezonden en zieken. 1 ALPHEN. Burgerlijke Stand. Bevallen: M. Reumerman geb. v. den, d. Gehuwd: W. Dirkzwager jm. 24 j. a Verkade, jd. 24 j. C. Doelman, jm. 25 j. C. Verduin, jd. 25 j. A. Th. Koomam 32 j. en R. J. Kwakernaak, jd. 34 j. Overleden: C. Kroes, wed. van R. Leeuwen, 78 j. E. Montagne echtgen. C. Verwoerd 49 j. M. W. v. Tol, jd. 3 J. v. Leijden, jm. 7 j. A. Rooda, jm j. C. Hoogeveen, wed. van A. de 76 j. Gevestigd: J. C. v. Teijlingen, Grootstr. 28, uit Woubrugge Th. de Aarkade 14 h uit Orleans (Fr.) F. Rodenburg, Raadhuisstr. 24, uit Zwa dam J. v. Dijk, Torenstr. 3 uit Fran P. v. Elswijk en gezin, Zeilmakerstr. uit Boskoop J. Koole, Gouwsluische 28, uit Zegveld F. van Kleef, wed. C. L. Quellehorst, Emmalaan 43, uit koop C. Verboom. Julianastr. 28, uit Haag G. ter Steege, Steekterweg 87, Hoogeveen Jc. Snel, Raadhuisstr. uit Lochem J. Dekker, Steekterweg uit Weesperkarspel B. de Pijper, Le- laan 2, uit Amsterdam J. v. d. Zon, Hendrikstr. 69 uit Epe S. Kooi, P. H 51, uit Wilnis M. v. Dam. echtg. van Spruilenburg, Groeneweg 22, uit Bod ven G. Hoogenboom, Ridderbuurt 51, Ter Aar Aa. M. Jacobs, v. Mandersl" 96, uit Dlafsen F. N. Kolster en ge"' Groeneweg 30, uit Boskoop Ja. C. V. Blonk, Prinseniaan 9. uit Hilversum - P. Splinter. Willemstr. 42, uit Swalmen W. H. Roggeveen, Zeilmakerstr. 17, Boskoop J. Koelewijn, Hoorn 92, uil senheim J. Zonneveld, iRngdijk 1 Pijnacker J. Arends en gezin, Hugo Grootstr. 24 uit Emmen. Vertrokken: Ma. C. Gijzelaar, wed. C. Houten naar Leiden, Maredijk 2 Belt,.wed. J. Kroon naar Leiderdorp —I' Paterson, naar Noord-Amerika G. v. Lc nen en gezin, naar Zwammerdam I Schoonderwoerd en gezin, naar Nieuwk G. Geerlings, naar Leiden, Waardgrat 121 J. Weeder, naar Hillegersberg Kalkman, naar Soeri, AndriessestT. 2 de Vos, naar Linscholen D. Ketel na Berkel en Rodenrijs Aa. G. M. Gror' naar Noordwijkerhout T. N. v. Klaver" naar Koudekerk. ALKEMADE. Aanbesteding. Bij de Zaterdagmorgen ten gemeen' huize gehouden aanbesteding van I restaureeren van de burgemeesters won is ingeschreven als volgt: J. L. Zoet Oudewetering f3985; H S P. Vrijburg Oud-Ade f 3976A. A. Brand te Rijpw ring f 3800 en C. P. Jansen te Rijpweteri f 3690. Het werk is aan den laagsten schrijver de heer C. P. Jansen, gegund. BOSKOOP. Ds. L. B. Houtgast, Rem. predik alhier is beroepen te Alkmaar. Als een toevallige gebeurtenis mag genoemd worden, dat in circa één m" tijds vier hoofden van scholen alhier andere plaatsen benoemd zijn, en wel hoofd van openb. L. S. van R.K.. de Na® Herv. en van den Chr. U.L.O. School. HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Bevallen: G. Stam, echtg. van J. v. Dofl Z J. S. van Harskamp, echtg. vaa Staring, D. E. Driebergen, echtg. vaa I Windhorst, Z C. W. Menken, echtg. G. Th. van Zuilen, D. De collecte, welke langs de huizes F houden is voor den verkoop van de Es1111 bloem, heeft op het Dorp f 242.66'/» e? den Rijndijk f 103 opgebracht, alzoo ia taal f 345.667». 2-J

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 6