ren speelbal der fortuin No. 20586 LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 25 April Tweede Blad Anno 1927 BINNENLAND. FEUILLETON. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. GEMENGD NIEUWS. VOOR DE HUISKAMER. CENTRAAL GENOOTSCHAP VOOR KINDERHERSTELLINGS- EN VACANTIE- KOLONIES. Zaterdag is de algemeene vergadering van het Centraal Genootschap voor kinderher- stellings- en vacantiekolonies te Utrecht voortgezet. Goedgekeurd werd het jaarverslag, waar uit blijkt, dat hel Genootschap thans naast 230 stichters, 138 algemeene leden en 91 begunstigers, 357 afdeelingen telt. Verpleeg de het Genootschap in 1905 31 kinderen, in 1926 werden 4751 kinderen verpleegd met 204,496 verpleegdagen. Volgens het financieel verslag sluit de kas- en girorekening met een batig saldo van f 1798. Ontvangen werd f 720.801. De rekening van de verpleging over 1926 sluit in ontvangsten en uitgaven met f381,736. Voor 1927 begroot men de ontvangsten, wat verpleegdagen betreft, op f290,000, rijkssub sidie f 40.000, provinciale subsidies f 50,000, contributie f 3000, te zamen f 383.000. Aan den penningmeester, den heer Th. M. Ketelaar, werd kwijting verleend en een wooTd van hulde gebrachf voor de wijze, waarop hij het penningmeesterschap heeft vervuld. De voorzitter deelde mede, dat de heer J. Ketelaar van de boekhouding zal worden ontheven. Deze zal in den vervolge door een nieuw te benoemen ambtenaar geschie den. Voor deze betrekking hebben zich niet minder dan 1600 sollicitanten aangemeld. Aan den heer J. Ketelaar werd de dank van het Genootschap gebracht voor alles wat hij voor de boekhouding heeft gedaan. In de vac.-P. Jacobs werd tot lid van den raad van toezicht gekozen dè heer Boisse- vain te Weesperkarspel. Mr. A. van der Eist, mevr. C. Keg-Lind, mevr. J. Spanjaard-Polak en de heer W. de Sterke werden als bestuursleden herkozen. Mevr. J. B. Stalling-Schwab, kinderarts te Utrecht, heeft daarin gesproken over De waarde van kinderuitzending voor het zwakke schoolkind. De heer A. H. Gerhard, lid van de Tweede Kamer, heeft gesproken over „De verhou ding van school en kolonieverpleging." Prof. dr. G. Scheltema te Groningen sprak over de sociale waarde van kinderherstel. NEDERLANDSCHE UNIE VOOR VROUWENBELANGEN. De Bond is voor de dienst- en rusttijden het geheele jaar in actie geweest. Spr deelde mede. dat deze actie zal worden voortgezel. Spr betreurde het vervolgens, dat de pro motiekansen voor de ambtenaren buitenge woon gering zijn. Er zijn menschen. die 30 jaar lang op denzelfden trap blijven staan. Het aantal autobuslijnen vermeerdert zienderoogen. Te laat heeft de directie der Spoorwegen ingegrepen. De voorbereiding van de autobusdiensten der Spoorwegen schijnt niet mee te vallen. De A.T.O; heeft te kampen met de organisatie van autobus- houders. Bij het jaarverslag werd het beleid van het hoofdbestuur, dat in dezen tijd een moei lijke taak heeft. De bondssecretaris. de heer L. Willemsen. beantwoordde de opmerkin gen. Spreker zeide o.m., dat de Spoorweg- raad niet aan de verwachtingen van de ambtenaren voldaan heeft. Hij behartigt meer de belangen van het publiek. GENERAAL VAN HEUTSZ-FONDS. Zaterdag is te Amsterdam de 22ste jaar- lijksche algemeene vergadering van het Ge neraal Van Heutsz-fonds gehouden, onder leiding van den voorzitter, den heer J II. Solkesz. Deze heette welkom in het college van commissarissen de heeren C. .1 K. van Aalst, president der Ned. Handel Maat schappij en A. W. Cremer. oud-generaal- majoor. De eerste- heeft zich bereid ver klaard op te treden als voorzitter van het college van commissarissen. Met gevoelens van eerbied en dankbaar heid herdacht spr. luit.-generaal Rost van Tonnigen en den heer M. Merens. consul- generaal van Servië, de beide commissaris sen, die aan de vereeniging door den dooo ontvielen. Uil het jaarverslag van den secretaris, den heer C. Bossen, blijkt, dat de verleende steun hier te lande zich op het einde van 1925 bepaalde tot 212 kinderen Dit getal is in 1926 weer gestegen tot 243 kinderen. Voegt men hierbij de 50 kinderen, die in Indië worden ondersteund, dan komt men tot een totaal van 293 kinderen, die op kos ten van het fonds worden opgevoed en on derwezen of op een of andere wijze van het fonds genieten. Het regeeringssubsidie bedroeg dit jaar weer f 2000. NA DE VERWERPING TAN HET NEDERL.-BELGISCH VERDRAG Een tweede Belgische kwajongensstreek. I Ongeveer 12 uur gistermiddag cirkelde bo ven de Limburgscbe hoofdstad een tweedek ker die op een gegeven moment een massa kleurige pamfletjes ontlastte, bedrukt met het volgende: ■l „Limburgers, de Belgen hebben u niet ■.vergeten. Laat ons in alle vrijheid, als broe- 'ers onder elkander, een vereeniging tus- ipchen België en Limburg afspreken. ..De toekomst en de voorspoed van Maas tricht en zijn provincie» hangen van deze (vereeniging af." I Natuurlijk nam men er weinig notilie an. Betooging ie Bmssel. Gistermiddag heeft te Brussel een nalio- lale betooging plaats gehad voor de vrijheid Ban de Schelde, welke georganiseerd was oor den Belgischen Maritiemen Bond. De ime zaal was voor de helfl gevuld. Aan de anden waren doeken bevestigd, waarop schreven stond: „Voor de vrijheid van de helde", vrij voor onze torpedoboolen. Het woord werd gevoerd door den heer ennebicq, die mededeelde, dat na deze be ging in Luik en Antwerpen bijeenkom en zullen plaats hebben, waar over de ijheid van de Maas zal worden gesproken, j Na dezen spreker wilde de heer Rotsaert - rede houden in 't Vlaamsch, waartegen jerzet uit de vergadering kwam onder het roep: „België is onze familienaam". Ten jolte sprak de heer Fontaine, waarna een plie werd aangenomen. Na de vergadering hield een vijftigtal rsonen een optocht met doeken met op- hriflen als bijvoorbeeld: „Weg met de blunders". Zij trokken naar het Marlela- Jtnplein, waar zij voor het monument der in |g3Ö gesneuvelden de „Brabangonne" zon- m, (Tel.) INTERNATIONAAL VERBOND OOR HULPVERLEENING BIJ RAMPEN. De Nederlandsche vertegenwoordiging. Naar wij vernemen is benoemd als ver tegenwoordiger van Nederland in de confe- nlie, welke 4 Juli a.s. door den secretaris- neraal van den Volkenbond te Genève bij- n is geroepen om te komen tot de oprich- g van een Internationaal Verbond voor Jfulpverleening bij rampen volgens het z.g. jlan Ciraolo, mr. G. van Slooten Azn., idsheer in het gerechtshof, secretaris-ge- raal van het Nederlandsche Roode Kruis VGravenhage. MELDING BIJ DE POLITIE IN ITALIË In verband met het aangevangen reissei- n brengt de minister van Builenlandsche ken in herinnering, dat vreemdelingen Innen 48 uur na aankomst in Italië, zich jlij de politie moeten aanmelden op straffe fan boete ingeval van verzuim. Zij moeten Hun paspoort daarbij overleggen. NOTARIAAT. Bij Kon. besluit is aan J. C. Palmen op Hijn verzoek met ingang van den dag waarop lijn opvolger als notaris zal zijn beëdigd Hervol ontslag 'verleend uit zijn betrekking fan notaris te Thorn; I zijn benoemd tot notaris binnen het wron- flissement: Roermond ter standplaats de ge- aeente Roermond P. J. H. v. Crugten candi- aat-notaris te Roermond; Maastricht ter landplaats 1. de gemeente Sittard C. W. iombergen, candidaat-notaris te Wittem2. e gemeente Gronsveld J. J. Habels. candi- aat-notaris te SchimmenArnhem ier landplaats de gemeente Didam A. II. v. Ro- londt, candidaat-notaris te Didam. VERLOF GEVRAAGD OP 30 APRIL. Naar het Engelsch van RAFAEL SABAT1NI. Geautoriseerde vertaliüg vaD A'. T. 5) SLOT. In 'n maand kan veel gebeuren. Iets kwaads ;<>n haar overkomen, of zij kon vandaar ver- okken zijn. Om deze laatste vrees te beda- "n kwam de herinnering, dat zulk een ver- ek onmogelijk zou zijn geweest, totdat zij 'k den voorgeschreven tijd van ontsmet ing had doorgemaakt Maar de eerste vrees as niet zoo gemakkelijk gesust. Het zou oo geheel bij zijn gebeelen levensloop pas- n. dat nu hij schijnbaar het pand der For- luin in zijn zak had, hij de ontdekking zou uen, dat zij hem te laat bereikt had, dat jaar zij met de eene hand hem iels schonk, -ij hem met de andere iets ontroofde, ^len begrijpt dus. de groote vrees waar- iee hij kwam. builen adem, warm en moede 'oor de haast, die hij gemaakt had, aan de pen velden en eindelijk aan de stevige, ge spijkerde hekken van die aardige woning, ■die als ziekenhuis in gebruik was genomen. Uier weigerde een streng en brommig bewa ker hem door te laten I "U mag niet binnenkomen heer. Wat zoekt ge?" ff.Gel uk. vriend," zei de kolonel, waardoor hij de overtuiging van den ander versterkte, dat hij gek was Maar gek of wijs. hij had iets gebiedends over zich. Hij had weer de y7°°liike aanmatiging, die in den laat ster) tijd vervangen was door moedeloosheid on wanhoop. En uit zijn eisch. dat het hek j ^oor hem ontgrendeld zou worden, sprak een I HUtpnteit, die niet te miskennen viel. 30 April a.s. ter gelegenheid van den 18den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana voor zoovér de dienst zulks toelaat, verlof wordt verleend.. GEORGANISEERD OVERLEG. Personeel bij de Rijkskrankzinnigen- gestichten. In de jongste vergadering van de Bijzon dere Commissie voor Georganiseerd Óver leg, in zaken, rakende het personeel bij de Rijkskrankzinnigengèstichten zijn o.a. de volgende onderwerpen ter sprake gebracht: de positie van leerling-verplegenden. die het diploma behaalden, doch niet kunnen wor den opgenomen in de vaste formatie of in de z.g. candidaten-groep, de al of niet wen- schelijkheid van motiveering van beslissin gen omtrent het niet-opnemen van verple- genden in de vaste formatie, salarisverhoo- ging van het werkliedenpersoneel bij de Rijkskrankzinnigengestichten. salarisrege ling van inwonende verplegenden, chirur gische behandeling van het inwonend per- soeel en instelling van een Commissie van Onderzoek voor het personeel der Rijks krankzinnigengèstichten. Omtrent het eerst genoemde onderwerp en omtrent de beide laatstgenoemde onderwerpen werd o.a. be sloten den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw een advies te doen toekomen. VERZENDING VAN GEDRUKTE STUKKEN EN NIEUWSBLADEN ZONDER ADRES. Met ingang van 2 Mei a.s. wordt de ge legenheid geopend om gedrukte stukken en nieuwsbladen, zonder dat deze van een adrco zijn voorzien, door den postdienst te doen verspreiden. De bestelling kan ge schieden huis aan huis of alleen aan de adressen waar de betrokken bestellers mede andeTe poststukken hebben te be zorgen. Verzending bdhoeft niet over het geheele land te geschieden doch kan zich desge- weraseht tot bepaalde plaatsen of buurten beperken met da en verstande, dat b.v. niet alléén de buitenwijken van een plaats wor den aan'gewezem en in de kom van die plaats geen bestefllvng door den postdienst zou plaats vinden. Voor drukwerken, die op de vorenstaan de wijze worden verzonden, wordt een aan zienlijke korting op het vooruit te be talen port verleend, n.l. van 50 pCt. indien het drukwerk een gewicht van 25 gram niet te boven gaat, en van 25 pCt. indien het gewicht der stukken meer dan 25 doch niet meeT dan 50 gram bedraagt. Voor de» nieuwsbladen is van toepassing het tarief van frankeering van nieuwsbla den bij abonnement Zoodra de bestelling heeft plaats gehad, wordt de afzender hier mede in kennós geteteld met teruggaaf van eventueel overgebleven' exemplaren en te veel betaald port. Ter inlichting van belanghebbenden wordt door de postadministratie een lijst aangelegd van het rn verschillende plaat sen benoodigde aantal exemplaren voor bestelling huis aan huis. De voorwaarden, waaraan deze stukken voor de ter postbezorging moeten voldoen, zijn op aanvraag aan de postkantoren te vetvrij gen. In het algemeien zal het voor belangheb benden aanbeveling verdienen te voren overleg te plegen met den directeur van het postkantoor ter plaatse, ook indien men meent bij periodieke verzending van zeer groote hoeveelheden geadresseerde ge drukte stukken, dan wel bij verzending van zoodanige stukken die zwaarder zijn dam 50 gram of van andere soorten onge adresseerde stukken korting te kunnen be- dingetn. DE UITVOER VAN BLOEMBOLLEN. De uitvoer van onze bloembollen naar de verschillende werelddeelen beliep over bet eerste kwartaal 1)586.308 K.G. voor een waarde van f 1.779.664, tegen 1.722.995 K.G. voor f 1.871.110 in. hetzelfde tijdvak van heit vorige jaar. „U weet heer, zei de portier hem, „dat als u eenmaal hier binnen komt, u niet terug moogt gaan, vanwaar u kwam, voor ten minste acht en twintig dagen?" „Dat weet ik" zei Holles, „en ik ben be reid. dien prijs te betalen. Open dus vriend." De portier haalde de schouders op. U is gewaarschuwd," zei hij. en schoof den gren del weg, waarmede hij alle hinderpalen meende weg te nemen, die een dwaas van zijn dwaasheid kon afhouden. Kolonel Holles (rad binnen. Het hek sloot zich achter hem. en liep met flinken pas, bijna op een drafje, de lange laan af in de schaduw van de beuken en olmen, die er langs stonden, recht op het dichtst bij staan de rood sfeenen bijgebouw toe, waar hij zelf ziek had gelegen. Eeri stevig gebouwde, oudere vrouw merkte, dat hij naderbij kwam, en na hem een oogenblik met verbazing en schrik te hebben aangestaard, liep zij hem tegemoet en riep hem toe te blijven staan Maar. zon der zich daaraan te storen, kwam hij buiten adem aanloopen, tot zij over elkander ston- den. „Hoe zijt ge binnengekomen, dwaas, riep zij. „Kent u me niet, juffrouw Barlow, vroeg hij haar. Die vriendelijke, vertrouwelijke woorden verschrikten haar weer en zij keek hem aan. En tóen ontdekte zij hem onder de mooie kleeren. en de kracht, die hem bijna onher kenbaar maakten voor oogpn. die zich alleen den mageren, eenvoudig gekleeden man van een maand te voren herinnerden „Goede hemel! Hel is kolonel Holles!" En bijna onmiddellijk ging zij voort met droe vige stem- ..Maar u had vandaag het rust huis moeten verlaten Wat in 's hemelsnaam kan u hier teruggevoerd hebben om alles ongedaan te maken?" „Neen. niet ,om ongedaan te maken. Maar om te doen. juffrouw Barlow Maar u hebt een bijzonder goed geheugen, dat u zich herinnert, dat ik vandaag zou weggaanl" De Zaterdag gehouden algemeene vergade ring van de Nederlandsche Unie van vrou- wenbelangen is geopend met een rede van de voorzitter prof. dr. W. L. P. A. Molen- graaff. Deze wees op de beteekenis van het afgeloopen jaar voor de belangen der vrouw en besprak vervolgens de huwelijkswet geving. Vervolgens la3 mevr. E. J. Kappevne van de Coppello-Wijgers secretaresse der Unie het jaarverslag voor. Het bestuur stelde een reglementswijziging voor, om tot een betere regeling van het stemrecht te komen met de strekking dat elk lid der vergadering één stem uitbrengt. Is het lid afgevaardigde van een afdeeling, dan brengt het bovendien als zoodanig een of meer stemmen uit. Dit voorstel wordt aan gehouden tot de eerstkomende vergadering. In dien tusschentijd zal een enquête ge houden worden bij de afdeelingen over dit punt opdat het bestuur hierin steun vindt bij het alsnog uit te brengen advies. Mevr. E. J. Kappevne van de Coppello- Wijgers werd als bestuurslid herkozen. Mej. van Ooy, inspectrice bij de kinder politie te Amsterdam hield ten slotte een lezing over de vrouw en de politie. DE B. A. N. S. TE HAARLEM BIJEEN. De Bond van Ambtenaren in dienst bij de Ned. Spoorwegen (B. A. N. S.) hield zijn bondsvergadering in het Concertgebouw te Haarlem, onder leiding van zijn voorzitter, den heer K. Bloothoofd, die een openings rede hield. Nadat spr. de gasten had welkom geheeten, zeide hij. dat de positie der amb tenaren ongeveer gelijk gebleven is. Spr. protesteerde tegen de wijze, waarop het spoorwegpersoneel wordt achtergesteld. Zij schudde hel hoofd en glimlachte een beetje treurig. „Ik herinnerde het mij niet, heer. Juffrouw Sylyester deed het." En zij schudde weer het hoofd. „Dus zij is hier! Ha! Is zij gezond?" „Gezond wel, het lieve schepsel. Maar och. zoo diep treurig. Zij rust daar onder de ceders de plaats, waar zij deze maand telkens is." Hij wendde zich af, en zonder iets meer dan een vluchtig woord van dank of veront schuldiging liep hij vlug over hel grasveld, naar de ceders, waar tusschen hij een grijs kleed kon onderscheiden. Zij had die plek in de afgeloopen maand steeds weer opgezocht, had juffrouw Barlow gezegd. En het was de plek, waar zij elkander vaarwel hadden ge zegd. O. ditmaal zou de Fortuin hem zeker niet bedriegen I Zij zou hem niet weder den beker van de lippen wegslaan, zooals zij zoo dikwijls gedaan had! Toen hij nader kwam over hel zachte grasveld, dat iederen klank van zijn stappen dempte, zag hij haar op die steenen bank zillen, waar hij haar een maand geleden ver laten had in de" vaste overtuiging, dat hij haar nooit meer zou aanschouwen. Haar rug was naar hem toegekeerd, maar in haar houding kon hij zóó zelfs iets bemerken van de lusteloosheid, die zich van haar meester gemaakt. Hij bleef staan, zijn polsen klop ten. hij vreesde haar te doen schrikken, zoo als hij zeker doen zou, op welke manier hij ook naderde. Hij stond daar stil. met ingehouden adem En toen. alsof zij zijn tegenwoordigheid ge voelde. keerde zij zich langzaam om en keek achter zich. Eenige oogenblikken keek ze, verschrikt, met bleek gelaat. „Randal!" Zij sprong op. Hij haastte zich nader te komen. „O. Randal, waarom ben ie hier geko men? Je had vandaag weg moeten gaan „Ik ben weggegaan, en weer teruggekeerd. Nan." zei hij, nu nansf baar staande. „Je bent teruggekeerd 1" Zij keek hem nu RECLAME. Voor Allen die Sukkelen mei Verstopping of moeilijken, tra gen en onregelmatigen Stoelgang zijn Mijnhardt's Laxeeriabletten. onmisbaar. Werken vlug zonder kramp of pijn. Bij Apoth. en Drogisten. Doos 60 cent. NED. HERV KERK. Beroepen: Te Monster: G. Enklaar, te Ter Aar. Bedankt: Voor Tuil: J. Kramer, te Elden (bij Arnhem). GEREF KERKEN. Beroepen: Te Edam: G. Tom. eand. te Hilversum; Te Schoonhoven: W. Seinen, te Oppendoes. DE MOORD IN DE DE RIEMERSTRAAT. A. L. Matz heeft de gemeente Den Haag f 1750 schadevergoeding verzocht wegens zijn aanhouding door de politie als verdacht van den nioord op den heer v„ d. Stijl al daar. B. en W. stellen voor dit verzoek aan Ie nemen voor kennisgeving onder verwijzing naar art. 8993 W. v. Slv. met meer aandacht aan, en zag het mooie donkerblauwe pak, dal zijn lange, slanke gestalte zoo goed stond on de mooie Spaan- sche laarzen, die nu bedekt met stof waren. „Je bent teruggekomen." zeide zij nog eens. „Nan," zei hij, „er is een wonder ge beurd." En uit zijn wambuis haalde hij hel perka ment met groote zegel. „Een maand geleden was ik een bedelaar. Heden ben ik kolonel -Holles, in nog iels meer dan alleen in naam, het bevel voerend over iets meer dan een enkel regiment. Ik ben teruggekomen, Nan, om dat ik je einde lijk iets kan aanbieden in ruil voor datgene, dat ge wilt opofferen, door mij te nemen." Zij zonk langzaam op de bank neer. hij stond voor haar, totdat zij in dezelfde hou ding waren als een maand geleden. Maar hoe verschillend was nu al hel andere. Zij leunde voor een oogenblik haar ellebogen op haar knieën, en drukte haar handen tegen haar kloppende slapen. „Is dit werkelijkheid? Is.. is het waar? Waar? vroeg zij hardop, maar toch niet aan hem. En toen ging zij achterover zillen, en keek op naar zijn gezicht. „Hot is misschien niet zooveel, als alles gezegd is. ofschoon het mij heden veel toe schijnt en met jou naast me, zal ik welen, hoe ik het meer moet maken. Maar. zooals het nu is. bied ik het je aan." En hij legde het perkament in haar schoot. Zij keqk naar de witte rol. zonder ze aan te raken en toen weer naar hem. en een glimlach vertoond* zich aan de hoeken van haar lieven mond en bleef daar. De herinne ring kwam bij haar op. van de groote belofte van verovering om harentwil, waarmede hij lang geleden was heengegaan. Is dit de wereld die je me belooft hebt, Randal," vroeg zij. En zijn hart sprong op bij dien ouden schertsenden toon, die zijn laalsten twijfel wpg nam. „Zooveel er van, als ik heb kunnen krij gen." zei hij. „Dan zal hel mij genoeg zijn," lalv&sék* DE SLIMME GRONDEIGENAAR. Onderstaande teekening geeft de oplos sing van de opgave van Zaterdag duidelijk aan. Eenige toelichting is hieribij overbodig. KIND VERBRAND. Door het schudden van een passcerenden vrachtauto viel bij de familie in 't V. op de God. Biersloot te Vlaardingen een volle kof fiepot om. die op een lichtje op de tafel stond De moeder zat met haar vijf maan den oud zijnde baby nan de tafel. Den ko kenden inhoud van den koffiepot kreeg de kleine over het lichaampje, waardoor zoo danige brandwonden ontstonden, dat opne ming in het ziekenhuis noodzakelijk was. DIEFSTAL AAN T HOOFDPOSTKANTOOR TE AMSTERDAM. Aan een der loketten van het hoofdpost kantoor te Amsterdam is, terwijl de dienst doende beambte zich even had verwijderd, een geldkistje, inhoudende f 800 a f 900, gestolen. Onmiddellijk werden nnsporingen gedaan, doch zonder succes. AUTO-ONGEVALLEN. Gistennorgen heeft op de Keizeregrachfc te Amsterdam een ernstig auto-ongeval plaats gehad, dat heel goed is afgeloopen. Een auto, waarin een heer en dame wa ren gezeten, reed bij het omkceren ach teruit in de Keizersgracht. Door spoedig toegeschoten hulp mocht men er in slagen de inzittenden te redden. Bij do pogingen der brandweer om den wagen weer op het droge te brengen, werd een brandweer man aan linkerhand en pols gewond. In de nabijheid van den Echoput aan den Amevsfoortschen weg reed een auto, bestuurd door den heer dr. W. uit Am sterdam, met een vrij- groote snelheid tegen een aan den berm van den weg staanden boom, waardoor de wagen op zij kwam te vallen. Zwaar beschadigd werd hij daar aangetroffen, terwijl de drie inzittenden behoudens eenige lichto verwondigen, on gedeerd bleven. Do wagen verbrandde nadat de passa giers er uit waren. OVERREDEN EN GEDOOD. Gistermiddag wilde de 11-jarigo J. M. het Stationsplein te Velsen oversteken en lette niet op een juist aankomende auto bus. Hoewel de chauffeur uit alle macht remde, kon een aanrijding niet voorkomen worden. Een inmiddels ontboden genees heer kon slechts den dood, ten gevolge van schedelbreuk, constateeren. LEVEND BEGRAVEN. Een 9-jarige jongen is op het zandlerrein aan de Jan van Galenstraat te Amsterdam bij het spelen onder het zand geraakt en werd levenloos daaronder vandaan gehaald. Per auto van G. G. en G. D. is het lijkje naar het Wilhelminagaslhuis vervoerd. BRANDEN. Zaterdag heeft een felle brand gewoed in de landbouwerswoning van den heer Eysvogels, aan de Carmelietenstraat te Oss. zij. En er klonk nu geen scherts in haar stem, alleen een oneindige teederheid. Zij stond op. en vlak voor hem staande reikte zij hemjiet ongeopende perkament toe. „Maar je hebt het niet gelezen....' ver zette hij zich. „Wat behoef ik te lezen? Het is jouw koninkrijk, heb je me gezegd. En ik wil je koninkrijk met je deelen, wat het ook moge Zijn." „Het ligt in Indiëin Bombay," zei hij met een zekeren schroom. Zij luislerde. ..Ik heb altijd grooten lust in reizen gehad." zei ze rustig. Hij voelde, dat zij recht had te weten van welken aard zijn aanstelling was. en hoe hij er aan kwam Hij ging haar de uitlegging geven Voordat hij aan het einde kwam was zij in tranen. „Waarom? waarom? Wat nu," riep hij in angst. ..Gaal je hart twijfelen?" „Twijfelen? O, Randal! Hoe kan je dat denken? Ik ween uit dankbaarheid Ik hol? een maand van zulke wanhopige angst doorgebracht, eri nu. Hij legde een arm om haar schouder, en trok haar hoofd tegen zijn borst. „Lieveling," fluisterde hij „Weet je wel. Randal, dat hel meer jaren geleden is. dan ik wel weet. sedert je me het laatst gekust hebt, en toen maakte je me boo9. door 'te stelen, waarop je nu recht hebt." Hij was een beetje verschrikt. Maar met al zijn gebreken gaf hij nooit aan vrees toe. Zij trouwden den volgenden morgen en hun wittebroodsweken brachten zij door in de afzondering, die de wet voorschreef Ein delijk werden zij vrij van besmetting ver klaard en mochten heengaan om de eer te oogsten die de Fortuin voor Rande' Holles opgezameld had en waardoor zij allps goed maakte, wat hij vroeger van haar gele den had. 8 Het Hoofdbestuur van den Alg. Ned. Chr. imbtenaarsbond heeft den Ministerraad een jdres gezonden, waarin wordt verzocht Ie kvorderen dat aan het Rijkspersoneel op

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 5