was geschoten in het machtige eenheids front der eerste klasser3 door de verklaring van het demissionaire bestunr, dat het zich aan die promotie gebonden achtte en zon der die promotie zich een herbenoeming niet zou laten welgevallen. Wij kregen een reeks van verklaringen van de eerste klas sers* De heer Van Lennep (Rood èn Wit) deelde namens een groep eerste klasser» mede dat men nog steeds in principe te gen de promotie was, maar dat men zich noodgedwongen er bij zou neerleggen, wan neer de A. C. C. of Phoenix zonder meer zouden degradeeren. wanneer zij aan het eind van 1927 één der drie onderste plaat sen van de ranglijst zouden innemen. Zoo wel de A. C C. als Phoenix zouden dan in 1927 alle andere eerste klassers eenmaal moeten ontmoeten, terwijl beide dezelfde thuis- en uitwedstrijden zouden moeten spelen. De heer Groolmeyer (V. V. V.) meende dat een dergelijke degradaliekans voor twee vereenigingen niet in het kader van het systeem De Meyere paste. Wilde men Phoe nix en de A G. C. persé promoveeren, dan ïnoesl men dit loyaal doen en die beide ver eenigingen gelijk stellen met de andere eerste klassers. De heer Janssen (Ajax L.) legde de ver klaring af, dat zijn Vereeniging tegen elk voorstel lot promotie van de A. G. G. en van Phoenix zou stemmen, omdat er sinds de vorige vergadering niets was gebeurd, dal een veranderde houding der eerste klas sers zou kunnen motivoeren. De Ajax-afge- vaardigde kon zich de houding van het be stuur niet best indenken: eenefzijds gaf men (oe, dat de heer De Haan ontijdig dé promotie van de A. C C. en van Phoenix heeft gepubliceerd, hetgeen de oorzaak van alle strubbelingen is en wil men zelfs den heer De Haan laten vallen, anderzijds houdt het bestuur halsstarrig vast aan de fout van den heer De Haan en wenscht men, dat de eerste klassers toegeven. De heer Van Welle (Kampong) als woord voerder van de tweede en derde klassers, wist van louter verbazing over zooveel toe gevendheid der eerste klassers niet veel meer in het midden te brengen. Dat het pleit ten gunste van de A. C. C. en van Thoenix was beslecht, drong eigenlijk pas tot de vergadering door. toen de heer Grootrneyer (V. V V.) verklaarde, dat het „bloc" der eerste klassers niet meer bestond. Het voorstel Grootrneyer om de A. C. C. en Phoenix zonder eenigerlei bepaling om< trent degradatie na afloop van het seizoen 1927 in de eerste klasse op te nemen, werd daarna aangenomen met 30 tegen 15 stem men. Tegen stemden V. R. A., H. G. C., R. en W V. 0. C. en II. D V. S., die hiermede te kennen wilden geven, dat zij voor de bepalingen omtrent degradatie waren, zoo als de heer Van Lennep die had voorgesteld. Voor de stemming verklaarde de heer Janssen (Ajax L.) de voorkeur te geven aan het voorstel Grootrneyer boven het voorstel Van Lennep. Wanneer hij echter voor het voorstel Grootrneyer stemde, wilde dit niet zeggen dat zijn vereeniging accoord ging met de promotie van de A. G. G. en van Phoenix De Ajax-afgevaardigde ver zocht hiervan aanteekening in de notulen. Na een lofzang op de teruggekeerde vrede in den bond. merkte de heer Isbrücker op, dat Phoenix en de A. C. G. slechts tot de eerste klasse zouden worden toegelaten, wanneer haar terreinen geschikt zouden worden bevonden voor eerste klasse-cricket. De voorzitter vroeg en verkreeg de verkla ring van beide vereenigingen. dat zij zich in dit opzicht zouden neerleggen bij het oordeel van de door de vergadering te be noemen keunngscommissie(s). Met de keu ring van het A. C. G.-terrein belastte de vergadering daarna de hoeren Rincker (be stuur) en Grootrneyer (V. V. V.), terwijl de keuring van het Phoenix-veld werd opge dragen aan de heeren De Reus (H. C. G.), v. Buyse (11. D. V S.) en Janssen (Ajax L.). Aan de orde was daarna de bestuursver kiezing. Heftig geharrewar over de verkie zing bij acclamatie of bij schriftelijke stem ming, met het gevolg, dat de vergadering een goed halfuur zoet was met een schrif telijke verkiezing van personen, die men zonder bezwaar bij enkele candidaatstel- ling had kunnen kiezen. Met vrijwel alge- meene stemmen werden de heeren Isbröcker voorzitter; mr. Davidson, vice-voorzitter; de heer Ruychaver, 2e secretaris en de hee ren Rincker. Van Boo ven, Wolfson en Van Heek, commissarissen. Strubbelingen gaf alleen de benoeming van een secretaris en van een penningmeester en hierbij kwam vooral de groote oneenigheid der eerste klas sers tot uiting. Uit baloorrgheid misschien? De heer De Haan werd zoowel secretaris als penningmeester met 30 stemmen tegen 16 stemmen op dr. Vuylsteke (II. D. V. S.) als legeneandidaat van de eerste klassers van de groep Van Lennep Ken voorstel Van Moorsel (H. G. G.) om het bestuur met een commissaris i.e. dr. Vuylsteke uit te breiden, strandde op reglcmentsbepa- lingen. Toen was de strijd gestreden en behoorde het conflict in den N. C. B. tot het ver leden Maar of de rust in den bond thans is weergekeerd? Wij zullen er ons maar niet verder in verdiepen Over het figuur van de eerste klassers zullen wij ook maar zwij gen. En overigens.voorloopig althans is er rust en dat kan slechts iedereen ver heugen, voor den bond en voor les en zijn medebestuurderen. Maar hel zal toch zaak zijn om tal van kwesties, die zonder twij fel hangende zijn gebleven, zoo gauw mo gelijk op te lossen. Anders staan wij vol gend jaar weer voor een conflict. BELGISNEDERLAND. De wedstrijd BelgiëNederland zal op 10 Juli te Ant werpen plaats vinden. ZEILEN. VERBONDEN WATERSPORT-VEREENIGINGEN. Het programma dei wedstrijden. Te Amsterdam vergaderde do Ivon. Ned. Verb. Watersport-Veréenigingen. De volgende wedstrijddata werden defini tief vastgesteld: 14 en 15 Mei kampioen schap Iwaalfvoetsjollen; 21 en 22 Mei be slissing kampioensch. 12-voetsjollen-, 6 Juni watersportver. ..Loosdrecht"; 12 Juni water sportvereniging „Hollandia"; 25 en 26 Juni Haarlemsche Jachtclub-, 3 Juli Rolterdam- sche Zeilvereniging17 Juli Braassemer- meer; 22 en 26 Juli Kaagweek: 17 Augustus Kon. Zeilvereniging Sneek; 27 en 23 Aug. Zaanl. Zeilvereen. (Alkmaardermeer); 10 en 11 Sept. Kon. Ned. Zeil- en Roeivereniging; 17 en 18 Sept. Haarlemsche Jachtclub; 25 Sept. Kon. Zeilvereen. ..de Maas". 6 en 8 meters; 2 Oct. Zaanl. Zeilvereen. (Vooraan). De vergadering drukte zich met vrij groote meerderheid (206) uit, dat een nieuwe kleine klasse bevorderlijk is voor de beoefening der watersport. De heer J. Schoen (Zaanl andsclje Z. V.) bood daarna namens zijne vereeniging aan. om den bouw van een mbdel ..zeiljol" zooals door de K.N.Z. en R.V. voorgesteld, te bekostigen, welk aanbod dankbaar werd aanvaard. De eenheidsjol van „Nieuwe Diep", eventueel aangevuld met een fokkezeillje en mogelijk nog een model ..Friesche schouw" zullen in dezen zomer nader door de technische commissie getoetst worden, waarna een advies voor de najaarsvergadering zal volgen. Een voorstel van de voorzittende vereeni ging om in Nederland wimpeltjes in te stel len ter onderscheiding voor de prijzenvlag- gen. werd aangenomen. Aan het einde der vergadering deelde de voorzitter mede, dat bij de wedstrijden van do Koninklijke in September, de Zuiderzee baan uitgezet zal worden op dezelfde wijze als deze voor de Olympische Zeilwedstrijden in 1928 zal zijn. Het ligt voorts in het voornemen, het plan is nog niet geheel uitgewerkt, om op voor stel der propacanda-commissie dezen zomer een gozamcnlijken tocht op de rivieren te houden met eventueel© deelneming van buitcnlandsche vereenigingen. ROEIEN. EEN ROEIER DOODGEBLL Terwijl hij in een ploeg van achten robide is de 21-jarige T. Kent, zoon van een vermaard Oxfordsch roeier, plotseling doodgebleven. De vader had slag geroeid in de ploeg van achten die in 1891 Cambridge ver sloeg, en men denkt dat de jonge Kent in zijn poging om zijn vader te evenaren, te vee! van zijn hart gevergd heelt. Het geval heeft opzien gewekt en weei eens de aandacht gevestigd op de nood zakelijkheid dat wedstrijdroeiers hun hart laten onderzoeken. GOLF. WEDSTRIJDEN TE NOORDWIJK. Een Engelsoh team van de Army Asso ciation speelde Zondag eeu wedstrijd to gen de Hollandsche leden der Noord wijk- sche Golfclub. Niettegenstaande den kou den wind en hagelbuien werd zeer goed gespeeld. Slechts met 1 punt wonnen, de gasten de foursomes, terwijl de singles in een gelijk spel eindigde. De uitslag der foursomes was als volgt. Capt. G'. H. Gairdner cn col. H. D. Buchman üunlop sloegen W. Boissevain en W. v. Waveren met 4 en 2. Lt. col G Mc. L. Seealos en It col J. Harveij sloe gen A. Dicmer Kool on H, BeeLs v. Heem stede met 5 en 3, terwijl A. C. Herbert Horstman en E. Cremcrs wonnen van J. E. King en col. J. W. Sandilandt. met 4 en 2. Vorder de singles: Capt. C. H. Gairdner sloeg W. Bojssevain met 5 en 3. W. van Waveren sloeg col. H. D. Buchman Dun- lop met 2 en 1. A. DUuner Kool sloeg lt. col. G. Mc. L. Sceales met 3 en 2. Lt. col. J Harveij sloeg H. Beels v. Heemstede met 7 en 5. J. E King sloeg A .C. Her- bert Horstman met 2 up. E. Cremcrs slóeg col. J. W. Sandilandt met 4 en 2. LAWN-TENNIS. DE COMPETITIE. De uitslagen van gisteren zijn voor de Leidenaars: T. T. H. ILeidpn I 23; RijswijkLeiden II 2I; Leiden III Deuce 13. Deze wedstrijden werden op den hiervoor genoemden stand wegen9 regen gestaakt. AUTOMOBILISME. HET KOETSWERK-CONCOURS TE NOORDWIJK. Naar ,,De Auto" meldt, zal het concours van koetswerk, uitgeschreven door de K, N.A.C., worden gehouden op Zaterdag, 13 Augustus, to Noordwijk aan Zee. ATHLETIEK. DE MARATHON-LOOP VAN „HET LEVEN" Op initiatief van „Het Leven" is gisteren vanuit Amsterdam een marathonloop door den Haarlemmermeer georganiseerd, of- stand 42 K.M. 200 Meter. Er waren volgens de „Crt." twintig deelnemers, die ondanks den zwaren wind goed werk hi-hben gele verd. De belangstelling langs den weg was overal zeer groot. Ziehier de uitslag: 1. T. Sjirong (D. O. S., Rotterdam) 2 uur 54 min. 14 sec.; 2. P. van Leencn (idem) 3 uur 4 min. 25 sec.; 3. L. -Hoogcvccn (O. D. L., Rotterdam) 3 uur 7 min. 48 2/5 sec.; 4. G. J. Bril (A. Z. C., Zulphen). 3 uur 13 min 17 1/5 sec.; 5. W. F. van der Steen (A. V. 1923) 3 uur 13 min. 35 sec.; 6 G. C. Berkhout (A V. A. C.. Amsterdam) 3 uur 15 min. 20 sec.; 7. Wijburgh (A. C. A.p Amsterdam); 8. J. van Egmond (Wils kracht, Amsterdam); 9. Van der Vijver (A. V. A. C.); 10. G. J. M. Dommcrshuizen (A. C. A.). KEGELEN. BONÖENWEDSTRIJD TE DEN HAAG. Gisteren had te 's-Gravenhage in café „De Galerij" de jaarlijksche bondenwedstrijd plaats tusschen de kegelbonden van 's-Gra venhage, Leiden, Rotterdam en Delft. Even als het vorig jaar wist ook dilmaal weer Den Haag beslag te leggen op het schild met zilveren motief. De uitslag luidt: 1. 's-Gravenhaagsche Kegelbond 1622; 2. Rotterdam 1607; 3 Delft 1570; 4. Leiden 1557, alle in 30. ballen Treffersprijs: Den Haag 283; negenprijs: Den Haag 38; hoogste werper G. v. d. Schal, Rotterdam, 201.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 14