Een speelbal der fortuin No. 20585 LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 23 April Derde Blad Anno 1927 GD Bulteni. WeeKoverzicht FEMLLETOM. Skhtofteis van verkeer in Engeland, NIEUWS UIT BELGIE. Drie regeeringscrisei Een oud geschil bijgelegd On zekerheden te Genève en in l China. VLak voor en vlak na Paschen i« ge woonlijk rustige tijd. J>it jaar brengt echter wel een uitzondering. Er zijn toch kabinetecrises te melden in Zuid-Slavië, Japan en Egypte en alleen in het land van den Nijl beeft het parlement daarmee rechtstreeks te maken. In Zuad-Slaviè is een meer homogeen kabinet gevormd, al zijn Slovenen en Kroatcm niet te spreken over uitsluiting van hun vertegenwoordigers. Dit is blijk baar gedaan met het oog op het conflict met Italië, dat tooh opmeuw een meer dreigenden vorm heeft aangenomen, daar de rechtstreeksche onderhandelingen door Italië zoo'n beetje zijn afgewimpeld. Ver bazen zal het daarom niet, zoo het con flict toch nog voor den Volkenbond wordt gebracht. Hetgeen dit lichaam in een zeer netelige positie zou brengen, dat lijdt geen twijfeL Zuid-Slavië is n.L blijkbaar vast van plan de vraag aan de orde te stellen of het verdrag, tusschen Albanië en Italië te Tirana gesloten, wel geheel in overeen stemming is met de begrippen van een Al- baanschein staat, zelfstandig en autonoom, zooals bij den vrede na deD wereldoorlog is vastgelegd. Zou dat verdrag van Tirana die proef kuimen doorstaan 1 Twijfel mag bestaan. Ln Italië gaan eenige bladen van hypeT-arationalistisch karakter dan ook reeds heftig te keer tegen Zuid-Slavie, eischend opheffing der verdragen met dat land etc. Zou de Volkenbond echter Italië de duimschroeven durven aan te leggen 1 Aan Engelsche zijde wordt do lust om zich met Balkan-aangelegenheden in te laten er toch al niet grooteT op en komt lang zamerhand meer maar voren de meening: laat de Balkan, hoe dan ook. zelf zijn peul tjes doppenaJleende conflicten moeten tot den Balkan blijven gelocaliseerd. Wat evenwel de zwakke stee ia: wie garandeert zoo'n localisatie, wanneer daar de pop pen eens aan 't damsen gaan Dat er geruchten gaan over een Bal kanbonid tegen Italië, waartoe zelfs Bul; garije zou toetreden, is niets verbazenwek- kends. 't Ligt in de lijn. Of het echter werkelijk al zoo ver is 1 In Japan heeft een financieele crisis de regeering ten val gebracht en een parle mentair minderheidskabinet-Tanaka aan 't bewind gebracht, dat begonnen is nieuwe verkiezingen uit te schrijven. TANAKA. In Egypte is gebeurd, wat al lang ver wacht werd. Zagloel pasja heeft de regve ring Adly pasja doen sneven. Of Zagloel echter zelf hot bewind m handeD zal ne men is, afgezien van zijn gezondheidstoe stand, nog zeer twijfelachtig Wel zijn de Haar bet Engelsch van RAFAEL 8ABATINI. Geautoriseerde vertaling van A. T. 64) „Wat is dat?" Het dikke gezicht van den Hertog werd donker rood. „Beschuldig je haar dat zij een bericht van een staats lichaam heeft achtergehouden? Als zij nog leeft, zal ik haar daarvoor in de gevangenis laten zetten." „Laat het maar zooals het is," zei Holle-s, hem bij den arm nemend. Zeg mij van den brief. U wilt toch niet zeggen, dat U ten slotte toch nog een betrekking voor mij ge vonden had?" „Ja, en wel het commando te Bombay, dal ik al vroeger voor je bestemd had." „Het commando te Bombay?" Holles begon zich af te vragen, of hij droomde. „Maar ik dacht, dat Buckingham dat voor een vriend van hem had opgeéisebt." „Sir Henry Stanhope, ja. En Stanhope zeide uit met de aanstelling. Maar het schijnt, dat hij toen de kiemen van de pest al bij zich bad; want hij stierf op reis Het "was 'n geluk dat dit gebeurde, want hij was niet geschikt voor dip posl Ik schreef je da delijk, en vroeg je hier bij mij te komen, en ik wachtte vpertien dagen, of ik wal van je hooren zou. Haar je geen levensfeeken gaf. dacht ik. dat je óf door de pest getroffen waart, óf de post niet langer begeerde, en ik benoemde een ander veelbelovende man Holles vouwde de vleugels van zijn rij zende verwachtingen weer dicht, en ver viel weer in moedeloosheid Hij lief eeD gekreuD hooren. „Maar. dal is niet hel einde." hield Albe marle hem tegen. „Niet zoodra had ik den verhoudingen heel wat gewijzigd, maar of het daarvoor al voldoende ia, i» een tweede. Naast deze drie crises ralt te vermelden het bijleggen van een oud conflict: Het geschil, dat tusschen Zwitserland en sov jet-Rusland al vier jaar hangende was 6inds den moord op den Rus Worofski, is tot een oplossing gebracht Na vele nui- lukte besprekingen dan eindelijk het doel bereikt. Merkwaardig is echter, dat Zwit serland thans vrijwel heeft toegegeven, wat het totdusver halsstarrig weigerde, n.1. een betuiging te geven van oprecht leed wezen, waarbij het echter ging om het woord óprecht, want leedwezen wilde Zwit serland van deti beginne af aan wel afleg gen. Het laat zich aanzien, dat Zwitser land tot deze genoegdoening is aangezet-, om den Volkenbond de gelegenheid t« bie den, weer in connectie te komen met de sovjet-s. Hetgeen vermoedelijk ook wel via Berlijn zal moeten, gezien hoe Volken bond en sovjets no. de onbeleefde wijze waarop Moskou de jongste uitnoodigingen tot deelneming aan conferenties afwees, van elkaar af zijn komen te staan zoodat rechtstreeksch contact moeilijk is geworden voor beide partijen. Voor de eer in Genève Volkenbondsstad te hebben, moet Zwitserland wel wat over hebben Volgens de Fransch Zwitsersche pers zelfs te veel, doch dat zal wel weer zakken. Het gaat daar in Genève anders lang niet voor den wind. Telkens en telkens meer blijkt-, hoezeer het onmogelijk is om inzake de ontwapening tot overeenstem ming te komen, Boncour schijnt er zelfs al genoeg van te hebben 1 Altijd weer struikelt men over hetzelfde: het beruchte woord „veiligheid." Voor ontwapening eischt men veiligheid, een begrip, dat ieder weer anders opvat en waardoor ieder weer andere eischen stelt. Totaal over het hoofd wordt gezien, we wezen er reeds vaker op, dat eerst- na volledige ontwapening de vei ligheid volledig kan zijn. Maar jawel, zoo ver is 't nog lang niet, dat dit wordt inge zien, Het odium vara mislukking durft men echter niet te dragen en daarom zal o.i. op de voorbereidende conferentie, straks toch wol de werkelijke conferentie volgen, waartoe dan de sovjets ook zullen worden gebood Evenals tot de economische conferentie, die voor dit jaar immers ook nog op het progTam staat. Met o.i. even woirfig kans op veel effect. Niet eindigen willen we natuurlijk zon- dsr nog even naar China over te stappen. Tsjang-kai-sjek heeft n.l. een totaal nieuw gezichtspunt in den Chineeschen warwin kel gebracht door zich te keerera tegen de communist-en en zelfs een aparte regee ring te vormen naast die van Hankau. TSJANG-KAI-SJEK. Weliswaar houdt deze nieuwe bewinds man aJle eischen van China tegenover de vreemde mogendheden volledig overeind, ander benoemd, of hij kreeg ook de pest en stierf een week-geleden. Ik heb reeds een ander geschikt man gevonden wat niet zoo gemakkelijk in deze dagen is en ik was besloten, hem morgen in de vacante post te benoemen Maar als je niet bang bent, dat de pesl aan deze aanstelling ver bonden is, is zij tot je beschikking, en kan je dadelijk benoemd worden." Holles hijgde naar adem. „U.u meent dat.dat ik ten slotte toch de plaats krijg!" Het was ongelooflijk. Hij durfde het niet te gelooven. „Dat is. wat ik gezegd heb. De aanstel ling isAlbermarle hield plotseling op en ging achteruit. „Wat scheelt je. man? Je ziet zoo wit als een geest. Je bent toch niet riek? En hij haalde een zakdoek te voorschijn, waaruit een geur van myrrhe en gember opsteeg, en Holles geen twijfel liet over hetgeen Zijn Genade vreesde. Albemarle dacht, dat de pest die. zooals hij gezegd had, aan deze be trekking scheen verbonden te zijn. den man al overvallen had. aan wien hij ze nu wilde geven Het kluchtige er van trof Holles, en hij lachte luid waardoor de Hertog nog meer verschrikte. .,U behoeft geen middelen tegen mij te gebruiken." stelde hij Zijn Genade gerust „Ik heb een gezondheidsbewijs en ben niet besmettelijk Ik heb van ochtend Bunhill Fields verlaten." ..Wat": Albemarle was verwonderd: „Wil je zezgen. lat je de pest gehad hebl „Dat is de eenige reden, dat ik hier ben Ik'ben nu ..veilig." En ik kom in antwoord op uw proclamatie, waarbij u „veilige rr.annen vraagt." Albemarle bleef bem met hijgende verba zing aanstaren. „Dus daarvoor kwam je?" zei hij einde lijk. toen het volledige begrip tot hem door drong. „Zonder dat zou ik zeker nooit gekomen ziin" i.. v* „Zool" zei Albermarle. en hij lachte, want hij vond den toestand merkwaardig maar hij schijnt toch ernstig van zins om daarbij dèn oommunistischen invloed uit te schakelen. Schijnt, zeggen we, want er is nog een kans, dat Tsjang slechts tracht aldus de. eischen der mogendheden inzake het gebeuren te Nanking te ontzenuwen. De eischen zijn gestold aan Tsje®. Wan neer deze z.g. van de baan is, wat dan Aan den araderen kant verluidt echter ook, dat Tsjang-kai-sjek in onderhande ling ia met Tsjang-tso-hn, wat ai evenmin tot de onmogelijkheden behoort, Spoedig zal over een en ander wel meer licht schijnen. RECLAME. Het doet zich soms zoo nu en dan voor.- dat verfwaren tegen bijzonder lagen prijs wor den aangeboden. W anneer U zich er toe laat verleiden om die te koopen, komt U meestal bedrogen uit. Het zijn in den regel verven die belast zijn (vermengd) met zwaarspaat, krijt, of lithofoonwit of enkel uit lithofoonwit bestaan. Nu zijn de laatst genoemde artikelen bijna waardeloos. Zwaarspaat kost nog geen tien centen het kilo. lithofoonwit iets meer en krijt kost haast niets. Het is dus zeer gemakkelijk om goedkoope verven te verkoopen, te meer daar niemand zoo op 't oog. kan zien. of ze ver mengd zijn of niet. Verf is een vertrouwens- artikel. Wanneer U bij ons koopt is U safe, omdat wij onzen goeden naam. dien wij in Leiden en omliggende dorpen hebben, niet in de waagschaal willen stellen We hadden het anders niet ruim 83 jaar volgehouden. Koopt dus bij ons Uw verf en wij zullen U goed bedienen. '367 H. C. VISSER ZOON - L. MARE 38. (Opgericht Ao. 184-D. Tel. No. 318. Het Engelsche Ministerie van Binnen- landsche zaken heeft juist een rapport ge publiceerd betreffende het aantal ongeluk ken, voorgevallen in 1926. die direkt toe te sc.hrijveri zijn aan het verkeer op Great Britain's wegen. Niet minder dan 138.771 menschen zijn slachtoffers geworden, waar van er 1886 met doodelijken afloop Ongeveer vierhonderd ongelukken t>er dag klinkt zeer zeker een schrikbarend getal, en toch de feiten in aanmerking nemend, verwonder ik mij. dat het nog niet veel grooter is. Het alreeds enorme drukke ver keer neemt nog steeds gestadig toev en met de honderden nieuwe automobielen en vrachtwagens, die eiken dag op de straat komen, weet men gewoon niet waar het naar toe moet. Een straat in Londen over steken. waar men wil. is al lang onmogelijk. Men moet óf van een „refuge" gebruik ma ken, óf men moet een politie-ageflt een tee- ken geven, dat men gaarne naar den over kant toe wil. Zoodra men dan tot een kluitje menschen gezwollen is. houdt de agent het verkeer op. en mel^w twintigen of derti gen holt U dan naaj de overzijde, goed uit kijkend. dat de troep, van den anderen kant komend. U "niet van de sokken loopt. Dat de regeling van het reusachtig drukke verkeer één van de groote problemen van den tegenwoordigen tijd is, spreekt natuur lijk van zelf Het zoo juist genoemde aantal ongelukken alléén is niet de reden, waarom het Gouvernement een ..Traffic Committee" benoemd heeft, een tweede misschien even groote oorzaak" in onze geldmakende eeuw is verlies van tijd. Het is een welbekend feit. dat iemand, die haast heeft in de City, loopt. Verder, dat men 't hartje van 't busi ness center sneller per trein dan per auto bereikt. Verscheidene snnnrweg-maatschap pijen zien dit laatste zeer goed in, en zijn daarom tegenwoordig bezig, groote garages bij buitenstations te bouwen Wie dus haast heeft stapt 's morgens van uit zijn huis in zijn auto. en rijdt naar 't dichtstbijzijnd sta tion een K M. of vijftien van de city. Daar neemt men den trein, en bespaart zich aldus genoeg, om grappig te zijn. De wegen van het Toeval 1" „ToevalI" herhaalde Holles, opeens zeer kalm, nu hij begreep hoe deze plotselinge onverwachte wenteling van het rad der For tuin zijn geheele leven veranderde. Hel schijnt bijna, dat het toeval zich eindelijk mijn vriend betoond heeft, ofschoon het er mee gewacht heeft, tot ik het toppunt van ellende bereikt had. Zonder uw proclamatie en ook zonder juffrouw Quinn zou deze aanstelling me weer ontgaan zijn. Ze zou hier op mij gewacht hebben, zonder dat ik het wist. Juist de boosaardigheid, waarmee juffrouw Quinn me hoopte Ie benadeelen, heeft voor mij ten goede gekeerd. Want had zij uw bode de waarbpid gezegd dat ik verdwenen was, en dat zij niet wist. waar ik was zoudt u me toen niet dadelijk ge vonden, eü geen veertien dagen op mij ge wacht hebben. Zoo had dus alles anders kunnen zijn." Hij hield op. verloren in een verbaring, die Albemarle niet deelde. „Misschien, misschien." zei Zijn Genade levendig. ..Maar de hoofdzaak is. dat je hier bent, en dat je het commando krijgt, als je het nog wenscht. De vrees voor de pest be hoeft je niet eens tegen te houden, daar je nu veilig bent. Het is een gewichtige post, zooals ik je reeds gezegd heb. en zoo je je van je plichten kwijt, zooals ik weet, dat je doen zult, ban het blijken een schrede naar grooter dingen te zijn. Wat zeg je er van?" „Zeggen, riep Holles, met blozende wan gen en zijn grijze oogen schitterde. „O, ik dank u van ganscher harte „Je neemt het dus aan. Goedl Want ik geloof, dat je juist de man voor dezen post bent." Albemarle ging naar zijn schrijftafel, kreeg uit eenige stukken een perkament met een groot zegel, ring ziften nam en pen en schreef haastig gedurende enkele oogen- blikken Hij rimoide wat zand op het ge schrevene en reikte hef stuk over. „Dan is hier je aanstelling Hoe gauw kan je uilzeilen?" „In een maand/' zei Holles dadelijk. den tijd en moeite, om zich door 't dichte verkeer heen te wringen, 's Avonds komt men evenzoo zonder last buiten, en haalt dan rustig de auto uit de garage. Het zoogenaamde draaimolen verkeer en straten, welke men slechts in één richting door mag zijn we! blijken van de goede be doeling van het Committee, maar voor voet gangers allesbehalve een zegen. Ik heb me nigeen rijn hoofd zien verliezen, figuurlijk en ook wel letterlijk, wanneer een rij auto*9 plotseling van den vermeend verkeerden kant kwarri aanstuiven. Verder is er nu zelfs sprake van. dat voetgangers bekeurd zullen kunnen worden indien zij „ondoordacht" wandelen of een straat oversteken. Een dergelijke regeling klinkt natuurlijk wel wat overdreven, maar men moet een automobilist zijn om te weten wat idioot stom en onverwachte dingen voetgangers soms doen kunnen. Niet dat automobilisten geen kwaad doen. Verre van dat. Ik zag twee dagen geleden een jong meisjp de uitges'oken hand van een agent voorbij rijden. Hij riep haar terug, en in haar gehaastheid om niet met den stoeren man der wet in aanraking te komen, deed ze bet juist, d.w.z. ze reed zóó hard achteruit, dat ze hem pardoes van de vlakte reed. Tableau Wat ik maar zeggen wil is. be keur voetganger en automobilist voor de zelfde soort overtreding. Een zeer eigenaardig verschijnsel, dat uit de statistieken van het rapport te voorschijn komt is. dat Dinsdag. Vrijdag en Zaterdag de gevaarlijkste dagen van de week zijn. Vrijdag en Zaterdag met hun weekend-hnnst kan ik me begrijpen Maar waarom Dins dag? Dit zal wel steeds een mvslerv blijven. J. K. TOERISME. Brussel. April '27. Het is steeds voor ieder een groote ge beurtenis als de lente in het land is en da zon mee is verschenen, want dat brengt een vernieuwing, dat montert op en men voelt zich als had men steeds een nieuw pak aan getrokken. En ook: dan begint men reisplan nen te koesteren om aangenaam de kostbars verlofdagen door te brengen, die in aan tocht zijn. Van die stemming merkt men hier zooals elders de uiting in den dagelijk- schen omgang, doch men merkt nog iets meer, iets speciaals, n.l. Brussel maakt zich gereed om de rei zenden, de toeristen te ontvangen. Brussel verwacht veel van het a s. reisseizoen en wie van het toerisme leeft zij zijn talrijk op de boulevards, als paddestoelen uit den grond geschoten met de francinzinking wriijft zich in de han den: ..Het zal goed marcheeren!" hoorden we dezer dagen herhaaldelijk verzekeren door iemand, die het weten kan en bij wie wij te rade gingen. En inderdaad, men zal het in het buitenland wel weten, dat België thans het land is mei de laagste valuta ter wereld. België is als door een Chineesche muur van hooge valuta omgeven en als in de eerste tijden na den oorlog vrijwel uit sluitend Engelschcn en Nederlanders van dit groote voordeel kwamen genieten ver wacht men thans dat niet alleen deze ca- tegoriën buitenlanders naar België zullen komen afgezakt maar ook Duitschers en Franpvhcn de hotels zullen komen vullen en. gebrild en gekodakt langs de boulevards kuieren, om Brussel zonder de Brusselaars te zien, om den tradilioneelen tocht in toer- auio te doen rond de stad. zich door een al wetenden gids de onvermoede schoon heden en geheimenissen van België's hoofd stad te laten veropenbaren. Ook de Fran schen, want sedert de heer Francqui Bel gië van den ondergang beweert te hebben gered en den''franc op zijn huidigen koers van 14,38 fr.. voor een gulden heeft gesta biliseerd. is de Fransehe franc voor een Belg ook hooge valuta geworden. Voor intellec ten maand!" Albemarle was verbluft. Hij fronste de wenkbrauwen. „Maar man, je moest in een week klaar zijn." „Ik zelf kon al met een dag gereed zijn. Maar jk wil dezen nieuwen omkeer der for tuin vastgrijpen, en. Maar Albemarle viel hem ongeduldig in de rede. „Begrijp je niet, man. hoeveel tijd er reeds verloren is? Deze post is nu al vier maan den open." „Hetgeen beteekent. dat een zeer geschikt man hem vervult. Laat hem nog een poosje doorgaan. Als ik daar eenmaal ben, zal ik den verloren tijd wel gauw inhalen. Dat kan ik u beloven Het kan zijn, dat ik een reisgenoote zal hebben, die onmogelijk in minder dan een maand klaar kan zijn." Met een stoutmoedig verlrouwen in de voortduring van de goede gunsten der For tuin, voegde hij er vermetel bij- „U hebt ge zegd. dat ik juist de man ben voorde plaats. De regeering kan een maand wachten of u kan iemand benoemen, die er misschien minder geschikt voor is." Albemarle keek hem brommig, glim lachend over de tafel aan. „Je bent vol ver rassingen vandaag, mijnheer Randal. En deze begrijp ik in het geheel niet." „Zal ik er de uitlegging van geven?" „Dat zou me aangenaam zijn." Holles deed rijn verhaal en Albemarle luisterde met aandacht. Toen hij klaar was zuchtte de Hertog en voordat hij antwoord de, kperde hij zich terzijde, om bladen van een aanteekenboek naast hem door Ie kijken „Nu." zei hij eindelijk, na een 'ijst inge zien te hebben De .Enlisb Lass" wordt in Portsmouth vnor de reis uitgerust en moet binnen Jw«e weken klaar zijn. heeft men mij gezegd Maar er is tegenwoordig telkens uitstel, en hef is waarschijnlijk dat ze niel binnen irie weken klaar is. Tk zal zorgen dat ze niet voor over <»pn maand gereed is De kolonel slak d<>n Hertog vurig zijn beide handen toe. Wat is u een vriend," riep hij. Albemarle schudde ze krachtig „Je lijkt veel op je vader, zei hij. Toen, bijna kortaf. lueelen is dit wel een pijnlijke ervaring, bij het aanschaffen van boeken vooral opge daan Waren vroeger de Nederlandse he. En gelsche, Duitsche publicaties voor de dik wijls maar karig voorziene beurs onbereik baar. thans zijn de Fransehe ook dezen weg gevolgd en blijft nog alleen het binnenland over, dat. het moet wel gezegd noch wat Franschtaüge noch wat Nedorlandseh talige uitgeverij betreft, aan de spits staat. Een Fran9chman kan zich nu ook de weelde permitteeren van een reisje naar het bui tenland, waar hij tegen halven prijs zijn dagen kan slijten en zal blijkbaar niet na laten. naar de oriënteering van de reis agenturen te oordeelen, van de gelegenheid gebruik te maken. Op de keper beschouwd heeft dë zaak voor de Belgen een voordeeligen kant want niet alleen brengt het vreemdelingenverkeer verteer en dus ontvangsten bij voor de be volking elk pond, elke gulden, mark, franc of dollar die door de vreemdelingen wordt uitgegeven komt tenslotte toch m Belgische zakken terecht maar bovendien wordt het land bezocht, geraakt het na tuurschoon. geraken de kunstschatten, de volkstradities, de eigenaardighnden en be zienswaardigheden van allen aard in bree- <jf-n kring bekend, wordt er door de bui tenlanders zelf veel meer belangstelling op gewekt voor het land dan de beste propa ganda zou vermogen. fntusscheD wordt er toch veel aan deze propaganda gedaan Zel den hebben wij van officieele zijde een der gelijke bedrijvigheid bijgewoond om de aan dacht van het internationaal toerisme op België te vestigen. Een rationeele organisatie van deze propaganda is daartoe gebeuixl en de instelling, onlangs van een ..Hooge raad voor Toerisme" (Adres Groot Markt. Brus sel) heeft daar vermoedelijk heel wat toe bijgedragen. Paschen was voor de reisageoturen de in zet Vreemd' mag het wel heelen, dat, nu er profijten by gemoeid zjjn, het Neder- hndsch verre van vergeten wordt Dat dit alles met succes pla3ts heeft is vrgwel zondei twtffei. Trouwens is het aantal vreem delingen, dat nu reeds in de stad verblijft vrij groot Zit men te kijken van op een der sedert een paar weken opnieuw in orde gebrachte terrassen van de groote cafés naar de voorbijschuivende menigte, en luistert meil aandachtig toe dan hoort men reeds velen met den tongval vaD boven den Moerdijk of in het Engelsch aan 't pi aten. En dat is de „prooi" waarop men aast, waarop velen azen, want de geschie denis van de vele slagers in het zelfde straatje, die elkander in concurrentie de loef trachtten af te 6teken is zich hier aan 'fc horhalen. Wie reisplannen aan 't smeden is zal wel voor zich zelf alleen uitmaken waar hij naar toe wil. Als België niet te dicht bij de deur lijkt om zich het genot te ver schaffen van wat men noemen kan een buitenlandscbe reis en hij op dit land zijn keas heeft gevestigd, is het echter wellicht interessant een en ander te vernemen over de wjjze, waarop hij zich het best oriönteen. Het is niet onze bedoeling de rol van een j reisinlichtingenbureau over te nemen, maar wat wjj er over weten, kunnen wjj toch vertellen. Men heeft in de eerste plaats tot plicht op zijn hoede te zijn voor wat men oplichterij noemen kan, want nu nog meer dan het vorige jaar stellen vreemde toeristen rich aan dit tenslotte steeds on aangenaam euvel bloot, waardoor het gevaar wordt geloopeo het valuta-voordeel deeriijk to verliezen. Men ma^ er steeds verwachten, als men aankoopen wil doen, speciale prijzen te moeten betalen. „Un homme averti en vani deux" en als men gewaarschuwd is, zal men wel bet middel vinden om dit te vermijden door Bteeds te koopen waar do prijzen aangeteekend z\jn. Een groot voor deel vindt men thans in het feit, dat'vrijwel voor alle interessante reizen, die men in Belgic o.m. door de Ardennen doen kan, toer-auto's kunnen gebruikt worden, wat, naar de prijzen waarover men ons sprak, niet duurder te staan komt dan de trein. In „En maak nu dat je weg komt, en' voor spoed! Ik vraag je nu niet. of je haar Genade wilt bezoeken omdat je haast hebt. Je zult a(scheid van haar nemen, voordat je weg gaat. Ga nu heen!" Holles nam afscheid Bij de deur bleef hij opeens staan, en zich omkeerende liet hij een droevig gezicht zi?n. „Ofschoon ik de aanstelling van den Ko ning in mijn zak heb. en een gewichtig ambt in zijn dienst bekleed heb ik geen cent in de wereld," zei hij. „Oppn cent Albemarle antwoordde dadelijk door een beurs voor den dag te halen, waaruil hij twintig pond nam. Er was nu geen spoor van gierigen tegenzin bij zijn aanbod." „Als een leening natuurlijk," zei Holles, de goudstukken opnemend. „Neen neen" verbeterde Albemarle hem. „AI9 een voorschot Denk er maar niel ver der over De schatkist zal mij het geld da delijk teruggeven." HOOFDSTUK XXIX. Het Wonder. Kolonel Holles verliet haastig Whitehall, waar de grond bedekt met gras was Hij ging weer in de richting van Islington liep met groote slappen en voelde in zijn borsl een hart. dat hlijder was dan hij sedert jaren gekend had Blind en doof voor alles rondom hem. liepen zijn gedachten, zijn beencn vooruit naar het doel waarheen hij zich richtte. Totdat opeens een vreeselijke angst h^m overviel De Fortuin had hem zoo dikwijls voor den gek gehouden en bedrogen da' het onmogelijk was dat zijn nieuw vertrouwen in haar gunst lang kon duren Het was toch al vier weken «ederf hii Nancy gp/ien had. en de huurders van dat rusthuis waar hij zijn lijd van afzondering had doorgebracht, konden^ hem niet? omtrent haar zeggen, daar zii gpen direct verkepr haddpn mei hen, die in de pesthuizen hun werk hadden. CSlot rolgl).

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 9