KERK- EN SCH00LN1EUWS. RECHTZAKEN. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. gang Schutte vaer" «preekt de wenache- lijkheid uit van en ijvere voor spoedige .verbetering van de echeepvaartverbindin gen met Het Gooi, overeenkomstig de plannen, aangegeven in het verslag van de commissie, ingesteld door de K. v. K. en F. voor het Gooiland." Na uitvoerige toe lichting van het hoofdbestuurslid, den heer T. P. Keyzer uit Amsterdam, ver klaarde de vergadering zich unaniem voor dit voorstel. De afgevaardigden brachten vervolgens tal van wenechen naar voren- Op verbetering van allerlei aard betreffen, de bruggenbouw, los- en laadgelegenheden verlichting, het sein wezen enz., werd aan gedrongen. Het hoofdbestuur kreeg opdracht van de vergadering den betreffencien autoritei ten o.m, te verzoeken: verwijdering van de bocht bij de Hoe ven brug in het Almo- lo8che kanaal, verschillende bruggen im Nederland te voorzien van een in het oog- loopend teeken van doorvaarthoogbever dere openstelling van de YVagenbrug te Den Haag en den aanleg van de nieu*e sluis te Gouda te bespoedigen. Bij bespreking van het voorstel-Oude Tongé om de spoorbrug over do Oude Maas bij Dordrecht met plm. 2 M. te verhoogen, word tevens behandeld het voorstel-Slie- drecht, n.L niet aan te dringen op het gTaven van het AntwerpenMoerdijk-ka naal, maar het bestaande vaarwater naar België langs de Kil te verbeteren. Het hoofdbestuur weid verzocht met de be treffende afdeelingen dit punt nader on der de oogen te zaen. Nog werd bij het hoofdbestuur aangedrongen in deze kwes tie spoed te betrachten, opdat men in Bel gië zal weten, dat de Hollandsche Binnen scheepvaart een goede verbinding Neder- land-België van het grootste belang acht. De middagvergadering, die weer onder presidium stond van mr. H. Smeenge, werd o.a. bijgewoond door het Eerste Kamerlid de heer S. v. cL Berg. Tot hoofdbestuursleden werden herkozen do heeren L. Hortensius te Bodegraven en T. P. Keyzer te Amsterdam. In de va catur e ontstaan door het overlijden van den heer G. de Groot, werd tot hoofdbe stuurder gekozen de heer J. Vos Hzn. te Zwolle. Aan de orde kwamen vervolgens ver schillende voorstellen van sociaal-econo- mischen aard. Een voorstel van de afd. 'Alkmaar om maatregelen te nemen tegen oprichting van een Centraal Bureau voor de Binnenvaart, alsmede tegen de invoe ring van Binnen scheep vaart wet ten werd aangehouden im afwachting van het rap port van de commisaie-Westerveld. Getracht zal worden een uniforme rege ling te verkrijgen voor de verstrekking van drinkwater ten behoeve van de schipperij in zoo mogelijk alle plaatsen gelegen aan .vaarwaters. Besloten werd bij bevoegde autoriteiten, nogmaals aan te dritage® op een alge- meene verlaging van de havengelden en voorts aan de Regeering te verzoeken geen concessie te verleenen tot heffing van bruggelden aan nieuw gebouwde en nog ibe bouwen bruggen. De werkzaamheden werden even onder broken toen de minister van Waterstaat, mr. Van der Vegte, en de burgemeester van Delft, mr. G. van Baren, ter verga dering kwamen, die door den voorzitter hartelijk welkom werden geheeten. Een voorstel-Deventer om de leerplicht wet ook voor schipperskinderen toe te pas een, werd bestreden door den heer Key zer (hoofdbestuur). Deze achtte het wen- echeüjk aan te dringen op een regeling bij Kon. Besluit, waarin rijn uitgewerkt de drie vormen voor onderwijs aan schip perskinderen, n.l. door schoolfondsen, het ligplaats onderwijs en het internaat. Hier toe werd besloten. Bij de behandeling van het voorstel van de a.fd. Rotterdam betreffende art. 538 Zeerecht, wees mr. W. A. 0. van Dam (Hoofdbestuur) er op, dat door de invoe ring van het nieuwe zeerecht op 1 Febr. j.L het zeeaanvaringsrecht toepasselijk is verklaard voor de binnenvaart, waardoor een fout tegenover de binnenscheepvaart is gemaakt. Art. 538 houdt in, dat de schip per, die zijn schip laat sleepen en in aan varing komt door schuld van de sleepboot, voor de schade aansprakelijk ia. De wet gever ging dus uit van de meen in g, dat nev commando over de sleepboot bij het ge sleepte schip is. Bij de schoepvaart kan dat het geval zijn, doch bij de geheele inter nationale binnenvaart ia dit anders. Het is onrecht, hert gesleepte echip aansprake lijk te doen zijn voor fouten van de sleep boot, want deze is wi de binnenvaart de zelfstandige macht en kracht Het voor stel-Rotterdam om met alle tem daenste staande middelen te ageeren tegen opne ming van art. 538 in de te verwachten BinnensC-heepvaartwet, werd met alge meen e stemmen aangenomen. Hierna werd de vergadering door mr. Smeenge gesloten. Aan den gemeenschappelijken maaltijd, welke na afloop der vergadering werd ge houden, zaten o.a. mede aan minister Van der Vegte en burgemeester mr. G. v. Baren. op den geëlectrificeerden spoorweg Botterdam—Haarlem zal regelmatig des Vrijdags een inspectie van de bovenleiding jworden gehouden. De audiëntie van den min. van Onder wijs zal Maandag niet plaats hebben. PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 24 APRIL. LEIDEN. Evang. Luth. Gemeente: Voorin., kalfelf, 6b. J. Ph. Makkink. Doopsgez. Gemeente: Voorm., 10 uur, as. Bonga Kemon. Geref. Gemeente: Voorm., half- ■11, dr. Lente. Eglise Wallonne: Dimanche A dix neoree et demie da matin, mr. S. Cler. Ver van Vrjjz. Hervormden (zaal Volks huis): Voorm., hallelf, da. N. J. Pattist, K., uit Den Haag. Vrjjo Kath. Kerk: Zaterdagnam., 8 uur, Vespers en Lof; Zondagvoorin-, halfelf, Mis. ALPBEN. Ned.-Herv. Kerk, Julianastraat: Voorm, halltien, da. N. G. Veldhoen, en nam., ha li zeven, da. De Bruin. Hulpgebouw Gouwsluis: Nam., halfzeven, d6. N. G. Veldhoen. Ned.-Herv. Kerk, Oudshoornscheweg: Vm 10 nor, da. Van Doorn, uit Nieuwveen. Evangelisatiegebouw Hooftstraat: Voorm., halflien, en nam., halfzeven, da. Dear, ait Schoonhoven. Geref. Kerk: Hooftstraat: Voorm, 10 o, en nam., halfdrie, de heer Oranje. Geref. Kerk: Raadhuisstraat: Voorm., 10 uur, da. Wientjee (H.A.), en nam, 6 uur, da. Schouten (Dankz.). Gerei Kerk, De Runterstraat: Voorm, 10 nur, da. Schouten (H.A.) en nam., 6 nnr, da. Wientjes (Dankz.). BOSKOOP. Ned.-Herv. Kerk: Voorm., 10 uur, dn Glas, en nam., 6 uur, dr. Bruin, uit Berg- schenhoek. Salvatorl: Voorm, halftien, de heer De Jonge. Gerei Kerk: Voorm, 10 nnr, en nam., 6 uur, d3. Fernhout. Ned.-Herv. (Gerei) Evangelisatie: Voorm., halftien, da. Bruin, uit Bergschenhoek. DE KAAG. Ned.-Herv. Kerk: Voorm., halftien, da. Van Baaien. HAZERSWOUDE. Ned.-Herv. Kerk: Voorm, halftien, en nam., halfzeven, da. Luuring. Gerei Kerk: Voorm, halftien, «n nam., halfzeven, da. Gispen. HILLBGOM. Ned.-Herv. Kerk: Voorm., 10 uur, da. Grolle, en nam., 5 uur, da. Van Dijk, uit Lisse. Gerei Kerk: Voorm-, 10 uur, en nam, nam.. 6 uur (Voorber. H. A.), da. Van Herksen. Chr. Gerei Kerk: Voorm., 10 uur, en nam., 6 uur, leesdienst. KATW1JK-AAN-ZEE. Geref. Kerk: Voorm., 10 uur, en nam., 6 uur, da. G. Broekstra, uit Rijnsburg. KOUDEKERK. Ned.-Herv. Kerk: Voorm., halftien, en nam., halfzeven, da. IsraëL Geref. Kerk: Voorm., halftien, en nam., halfzeven, da. Haspers. LETT^^nORP. Ned.-Herv. Kerk: Voorm., 10 uur, en nam., halfzeven, ds. H. Mondt Gerei Kerk: Voorm., halftien, en nam., halfzeven, da. F. H. Woudstra. LISSE. Ned.-Herv. Kerk: Voorm, 10 uur, ds. De Wit, uit Heemstede, en nam., S uur, de. Grolle, uit Hillegom. Geref. Kerk: Voorm., halftien, en nam., 4 uur, dr. Th. Ruys Jr. (Voorber. H. AJj. Chr. Geref. Kerk: Voorm., halftien, en nam, E uur, ds. J. L. de Vries, uit Rijns burg. Gerei Gemeente: Voorm., halftien, en nam., 4 uur, ds. H. A. Minderman. N00RDWIJK-BINNEN. Ned.-Herv. Kerk: Voorm, 10 uur, de heer Kanmeijer, zendeling onder Israël, te Amsterdam Geref. Kerk: Voorm, 10 uur, bn nam., 6 uur, d3. Bramer, uit Maassluis. NOORDWIJKERHOUT. Ned.-Herv. Kerk: Voorm., 10 uur, de heer L. v. d. Meer, uit Noordwijk a. Zee. N00RDWIJK AAN EEE. Ned.-Herv. Kerk: Voorm, 10 uur, ds. Joh. W. Groot Enzerink, uit Leiden, en nam. 5 uur, de heer Kanmeijer, uit Am sterdam. Gerei Kerk: Voorm., 10 uur, en nam., E uur, ds. Koers. OEGSTGEEST. Ned.-Herv. Gemeente: Voorm., 10 uur, in „Irene", ds. T. J. Jansen Schoonhoven. OUDEWETERING. Remon. Gemeente: Voorm, 10 uur, dr. Sax. SASSENHEIH. Ned.-Herv. Kerk: Voorm, 10 uur, en nam., B nur, ds. Krijkamp. Geref. Kerk: Voorm., halftien, en nam., B uur, ds. Boeyenga. Chr. Gerei Gemeente: Voorm, 10 uur en nam., S uur, ds. H. J. L. de Vries, uit Hillegersberg. VALKENBURG. Ned.-Herv. Kerk: Voorm, 10 uur, ds. Punselie, uit Leiden; en nam., halfzeven, dr. Brouwer, uit Oegstgeest VOORSCHOTEN. Ned.-Herv. Kerk: Voorm, 10 uur, en nam, B nnr, da. H. P. Fortgena. VOORBOUT. Ned.-Herv. Kerk: Voorm, 10 uur, ds. F. G. H. Nicolaï. WADDINXVEEN. Ned.-Herv. Kerk: Voorm., halftien (H.A.) en nam, 6 uur (dankz.), ds. H. A. de Geus. Geref. Kerk: Voorm., halftien, en nam, halfze6, ds. W. Veder. Chr. Afgesch. Gemeente: Voorm., halftien, bevestiging van ds. Grisnigt door ds. Meyer, nit Utrecht; en nam., 6 nur, intrede ds. Grisnigt WOUBRUGGE. Ned.-Herv. Kerk: Voorm., halftien, ds. Itema, uit Waddinxveen, en nam., halfzeven ds. Jacobs, uit Hoogmade. Gerei Kerk: Voorm., halftien, preeklezen, en nam., 2 uur, ds. Haspers, uit Koude kerk. ZOETERWOUDE. Ned.-Herv. Kerk: Voorm, 10 uur, ds. J. H. Mulder. ZWAMMERDAM. Ned.-Herv. Kerk: Voorm., 10 uur, en nam., halfzeven, ds. W. G. G. Beerekamp, uil Rjjperkerk. Gerei Kerk: Voorm., halftien, en n3m., halfzeven, ds. Wissink. Kern (Gerei) Gemeente: Voorm, 10 u., dr. C. E. Hooykaas, uit Rotterdam a NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Enter: J. H. Padden burg, te Elspeet; Te 's-Uravenzande: W. H. A. kalkman, le Werkendam; Te Norg (toez.) H. J. Witkop Jr., te Rockanje. Bedankt: Voor Delit: N. G. Veld hoen, te Alphen. GEREF. KERKEN. Bedankt: Voor Utrecht en 's-Gra- venhage West: W. C. Harrenstein, te Am sterdam; Voor Klundert: W. Steunenberg, te Heerenveen. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Beroepen: Te Stavoren en Molkwe- rum: F. v. d. Wissel, cand. te Appelscha. BAAGSCBE POLITIERECHTER. Twee 19-jarige fabrieksarbeiders uit Leiden hadden van een touwlabriek in Leiderdorp door inklimming lood gehaald. Ze paklen het in twee zakken en stopten het in een sloot Eenige dagen later ging een vriend van een der dieven in een roeibootje de zakken halen. Ze brachten ze naar het huis van O., een der inklimmers. Na een poosje werd het kostbare metaal te gelde gemaakt. Het bracht tien gulden op. Ieder van de lood- jagers kreeg ruim drie gulden. De beide dieven B. en 0. hadden getoond, zei de Officier Mr. Polman, volleerde die ven te zijn. Diefstal met inklimming was een ernstig feit Omdat de jongens een blanco strafregister hadden wilde hij voor dezer keer een voorwaardelijke straf van twee maanden vragen. Met open mond luisterden de beide jon gens. Ze hadden niels tot hun verdediging te zeggen. De politierechter veroordeelde hén tot drie maanden gevangenisstraf voorwaar delijk. De jongen V., metselaar, die in het bootje de zakken had gehaald, stond als heler terecht Hij had namelijk ruim drie gulden voor zijn moeite ten geschenke aan genomen. De politierechter wees hem er op, hoe erg hetgeen hij deed. wel was. Zijn moeder was bij den rechter geweest en had aange toond hoe vreeselijk het voor de familie V. zou zijn, als de jongen in de gevangenis kwam. Daar hij echter een blanco strafregister had, kreeg hij ook- een voorwaardelijke straf. Laat het je een waarschuwing zijn, sprak de politierechter streng vaderlijk, toen de jongen wegging. (Vad.). ALPHEN. De electrische klokken. Aan de lange lijdensgeschiedenis van de befaamde electrische klokken schijnt nu tocht een einde te komen. Sinds Juni van hot vorig jaar is de klok in de Hooftstraat van een nieuw binnenwerk voorzien en dat heelt tot op heden zonder stoornis geloopen. Daar de klokken bij de Geref. Kerk en de „Verguld» Wagen" niet meer le repareeren zijn, is er thans een voorstel in den raad om Ihans ook in die klokken een nieuw binnenwerk aan te brengen. Gezien de goede resultaten is er gegronde hoop, dat door een- zeliden maatregel loe te passen op deze beide klokken, ook deze weer goed zullen loopen, aldus redeneeren B. en W. Volgens den directeur der lichlbedrijven ia de meest afdoende maatregel voor 't her stel den aanleg van een afzonderlijk net; de kosten daarvan bedragen f 3000. B en W. willen het echter probeeren met de ver nieuwing van het binnenwerk. 't Is te hopen, dat de gewenschte resul taten hiermede verkregen zullen worden. Kwestie over een hek. Het oude hek in de Kerkstraat is steeds een doorn in het oog van den heer Veltinan en hij heeft er dan ook meermalen in den raad op gewezen, dat hierin verbetering moet gebracht worden. Inderdaad is vernieuwing van dat hek geen overbodige luxe. Alles goed en best, maar wie zal dat betalen? 't Is een zeer eigenaardig geval. Vóór 1887 was het hek in onderhoud bij den eigenaar van hel huis naast de tegenwoordige Kerkstraat In 1887 had ruil van grond plaats en nam hel Tt -K. kerkbestuur het onderhoud over. Bij akte van 20 Juli 1913 is het onderhoud van de Kerkstraat overgedragen aan de gemeente, doch van het hek wordt niel gesproken. Nu zegt de gemeente, dat het R -K kerkbestuur hiervoor moet zorgen, doch dat zeg' "r zijn beurt, dat de Kerkstraat inclusief het hek in onderhoud aan de gemeente is overge gaan en voert tevens aan, dat de gemeente vroeger reeds kleine reparaties aan het hek heeft aangebracht Dit laatste wordt door den gemeente-architect erkend. Het dagelijksch bestuur meent dat een oplossing moet worden gevonden en stelt daarom voor, dat de gemeente de kosten op zich neemt. Het bedrag, hiermede gemoeid, bedraagt f 500. Als nu de raad zijn goedkeu ring er maar aan hecht! Raadsagenda. De gemeenteraad vergadert Donderdag 28 April, des namiddags te 7 uur. Agenda: 1. Voorstel van B. en W. om aan den heer P. J. Oosthoek te 's-Graven- hage vergunning te verleenen tot straat- aanleg. 2. Voorstel van B. en W. tot het aangaan van een overeenkomst met de eigenaren van de Cornelis de Vlaming straat tot vestiging van het recht van opstal op hun grond in verband met het leggen van een electriciteilskabel in de Cornelis de Vlamingstraat. 3 Adres van de eigenaren van de Van Reedesiraat, houdende verzoek om die straat door de gemeente in eigendom over te nemen, met voorsdel van B. en W. 4 Voorstel van B. en W om aan J. J. R. Luijben een vergoeding toe te kennen voor afs'and van grond ten behoeve van den openbaren weg. 5. Voorstel van B en W tot het beschikbaar ste'ien van een crediet van f 500 voor het in owe brengen van het h- k in de Kerkstraat 6 Voorstel van B. en W. tot het beschikbaar stellen van een erudiet ad i 300 voor het aanbrengen van een an der binnenwerk (n de electrische klok bij de Gerei. Kerk aan de Raadhuisstraat en in die aan het hotel ,,De Vergulde Wagen". 7. Voorstel van B. en W. tot wijzigingg van de verordening betreffende de levering van water door de Hoogdruk-Bronwaterleiding dezer gemeente. 8. Voorstel van de Com missie voor het ontwerpen van strafveror- 7 Voorste] van B. en W. tol wijziging van de Algemeene Politieverordening. 9. Voor stel van B. en W. tot wijziging van de Ge- meentebegrooting, dienst 1927. 10. Benoe ming van een gemeentewerkman (straat- maker). Aanbevolen worden: 1. L. Kals- hoven; 2. J. H. Spelt; 3. G. Huisman. ALKEMADE. Raadsagenda. De gemeenteraad vergadert op Dinsdag 26 April 1927, des namiddags om halfdnt, Underwerpen ter behandeling: 1. Vast stelling van een raadsbesluit, waarbij B. en W. worden gemachtigd tot het aangaan van overeenkomsten ter uitvoering van raads besluiten, betreffende burgerrechtelijke haudelingen, atsmede tot het bekrachtigen van alle overeenkomsten door B. en W. lot op heden ter uilvoering van evengenoemde handelingen gesloten. 2. Intrekking en op nieuw vaststelling van het raadsbesluit tot het aangaan van een rekening-courant overeenkomst met de Bank van Ned. Ge meenten te 's-Gravenhage tot een maximum bedrag ad f 30.000. 3. Vaststelling raadsbe sluit tot het bepalen van het aantal op centen op de hoofdsom der Rijksinkomsten- belasling en tot vaststelling van het per centage van den Hoofd. Omslag voor het belastingjaar 1927/1928. 4 Bespreking uit voering Vleeschkeuringswet na 1 Juli 1927. in verband met het Kon. besluit van 19 Juli 1925 Stbl. No. 233. 5. Bespreking reor ganisatie van de brandweer in de gemeente. 6. Benoeming van vier leden van de Schat- tmgscominissie wegens periodieke aftreding op 1 Mei e.k. van de heeren L. H. M. J. osiers, J. N. Los, S. Strijk en G. van der Meer Bzn. Voorstel van B. en W. om ge noemde heeren weder voor den tijd van 4 jaar te benoemen. 7. Reclames tegen den aanslag in het vergunningsrecht. 8. Wijzi ging van de begrooting, dienst 1926 en 1927. 9. Ingekomen stukken en mededeelingen. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerardus Johannes, Z. van C. J. Krijgers en C. M. van Leeuwen Alber- tus Cornelis, Z. van G. de Jong en C. Hoo- genboom Jacobus Gerardus, Z. van L. Olyerhoek en J. M. de Jong Johanna Martina, D. van A. Schakenbos en M. H van der Meer Elizabeth Catharina, D. van J. Bartels en M. C. van der Meer Arie, Z. van D. Sneeuw en W. Spaargaren. Ondertrouwd: Theodoras Martinus Ob- deyn jm. 24 J. en Catharina Johanna Jacoba de Jeu jd. 24 j. Petrus Johannes van Klink jm. 24 j. en Maria Josephina Hoogen- boom jd. 21 j. Gerardus Cornelis Beu- gelsdtjk w. 54 j. en Theodora Johanna van Zeil jd 36 j. De lijsten van candidaten voor de op 24 Mei a.s. te houden gemeenteraadsverkie zing zijn genummerd als volgt: Lijst G H. Rotteveel No. 1; lijst P. C. G. van Dooren No. 2: lijst J. N. Los No. 3; lijst P. J. Heems kerk No. 4; lijst J. van der Geesl No. 6 en lijst C. Horsman No. 6. HAZERSWOUDE. Raadzagenda. De gemeenteraad vergadert op Dinsdag 26 April des voormiddags te 10 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Inge komen stukken; 2. Vaststelling vermenig- vuldigingsgelal der plaatselijke inkomsten belasting 1927/1928; 3. Tegemoetkoming in de kosten van vernieuwing van de West- sluis; 4. Rekening-eouranl-overeenkomst met de Bank voor Nederlandsche Gemeen ten; 5. Rekening van de vereeniging Werk verschaffing-, 6. Benoeming leden schat tingscommissie Rijksinkomstenbelasting; 7. Aanbieding gemeenteverslag 1926. En het geen verder door den voorzitter of de leden mocht worden ter tafel gebracht Bij de gehouden aanbesteding van Iwee burgerwoonhuizen door den heer J. Dekker, bouwkundige alhier, voor rekening van de heeren Gebr. Hassefras, zijn aan nemers geworden de heeren C Bontenbal van Reeuwijk en C. A. van der Wiel alhier. Door hel hoofdstembureau zijn de in geleverde lijsten voor de verkiezing van le' o voor den gemeenteraad genummerd als volgt: 1. lijst van de kiesvereenieing „Vrijheid en Recht"; 2 Chr. Hist; 3. A R. en 4. R.-K, LEIDERDORP. De rekening van den Munnikkenpol. der over 126 is vastgesteld in ontvangst op f 2734,097», saldo f279 28. De omslag on- 1927 is bepaald op 8.50 per hectare Tot voorzitter is met algemeene, 39 stemmen, gekozen de heer G. v. d. Valk Bouman, Bij loling is door het hoofdstembureu uitgemaakt dat voor de stemming rjj leden voor den gemeenteraad op 18 Mei a.s, de volgorde der lijsten als volgt is: No. 1 R.-K.; No. 2 C.-H.; No. 3 A.-R. OUDEWETERING. Donderdagavond had de openbar» eindles plaats van den landbouwwinu», cursus, georganiseerd door de afdeeling Rijn. zaterwoude en Omstreken van de Hol) Maatschappij van Landbouw, gedurende twee winterhalfjaren, in het café Van den Bosch. Behalve de Rijkslandbnuwconsti- lent, de heer ir. A. A. Neeb. uit Den Haaj, waren aanwezig de heeren P Roeioffs et N. P. Verkley als bestuursleden van ge noemde afdeeling en verder nog eenige be. langstellenden. Allereerst werden de cur- siten gedurende eenigen tijd ondervraag over onderwerpen, welke op den cursus be handeld zijn. Daarna reikte de heer Neeb de diploma's uit met een korte toespraat J. Bos dankte vervolgens, ook nameiu de andere cursisten, den heeren B. Jonkn van Ter-Aar en C. v. Berg voor het genoten onderwijs. De heeren Roeioffs en Verkley voerden voerden eveneens het woord Het diploma werd uitgereikt aan: J Be» te Haarlemmermeer. N. F. Dooswijk en C. Los te Oude-Wetering. C. J. Bos, G. Steen- wijk en J. v. d. Blom uit Haarlemmermeer en N. J. Los te Oude-Wetering, P. J van Eeden te Rijpwetering, M L. Bos uit Haar lemmermeer, K. Roeioffs en G. A. v. Beek van Nieuwe-Welering. WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Overleden: Elisabeth Turkenburg, wede van M. Kroon 89 j. Willem Klokkemeijer, echtgenoot van Maartje van Sluis 54 j. De grasverpachting van de wegen en bermen van den Oudendijkschenpolder heeft opgebracht f 528 en de visscberij f 10. Het gras langs de gemeentewegen brarht op f 174. Beider opbrengst was minder du vorige jaren De tuin van het voormalij schoolhuis alhier werd verhuurd aan W P, Verkade voor f 16 en het hakhout in den Vlietpolder bracht maar f 2.50 op. ZWAMMERDAM. Zooals wij reeds hébben gemeld, is dt gemeente Zwamraerdam bij publieke ver- kooping eigenares geworden van de zo schoon en gunstig aan den Rijksstraatweg hoek Spoorlaan, gelegen buitenplaats ..Bui tendorp", met tuin, boomgaard, boerderij t» weiiing, voor de som van f 32 900 Door dezen aankoop heeft de gemeente de b°- schikking verkregen over een groote uiige strektLeid land. langs de spoorbaan, ui' stekend geschikt voor bouwterrein, waar aan voor de noodige uitbreiding van dt dorpskom zulke groote behoefte bestaat Gebrek aan beschikbaren 'grond v ior wo ningbouw eheft langen tijd den regelmatig''» groei van onze gemeente tegengehouden No echter de gemeente de hand heeft gelegd een terrein, dat zich bij uitstek voor dit dotl leent, kan in de naaste toekomst de uit breiding van ons dorp in de rechte baner, worden geleid. HAARLEMMERMEER. De Raad dezer gemeente komt in openbare vergadering bijeen op Donder- dag 5 Mei 19*27 des namiddags om 2 uur Donderdagavond werd in een daartoe in hotel de Groot te Hoofddorp gehouden vergadering definitief opgericht een R k begvafenisvereenigjng. Een voorloopig be stuur werd gekozen, terwijl zich, staande de vergadering, reeds een aantal personen zich als lid opgaven. Donderdag had in deze gemeente Emmabloeracollecte, ten bate der tuber culosebestrijding, plaats. De opbrengrt voor de afdeeling Hoofddorp bedroeg f223.12 en voor de afdeeling Aalsmeerder dijk ruim f 91. Voor de overige afdeelin- gen was de uitslag tot heden nog niet be kend. Gedurende de maand Mei a.s. zal op iederen Donderdag te Hoofddorp een vee markt worden gehouden. Op Donderdag, 19 Mei, zal een lammerenmarkt plaati hebben. HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: F. J Gerritsen en R M- P Liitjens. O. I. Zwaneveld en H. der Zwan. K. de Wagt en G. Schipper Getrouwd: L. Lagendijk en J. J. BoR Bevallen: 3. A. Fransen—Öegbers Z. - G. Geitskens—Eelts D. G. Perfors—Bar tels Z. G. van Dreunen—Krikke D. Ten bate van de Tuberculose-bestrij' ding is hier gisteren een bloempjes-col lecte gehouden door eenige tientaJlen jon gedames. De bloempjesdag is ingeleid ffljt een tooneeluitvoering van H I.T.O., die de baten der uitvoering ook al aan de t b c-* vereeniging afdraagt. n In hotel Sistermans werd „SuikerfreuJ^ gespeeld, het vervolg van ,,TropeDödel hetwelk H I T O. hieT vroeger opgevoed heeft. Het succes was enorm, er is onbe daarlijk gelachen, het spel was voortref felijk. De heer Vooren, secretaris der t.b.o-* vereeniging huldigde de tooneelclub roor zijn mooi spel en bedankte allen, die oP verschillende wijzen medewerkten om baten voor het gcede doel te verboogeo- De dames PalingGroen eti Schuur®**

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 6