Fa. P. de Wilde Iet meer HOUANDsck ZWIISERSCHE chocouk mm Réclame "Katoen 37 een* per eL Graslinnen voor lakens 70 en 80 cent per el. Breestraat 93. UIT DE OMSTREKEN. RECLAME. Ul bleek, dat hij een Duitscher was, die den vcrigen dag eveneens wegens dronkenschap naar het bureau was overgebracht. Bij het fouilleeren kwam een klein bedrag aan geld te voorschijn. De arrestant verklaarde en hield dat later, toen hij nuchter was, ook vol, dat hij een biljet van f 1000 bij zich had gehad. Hij vermoedt, dat hét geld hem ontstolen is in een ongunstig bekend staand café op den Amsteldjjk, waarvan eenigen tjjd geleden de vergunning was ingetrokken. In verband hiermee zijn de kastelein, diens vrouw en een werkster gehoord. Zij ont kennen iets van deh diefstal af te weten. DOOR EEN TREIN AANGEREDEN. Te Venlo kroop Zaterdagmiddag do 4- jange René S., wonende Vier Paardje», door de omrastering van de Duitsche spoorbaan. De treeplank van een voorbij komenden trein wierp den kleuter omver. Met een wond aan het hoofd en drie gebroken ribben kwam de kleine er af. Hij is ter verpleging naar het R.-K. Gasthuis ,,St.-Joseph" overgebracht. FELLE BRAND TE ZAANDDIJK. Gisteravond heeft een felle brand gewoed In de perceelen Lagedjjk 134 en 136, te Zaandijk. Het eerste perceel van den sigaren handelaar Jeronimus, waar de br3nd uilbrak, brandde voor het grootste gedeelte uit. Be langrijk was de schade, aangericht in de Cacao- en Chocoladefabriek „Ariba" van de firma Francken, die aan het eerste perceel grenst Doordat in de fabriek een hoogspan ningskabel van 10.000 volt aanwezig was, moest deze eerst worden uitgeschakeld, waar voor do medewerking van Amsterdam noodig was. Hierdoor ontstond veel tijdverlies, zoo- dat het vuur alle gelegenheid had om zich heen te grijpen. De fabriek ging dan ook zoo goed als geheel verloren. Omtrent oorzaak en schade is nog niets bekend. INBRAAK. Het vorige jaar werd bij een landbouwer In de Piksen, gemeente Wierden, door in sluiping een kistje met ruim f200 gestolen. Hen poosje later werd door inbraak bij de wed. H. W., te Boekelo, gem. Lonneker, 't 300 ontvreemd. Thans is gebleken, dat de dader van deze beide diefstallen is de landbouwersknecht A. W. v. H., die een volledige bekentenis heeft afgelegd. Al het gestolen geld was nog in zijn bezit. Hjj is in het huis van bewaring te Almelo op gesloten. EEN HUWELIJK IN DE GEVANGENIS. Uit Winschoten wordt gemeld: De wethouder dezer gemeente, de heer T. Anderson, heeft in het huis van bewaring het huwelijk voltrokken tusschen C. L. (ge detineerd), en P. K. N. De vrouw is in het ziekenhuis opgenomen, legen den man werd Zaterdag één jaar ge vangenisstraf geëischt. DE MOORD BIJ ZUIDWOLDE. Omtrent het ontdekken van de misdaad, Bie een jaar geleden onder Zuidwolde heeft plaats gehad, meldt de „Mepp. Crt." nog het volgende Het was verschillenden menschen opge vallen, dat meergenoemde R. zich sedert de vermissing van De Wit, uitgaven veroor loofde, die hij anders niet in staat was te doen. Algemeen was toch bekend, dat R.'s financieels positie verre van rooskleurig was. Den laatsten tijd scheen daarin op een voor het publiek onverklaarbare wjjze ver betering te zjjn gekomen. Vroeger moest bijv. een leverancier van voederartikelen, enz., nog wel een langen tijd wachten op betaling zjjner rekeningen, de laatste paar maanden betaalde R. meest alles contant. Bovendien zou hjj onlangs een gramofoon en een nieuwe naaimachine hebben gekocht iVrneger kon R. zich zooiets niet aanschaffen. De politie zocht tusschen de buitengewone uitgaven van R. en de vermissing van De iWit verband en haar vermoeden, dat R. van ideze vermissing wel eens meer kon weten, werd sterker, toen haar uit den diefstal van de koeien en de wjjie, waarop hij dien diefstal zoo langen tijd geheim had weten te houden, bleek, dat R. sluw en voor „geen kleintje vervaard" was. Volgens de bekentenis van de vrouw, moet haar man op den bewusten dag in hun woning met een dubbelloops jachtgeweer De iWit hebben doodgeschoten. Het dubbelloops jachtgeweer, waarmee de moord zou zijn gepleegd, is door de politie in beslag genomen. MET EEN BIJL GEWOND. Te Winschoten is de bejaarde heer Oos- lerveld in de Watertorenstraat het slacht offer geworden van de drift van zjjn mede bewoonster, vrouw Egges. Toen hjj de vrouw namelijk mededeelde, dat de huur zou worden verhoogd, werd zjj hierover zoo woedeod. 'dat zjj een bijl greep en daarmee Oosterveld tegen den hals sloeg. De oude man werd levensgevaarlijk gewond. Vrouw Egges werd naar het Huis van Bewaring overgebracht. MISHANDELING. Te I.noveen (Dr.) heeft Vrijdag de ar beider S. in een twist zjjn oom met een schop een ernstige wonde aan den hals toegebracht en hem tevens het rechteroor gespleten. De patiënt is in het ziekenhuis ito Assen opgenomen. STEEKPARTIJ IN DEN BOSCH. Gisteravond ontstond twist in een Jans gelegenheid aan de Groote Markt te 's-Her- togenbosch, die in een vechtpartij ontaardde en 'na enkele oogenblikken buiten werd voortgezet. Het werd een formeele klop partij. waarbij de messen te pas kwamen. De 20-jarige H. G. K. en de 21-jarige 'J. H. werden door steken in den rug eu de armen zoo ernstig verwond, dat zjj be wusteloos raakten. De politie moest een charge uitvoeren om zich ruimte te verschaffen. Als dadejs werden aangewezen da gebrs. H., tweelingen van 17 jaar. Zjj zjjn ia den afgeloopen nacht van hun bed gelicht en in arrest gesteld. De toestand der gewonden is ernstig. IN DE ROER GESPRONGEN? Zaterdagmiddag werd te Roermond de politie gewaarschuwd, dat er ter hoogte van „Het Steel" een manspersoon in de Roer wa6 gesprongen en verdronken. De politie begon direct met dreggen, doch mocht geen resultaat bereiken. Het meisje, dat boven staand geval gezien had, hield het gebeurde staande, zoodat de tjjd zal moeten uitwjjzen of hier of daar iemand vermist wordt. ARBEIDSGESCHIL BIJ DE SPHINX TE MAASTRICHT. De R.-K. IVerkliedenbond heeft, laar aan leiding van de opzegging van deu toeslag bjj do Sphinx, te Maastricht, een huishoude- ljjke vergadering gehouden, waarin unaniem besloten werd niet langer dan het vast gestelde aantal uren te werken. Maandag zal een conferentie met de directie worden aangevraagd. DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD. De 66-jarige koopman J. J. v. H., uit de Hugo de Grootstraat te Rotterdam, is Vrijdag op een terrein tusschen de Rondo laan en de S.H.V. door den bliksem getroffen en gedood. OOSTENRIJKSCHT KELLNERS EN DIENSTERS. Eenige honderden kellners en diensters zjjn uil Weenen naar Nederland vertrokken, waar zij reeds betrekkingen gevonden heb ben. Voor hun vertrek heeft een hotelhouder hun toegesproken en er op gewezen hoe zjj de Nederlanders voor hun vaderland en het vreemdelingenverkeer daarheen winnen konden. „Verdraaid, wat heb ik me daar vannacht een ellendigen droom gehad. Ik droomde, dat ik bij m'n vriend op visite was bn dat hjj me 'n klaartje presenteerde." „Nou, als het je het zelfde is, geef me dan maar eentje met, zei ik. En net, dat hjj weggaat om suiker te halen, word ik wakker. Had ik nu maar „zonder" gezegd." RECLAME. prima kwaliteit 150 cM. breed 691 AALSMEER. Gemeenteraad Grondaankoop voor het uitbreidingsplan Aanvulling der politieverordening. De gemeenteraad kwam Vrijdagmiddag in vergadering bijeen. In behandeling kwam een voorstel van de betreffende commissie, overgenomen door B. en W., om tot aan koop over te gaan van 4 H.A. 33 A. 62 cA. bouwland, huis en erf, gelegen in het ont worpen uitbreidingsplan, eig. W. Keessen Azn., voor f30.000. Aldus besloten. Een perceel teelland, groot 7 A. 35 cA„ werd op voorstel van B. en W. ondershands ver huurd aan den heer J. D. Maarse voor f 2 por R.R. per jaar. Het jaarverslag van den directeur van het Gem. Electr. Bedrjjf over 1926 werd vastgesteld en het rapport besproken over bet differentiaal- en vastrecht-tarief De politieverordening werd aangevuld met de bepaling, dat het in de bebouwde kom der gemeente is verboden om met motorwagens te rgden, welker knalpotten openstaan. De beer L. Kniep Jzn., alhier slaagde voor bet examen melkcontroleur» HILLEGOM. Gemeenteraad. Een geldleening. Spe ciale tarieven voor afname leiding water. Voorzitter Burgemeester Wentholt De notulen van twee vergaderingen wa ren vast te stellen. Bij de ingekomen stuk ken werd een en ander opgemerkt over een ophaaldienst voor belastingbetalers. B. en W. kregen de machtiging om spe ciale tarieven voor groote afnemers van lei dingwater goed te keuren, nadat de heer Fijma eenige bemerkingen had gemaakt. Het doel is reductie te geven aan industrieën en heel groote inrichtingen. Een verordening op het aanleggen, hebben of onderhouden van geleidingen of kabels voor gas, electriciteit of een anderen energie vorm en het leveren daarvan werd goedge keurd, De Rijksontvanger krijgt een betere loka liteit in huur, waarvoor het Rijk f250 huur heeft te betalen, tërwijl de gemeente er f 565 aan vertimmeren zal. De geldleening a f211.000 werd goedge keurd. De gemeente stond aan het waterleiding bedrijf een kasgeldleening toe van f25000 voor 4 pet. 's jaars. De rioleering van de Leidscheslraat kost f 10.400, het werk wordt aangevoerd in eigen beheer, met tewerkstelling van werk- loozen. De raad gaf machtiging aan B. en W. om burgerrechterlijke handelingen ten uitvoer te brengen. De verlenging der erfpacht voor firma J. V. van Zanten en Zn. met 30 jaar werd goed gekeurd. Een voorstel om de canon niet f 20 te verhoogén, werd verworpen met 7 stem men tegen. Daarna werden tot schatters benoemd de heeren J. van Til Rzn., J. van Houten, H. A. van Waveren en J. H. M. Balvers. Het plaatsen van hekken voor hun wo ningen werd toegestaan aan de heeren M. van der Jagt en J. H. Müller. Het slot was een zitting met gesloten deu ren, maar vooraf ging de rondvraag, waarin gesproken werd over een zwembad op den Stationsweg bij den heer Topper. Vooraan den Stationsweg bleek later ook een zwem bad te zijn bij regenval. De wethouders deelden mee, dat het trot toir 25 c.M. verlaagd was en dat de leveran tie van steen niet voorspoedig was gegaan. Gevraagd werd om electrisch licht in het Oosteeinde, om de kiezerslijsten te laten drukken (waar men niet veel voor voelde) en aanwijzing van de richting Haarlemmer meer en Amsterdam om de Meerenstraat van een te druk verkeer te ontlasten., Ten slotte vroegen de heeren Jansen en Vermeer om Zondagsheiliging door verbod van verkoop van bloemen op den openbaren weg. De voorzitter wees dit verzoek als hoofd der politie kort en krachtig af. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: L. Lagendijk en J. J. Boll. Getrouwd: C. J. van Delft en F. Popken. Bevallen: C. van der MeyDuivenvoor den, d. M. Pijpers-rGeutskens, d. G. J. H Koekvan der Leeuw, z. C. M. Veen- manVink, z. Overleden: G. J. Frederiks m. 11 weken. Naar wij vernemen, heeft de gemeen teraad in geheime vergadering besloten een ambtswoning voor den gemeentesecretaris te bouwen op een terrein aan de Van Meer beekstraat. Er is f 10.000 voor uitgetrokken. De bedoeling zit voor, dat de gemeente secretaris kort bij het Raadhuis zal wonen. LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Samuel en Gosina z. en d. van S. Smit en G. Vis.Gijsberlus Leonardus, z. van G. J. Ran9dorp en F. H. Dings. Overleden: Gijsbertus Leonardus Rans- dorp, 2 dagen Petrus Heemskerk, 76 jaar. Zaterdagmiddag werd door het be stuur en commissarissen van het Prot. Ziekenhuisverplegiingsfonds, de door den heer Scheepmaker aangekochte ziekenauto in oogenschouw genomen. De wagen is geheel gerestaureerd en ziet er netjes uit. De in de wagen liggende brancard, kan geheel worden uitgenomen, om den pa tiënt daarop te plaatsen. Eeta proefrit werd gemaakt langs straat en achterwe gen. Het resultaat hiervan was, dat de wagen aan de gestelde eischen voldeed, en het bestuur toezegging deed, met in gang van heden voor de patiënten van de zen wagen gebruik te zullen maken. Bij do firma Gebr. B alhieT werden kn den nacht van Vrijdag op Zaterdag bloemen weggenomen uit de tuinen. Dit is wel een der nadeelige zijde van den straatverkoop en een telken jare terugkec- rend feit. Zaterdag had alhier de aanbesteding plaats van het maken van den onderbouw van een veilingloods. voor rekening van de Coöp. Vedlmgsvereeniging van het H. B.G. Ingekomen waren 6 biljetten, waar van er 5 voor in aanmerking kwamen. Een biljet was te laat ingekomen. Bij opening bleek, dat was ingeschreven door: J. Zitman en Zn. te Leiden, voor f6500; fa. v. d. Pol, te Hillegom, voor f6100; A. Schoorl te Haarlem, voor f 5992; Th. Salman, te Lisse voor f 5600; Ver- gunst en Daudey te Lisse voor f 5390. Het werk is aan den laagsten inschrijver op gedragen. Door de Christ. Geref. Gemeente al hier is voor den bouw eener kerk en pas torie een perceel grond aangekooht aan de Veldhorststraat, achteT het perceel vaa den architect, den heer L. Toi. NOORDWIJK AAN ZEE. Zaterdagmiddag had onder groote be langstelling een oefening met de Reddings boot plaats, welke heel goed slaagde. Dit was de eerste oefening onder leiding van den nieuwen bootsman de heer J. v. d. Niet. NOORDWIJK. Even buiten Noordwijk geraakte Zater dagavond omstreeks halftwaalf een tram defect. De volgende tram uit Leiden moest de eerste opduwen naar Noordwijk-Binnen en later meenemen naar Leiden. Natuurlijk ontstond eenige vertraging. NOORDWIJK-BINNEN. In de Ned. Hervormde Kerk gaf het Chr. Gem. Zangkoor ...Advendo" zijn 7de jaarlijksche uitvoering, Na hei zingen van Psalm 68 10 opende ds. W. W. van Haaf- ten de bijeenkomst. Vervolgens werd het bondslied gezongen en daarna voerde men Jeffa, van J. Z. J. Haasbroek uit. In de pauze bracht de heer Jac. Smit op het orgel een Andante van Beethoven en een Allegro van Wagner ten gehoore. De welgeslaagde avond, waarop o.m. nog met veel succes „De Zwaluwen", van H. J. den Hertog ten gehoore was gebracht, \verd na het zingen van Gezang 69 door ds. Van Haaften gesloten. Wij verwijzen naar de advertentie in dit blad betreffende den bazar ten behoeve van de dr. mr. Willem v. d. Bergh-stichling. NOORDWIJKERHOUT. Tuindersvereeniging „Eensgezindheid". In café „De Zwaan" vergaderde de tuin dersvereeniging „Eensgezindheid". De voor zitter, de heer E. Oostdam Hzn. opent de vergadering, en heet welkom het hoofd der gemeente burgemeester van Iersel een den heer W. de Groot, directeur van Kennemer- land te Beverwijk. De heer v. d. Lans te Voorhout vraagt het woord en is van meening, dat de naam „Eensgezindheid" voor de tuindersvereeni ging niet toepasselijk is, en dat reeds veel eerder had vergaderd moeten worden, o.r. de fabrikanten al veel hebben opgekocht. De heer Heemskerk is van dezelfde mee ning. In een vorige vergadering werd be sloten de boeken en bescheiden van „Eens gezindheid" door een accountant aan een nauwkeurig onderzoek te doen onderwer pen. Tot heden is hier niets van gekomen. De burgemeester die aanwezig is, omdat de gemeente voor een flink kapitaal garant is. en voorschotten verleende, is van mee ning, dat de benoeming van een accountant gewenscht is, als de léden deze zelf bekos tigen. Uit de kas der Vereeniging mag dit geld niet genomen worden. De „Eensgezind heid" moet niet roekeloos met geld omgaan en bedenken, dat een verleend voorschot niet werd afgelost, tot op heden. Ook de heer De Groot, directeur van Ken- nemerland is van meening, dat de tussc-hen- komst van een accountant in dit geval over bodig is. Deze heer heeft eenige dagen ge leden vergaderd met den burgemeester en het bestuur der Vereeniging. Hij had te voren een grondig onderzoek ingesteld en te zamen is een overzicht opgemaakt van alle ontvangsten en uitgaven van „De Eensge zindheid" over 1926. Een gedrukt exemplaar wordt aan alle leden verstrekt Ieder kan zich persoonlijk overtuigen en hiermee hoopt hij dat alle arg waan en verdenkingen, tegen den voorzit ter en het bestuur worden te niet gedaan. Na bestudeering van dit overzicht komen vele leden tot andere gedachten en de ac countants-benoeming gaat met groote meer derheid van stemmen van de baan. Nu is aan de orde de bestuursverkiezing. De burgemeester is van meening. dat het niet aangaat, het bestuur omver te werpen en een ander te benoemen. Nadenken is aan de orde. Ieder bestuurslid is hoofdelijk borg voor het geleende gemeentegeld en blijft dit ook al treedt het af; ook blijft elk bestuurs lid aansprakelijk voor het borgschap bij de Haarlemsche Bankvereeniging. Daarom wordt besloten, de bestuursver kiezing uit te stellen. Er wordt een commis sie gevormd, bestaande uit de heeren P. Reyneveld, P. Westenhout en E. Oostdam Jaczn. Deze commissie zal ziqji naar Bever wijk begeven, en daar een onderzoek in stellen naar de werking en de resultaten van een aldaar gunstig bekend staande Coöpe ratieve tuindersvereeniging. Daarna zal de mogelijkheid besproken worden, om ook „De Eensgezindheid" om te zetten in een groote coöperatieve vereeniging. Mocht dit plan niet doorgaan, laat de „Eensgezindheid" dan haar naam hoog houden en blijven, wat ze steeds geweest is, de groote bekende tuindersvereeniging uit den geheelen omtrek, waaraan, jammer genoeg, steeds veel wespen knaagden, n.l. kleinere vereenigingen uit den omtrek, die afgunstig waren op haar groei en bloei. Dan zal een boekhouder benoemd worden, die tweemaal per week alles grondig onderzoekt onder leiding van den directeur van Kenne- merland. Met algemeene stemmen wordt besloten accoord te gaan met deze voorstellen. Bij de rondvraag wordt besloten om alle leden te royeeren die contracten af sloten met de heeren fabrikanten zonder hun producten naar de veiling te brengen. Door deze vergadering zijn veel gemoede ren tot kalmte gekomen en het geschokte vertrouwen in 't bestuur is geheel hersteld, Burgerlijke Stand. Geboren: Petrne Cornell's Z. van C. P. van Steijn en M. M. Koot. Gerardus Leonardus, Z. van J. v. <i Ploeg en Q. Raaphorst, Maria Cornelia, D. v. C. van Elk en C. Hoogkamer. Petrus Gerar dus Josephus, Z. v. J. v. d. Eist en M. v, d. Lans. Ignatius Wilhelmus Johan nes, Z. v. C. A. Dobbe en C. M. Hulse bosch. Wilhelmus Helena Maria, D. van P Hermans en G. C. Kortekaas. Cor nelia Catharina, D. v. J C. Caspers en I. H. van Winsen. Petrus Cornelia, Z. v. C. Koster eD Th. M. van Abswoude. Johannes Jacobus, Z. v. Wilhelmus Petrus Nederstigt en A. van Eekeren Johanna Clasina, D. v. C .J. Duijndam en J. v. d Meij. OverledenHondrikus Johannes Evers 42 j. echtg. van W. Hij wegen. Petrus van den Burg 49 j. echtg, v. C. vain Seg- gelen. Johannes Assies 49 j., te Haar lem. Hendrikus Strücker, 47 j., te Rot terdam. Johannes Duivenvoorden 2 m. Maria v. d. Berg 40 j. echtg. van J. Duivenvoorden. Gornelis van der Put ten 41 j., echtg. v. Johanna Zuiderduin. Frederikus H. C, de Roos, 49 j., te Amsterdam. OEGSTGEEST. Raadsagenda. De gemeenteraad zal in openbare verga< dering bijeenkomen op Woensdag 13 April, des namiddags 7 uur. Punten ter behandeling: 1. Ingekomen stukken. 2 Adres Bestuur Gevers Deufz- bewaarschool om subsidie over 1926 3. Voorstel, wijziging uitbreidingsplan en bouw- verbod. 4. Voorstel wijziging verlichtings verordening. 5. Credielaanvraag voor rio leering en wegverbreeding. 6. Comptabiliteit. 7 Voorstel lot wijziging bouw- en woning- verordening.. 8. Vaststelling heffingsper centage gemeentelijke inkomstenbelasting 1927—'28. Door de R.-K. Kiesvereeniging is thans, na de laatste gehouden stemming, de can- didatenlijst voor de komende gemeente raadsverkiezing definitief vastgesteld ata volgt: 1. H. W. Rubenkamp; 2. J. J. Nijssen-, 3. A. v. d. Hulst; 4. G. J. Schoonderwoerd, 5. C. P. J. Paardekooper; 6. B. J. M. Kort man; 7. B. J. Averdieck. Naar aanleiding van een schrijven van Ged. Staten van Zuid-Holland, is door B. en W. dezer gemeente schriftelijk aan zegging gedaan aan enkele gebruikers van gronden, gelegen aan den Rijksstraatweg, om eenige langs dezen weg staande h. i. ontsierende reclameborden te verwijderen Bij nipt-verwijdering zal een strafvervolging worden ingesteld. Dit besluit komt zeer velen voor als een onweerslag bij helderen hemel, daar in onze gemeente vele andere ontsieringen zijn te conslateeren, als ver schillende onwelriekende en voor de ge zondheid zeer schadelijke modderpoelen en slootgedeelten langs de openbare wegen en voor de veiligheid van bet verkeer zeer hin derlijke en gevaarlijke heggen en houtwal len. Reeds meermalen is bij de daarop be trekkin? hebbende autoriteiten op een en ander de aandacht gevestigd, doch tot heden zonder resultaat. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan Johannes, z. van P. Nicola en C. Moolenaar. Overleden: C. M. Rewijk, 8 jaar Ondertrouwd: L. Ammerlaan 43 jr. en W. Kompier, 46 jr. Gevestigd: mej. M. Th. v. d. Meijden van Voorburg; J. G. den Haselaar en gezin van Rotterdam: N. Verhoef, van Meerkerk; mej. J. M. v. Munsteren, van Rotterdam; C. v. d. Boom, van Alphen a. d. Rijn; mej. J. M. Simons, van Leiden; J. Zwiers en gezin, Van Leiden; A. F. de Beer, van Tilburg; mej. N. M. Rijs, van Haarl meer. i Vertrokken: C. v. d Bent en gezin, naar Anna Paulowna; J. Elfering, naar Haarlem i!nej. A. P. J. v. d. Wildenv. Doom. haar Loosduinen; mej. P. Onderwater naar Hil legom. Met 't rechtmaken van de Teylinger- laan, vervalt ook een bocht van de vap-rt er raast. Zaterdag voor den middag was een gedeelte dezer vaart afgedamd en was men tusschen dc twee dammen druk bezifc de bagger te verwijderen. Nauwelijks was het werkvolk 's middags vertrokken, of de slappe grond onder de éene dam bezweek voor den druk van het water, met het gevolg d-at de geheële werkput vol water liep. Zondagnamiddag flaneerden een paar joDgelui, waarvan de een blijkbaar een glaasje te veel had gedronken, iü ons dorp. Bij de brug aan de Teylingerlaan haalde Hij een papiertje uit den zak, verscheurde het en gooide de stukjes in 't water. Een 6tukje werd later door een jongen opge- viaapt. Hij merkte dat het een deol van een ticnguldensbankbiljet was. Haastig werd een bootje geoomen en de op het water drijvende stukjes opgevischt. Zoo was zijn moeite ruimschoots beloond. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelis Jacobus. Z. van G. van der Hulst en P. C. Heemskerk Johannes. Z». van W. van den Bos en G. C. M. Meyer Gesina, D. van C. Altorf. Ondertrouwd: II. Mulder 35 j. en J. Vrolijk 33 j. Het departement Voorscholen der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen hield gisteravond in „Het Wapen van Voorscho ten de laatste vergadering in het winter seizoen 19261927. Door het IIaarlem6che Artistcngezelschap onder leiding van den heer J. Wigersma werd met een marionet tenspel opgevoerd „de oude Faust" en Hans worst als portretschilder. Vooral de vertoo ning van „de oude Faust". een poppenspel in 4 bedrijven, gaf de aanwezigen verschil lende mooie tafreelen te zien. Aan het einde bracht de voorzitter, de heer R. v. d. Ende, aan het gezelschap een woord van dank. WASSENAAR. Gemeenteraad. Schoolkwesties. Wijzi ging in het nitbreidingsplan. Woningbouw. Voorzitter de burgemeester. Afwezig met kennisgeving de heeren A. L. Rooyakkers en Th. H. Vogels. Een aantal ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. In een schrijven van ouders van leerlingen aan de openbare school Waalsdorperlaan wordt dank gebracht voor het behoud der school -en uit erkentelijkheid een klok voor die school aangeboden, welk geschenk wordt aanvaard Voorgelezen wordt de afwijzing van het koninklijk besluit van 22 Februari 1927 No. 13. houdende beschikking op het beroep, in gesteld door J Heidinga alhier tegen het be* sluit van Ged. Staten dezer provincie van -2 j

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 6