AGENDA. GEVEILDE PERCEELEN. KERK- EN SCH00LNIEUWS. RECHTZAKEN. BUITENLAND. TELEGRAMMEN. Maandag. Leidsche Schouwburg: Ver. Roft. Hof- 9lad-tooneel. „De Spooktrein". 8 1/4 uur. Stadszaal: Piano-recital Josef Pembaur. Kwart over acht. Dinsdag. l'Union: Spoedvergadering Hengelaars- bond voor Leiden en Omstreken. 8 uur nam. Kutszaal: Voordrachtenavond voor leden van het Dep. van do Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. 8 uur. N o o r d w ij k-b innen (Openb. sohooP: Bazaar ten bate der mr. W. v. d. Bergh- stichting. Van 357* en 7—10 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 11 April a.s. tot en met Zondag 17 April (1ste Paasch- dag) waargenomen door de apotheek van den heer G. B. Duyster. Nieuwe Rijn 13, telefoon 523, en 18 April (2de Paaschdag) neemt waar de apotheek van den heer P. du Croix, Rapenburg 9, telefoon 807. Gehouden verkooping in het Notarishuis te Leiden op Vrijdag 8 April 1927, ten over slaan van: 1. A. D. Vijgh, notaris te Leiden: Bees tenmarkt 50, I. J. Lolkes de Beer q.q. voor f 7560. 2. M. G. Bon. notaris te Leiden: Oude- Rijn 90, J. AVarnaar q.q. voor f 7200; Kort6 Langestraat 8 en 8a, A. Blansjaar voor f2915. 3. Mr. H. M. A. Coebergh, notaris te Lei den: Stcenstnaat 3, I. van Engel voor f 12.600; Boerhaaveslraat 3, H. Walenkamp q.q. voor f3100; Maredijk 95 en 97, A. Blansjaar voor f5400; Maredijk 99, W. J. de Haan e.a. voor f 2500; Maredijk 101, P. van der Pot voor f2500; Maredijk 121, 127 en 129, W. Goddijn q.q. voor f7950; Maredijk 125, G. H. Eggink q.q. voor f 2800; Vaarlkade 112 Pakhuis aldaar en Vaart- straat 1, J. K. van dor Waals q.q. voor f31.523; Stationsweg 11, L. v. d. Meel voor f 14.000; Hoogewoerd 64. C. L. van Dam q.q. voor f 14 800; Oegstgeest. Geversstraat 2, L. van Nieuwkoop voor f5575; Haarlemmer straat 140 is niet gegund. GBREF. KERKEN. Aangenomen: Naar Hoog- en Laag-Kep- pel (loez.), M. J. F. Schönfeld te Boxum. NED. HERV KERK. Aangenomen: Naar Sleeuwijk. R. van Rcenen te Putten; naar Oosterend (Texel), A. A. v. d. Leer, cand, te Hei en Boeicop. Bedankt: Voor Aalsmeer, Baambrugge en Meliskerke, A. A. v. d. Leer, cand. te Hei en Boeicop, voor Francker, W. Seinen te Opperdoes (N.-II.) SCHOLEN VOOR ZWAKZINNIGEN. Op 31 December 1926 waren er in ons land 65 scholen voor zwakzinnigen met leerlingen (3927 jongens en 2059 meis jes). Aaü deze scholen waren 390 klassen; 't aantal vast a-an gesteld* leerkrachten plus vacatures waa 391. WAT HET L.O. KOST. In 1923 gaf het Rijk voor lager onderwijs Uit. ruim 112 millioen gulden; de gemeen ten gaven uit ruim 45 millioentotaal werd er dus besteed ruim 157 millioen gulden. Dit bedrag werd besteed voor 1.089.203 leerlingen; elke leerling kostte dus gemid deld bijna f 145 per jaar. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Voor den Kantonrechter had zich heden morgen te verantwoorden J. M. L., uit Hil- legom, die toen hij met zijn auto op de Hoo gewoerd reed, een wielrijder had aangere den. De wielrijder, als geluige gehoord, had evenmin als een tweede geluige signalen gehoord. Het O. M. waargenomen door mr. Van der Eist eischte tegen-verdachte f 4 boete of 4 dagen hechtenis, in aanmerking ne mende dat verdachte de door getuige gele den schade reeds had vergoed. J. v. S., verlofzaakhoudcr te Katwijk, was door den gemeente-veldwachter verbaliseerd omdat hij aan vijf jongens beneden den leeftijd van 16 jaar had geschonken. Toen de veldwachter de overtreding constateerde, dronken de jongens juist. limonade. J. v. S. werd reeds eerder voor overtre ding van het betreffende wetsartikel ge straft. Het O. M. eischte f 10 boete of 10 dagen hechtenis. Beklaagde was niet ter zitting verschenen. Uitspraak over 14 dagen. De chauffeur A. v. D., uit Katwijk, had zich te verantwoorden wegens het rijden op een provincialen weg met een auto zwaar der beladen.dan geoorloofd is, en zonder daartoe de vereischte vergunning te bezit ten. Tegen hem werd een boete van zes gul den of vier dagen hechtenis geëischt. De schipper M. A. v. d. II.. uit Oegstgeest, had nabij Warmond inct zijn motorschip „Corrie" met een snelheid van 144 meter per minuut gevaren, hetgeen door twee rijksveldwachters met behulp van een chro nometer was vastgesteld. De maximumsnelheid bedraagt 90 meter per minuut. Beklaagde zeide niet te kunnen gelooven dat hij sneller had gevaren. Hij had toen hij werd verbaliseerd nogal wat praatjes gemaakt tegen de politie die hem, naar zijn meening. geplaagd had. Tegen be klaagde werd geëiseht f 10 boete of 10 da gen. W. J. K. uit Hillegom had boier vervoerd waarvan het velgehalte slechts 76 pet. be droeg. Hij had de boter die van een fabriek afkomstig was, zonder te weten dat ze niet het vereischte vetgehalte had, gevent. Te gen hem werd f 10 boete of 10 dagen hech tenis geëischt. De koopman A. J B. uit Den Haag bleef toen hem in Sassenheim zijn rijbewijs voor het besturen van een tweewiejig motorrij wiel werd gevraagd, in gebreke, omdat hij het goede rijbewijs niet bij zich had. Eisch f 4 boete of 4 dagen. De schipper G. van E. zonder vaste woon plaats had zonder vergunning van Rijn land met zijn motorschip gevaren op de Wassenaarsche Wetering. Hij bekende dit feit. Een aangetrouwde neef van v. E., de expediteur B. H. vroeg verlof als lastgever van den verdachte, iets lot zijn verdediging te mogen zeggen. Het gevraagde verlof werd verleend en B. H. werd als getuige gehoord. B. H toonde zich een even goed pleitbe zorger als expediteur en bracht aan de hand van bepalingen in het Binnenscheepvaart- reglement bezwaren in tegen de veroordee ling. Van E's schip voer zonder aandrijving door mechanische kracht, waardoor het schip volgens get. in den zin der wet niet als een motorvoertuig was te beschouwen. Het O. M. eischte f 10 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak in a! deze zaken over 14 dagen. DE ALGEMEENE TOESTAND. De ontwapeningscommissie. Toch een commissie van onder zoek in Albanië. AU eerste punt der agenda behandelde <Jo voorbereidende commissie voor de ont wapeningsconferentie Zaterdag het eenige dagen geleden door de Duitsche delegatie ingediende voorstel ora de hoofdwapens der landmacht en de beschikbare hoeveel heden m untitle volgens aan te leggen lijs ten te beperken. Het voorstel toelichtend verklaarde graaf Berastorff, dat voor DuitschJaiid zoowel als voor ieder land, dat ernetig naar ontwapening streeft, de kwestie van de beperking van het oorlogs materiaal der landmacbt( hand vuur wapen» kanonnen, strijdwagens onz.) van besbs- sonde boteekems is. De in het bij de con ferentie ingediende ontwerp voorgestelde alleen indirecte beperking van het oor logsmateriaal langs den omweg der beper king van de logeruitgaven is daarentegen slechts een zeer onbevredigend eD prac- tiseh weinig doeltreffend alternatief voor het rechtstreeksch aanpakken van het oor logsmateriaal ten behoeve der ontwape ning. De rechtstreeksche beperking van het oorlogsmateriaal zou de mogelijkheid van een agressieven overval zeer sterk be perken, want de voorrfcad oorlogsmate riaal. in hot bijzonder munitie, is beslis- send voor de juist bij het ontwapening»- vraagstuk zoo belangrijke aan vals- en stormkracht. De Duitsche delegatie heelt officieel een voorstel ingediend, waarbij alle staten verplicht zijn om hum voorra den der voornaamste categorieën van het oorlogsmateriaal op lijsten aan te geven onder toevoeging van de voor elk wapen beschikbare hoeveelheid munitiev. Met de zerg der 61aten individueel betreffende hun militaire veiligheid kan hierbij zeer wel rekening «orden gehouden. Graaf Bernstorff besloot met de verkla ring, dat een orttwapeningsconventie, welke de voornaamste categorieën van het materiaal, niet ten minste in den eenvou- digsten vorm of op een dergelijke wirjze als door hem voorgesteld beperkt, friet als een bevredigende oplossing van het pro bleem kan worden beschouwd. In het debat verklaarden Zweden en Finland o.a., dat zij waren voor de directe methode tot beperking der militaire uitga ven. Japan wees het Duitsche voorstel in den huidigen vorm af. De Amerikaansche vertegenwoordiger Gibson achtte het ge- wenschfc de beperking van het materiaal op den omvang van de militaire kraohten en de voorraden aan materiaal van de vredeareservea te bascercn. Daar er geen overeenstemming bereikt kon worden, werd het voorstel van Berns torff verworpen. Bernstorff ï»eeft aange kondigd dat zijn regeenng op zijn voor stel terugkomen zal, omdat zij er het al lergrootste belang aan hecht. Ten aanzien daarentegen van Cecil's voorstel betreffende volledige publiciteit als preliminaire maatregel voor de beper king der militaire uitgaven werd besloten dat mem er bij do tweede lezing op terug komen zou. Heden komt de kwestie der beperking van de bewapeningen ter zee ter sprake; alsdan zal ook het voorstel van Boncour ter sprake komen Naar de bladen uit bevoegde bron ver nemen, is de kwestie van de Albaneesche commissie tot oplossing gebracht. MeD i» overeengekomen een commissie va® onder zoek te vormen, bestaande uit den Engei- «chcn e® dan Italiaanse hen militairen at taohó en een lid van het Duitsche gezant schap te Belgrado. Men heeft een alge- meeoen modus procédé®di vastgesteld De drie betrokken gezanten te Relgrado zui len de commissie bijeenroepen om haar werkzaamheid te beginnen De Duitsche gezant, als deken van het diplomatieke corps te Belgrado, zal zich belasten met de technische functies der bi.ieenroeping. Er ziin geen nota's gewisseld. Alles is mondeling besproken. BELGIE. Een kanaal AntwerpenLuik. Men meldt uit Hasselt aan de Nation Beige: Een financieele commissie voor het graven van een kanaal van Antwerpen naar Luik is te Hasselt gevormd. Verschei dene belangrijke industrieele en financieele organisaties, de provincie Limburg en de stad Hasselt zijn'vertegenwoordigd in de missie, die besloten is haast achter de zaak te zeilen. FRANKRIJK. Verhooging der ambtenaarssalarissen. Minister Poincaré heeft in den minister raad meegedeeld, dat de ontvangsten der schatkist over Maart 92,684,000 francs meer hebben bedragen dan de raming. De eerste 3 maanden van dit jaar hebben de ontvang sten op rekening van het dienstjaar 1926, eindigende 31 Maart, 483,602,000 francs be dragen, waarbij te voegen is het reeds vast gestelde overschot op den dienst 1926. In verband met deze resultaten heeft de ministerraad besloten de Kamer te verzoe ken de herziene ambtenarensalarissen te rugwerkende kracht te geven met ingang van 3 Augustus 1926 in plaats van 1 Ja nuari 1927. ENGELAND. Uit de mijn-industrie. Het is thans mogelijk, zegt een mede werker van de Morning Post, een vergelij king te maken tusschen de productie van d«» Engelsche kolenmijnen in de drie eerste ,maanden van dit jaar en het eerste kwar taal van 1926. Het voorname feit is dat de productie een toeneming vertoont met ongeveer 40 mil lioen ton in een jaar. Indien men deze schat op 16 sh. per ton aan de mijn, beteekent lit een vermeerdering van het nationale inko men met 32 miliioen p. st. per jaar. Men moet niet vergeten, dat in 1925, vóór het subsidie, de productie gestadig verminderde. Tijdens het subsidie steeg zij weer, maar dit subsidie kostte 25 millioen in negen maan den qf 33 qiillioen in een jaar. De vermeerderde productie compenseert dus het verlies ten gevolge van het subsi die. Indien men het jaarlïjksche voordcel ten gevolge van de toeneming der productie kapitaliseert tegen 5 pet., bedraagt de kapi- taalwaarde voor de natie ongeveer 650 mil lioen. een getal dat volgens den secretaris van den bond van mijneigenaars, de meeste schal tingen van de kosten van de mijnwer kersstaking nog overtreft. Vóór de subsidie-periode bedroeg het aan tal arbeiders in de mijnen 1,044,000. Meer dan dit aantal zijn er thans werkzaam. Toch hadden Cook en Smith beweerd dat de verlenging van de werktijden 300,000 del vers werkloos zou maken. Niets van dien aard is gebeurd. Bovendien is het werk van thans geregelder dan vóór de slaking. De ge middelde prodüctie per delver is toegenomen met 10. pet. Een jaar geleden was het voor de industrie onmogelijk om te bestaan. Naar de meening van den secretaris van den bond van eigenaars, is zij thans weer goed op weg naar bloei. GRIEKENLAND. Moeilijkheden in het kabinet. Tsaldari9, de minister van binnenland- sche zaken, heeft een nieuwen comman dant der gendarmerie benoemd, zonder den ministerraad te raadplegen De republikein- sche leden van het kabinet eischten daarop annuleering der benoeming van Tsaldaris, die de leider is der volkspartij, welke de rechtervleugel van de Kamer vormt. Een ministerraad is gehouden, maar tot resultaten schijnt men nog niet te zijn ge komen. Men spant zich zeer in, een crisis te vermijden. Opnieuw loopen er geruchten over een volksreferendum inzake den staatsvorm. VEREENIGDE STATEN. Toch terechtstelling? Naar verluidt is de terechtstelling der Italianen Sacco en Vanzetti, die zes jaar ge leden ter dood werden veroordeeld, bepaald in de weck van 1017 Juli. Zou er echter geen gratie afkomen? ZUID-AFRIKA. Een stadhnis opgeblazen. Te de Weisdorp in den Oranje-Vrijstaat is het stadhuis opgeblazen ten gevolge van de ontploffing van een petroleum-reservoir. Het dag vloog van het gebouw af en de vlammen stegen dertig voet hoog. Maltitz, de oud-burgemeester, is aan de bekomen brandwonden overleden. Veel sen satie heeft de arrestatie van den gemeente secretaris De Leeuw, gewekt. CHILI. Een staatsgreep. Het Central News Agentschap meldt uit Buenos Aires, dat Ibanez den president van Chili heeft afgezet en zich zelf tot dictator heeft uitgeroepen. CHINA. Protest-nota nit Moskon. Op het oorlogsterrein zijn de kan sen weer eens gekeerd. Litwinof heeft den Chineeschen zaakge lastigde te Moskou een nota doen toekomen, waarin met klem wordt geprotesteerd tegen de huiszoeking in de sovjet-gebouwen te Peking. De nota elscht de onverwijlde terugtrek king van de Chineesche detachementen uit do gebouwen van den militairen attaché en van de handels vertegenwoordiging en uit do woningen van de gezantschapsemployé's. Voorts wordt geëischt, dat alle employe's van het gezantschap en van de handelsver tegenwoordiging, die in hechtenis zijn ge nomen, in vrijheid worden gesteld; dat on middellijk alle documenten, die in de bureelen van den militairen attaché in beslag werden genomen, worden teruggegevenen dat alle goederen, geldswaarden, voorwerpen van huiselijk gebruik, boeken en papieren, óoor de politie en de militairen in beslag geno men, aan de eigenaars worden teruggegeven. De Russische zaakgelastigde en zijn per soneel zijn teruggeroepen, totdat aan deze eischen zal zijn voldaan. De sovjet-regeering verklaart vervolgens, dat zij over voldoende middelen beschikt om tot repressie-maatregelen over te gaan, maar zjj ziet daar ten eenenmale van af, daar zij er zich zeer wel rekenschap van geeft, dat de werkelijke verantwoordelijkheid rust op de buitenlandsche imperialisten, die de Sovjet-Unie tot een oorlog willen verlokken. Het corps diplomatique te Peking heeft Tsjang Tso-lin doen weten, dat het er op rekent, dat het proce3 tegen de personen, die bij den inval in de sovjet-gebouwen werden gearresteerd, behoorlijk zal worden gevoerd. Uit Moskou wordt nog gemeld, dat de Russische nota aan de regeeriag te Peking Zaterdagnacht is opgesteld. De Chineesche zaakgelastigde Tsjen werd omstreeks mid dernacht telefonisch gewaarschuwd. De nota verliet om drie uur 's nachts het Russische volkscommissariaat van Buitenlandsche Za ken, waar den geheelen nacht was door gewerkt. Onverwijld werd het document naar het op een uur afstand gelegen Chineesche gezantschapsgebouw overgebracht. Dit ge bouw was gisteren den geheelen dag ge sloten in verband met de viering van den verjaardag der stichting van de Chineesche republiek. De nota werd door den portier aangenomen. Men verwacht in Russische kringen, dat de Chineesche zaakgelastigde in den loop van don dag de sovjetregeering om zijn pas zal verzoeken. Men beschouwt in deze kringen de nota als een compromis tusschen de verschillende stroomingen in Rusland. Een geheel afbre ken der betrekkingen wordt door het hand haven der consulaire vertegenwoordiging vermeden. In talrijke kringen bestaat er een zekere ontevredenheid over het feit, dat de no la zoo tam is. Men gelooft echter, dat de regeering te Peking zich door deze hou ding van Rusland tot verdere provocaties zal laten verleiden, hetgeen tot gevolg zou hebben, dat van Russische zijde nieuwe stappen gedaan zouden moeten worden. Frankrijk, Engeland, Amerika, Italië en Japan zjjn het eens om een protest in te dienen om een vergoeding te vragen voor de moorden en plunderingen te Nanking. De gezaDten der mogendheden te Peking hebben overeenkomstig instructies gekregen en de overeenstemming zal binnenkort bljjken uit de indiening van een gemeenschappelijken stap en een gemeenschappelijke nota. Óp het oorlogsterrein schijnen de kansen gekeerd. Soen Tsjoean-fang, van wien men, sedert zijn troepen Sjanghai hadden verlaten, niets meer had gehoord, is op de meest on verwachte wijze weder op den voorgrond van het strjjdtooneel getreden. Zjjn troepen hadden, naar werd aangenomen, opdracht gekregen zich naar het Noorden van do provincie Kiangsoe terug te trekken, nadat zij het oude front bij Tsjinkiang hadden prijsgegeven. Hoe Soen er in geslaagd is zijn leger weder te reorganiseeren, is echter onbekend. Het bericht, dat Soen Jangtsjau heeft heroverd, wordt bevestigd door het feit, dat groote troepen Zuidelijken de Jangtse overtrekken in de richting van Tsjinkiang. Gemeld wordt, dat de voorposten van Soen reeds Kwatsjau aan den tegenovergestelden oever van Tsjinkiang, aan de Jangtse ge legen, hebben bereikt. Tegelijkertijd trekken de Noordelijken, gesteund door Witte Rus sen, op naar Poekau en trekken de Zuide lijken zich terug op Nanking. Uil Peking wordt gemeld: De jongste successen der Noordelijke legers bieden kans op een verrassende ont wikkeling der gebeurtenissen. Enkele dagen geleden hadden zeventigduizend Kantonnee- sclie soldaten een front bereikt onmiddellijk ten Zuiden van de Hwai-rivier aan de linker en rechterzijde van Pengpoe, en een on onderbroken opmarsch naar Hsitsjaufoe werd reeds voorspeld, toen het Sjanioeng-leger plotseling het initiatief nam tot een offensief, waardoor de nationalisten gedwongen werden terug te trekken. fnlusschen trekt, naar gemeld wordt, het leger van Tsjang Tso-lin voortdurend ver der de provincie Honan binnen en bevindt het zich reeds op vijftig mijl van het front der nationalisten. De onbetrouwbaarste troe pen van Woe Pei-foe in Honan z\jn ver wijderd. Het blijft echter te bezien, óf de Fengtien-troepen zich buiten de grens van Honan zullen wagen, gezien het feit. dat Feng Jce-sjiang nog steeds de rechterflank bedreigt, terwijl de houding van den model- teetsjoen van Sjangsi nog geheel onzeker is. Volgens een bericht uit Sjanghai hebben de strijdkrachten van Soen Tsjoean-fang op den Noordelijken oever van de Jangtse een brigade van het Kantonleger verslagen. De commandant en 400 man wisten over de rivier naar Tsjinkiang te ontsnappen. Drie Kanton-generaals met 4 5000 man zijn Zaterdagochtend over fle Jangtse getrok ken en zijn naar het Noordelijke leger ge deserteerd. De Noordelijken zijn de Jangtse in Zuide lijke richting overgetrokken. In verband hiermede is Kai-sjek onverwijld naar het front vertrokken. BUITENLANDSCH GEMENGD. groote diefstal van electriciteit. Volgens de „Novosti" is er in de stad Bel grado een diefstal van electriciteit op groote schaal ten nadeele van de stedelijke elec- triciteitsbedrijven ontdekt. De diefstal werd mogelijk gemaakt, doordat gemeentelijke monteurs met aan het stroomnet aangeslo ten abonné's een afspraak maakten om de electriciteitsmeters gedeeltelijk buiten wer king te stellen. Eenige groote hotels zouden ook bij den diefstal betrokken zijn. Men schat, dat er meer dan 80 millioen dinar electriciteit gestolen is. aanslag op een trein. De rechtbank te Ftirth in Baden heeft den metselaar Bleimüller, die in Aug. 1925 heeft getracht den sneltrein Neurenberg Würzburg te laten ontsporen, ten einde de verongelukte reizigers te kunnen te kunnen berooven, tot 15 jaar tuchthuis veroordeeld. B. was na de daad naar het bezette gebied gevlucht, waar hij dienst had genomen in het vreemdelingenlegioen. Op verzoek van de rijksregeering heeft Frankrijk hem later uitgeleverd. zwaar weer. Op verschillende plaatsen in Zwitserland is door aanhoudenden regenval, die met sterke onweders gepaard ging, groote schade aangericht. Bij Chateau d'Oix in het Berner hoogland hebben de watermassa's een rotsstorting veroorzaakt. Groote rotsblokken vielen in de rivier de Saane en brachten overstroo mingen teweeg. Bij het station Lalden van den Lötsch- bergspoorweg zijn steenmassa's op de spoor baan neergekomen. In de Badensche enclave Lottstetten bij Sch-affhausen zijn door een storm over een breedte van 200 meter alle boomen ontwor teld, terwijl in het stadje Rheinau talrijke fruilboomen aan den storm ten offer zijn gevallen. Een telegram uit St. Louis meldt, dat geweldige overslrooraingen na dagen van regen en storm de staten Kansas, Oklahoma en Missouri geteisterd hebben. Er is groote schade aangericht én volgens de eerste be richten zijn ten minsts 20 iieden ver dronken. herbergiers-philosophie. Op de deur van een dorpsherberg in öe Ilaliaansche Riviera heeft de eigenaar de navolgende curieuze mededeeling aange bracht: „Denkt eraan, dat vier volle glazen een liter maken. Twee liters leiden tot dronken schap en dronkenschap leidt tot discussies. Discussies veroorzaken ruzie en ruzie leidt tot vechten. Vechten leidt naar veroordee ling door den rechter en deze weer tot de gevangenis. Afgezien hiervan, komt gerust hier, als gij matig wilt drinken, eerlijk be talen en in vriendschap vertrekken, om in allen vrede weer thuis te komenl" de voorbereidende ontwapeningsconferentie. GENEVE, 11 April (Belg. Tel. Ag.) Lord Cecil heeft aan den Franschen gedelegeerde Paul Boncour medegedeeld, dat de Engel sche regeering verklaard heeft zich in de onmogelijkheid te bevinden om accoord te gaan met het Fransche compromis-voorstel inzake de beperking van de bewapening ter zee. Tijdens een hedenmorgen gehouden zit ting nam Boncour nota van deze beslissing en liet de verantwoordelijkheid van de ge volgen hiervan, die niet zullen nalaten het slot der conferentie le beïnvloeden, over aan de opstellers van hel voorstel. De Ilaliaansche delegatie gaf te kennen, dat hun regeering van meening was, dat Frankrijk te ver ging in zijn concessies en dat hun regeering daarom het Fransche voorstel niet kon steunen. urr china, PEKING, 10 April (Ned. Tel. Ag. Draad loos). Als gevolg van het beschieten van den Britschen torpedojager „Veteran" uit Chi neesche forten, zijn (hans alle buitenland sche schepen op de Yangtse door Brioche of Amerikaansche oorlogsschepen geëscor teerd. SHANGHAI, 10 April (Ned. Tel. Ag) Draadloos). De Gemeenteraad heeft door zijn Amerikaanschen voorzitter een ver klaring doen geven van de bewaking der Sovjet-ambassade door Chineesche politie. In deze verklaring wordt gezegd, dat de commissaris van politie bij het hooren van den inval van de soldaten van Tsjang Tso Lin in het Sovjet-gezantschap, onmiddel lijk slappen gedaan heeft om dit te be schermen, daar hij in het bezit was van berichten, dat er zeer vijandige gevoelens bestonden ten opzichte van de Sovjet-am bassade. FOECHOW, 10 April (Reuier). Chineesche politiemannen en koelies hebben het Ja- pansche consulaat en de handelsgebouwen omsingeld en belellen de evacuatie van 34 mannen en 10 vrouwen. De toestand begint hier thans ernstiger te worden. LONDEN, 10 April (Reuier). In verant woordelijke kringen alhier is men zeer vol daan over de overeenkomst, die bereikt is tusschen de vertegenwoordigers te Peking van Engeland. Frankrijk, tlalië, Amerika en Japan, inzake de nota's, die aan de Kan- lonneesche autoriteiten moeien worden ge zonden in verband met de onlusten le Nan king. In de nota's wordt schadevergoedig gevraagd, doch zij dragen niet het karakter van een ultimatum. De kwestie van toe te passen sancties is voor de toekomst overgelaten. Men neemt aan, dat de gezamenlijke mo gendheden grooten invloed hebben op de Chineesche regeering. SHANGHAI, If April (Reuter). De nota der vijf mogendheden is in den namiddag van den 1lden April tegeliikerlijd overhan digd aan de nationalistische regeering tu Yankau en aan den vertegenwoordiger van generaal Tsjang-kai-sjek te Shanghai. Het aanbieden geschiedde gezamenlijk door de consuls-generaal der betrokken mogend heden. een nieuwe oorlog in marokko? PARIJS, II April (V. D). Uil Rabat wordt gemeld, dat in een vergadering van de Dje- bala-stammen Hamid el Beggar, die het vorige jaar tot opvolger van Abdel Krim werd gekozen, de plannen voor een cam pagne in het voorjaar en den zomer heeft uiteengezet. Groote hoeveelheden wapens en munilie zijn uitgereikt. De vijandelijk heden zijn reeds begonnen. arrestatie van fransche communisten. PARIJS, 10 April (Bel. Tel. Ag.). Zes communisten, waaronder de secretaris der communistische partij zijn heden gearres teerd onder beschuldiging van spionnage en medeplichtigheid aan spionnage in de natio nale arsenalen. 3—1

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 2