No. 20576 MAANDAG 11 APRIL Anno 1927 STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. Burgerlijke Stand v. Leiden. LEEDSCH DAGBLAD PRIJS DER AD VERTENTIEN 80 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine AdverteDtiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdag9 en Zaterdags 60 Cts. bij en maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecbt Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te bpfalen Bewijsnummer 6 Cis. Bureau Noordeindspieln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 1 2.35. per week[ƒ0.18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week ,0.18. Franco per post 2 35 portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. INSTITUUT „KERN" TE LEIDEN. In de Zaterdagmiddag onder voorzitter schap van prof. dr. J. Ph. Vogel, alhier ge houden algemeene vergadering van het in- r slituut voor Indische archaeologie, genaamd Instituut Kern" werd door den voorzitter i 'tiet jaarverslag 1926—1927 uitgebracht. waar o.a. bleek dat dit een jaar van voor- I uitgang is geweest. Het budget isi van f 1881. f opgeklommen tot ruim f4000; 21 gewone uneuwe leden traden toe benevens 5 leden voor het leven met een gift van f 100. Door jhr. li. Loudon te Wassenaar werd een gift van f250 geschonken. Onder de personen die het lidmaatschap hebben aanvaard wer den vermeld de bekende namen van Emille Senart den voorzitter van de Cociété Asia- lique te Parijs, Sir Aurel Stein en Sir Do- rabji Tata te Bombay. Het instituut telt thans 170 gewonen leden en 26 donateurs. Het Rijk verleende een subsidie van f 500 de Regeering van Ned.-Indië een subsidie van f 1000 en van de beheerders van het Leidsch Universiteitsfonds werd een sub- I' Bidie van f 300 ontvangen. Naast het bestuur is een Commissie van Bijstand in het leven geroepen bestaande r uit een aantal personen op wier sympathie 3 met het doel van het Instituut men meende xf te mogen rekenen. Wat de werkzaamheid van het Instituut 2 betreft werd opgemerkt dat het een dubbele functie vervult; die van instelling van on- I derwijs en die van instelling van weten- schappelijk onderzoek. Op beiderlei gebied werd veel gedaan wat in het verslag werd opgesomd. De bibliotheek van het instituut is in het afgeloopen jaar zeer uitgebreid deels door aankoopen maar meer nog door schen- kingen. Bijna alle werken op het gebied der Indische archaeologie in de Universiteitsbi bliotheek aanwezig, werden aan het insti- f tuut in bruikleen afgestaan. Er is blijkens het verslag alle reden om de verwachten dat de boven geschetste voor uitgang duurzaam zal zijn en dat binnen niet langen tijd het instituut Kern ten volle zal kunnen beantwoorden aan zijn dubbele bestemming, als instelling van onderwijs en als inrichting van wetenschappelijk onder zoek. Tot leden van het bestuur werden be noemd lt. kol. Th. van Erp, Den Haag. mr. J. G. Huyser, Rotterdam. W. O. J. Nieuwen- kamp. Rotne en J. W. Nouhuis, Rotterdam. De Commissie van Bijstand werd ge vormd uit de heeren:- mr. D. Crena de Jongh. Amsterdam, jhr. mr dr. N. C. de Gij- selaar, Leiden. J. H. van Heek, Enschedé, mr. B. Heldring. Amsterdam, A. W. F. Iden- burg en mr. A. M. Joekes. Den Haag, Harry ter Kuile, Enschedé, mr. K. P. v. d. Mandele, Rotterdam, mr. R Mees. Rotterdam, N. Otte- ma Leeuwarden en mr. G. Vissering, Am sterdam. Commissaris voor Ned. Indié is dr. F. D. K. Bosch te Weltevreden. NED. LUTHERSCH GENOOTSCHAP VOOR IN- EN UITWENDIGE ZENDING. (Afd. Leiden). Gisteravond had in de Evangelische Lu- fhersche Kerk de herdenking plaats van het '5-jarig bestaan van bovengenoemd Ge nootschap, onder leiding van ds. Chr. de Meijere, predikant dezer gemeente en voor zitter der Leidsche afdeeling. Het kerkgebouw was voor een groot deel bezet. Het programma was dan ook bijzon der aantrekkelijk. Behalve dat er twee sprekers optraden, verleenden onze stad- genoote. de in deze kringen bekende zan geres mej. A. van der Reyden en een aar dig door haar geleid kinderkoor hun wel willende medewerking. De bijeenkomst werd geopend met het zingen van lied 204 uit den Lutherschen Gezangen Bundel. Het eerst vers werd gezongen door de soliste alleen, het tweede door enkel vrouwen en het volgende door de gansche gemeente. T'aarna las ds De Meyere uit Matheus 21 en ging vervolgens voor in gebed, waarop hel kinderkoor met solozang van mej. Van der Reyden een tweetal gewijde liederen, toepasselijk op dezen dag, ten gehoore bracht, waarna mej. Van der Reyden nog een tweetal liederen zong en de leider der bijeenkomst een korte toespraak hield. Ds. De Meyere herinnerde aan 't samen vallen van de feestviering met den Palm- Zondag, wat hem aanleiding gaf, om vóór dat de feestredenaar aan het woord kwam, nog een enkel woord te spreken en wel naar aanleiding van het woord uit Mattheus 21: Gezegend is hij, die komt in den naam des Iieere". De roepstem: „Uw Koning komt" geldt ook nog voor ons. De Heiland leeft ook voor ons en ook voor de heidenen, die in Hem zullen gelooven. Christus heeft ook het Zendingswerk van ons Genoot- schap gezegend, zeide spr. Christus koml tot ons zondeT gebed, maar om de men- schen tot Christus te brengen, daarvooT dient gebeden en daarvoor is ook deze samenkomst noodig. Hij richtte zich ten slotte tot de kinderen, die hun medewerking tot dezen avond ver leenden. Men zou kunnen zeggen: „wat doen daar kinderen bij?" Spr. zou dezulke*, willen wijzen op het woord van den Heer: „Laat de kinderkens tot Mij komen". Deze kinderen zijn de mannen en vrouwen der toekomst, die wij voor dit werk noodig hebben. En spr. hoopte, dat deze kinderen, als over vijf-en-twintig jaar het eeuwfeest van het Genootschap wordt gevierd, zich dezen avond nog met dankbaarheid zullen herinneren. Hierna zong de gemeente: „Komt laat ons zingen de grootheid, de goedheid des Hee ren," Gez. 56 1, waarna de feestredenaar ds. J. C. Schroder, secr. voor de uitwendige zending en Evangelisch-Luthersch predi kant te Amsterdam, den kansel beklom eu mededeelde, dat deze herdenking, die in verschillende afdeelingen wordt gevierd, straks nog in Amsterdam zal worden ge vierd, waartoe afgevaardigden uit het ge- heele land zullen samenkomen. Het is met het Genootschap gegaan als met het mos terdzaadje uit de gelijkenis in het Evan gelie. Het is van een teer plantje uitge groeid tot een boom. En zoo behoort deze feestviering te staan in het teeken der dankbaarheid aan God. Spr. vond het uit gangspunt zijner toespraak in het boek I Koningen en wel het gedeelte, dat hij de feestcantate Davids zou willen noemen, waar deze als koning uitgeroepen, aan God den lof geeft. Dat is ook het geheim van het Genootschap, dat trots zijn hoogen leef tijd nog frisch is en levenskrachtig. Hij schetste daarna het ontslaan en den groei van het Genootschap, dat zijn oorsprong vond in een leesgezelschap, opgericht door den toenmaligen Lutherschen predikant te Amsterdam, Ludwig Cari Lenz. Het ging met het jonge Genootschap zooals met alle organisaties: er werden fouten gemaakt, er kwamen oneenigheden en er rezen ge schillen. Desondanks groeide het. In 1865 werd naast de Amsterdamsche afdeeling, te Rot terdam "een afdeeling opgericht, die weldra zeer bloeiend was, waarop andere afdeelin gen en correspondentschappen volgden In 1872 werd in Amsterdam een conferentie van afgevaardigden van beide Luthersche Kerken gehouden en daar werd de eenheid gevonden. De organisatie, destijds Genoot schap voor de Evangelisch-Luthersche in- en uitwendige zending geheeten, verkreeg den naam, dien het thans draagt. Op 2 Nov. 1882 werd de eerste zendeling in zijn zen dingswerk bevestigd en soms is ook 't werk der uitwendige zending ter hand genomen, waarvan de Batoe-eilanden het gezegend middelpunt werden. Thans telt het Genootschap, waarvan spr. den arbeid nader schetste, 32 afdeelingen en 13 correspondentschappen. Spr. besloot zijn met aandacht gevolgde rede met een krachtige opwekking om het Zendingswerk te steunen, ten einde zoo mede te werken aan de uitbreiding van Gods Koninkrijk op aarde. Nadat het kinderkoor met solozang de Paaschhymne had gezongen en de soliste nog een tweetal oude kerkliederen had ge zongen, werd met dankzegging besloten. Voor het heengaan zong de gemeente Slaande Gezang 145. EEN NIEUW ISRAËLITISCH WEES- EN DOORGANGSHUIS TE LEIDEN. In een druk bezochte ledenvergadering der Vereeniging „Centraal Israëlitisch Wees- en Doorgangshuis" alhier, werd gisteren in principe besloten tot den bouw van een nieuw gesticht,4 op een terrain aan den Zoeterwoudschen Singel, eigendom der Ver eeniging. Het tegenwoordig gesticht is te klein en voldoet niet geheel aan de eischen tegenwoordig aan deze inrichtingen gesteld. EERSTE LUSTRUMVIERING VAN DEN HENGELAARSBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. In de groote Stadszaal, waar kleurige vaandels temidden van frissche groene pal men ter weerszijden van het podium prijk ten, vierde Zaterdagavond de Hengelaars- bond voor Leiden en Omstreken zijn vijf jarig bestaan met een intiemen feestavond, welke in alle opzichten welgeslaagd mag heeten en die er ongetwijfeld toe heeft bij gedragen om de reeds bestaande hechte banden tusschen bestuur en leden nog nau wer aan te halen. Ondanks de zeer beperkte introductie allen, leden, donateurs en zusterverenigin gen hadden toegang was de zaal uitste kend gevuld toen te circa kwart over acht de voorzitter van de feestcommissie, de heer W. Smit de bijeenkomst met een kort wel komstwoord opende. Nadat het bestuuT met hunne dames was binnengeleid en hen door de aanwezigen staande een speciaal voor deze gelegenheid vervaardigde welkomstlied was toegezongen, nam de heer Smit ander maal het woord om hel bestuur op dezen blijden dag een hartelijk welkom toe te roepen en hen te feliciteeren met het heug lijk feit van heden. In de afgeloopen vijf jaar, aldus spr., is gebleken, lat onze bond niet alleen een sport-, maar ook een strijd hond is en daarom heeft de feestcommissie, daartoe in staaf gesteld door de milde "aven van leden en donateurs, gemeend goed te doen in de toekomst den strijd onder één vaAn aan te binden. Hierna bood het doch tertje van den heer Smit een bloemenmand aan om vervolgens het witte doek, dat het nieuwe vaandel bedekte, weg te nemen. Een luid applaus klaterde uit de zaal op bij het aanschouwen van deze inderdaad fraaie banier. Het lid, de heer W. van der Heyden verrastte het bestuur door bij het nieuwe vaandel een prachtige eikenhouten vaandelkast te schenken. De voorzitter, de heer J. A. C. A. Erkelens, hierna het woord verkrijgende, begroette in de eerste plaats de afgevaardigden van da zusterverenigingen t. w. de ver. „Het vrije Hengelrecht" te Den Haag, de ver. „Ons Genoegen" te Den Haag en te Alphen a d. Rijn de Hengelaarsver. „Tusschen 't riet" te Haarlem, benevens den voorzit ter, secretaris en rechtskundigen adviseur van het hoofdbestuur van het Centr. Ned. Hengelaarsbond, respectievelijk de heeren Riel, Van Essen en mr. Van der Does, waar van eerstgenoemde tevens eerevoorzitter van den Leidsche Bond is. Spr. wilde niet in beschouwingen treden over hetgeen in de afgeloopen vijf jaar tot stand is gekomen, daar zulks uit den aard der zaak aan de hier aanwezigen bekend is. Ook heeft het bestuur besloten op dit eerste lustrum af te zien van elke persoonlijke hul diging in welken vorm ook, daar de be stuursleden niet anders als hun plicht heb ben gedaan. Een uitzondering meende spr. evenwel te moeten maken voor den vol- ijverigen secretaris, den heer F. C. Haale- bos, wien spr. onder luid applaus een rook tafel aanbood. Aan de feestcommissie bracht spr. zijn oprechten dank voor'de uitstekende organisatie en het prachtige cadeau alsmede aan den heer Van der Heyden voor zijn waardevol geschenk. Spr. besloot met allen een genoeglijken avond toe te wenschen en de hoop uit te spreken, dat allen opgewekt, doch op waar dige wijze dit feest zouden vieren. Hierna werden de afgevaardigden van da zusterverenigingen in de gelegenheid ge steld tot het aanbieden hunner gelukwen- schen. De Leidsche verenigingen „Door Vriendschap Verenigd" en „Hengelsport" openden de rij met het overhandigen van twee fraaie bloemstukken; de heer Van Es sen volgde en wekte op tot intensieve propa ganda en krachtigen strijd in de toekomst.; de Haarlemsche afgevaardigde bracht in zonderheid hulde aan de heeren Erkelen9 en Haalebos en liet zijn gelukwenschen ver gezeld gaan van een medaille. Tenslotte werd nog het woord gevoerd door de verte genwoordigers van de verenigingen „Ons Genoegen" te Den Haag en Alphen, waarna de heer Erkelens de verschillende sprekers dankte. In het bijzonder richtte spr. zich lot den Bondsvoorzitter, den heer Riel, wien spr. onder luide bijvalsbetuigingen het lint ten teeken zijner waardigheid als eere-voor- zilter omhing. De heeren Riel en mr. Van der Do^s dankten beiden kortelijks voor de hartelijke ontvangst en spraken den wensch uit, dat de Leidsche Bond, die reeds zoo menigmaal de bewondering van heel hengelsport-lieveni Nederland opwekte door zijn groote activi teit, tot in lengte van dagen in groei en bloei zou mogen toenemen, (daverend applaus). Nadat nog de heer Smit de bestuursleden een blijvend aandenken aan dezen avond had geschonken in den vorm van een por tret in lijst van het bestuur en de heer Erkelens de verblijdende mededeeling had gedaan, dat de eere-voorzitter besloten had in de Haarlemmertrekvaart een nieuw soort Amerikaansche baars, de zgn. forelbaars als pootvisch uit te zetten, was het officiëele ge deelte eindelijk afgeloopen en zorgde het duo De Haas en Van der Steen op de van dit tweetal welbekende voortreffelijke wijze, voor het verdere amusement. En dat hun duetten, moppen en liedjes insloegen daarvan getuigde het hartelijk gelach bij open doek en het spontaan applaus na elk nummer. Alvorens een aanvang gemaakt werd met het bal onder leiding van den heer Chr. de Graaf, dat de beenen tot diep in den nacht van de vloer hield, werd nog een tombola gehouden, waardoor menigeen met een fraaien prijs huiswaarts keerde. Maar ook zonder dat daarvan zijn wij overtuigd zullen allen aan deze bijeen komst blijven terugdenken als aan een avond van gepast vermaak, die het saamhoo- righeidsgevoel in de vereeniging wederom versterkt heeft en die het bestuur de over tuiging zal hebben geschonken, dat de leden met een gerust hart de behartiging der ver- eenigingshelangen aan de huidige functio narissen overlaten. MILTVUUR DOOR SCHEERKWASTEN. De directeur van den Gemeentelijken Ge neeskundigen Dienst, dr. Horst, zendt ons ter plaatsing het onderstaand stuk. dat wij mede met het oog op den gezondheidstoe stand onzer gemeente, gaarne een plaats geven Volgens bericht van den Keuringsdienst van Waren te Arnhem is aldaar een geval van miltvuur vastgesteld, veroorzaakt door het gebruik van een scheerkwast van var kenshaar, gekocht bij een marskramer, die tot nu toe nog niet weer kon worden opge spoord. Op de scheerkwastharen bleken rijkelijk miltvuursporen aanwezig. Aangezien omtrent den herkomst van den scheerkwast niets wordt medegedeeld, beslaat geen reden tegen aankoop van be paalde soorten te waarschuwen. Wel kan in herinnering worden gebracht, dat in 1920 officieel vanuit Engeland gewaar schuwd werd tegen met miltvuur besmet Japansch borstelwerk, in het bijzonder tan denborstels en scheerkwasten. Vanwege het Centraal Laboratorium voor de Volksgezondheid zijn toen volgende wijzen van ontsmetting aangegeven: a. De kwasten of borstels worden gebracht in een gesloten stopflesch of ander gesloten vat met achtmaal verdunde handelsforma- line en daarin goed geschut. De flesch met vloeistof, kwasten of borstels wordt dan gedurende 4 uren geplaatst bij 45 gr. C. en af en toe geschud. Na afloop worden de kwasten of borstels in water afgespoeld en gedroogd. b. De kwasten of borstels worden in een gesloten flesch of ander vat met 8-maal verdunde en tot ongeveer 55 gr. C. verhitte (dat is zoo hoog, dat de hand het er nog juist een oogenblik in kan uithouden) han- delsformaline gebracht, daarin goed geschud en dan in een verwarmd vertrek gedurende 24 uren geplaatst en af en toe geschud Na afloop worden de kwasten of borstels in water afgespoeld en gedroogd. TENTOONSTELLING VAN ZET-, DRUK- EN BINDWERK. Sinds eenige jaren wordt door de typo- grafenvereen. „Voorwaarts" onderafd. van den Alg. Ned. Typ. Bond (A. N. T. B.) een wintercursus gegeven aan jeugdige typogra fen van 14 tot 18 jaar, adspirantleden der vereeniging. Ook dezen winter ontvingen weder 25 jongelui onderwijs in theorie en practijk in zet-, druk- en bindwerk resp. van de gezellen C. Ph. Rozier, J. Bekooy en J. Wolfslag, terwijl door den onderwijzer bij het 1. O., den heer Van Doorn les werd gege ven in de Ned. taal. Deze cursus die 20 weken duurde is nu ge ëindigd en Zondag van 10 tot 2 uur werd het werk tentoongesteld in de groote boven zaal van het Wijkgebouw van den Ned. Pro testantenbond aan de Langestraat. Langs de wanden der zaal prijkten ver schillende platen druk- en bindwerk enz. dat de jongelui tot model had gediend of tot leering kon strekken, waaronder ook een reeks van modellen van den Stier van Pot ter, loopende van den grondvorm af totdat de plaat geheel voltooid was, alsmede den bekroonden omslag van het jaarverslag over 1926 van den A. N. T. B. waarvoor indertijd een prijsvraag werd uitgeschreven, enz., enz. Een en ander was voor deze tentoon stelling welwillend afgestaan door grootere of kleinere firma's. Op lange tafels was zoowel het resultaat der theoretische lessen als het in de werk plaatsen waarin de jongelui werkzaam zijn vervaardigd practisch werk uitgestald. En dat was heel wat. Er was heel mooi werk bij. Vooral de afdeeling bindwerk leek ons zeer interessant. Voor de beste werkers wa ren prijzen uitgeloofd. De uitslag der bekroningen was: Bindwerk: 1ste groep: le prijs, niet toegekend; 2e prijs J. den Ouden; 2e groep: le prijs Majolee; 2e prijs Ruys; troostprijs Mioch. Drukwerk: 1ste groep: le prijs A. Leemans; 2e prijs C. J. Bekooy; 2e groep: le prijs A. Bouman; 2e prijs J. Nieuwen- burg. Zetwerk: 1ste groep: le prijs J. v. d. Kaay>2e prijs A. Verlint; 2e groep: le prijs C. D. Elsgeest (Noordwijk); 2e nrijs Harte- veld. De tentoonstelling was druk bezocht, vooral door typografen. Men was over de resultaten van het werk in het algemeen zeer tevreden. De A.-R. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje", Vrijdag 8 April j.l. bijeen, naar aanleiding van de publicaties van den heer Grotenhuis en het moderamen van het bestuur, betreffende het bedanken als can- diedaat voor den Gemeenteraad, bericht: dat het verhandelde in die vergadering, waaruit gebleken is het ernstige streven en alle leden, hoe onderscheiden ook in hel maatschappelijk leven, volledig als gehjk- rechtigd in de vereeniging te erkennen, verbonden als allen zjjn door de heilige beginselen en om te waken tegen overheer- sching van den een door den ander, aan den heer Grotenhuis aanleiding gegeven heeft op zijn bedanken als candidaat voor den gemeenteraad terug te komen. In de Zaterdagnamiddag gehouden jaarvergadering van aandeelhouders der N.V. Stoom-, Zeep-, Eau de Cologne- en Parfu- rceriefabriek, voorheen Sanders Co, werd na goedkeuring der balans en der winst en verliesrekening, het dividend vastgesteld op 9 pet (het vorige jaar ook 9 pet.), terwjjl als commissaris werd herkozen mi. Th. G. van Eek, te 's-Gravenhage. Aangezien de heer J. de Vries Jr zftn benoeming als penningmeester der Ned Isr. Gemeente, alhier, niet heeft aan genomen, heeft de heer E. Loeb zijn her benoeming aanvaard onder voorwaarden, die den administratieven arbeid daaraan verbon den, eenigszins vergemakkelijken. In een zeer goed bezochte vergadering besloten Zaterdag j.l. eenige dames en heeren, die werkzaam zijn aan Openbare Scliolen voor Uitgebreid Lager Onderwijs in BINNENLAND. Rapport der plaatselijke schoolcommissie te Leiden over het onderwijs. (3e blad). Mr. J. P. graaf van Limbnrg Stirnm be noemd tot gezant te Berlijn. (Binnenl. 2e bl.) Huldiging van Catharine van Rennes. (Kunst 2e blad). Bestuurscrisis in den Ned. Cricketbond. (Sport, 3e blad). Een NederlandschBelgisch grensinci* dent (Laatste berichten, 1ste blad). BUITENLAND. I Ter voorbereidende ontwapeningsconfe rentie wordt een Dnitsch voorstel verwor pen. De oneenigheid steeds grooter. (Buitenl. en Tel. le blad). Moeilijkheden in de Grieksche regeering. (Buitenl. 1 e blad). Een protest-nota van sovjet-Rnsland te Peking; een schadevergoedings-nota der mogendheden over het gebenrde te Nanking. (Buitenl. en Tel. le blad). Nederlagen der Zuidelijken In China. (Buitenl. en Tel. le blad). Leiden en Omstreken, een afdeeling op te richten van de Vereeniging voor de M.U.L.O. Wie reeds lid waren, sloten zich bij de Af deeling aan en enkele nieuwe leden traden toe Als voorloopig bestuur werden gekozen de heeren P. A. Hibma en C. Huge als Voor zitter en secretaris en mej. H. de Wilde als penningmeesteres. De alhier tot arts bevorderde semn arts J. Batelaan is bestemd tot reserve- officier van gezondheid 2e kl. bhet reserve- personeel van den geneeskundigen dienst het leger hier te lande. Vrijdag j.l. had de slotcursus in het opwekken van levensgeesten bij drenkelin gen onder onverflauwde belangstelling plaats. Aaji 't slot nam dr. Boonacker het woord om de cursisten voor hunne belangstelling te bedanken en richtte zich daarna tot het bestuur der Leidsche Zwemclub, vertegen woordigd door de heeren B. Planjer en A. J v. d. Lijke om in de eerste plaats dat be stuur hulde te brengen maar tevens geluk te wenschen met het groote succes wal het met deze cursussen bereikt heeft. Over dc vier weken verdeeld, hebben een 100 tal personen met groote belangstelling het aan gename doceeren van dr. B. gevolgd en mogen we aannemen dat Leiden even zoo veel bevoegden heeft gekregei.. die den dren keling de helpende hand kunnen reikert, waaronder welhaast ons heele havenperso neel. De directeur van dit personeel, de heer Mennes sprak een woord van dank en ook nog de heer Van Dar^i, cursist. Wij hopen dat voor de oefeningen in het reddend zwemmen dezen zomer wederom op week- avonden te houden in de inrichtingen nabij den Hooge Rijndijk en de Zijl vol doende belangstelling zal zijn, zoodat ook velen zich zullen bekwamen in de juiste wijze van het zwemmend redden; dan heeft de Reddingsbrigade afd. van de Leidsche Zwemclub voldoening van haar werk. In verband met den Goeden Vrijdag zaï de markttrein 1209 Leiden—Utrecht C.S., vertrek 12.2:. in plaats van Vrijdag 15 April, op Woensdag 13 April loopem. Men maakt er ons opmerkzaam op, dat in ons verslagje van het bioscoop-pro gramma in het Casino-the3ter wij abusievelijk den heer Coret als leider van het orkest hebben laten optreden; dit had moeten zjjn de heer W. W. J. Brons. In de Stedelijke Werkinrichting zjjn in de afgeloopen week opgenomen 217 vol wassenen en 6 kinderen; in totaal 223 personen. ONDERTROUWD: L. J. DelBaere gesch. *29 j. en M. J. Prins jd 30 j. R. F C. Romanesko jm. 28 j. en P U. Boehmer jd 28 j. M. Verhoeven jm. 33 j. en A. E. M C. Baks jd 26 j. A Verhoeven jm 30 j. en M. Arroldus jd. 28 j. L. v. Norden jm. 24 j. en J. A. Alt jd 29 j. M, Pet jm. 21 j. en C. Onvlee jd 20 j M. Blok jm. "O j. en M. W M.ader jd 21 j. VV. J. Wa- gemnker jm. 29 j. en R. Steenbergen jd. 28 j R. J. de Roos jm 28 j en 1 Massaar jd. 21 j. A. W M. Petit jm. 27 j. en C. J A. M. Krav jd j P de Meij jm. 22 j. en S M. A Nan-ick jd. 20 j. J. Siera jm. 22 j. en M. v. d. Wetering jd. 20 j.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 1