£oxin biltarten. schieten. wielrennen. duivensport. reclame. INGEZONDEN. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. RADIO-PROGRAMMA. RADIONIEUWS. den heer De Haan beschouwen als de schepper van de voetbalsfeer in den cricket bond was het duidelijk, dat het conflict komen moest. Aan voorspellingen over wat er nu Za terdag a.s. gebeuren gaat. zulen wij ons maar niet wagen. DRIEKAMP DOMMERING—VAN BELLE—MOONS. Bij de voortgezette wedstrijden voor dezen Öriekamp werden de volgende uitslagen ver kregen: pnt. brt. h.s. gem. Van Belle500 6 156 83.33 I Dommering 92 6 45 15.33 Van Belle500 18 143 27.77 Moons 282 17 75 16.58 Van Belle was hiermede winnaar van den I driekamp geworden. I Ziehier de eindstand: gew. pnt. brt. h.s. gem. I Van Belle 2 1000 24 158 41 J Moons 1 782 31 112 25.22 I Dommering 0 200 19 45 10.52 ONDEROFFICIEREN SCHIETVEREEN. „GENERAAL SNIJDERS". De voorloopige eatrrduitslag der schiet- J wedstrijden luidt Korps: 1. D.O.B., Voorschoten 481; f. .Gen. Snijders Leiden, (buiben mededin- - gcm) 480 3. Allemansgeest, Voorschoten, 473 (92); 4. Burgerw. de Gnjselaar, Leiden 473 (91); 5. Willem Teil, Leiden, 466 6. Gen. de Wet, Leiden, 465. Personeel: 1. Van Vliet, Allemaiisgeest, Voorschoten, 10080 2. De Gunst, Gen. de Wet, Leiden, 99; 3. Vain der Drift, Wil lem Tell, id. 98—97; 4. Eckelaert, Gen lijders, id. 98—93; 5. Grimbergen, Buiv -rwacht, Rijnaburg, 98—90; 6. Van der ubbe, Allemansgeest, Voorschoten, 9794 (19); 7. Kooreman, Gen. de Wet, Leiden, 97—94 (17); 8. Wageneer, Gem Snijders, sd. 97—92; 9. Van Mulligen, Allemans geest, Voorschoten, 9699; 10. Van Zijl, Willem Teil, Leiden, 9697; 11. Van Rooyé, Gen. Snijders, id. 9695; 12. Van Well, Gen. Snijders, id., 96—91; 13. Dr. Timmermans, D.O.B., Voorschoten 96 (19); 14. Meijer, id. id. 96 (17); 15. Worst, Gen. Snijders, Leiden 9598; 16. Brouwer, Wil lem Tell, id. 95—95. Veteranen: 1. Gadrie, Burgerw. Ledden, 52 p. Vrijebaan: Dagprijs: Bart-hen, Willem j Teil, Leiden. 1. Worst, Gen. Snijders, Leiden 200 en 2x 100; 2. Van der Drift, Willem Tell, id. 20O en 1 x 100 en 6 x 99; 3. Brouwer, Wil lem Tell, id., 200 en 1x100 etn 3x99; 4. Barthen id. id., 200 en 11x99; 5. Werk hoven, D.O.B. Voorsohoten 200 en 8x99; 6. Van Mulligen, Allemansgeest, Voor- choten 200 en 1 x 99. Hoogste Korpsschuttear Cooimans, Bur gerwacht de Gijselaar, Leaden. LEIDSCHE REN- EN TOURISTENVEREEN. „SWIFT". Een succes in alle opzichten heeft Swift" gisteren gehad met den wedstrijd j 10 maal heen en terug over de Klip te Wassenaar. Er waren 16 renners opgeko men en buitengewoon veel belangstellen- den. Bovendien is er een goede wedstrijd gereden. Van de renners verdient zeker wel een bijzondere vermelding D. Wur zer. Deze renner, die pas ongeveer 16 jaar is, heeft in dezen wedstrijd, die zeker een der zwaarste ritten is die tot heden toe i zijn verreden, bewezen dat er een wil bij hem zit om op sportgebied bij de eersten te gaan behoortsn. Hij heeft viermaal den weg bij do hoofdgroep gezeten en de ove rige zes keer steeds op eigen kracht gere den en eindigde ongeveer 600 M. na den eerste. Nadat gistermorgen alle renners en sup porters waren samengekomen aan het Noordeindsplein werd om bijna 9.15 u. net sein tot vertrek gegeven, en werd er in een kalm tempo gereden naar Wassenaar. Spoedig was alles in orde gebracht en werden de renners opgesteld. Gestart werd er door Kop v. d. Wilk, C. Hillebrand, A Hillebrand, Zeylmans, A. Boskamp, Schilthuyzen, Verhoef, Tuinhof de Moed, J. Wurzer, D. Wurzer, Kanbier, v. Keye- ren, v. d. Pluym, Jaspers en Groene we gen. De controle aan de keerpunten werct waargenomen door C. Robbers, H. v. Duu ren, J. Gertenaar en I. Louwrier. Van de 16 renners, welke gestart wa ren, zijn er 8 die de® wedstrijd geheel heb ben uitgereden. De uitslag was: 1. J. v. dL Wilk, 2. A. Bomkamp, 3. J. Wurzer, 4. W. Kanbier. (Tusschen deze vieT renners welke steeds den geheelen rit bij elkander zaten, moest de sprint de beslissing bren gen). 5. D. Wurzer, 6. N. Kop, 7. H. J. Jaspers, 8. J. Groenewegen. Nadat nu alles weer in orde was ge bracht, werd er in clubtocht naar Leiden gereden. DE ZESDAAGSCHE TE PARIJS. De Zesdaagsche te Parijs heeft volgens de „Crt" het volgende resultaat opgeleverd: 1. Mac NamaraE. Aerts, 484 p.; afge legde afstand 3191.500 K.M.; 2. Gebr. Van- denhove, 216 p. Op één ronde: 3. H. Aerts* Duvivier 352 p.; 4. BrunierMouton 352 P-; 5. MarcillacFaudet 348 p. Op 2 ron den: 6. BeylSergent 904 p.; 7. Van K e m p e n—G irardengo 739 p.; 8. De- tvolffStockelynck 661 p.; 9. Wambst Lacquehay 99 p. Op 3 ronden: 10. Pagnoul Duray 267 p. Op 4 ronden: 11. Marcot Junge 145 p. Op 17 ronden: 12. FabreRey- naud 61 p. Het totaal der uitgeloofde en gewonnen premies bedroeg 210.000 francs, hierbij niet inbegrepen de premie van een auto ter waarde van 40.000 francs. Van Kempen won.de meeste premies, nl. 38.500 frs. indi vidueel. DE BLAUWBAND. Uitslag van de wedvlucht vanaf Tilburg. 1. F. Bloemink 9 uur 30 min. 29 sec.; 2. P. de Winter 9.51.30; 3. B. Rosbergen 9.51.58; 4. B. Rijsbergen 10.3.52; 5. S. Opdam 10.13.31, 6. H. Wittenaar 10.20.29; 7. F. Niekerk 10.2228, 8. Idem 10.235; 9. Idem 10.39.12; 10. P. de Winter 10.48.2; 11. H. Wittenaar 10.58.25-. DAMMEN. CLUBKAMPIOENSCHAP 2de KLASSE VAN NEDERLAND. Gisteren speelde de „Leidsche Damver. I" haar eersten wedstrijd van bovengenoemde competitie tegen „Haarl. Damclub II". De thuisclub moest met sprekende cijfers het onderspit delven tegen deze sterk spelende combinatie uit Haarlem. De gedetailleerde uitslagen zijn; Bord 1. O. G. v. Veen (Zwart)J. P. y, Eyk (wit) i_i 2. B. SlegtenhorstH. v. Santen 02 3. P. v. cL StelP. G. v. Engelen 02 4. M. SwerisPh. F. Amelung 02 5. J. BernsenJ. Wielinga 02 6. H. de WaterJ. v. d. Giessen 02 7. J. KleerP. H. Meure 20 8. I. TelengJ. Bijster 11 9. G. BrugmanP. Mollema02 10. P. v. Lie—W. J. A. Ma tl a0—2 De „Leidsche Damver. I" verloor dus met 416. De oneven borden van„H. D. C. II" hadden wit. De thuisclub had één en „H. D. C. H" twee invallers. Als wedstrijdleider fungeerde O. G. v. Veen der Leidsche Club. Daar de wedstrijd tegen „Leerdam I" op 16 April a.s. in Rotterdam is uitgesteld, vindt de volgende wedstrijd voor de „Leid sche Damver. I" plaats in Rotterdam op 24 April, des voorm. 11 uur, tegen de club kampioen van Nederland en des nam. 4 uur tegen „R. A. D. I" uit Rotterdam. Heerlijk smakende, zacht laxeerend wer kende drops voor volwassenen en kinderen. Per doos 75 cent. 535 (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie! Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. VERKIEZINGS-PLAKKATEN. Geachte Redacteur 1 Nu de verkiezingen voor de Prov. Staten tot het verleden behooren, en de plakka ten en ontsierende opschriften op muren en schuttingen hun uitwerking niet gemist hebben, gezien het aantal stemmen dat door de daarop aanbevolen candidaten be haald is, zou het m.i (en vermoedelijk velen met mij) van dankbaarheid getui gen, indien de heeren die een zoo'n be- wonderenswaardigen ijver aan den dag ge legd hebben bij het aanbrengen daarvan, dezen ook weer in ongeveer hetzelfde tempo wilden verwijderen. Hun reap. voorgestane ideeën, zouden voor zoo'n daad veel winnen voor een vol gende verkiezing. Hoogachtend, P. G. BLOM. HAZERSWOUDE. Coöp. Boerenleenbank. Door de Coóp. Boerenleenbank „Hazers- woude—Kouddkerk", is de 28e algemeen© jaarvergadering gehouden in cjifé T. de Bruin te Koudekerk. De heer P. Veelenturf voorzitter v. het bestuur, opent omstreeks halfacht de vergadering en heet alle aanwezigen wel kom. Hierna werden de notulen der vorige jaarvergadering gelezen en onveranderd vastgesteld. De rekening en balans over het afgeloopen jaar werden voorts behan deld, en na eenige toelichtingen, met alge meen te stemman goedgekeurd. Aan de re kening en balans ontleenen wij het vol gende Aan spaargelden werd gedeponeerd een bedrag van f 833.416 10 en terugbetaald werd een bedrag van f 745.297.48. Saldo spaargelden verschuldigd f 865.638.66. Aan nieuwe voorschotten werd gegeveto een bedrag van f '273.900 Afgelost werd een bedrag van f 183.181. Saldo te vorderen f 543.828. In rekening-courant werd ontvangen een bedrag van f 914.627.16 en uitgegeven werd aan de leden een bedrag van f 912.449.37. In rekening-courant v. d. Centrale Raif- feisenbank te Utrecht werd ontvangen een bedrag van f733.150.07 en gestort bij de zelfde instelling werd een som van f695.606.61. Aan rente en kosten van voorschotten en van voorschotten in loopende rekening werd ontvangen een bedrag van f47.631.80. Aan rente van spaargelden en van depo sito's werd betaald f 35.748.24. De reke ning sluit in ontvangsten en uitgaven met een bedrag van f 2.776.514.67. De balans sluit met een bedrag van f 920.445.37. Het saldo winst over het afgeloopen jaar bedroeg na gedane afschrijvingen op di verse posten, een bedrag van f 2.656.37. iHerna waren de verkiezingen aan de orde Tot lid van de Raad van Toezicht werd her kozen de heer W. Lommerse met 69 van de 2 uitgebrachte stemmen. In de vacature wijlen D. Reijneveld, werd met 64 van de 72 uitgebrachte stemmen tot lid van het Bestuur gekozen de heer K. Reij neveld te Koudekerk. Na eenige besprekingen wordt de ver gadering gesloten. ROELOFARENDSVEEN. Zondagmiddag was er in de Zuster school alhier voor belangstellenden een tentoonstelling te bezichtigen van ge maakte kleedingstukken vervaardigd door de ijverige naai krans alhier. Heel wat kleediagstukken lageD daar bijeen, welke aan vele behoeftige gezinnen weer een grooten dienst zullen kunnen bewijzen. Men staat dikwijls verbaasd hoe men van de afgedankte kleeren nog zulke aardige kinderjurkjes kan maken. Dec leden van deze naaikrans komt dan ook een bijzon der woord van dank toe, voor het gepres teerde en we zullen hopen dat zij door de mildacügiheid van anderen gesteund nog veel tot leiniging der nooden vooml in de groote gezinnen zal kunnen bijdragen, WADDINXVEEN. Gemeenteraad. Grondverkoop. Wijzi ging dez politie-verordening. Aanwezig alle leden», uitgenomen de heer EL Galaim. Voorzitter de burgemees ter de heer P.A Troost. Het verslag van de vergaderingvan 25 Februari j.l. wordt onveranderd vastge steld. Medegedeeld wordt o.a. dat de minister van Binnenlandsche Zaken aan Gcd. Star ten heeft te kennen gegeven dat het hem wenschelijk voorkomt uit de verordening op de heffilng van rechten voor het ge bruik of genot van overgangsbepaling, dat bij het in werking treden van de wegen- belastingwet geen rechten meer zouden worden geheven van motorrijtuigen, welke gebruik maken van de Zuidkade etc. B. en W. adviseeren den raad overeenkomstig het verlangen van den minister te beslui ten. Wordt aldus besloten. Het voorstel van B. en W. om aan den heer H. Bennis, alhier te verkoopen een perceel bouwterrein aan de Oranjelaan, liggende tusschen de Coöperatieve en het huis van den heer Van der Starre, voor den prijs van. f 5 per c.A wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Aan de orde zijn thans de verzoeken van de heeren K. Glasbeek en G. T. Meu- leman alhier om van de gemeente te koo- petn perceelen bouwterrein aan dezelfde laan en wel aan. de andere zijdeL De heer Glasbeek wenscht te koopen een perceel onmiddellijk grenzende aan de sloot, loopende achter de huizen van de heeren Van Lange, Schwartz en Meiburg, alsmede de sloot over een diepte van 40 meter. Hij wil hiervoor betalen de som vata f 4.50 per c.A, wat de grond betreft en. voor het water f 100 in totaal De heer Meuleman wenscht een perceel onmiddellijk hieraan- gremzende en tegen denzelfden prijs per c.A. De heer Glasbeek is van plan op het te koopen terrein te bouwen een winkel huis antnex a/utogarage. Ofschoon de raad over het algemeen met het voorstel van B. en W., om deze ver zoeken in te willigen accoord gaat, wil het hein toch voorkomen dat alvorens ver dere verzoeken in behandeling worden ge nomen, het aanbeveling verdient uit te zien u-aar een plaats waar het geschiktst een uitweg kan worden gelaten, ten be hoeve van het achter liggende terrein der gemeente dat niet als bouwterrein wordt verkocht. De voorzitter meent dat het aanbeveling verdient om ter plaatse den toestand eens goed op te nemen en dan in een volgende vergadering dit punt van bespreking nader aan de orde te stellen. Hiermede wordt accoord gegaan. De voorstellen van B. en W. om tot den verkoop van genoemd© terreinen te beslui ten worden verder z.h.s. aangehomen na dat nog de heer van der Hee namens de financieele commissie eenige vragen had gesteld met betrekking tot de rioleering van de Oranjelaan, de demping der sloot en de te maken afscheiding door den heer Glasbeek, welke vragen door den voorzit ter werden beantwoord. Het verzoek van het bestuur der Mulo- school om medewerking tot het bekomen van eenige schoolme-ubelea en het aan brengen van electrisch licht in dio school, wordt overeenkomstig het voorstel van B. en W. aangenomen. B. en W. stelleta den raad voor te be sluiten tot wijziging der politieverordening in difen zin dat het verboden zal zij a te rooken in garages enz en om een nieuw artikel 165a in te stellen, welk artikel ten doel heeft de verkapte bedelarij tegen te gaan. Door de burgerij wordt fc-.L steeds geklaagd dat ze veel Last hebben van men- schen die aan de deur komen met potten en pannetjes e.d. en die in werkelijkheid niet anders zijn dan bedelaars, maar door het medenemen van voornoemde -nuttig© voorwerpen, den schijn op zich laden van kooplieden te zijn. Én waar in naburige gemeenten o.a, Boskoop reeds een ventr verbod bestaat komen al die lui naar deze gemeente en wordt het kwaad dus met den dag grooter. De voorzitter zegt hier- omtrent nog dat deze bepaling met billijk heid zal worden toegepast zoodat niet be hoeft te worden gevreesd dat de ingeze tenen en in het algemeen zij, van wie be kend staat dat ze werkelijk handel drij ven, van deze bepaling de dupe zullen wordem. Wordt overeenkomstig het voor- krt-el van B, en W. besloten. De brandweerverordening wordt gewij zigd in dien zin dat weer wordt ingesteld de functie van opperbrandmeester Waar er meerdere brandmeesters zijn is dit nood zakelijk. Do rekening der gezondheidscommissie over 1926 en die van het burgerlijk armbe stuur over 1926 wordefa 'onveranderd vast gesteld. Worden herbenoemd tot leden der 6chat- tingscommissie de heeren P. A. Troost, C. Jongenburger, A. van Nieten en J. v. Tol. Volgt nog een begrootingswijziging voor 1927, waarna sluiting Intrede ds, GrisnigL Ds. H. J. Grisnigt van IJselmonde hoopt op Zondag 24 April a.s. alhier zijn intrede te doen bij de Chr Afg. Gemeente. Als be vestiger zal optreden ds. J. Meijer, van Utrecht. Burgerlijke Stand. Geboren: Willem Cornelis, z. van H. Har- tog en Ph. Boogaard. Overleden: Everarda van Vlist, oud 15 jaar Margje Rupke, 4 mnd. Gehuwd: J. Kok en W. Veiheul. Een door eenige dames gehouden col lecte voor bestrijding van de kosten voor uitzending van zwakke kinderen naar ge zondheids-kolonies, bracht ongeveer f 800 op. Het damescomité zal nu nog een bazar organiseeren voor hetzelfde doel. WOUBRUGGE. Raadsagenda. De Gemeenteraad vergadert op Donder dag 14 April des voorm. te half tien. 1. Opening, 2. Notulen, 3. Ingekomen stuk ken,^ 4. Eervol ontslag onderwijzeres N. D. A. Kok; 5. Sluiten gemeenschappelijke rege ling met de gemeente Alphen aan den Rijn omtrent de toelating van kinderen, in die gemeente woonachtig op de openbare school no. 1, 6. Vaststelling instructie on derwijzend personeel; 7. Wijziging tarief waterleidingbedrijf. 8. Vaststelling heffings percentage pl. inkomstenbelasting, 9. Vast stelling verordening op het aanleggen, heb ben of onderhouden van kabels of geleidin gen voor electriciteit, gas enz.; 18. Afschrij ving aanslagen schoolgeldheffingen en 11. Raadsbesluit tot het instellen van beroep tegen het besluit Ged. Staten tot vernieti ging van enkele forensen-aanslagen. HAARLEMMERMEER. De heer W. F. Bax uit deze gemeen te, aan wien als officier van gezondheid eervol ontslag uit den militairen dienst werd verleend, ijs benoemd tot Gemeente arts te Amsterdam. Door de Anti-Rev. bondskiesvereeni- ging de volgende candi daten gesteld voor Haarlemmermeer Kieskring I: 1. P. Ouwerkerfc, aftr.2. G. A. A Knaap Pzn., aftr.; 3. S. van Wijk, aftr., 4. J. Biemond, aftr.; 5. F. IT. Bos, aftr.; 6. H. Dammers; 7. J. C. Geh- rels; 8. J. Tensen; 9. G. Deddens; 10. J. Maaskant; 11. J. Knibbe Dzn. Kieskring lï1. P. Ouwerkerk, aftr.2. J. Biemond, aftr.; 3. S. van Wijk, aftr.; 4. G. A A. Knaap, aftr.5. F. H. Bos, aftr.; 6. H. Dammers; 7. J. C. Gehrels; 8. J. Tensen; 9. H. J v. d. Heuvel; 10. K. Baartman; 11. P. Verkuijl Johzn. Kieskring III: 1. P. Ouwerkerk, aftr. 2. S. van Wijk, aftr.3. F. H. Bos, aftr. 4. J. Biemond, afbr.5. G. A. A. Knaap, aftr.; 6. H. Dammers; 7. J. C. Gehrels; 8. J. Tensen; 9. C. Verhoog; 10. B. Heij- etek; 11. C. Vreugdenhil. Op 29 Mei a.s. hoopt candidaat B. A. Bos zijn intrede te doen bij de Geref. Kerk te Haarlemmermeer (Oostzijde), na be vestigd te zijn door ds. C. J. Bos, van Uithuizen. KATWIJK-AAN-ZEE. Het is der politie mogen gelukken al heel spoedig de daders te pakken te krijgen, die in den kiosk van de tennisbanen zich te goed hebben gedaan aan limonade. Hun straf zal wel niet uitblijven. Als gevonden voorwerp is gedeponeerd een bruine portemonnaie, waarin een rozen krans. Inl. bij de politie. KATWIJK AAN DEN RIJN. Een motorrijder raakte door eigen schuld ie „de Pan" met zijn aanspan wagen en inzittenden, met z'e drieën ih de sloot. Allen haalden een nat pak. Met behulp van meerdere personen werd de motor met zij span uit de sloot gehaald. Een voorbijrij dend motorrijaer zou de verongelukte op sleeptouw nemen. Waarschijnlijk door ze nuwachtigheid reed dezelfde berijder toen een tweetal jongens aan en door den schrik hiervan geraakte dezelfde motorrijder voor d© tweede maal in de sloot. Toen maar weer van voren af aanu Alles is toen bij een motorherstelplaata alhier gebracht en de pechvogels zijn per auto naar huis te ruggebracht Zie hadden wel pech. Het mooie weer en de bloemenvelden waTen oorzaak dait het autoverkeer hier gisteren zeer druk waa En het was de eerste Zondag dart het verkeer in een rich ting gelend werd waarbij verschillende auto's niet voldoende notitie namen van d© geplaatste waarschuwingsborden en ver keerd reden. Door de politie werden deze dan hierop opmerkzaam gemaakt en keer den terug. Een dezer auto's welke bij het Veereinde hierom moest keeren kwam door onachtzaamheid van den chauffeur tegen een lantaarnpaal terecht die omver weid gereden. De politie nam er goede nota van on noteerde hert geval waardoor deze on achtzaamheid een flinke schadepost zal worden. VOORSCHOTEN. Mej. M. Zwijnenburg, lijd. onderwij zeres aan de Chr. School, alhier, is be noemd tot onderwijzeres aan de Chr. School te Nootdorp. VOOR DINSDAG 12 APRIL. Hilverf»"™ 1050 M. 12 u.Politieber. - 34 Knipcursus. 56.45: Con cert door het H.D.O.-orkest. Suzie Min den, piano. 6.457.15 en 7.151.45: En- gelsche les. 7.45: Politieber. 10.30: Persber. 8.10: Uitzending uit do St. Do- minicuskerk te Amsterdam. Mannenzang- koor van de SL-Dominicuskerk, o.l.v. den! heer Kimmyzer. Evert Haag, organist, h Jesu dulcie memoria (4 gt.), J. Haagh, S.S. R 2 Mieerer (Ps. 50 14 Gloria Patri Gregoriaansch. 3. Meditatie over het lij den des Heeren (le ged.), over: De groote Sabbath. Gehouden door Pastoor Th. J* v. Noord. 4. Miserer (Ps. 50 overige ver zen), Gregoriaansch. Meditatie over het lijden des Heeren (2e ged.). 6. Paree Do- mine (4 st.), Meaegali. 7. O, Sacrum con- vivum, Loots. 8. Tenedrae factae sunt, Haydn. 9. Ecce quomodo moritur justus, Handel. 10. Tantum ergo sa cr amen tuin Volkszang. Pauze. 2e gedeelte Evert Haak organist. Mej. Jo Immink, mezzo sopraan. Ed. Koopmans, bariton. 1. Korte toespraak door den voorzitter van den K.R.Ó., 2. Consolati, Scarlatti (mezzo sopraan). 3. Cujus airimam, Rossini (bariton). 4. Nicht so traurig, nich so sehr, Bach (mezzo so praan). 5. Petrus Klage, Brandts Buys, (bariton). 6. In Paradisum, Dubois (orgel). Daveotry, 1600 M. 10.20: Het Daven- try kwartet. M. Roebuck, contnwdt, G. Dams, tenor, R, Harding, cello. 11.05: K. Wilburg, imitatie». 12.15: Conoert. 12.201.20: Brown's Quintet en N. Royle, sopraan. 2.20: Daventry-kwartet en pianoduettisten. - 3.20: Orkestconcert. 4.20: Lezing: How to choose your bees.- 4.35: Kindertuurtje. 5.20: Dansmu ziek.. 5.50: Tijds., weerb. nieuws. 6.05: Dansmuziek. 6.20: Lezing: Spring time and the camera. -- 6.35: De sonates van Mozart. 6.45: Lezing: The voice and personality test». 7.05: „Polly", opera van Mr. Gay. 8.20: Tijds., weerb. nieuws. 8.40: Lezing: Congratulations, My Boy. 8.55: Licht orkestconcert. S. Logan, bariton en" orkest. 9.50—11.20: Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 9.50 10.20: Concert. 11.50—1.10: Orkestcon cert en zang. 4.054.55: Trioconcert (piano, viool, oello). 8.05—10 u.Coït eert. Y. Vasel, sopraan. Orkest. Langenberg, 469 M 10.20—11.20: Con cert. 12.2»—1.25: Orkestconcort. 4.20 —5.20: Kamermuziek. Th. Sarata, viool. E. Grape, piano. 7.50—9.30: Lichte or kestmuziek. Königswusteifliauaen, 1250 M. en Berlijn 484 en 666 M. 3.20—7.05: Lezingen en lessen. 8,209.50: Concert, Symphonie No. 101, Haydn. 2. Symphonic no. 5 B-dur, Schubert. Hamburg, 394.7 M. 11.50—1.20: Or kestconcert. 1.25—2.05: Kamermuziek. 3.354.20: Orkestconcert. Ö.20—6.10: Vroolijk concert. 6.60—11.10: „Die Macht des Schicksals", opera in 4 acten van Verdi. Daarna her-uitzending van buiten- landsche stations. Brussel 509 M. 4.20—5.20: Dansmu ziek. 6.60: OTkestconcert. 7.06: Grar- mofoonmuziek. 7.60: „La Navarraise", lyrische episode. 8.35Lezing. 8.50— 9.50: Dansmuziek. ONDERGRONDSCHE ANTENNE. Het omroepstation W. R. N. Y. in New- ■York, dat thana behalve op 875 M. geregeld concerten geeft op golflengten onder de 50 M., gebruikt een antenne, welke op 3 M, diepte in den grond is begraven. De art. tennedraden zijn geïsoleerd met aardewerk, pijpen. NOG MEER „KRACHTSTATIONS". Na Daventry, Langenberg, Parijs en Karlsborg (de laatste twee in aanbouw) krijgt Boedapest een „krachtslation". Als het zoo doorgaat kan geen golflengte- regeling een chaos in den Europeeschen ether voorkomen. DE HUIS-EIGENAAR VEROORDEELD. Een luisteraar in Schwerin wilde op het dak van zijn woning een antenne bouwen, wat hem door den huis-eigenaar verboden werd. De luisteraar diende daarop bij de rechtbank een klacht in, waarna ten slotte de huis-eigenaar veroordeeld werd. De luisteraar mocht zijn antenne bouwen, ter wijl de huis-eigenaar bovendien in de kos ten van het geding veroordeeld werd. De rechtbank was van oordeel, dat het bliksemgevaar niet verhoogd weid, een kamer-antenne niet afdoende was, en ieder in staat gesteld moet worden aan den om roep deel le nemen. WEER OMROEP IN ZUID-AFRIKA. Na eenigen tijd gesloten te zijn geweest wordt het omroepstation in Zuid-Atrika weder in bedrijf gesteld. Daartoe is een nieuwe omroep-mij. opgericht, die het om roepstation in Johannesburg zal exploi- leeren. De Zuid-Afrikaansche regeering heeft twee, de Transvaler Radio Liga een der drie directeuren benoemd. Het station is bestemd voor Transvaal en den Oranje-Vrij staat. De stations in Durban en Kaapstad mogen de programma's slechts na mach tiging van de nieuwe omroep-mij. uitzen den. Eind 1927 wordt de oude zender in Bloemfontein opgesteld en krijgt Johannes burg een krachtig station. De regeering zal een wetsontwerp indienen om den radiohan delaren te verplichten slechts onderdeelen te verkoopen op vertoon van een luister- vergunning en zoodoende belastingontdui king tegen gaan. OMROEPSTATION IN EEN VESTING. Het onlangs geopende omroepstation in Warschau heeft een energie van 10 K.W. en een golflengte van 1111 M. De zender en studio zijn gebouwd in de oude vestingwallen van Mokotow, ongeveer 5 K.M. van de stad geldgen. De vesting, die uil 1860 dateert, wordt niet meer gebruikt, en heeft nu een meer vredelievende bestem ming gekregen. 3-3

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 11