FONGERS Filiaal B reestraat 85 feld hebben beide elftallen beneden hun Jtracht gespeeld. Van A. S. C. weten wij dit zeker en van V. U. C. moet het eveneens verondersteld worden omdat het anders niet duidelijk is hoe dit elftal zich in de eerste klasse heeft kunnen handhaven. In den be ginne combineerde het niet onaardig en vooral Van Gelder gaf toen vele goede voor zetten, maar met de beweeglijkheid en het oogenschijnlijk tactisch opstellen der zwart- witten was het spoedig gedaan toen A. S. C. de moeite nam zich een weinig meer in te spannen. Een 10 achterstand was weldra door resp Wassenaar, Goslings en Janssen in een 31 voorsprong omgezet en daarna is er van hel Haagsche team al heel weinig meer uitgegaan. Alleen de voorhoede bleef vrij actief, maar was toch niet schotvaardig'. Zij vond doelman Wamsteker Jr. dezen middag trouwens in uitstekenden vorm. Het gevaarlijkste was de rechtsbinnen Klein, die het eerste doelpunt had gescoord en ook de tweede goal van V. U. C. voor zijn rekening nam, waarna Goslings er 42 van maakte. Na de hervating was het tempo nog minder dan gedurende de eerste helft Het begon met een V. U. C.-offensief, onderbroken door korte oplevingen bij A. S. C., waarbij Jans sen den stand op 52 bracht, toen de ge- heele verdediging van V. U. C. zoek was en de Leidenaar den bal ongehinderd in het Haagsche doel kon trappen. Na een kwartier wogen de partijen vrijwel tegen elkaar op doch het spel bleef uiterst matig doordat het alle vuur en alle begeestering miste. Het werd 63, 54, 55, 56, 6—6 en tenslotte 67, nadat Bliek uit het veld was gegaan en de roodzwarten de laatste tien minuten zoo goed als niets meer hadden ge presteerd. Summa summarum was deze wedstrijd als kijkspel het aanzien nauwelijks waard. Als oefenmatch voor A. S. C. kan hij in zoo verre z'n waarde hebben gehad dat men nu weet dat Stephanus de aangewezen speler is voor de linksbuitenplaats. U. V. S. I—L. F. C. I 5—1. U.V.S. ie volledig. L.F.C. heeft 3 inval lers. Direct is L.F.C. eenigszins in de meerderheid. Als er eenige minuten ge speeld is, krijgt IIoo'.en den bal goed aan gegeven en doet het leder met een keuiig schot in het net belanden. Het spel gaat. .lam meer gelijk op en beide elftallen etei- len met eemge verre schoten de doelver- dedigers op de proe4. Als bij een U.V.8-aanval Van Deursen naar Kooreman plaatst, brengt deze met een onhoudbaar schot de partijen op ge lijken voet, terwijl Laman direct hierop U.V.S. de leiding geeft. De withemden spelen een te kort spel om bij Wondergem c.s. succes te hebbesl. Selier in de blauw-witte halflinie zet steeds de vleugels aan het werk, die her haaldelijk goed voorzetten. Doelpunten kun nen dan ook niet uitblijven. Uit een pass van rechte wordt de stand op 31 ge bracht. L.F.C. speelt in het veld wel goed maar het schot is zoek. U.V.S. doet het bete<r en als Boom goed voor doel zet, kopt Denreen al vallend langs Bas-elaar. Nog is het niet genoeg, en als Laman alleen op het doel afBtormt, schiet hij hard tn den hoek. 61. Direet hierop ia het ru6ten. Na de thee heeft het spel niet veel te beteekemem, L.F.C. is het eerste kwartier sterk in de meerderheid. De schoten zijn echter slecht gerioht of Kramp behandelt ze naar be- hooren. Ala U.V.S. zich eenigszins los werkt, gaat het spel gelijk op. Beide par tijen spannen zioh niet bijster in, en de wedstrijd eindigt als de bekende nacht kaars. De heer Otten leidde den wedstrijd cp keurige wijze. ALPHEN—WILLEM H 2—5. Onder groote belangstelling bond Alphen even 2 uur voor den N. V. B.-beker den strijd aan tegen de Zuidelijke eerste klasser Willem II, uit Tilburg. De Tilburgers had den drie invallers voor Schollaert, Van Zeijl en Gans, terwijl Alphen compleet was op Plantfeber na. Toen scheidsrechter Eeckelaert beginnen blies, werden spoedig een paar bezoeken afgelegd door de voor hoede der gasten aan de Alphen-verdedi- ging, wat tot resultaat had dat na 5 minu ten Willem II de leiding verkreeg. Hierop fabriceerde Alphen direct een tegenpunt dat de arbiter annuleerde wegens buiten spel, waarop Alphen 2 minuten later echter wederom scoorde door toedoen van Bene kamp en Hesseling. Een periode van gelijk- opgaanden strijd, waarbij zich een paar ju weeltjes van kansen voor Alphen voorde den, wijzigde den stand niet, totdat na een halfuur spelen de Alphen-midvoor Bene kamp keeper v. d. Aa met een prachlschot het nakijken gaf (2—1). Steeds bleef Alphen goed spelen over alle linies en verschil in spel was er in deze periode niet veel tus- schen de derde en eerste klasser. Met een weinig fortuin was de voorsprong van Alphen zeker grooter geweest, daar v. d. Aa soms zeer gelukkig redde. Toch wisten de Willem Il'ers even voor de rust weer gelijk te maken. Kort na de hervatting werd door de Til burgers een penalty niet benut door hoog over te schieten, waarop de strijd lot 10 minuten vóór het einde gelijk bleef opgaan met afwisselende kansen, zonder dat er doelpunten kwamen, doch toen de rechts buiten van Willem II den bal goed inschoot en keeper Van Leeuwen deze niet goed weg werkte, had de rechtsbinnen der gasten maar voor het intrappen (23). Bij een hierop aan den arbiter ontgaand buitenspel- geval, waarbij de Alphen-verdediging de fout beging te blijven toezien, werd zonder tegenstand het 4e doelpunt door Willem II gemaakt, wat er bij Alphen vrijwel den moed deed uitgaan. Onder een totale inzin king van Alphen kwam ook nog een 5de Tilburgsch doelpunt, zoodat de 52 over winning niet doet vermoeden dat 80 minu ten lang een gelijk opgaande strijd werd ge streden door Alphen en Willem II. D. V. V. I—M. S. G. I 4—1. D. V. V. speelt met één invaller. 11 S G. trapt af en gaat direct tot den aanval over. De bal wordt door de D. V. V.-achterhoede geretourneerd en blijft dan een poosje in het midden van het veld. D. V. V. heeft eenige oogenblikken later meer kans. De bal wordt in het beruchte gebied geslagen door den back. De penalty wordt naast geschoten. Toch heeft D. V. V. spoedig succes door B. Parlevliet, die met een mooi schot D. V. V. de leiding geeft. Na eenige oogenblikken wordt weer hands gemaakt in het 11. S. G.- doelgebied. De bal wordt ingeschoten en door den keeper gehouden, doch de penalty moet overgenomen worden, v. d. lley komt naar voren en geeft met een hard schot den keeper geen schijn van kans. Voor de rust vergroot B. Parlevliet ten 2de male den D. V. V.-voorsprong. Na de rust krijgt M. S. G. een penalty. Hegenbarth plaatst zich achter den bal en voltrekt het vonnis. Tén slotte jaagt B. Parlevliet het vierde doelpunt in de touwen, met welken stand ook het einde komt De scheidsrechter was goed. HET COR. JUN. TOUHNOOI TE HAARLEM. De Nederlandsche Corinthians hebben gisteren de voetbaljeugd weer bijeengeroe pen op de terreinen van H. F. C. in Haar lem en het is opnieuw een prachtdag ge worden. Uitstekend weer, een vlotte rege ling en een honderdtal enthousiaste kna pen, dat onvermoeid om de eer der over winning streed. De jonge rood-zwarte Lei- denaars kunnen helaas niet op veel succes hogen. Toegegeven zij dat vrijwel alle an dere elftallen uit grootere en oudere spelers dan de Leidsche bestonden, maar aan den anderen kant waren de A. S. C.-juniores gisteren heelemaal niet op dreef. In de eer ste ronde werd met 30 van Haarlem ver loren, de winnaar van het tournooi, die in ■den eindstrijd tegen het Haagsche Quick gelijk speelde (11) en bij loting won. De verliezersronde bracht de Leidsche rood zwarten tegen de A. F. C.-jeugd in het veld, met een puntloos geliik spel als resultaat. De laatste van de driemaal drie strafschop pen bij gelijk spel werd nu eens niet ge loot, maar werd de wedstrijd door een drie tal strafschoppen beslist bracht A. F. C. in den halven eindstrijd van de verliezers- ronde. Toen hadden de Leidenaars even ge luk, want de loting tusschen de vier ver liezers bracht hen zoowaar ook in dien hal ven eindstrijd. Een smadelijke nederlaag tegen Leonidas was het resultaat. Vermelden wij nog dat de A. S. C.-ploeg met een totaal van 162 jaar, de jongste ploeg van het tournooi was en daarvoor een extra- prijs kreeg. Hieronder tenslotte de voor naamste uilslagen: le ronde: A. S. C.Haarlem 03; H. F. C.Z. V. V. 0—0'; AlcmariaD. V. V. 2—0; H. B. S.A. F. C. 32; QuickLeonidas 4-0; H. V. v.—H. D. V. S. 3—0. 2e ronde: HaarlemH. B. S. 31; H. F. C.Quick 00; AlcmariaH. V. V. 21. In de demi-finale kwamen dus Haarlem, H. F. C. (door loting) en Alcmaria benevens Quick, die zich in de verliezersronde her stelde. Demi-finale: HaarlemAlcmaria 20; H. F. C.Quick 00. Finale: HaarlemQuick 11 (Haarlem wint door loling. Finale verliezers: LeonidasA.F.C. 60. ENGELSCHE UITSLAGEN. De uitslagen van Zaterdag zijn in de eerste aldeeling. BirminghamNewcastle United 20. Blackburn RoversDerby County 44. BuryLeeds United 42. EvertonManchester United 42. Huddersfield TownSheffield Un. 02. Leicester City—Bolton Wanderers 01. Sheffield WednesdayAston Villa 31. SunderlandThe Arsenal 51. Tottenham HotspurBurnley 41. West Bromwich AlbionLiverpool 41. West Ham UnitedCardiff 22. De stand in deze afdeeling is: Newcastle Un. 36 22 9 5 88—51 49 Huddersf. T. 36 26 6 14 71—51 46 Sunderland 38 20 12 6 91—64 46 West. H. li. 36 18 12 6 74—55 42 Leicester C. 37 16 12 9 81—65 41 Burnley 37 16 13 8 82—74 40 Bolton W. 36 15 12 9 65—54 39 Aston Villa 37 17 15 5 74—76 39 Tottenh H. 36 14 13 9 67—65 37 Sheffield Un. 36 14 13 9 65—78 37 Liverpool 36 15 16 3 52—56 35 Birmingham 35 16 16 3 52—56 35 Blackburn E. 36 14 15 7 75—87 35 Sheffield W. 37 13 16 8 65—82 34 Cardiff C. 36 12 15 9 47—56 33 Manchester U. 36 12 15 9 44—58 33 Derby C. 36 14 18 4 72—62 32 The Arsenal 35 11 15 9 57—78 31 Bury 36 11 16 9 61—68 31 Everton 38 11 18 9 59—81 31 W. Bromw. A. 36 10 20 6 62—78 26 Leeds Uniled 36 9 19 8 58—74 26 En in de tweede afdeeling: BarnsleySouth Shields 61. BlackpoolSouthampton 32. DarlingtonWolverhampton 31. FulhamMiddlesbrough 03. Grimsby TownPort Vale 44. Manchester CityHull City 22. Notts ForestPreston North End 70. Oldham AthleticClapton Orient 52. PortsmouthNotts County 01. ReadingBradford City 23. Swansea TownChelsea 21. In de tweede afdeeling hebben de leiding: Middlesbrough 36 24 6 7 109—53 55 Portsmouth 35 20 8 7 78—43 47 Notts Forest 36 17 "7 12 73—45 46 Chelsea 15 18 8 9 57—44 45 Preston N. E. 36 18 9 9 69—59 45 Manch. City 35 18 10 6 87—56 44 Hull City 36 18 11 7 56—42 43 KORFBAL. Uitslagen van gisteren. NEDERLANDSCHE KORFBALBOND Kampioenschap v. h. Westen: het Zuiden— Excelsior 30. Kampioenschap v. t. Dosten: E.K.C.A.— Naas 3—7. Promotie West I Noord: D.V.D.Hercules 5-0. Kampioenschap 2e klasse Noord-Holland: Ready/Tecka II—Z.K.V. 3—1. West I Zuid: O.S.C.R.Fluks 22 Oost I A: MecedesNoviomagum 1—6 Oost I B: A.K.C.Groen-Zwart 2—4. Noord I: VoorwaartsW.K. 83;S.S.S. Nic 10; Rood-ZwartFrisio 43. OM DEN ZILVEREN KORF. Noord-Holland: Ready-Tecka—K.V.D. 5—3 (9 April).; Ready-Tecka—D.D.V. 2-2 (D. D.V. wint bjj loting); Koog-ZaandijkSwift 26. Zuid-Holland: O.S.C.R.Velox (9 April) 2—6. ZILVEREN N. v. d. DAG-BAL. Z.-Hplland: S.D.O.—Velox II 3—3. (Velox wint). Overzicht. Het Zuiden is door een verdiende over winning kampioen van het Westen geworden. Hieronder zal men een en ander over den wedstrijd vinden. We willen nog vermelden, dat de Hilversumsche speelsters, die de grootste kracht van Excelsior vormen, gis teren afdoende werden bedwongen door de speelsters van het Zuiden. Verder onder scheidde het Zuiden zich ook ia dit opzicht, dat haar spelers, hoewel er zeer veel op het spel stond, steeds met geoorloofde mid delen hebben gepoogd het doel te bereiken. Het Zuiden heeft een correcten wedstrijd gespeeld. Naas heeft verrast door een groote over winning in Arnhem. De Enschedé'sche ploeg was productiever dan E.K.C.A. en waar schijnlijk behaalt Naiis door deze overwinning het kampioenschap der Oostelijke eerste- klasse. Hercules was In het veld tegen D.V.D. opgewassen, maar de Overgangers bezaten een veel beter schot Daardoor leed Her cules tenslotte nog een groote nederlaag. In Delft werd het terrein afgekeurd, zoo dat D.K.C.—Vitesse niet werd gespeeld. Fluks bracht uit een lastigen uit-wedstrjjd tegen O.S.C.R. één punt mee naar huis. O.S.C.R. staat nu in punten gelijk met D.K.C., maar blijft op de laatste plaats door slechter doelgemiddelde (32—59) dan D.K.C. (29— 46). D.K.C. zou haar beide laatste wedstrij den (tegen Deetos en Vitesse) met een ge zamenlijke score van 09 moeten verliezen, om onder O.S.C.R. te komen. In het Noorden heeft Voorwaarts met groote cijfers van W.K. gewonnen en net het er nu naar uit, dat het kampioenschap in Muntendam terecht zal komen. Leiden verloor gisteren haar laatsten ver tegenwoordiger in de wedstrijden om den Zilv. Nieuws van den Dag-Bal. S.D.O. speel de tegen Velox II gelijk. Het bezoekende twaalftal komt nu in de volgende ronde. OM HET WESTELIJK KAMPIOENSCHAP. Het ZuidenExcelsior 30. (Van onzen spedalen medewerker). In vroeger jaren, toen de afdeelings-kam- pioenschappen aan den Zoeterw. Singel en op het Parkschouwburg-terrein pleegden te belanden, konden zoowel Leiden als Am sterdam zich gelukkig prijzen met het bezit van een terrein, waarop ook de bezoekende kampioen zijn eigen spel kon spelen. Wel iswaar vond men in Amsterdam het Leidsche veld wat te glad of te ongelijk, en voerde men daartegenover vannit Leiden aan de gevaren van het spelen op een grintveld, alles-bij-elkaar waren deze bezwaren toch nooit van dien aard, dat de bezoekers den toestand van het terrein als een aannemelijke verklaring van bun nederlaag konden aan voeren. Tegenwoordig is het anders. Excelsior, de Noordelijke kampioen, heeft haar Schuttersheide, een klein, hobbelig zandveld, waaruit hier en daar de boom wortels dreigend te voorschijn komen. Het Zuiden, Zuid-Holland's kampioen, heeft een onvervalscht klei-veld, een veld, waarop de spelers kunnen „vastplakken". Is het dan wonder, dat waar zulke minder dan middelmatige terreinen nog steeds in de 1ste klasse worden toegelaten en daarenboven het spelpeil zoo onmiskenbaar is gedaald de kampioenswedstrijden, waarover de ver wachting toch altijd hoog gespannen is, te leurstellen en schril afsteken b'j fle klas sieke wedstrijden, zooals Vitesse en Fluks ze tegen D.V.D.D.T.V.; D.E.V. e. d. speel den? Het Zuiden is kampioen van het Westen geworden, en, afgaande op den wedstrijd van gisteren, volkomen verdiend. De Rotterdammers speelden op eigen ter rein en het was hen aan te zien, dat zij er thuis waren. Zij wisten hoe en wanneer zij loopen, glijden of draaien móesten, zij voorzagen de grillige sprongen en capriolen, die de bal op dit mengsel van gras, klei en koolasch zou gaan maken. Terwijl de Hil versummers nog gleden, struikelden of hun voeten uit de kleffe klei poogden los te maken, waren de Zuiden-spelers reeds van hen weg of hadden den hal reeds in bezit Het paste daa ook volkomen in den gang van zaken, dat het Zuiden voor de rust twee doelpunten kreeg. Beide malen was aanvoerder Beverdam de maker (10; 2U). De tweede helft zoowel als de tweede opstelling waren in het nadeel der geel- biauwe Hilversummers. Het Zuiden putte uit den voorsprong kracht voor den verderen strijd, en wat dé opstelling betrof, bleken Van Baakv. d. Hoek voor den Rotterdam- schen korf een vrij onschuldige bedreiging, waarover vooral Dorsman afdoende meester bleeL Beter deden Schors en v. 3. Blankenvoort het in den Zuiden-aanval. Dit tweetal en ook mej. Vaandrager schiepen zich vele goede kansen, maar het schieten was te gehaast en onzuiver. Bovendien bedienden de geel- blauwe verdedigers, evenals verschillende van hun mede-spelers, zich van trucs en handigheden, die niet door den beugel kon den- Dat de heer Heyboer daarvoor slechts éénmaal aan het Zuiden een strafworp (die werd gemist) toekende, lag aan het feit, dat deze leider over wat w 1 en wat niet met de Spelregels in strijd was, een op vatting toonde te bezitten, waarmee vermoe delijk geen der aanwezigen het een3 was. In het middenvak had het Zuiden in Van EekLooy en hun speelsters een krachtig viertal, en waar hier voor Excelsior alleen Kries steeds correct speelde, zich verdien stelijk van zijn taak kweet, is het duidelijk dat het Zuiden in het veld veel sterker was. Een half uur verstreek voordat v. d. Blan kenvoort met een mooi schot het derde doelpunt maakte. Daarna volgden nog eenige heftige Hilversumsche aanvallen, maar bij het signaal, dat het einde van dezen span- nenden maar weinig fraaien wedstrijd aan kondigde, bezat Excelsior nog steeds een blanco staat. Het Zuiden was dus Westelijk kampioen 1 O. S. C. R.—FLUKS 2—2. Even na tweeën laat scheidsrechter Kos tering beginnen. Fluks is volledig, bij O.S. C.R. mist mej. Van der Eerden en verder is Smit vervangen door Bruinse. De eerste aanvallen zijn voor O.S.C.R., maar de Fluks- verdediging geeft niet thuis. Aan den anderen kant weet de Fluks-aanval zich vele kansen te scheppen, maar de schoten gaan steeds naast. Het spel gaat op en neer met om beurten Fluks en O.S.C.R. eenigszins in de meerderheid. Het Fluks-midden, dat in het begin vrij slecht doorspeelde, gaat beter spelen. De Fluks-aanval krijgt nu nog meer kansen, doch steeds wordt er gemist. Een door het middenvak teruggetikten bal weet Poel te benutten om O.S.C.R. de leiding te geven. (10). Enkele minuten voor het einde der eerste helft weet Van Bemmel van een kans te profiteeren (11). Na de rust is Fluks veelal in de meer derheid. Toch zorgt De Goederen, dat de thuisclub wederom de leiding krijgt (2—1). De Fluks-aanval werkt hard voor den ge lijkmaker en Ressenaar maakt van achter den paal (22). De volgende Fluksaanval schiet van te grooten afstand, de Rotterdamsche aanval speelt te primitief om de waakzame Fluks-verdediging te verschalken. Zonder verdere doelpuntenverstrijkt de tijd, en brengt het einde een verdeeling der punten. ZEILEN. VEREENIGING „HET BRASEMERMEER" Er wordt weer een nationale wedstrijd gebonden. Zaterdagavond had in het hotel de Bra sem te Oude-Wetering de jaarvergadering plaats van de zeilvereeniging het Brasemer- meer. De Voorzitter, de heer J. N. van der Meer, opende de vergadering met een woord van welkom tot de leden en wel in het bij zonder tot de 4 leden van buiten de ge meente, die ondanks het ongunstige weder toch van hun belangstelling blijk gaven. Hierna deed de secretaris voorlezing van de notulen van de vorige vergadering welke onveranderd werden vastgesteld. De pen ningmeester deed rekening en verantwoor ding van het gevoerde beheer. De rekening sloot met een nadeelig saldo van 16.62. Uit het jaarverslag van den penningmeester bleek dat verleden jaar 3 onderlinge zeil wedstrijden en één nationale wedstrijd was gehouden, voor welke wedstrijden veel animo bestond. Een bijzonder woord van dank werd gebracht aan den heer J. Loo- man uit Amsterdam voor zijn belanglooze medewerking bij het organiseeren van de wedstrijden aan den heer O. Nathan uit Am sterdam aan wien de vereeniging veel te danken heeft was bij zijn vertrek naar Zuid-Amerika een geschenk aangeboden, wat door hem dankbaar is aanvaard. Het ledenaantal bedroeg bij den aanvang van het verslagjaar 107, drie nieuwe leden wer den ingeschreven, zoodat de vereeniging momenteel 110 leden telt. Aan de beurt van aftreding waren de heeren J. Rietbroek. S. van der Meer en J. Verhaar. Genoemde heeren werden met aJgemeene stemmen herkozen. Zü brachten der vergadering dank voor het in hen gestelde vertrouwen, en namen weder de benoeming aan. Hierna werden drie nieuwe leden geballoteerd. Aan de orde kwam vervolgens de bespreking over de wedstrijden van het a.s. seizoen. Het bestuur stelde voor 3 onderlinge wedstrijden te hou den en een nationale. Do vergadering ging met de onderlinge wedstrijden volkomen ac-coord, doch over den nationalen wedstrijd ontspon zich een levendige discussie. In hoofdzaak was het om financieel® redenen, dat enkele leden tegen een nationalen wed strijd waren, doch in de vergadering zegden enkele leden reeds een kleine garantie toe, zoodat in beginsel werd besloten een natio nalen wedstrijd te houden. Voor de onderlinge wedstrijden stelden de heeren E. Beck van de Jachthaven en C. van Straboog, uit Oude-Wetering een prachtigen prijs ter be schikking, n.l. een regenboog van gedreven metaal als hoofdprijs. De voorzitter dankte de beide heeren voor deze toezegging, en nam het geschenk reeds bij voorbaat dank baar aan. Bij punt „mededeelingen" deelde de voorzitter mede, dat het bestunr heeft besloten de wedstrijdcommissie in het ver volg te doen bestaan uit 4 leden, waarvan een speciaal zal worden belast met de inning der inleggelden. Verder stelde het bestuur voor, de volgende jaarvergadering te doen houden in de maand Januari in verband met het 10-jarig bestaan der vereeniging op 18 Maart 1928. Voorts was nog besloten een abonnement te nemen op de Watersport. Na een dankwoord aan de leden voor hun opkomst, sloot de voorzitter deze zeer ge animeerde vergadering. CRICKET. DE JAARVERGADERING VAN DEN N.C.B. De eerste klasseis drijven hnn wil door. De indeeling van de eerste klasse ongewijzigd Bestuurscrisis. (Van onzen eigen verslaggever). Zaterdagmiddag heeft de Nederlandsche Cricketbond in de Industrieele Club te Am sterdam zijn jaarvergadering gehouden onder leiding van den heer Isbrücker, die in zijn openingswoord wees op de ongekend groote belangstelling. Vertegenwoordigd waren 24 vereenigingen en de Amsterdamsche C. B. Het begin van de agenda: notulen, jaar- RECLAME. Tel. 216 Met herstelplaats voor elk fabrikaat 9S6 verslagen, rapport kascommissie, uitreiking der medailles etc. nam weinig tijd in beslag. Memoreeren wij even, dat bij de jaarversla gen de heer De Meyere (V.R.A.) als woord- voerder van de eerste klassers, genotuleerd wenschte te zien, dat deze allerminst konden instemmen met de persoonlijke ontboeze mingen van den secretaris-penningmeester in het jaarverslag. Het was de aanvang van den grooten strijd die ging onlbranden bij het agenda-punt: „Bespreking komend seizoen". Te voren machtigde de vergadering het bestuur een beslissing te nemen inzake het officieel or gaan (Sportblad, dat wellicht gaat verdwij nen, of De Corinthian). De voorzitter, de heer Isbrücker, gaf een uiteenzetting van de geschiedenis der competitie-indeeling wij hebben die- uitvoerig gemeld, zoodat wij daarop thans niet behoeven terug te komen waarna de heer De Meijere (V.R.A.) na mens de eerste-klassers van het bestuur de toezegging vraagt, dat het advies van de commissie uit de eerste-klasesrs, inzake de samenstelling van die klasse bindend zal zijn. Nadat de vergadering is geschorst, ten einde het bestuur gelegenheid te geven te beraadslagen, deelt de heer Isbrücker mede, dat het bestuur die toezegging niet kan doen, Een buitensporig langdradig en aller-ver- wardst debat ontspint zich daarna, waaruit wij als de voornaamste punten opdiepen: de mededeeling van de eerste klassers (De Meyere) dat zij blijven vasthouden aan het door hun commissie uit te brengen bindend advies; een verzoek van den heer Pleyte d'Ailly (Hilversum) aan het bestuur, om de indeeling van de eerste klasse te laten zoo als die was aan het einde van het seizoen 1926; een min of meer heftig beloog van de afgevaardigden van de A.C.C. en van Phoe nix, dat zij krachtens een bestuursbesluit zijn gepromoveerd tot de eerste-klasse en een uiteenzetting van den heer De Haan (be stuur) hoe hij zich de ontwikkeling van het Nederlandsche cricket denkt. Het laatste betoog lokte een felle repliek van den heer De Meyere (eerste-klassers) uit, die zeide dat de eerste-klassers niet gediend waren van het voetbal-gedoe, zooals de heer De Haan dit wenscht Bij de debatten bleek voorts dat er in den boezem van het bestuur nogal ver schil van meening was omtrent genomen besluiten. Ten slotte werd de vergadering opnieuw geschorst, voor een overleg van het bestuur en de commissie der eerste-klassers. Het resultaat van de besprekingen was een voorstel MaasDe Meijere (eerste-klassers) om het bestuur te machtigen tot vernietiging van het besluit inzake de promotie van de A.C.C. en Phoenix. Na een opnieuw overdre ven gedachtenwisseling werd dit voorstel aangenomen met 28 tegen 23 stemmen. Voor stemden de eerste-klassers, uitgezonderd Hilversum (P.W. was afwezig) en de Fla mingo's, tegen stemden alle tweede en derde klassers. De Amsterdamsche C.B. stemde blanco. Het gevolg van deze stemming is, dat in 1927 in de eerste klasse znllen uitko men, de eerste klasseis van 1926, uitgezon derd de Stichtsche C.C. Het systeem Do Meijere blijft gehandhaafd. Direct na de stemming verklaarden de heeren Isbrücker en De Haan, (bestuur) dat het bestuur zich moreel verplicht achtte tot promotie van de A.C.C. en Phoenix en derhalve zijn mandaat ter beschikking stelde van de algemeene ver gadering. Een vrij onbelangrijke wijziging van het wedstrijdreglement werd daarna aangeno men en vervolgens gaf het voorstel De Meijere (eerste-klassers) om het aftredende bestuur bij acclamatie te herkiezen, opnieuw aanleiding tot een verwarde discussie, waar van het resultaat was, dat het bestuur bij acclamatie werd herkozen. De benoeming werd in beraad gehouden. Tot slot heftige redevoeringen over bolsjewisme en wat dies meer zij en bij de rondvraag gaf de heer Van Moorsel (H.C.C.) in overweging om do sterkste tweede klassers in één afdeeling in te deelen. Toen viel het doek, heel wat later dan wij gewoon zijn bij een vergadering van den N. C. B. Na afloop van de jaarvergadering heeft het bestuur van den N.C.B. beraadslaagd en besloten de herbenoeming niet te aanvaar- den. Zaterdag a.s. wordt in Den Haag op nieuw een algem. vergadering gehouden, waarin - de bestuursverkiezing aan de orue wordt gesteld. Een vergadering zooals die van Zaterdag is ongetwijfeld eenig in de geschiedenis van den cricketbond. Het leek een voetbalver gadering, een wielrennersbijeenkomst bij lijden, gevolg van de uitermate slappe hou ding van den voorzitter en van het ---heele bestuur, dat niet scheen te weten wat wel en wat niet besloten was in de bestuurs vergaderingen. Wij voorzagen het conflict toen wij de besluiten vernamen van de voor-vergadering der eerste klassers. 'tWas duidelijk dat het bestuur niet zonder meer zou goedvinden dat de commissie der eer steklassers een deel van de bestuurstaak zou overnemen; 't was te voorzien dat het geneele bestuur den heer De Haan zou dekken, die door een ontijdige en onjuiste publicatie oorzaak was van de promotie- kwestie. En waar de eerste-klassers juist 2-3

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 10