GEMENGD NIEUWS. RADIO-PROGRAMMA. SCHEEPSTIJDINGEN. De heer SMEENGE (V.-B.) herinnert aan de behandeling in de Tweede Kamer van het ontwerp tot nieuwe indeeling van het rechtsgebied der kantongerechten. Hij zal oyer die behandeling verder niets zeggen, maar verklaren, dat hij zich schaart aan de zijde der tegenstanders van het ontwerp. Nu de minister na de aanneming van de motie-v. Sohaik de betreffende ontwerpen beeft ingetrokken, hoopt spr., dat de be staande en komende vacatures zullen wor den vervuld. De heer VERKOUTEREN (C.-H.) wil gaarne medewerken aan herziening onzer huwelijkswetgeving, mits de gehoorzaam heid der vrouw in de wet blijft. Bij volko men gelijkheid van man en vrouw, kan men aan een huwelijksrechter niet onlkomen. Slechts zou spreker ertoe willen meewer ken, dat aan den man de maritale macht onlnomen kan worden, indien hij daarvan apart misbruik maakt en verder wil hij echtscheiding toestaan op grond van onge neeslijke krankzinnigheid. Dat bij een echt scheidingsprocedure een procureur den rech ter wat voorliegt bij het aannemen van overspel, is geheel uit dén booze. In som mige gevallen moet een huwelijk op dien grond niet ontbindbaar zijn. Het gebeurt bij overspel vaak, dat de man voor het huwe lijk reeds op de hoogte was, vpi het over spel van zijn vrouw zelfs heeft geprofi teerd. Is het dan niet krankzinnig, dat in zulk een geval het huwelijk ontbonden kan worden De heer MENDELS- Heelemaal niet Zoo'n huwelijk moet zoo gauw mogelijk ontbon den. U bent Christelijk-pre-ITistorisch. De heer VERKOUTEREN: De heer Men- dels vindt mij conservatief, maar het con servatisme heeft nog onlangs ons land ge red (oen de meerderheid dezer Kamer niel luisterde naar den sirenenzang van sommi gen, die een nieuw internationalisme wil den invoeren. Spr. verdedigt voorts de z.g. contraire he sluiten van de Kroon, genomen in afwijking van adviezen van den Raad van State en de vernietiging door de Kroon van vele raadsbesluiten. Ilij wil niet tornen aan de praerogatigven der Kroon. Men klaagt tegen woordig over de fouten van het parlemen taire stelsel. Doch wil men die fouten zoo veel mogelijk corrigeeren, dan moeten de bevoegdheden der Kroon eer worden uitge breid dan ingekrompen. Verder komt spr. op tegen den regel: geen slraf zonder voorafgaande strafbepa ling. Op deze manier loopen de uitvinders van nieuwe misdrijven steeds vrij. De rech ter moet ook wetgever zijn. Men zegt, dan is er geen rechtszekerheid. Neen, die is er dan niet, aldus spr., maar die kan er ook niet zijn in een onzekere maatschappij. Zooals het nu is, loopt de wetgever steeds achter de misdrijven aan. .De heer MENDELS: Wat dunkt u van de lettres de cachet? De heer VERKOUTERENDie hebben LJa ucci tuiukvoluiluit, ilbuuvu goed gewerkt en zouden goed zijn voor de genen, die b,v. algemeeïie werkstakingen organiseeren. In Engèland is men met een v-et bezig om dergelijke misdadigers te kun nen straffen. Vinden de heeren het te laat worden? De VOORZITTER: Als de heer Verkou teren dergelijke vragen u doet, moet hij die stellen aan den Voorzitter der Kamer. Ik vind het niet te laat. U gaat maar door. De heer VERKOUTEREN: De heer Her mans heeft gesproken over de duffe cellen der gevangenissen, maar als hij nu de ge vangenissen eens van buiten gaat bekijk°li, zal hij zien, dat de ramen den laatsten tijd veel grooter zijn geworden. De heer Her mans zeide, dat de zon scheen voor boozen en voor goeden en vind dat een stichtelijk woord. De heer HERMANS: Zoo van tijd tot tijd ben ik ook eens'stichtelijk. Dje heer VERKOUTEREN: De boezen zijn op de zon allerminst gesteld. Een gezamenlijke opsluiting ware volgens spr. veel gevaarlijker, dan het celstelsel. Het z.g. belooningsrecht kan ook zeer goed 'werkeji. De beste oplossing ware-vaak wel licht een kleine lijfstraf in plaats van een gevangenisstraf. De heer HERMANS: En voor recidivisten de pijnbank. De heer VERKOUTEREN: Wat de kwes tie der politieke misdadigers betreft, die soort ken ik niet. Ik hoop, dat de minis ter zich op den weg om voor die menschen anders te behandelen dan anderen, niet zal laten meesleepen. De heer POLAK (S. D.) wenscht eenigo zeer korte opmerkingen te maken, naar aan leiding van hetgeen de heer Verkouteren zegt. Zijn verlangen naar een „jugde-made" komt hem juridisch niet onbedenkelijk voor. Wat het huwelijksrecht betreft, wijst spr. cr op, dat juist onlangs de hoope Engels^he geestelijkheid in de huwelijksakte heeft doen schrappen dat de vrouw den man heeft te gehoorzamen. Met den heer Verkouteren is de heer Polak het eens. dat ongeneeslijke krankzinnigheid een grond behoorde te zijn voor echtscheiding. Niet eens i9 hij het met den heer Verkouteren waar hij sprak over de schijnvertooning, bij echtscheiding van overspel. Waar zulk een vertooning plaats heeft, ligt de schuld aan de wet, die daar toe noopt. Waar geen werkelijke band tus- schen de echtelieden bestaat is de heiligheid van het huwelijk zoek. Dat behoort dan ook met goedvinden van beide partijen zoo ge makkelijk mogelijk ontbonden te kunnen worden. De ware zedelijkheid en de ware heilig heid van het huwelijk zal daarmee gebaat worden. Is de heer Verkouteren ook voorstander van een wetgeving tegen algemeene uit sluiting door de werkgevers, waar hij wel strafbepalingen wenschte tegen .deelnemers aan een algemeene werkstaking! Spr. is geen voorstander van algemeene werkstaking, waarin hij geen heilzaam mid del ziet. Maar men moet van dezp dingen geen caricatuur maken en beweren, dat de algemeene werkstaking in Engeland ge richt was tegen den Staat. Zij was uitslui tend bedoeld ter voorkoming van een lang durige slaking der mijnwerkers Door het ontwerp, dat voor de Engelsche regeering heeft gediend, gaat zij bijna een eeuw in de ontwikkeling terug. Wie dat hier wil doen, zal het uiterste verzet der arbeiders gaande maken, die ontketent een strijd in ons maatschappelijk leven, die den wetgever in de eerste plaats tot nadenken zou stemmen. De MINISTER VAN JUSTITIE, de heer DONNER zegt, dat hij wat sceptisch g? stemd is, ten opzichte van de wenschelijk- heid van nieuwe voorschriften met betrek king tot het gebruik van vuurwapenen. Voorschriften als de heer Mendels wilde, zouden toch steeds de vraag opwerpen, of de omstandigheden, die in de voorschriften zouden nader uitgestippeld, in bepaalde ge vallen aanwezig zijn geweest. Beter is het er op te wijzen, zooals in de bestaande voorschriften geschiedt, dat gebruik van vuurwapenen een uiterste middel moet zijn. Dat publicatie vaD die voorschriften voor deel zou meebrengen, is voor den minister nog een vraag. Dat er over het algemeen misbruik in het spel zou zijn, kan niet worden toegegeven. Bij de beste voorschrif ten behoudt men echter de kwestie voor de feitelijke omstandigheden. De agent, die 's nachts gedurende de chauffeursstakiug op de Weteringschans te Amsterdam ge schoten heeft, heeft een reprimande gehad. In het geval van de marechaussees te Zundert heeft gerechtelijke instructie uit gemaakt, dat hier uit noodweer was ge handeld. De heer Hermans schijnt de rechtspositie van het politiepersoneel eerst goed geregeld te achten, indien dat per soneel over de positie zelf kan beslissen. Het georganiseerd overleg wil in 't geheel niet zeggen, dat men oveT z'n eigen po sitie zou kunnen beslissen. Spr. voelt er dus niete voor, de beslissing van den bur gemeester over te brengen naar den Raad. De beslissing moet ten slotte bij het ge zag blijven. Wanneer de heer Hermans had te kennen gegeven welke gevangenis en op welk tijdstip hij die had willen be zoeken, dan had dit allicht kunnen wor den toegestaan. Het is niet aan te nemen, dat de aankondiging van zulk een bezoek 21 uur te voren plotseling verandering zou brengen in het regime. En om het regime was het den heer Hermans toch to doen. De heer Hermans oefende een mateloozc critiek op het eelstelsel, maar de celstraf zal toch in ieder strafstelsel een belang rijke plaats moeten innemen, juist met het oog op de nadeelen, verbonden aan opsluiting in gemeenschap.De minister herinnert aan de verbeteringen die ten aanzien van het strafstelsel reeds zijn inr gevoerd, aan de openlucht-ge van gems ve Veenhuizen, het geldboete-wetje, de in voering der psychopaten-wet, waarvoor hard gewerkt wordt. Voorts is spr. nog bezig met de studie van jeugdgevangenis sen en de „preventive detention." Het voorkocht en stelsel komt de eenzame afzon dering ten goede, evenals de reclasseerings bezoeken. Daarom heeft de heer Hermans de zaak veel te zwart voorgesteld. Wat de kwestie van de Vreemdelingen wet betreft, de wet van 1849 wordt aller minst gesaboteerd. Deze wet geeft aller lei hindernissen voor de toelating van vreomdelingerl. Het vreemdelingenverkeer is aan al die staketsols ontgroeid, vooral toen na 1855 de spoorwegen kwamen. Pasvisa werden afgeschaft en daarmee was de grondslag voor een reis- en ver- blijfpas ook vervallen. Men heeft deze staketsels weggenomen in het belaing van het vreemdelingenver keer en dus niet om de wet te saboteeren. Practiech staat men dus voor art. 0. van do wet, dat zegt, dat niet toegelaten vreemdelingen kunnen worden uitgewezen zonder tusschenkomst van den kantonrech ter. De heer v. Embdcm heeft de strekking de»- wet van 1849 veel te beperkt gezien. Men moet die niet zóó opvatten, dat ieder een, die hier middelen van bestaan heeic, zou móet-en worden toegelaten. Daarnaast stond wel degelijk, dnt men ongewenschte elementen zou kunnen weren. Dit was juist de bedoeling van het visum. De kwes tie van de uitreiking van de reis- en ver- blij fpas, moet dan ook bezien worden uit een oogpunt van wenschelijkheid van toe lating. De gedachtengang van den heer v. Embden om aan ieder, die gevaar loopt, uitgewezen te worden, een reis- en ver- bi ijfpaa uit te reiken, is dua niet juist. Naast de kwestie van de middelen van bestaan is er de bevoegdheid van net ad ministratief gezag, een vreemdeling toch uit te wijzen. Van onrecht kan dan moei lijk sprake zijn, omdat, ware de wet streng toegepast, zoo iemand nooit in het land ware gekomen. Als er van de 100 vreemdelingen 10 moeten worden uitgewe zen, dan hebben de 90 anderen van de soepele toepassing der wet het voordeel gehad, dat zij niet aan de grens behoef den te wachten tot een onderzoek waa in gesteld Het geval van Paul Beer heeft spr. ook nagegaan. De politiebeweert, dat hij zich aan afspraken niet gehouden had. Spr. heeft den indruk dat deze uit wijzing den toets der critiek wèl kan door staan, al betreurt hij, dat zij tot zulk een opschudding had geleid. De minister breekt zijn rede af. De vergadering wordt verdaagd tot Don derdag 11 uur. VAN EEN TRAP GETUIMELD. Gisternacht heeft een agent van politie boven aan een trap in de Fisherstraat in Den Haag woorden gekregen met een man, die daar op een deur bonsde. De man dreig de, den agent van de trap te zullen gooien, waarop deze hem met zijn gummistok een slag toebracht. Het gevolg was, dat de man naar beneden tuimelde, waarbij hij een schedelbreuk en een schouderontwrichting kreeg. De getroffene bleek de 49-jarige A. M. J- S. uit de Wolmaransstraat te zijn. Hij is door den eerste hulpdienst naar het gemeen telijk ziekenhuis overgebracht. Zijn toe stand is zeer ernstig. Dit ongeval is aan een samenoop van om standigheden te wijten. Het bovenhuis, waartoe de heer S. zich toegang wilde ver schaffen, is precies zoo gelegen, als zijn eigen woning; het is het tweede trapportiek links van den hoek af, en de toegang tot de woning is, evenals van de woning van S., aan de Wolmaransstraat, de tweede deur van rechts op dat portiek. De Fischerstraat en de Wolmaranslraat loopen met een af stand van enkele tientallen meters evenwij dig. Zoo kan worden aangenomen, dat de heer S. zich, bij de vele zijstraten, die gelijk de zijne op dezelfde hoofdstraat uitkomen, één straat heeft vergist. Dit moet dan ook als de reden worden beschouwd, waar om hij den agent toevoegde, dat deze zich er niet mee behoefde te bemoeien. De bewoonster van het bovenhuis aan de Fisherstraat, die iemand met een sleutel hoorde rammelen aan de buitendeur, schoof een raam open en verzocht den in de straat fietsenden agent, den man te verwijderen. De agent ging toen de steenen trap op met het reeds gemelde gevolg. Wegens den zeer ernstigen toestand van den heer S. heeft een verhoor van dezen nog niet kunnen plaats hebben. OVERREDEN. Gistermiddag is op den Haagweg te Rijs wijk de 50-jarige J. N. B. uit de Rozenstraat aldaar, filiaalhouder van de broodfabriek de Bruin, die met zijn bakfiets de Laan „Hof- rust" uitkwam, door een uit Den Haag ko menden auto gegrepen. Rijwiel en berijder werden over den weg geslingerd. B. bekwam een ernstige hoofdwond en werd na voor- loopig aan het politiebureau verbonden te zijn naar het ziekenhuis te Den Haag ver voerd. Dinsdag is de rijwielhandelaar J. D. wo nende aan de KI. Stokstraat te Maastricht met zijn rijwiel onder een vrachtauto ge raakt. Een der wielen ging hem hierbij over het lichaam. Met zware verwondingen werd hij in levensgevaarlijken toestand in het hosp^Jaal opgenomen. Dinsdagavond werd le Kampen de 7-ja- rige K. bij het oversteken van de Ou(D- slraat door een auto aangereden. Een der wielen girtg hét 'land over de borstkas, ten gevolge waarvan jysr ribben werden gebro ken. Het kind is later overleden. KOLENDAMPVERGIFTIGING. Gisteo*morgen hoorcte de havengaardeo* te Loosduinen, dat in een woonschuit, liggen de in de Wentsloot op de grens van Poeldijk gekreund werd. Hij 'begaf zich op het vaartuig en trof daar bin-nem den schipper v. d. N. en diens vtouw in be- wusteloozen toestand aan, terwijl in het vertrekje een sterke kolendamp hing. Daar na heeft hij den eerste-hulpdienst opge roepen, döe het echtpaar naar het zieken huis aan den Zuid wal heeft overgebracht. Met betrekking tot de ongeregeldheden wordt van de zijde der Scheepvaartvereeni- ging Noord medegedeeld, dat gistermiddag een onderhoud heeft plaats gehad tusscben het bestuur van Noord en eenige arbeiders, welke laatsten hun verlangens betreffende de verdeeling van het beschikbare werk en de schuilplaatsen voor de arbeiders bij re genweer, naar voren brachten. Tijdens deze conferentie werd volledige overeenstem ming bereikt met het resultaat, dat alles thans rustig is en het werk weer een nor maal verloop heeft. Toegezegd werd, dat naar een en ander een onderzoek zal wor den ingesteld. HET MOTORONGEVAL OP DEN WEG NAAR HEDEL. Omtrent het motorongeval, hetwelk Dinsdagavond op den rijksstraatweg UtrechtDen Bosch onder de gemeeDte Rocïel heeft plaats gehad en waarbij do 23-jarige Th. A. Aarts en de 20-jarige W. H. de Wit, beiden uit Ammerzoden (Gel derland) werden gedood, is uit het poli tieonderzoek no-g het volgend© gebleken Op de schipbrug te Hedel is ongeveer 90 minuten na het gebeurde een wagen gepasseerd in de richting Kerkdriel. De bestuurder van dien wagen heeft aldaar aan een der brugwachters gevraagd, hoe laat het was. Tot dusver is dit het eeni ge, wat bekend is van een wagen, waar onder de beide verongelukten met hun motor blijkbaar onder door zijn geschoven. Vermoed wordt n.l., dwt de motor wel licht door onvoldoende verlichting, in volle vaart in botsing is gekomen met een kar, welke zich eveneens in de richting van Hedel voortbewoog. De motor zou daar dan onder gescheten moeten zijn met het bekende gevolg. Voor deze veronderstelling spreekt de toestand waarin de motor werd aangetroffen. Dat men die voorloopig te veronder stellen kar niet ter plaatse hoeft aan getroffen, behoeft geen reden te zijn om de mogelijkheid dat het ongeluk zich al dus heeft toegedragen, te verwerpen. Het is immers mogelijk, dat de karvoerder door gereden is, misschien in zijn verklaarba ren schrik wegens heft gebeurde en wel licht om te trachten zoodoende een on- aangematmen nasleep van het gebeurde, waarvoor hij zich niet verantwoordelijk zuu willen achten, te ontgaan. DE „TJILEBOET" GESTRAND. Een Reuter-telegram uit Hongkong meldt, dat het Nederlandsche passagiers schip Tjileboet, onderweg van Singapore naar Hongkong, is gestrand. Het Britsehe oorlogsschip „Trobisher" en een torpedojager verleenden assisten tie. Er werden reeds 600 van de 1500 Chi- neescho emigranten en drie Nederland- sche passagiers van boord gebaald. De ruimen 1 en 2 van het schip staan vol water. Door het ruwe weder was het zeer moeilijk de passagiers van boord te halen. Volgens een am der bericht is het s.>. „Tjileboet" van de Java—ChinaJapan- lijn bij het eiland Linting (ten zuiden van Hongkong) gestrand. Het schip heeft der tig mariniers en matrozen aan boord van Hi*. Ms. „Sumatra". Het detachement staat onder bevel van luitenant ter zee 2e kl. Van Schreven. VOOR VRIJDAG, 8 APRIL. Hilversum, 1050 M. 12.00: Politieber, 5.006.45: Concert door hel H.D.O.- kwartet. Beatrix Noijora, sopraan 6.45 7.45: Fransche les voor beginners en meergevorderden 7.45: Politieber. 8.10: Les vanwege het Onderwijsfonds voor de binnenvaart 8.35: Concert door het H.D.O.-orkesl, o. 1. v, Nico Treep. Solist: Jog Mc. Arden, sopraan! Daventry, 14JOO M. 11.20: Het Daven- try-kwartet »D solisten (sopraan, tenor piano) 12.5ft Orgelconcert 1.203.20: Orkestconcert 3.35 Voorlezing: Emma 3.40: Fransche les 4.05: Moderne Engel, sche muziek. People's orkest 5.05: De band of the Royal Regim. of Artillery 5.35: Kinderuurlje 6.20: Orkestconcert 6.50: Tijds., weerb., nieuws 7.05: Orkest concert 7.20: Causerie 7.35: De wer ken van Liapounov. E. Mitchell, carillon 7.45: Lezing- Sorts of poetry 8.05: Vocaal concert (Schoothoren) 8.20: Een Wea- therly recital. D. Bennett, sopraan. E. Dakm contra alt. D. Noble, bariton 9.20: Tijds., weerb., nieuws 9.40: Causerie 9.55. Het Daventrykwartet en solisten (sopraan, viool) 10.22: „The Blue Afazurka", ope rette in 2 acten van Lehar 11.2012.20: Dansmuz. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 10.50 11.20: Concert 12.502.10: Concert. Orkest en Hr. Kerlane, zang 5.05— 5.55: Concert. De clamatie en piano- en vioolmuziek 8.5011: Concert. Geva rieerde avond. Orkest, vocale solisten en een causerie. Langenberg, 469 M. 10.2011.20: Concert 12.351.25: Orkeslcancert 4.205.20: Kamermuziek 730: „Die Verlobung bei der Laterne", operette van Offenbach. „Das Madchen von Elizondo", operette van Offenbach. Daarna tot 11.20: Dansmuziek. Königswustertiausen. 1250 M. en Berlijn, 4.84 en 566 M. 2.26—7.05: Lezingen en lessen 7.35: Pianoconcert door W. Chris, tie, piano 8.35: Orkestconcert 9.50— 11.50: Dansmuziek. Hamburg. 394.7 M. 1.252D5: Kamer muziek 3.354.20: Weensohe muziek 4 205.15: Humor en satyro 5.206 10 Vroolijk concert 7-2011.10: Concert, Klein-orkest en koor. Daarna dansmuziek. Brussel, 509 M. 5.20—6 20: Orkest concert 7.50: Vlaamsche literatuur 9 8.5010.50: „Tosca", opera. RECLAME. GEVECHT MET DE POLITIE. Dinsdagavondwerd in de Groot e Hout straat te Haarlem de orde verstoord door vier personen uat IJ muiden, die in staat van dronkenschap verkeerden. Twee poli- tie-agenten wilden hen arresteeren. Een hunner werd evenwel door twee van c»e vier be6chonkenen besprongen en aange vallen. De andere politieagent, die even eens een arrestant vasthield, was genood zaakt den man los te laten, tem einde ziju collega te bevrijden. De arrestanten ver zetten zich zoo hevig, dat de agenten ge noodzaakt waren huil wapens te trekken. Een der beschonkenen ontving een elag met de sabel op bet hoofd, waardoor een bloedende wonde ontstond; een ander kreeg zulk een raken klap met den gum mistok op zijn mond,, dat zijn lippen bloe dend verwond werden. Zij werden in het politiebureau aan de Smedestraat voor loopig verbonden, waarna zij voor verdere behandeling naar het St. Elisabeth-Gast- buis werden gebracht. De grrestanfc, die losgelaten was werd Later uit een autobus aan het Kennemerplein gehaald en goed bewaakt naar het politiebureau geleid. Hij en zijn vrienden werden ter ontnuchte ring op het bureau gehouden. Eenige druppels zijn voldoende! ONTEVREDEN BOOTWERKERS. Nabij het gebouw van de havenarbeiders- reserve aan de Javakade te Amsterdam hebben zich gistermorgen rumoerige too- neelen afgespeeld. De talrijke bootwerkers, die zich eiken morgen voor het meerendeel met de ge meentelijke veerboot naar genoemd ge bouw begeven, om zich daar voor even- tueelen arbeid in de haven aan te melden, meenden hieraan geen gevolg le moeten geven, omdat zij grieven meenden te heb ben tegen de in het H. A. R.-gebouw zete lende directie. Deze had den wensch te kennen gegeven met de afgevaardigden de geschilpunten te bespreken, doch de boot werkers namen daarmede geen genoegen en wilden allen tegelijk naar binnen. E: zijn toen door- de politie revolverschoten in de lucht gelost. Dit had hel gewenschte ge volg. De bootwerkers verspreidden zich. Een arrestant werd naar het posthuis op de Ertskade getransporteerd, vanwaar hij laler op den dag met een politieauto naar het bureau Kattenburg werd overgebracht. De conferentie met de H. A. R.-directie van drie afgevaardigden uit de bootwerkers heeft gistermiddag plaats gehad. DIEFSTAL VAN CONFECTIEGOEDEREN. De gemeentepolitie te Almelo heeft ge arresteerd K., koopman aldaar, verdacht van verduistering van confectiegoederen ten nadeele der N. V., waarvan hij direc teur is. Diverse confectiegoederen zijn door de politie in beslag genomen. GRONDVERSCHUIVING. Gistermiddag heeft bij den spoorwegaan leg onder de gemeente Simpelveld een grondverschuiving plaats gehad. De grond werker Dessens uit Kerkrade geraakte or.der de aardmassa. Hij kon evenwel wor den te voorschijn gebracht. Hij liep een rib- en bekkenfractuur op en is in ern stigen toestand naar het ziekenhuis te Kerkrade overgebracht. KOKEND WATER GEDRONKEN. Een vijfjarig zoontje van een landbouwer te Absdate had een ketel met kokend wa ter weten te bemachtigen en daaruit ge dronken. Het ventje kreeg daardoor zulko hevige inwendige wonden, dat het aan de gevolgen is overleden. („TeL") BRANDEN. Te Harenkarspel zijn het huis en de ge heel© inboedel vam den heer Stam in den Slootgaard door brand een prooi der vlam men geworden. Een paard werd gered. Te Groenlo is de hofstede „Koenderink" vaD den landbouwer Reirink, in vlammen opgegaan. Meerdere stuks vee kwamen in de vlammen om, o al. een achttal runde nen, die men vergeefs trachtte te reddeo Door den feilen wind stond de geheele boerderij in enkele oogenblikken in lichte laaie. Verzekering dekt slechts ten deele do schade. Journalist (peinzemd, voor zijn bureau zittend): Altijd ben ik toch ongeluk kig 1 Uit gebrek aan seDsatieberichten reis ik naar Den Haag, om do behandeling van een interessant proces bij te woDen, on nauw ben ik vertrokken, of er wordt hjer in de stad een heele familie om hals ge bracht 1 RECLAME. Huidkwalen zijn in het algemeen zeeT hinderlijk en onooglijk Foster's Zalf stilt bij aanwending spoedig de jeuk en piin, en kan met succes worden aangewpnd tegen huiduitslag, eczeem, roode hond, vurigheid der buid Pn dauwworm. Foster's Zalf is alom verkrijgbaar 11 75 per doos, f 1.per tube. 031 STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND". SAPAROEA, llhuisr., pass. 6 April Ouessant. KRAKATAU, uitr.. 3 April van Sabang. ROTTERDAMSCHE LLOTD. BUITENZORG, thuisr., 4 April te Singapore. STOOMV --MAATSCH. „OCEAAN". STENTOR. 3 April van Sabang n. Amst. NKLEUS, Liverpool n. Batavia, 5 April van 'Penang. EURYMEDON, Java n. Amst., pass. 6 April Sagres. KONINKLIJKE HOLL LLOTD. GELRIA, uitr., pass., 5 April Fernando N'o- ronha: WATERLAND, thuisr,, pass. 4 April Fer nando Noronha. JAVA—BENGALEN-LIJN. CALCUTTA, 6 April v. Batavia n. Rangoon. HOLLAND—OOST-AZIE-LIJN. OOSTKERK, thuisr., 4 April v. Singapore. GEMMA, 6 April v. Bremen te Hambuig. HOLLAND—BRITSCH-INDIE LUK. MEERKERK, 6 April v. R'dam n. Hamburg. JAVACHINAJAPAN-LIJK. TJILEBOET, is nabij Lingting Eiland ge strand. Assistentie vertrok derwaarts. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA-LIJN. ALGORAB, thuisr., pass. 5 April Ouessant. HALCYON-LUN. STAD AMSTERDAM, La Plata n. R'dam, pass. 5 April Ouessant. JAVA -NEW-YORK-LIJN. BLITAR, New-York n. Batavia, 5 April van Padang. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. NIJKERK, thuisr., 5 April van Kaapstad. KON NED. STOOMBOOT-MIJ. AGAMEMNON, arr. 6 April te Cephalonia STUYVESANT. 7 April van W. IndiS te Amst. venvacht. ALMELO. 6 April van Amst. n. Chili. NICKERIE, Amst. n. W. Indiê, 8 April te Madeira verw. SIMON BOLIVAR, 8 April, van Amst. te Barbados verw. DIVERSE STOOv AARTBER1CHTEN. ALCOR, 5 April van'Conception te B. Aires- ALDEBARAN, 5 April v. Bahia Blanca n, R'dam. EIBERGEN, 5 April v. Cienfuegos te Lon-i den. EEMDIJK, 5 April v. Montevideo n. Santa Fe LEKHAVEN, 5 April v. Sunderland te Bel fast. MIRACH, R'dam n. Port Arthur, pass., 5 April Miami. MARPESSA, 5 April1 y. Liverpool n. Curacaa PENDRECHT. Sevilla n. Novorossisk, pass, 5 April Zea. VALKENBURG, 5 April van R'dam te Oxelosund. WITTE ZEE. Pbilippeville n. R'dam, pass. 6 April Sagres. WOLSUM. 5 APril v. Quebec n. Antwerpen. ZAANDIJK. Diamante n. Las Palmas, pass. 5 April Montevideo. SAN ANTONIO, m. s. 27 Mrt. v. Centa n. Selubal. SCH1E, 5 April v. Vigo n. Bilbao. VECHT. 5 April v. Tunis n. R'dam. WINTERSWIJK, 6-April van Santa Fe t» Antwerpen. ZWARTE ZEE, 5 April v. Barry te B. Air»* 2-3

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 6