AGENDA. BUITENLAND. TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. RECHTZAKEN. EERSTE KAMER. Donderdag. Jerue] (Groenesteeg 16): Meisjesvereeni- ging; nam., haJfacht. Volksgebouw: Insl. voor Arb. Ontwikke ling. Spr. ds. A. v. d. Heide over „Volken bond en Genève". 8 uur. Viij dag. Nulszaal: Lezing met lichtbeelden over Suriname door den heer Staal. 8 uur. N.V. Leidsohe Uitgeversmaatschappij Buitemg. a-lg. verg. van aandeelhouders, ten kantore, Oude-Rijn 39. Katwijk aan Zee (Gemeentezaal) Voorganger ds. Zandt, uit Delft, nam. 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 4 April tot en met Zondag 10 April waargenomen door de apotheken der H.fl. G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telefoon 502, en D. J. v. Driesum, Mare 76, telefoon 406. BOTSING TUSSCHEN STUDENTEN EN BURGERS. Gisteravond omstreeks tien uur zijn eenige studenten in de omgeving van het station handgemeen geweest met een aantal burgers. Tengevolge van dit handgemeen moest de politie van den wapenslo kgebruik maken. Niet dan met moeite gelukte het de poli tie twee studenten naar het politieposthuis Steenstraat over te brengen. Het inmiddt S toegesnelde publiek poogde de beide arres tanten te ontzetten en de politie zag zich genoodzaakt bij de overbrenging van sabel en gummistok gebruik te maken. De politie heeft de zaak in onderzoek ge nomen en zal nagaan of er hier van straf baar verzet tegen de politie sprake is. Tol voorzitter van den Armenraad is, in de plaats van dr. G. S. Meyerink, die binnenkort naar Ned.-Indiö vertrekt, geko zen de heer G. A. Smit, pastoor der Oud- Katholieke gemeente, alhier. Op de ledenvergadering van „Nut en Vermaak" is besloten om de revue „Wat hindert dat" op Maandag 25 April op te voeren ten bate van de noodlijdende Drent- scbe venen. De revue wordt omgewerkt en verschillende nieuwe tafereelen zullen wor den ingelascht. Van verschillende zjjdea is reeds medewerking verkregen, zoodat, naar wjj hopen, de avond een succes zal worden en een Hink bedrag - zal kunnen worden afgodragen. Wij venvijzen naar een advertentie in dit Blad betreffende de kerkelijke her denking van het 75-jarig bestaan van het Nederlandsch Lutersch Genootschap voor In- en Uitwendige Zending, welke zal plaats vindon op Zondag a.s., des nam. ten 7 ure in de Evang. Luthersche Kerk, Zondagavond a s. zal in het Leidsch» Volkshuis opgevoerd worden: „Thomas More", treurspel in verzen van Henr. Ro land Holst. Des te belangrijker is deze avond voor vrienden van het Volkshuis, waar de spe lenden zullen zijn een groep oudere jongens van „de Arend", het clubhuis in Rotterdam met hun leider den heer mr. W. E. van Wijk. Voor belangstellenden zijn kaarten ver krijgbaar (zie advertentie). Gisteravond hield de leidster van de (Modevakschool L.A.B.O.R. thans nog geves tigd Heerengracht 39. doch die met ingang van 15 April a.s. zal worden overgeplaatst naar Rapenburg, bij het Noordeinde; in de Receptiekamer van de Stadsgehoorzaal een demonstratie voor belangstellende da mes om ook in de practijk te loonen welke resultaten bereikt kunnen worden met de methode door L.A.B.O.R als eersle snel- apparaten systeem hier te lande ingevoerd. Ruim een dertigtal dames hadden aan den oproep gevolg gegeven De leerlingen van de bij L.A.B.O.R. gevolgde cursussen, verleenden hare medewerking door, nadat de leidster in een korte inleiding, waarin zij de voordeelen harer methode boven de andere, hier te lande gevolgd, uiteenzette in van papier vervaardigde costuums zich Ie vertonnen en door de zaal te wandelen, keurig gekapt door den bekenden Leidschen tooneelkapper Piet van der Pijl. Allerlei soort costuums passeerden de revue, zoowel voor kinderen als voor oude ren en werden door de aanwezigen met groole belangstelling en meermalen met merkbare bewondering bezichtigd. Onze in druk was dat de a.s. zomer dameskleeder- dracht zeer flalteerende zal zijn, en dat de korte rok zich in nog sterkere mate dan thans, zal handhaven. Wij vermoeden, dat. wanneer den mode show nog eens wordt gehouden meerderen er een kijkje zullen nemen cn zich gaarne omtrent een en ander zullen laten inlichten. Aangezien nog niet alle houders van radio-ontvanginrichtingen op de voorge schreven wijze aangifte hebben gedaan, wordt de aandacht van belanghebbenden er op gevestigd. da<t zij. ingevolge het be paalde in artikel 5 van de ministerieele beschikking van 8 Augustus 1921, Nr 1, afdeeling posterijen on telegrafie, verplicht zijn van de aanwezigheid van een dergelijke inrichting kennis Ie geven aan den direc teur van het Rijkslelegraafkantoor ter piaatse, c. q. aan dien van een nabij geleg°n Rijkstelegraafkantoor. indien zich ter plaatse zulk een kantoor niet bevindt. Belanghebbenden wordt in bun eigen belang aangeraden aan hun verplichting tot vorenbedoelde opgaaf, waarvoor formu lieren aan alle Rijkstelegraafkanloren kas teloos verkrijgbaar zijn te voldoen Hel vervoer op de N. Z. H. T. M -lijnen Scheveningen Leiden KatwijkNoord- wijk (inclusief sladslijn Leiden) en Leiden lleemslpde heeft in de afgelnopen maand respectievelijk opgebracht '110 862 en f7777 legen f 108 218 en f 1-1. JC2 iü dezelfde maand van het vorig jaar. i Gistermiddag omstreeks halftwee heeft een aanrijding plaat9 gehad aan de Aalmarkthoek Vrouwensteeg tu9schen 'n handwagen en een vrachtauto. De hand wagenvoerder S. Onderwater bekwam eenig letsel in de borststreek. In de Doelenstraat had gistermorgen eveneens een aanrijding plaats. De door J. Yerstraaten bestuurde melkwagen kwam in aanraking met den sleeperswagen bestuurd door den milicien-soldaat G. van Driel. Zestig eieren gingen tengevolge van de aan rijding voor de consumptie verloren. 444e STAATSLOTERIJ. Trekking van Donderdag 7 April. 2e klasse 4e lijst. Prijzen van ƒ30. 331 646 1098 1386 1478 1508 1520 1667 1954 2353 2401 2546 2642 2863 3138 3226 3354 3404 3854 3961 4152 4258 4411 4835 4929 4956 4963 5065 5314 5804 6043 6080 6084 6231 6235 6311 7077 7499 8141 8151 8287 8492 8717 9254 9258 9877 9972 10001 10239 10314 10387 10473 10517 10655 10660 10953 10996 11052 11420 11473 11679 11684 12065 12305 12566 12613 12946 13181 13215 13386 13670 14144 14570 14733 14837 14875 15470 16064 16150 16435 16816 17071 17210 17379 17631 17682 17859 17910 18392 19118 19274 19540 19604 19942 20214 20326 20353 20496 20914 20962 2e klasse 3e lijst: 164 m.z. 264. DE ALGEMEENE TOESTAND. Be ontwapeningsconferentie Italië en Znid-SIavië. De commissie van voorbereiding der in ternationale ontwapeningsconferentie heeft de bespreking over de wapeningsbeperking ter zee voortgezet. Lord Cecil be-slreedt met nadruk het voor stel tot openbaarmaking der vioolprograms en verzocht schorsing der discussies tot het door Boncour ingediende voorstel om de verplichting daartoe in de conventie vast te leggen, in druk is overgelegd. Boncour zeide toen op preciseering van den toestand prijs te stellen. Grondslagen der besprekingen zijn uitsluitend de twee ingediende onlwerp-conventies en in ver band met de verklaring, door Cecil afgelegd, heeft spr. gemeend een uitweg te moeten zoeken uit de impasse. Daartoe heeft hij zijn persoonlijk en lot niets bindend inzicht te kennen gegeven. Het is thans aan Cecil om te verklaren of de Britsche regeering dit kan doelen en of het dan in een firmeel concreet voorstel kan worden belichaamd. Om den partijen tijd te laten hieromtrent in overleg te treden werd de zitting ge schorst. Dadelijk nadien zijn Boncour en Cecil voor een onderhoud bijeengekomen. De gedelegeerden van Italië, de Vcreenig- de Slalen cn Zweden hebben critiek uitge oefend op hef beleid van den voorzitter jhr. I.oudon, die de werkzaamheden te snel wil doen vorderen. Gibson (Ver. Staten) verklaarde, dat de menschheid thans 1927 jaar gewacht heeft, op de resultaten dezer commissie en daarom nog wel enkele da gen kan wachten. De problemen zijn t» moeilijk en te gecompliceerd, aldus deze spreker, om overhaast fe werk te gaan. Xhr. Loudon verdedigde zich met de op merking dat niemand bezw. gemaakt heeft lejen de behandeling der budgetaire metho de voor de beperking der bewapening. De Brouckère en lord Cecil namen het voor jhr. Loudon op. Eerstgenoemde deed 'n beroep op zijn collega's, niet tegen wat extra werk op te zien. Van de zijde van het Volkenbondssecre tariaat schijnt pressie op de ontwapenings commissie uitgeoefend Ie worden om de zit ting nog voor het begin der economische wereldconferentie te doen eindigen. Uit Belgrado wordt bericht, dat de di rectie onderhandelingen tus9chen Ilaliö en Zuid-Slavië reeds zijn begonnnen. In ver band met het bezoek van graaf Belhlen aan Rome is er een korte onderbreking inge treden, doch deze is gebruikt om een basis die heide staten bevredigt, te vinden. De Italiaansche gezant te Belgrado bevestigt het begin der directe onderhandelingen. Ofschoon hij zich over den grondslag, waarop deze gevoerd worden, niet wenschte uit te laten, gaf hij blijk van oplimisme ten aanzien van de resultaten. DUITSCHLAND. De RijksbecjTooting aangenomen. De Rijksdag heeft het ontwerp tot hulp verleening aan de fabrikanten van lucifers naar de commissie teruggezonden. De geheele RIjksbegrooting is mei 238 tegen 166 stemmen in derde lezing aangeno men. Voor de eindstemming legde Erkelenz (dem.) de volgende verklring af: De ont wikkeling van de politiek der nieuwe regee ring heelt al reeds bewezen dat de ernstige bezorgdheid der democraten maar al te ge grond is geweest. Toch hebben wij besto ten deze begrooting te aanvaarden echter niet als goedkeuring van de regeeringspoli- tiek maar slechts om de mogelijkheid van een nieuwe crisis te ontgaan, en den wet- gevenden arbeid in het rijk niet op te hou den. Müller Franken (soc.-dem.) zeide dat het niet geiukl is het schandelijk hooge bedrag van de begrooting van de Rijksweerbaar beid van 400 millioen ook maar met één cent, laat staan met eeD redelijk bedrag, te verminderen, wat voor de sociaal-democra ten voldoende is om tegen de heele begroo- ling te stemmen. Slöker (comm.) zeide, dat de heele be grooting het klasse-karakter van haar sa menstellers duidelijk aantoont. Alle sociale maatregelen van eenig belang zijn verwor pen; de comunisten zouden natuurlijk te gen slemmen. Hierop werd de communis tische motie van wantrouwen legen dm Rijksminister van arbeid Brauns, tegen de imen der voorstellers, verworpen. Het democratische voorstel om de begrooting met 10 pCt. te verlagen en geen concordaat te sluiten, onderging hetzelfde lot, waarna de begrooling mei het hierboven reeds ge melde resultaat werd aangenomen. FRANKRIJK. Bet ontwerp-ln citer «-monopolie verworpen. De financieele commissie uit de Kamer besprak het ontwerp-lucifers-monopolie. De commissie had de vrije hand, daar de regee- ring de kwestie van vertrouwen niet ge steld had. Het voorstel werd verworpen met 20 stemmen tegen 20. ENGELAND. Debat over China. lu liet Lagerhuis werd het debat over China ingeleid door MacDonald, den leider der oppositie. Hij zeide, dat de zending van troepen naar China de moeilijkheid om te onderhandelen vergroot heeft; zjj heeft de veiligheid der Engelsche levens buiten Sjangnai niet vergroot, doch zonder twjjfel in geheel China wantrouwen gezaaid om trent do Engelsche bedoelingen, ofschoon hij zelf gelooft, dat deze verdenkingen on gegrond zjjn. Onze politiek moet zich on middellijk bezighouden met het Chineesciie probleem in zjjn geheel en niet uitsluitend met Sjanghai. Te Nanking hebben zich enkele betreurenswaardige incidenten voorgedaan, doch vóór men een onderzoek heeft ingesteld kan niemand precies zeggen, wét er te Nanking gebeurd is. UacDonald dringt er op aan, dat de regeering, ter behandeling van de kwestie, een onderzoek zal instellen. Chamberlain heeft in zijn antwoord ver. klaard, dat Engeland geen enkel belang in Cbina heeft, dan in vrede en vriendschap te leven met de Chineezen, doch in tegen woordigheid eener regeering, die haar troe pen niet kan of niet wil in bedwaDg houden, noch de buitenlanders in China beschermen, moeten wfi alle mogelijke voorzorgen nemen voor de bescherming onzer onderdanen. Ik weet, dat er te Peking een overeen komst tot stand gekomen is tussehen de gezanten der mogendhegen betreffende den eisch om schadevergoeding, doch deze overeenkomst moet aan de respectievelijke regeeringen worden voorgelegd en ik ben thans niet volstrekt zeker, of er wel vol komen overeenstemming bestaat tussehen alle mogendheden en woïC niet hoeveel mogend heden de nota zullen kunnen onderteeke nen. In elk geval zullen Japan, Amerika en Engeland het vermoedelijk eens worden niet slechts over het vragen van vergoe dingen, doch ook over den aard der ver goeding. Do nota's dezer mogendheden zullen waarschijnlijk dezer dagen overhan digd worden. Chamberlain zeide verder: Wg hebben het initatief genomen tot onderhandelingen door de afkondiging der meest liberale politiek, dien men ooit aan China voorge steld beeft. Wij hebben bewezen, dat wij, ondanks de provocaties, ernstig verlangden do moeilijke kwesties in een vriendschap- -pelgken geest op te lossen, met erkenning der rechtmatige wenscben der Chineezen. Hoe kan Engeland onderhandelen met de Kanlonneezen, die de bepalingen eener over eenkomst niet kunnen uitvoeren en in het aangezicht der misdaden te Nanking, Han- kau en andere plaatsen, evenals van de onmacht van Kanton om de propaganda tegen de vreemdelingen in bedwang te houden, die vergezeld ging van de kreten: „Vermoordt de Christenen! Vermoordt de buitenlanders 1" De regeering wil haar politiek van ver zoening voortzetten, zoodra de mogelijkheid zich voordoet, doch is niet bereid om zich uit China te laten jagen en zijn onderdanen uit Sjanghai als van elders terug te trekken. Zij is niet bereid zich te laten behandelen alsof haar rechten niet bestonden en alsof Engelsche levens van geen beteekenis waren. Lloyd George zeide, dat Chamberlain in de moeilijkste onderhandelingen gewikkeld is met de mogendheden, wier onderdanen in dezelfde positie als de onze verkeeren te Nanking. Onder deze omstandigheden zal de liberale partij niets zeggen, waardoor deze moeilgkheden zouden kunnen toenemen. Do regeeringsverklarlng werd goedgekeurd met 277 tegen 117 stemmen. CHINA. De inval bij de Rossen in Peking Tsjang-kai-sjek tegen de commnnisten Het schijnt, dat de politie te Peking hij haar huiszoeking enkel geopereerd heelt in enkele hijgebouwen van het sovjetgezant schap; dit met machtiging der mogendhe den, welke niet toestonden, dat de politie in het eigenlijke gezantschap binnendrong. Een brand brak uit in een der gebouwen, ten gevolge van de poging van eenige Russen om bezwarende documenten te vernietigen. Door een toeval ontplofte toen een voorraad munitie. Eén Rus werd zwaar gewond. Gisteren ware.i 16 Russen en 34 Chinee zen gearresteerd door de politie, die een reusachtiger voorraad propaganda-mate- riaal in beslag nam. Generaal Tsjang kai sjek heeft het com munistische hoofdkwartier te Sjanghai ge sloten, hetgeen als een directe uitdaging wordt beschouwd van het extremistische Hankau. Men gelooft, dat een breuk op han den is. De centrale uitvoerende raad heeft Tsjang kai sjek bevolen onmiddellijk naar Nanking te vertrekken. De bladen melden, dat generaal Pi sjoe tsjen, de bevelhebber van het 8e leger van Sjangtoeng en het eskader van Tsingtao ge- fusileerd is op bevel van Tsjang tsjoeng tsjang wegens hoogverraad. Hij is het, die met de Zuidelijken over de overgave van Sjanghai onderhandeld heeft. BUITENLANDSCH GEMENGD. PINEDO'S VLIEGTUIG VERBRAND. Het watervliegtuig van De Pinedo is te Roosevelldam (Arizona) in vlammen opge gaan, toen hij zijn tocht naar San Diego wilde voortzetten. De machine is totaal vernietigd. De Pinedo kreeg geen letsel. UIT CHINA. PEKING, 7 April (Reuter). De auto riteiten te Ankouotcoen verklaren, dat een doorzoeking van de Russische ambassade de overtuigende bewijzen heeft opgeleverd, dat de Sovjets een complot op touw haddeu gezet om het wettig gezag in Noord-Chiua omver te werpen. Op verzoek van Tsjang Tso Lin beeft Wellington Koo in een protest aan den Russischen zaakgelastigde er op gewezen, dat het gezantschapsgebouw een schuilplaats verleende aan samenzweerders, en dat de ambassade het gezag der wettige regeering trachtte te ondermijnen. In vele kriDgen acht men het waarschijnlijk, dat de betrekkingen tussehen Peking en Moskou zullen worden afgebroken. Het schijnt, dat de militaire attaché der Sovjets moeite gedaan heeft de documenten, waarin, naar men be weert, een uitgebreid complot was samen gesteld, te verbranden. TOKIO, 7 April (Reuter). Een invloed rijk lid van het Japansche lichaam de „Seiyukai", genaamd Yamamoto, heeft bij zijn terugkeer van een bezoek uit China verklaard, dat de onlusten in China ver oorzaakt worden door de Soviets; hg was van meening, dat Nanking ontsnapt is aan eenzelfde verschrikkelgk lot van Nanking, dank zij de aanwezigheid van 150.000 man Britsche troepen. Hij betreurde het, dat Japan door het principe van non-interventie, deze handelingen der Sovjets lijdelijk aan zag. UITSLUITING. BRESLAU, 6 April (Wolff). De patroon» besloten de uitsluiting in de Silezische me taalnijverheid algemeen te maken, waar door 15.000 metaal-arbeiders op straat komen. NOODLOTTIGE ONTPLOFPING. PAROC WYOMING, 6 April (Reuter). Rij een ontploffing in een petroleum-raffinaderij zijn een twaalftal werklieden om het leven gekomen. RADIO-BEDRIEGERS. PARIJS, 6 April (Belg. Tel. Ag.). De post administratie heeft een aanklacht inge diend tegen eonige bankiers en employés, die door middel van een clandestienen zen der onjuiste koersen naar het buitenland, vooral naar Berlijn, Amsterdam en Rusland seinden. De meeste schuldigen zijn vreem delingen, waaronder 2 Russen en 2 Letten. EEN FAMILIEDRAMA. BERLIJN, 7 April. (V. D.) Uit Bahia Blanca wordt gemeld dat een pachter Ie Medanos zijn vrouw, zoon, dochter en tw»e dienstboden heeft vermoord. De politie neemt aan, dat de dader de lijken na het misdrijf op zijn erf heeft begraven. VERKIEZING PROVINCIALE STATEN. NA DE VERWERPING VAN HET NEDER.-BELGISCH VERDRAG. De Belgische ministerraad is gisteravond in vergadering bijeengekomen. De „Nation Beige" meent hierover te weten dat de mi nisterraad langdurige besprekingen gewijd heeft aan den toestand waarin door de ver werping van het verdrag HollandBelgië, de Belgische marine en het scheepvaart- beheer op de Schelde zich bevinden. GELDERLAND. Bij deze verkiezing zijn uitgebracht volgend aantal stemmen: Tweede Kamer- vprl/ "1QOR S. D. A. P. 50612 58436 Lijst Roelols 991 Neutrale Partij 4510 Anti Revolut 36200 38524 Herv. (Geret.) Staatspartij 3585 3415 R. K. Volkspartij 2363 4772 VrfjheidSbond 38224 35175 R. K. Staatspartij 96529 98510 Vrijz. Dem. 17830 19866 Staatk. (Geref.) Partij 5548 8277 Christ, Hist Unie 50490 4374-4 Communisten 1409 765 Plattelandersbond 4017 7173 Gekozen zijn: Nieuwe Oude samenstelling samenstelling R.-K. Staatspartij ..19 19 Christ. Hist10 10 Anti-Revolut8 9 Sfaatk. Geref1 9 S. D. A. P10 10 Vrijz. Dem4 4 Vrijheidsbond 8 7 Plattelandersbond 1 1 Protest. Volkspartij 0 1 Neutrale Partij 1 0 De namen der gekozenen zijn: R. K. Staatspartij: IJsselmuiden, Meyer, Koelman, Baron van Voort tot Voorst, Stoer, Smit, HeuthorM, Jhr. van Nispen tot Pannerden, Bommel, van Dils- huizen, Erdkamp, Baron van Voorst lot Voorst, Verstraaten, Hoefnagels, Busser, van Koeverden, Kronenburg, de Leeuw, v. d. Putten. (Baron van Voorst tot Voorst Is tweemaal gekozen). S. D. A. P.: Keurschot, Bakker, Weersma b. van Duin, van Trigt, Roseboora, van Dam. Kannenberg, van Geuns, Dorduwener, Gies. Anti-Rev. Partij: Lyberse, v. d. Deure, Kortlang, Roeterdink. Gosker, Ryp- -tra, Verbeek, von Löben Seis. Vrijheidsbond: Sannes, Everts, Baron van- Nagell, v. d. Hoeven, Roelvink. Soetens, Kuyk. Houtkoper. Chr. Hist Unie: Putto, v. d. Craats, baron Mackay. Jhr. van Haarsma de With, de Loo, van Wyhe, van Zeben, Obbink, I Kolff, de Liefde ol de Jongh. RECLAME. IN EEN LANG GEVOELDE BEHOEFT! VOORZIEN. Amper een paar dagen zijn de zoo smaak- vol verbouwde magazgnen van Gebrs. Bruning, Hoogstraat, aiüier, voor het pj. bliek neropend of reeds duidelgk valt t< constateeren, dat hiermede in een laag gevoelde behoefte is voorzien. Leiden is rgk aan flinke, forsob g& bouwde volkszaken, maar tot nu toe ontbrak bef aan een modern ingericht manufacturen, en meubelmagazgn in het middel en betere genre. Doch ziet, Bruning wordt verbouwd ei in één slag bezit Leiden, hetgeen het ai te lang heeft moeten' ontberen Een heerlijke uitkomst voor onze damet, die, eenerzijds gaarne zoo voordeelig mo gelijk willende slagen, van den aaderei kant afkeerig zgn van het ongezellige waren, huis-systeem. Bij Bruning vinden zg de goedkoopera maar daarenboven ook de middel en beten genres, en dat alles nimmer duurder, meestal zelfs voordeeliger dan el-s, maar zg vis den het altgd in een gezelliger en mwi intieme omgeving. Bruning blijkt de kunst te verstaan vm onze dames het koopen te maken tot er; waar genot. Als nu reeds sinds meer dan twee g» slachten bij voortduring wordt herhaald: Wat Bruning doet is altijd goed, dan mo gen wij wel zeggen, dat Bruning bekend stond als de beste zaak, maar zg is thans daar enboven ook de gezelligste op haar gebied Dat de zaak van Bruning, Hoogstraat 1—2, dan ook nu reeds duidelijk de teekenei vertoont van een nieuwe ongekende vluckt verwondert ons niet. Het ia logisch en ver klaarbaar. Eerlijk geschreven: wij hadden niet anden verwacht. 7W Vrijz.-Dem. Bond: De Geer, Van Krimpen, Wegener, Willink. Neutrale Part ij: Israël. Staatk. G e r. P a r t ijHaanscholen. Plattelanders b o n d: Vervooreit De A.-R. verliest een zetel, ten gunste van den Vrijheidsbond, die een zetel wint. Dr Neutrale Partij krijgt den zetel van de C S. P., die geen lijst meer heeft ingediend In onze drie grootste sleden is aldus gt- slemd: Amsterdam: Lijst de Harlogh 8768; S. D. A. P. 96303-, Vrijheidsbond 35936; Comm. gr. Wijnkoop 14-491; Soc. Ee. Partij 035; Chr. Dem. partij 1565; Comm. Partij Holland 9959; Anti-Rev. Partij 17170; Anti- Slemdw. partij 3430-, Middenstandspartij 11157; Vrijz. Dem. Bond 17303; Herv. Ger. Staatspartij 2726; R.-K. Volkspartij 1581;tij Chr. Hist. Unie 28104; Arb. Comité Syrij» Vakbow, 1635-, Vrijz. Dem. Platfelandex hond 549: Staatk. Geref. Partij 827; B i Staatspartij 45634. Totaal geldig 296 97 Totaal uitgebracht 337.489, waarvan vm zoover thans kan worden nagegaan 4056! van onwaarde zijn. 91 Procent der kiezen heeft gestemd. Rotterdam: Comm. Partij Hollani 2906: Comm. gr. Wijnkoop 9257-, Plattelan dersbond 523: Herv. Ger. Staatspartij 4095;. Rapaille-partij 5417: A.-R. Partij 30181; Chr. Hist. Unie 13457; S. D. A. P 74059; Lijst van Jeveren 561; Dem. Partij 544; Vrijz.-Dem Bond 10647; R.-K. Slaafsnartij 36115; R.-K. Volkspartij 422; Lijst Haak 708; Vrijheidsbond 19179; Staatk. Gerei. Pariii 5828. Totaal geldig 213.899 stemmen/ 's-G ravenhage: Comm. Partij Hol land 0704-. Comm. gr. Wijnkoop 417: Plat telandersbond 655: Hen'. Geref. Slaatsnarlij 9991: Lijst Kettman 498; Anti-Rev. Partij 15778: Chr. Hist. Unie 15009: S. D. A. P 49139; Dem. Partij 1274-: Vriiz.-Dem Rond 5303; R.-K. Staatspartij 36203: R. K. Volks- partij 637: Vrijheidsbond 23346- Staatk. Ger. partij 1717. Totaal geldig 167.171 stemmen, TYPHUS. ROODVONK, DIPHTHERIE. Wanneer in Uw gezin typhus, roodvonk, dan wel diphtherie voor komt, of indien Gij vreest, dat een der Uwen aan besmettingsgevaar door een dezer ziekten is blootgesteld^ vraag dan aan het gemeentebestuur Uwer woonplaats de door het Staats toezicht op de Volksgezondheid kos teloos uitgegeven „Maatregelen" ter bestri|ding dezer ziekten. GEZONDHEIDSRAAD. TOT ZEVEN JAAR VEROORDEELD. De rechtbank te Groningen deed uitspraak in de zaak tegen den 29-jarigen W. Stencker, die in den avond van 10 Decem ber j.l. den afdeelingschef der N.V. J. 0. Wolters, Uitgevers Maatschappij te Gronin gen, J. Schot overviel en met een scheermes een zoodanige snede in den hals toebracht, dat deze kort daarna overleed. Het O. M. had 12 jaar gevangenisstraf geëischt. De recht bank veroordeelde verdachte tot 7 jaar ge vangenisstraf. (Zitting van heden). De behandeling van de Justitiebegrooting wordt voortgezet. Minister DON.VER zegt dat het in zijn be doeling ligt in de bestaande vacatures yan Kantonrechter zooveel mogelijk te voorzien. Den heer Verkouléren merkt de minister op dat de kwestie van de algemeene werksta king voor Engeland actueeier is dan voor 2c

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 2