No. 20572 WOENSDAG 6 APRIL Anno 1927 BERICHT. Provinciale Statenverkiezing* Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIES 80 Cts. per regeL Bi) regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine AdverteDti&n uitsluitend hi] vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij en maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postreebt Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen Bewijsnummer 5 Cis. Bureau Noordelndsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden ƒ2 85 per week Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week Franco per post I 2 35 portokosten. Jioia „0.18. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. Hedenavond zullen wij op de wel bekende borden aan ons bureau de uitslagen dezer verkiezing bekend maken, voor zoover reeds binnenge komen. DE DIRECTIE. VERKIEZING PROVINCIALE STATEN. De Voorzitter van het Hoofdstembureau in Kieskring III (Leiden) maakt bekend, dat op Vrijdag 8 April a.s., des voormiddags te 10 unr, door dat bureau de zitting zal worden gehouden, bedoeld in art 92 der Kieswet, tot vaststelling van den uitslag der op 6 April j.l. gehouden stemming ter verkiezing van de leden van de Provin ciale Staten van Zuid-Holland. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 6 April 1927. 693 HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis dal door hen vergunning is verleend aan: a. J. A. Volkers en D. Veylbrief en rechtverkrijgenden tot het oprichten van een verfwarenfabriek In het perceel Oude-Rijn No. 41. kadastraal bekend gemeente Leiden, Sectie I. No. 102; b. J. Hollebeek en rechtverkrijgenden, tot het oprichten van een koekbakkerij in het perceel Hoefstraat No. 2, kadastraal bekend gemeente Leiden, Sectie E. No. 1619. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden, den 5den April 1927. 694 JAARVERGADERING VAN DE VER. VAN, DEN HANDELDRIJVENDEN EN INDUS- TRIEELEN MIDDENSTAND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. Onder presidium van haar voorzitter, den heer C. Korteweg, hield gisteravond bo/aa- staande vereenigiug in de bovenzaal van café-restaurant „in den vergulden Turk" haar jaarlyksche algemeene vergadering. Do voorzitter opende te ongeveer kwart voor negen de matig bezochte vergadering en heette allen hartelijk welkom. Het jaar 1926 is over het algemeen niet voor den midaenstand geweest, wat er van verwacht en gehoopt werd, eenige branches uitge zonderd. Of de oorzaak schuilt ia de ge ringere koopkracht van het publiek of wel in de boogere eischen, door het publiek aan den middenstand gesteld, wil spr. buiten beschouwing laten. Met blijdschap maakte spr. melding van de verbeterde positie van het middenstands bankwezen als gevolg van de staatsgarantie ten bate van het middenstandscrediet, doch daartegenover staat als een donkere vlek de noodzakelijk geworden liquidatie van het ceDtraa! bureau yan advies voor den mid denstand. De 2de secretaris, de heer J. Geytenbeek, las vervolgens de notulen van de vorige vergadering, welke onder dankzegging aan dezer, functionaris onveranderd werden vast gesteld. Onder de ingekomen stukken bevond zich een motie, luidende als volgt; De Vereeniging van den Handeldryvenden en Industriëelen Middenstand ie Leiden in jaarvergadering bijeen, gezien het groote ongerief van den over weg bij bet station (Rrjnsburgerweg) en het steeds meer en meer toenemende drukke verkeer van en naar de richting Oegstgeest, gelet op de groote uitbreiding van dat stadsdeel, overwegende, dat het groote ongerief van dieu overweg de vestiging in dat stads deel ernstig belemmert, dat de winkelstand nu en in de toekomst ernstige nadeelen zal ondervinden, constateerende, dat een minder vlot ver keer met het centrum van Leiden ook voor hen tot schadelijke toestanden zai leiden, draagt het bestuur op met alle gewenschte en geoorloofde middelen te trachten een afdoende verbetering te krijgen en zicb in verbinding te stellen met die comité's of vereenigingen, welke eveneens bedoelde be lemmering trachten op te lossen, besluit deze motie ter kennis te brengen van het gemeentebestuur van Leiden, de Kamer van Koophandel voor Rijnland en deze te publiceeren in de te Leiden ver schonende bladen, en gaat over tot de orde van den dag. Deze motie werd met applaus begroet; besloten werd te handelen in den geest als in het slot der motie aangegeven. De penningmeester, de heer W. Brouwer, deed daarna rekening en verantwoording van bot finantieel beheer gedurende het af- geiuopen vereenigingsjaar, waaruit bleek, dat do inkomsten hadden bedragen fl389.il en de uitgaven f 1213.13, zoodat de kas met inbegrip van het beginsaldo van f979 85 en f500 van het in 1926 gestichte reservefonds, een overschot van f 1150.57 aanwees. De kascommissie rapporteerde bij monde van den heer A. P. J. Aarse, dat de boeken en bescheiden in orde waren bevonden, doch meende te moeten opmerken, dat het be drag. uitgegeven aan het abonnement de zgn. „Groene" wellicht nuttiger besteed had kunnen worden. Op voorstel van de commissie voornoemd werd den penningmeester onder dankzegging voor het gevoerde beheer ge dechargeerd. Aan het jaarverslag van den secretaris, uitgebracht door den heer P. J. van der Zanden, ontleenen wij het volgende: In de maand Juni van het vorige jaar werd opgericht de contact-commissie met de Ned. Ver. van Huitvrouwen, momenteel bestaande uit 12 leden met als onpartijdig voorzitter de rechtskundig adviseur der Ver eeniging, mr. A. J. Romyn. Een actie reeds in 1925 begonnen, tot het verkrijgen van goedkooper licht voor étalage en reclame, heeft na verschillende conferenties met de directie der Sted. Licht fabrieken tot het resultaat geleid, dat eer lang een voorstel in dien geest zal worden behandeld, zij het dan ook, dat dit voorstel minder verstrekkend zal zyn dan de ver eeniging zou hebben gewenscht Inzake de actie tegen het cadeau-stelsel werd tot dusverre weinig tastbaar resultaat bereikt, doch het bestuur blyft in deze diligent. De vergaderingen in debat-avonden moch ten zich in een drukke belangstelling ver heugen, evenals de excursie naar de prise- d'eau der Leidsche Duinwatermaatschappij. Minder druk bezocht was de cursus in lak- schrift, door den heer Weerlee gegeven, zoo dat besloten werd deze op te heffen. Mede werking werd verleend aan de buurtvereen. het Centrum Belang en de L.a.w.e.t., terwijl de verhouding tot de zustervereenigingen ook dit jaar uitstekend bleef. Het ledental bleef ongeveer gelijk, n.l. 13& Ten slotte gewaagde het verslag met lof van de voortreffelijke leiding van den heer Korteweg, die de vereeniging steeds in do juiste banen wist te leiden. (Applaus). Het jaarverslag werd onveranderd goed gekeurd, waarbjj de heer Korteweg gelegen heid vond den heer Van der Zanden op recht dank te betuigen voor zyn velerlei in het belang der vereeniging zich getrooste bemoeiingen. (Applaus). Blijkens het rapport van den directeur van het informatiebureau, den heer Korte weg werd door 34 leden voor in totaal 148 informaties gebruik gemaakt, waarvoor een bedrag van f 128.30 werd ontvangen. De heer Korteweg beval het bureau bij voortduring bij de leden aan. Mr. A. J. Romyn, het verslag uitbrengend over het incasso-bureau, zeide, dat hem in totaai 149 vorderingen ter behandeling werden gegeven, vertegenwoordigende een nomii.aie waarde van f 25.317.50, waarvan geheel werden betaald 36 stuks tot een bedrag van f7.289.79. Van de resteerende moesten 4 vorderingen tot een waarde van f 7.056.97 worden afgeschreven wegens fail lissement van den debiteur. Voorts werden 30 debiteuren afgevoerd wegens oninbaarheid ter waarde van f 1936.43. Over 5 incassi, over een bedrag van f 1659.93 werd een procedure gevoerd. A3n 3 vorderingen kan geen gevolg worden ge geven wegens onvindbaarheid van den debi teur. Aan het eind van het verslagjaar wa ren nog 47 vorderingen in behandeling ad f6.148.28. Van de incassi over 1925 werd alsnog ontvangen f820.22. Alsnu was de bestuursverkiezing aan do orde. Deze had tot resultaat, dat de aftre dende bestuursleden, de heeren G. Korteweg, J. de la Bije en I. Zandvoon (de heer \V. M. van Appel verklaarde na tweede stem ming, waarbjj de heeren Zandvoort en Van Appel een gelijk aantal stemmen op zich vereenigden, geen benoeming te zullen aan vaarden, wanneer zulks ging ten koste van den heer Zandvoort) werden herkozen. De voorzitter, de heer Korteweg, werd in zijn functie bij acclamatie herbenoemd. De bijdrage voor het huldeblijk aan de bondskas, aan te bieden ter gelegenheid vaD het 25-jarig jubileum van den Neder 1. Middenstandsbond werd vastgesteld op f50. Na ampele bespreking werd de contributie voor 1927 wederom bepaald op f 10 's jaars. Bp de rondvraag bracht de heer Pulle meao namens zijn bestuurderen hulde aau den heer Korteweg voor diens eminente lei- ding in het afgeloopen jaar, daaraan den wensch toevoegende, dat het hem gegeven moge zijn in het nieuwe jaar in dezelfde mate de belangen van den Leidschen mid denstand te kunnen behartigen als tot dus verre het geval is geweest. De heer Loeb vroeg, wat de vereeniging dit jaar dacht te doen voor de propaganda voor den middenstand i het algemeen. De heer Van der Bier, bepleitte de wen- schelijkheid om gedurende het winterseizoen door vooraanstaande schrijvers sociale lezin gen te doen houden, hetgeen, volgens spr., ontwikkelend zal werken. Nadat de verschillende sprekers door den voorzitter waren beantwoord, s'o >t deze te ruim halftwaalf onder dankzegging aan de de aanwezigen voor hun tegenwoordigheid de vergadering. VEREEN. TOT BEVORDERING VAN DE OPLEIDING TOT INSTRUMENTMAKER. Gisteravond hield bovengenoemde veren ging in de werkkamer van prof. Eienllesi, in net Naiuurkundig Laboratorium, naar 26e aigemeene vergadering, onder voorziLer- scnap van proi. dr. W. J. de Haas, die de zeer drux bezoente vergadering opende met een woord van dank aan prol. Ereuuest voor de welwillendheid deze zaai voor de vergadering al te staan, waarna by de aanwezigen hartelijk welkom heette, in het bijzonder prof. Keesom, dr. G. Holst te Eindhoven, en ir. Fours, te 's-Gravenhage, welke laatste twee heereu in het krachtens arL 6 der gewijzigde statuten in het ver sterkt bestuur waren benoemd. De secretaris-penningmeester, dr. C. A. Crommeiin, las daarop de notulen der twee vooralgaande vergaderingen voor, die onder dankzegging onveranderd werden vastgesteld. Daarna bracht hij het 26ste jaarverslag uit, dat de secretaris aanving door op te merken, dat de vereeniging in dit jaar de zwaarste slag getroffen ueeft, die haar tref fen kon: haar stichter en voorzitter, gedu rende bijkans 25 jaren, prof. dr. H. Kaïner- lingh Unnes, ontviel haar den 21sten Febr. door den dood. Den 5den Maart 1926 was het 25 jaar geleden, dat de vereeniging werd opgericht, maar niemand dacht zóo kort na het over lijden van prof. K. O. aan de mogelijkheid van een herdenkingsplechtigheid, veel min der aan een feestviering. Later 11 Dec. 1926 heeft toch een eenvoudige her- denkingssamenkomst plaats gehad in de groote collegekamer van hei Natuurkundig Laboratorium, mede i,; ewoond door den inspecteur-Generaal en den Inspecteur van hei Nijverheidsonderwijs, als ver tegen woor- a-gers der Regeering, vertegenwoordigers van den Senaat der Universiteit en van veie andere corporaties, waarmede de Ver eeniging contact had. Prof. De Haas hield bij deze gelegenheid een herdenkingsrede. Het aantal leden der vereeniging onderging een kleine vermeerdering. Tegen 15 leden, die door overly den of bedanken moesten worden afgeschreven, meldden zich 24 nieuwe leden aan, zoodat op 31 December 1926 het aantal leden 265 bedroeg. De toestand der geldmiddelen werd ge heel beheerseht door een krachtig streven naar versobering en bezuiniging. Alleen die uitgaven, die onvermyde.yk mochten hrtten, konden gedaan worden. Veranderingen in het onderwijzend per soneel kwamen niet voor. Voor de practische opie.ding zorgden de beambten van het Natuurkundig Labora torium, n.l. de heeren G. J. Fiim en H. J. Wismeier voor het instrumentm iken, O. Kesselring voor het glasblazen, L. Uuwer- kerk, A. Ouwerkerk en 11. Th. van der Starre voor bet amanuensisvak en \V. Wal stra voor het smeden en bankwerken en het macbinevak; zij allen genoten een toe lage uit de kas der Vereeniging. Verder waren de' heeren F. J. van der Baan en C. F. L. Kraaneveid als leeraren in het instrumentraaken en de heer A. R. B. Gerritse als leeraar in het glasblazen uit sluitend voor rekening der Vereeniging werkzaam. bet aantal leerlingen bedroeg bij den aaDvang des jaars 42. In den loop van 1926 verlieten ons 12 leerlingen. Drie van hen werden als amanuensis of technicus aan openbare instellingen geplaatst, vier als instrumentmakers bij de particuliere in dustrie, een als leeraar aan een ambachts school, een vertrok naar een instrumenten fabriek in Canada, een om gezondheids redenen, eén tot het vervullen van zijn militairen dienstplicht, en een aangezien hij een anderen werkkring wilde zoeken. In 1926 werden 23 nieuwe leerlingen aangeno men, komende van de ambachtsscholen te Leiden, Haarlem, Schiedam, Rotterdam, Hoogeveen, Heerenveen, Middelburg, Almelo en Deventer. Evenals in de vorige jaren konden ook in 1926 sommige leerlingen ondersteuning ontvangen uit het, door wijlen den heer P W. Janssen gestichte, „Janssenfonds voor Vakopleidingbeurzen". Aan de vacantie-cursussen voor instrument- maken werd door 13, aan dien voor glas blazen door 43 personen deelgenomen. Steeds meer beginnen deze vacantie-cur sussen een internationale beteekenis te krij gen. Er bevonden zich niet minder dan 9 Engelschen onder d^ dtclnemers. Het diploma voor leerling-instrumentmaker werd aan elf deelnemers uitgereikt, bet diploma van gezel-instrumentmaker aan drie. Voor het diploma leerling-glasblazer slaagden drie candidaten, voor dat van meester-glas- blazer één. Het jaarverslag werd goedgekeurd. Nadat de commissie voor het nazien der kas daarover verslag had uitgebracht werd ook de rekening over 1926 goedgekeurd. De ontvangsten hebben in totaal bedragen f20.756.06, waarvan aan subsidies van Ryk en gemeente successievelijk f 12.000 en f 6280. De uitgaven stegen tot f 24.338.18, waarvan f 15.412 aan jaarwedden en salaris sen en f7303.70 aan toelagen aan leerlingen. Den heer Crommeiin werd dank gebracht vcor zyn uitnemend beheer. In de plaats van den heer Roelofsz) die als bestuurslid aftrad en niet weder her kiesbaar was, werd benoemd d© heer G. E. E. Kuyntjes, directeur der Ambachts school, alhier. De voorzitter dankte den heer Roelofsz voor het vele, dat hy in het belang van de vereeniging deed gedurende de ruim tien jaren, dat hy bestuurslid was en riep hem als zoodanig een „tot weerziens" toe. De heer Roelofsz dankte voor deze harte- lijko woorden. By de rondvraag werden verschillende opmerkingen in het belang der vereeniging door de leden gemaakt, waarbij o.a. de wensoheli;ikheid werd uitgesproken deze vergaderingen nog meer dienstbaar te ma ken aan de belangen der vereeniging door het houden van. een korte lezing, het de- monstreeren van preparaten en werktuigen, enz Het bestuur wilde een en ander gaarne overwegen. Hierna werd de vergadering, die een gezellig karakter droeg, door den voorzitter gesloten. VEREENIGING VAN OUD-LEERLINGEN DER TUINBOUWCURSUSSEN. Gisteravond hield de afd. Leiden en Om streken van den Bond van Ver. van Oud- leerlingen der Alg. Tuinbouwcursussen haar vierde jaarvergadering in den Burcht onder voorzitterschap van den heer A. Galjaard, die de vergadering opende met een woord van welkom tot de talrijke aanwezigen en in het bijzonder tot den heer W. v. d. Hoek, beambte aan de Gemeentelijke Kweekerij te Haarlem, die zich bereid verklaard had den avond door een met lichtbeelden toege lichte lezing op te luisteren. Ook hracht spreker dank aan de heeren E. Th. Witte, Jan Kriest Jzn. en J. Mater, die evenals vorige jaren de ingekomen antwoorden on de verschillende prijsvragen hadden te he- oordeelen. Het vierde vereenigingsjaar js kalm voorbijgegaan, doch er is in stilte hard gewerkt voor de ontwikkeling der jeugdige tuinbouwers, als wel voor de alge meene luinhouwbelnngen. aldus besloot de voorzitter deze inleiding. De secretaris, de heer J H. Smit, brengt een keurig jaarverslag uit, waaruit ten vplle bleek, dat het bestuur niet stil zit. Niet niii- der dan een zestal lezingen werd gehou den. aan vijf excursies in Leiden's omge ving werd door talrijke leden deelgenomen; de excursie naar Haarlem was een waar succes geworden, evenals de bondsexcursie naar Apeldoorn. De vereeniging staat steeds op goeden voet met de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde en met de Leid sche Tuiniers- en Bloemisten-vereeniging. Met een opwekking tot de introducé's om als lid of donateur toe te treden, eindigt de secretaris dit zaakrijk verslag, waarvoor de dank van den voorzitter ten volle ver diend was. Na deze verkrijgt de voorzitter van de jury ter beoordeeling van de prijsvragen, de heer E Th. Witte, het woord om met een gloedvolle rede de behaalde prijzen uit te reiken. Het is nu de derde maal, aldus spreker, dat ik met zeer veel genoegen dit belangrijk onderwerp kan behandelen. Het aantal deelnemers was dit jaar niet groot, hetgeen zeer zeker een gevolg is van de dezen winter gegeven cursu9 in Dendrolo gie, doch de antwoorden zijn goed overlegd en aanmerkelijk beter dan voorgaande ja ren. Het doet spreker genoegen te kunnen constateeren dat de leden het tuinbouw- onderwijs hier ter stede respecleeren en volgen, wat weer duidelijk in de antwoor den op den voorgrond treed. In zeer een voudige taal zijn eenige der prijsvragen tot in de uiterste puntjes uitgewerkt, van af het begin tot het einde der cultuur. Nadat spreker gewezen heeft op een op te richten cursus in Tuinteekenen. en de aanwezigen aangespoord hieraan deel te nemen alsmede de vereeniging warm aan bevolen, gaat deze over tot de uitreiking der bekroningen, die geheel uit tuinbouw- litteratuur bestonden. De heeren A. Galjaard en W. Zoetemelk mochten ieder resp. een tweeden en derden prijs behalen voor een antwoord op de snij- bloemenculluur voor den kouden grond. De heer C. van Zijst een eersten prijs voor een prachtontwerp van een bordes voor een jarige nlanten. Voor een ontwerp tuinteeke- ning voor' een arbeiderswoning behaalden de heeren W. Zoetemelk en C. v. Ziist resp. een eersten en derden prijs. Voor de teelt van komkommers onder vips zoowel als builen behaalde de heer T Jongbloed een eersten en de heer J. v. d Berg een tweeden prijs, terwijl de heer J. Jongbloed nog een eersten prijs in ontvangst had te nemen voor de cultuur van aardbeien. Zooals reeds gezegd, voldeed het werk aan de zeer hooge eischen, door de jury gesteld. De prijswinners werden door den voor zitter gelukgewenscht met het behaalde succes. Zij hebben de eer van de vereeni- 5ing hoog we tea te houden. De jury kreeg BINNENLAND. Uitslag dei Prov. Statenverkiezing in Drente en Noord-Brabant (Binnenl. 2e blad). Graaf Apponyi, de Hongaarsche staats man, te Leiden (3de blad). Wethondercrisis in Rotterdam (Binnenl. 2e blad). Ernstig motorongeval bij Orthen in Bra bant. Twee dooden (Gem. 2e blad). BUITENLAND. Do besprekingen ter voorbereidende ont wapeningsconferentie (Buitenl. Ie blad). Een Italiaansch-Hongaarsch verdrag U geteekend (Tel. Ie blad). De Noordelijke Chineezen doen een inval in het sovjet-gezantschap te Peking (Tel. Ie blad). een complimentje voor de wijze waarop zij de ingekomen antwoorden beoordeelde. Na de pauze genoot men lang. bijna te lang van een reeks prachtige lichtbeelden op hel gebied van „Bloemisterij", welke beelden door den heer W. v. d. Hoek op duidelijke, zeer aangename wijze, werden verklaard. Het was bijna middernacht toen de voor zitter een woord van dank aan den geach- ten spreker bracht voor de gezellig, wijze waarop deze na de pauze de vergadering wist te boeien. De vereeniging is thans zijn eerste lustrumjaar ingetreden, een feit. dat naar men hoopt, op de volgende jaarvergadering op waardige wijze zal worden herdacht. NED. REISVEREENIGING, AFD. LEIDEN. Gisteravond werd voor bovengenoemde vereeniging wederom een lezing gehouden in de bovenzalen vari de Harmonie, waarin als spr. optrad de heer J. A Christiaanse/ die zijn onderwerp had getiteld: „Reis indrukken van de Riviera, Chamonix en Zermatt". Te rum halfnegen opende de voorzitter de bijeenkomst met een welkomstwoord let de talrijke aanwezigen, waarna de spr. het woord verkreeg. Alvorens op reis le gaan, wilde spr. even iets zeggen over onze eigen stad. die toch ook zooveel moois bezit, hoewel velen dat dagelijks voorbijgaan, zonder het te zien. Hij liet daarvan een aantal foto's zien, die daarvan een sprekende getuigenis aflegden. Daarna ging spr met zijn gehoor op reis en liet nog verschillende toto'9 zien van het geen op reis door Holland is te zien en waaruit ten sterkste bleek, welk «*en groote liefde spr. ons land toedraagt. Tijdens het oponthoud in Parijs liet spr. ons veel moois zien van die wereldstad, waarna een klein oponlhoud in Marseille nog werd benut, om daar even rond te zien en zoo kwamen wij aan de schoone kust der Middellandsche zee waar lang werd vertoefd en ook een bezoek werd gebracht aan het Casino te Monaco, hetwelk zoo heerlijk schoon is en toch ge tuige is van veel ellende. Vandaar voerde spr. ons naar Chamonix en Zermatt. waar wij prachtige bergtochten maakten en zeer veel schoons te zien kre gen, terwijl allen ten zeerste ontroerd waren door de bijzondere wijze, waarop spr. ons zijne indrukken kenbaar maakte. Een luid en langdurend applaus bewezen, dat allen ten zeerste hadden genoten en het was zeer zeker ieders wensch .die de voorz. na een hartelijk woord van dank uitsprak, dat de he - Christiaanse nog eens weer voor deze afd. zou komen spreken. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd zijn voor het candidaatsexamen wis- en natuurkunde (letter K) de dames W. M. G. Versteeg (Den Haag). G. H M v. Dam (Rijswijk) en C. A Ouweleen (Leiden;* en de heeren H van Dijk (Oegstgeest) (let ter A). M. H. Werlher (Katwijk) (letter E), C J Gorter (Leiden) (letter D) en H. A. Bakker (IJmuiden) (leltpr J). Gisteren slaagden te 's-Gravenhage voor het staatsexamen diploma A. machi nist ter koopvaardij, de heeren H. A. Sah^r en P. v. Zonneveld, beiden leerlingen van den machinistencursus verbonden aan de Ambachtsschool alhier. De hier ter stede tot semi-arts bevor derde heer J. M. Cannoo is bestemd tot reserve-officier van gezondheid bij het leger hier te lande. De promotie van onzen oud-sladge- noot, den heer W. J C. Kooper aan de rijksuniversiteit te Utrecht tot doctor in de wis- en natuurkunde geschiedde cum-laude,

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 1