No. 20567 LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 31 Maart Derde Blad Anno 1927 UIT DE RIJNSTREEK. r UIT DE OMSTREKEN. VISSCHERIJ-BERICHTEN. SPORT. ALPHEN. Zanguitvoering. Hosanna's Kinderkoor gaf gisteravond in het Nutsgebouw alhier haar jaarlijksche uilvoering. Ds. de Bruin opende dezen avond met een toepasselijk woord en ging voor in gebed, waarop gezamenlijk werd gezongen ps. 75 1 en 6. Het programma werd hierop vlot afgewerkt, doch menig stukje moest worden herhaald. De versjes waren ook zoo echt kinderlijk en op zoo'n spontane wijze Jezongen en juist dit onge kunstelde is het waar zulk een bekoring van uit gaat. De heer M. v. d. Hoek Jr. heeft de leiding van dit kinderkoor en 't dient gezegd, hij heeft hart voor dit werk; een dankbaar, maar niettemin geweldig -moei lijk werk. De uitvoering werd dan ook een succes. Over de belangstelling had „Hosanna" niet te klagen, want de zaal was totaal uitver kocht BOSKOOP. De politie heeft proces-verbaal opge maakt tegen een bestuurder van een auto. wegens het innemen van 'een standplaats op den openbaren weg, zonder vergunning van B. en W. Ds. P. de Smid, predikant bij de Chr. Geref. Gem. alhier, is beroepen te Broek v. Aikerwoude. Gistermorgen zijn weer voor het eerst na langen lijd de eerste trekrozen geveild, Koopers waren er nog wel niet veel maar de rrijzen waren goed. (Zie marktberichten). De rozenkassenbouw heeft hier de laatste paar jaren zulke afmetingen aangenomen, dat het in het komende rozenseizoen wel de moeite zal loonen voor de koopers een be zoek aan de Boskoopsche veiling le brengen. De R.-K. Kiesvereeniging alhier stelt candidaat voor den gemeenteraad de hee- ren- 1. A. Brand Pz.; 2. Th. A. Houdijk; 3 H. A. Boekraad, allen aftr., en vervolgens IVo. 4 II. Redegeld; 5. G. Pannebakker; 6. C J. van Vliet; 7. H. Fase; 8. \V. van Lint. LEIDERDORP. Gisteravond gaf de chr. zangvereni ging „Excelsior" directeur de heer Jac. Smit uit Leiden voor de goed bozette Geref. Kerk een uilvoering. Te ongeveer kwart voor acht opende de voorzitter de heer G. Goedhart Hz. deze avond nadat door allen was gezongen Ps. 150 vers 1 en na gebed. Hij richtte zich tot alle aanwezigen en heette hen welkom. In de eerste plaats tot den heer G. v. d. Valk Bouwman, burge meester deze gemeente, wiens tegenwoordig heid zeer op prijs werd gesteld. Hierna werd een aanvang gemaakt met het afwerken van het programma. Van het zangnummer „Jefta" werden en kele nummers door den heer J. Rietveld (ba riton-solo) en (Recitatief) op keurige wijze fen beste gegeven. Ook mej. Keerew^er gaf zoowel alleen als met den heer M. Bosman een nummer op zeer voortreffelijke wijze ten gchoore. Ook do nummers die door het mannen- en vrou wenkoor werden uitgevoerd, muntlen even eens uit door schoonen zuiveren klank. Hierna werd een oogenblik gepauzeerd, waarin de heer H. D. v. Osnabrugge eenigc liederen op het kerkorgel ten besle gaf. Vervolgens werd het verdere gedeelte van het programma afgewerkt waarover een ieder zeer tevreden was. Aan bet einde der uitvoering richtte do voorzitter zich tot den beer Smit en prees iliens ijver en toewijding en overhandigde hem namens de verecniging een kistje siga ren. De 15-jarige Gijsberlha den Braver die op zoo keurige wijze op het orgel begeleidde rn zich vooral met het stuk Jefta zoo kranig beeft gehouden, ontving een muziekboek. Door allen werd tot slot gezongen Ps. 103 vers 1 waarna door den voorzitter deze goed geslaagde avond werd gesloten. WADDINXVEEN. De 7-jarigo IV. v E. had gistermorgen het ongeluk aangeredero to worden door een wielrijder waardoor zij kwam te val len en een wond boven het oog bekwam. Dr; Bruins Slot verleende geneeskundige hulp. ZWAMMERDAM. De Christ. Hist. Kiesvereeniging alhier heeft de volgende candidatenlijst opgemaakt voor de as. Gemeenteraadsverkiezing: no. 1 H. Linschoten (aftr.): 2. J. H. van Dob- hen; 3. D. H. S. de Bruijn; 4. D. Hooger- doorn; 5. K. Koren; 6. C. A. Oppelaar; 7. J. Boeijenga; 8. Z. J. Ninaber van Eijben. DE SPOORWEG 00UDA-B0SK00P- ALPHEN DEN RIJN Voortzetting van den aanleg? In de Memorie van Antwoord op het Voorloopig Verslag der Eerste Kamer betreffende de AVaterstaatsbegrooting ver- k'aart de minister, dat de opvatting dat door den aanleg van den spoorweg Gouda BoskoopAlphen aan den Rijn geen be boette meer zou bestaan, aangezien daarin voldoende zou kunnen worden voorzien door autobussen en vervoer te water niet vast schijnt te staan. Op aandrang van den Minister van Financiën is de voortzetting van den aanleg, waarvoor reeds een bedrag van f 1.500.000 is uitgegeven, door den Mi- dister in nadere overweging genomen, in verband waarmede thans wfcrdt onderzocht 'n hoeverre de voor den spoorweg verwor ven gronden en reeds uitgevoerde kunst werken zouden kunnen worden gebruikt ïoor een ln het wegenplan passenden weg. HAARLEMMERMEER. Ovtrgangi- en eindexamen Landbouw- winterschool. Bij het gehouden overgangs- en eind examen van de Landbouwwinterschool te Hoofddorp werden van do eerste tot de tweede klasse bevorderd de leerlingen: P J. van Andel te Houtrak polder; J. W. Bakker te Voorschoten; A. Biesheuvel te Houtrak- polder; C. J. van der Bijl, te Zonnemaire; A L. Brouwer te Haarlemmermeer; E. Klein le Amsterdam; H. W. Mostert te Haarlem mermeer; H. de Ruijter te Haarlemmer meer; A. van Strien te Anna-Jacobapolder-, L. W. Wattman te Amsterdam; W. de Wilde te Bussum en F. R. Zuidveld te Garrelswetr. Aan de volgende leerlingen van de tweede klasse werd een diploma uitgereikt; F. H. Anslijn te Amsterdam; J. H. Biewenga te Bierum; J. Blom te Haarlemmermeer; Tb. H. Bouman te Uithuizen; H. Bulthuis te Ulrum; J. P. Bus te Haarlemmermeer; P. P. Dijkhuis te Midwolda (G); J. C. Hamster le Nieuwolda; J. C. Gehrels le Haarlem mermeer; R. W. Lammerts te St. Remy les Chevreuse, A. C, van Nieuwenhuijzen en H. C. Petriè te Haarlemmermeer; A. de Rid der te Hotitrakpolder; J. C. Rip Wzn. en M. Verkuijl te Haarlemmermeer; J. T. Wie- renga te Aduard (Den Ham) en J Zuidveld te Garrolsweer, terwijl If. Bieuwinga van 't Zandt geregeld de lessen als toehoorder volgde. KATWIJK-AAN-ZEE. Openbare vergadering S. D. A. P. In de gemeenlezaal hield de afd. van de S. D. A. P. gisteravond een openbare verga dering, waarin als spreker optrad de heer Tjalsma, uit Leiden. De vergadering die door zeer weinig kie zers bezocht was, werd door den voorzitter, don heer A. Verdoes geopend met een harte lijk welkom tot allen, al was de belangstel ling niet groot. De heer Tjalsma ving aan met te wijzen op de ernstige beteekeni9 van de verkiezing van leden voor de Provinciale Staten en dat het, niet opgaat deze verkiezing met een: ,,'t is maar voor de Prov. Slaten" te negee- ren. Spr. zette uileen dat de beleekenis der Prov. Staten verkiezing, even hoog staat als die voor de Tweede Kamer en Gemeente raad. Spr. beantwoordde de vragen: wat zijn Prov. Staten?" en „wat is hun werking?" op zeer duidelijke en eenvoudige wijze, en daar om was het noodig dat zoo veel mogelijk mannen van de S. D. A. P. zilting in dat col lege kregen. Want door de toepassing van ajt. 139 der gemeentewet, hebben Ged. Sla- ten zeer groolen invloed op de gemeente besturen, welk onderwerp spr. in den breede ontwikkelt. In dit verband geeft spr. eerst een histo risch overzicht van de wijze waarop voor een halve eeuw de taak, door deze heeren werd opgevat, hoe dat veranderd is en hoe tegen woordig de invloed van Ged. Staten is op de gemeentebesturen, zoodat men zelfs al spreekt van: „Niet de raad staat aan het hoofd der gemeenle, doch Ged. Staten. Ook behandelt spr. evenals voorbeeld de huidige schoolkwestie le Leiden en vervolgt met te wijzen op den invloed die dit College heeft op het geven van subsidie voor alleriei soorten van onderwijs, voor volksgezond- heidsinrichtingen, T. B. C. verpleging, va- canliekolonies enz. Spr. erkenl dat ook andere dan de man nen der S. D. A. P. daaraan meewerken, doch, volgens spr. zijn het de S. D. A. P.'ers die er den stoot toe geven. Als straks de meerderheid weer recti's wordt zal er van het 7de leerjaar en d» ziektewet weinig terecht komen en zullen overworkvergunningen des te meer worden toegestaan. Wint echter de Democratie dan komt er veel schot in de wetgeving. Ook kwam spr. tot de ontwapening en ook daarvoor was het noodig nu op lijst 8 le stemmen. Aan het slot van zijn beloog kwam spr. lot het principieels verschil tusschen de Burger lijke partijen en de S. D. A. P. Spr. noemde dat verschil „revolutionair' en wilde niet ontkennen, dat vele revoluties steunden op geweld, zoodat het niet te ver wonderen is dat velen een bedlje huiveren als ze het woord revolutie hooren. Doch sprekers partij bedoelt een economische revo lutie waardoor verandering kbmt in de voort brenging. Grond, maehineriën en productiemiddelen moeten eigendom van iedereen worden Thans geldt nog sleeds: hoe maak ik de grootste winst en; elk voor zich en God voor ons allen. Daarvoor in de plaats wil het socialisme in de toekomst geven de socialisatie met als hoogste doelwit: hoe voorzie ik in 'de toe komst het beste in de behoeften van hst menschdom Dan geen werkloosheid meer. Rijkdom zal er wel niet voor allen zijn maar wel een behoorlijk menschelijk bestaan voor ieder. Als we zien wat we reeds bereikten dan hopen wij op een goede toekomst De rede werd met applaus beloond waarna de voorz. gelegenheid gaf tot vragen stellen of lot debatteeren. Daar niemand hiervan gebruik maakte werd de vergadering met een woord van op wekking om op lijst 8 te stemmen door den voorzitter gesloten. Afzetting Duinterreic. Vanwege het ministerie van oorlog zal eerstdaags worden overgegaan tot het af zetten Van het terrein der schietbanen Daar er altijd nog personen gevonden worden, die bij schietoefeningen van de mi litairen het levensgevaarlijke ervan niet in zien, soJ hel terrein woTden afgezet met prikkeldraad in vijfvoud, bevestigd aan bé tonnen palen. Voor hen, die gewoon zijn geregeld in dal Ihans nog vrije duin te vertoeven, worden dit dus leelijke hinder palen, doch de algemeene veiligheid wordt er ten zeerste mede gebaat. KATWIJK AAN DEN RUN. De afdeeling Katwijk a. d. Rijn der Alg. Ver. v. Bloembollencultuur beijverde zich indertijd om ook hier gelegenheid te krijgen zich aan te sluiten aan het net in de bollenstreek. Dit pogen had toen geen voldoende succes. Een der bestuursleden, de heer Braun, spande zich weer in voor deze aangelegenheid, en mocht thans het genoegen hebben hierin te slagen. Vol doende hasdteekeningen zijn er nu om ver zekerd le zijn van slagen. Vermoedelijk zal zulks ongeveer 15 April kunnen ingaan. LISSE. Intrede ds. Van der Molen. Kaar wij vernemen hoopl ds.'S. van der Molen van Zierikzee, beroepen predikant bij de Christ. Geref. Gemeente alhier op Zon dag 8 Mei a.s. zijn intrede le doen. Begrafenis H. de' Graalf. Woensdagmiddag werd alhier aan de schoot der aarde toevertrouwd het stoffelijk overschot van wijlen den lieer H. de Graaft. De overledene nam in het bloemboltenvak een vrij belangrijke plaats in. Allereerst was hij lid van hel scheidsgerecht en van de commissie voor de nomenculluur der Al gemeene Vereeniging voor Bloembollencul tuur. en was sedert eenigc jaren de vol ijverige secretaris va'n de aid. Lisse. De baar was door' vele bloemstukken gedekt. Aan de groeve werd het woord gevoerd door mr. Mereps, plaatsvervangend voor zitter van het scheidsgerecht. In treffende bewoordingen schilderde spr. den overle dene. wat deze was geweest als sdheids- rechter en welke groote waarde er gehecht werd aan zijn adviezen. De jongste zoon dankte de belangstellen den voor de laatste eer zijn onvergetelijken vader bewezen. Verschillende deputaties uit de vereeni- gingen waren getuigen aan de groeve; we merkten o m. op den heer Voors, secr.-penn. der Alg. Vereen., prof. van Slogtcren, en den oud-minister van Koloniën, broeder van den overledene. Dinsdagavond werden alhier twee per sonen uit Sassenheim, door een auto, ko mende van Amsterdam, aangereden. De een werd niet ernstig gewond, den ander daarentegen werd een been stuk gereden. Dr. Haase legde het eerste verband, waarna het tweetal per ziekenauto naar Sassen heim werd vervoerd. De verblindende lichten zijn hier ook weer oorzaak van het ongeval. De auto bestuurder was zeer ontdaan en stelde zich direct aansprakelijk voor alle geldelijke ge volgen. NOORD WIJK. Onze tulpen in Amerika. Op de voorjaars-tenloonstelline te New- York verleden week gehouden, was door den president der Ver. Staten een gouden medaille beschikbaar gesteld voor de mooi- slebloem die op de tentoonstelling aanwe zig was. Deze medaille werd toegekend aan Darwintulp White Perfection, in concur rentie mei rozen, anjers, orchideeën, enz. De nog zeer nieuwe Darwintulp is een zaai ling van de N.V. Verecnigde Bloembollen culturen te N'oordwijk en werd op de Now- Yorksche Show ingezonden door den lieer John Scheepers, New-Vork. Deze sprekende onderscheiding is, aldus het Weekbl voor Bloembollencultuur, een gelukwensch voor de winners van White Perfection en een hulde voor onze tulpen in het algemeen waard. NOORDWUK AAN ZEE. Na in den namiddag twee kindervoor stellingen te hebben gehouden, had gister avond een z.g.n. lichtfeest plaats in hel vereenigingsgebouw aan de Hoofdstraat al hier. De zaal was geheel gevuld met be langstellenden. De aanwezigen hebben ge noten van hetgeen als levende beelden op hel doek werd gebracht Het was dan ook een mooie film „De onderdrukking en ver volging der Israëlieten door de Egypten.a- ren". We kregen te zien het heir van Israel door de Roode Zee met verschillende platen ook Israel in de woestijn bij den Sinai. Er mag verondersteld worden, dat er ze ker een flink bedrag als batig saldo voor het Tehuis voor verzwakte Nederlandsche kinderen zal zijn gewdest. De bijeenkom sten werden op de gebruikelijke wijze geopend en gesloten. NOORDWIJKERHOUT. De schilder L. werd aangereden door een vrachtauto. Zijn rijwiel was totaal ver brijzeld fen hij bekwam een diepe knie- wond, die door dr. Folmer gehecht werd. OEGSTGEEST. Burgerlijke Stand. Geboren Antonius Arnoldus Josephus, D. van J. F. A. Schenk en C. C. M. Deutekom Hendrik, Z. van J. Lutlje en II. A. M. Ilijna. Ondertrouwd: L. Zwaan te Oegstgeest en J. A. Lowijs te Leiden. In de opgave van de candidatenlijst van de vereeniging „Gemeentebelang" is een storende fout geslopen. Er slaat ver meld: 2. dr. K. Simon Thomas en 3 dr. H. Varekamp; dit moet zijn: 2. dr. H. Vare kamp en 3. dr. K. Simon Thomas. In „Irene" hield de Cbr. Joncelings- vereeniging „Paulus" een eerste openbare samenkomst Deze eerste samenkomst, waarvoor een matige belangstelling is ge loond is voor de opgekomenen een zeer belangrijke geweest Voor den aanvang en in de pauze werden eenige muzieknummertjes ten beste gegeven Na de opening door den voorzitter werd het woord gegeven aan den heer E. Jansen Schoonhoven, theol. cand., die sprak over de wereldconferentie voor jeugdwerk le Hel- singfors. Dezg mei aandacht gevolgde rede gaf een duidelijk beeld van het nul en de organisatie van deze. door 1560 stemge rechtigde deelnemers uit alle deelon van de wereld bezochte conferentie. Besproken werden o.m. de uitwendige organisatie, de conferentie, de inwendige organisalie en de daaruit voorlvlooiendc resullalen. Aan hel einde van deze rede werd een duidelijke voorstelling van dez»1 conferentie gegeven met een serie lichtbeelden. Bij den uitgang werd een collecte gehou den voor dezen internationalen bond. SASSENHEIM. „Looft den Heer". De christelijke zangveregniging „Looftden Heer" heeft in de Gereformeerde Kerk een uitvoering gegeven, onder leiding van haar directeur den heer H. M Keuning. Mede werking werd verleend door mevr Bertha JonckersTiggers, Amsterdam, sopraan, de heer Cor Henken, Amsterdam, tenor en de heer Jac. Ph. Caro. Utrecht, bas, terwijl dfe pianobegeleiding in handen was van den heer H J. Hermans. Leiden. De hoofdschotel voor dezen arond was „Das Lied von der Glocke" van F. von Schiller, muziek van A. Romberg. IVe kwamen terstond onder bekoring van het prestige basgeluid van den heer Caro, waar deze zanger begint met; Eest gemauert in der Erden steht die Farm, aus Lehm gobrannt. En die bekoring blijll het ge- hecle stuk. Niet minder aandacht vroeg mevrouw JonckersFiggers voor haar kristalhelder geioid, waarmee ze het ruim kerkgebouw gemakkelijk vult. Ook de "tenorpartij werd uitstekend ver vuld. En eindelijk het koor. Dit heelt, dank zij do uitstekende leiding van den bekwamen directeur, zeer goed wérk geleverd. Voor een eenvoudig dorpskoor is „Het lied van de klok" heuseh geen kinderwerk. Ilct andere nummer Mirjam's Siegessang van Franz Grillparzer, getoondicht door Franz Schubert, vorderde ook heel wat van hel koor. Toch werd ook dit zeer goed ten gehoore gebracht. Summa summarum, het is een genot volle avond geweest voor liefhebbers van goeden zang. De opkomst was uitstekend. VALKENBURG. Jaarleest Chr. Knapenver. „Immanuel". De voorzitter, de heer De Rooi, verzoekt de aanwezigen te zingen Psalm 103 vs. 1, waarna hij voorgaat in gebed. Hij heet allen hartelijk welkom en verheugt zich, dat de zaal zoo goed bezet is. Met groote blijdschap kan hjj mededeelen, dat de jonge vereeniging, die een jaar geleden met 13 leden opge richt werd, nu 21 leden telt. Hij hoopt van harte, dat ieder een genoeglijken avond moge hebben en verklaart den feestavond voor geopend. De eere-voorzitter, ds. Hermanides, ver krijgt nu het woord en leest eerst voor 2 Kon. 2 vs. 2:)—25. Naar aanleiding vaa dit bekende bijbelwoord schetste hij ae be- teekenis van spotten. Zeer duidelijk, maar vooral nadrukkelijk bond hfi de beteekenis van dit woord den knapen op het hart en wees hun op het devies van hun vereeni ging „Immanuel", God met ons. En waar er een spotten met menschen is, maar tegenwoordig ook zoo vaak een spotten met God, waarschuwde hij zeer ernstig voor dit euvel, waar in het aangehaalde Bijbelwoord, straf op de daad volgde. Het is werkelijk een genoeglijken avond geworden. De leden hebben zich duchtig geweerd en met allen lof. Vooral het stille spel van Koos in de voordracht „In do Rechtzaal" verwierf aller goedkeuring. Voor afwisseling kregen we een paar maal muziek op riool en orgel van de heeren Van Vessem en Oostorbaan. leerling-zende lingen van Oegstgeest, ovenals de leider, de heer De Rooi, die er een paar maal bij zong. De leiders hebben eer van hun werk. De rollen zaten er goed in en met flinke vriimoedigheid traden de leden op. Tot slot kregen we „Kampvuur met zang". Do leider vertelde en hij vertelde goed. Weldra luisterde alies onder ademlooze stilte. Tot slot verzocht lijj te zingen Gez. 180:1. Ds. Hermanides sprak nog een slotwoord. Hp bedankte allen voor hun tegenwoordig heid, maar bracht in de allereerste plaats dank aan God voor al het genotene. Hr, greep de gelegenheid aan. nu men Zich heeft kunnen overtuigen, om ook de vereeniging te steunen, want hoorden we uit het verslag van den penningmeester, dat de vereeniging nog een batig saldo had, eenige versterking van de geldmiddelen was wel gewenscht. Hij wekte daarom op om be gunstiger te worden. Hierna sloot hij de feestelijke bijeenkomst met dankgebed. ZOETERWOUDE. Door het Kerkbestuur der R.-K. Kerk in de Zuidbuurt zijn publiek verkocht: 79 schapen voor den prijs van f 3582 dat is ongeveer f 45 per stuk, 50 K G. f31—23; 63 Kleine Schelv. p kist van 50 K G. (29—9.50; 14 Kabeljauw prr kist van 125 KG. (58—22: 154 Gullen per kist van 50 K G f 17 507; 133 Wijting per kist van 50 K.G. 16.501 60; ISO Kool- visch per stuk f0.650.38 5 Makreel per kist van 50 K G.-11817. Er zijn 14 sloomtreilers en I stdombcuger binnengekomen. Van de loggers kwamen binnen; KW 63 met f63; KW. 15 met f353; KW. 16 met 1*316: KW. 105 met f395; KW. 67 met 1321 besomming. UMUIDEN, 31 Maart. VISCHPRUZEN. 27 Tarbot per K.G. f 1.90—1.60; 7 Griet per kist van 50 K.G. f50—27; 3586 Tongen per K.G. f2.601 65; 2 Groote Schol per kist van 50 K.G f 20; 2 Middelschol per kist van 50 K.G. f21; 14 Zelschol per kist van 50 K.G. f28—23; 764 Kleine Schol per kist van 60 K.G. f 19—2.90: 22 Bot per kist van 50 K.G. 131; 87 Schar per kist ran 50 K.G. f 133.50; 6 Roggen per 20 sluks f3417; 6 Vleeten per stuk f3, 7 Pieter man en Poontjes per kist van 60 KG fit: 2 Middel Schelv. per kist van 50 K.G. f 37 31; 9 Kleinmiddel Schelv. per kist van VOETBAL. LEIDSCHE BOND VOOR ZATERDAG MIDDAG-COMPETITIE. Het programma voor Zaterdag 2 April luidt: lste klas; 16 uur: A RC. ID.V.V. 1. De wedstrijden A D O. 1. Zeeboys en Fides Pacta 1M S G. zijn afgelast. KORFBAL. SERIEWEDSTRUDEN „FLUKS". Nu Leene het korlbalveld weer voor de wielerbaan heeft verwisseld, en bovendien een viertal spelers op 3 April hel Haagsehe Xll-tal moeien assisteeren, heeft II K V. bedankt als deelneemster aan de wedstrijden van Fluks. In de plaats van H K V. is thans D.T. V. utgenoodigd, dat vermoedelijk met een com- binatie zal verschijnen. SCHAKEN. DE COMPETITIE. Behalve de gisteren reeds door ons ver melde uitslagen van competitie-wedstrijden is in de 3e klasse groep A (Leiden en omge ving) nog gespeeld de overblijvende partij van den wedstrijd LeiderdorpVoorschoten. Deze partij ging voor Leiderdorp verloren. Do eind-uitslag wordt nu een gelijk spel (n5). De 2 partijen van den wedstrijd Phi- lidorVoorschoten gaven tot uitslag 1 ge wonnen voor Voorschoten en 1 partij te be slissen. Stand: 4x5x in het voordeel van Voorschoten. De Blanden in de drie groepen luiden thans als volgt: 2e klasse, groep A aaotol punten tot. gsp. gw. gl. vorl. voor—tegen pni. Disc. Disc. II 4 3 1 25—15 7 L. S. G. I 5 3 1 1 28'/.—21'/, 7 Schev. Sch s. 13 2 1 1515 4 Res. Sch.cl. 13 1—2 13—17 2 N. Rolt. Sch. 113 1 2 ll'/r—18'/z 2 Rot. Arb. Sch. 144 17—23 0 3e klasse, groep A Leiderdorp 3 2 1 2010 5 Voorschoten 3 2 1 1812 6 L. S. G. II 3 2—1 13'/,16'/* 4 Wassenaar 4 1 1 2 20Va19'/» S „rhilidor" 4 112 18'/,—21'/» 3 „Steinitz" 33 9'/»—20'/, 0 3e kiaese, groep D Ros. Sch ei. IV 3 3 20'/,—9'/« 6 L S. G. III 3 2—1 17—13 4 Dis. Disc. V 3 2—1 16'/,13'/» 4 II. Arb. Sch. III 55 16—34 0 DAMMEN. HET KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN. Hoe de stand thans is. De 4e ronde onderscheidde zich wederom door verrassingen. In de lste klasse speelde I. Teleng mei O. G. v. Veen een Holland- sche partij, door den laatste onregelmatig voorlgezet, hetwelk had kunnen leiden tot moeilijk spel indien den witspeler niet op eenvoudige wijze een schijf verloor en e\v kele zeiten later bovendien nog blundeivA en opgaf. Ook de partij M. SwerisJ. Bern- sen werd Hollandsch geopend. Eerstge noemde liep echter in een typeslag, wat hem 2 schijven en daarmee do partij koslte. De partij J. Kleer1'. v. d. Stel was klas siek. Door een combinatie ging een stuk van zw^rt verloren, wat hem in het eind spel deed verliezen. De partijen tn de 2de klasse waren J. ScheenG. Brugman een lastige opsluitingspartij, waaruit laatstge noemde heel gauw een gewonnen positie tooverde ten koste van eenige schijven winst, gevolgd door een damzet. Ook de partij P. MarckD. Eppenga was Hol- landsch. Beiden kwamen vroegtijdig op dam, wit raakte zijn dam ten koste van 3 stukken kwijt. Het afspel werd door wit echter keu rig gespeeld en na een zeer lang eindspel remise gemaakt. A. v. As opende met P v. Lie Fransch, doch leidde na 1823 van zwart in flankspel. wit won door een type zet 2 schijven en won door een combinatie dc partij, na reeds vele malen zwakke val strikken gepareerd (e hebben. Dc uilslagen zijn: lste klasse: O. G. v. Veen wint van I. Teleng. J. Kleer wint van P. v. d. Stel, J. Berrsen wint van M. Sweris 2de klasse; A. v. As wint van P. v. Lie, G. Brugman wint van J. Scheen, P. Marck remise met D. A. Eppenga. De sland luidt thans: lste klasse: gesp. gew. rem. verl. pnL J. Bernsen 4 3 .0 1 6 0. G. v. Veen ..3 2 1 0 5 J. Vermeulen 2 2 0 0 4 B Slegtenhorst 3 2 0 1 4 H. de Water ..3 1 1' 1 3 P v. d. Stel ..4 0 3 'I 3 M. Sweris 3 1 0 2 2 J. Kleer 4 1 0 3 2 1. Teleng 4 0 1 3 1 2s!e klasse: gesp. gew. rem verl. pnL A v. As4 4 0 0 8 G Brugman 4 2 1 l 5 D A. Eppenga .41214 P Marck 3 1113 J Scheen 2 .1 0 1 2 P. v. Lie 3 0 2. 1 2 W Klein 3 1 0 2 2 C. Klinkenberg 3 0 0 3 0 4 April voortzetting met de uitgestelde partijen uit de 3de en 4de ronde.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 9