reclame. Algemeene Vergadering voor Bloembollencultuur KERK- EN SCHOOLNIEUWS. RADIO-PROGRAMMA. SCHEEPSTIJDINGEN. CORRESPONDENTIE. Het Voorjaar is de Lijd KUNST EN LETTEREN. BRANDEN. Zondag in den voormiddag brandde naar hel D. v. N. B. meldt, te Ooslelbeers c a. de kapitale boerderij af genaamd de Baaster- hoeve, bewoond door den heer M. v, d. Worp pn eigendom van jhr. de la Coul're. De beor- derij ia gelegen onmiddellijk bij het kas teel .binnen de grachten. Door de gunstige windrichting bleef hel kasteel gespaard. Veertien sluke hoornvee en Iwee paarden kwamen in de vlammen om. De mannelijke bewoners waren ter kerke, de vrouw kon met haar vier kinderen, waaronder hel jongste van zes dagen, met moeite door de buren gered worden. Ver zekering dekt de schade. De oorzaak is tot nu toe onbekend. Te Bergeijk is de boerderij van den land bouwer V. een prooi der vlammen geworden. Verzekering dekt de schade. AARDVERSCHUIVING IN LIMBURG. Zondagnacht is nabij Slsloo (Limb.) een grool sluk grond afgeschoven in de richting van de Maas Het afgeschoven stuk is ongeveer 85 M. lang. 12 k 16 M. diep en is met al wat er op stond, een 2ó-ta! boomcn inbegrepen, naar de rivier toegeschoven. Het geval is, naar de Limb. Koerier op merkt, van waarschuwende heteekenis voor den aanleg van 't lulianakanaal, dat daar tor plaatse langs den bergrand geprojecteerd is. De blijkbare onveiligheid van den grond zal ongetwijfeld de noodzakelijkheid mee brengen. het tracé daar ter plaatse te ver anderen. BOSCHBRAND. Toen men Vrijdagnamiddag in de buurt schap Giethmen. gemeente Ommen, bezig was met het afbranden van een heideveld, geraakte hel aanbelendende dennenbosch, eigendom van dr. Van der Veen te Tubber- gen, in brand. Eerst nadat ongeveer 1 1/2 hectare 15-jarige dennen in de asch waren gelegd, mocht het gelukken, de vlammen te stuiten. Hel was tegen brandschade verze- keid. Daar geen vergunning tot heidebranden was verleend, is proces-verbaal opgemaakt. OVERREDEN EN GEDOOD Het 3-jarig zoontje van den landbouwer O. Slotman te Ommen is Zaterdagnamiddag van een mestwagen gevallen en onder de wielen terecht gekomen. Het kind is eenige "ogenblikken daarna aan de gevolgen over leden. VERDRONKEN. De gehuwde J. Rensema, onder Uithuizer- meeden is in een sloot verdronken. Zondagmorgen werd to Kampen in den JJssel drijvende gevonden het lijk van den 20-jarige F,, wonende, aldaar. Men vermoedt dat F. die aan toevallen leed, een ongeluk is overkomen. MOTORONGEVAL. Te Buitenpost is de marechaussee A. Smit uit Leeuwarden, bij hel uitwijken voor een hond met zijn motor over den kop geslagen. Ernstig gewond werd hij bewusteloos ge vonden. Zij ging met hem het museum door en voor het schilderij van Pieneman, dat „De slag bij Waterloo voorstelt, bleef ze staan. „Zie je daar dien generaal op z'n paard? Links. Dat is een van mijn voor? vaders. Hg sneuvelde in den slag bij Wa terion!Heb jij ook voorvaders?" De jonkman dacht even na. Toen zeide hfl: „Ik herinner me er één. 'n Prachtig uniform had-ie aan, en hoewel hij onge wapend was, heeft hij een heele massa mannen en vrouwen in bedwang gehouden!" „Prachtig 1" zeide zij en ze drukte z'n arm. „Wat wa3 hij?" „Portier van een bioscoop!" Staat alles U tegen? Gebrek a^n eetlust •- Verstopping Slechte spijsvertering en alle voedingsstoornissen moeten spoedig zwichten voor Foster's Maagpil- len, die uw geheele or ganisme verkwikken. Foster's Maagplllen Alom verkrtlgbaar a f 0.65 ptr flacon. 159 Openingsrede van den heer Krelage De jaarverslagen Benisbetaling voor ver- i betering van het eigen I gebouw Gisteren is de 156ste algemeene vergade ring van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur te Haarlem gehouden. De voorzitter, de heer E. K. Krelage, zeide in zijn openingsrede: De rekening over het afgeloopen vereeni- gingsja&r geefl een beeld van kracht en ge zonden groeizij is inderdaad een juiste af spiegeling van den wclvarenden toeslaod, waarin de vereeniging verkeert. Het ledental steeg belangrijk. Rauwelijks is de jongste al- deeling te Groolebroek opgericht, of zij moet haar plaat» als Benjamin reed» weer al9laan aan Wervershoof. waar eveneens de vakge-, nooten zich tot een afdeeling vereenigd heb ben. Onze wakkere afdeelingen Sassenlieim en Oegstgeest hielden welgeslaagde tentoon stellingen van vervroegde bolgewassenen, en Alkmaar deinsde niet lerug voor het orga- niseeren van een vollegrondstenloonslelliiig. die gedurende fwee maanden de groote aan-, trekkelijkheid zal vormen voor de bezoekers ïan de bollenstreek, Alom dus ontplooiing van activiteit en energie: de vereeniging, in hare afdeelingen, toont zich hier op haar bestl Die energie is oen gelukkig verschijnsel, vooral in dezen tijd, nu het bloembollenbe- drijt aan verschillende moeilijkheden het hoofd bieden moet. Ondanks de tallooze, zeer uitloopende pogingen om een invoerver bod van Narcissen in Amerika ie voorkomen, heelt de regeering der Vexeenigde Staten hel drie jaar geleden door haar aangekondigde invoerverbod op den vastgeslelden datum in werking doen treden. Merkwaardigerwijze wordt in de toelichting tot dit besluit offi cieel verkondigd, dat, wegens den invoer ;n 1926 van -!2 millioen Narcisbollen voor den opplant, Amerika thans genoeg voorraad heeft om zich van verderen invoer met uit zondering van nieuwigheden, te kunnen ont houden. Derhalve geen motieven meer ont leend aan vrees voor plantenziekten, maar uitsluitend de leus: bevordering van de eigen cultuur, Amerika voor de Amerikanen 1 Hel is voor ieder vakman hoogst twijfel achtig, of de verwachlingen der Amerikaan- sche regeering vervuld zullen worden. Wie kan zeggen, hoeveel of hoe weinig van die 42 millioen bollen inderdaad zijn opgeplant, en indien dit het geval is, wat er dit jaar nog van over zal zijn? De kans blijft dus nog al tijd beslaan, dal de behoefte aan invoer van Narcissen zich bij de belanghebbenden in Amerika zoo sterk zal doen gevoelen, dat van hen een krachtige aandrang zal uitgaan om door middel van „special permits" de ge slonken voorraden aan Ie vullen. Afgezien van die kans, of misschien juist wegens die kans is er ook nog een mogelijkheid, dat de Amerikaansche regee ring hel door bemiddeling van de Nederland- sche regeering gedane aanbod aanvaardt, om alie voor uitvoer naar Amerika bestemde Narcisbollen vóór de afzending onder streng onpartijdig toezicht aan een warmwater behandeling te onderwerpen, op dezelfde wijze als dit bij het verkeer lusschen de Amerikaansche Stalen onderling is voorge schreven. Frankrijk bereidt ons moeilijkheden van anderen aard, door een verhooging voor le stellen van het invoerrecht op bloembollen. Juist omdat Frankrijk in vergelijking met andere landen geen klant van bijzonder groole beleekenis voor on9 artikel is, zou het zeer te bejammeren zijn, indien door deze verhooging de afzet naar Frankrijk nog ver der terugliep. In hooge male onbillijk zou dit invoerrecht zijn voor de Nederlandsche kui turen in het Zuiden van Frankrijk, waarheen de op te planten voorraden niet zonder het verhoogde invoerrecht van hier zouden wor den verzonden, lerwijl ze niet bestemd zijn, rechtstreeks in Frankrijk te worden ver kocht. Men zou zich mogen afvragen, of eigenlijk droge bloembollen wel ooit voor invoerrecht in aanmerking mogen komen, uitgaande van het in dit ontwerp gehuldigde beginsel, dat grondstoffen van alle rechten vrijgesteld moeten worden. En zijn feitelijk droge bloembollen iets anders dan grondstoffen, ook al beperkt het spraakgebruik deze bena ming tol andere waren? Een droge bloembol is zonder verdere bewerking, hetzij door planting in den grond, hetzij door forceeren of andere kuituurmethode, volkomen nutte loos en onbruikbaar; een aardappel is zelfs terstond voor gebruik gereed, een droge bloombol niet; de bloeiende bloembol, de af gesneden bloem daarentegen is te beschou wen als hel uit de grondstof verkregen afge werkte prod. ct. Terwijl het hoofdbestuur paraat geweest is en nog is, om o.a. in overleg mei de regee ring te trachten ai deze moeilijkheden zoo veel mogelijk af te weren, is het geluk kig-steeds waakzaam en bedacht op het vin den van nieuwe afzetgebieden en op V3r- meerdering van export, ter vervanging van evenlueelen achteruitgang elders. Reeds in de December-vergadering noemde ik de be plantingen in het buitenland, die dit jaar door de goede zorgen van de commissie voor de onpersoonlijke reclame van het Centraal Bloembollen-comité zijn voorbereid. Op een dier demonstraties is reeds in hooge mate de aandacht gevesiigd in het land. waar ze al worden gehouden. Zooals u bekend zal zijn, heefl de Britsche regeering onlangs in het parlemen! met enkele hoffelijke woorden aan het adres der Nederlandsche bloembol lenkweekers melding gemaakt van het aan geboden geschenk van 55,000 tulpenbollen voor de Londensche parken. De kritiek, waartoe deze mededeeling in sommige Engelsche dagbladen aanleiding heeft gege ven. is niel meer dan een stormpje in een glas waler geweest. De Engelsche tuinbouwhandelsorgantsatie heeft zich niet met de zaak bemoeid en in de Engelsche vakpers wordt, voor zoover ze zich er over uitlaat, een loopje genomen met de kritiek. En wanneer van werkelijk" be voegde zijde aanmerkingen op deze daad on zerzijds zou worden gemaakt dan zal zeer gemakkelijk zijn aan (e loonen, dat zulk een aanmerking eiken (rond mist. Immers de op zet was, de verkoop van late tulpen in het algemeen te bevorderen, onverschillig of ze in Nederland of in Engeland zouden zijn ge kweekt of gekocht. De afspraak was dan ook, dat de afkomst der aan de Britsche reege- ring geschonken tulpen niet op de borden in de parken zou worden vermeld, zoodat, als niet een minister in het Parlement er over gesproken had, geen Engelsche haan naar. deze Hollandsche tulpen zou hebben ge kraaid. De tulpenkweekers van Lincoln shire kunnen dus gerust zijn; zij zullen van onze reclame als hun voorraad daarloe voldoende isevenzeer profijt trekken ais wij het hopen te doen. Naast de onpersoonlijke reclame eischt het wetenschappelijk onderzoek steeds groo- ter offers. Het is ter besiudeering van de levensvragen op het gebied der ziektebe strijding bij onze gewassen noodzakelijk, dat de nog onvoltooide installatie van het laboralorium te Lisse nog dit voorjaar wordt afgemaakt, om dezen zomer in ge bruik genomen te kunnen worden. Door samenwerking van het rijk met onze orga nisaties zal, naar wij mogen verwachten, een vorm gevonden kunnen worden, om de voltooiing van tiet laboratorium binnen den korist mogelijken tijd le waarborgen. Al dergelijke maatregelen zouden, tot on berekenbare schade van het geheele vak achterwege moeten blijven, indien niet hét twee cent-per-roe-fonds haar uitvoering mogelijk maakte. De overtuiging, dat dit fonds inderdaad hoogst nuttig effect heeft, is dan ook langzamerhand wel algemeen doorgedrongen. De maatregelen, die thans tegen hen genomen worden, die in gebreke zijn gebleven aan hun verplichtingen ten aanzien van het fonds te voldoen, hebben een gunstige uitwerking. Het aantal derge nen, die buiten het tonds trachten te blij ven, is van zeer geringe beteekenis en neemt geregeld af. Men is nu allengs op het punt aangekomen, waar men over-een stren ger doorgevoerde centralisatie zal kunnen gaan denken, het beginsel zal moeten zijn: allen verplicht lid van de centrale veree niging, daarnaast van de speciale organi saties in verband met teders cultuur of handel. Het uitwerken van dit denkbeeld moge tot een volgende maal worden ver schoven. Heel tang zal dat echter niet op zich mogen laten wachten. Een der gevol gen van concentratie zal zijn, dat men hen, die op ernstige wijze het geheele vak be- nadeelen, door bijvoorbeeld zieke bollen naar het buitenland te zenden, over de ge heele linie kan boycollen, niet in schijn, maar in der daad, zoodat zij met niemand, die bij de centrale vereeniging is aange sloten, zakon zullen kunnen dogn. Hoe noodzakelijk een dergelijke maatregel is, die men ook thans trouwens reeds Mracht toe te passen, maar die zonder verderep uit bouw van de organisatie niet stelselmatig kan worden doorgezet bewijzeVi de reeds aangekondigde en nog te verwachten strenge bepalingen, verplichte certificaten, enz., bij invoer in landen, die tot dusver dergelijke eischen niet hadden gesteld. Wil men aan den last van dergelijke bepalingen, die steeds schijnen toe te nemen, het hoofd bieden, dan bestaat daartoe slechts één middel: alles in het werk stellen, dat niet alleen gijzelf. maar ook uw buurman uitr sluilend gezonde bollen verzendt. Het is dus aller belang er voor te waken, dat niet alleen de bollen, die door certificaat zijn gedekt, maar ook de bollen, die verzonden worden naar landen, welke geen certifi caten voorschrijven, volkomen gezond zijn. Dit is het eenige middel om het afzetgebied te behouden, dal door de zorgeloosheid en onverantwoordelijke daden van enkelen in gevaar dreigt te worden gebracht. Het geld voor het wetenschappelijk onderzoek zou grootendeels nutteloos zijn verspild, ais dit gevaar niet zou kunnen worden bedwongen. En dit kan, want het moet Wanneer allé goedgezinden in het vak eendrachlig en te goeder trouw samenwerken, kan de uitslag van die samenwerking niet twijfelachtig zijn Na zijn openingsrede te hebben uitge sproken, deelde de voorzitter mede, dat Za terdag plotseling is Overleden de heer H. de Graaff, een algemeen vakman, die verschei den jaren lid van Het scheidsgerecht i9 ge weest, deelnam aan de bloernboilenkeurin- gen en secretaris van de afdeeling Lisse van de vereeniging was. Spr. zeide, dat zijn na gedachtenis In hooge eere zal worden ge houden. Het verdrag van den algemeenen secre taris-penningmeester over 1926 en het fi- nancieele verslag werden goedgekeurd. Behandeld werd een voorstel van het hoofdbestuur, art. 51 van het huishoudelijk reglement aan tè vullen met de» bepaiiug, dat den leden toegang tot de beurs der ver eeniging wordt verleend tegen betaling van 25 cent per persoon voor eiken beursdag. De bedoeling was, aan gelden te komen tot verbetering en verfraaiing van do bouw plannen voor de panden van de N.V. Haar- lemsche Machinefabriek, die de vereeni ging heeft besloten aan te koopen. De afdeeling Voorhout opperde eenige be zwaren. De afdeeling Overveen-Bfoemen- daal zeide, dat haar idee feitelijk anders svas dan bet is uitgewerkt. De heer Grulle- mans van Lisse bad het beter gevonden, indien het hoofdbestuur uitgewerkte plan nen aan de afdeelingen had gezonden. Te vreezeri was nu, dat vele afdeelingen zou den tegenstemmen, omdat zij de plannen niet gezien hebben. De voorzitter anlwooTdde, dat plannen voor nieuwen bouw vaarwel zouden moe ten worden gezegd. De zaak zal zich moe ten bepalen tot verbetering van de be slaande bouwplannen, b.v. om te komen tol een monumentalen voorgevel. Het hoofdbestuur heeft eenige architecten uit- genoodigd, vöór 31 Maart plannen in te dienen, en stelde naar aanleiding daarvan voor, thans de besprekingen over dit voor stel aan te houden. Daartoe werd besloten, waarna de vergadering werd gesloten. PREDIKBEURT. LISSE. Ned. Prot. Bond: Donderdagnam. 8 uur, ds P. D. Tjalsma, uit Gouda. NED. HERV. KERK. Beroepen; Te Mijdrecht: M. B. Verkerk, te Puttershoek; te Eelde (Dr.): K. Sonies, te Stadskanaal; te Huisduin; S. A. Damsté, cand. te Zwolle. Bedankt: Voor Wildervank: E. van Ruytenberg, te Oostburg; voor Huizeu: W. J. van Lokhorst, te Delfshavenvoor Dedemsvaart: D. Kuilman, te Borne; voor Enter: I. Kievit, te Baarn; voor Geervliet: J Baarslag, te Meiissaut; voor Visvliet (toez.): M. Wiersum, te Westerwijtwerd. GEREF KERKEN. Tweetal: To Buseum: A. J. Bouma, te Wanswerd, en D. van Dijk, te Gronin gen. Beroepen: Te ZoutkampS. Wou ters, cand. te Exraorra; te Zwartsluis: IJ K. Vellenga, tè Oosterzee; te Warffum: W. W. v. d. Vaart Smit, te Zuid-Beyer- land; te Oosterend (Texel): A. A. v. d. Loer, cand. te Heintm Boeicop. Aangenomen: Naar VeereP. van btrien, cand. te Te'rneuzen. Bedankt: Voor Meliskerke: J. W. v. Tol, te Scharendijk; voor Raamsdonk, Hij- laard, Hoogvliet: P, van Stnen, oamd. te Tense uzen. CBR. GEREP. KERK. Beroepen: Te '6-GravendeelG. Sa- tomons, te Amersfoort. Bedankt: Voor Gouda: J. B. Q. Croes, te ËussumNaardenvoor Woer den P. de Groot, te Rotterdam. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Bedankt: Voor Aardenburg: P. Ens, te Warns. GEREP GEMEENTE. Aangenomen :Naar Delftde heer ff. P. de Groot, te Alphen a. d. Rijn. H R.-K. UNIVERSITEIT. Ontslagname pioi. dr. H. de Vries de Heekelingen. Prof. dr. H. de Vries deHeekelingen beeft, naar wij vernemen, met ingang van 1 Mei a.s. ontslag gevraagd als bibliothe caris der R.-K. Universiteit en als buiten gewoon hoogleeraar. BEHARTIGING VAN DE BELANGEN DER RIJPERE JEUGD. Installatie dei Staatscommissie. De onder voorzitterschap van baron van Wijnbergen onlangs ingestelde Staatscommis sie betreffende de behartiging van de be- sie betreffende de behartiging van de belangen der rijpere jeugd zal Dinsdag 5 April door den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. Waszink, worden ge ïnstalleerd. VOOR WOENSDAG 30 MAART. Hilversum, 1050 M. 12 u.Politieber. 12.302 u.Lunchmuziek door het Hall- Orkest, Termiaiushotel Utrecht. Dirigent M. Noyer, 2—3 u.Engelsche kinderles 34 u.Knipcursus. 44.30: Half uurtje voor de Huisvrouw. Mej. J. Blauw kuip, over: Do wasch in de moderne huis houding;. 4.306.15: Concert door bes H.D.O.-orkest. Riek Broekmaan, alt. 6.156.45: Lezing door den heer J. Eland, over: Een mystiek sprookje. 6.45—7.45: Vervolgles en conversatieles Duitsch. 7.45: Politieber. 10.30: Persber. 8.10: ChristeL Avond in de Nieuwe Kerk to Amsterdam. Zangkoor van de Chr. Nat Werkmansbond ,,G. A. Hemze". 1. Voor zang door alle aanwezigen Gez. 2 1. 2. Gebed, lezen van de Heilige Schrift. 3. Openingswoord door ds. A. G. H. van Hoogenhuyze. 4. Benedictus, Gelukkig Va. derland (koor). 6. Rode van Z.Exc. Prof. Dx. J. R. SI metorakeveoVdativne... dr. J. R. Slotemaker de Bruine. 6. Wil helmus, door alle aanwezigen gezonden. 7. Rede van Z.Exc. J. J. C. van Dijk. 8. Necrlands vlag. Bede voor 't vaderland. Jubilate Amen, (koor). 9. Slotwoord door dr. P. Stegenga. 10. Slotzang. Ev. Gez. 77 1 en 4, door alle aanwezigen. Daventry, 1600 M. 11.20: Het Davcn- try-kwartet en solisten (contra alt, bas, viool, piano). 1.202.20: Orkest concert. 3.15: Voorlezing: Pickwick papera® 3.20: Lezing: Our native tongue. 3.40: Lezing: Some books worth reading. 4.05: Lezing: Citizenship in practice. 4.20: Het Daventry kwartet en zang. 5.35: Kinderuurtje. 6.20: Orgelbespeling (con- cert-orgel). 6.40: Tuinpraatje. 6.50: Tijds., weerb., nieuws. 7.05: Orgelbe speling (vervolg). 7.20: Lezing: The master musican oi Vienna. 7.35: De so nates van Mozart. 7.45: Lezing: Em pire builders. 8 05: Felix Mendelssohn- Barthokly-avond. Orkest en E. Broughton, sopraan. 9.20: Tijds., weerb., nieuws. 0.40: Lezing: The boat race. 9.55: „Toto", muzik. comedie in 2 acten van Q. Ungor. 11.20-12.20: Dansmuziek. Parijs, Radio-Paris", 1750 M. 10.50 11.20: Concert-. 12.502.10: Orkestconcert en zang. 5.055.55: Concert. Orkest Lo cate Hi. 9,0511 u.Concert. Orkest eD solisten. Langenberg, 469 M. 10.201.20: Con cert. 12.50—J.50: Orkestconcert. 4.20 5.20: Concert. Lutter-kapel. 7.35— 0.35:. Collegium musricum. Werken van Haydn, door orkest. 9.50—11.20: Dans muziek. KönigswusteThausen, 1250 M. en Berlijn 484 en 566 M. 11.20—7.05: Lezingen en lessen. 8.20: Vroolijke avond. De Busse piano-accordeon virtuoos. R. Steidl, hu morist. G. Sedlitz, sopraan. 9.50—11.50: Dansmuziek. Hamburg, 394.7 M. 1.252.05: Kamer muziek. 3.505.15: Dansmuziek. 6.20 6.10: Volksconcert. 7.20—11.10: Wag- ner-avond. Orkest en solisten. Daarna dansmuziek. Brussel, 509 Ml 4.206.20: Orkestcon- eert. 8.5010.20: Orkestconcent. 10.2010.50: VLaamsche litteratuur. STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND". VONDËL, thuisr., 28 Mrt. van Sabang. RONDO 27 Mrt. van Amst. te Batavia. RIOUW 26 Maart van Batavia naar Amst. KAMBANGAN, thuisr., 27 Mrt, van Sabang. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. VEENDAM 26 Mrt. v. N.-York te Kingston. BLOMMERSDIJK 27 Mrt. van New-York te Hamburg. ROTTERDAM (loerislenvaart) 27 Mrt. van Napels n. Monaco. QftOOTENDiJK, Pacific Kust n. R'dam, 27 Mrt. te Bremerhaven. BOSCHDIJK 26 Mrt. v. Newport News n. Rotterdam. HALCYON-LUN. STAD ZWOLLE 26 Mrt. van Nice n. Oran. STAD ZALTBOMMEL 27 Mrt. van Porto Ferrajo n. Oran, ROTTERDAMSCHE LLOYD. TJERIMAI, uitr., pass 28 Mrt. Finfeterre. TABANAN, thuisr., 30 Mrt. bij Perim verw. HOLLAND—AFRIKA-LUN. JAARSTROOM, thuisr., 27 Mrt. van Las Palma9. RIJNLAND, uitr., 30 Mrt. te Bordeaux ver wacht. B1LLITON, thuisr., 27 Mrt. van Vigo. N1JKERK 27 Mrt van Delagoabaai te Durban. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. VENEZUELA vertrekt 30 Mrt. van Barbados naar Amsterdam. ZEUS arr. 28 Mrt. te Tarragona. BERENICE arr. 28 Mrt te Kopenhagen. STRABO 28 Mrt. v. Bremen naar Stettin. ACHILLES arr. 27 Mrt te CaJamata. BIUELLE 27 Mrt van Amst. te Curacao. DIDO 28 Mrt van Stettin te Amsterdam. POSEIDON 25 Mrt. van New-York naar Venezuela. KONINKLIJKE HOLL LLOYD. GELRIA, uitr., 26 Mrt. van Vigo. FLANDK1A, thuisr., 27 Mrt. v. Las Palmas. ORANIA, uitr., 27 Mrt van Rio Janeiro. STOOMV.-MAATSCH. „OCEAAN". LYCAON 26 Mrt. v. Liverpool n. Batavia. RHESUS, Java n. Amst., pass. 28 Mrt. Sagres. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA-LUN. ALWAKI 27 Mrt. v. Antw. te R'dam. WAALDIJK 27 Mrt V. R'dam n. Hamburg. DIVERSE STOOMVAARTBERIGHTEN, CELAENO 27 Mrt. v. Porto Ferrajo n. Cuba EMMAPLEIN 27 Mrt. v. R'dam te Narvak. HILLEGOM 26 MrL v. Marseille naar Bona JONGE JACOBUS 27 Mrt v. Licata te Pa lermo. JONGE ANTHONY, Candia n. Londen, pass. 27 Mrt. Ouessant. LIKSBETH, m. s., 23 Mrt. van Lemwig naar Colchester. RIJNDIJK, San Nicolas n. R'dam, 26 Mrt, van Las Palmas. SAN ANTONIO, m. e., 28 Mrt van Ceuta naar Setubal. SASSENHEIM, 25 Mrt. van Cienfuegos n, New-Orleans. TERNEUZEN, Bilbao n. IJmuiden, pass. 27 Mrt. Ouessant VALKENBURG 27 Mrt. van Oxelosund naar Rotterdam. VULCANUS 22 Mrt. van Hongkong naar Kaiphong. WALCHEREN 26 Mrt. van R'dam le To-. copilla. WASSENAAR 25 Mrt. van Newport te Marseille. SCHIE 26 Mrt. van R'dam te Vigo. NECKAR 27 Mrt. v. Antwerpen n. Smyrna. Ellewoutsdijk, Diannate n. Huil. 26 Mrt. V, Las Palmas. RIJNDIJK 26 Mrt. van San Nicolas te Las Palmas. BERK, Abu Zenina n. R'dam, pass. 28 Mrt Sagres. Den heer P., te Leiden Alleen gttee- kend met uw naam kunnen wij het stuk plaatsen. RECLAME. voor bloedarme en bleekzuchtig* person co om ee» venterkingakuur van eenige tnaooden U volgen. Geen middel ls In dergelijke gevallen too geschikt alt Dr HOMMEL'S HAEMATOGEN-TABLETTEN De (line Zwitiersche chocolade O op tichtelf reedt voediatra en brengt de versterkende bestand» deelen der vloeibare Hacoifoaci op een teer (makelt) ke manier In bet lichaam. Per doo. f 1.90» bi) Apoth. en Drogistenj Dr. HOMMEL'S HAEMATOGEN het beate bloed vormende en veraferVende middel (tiert Ji|*an 9399 NIEUWE UITGAVEN. Va® de Hollandia-drukkeffij te Baarn ont vingen wij „Hij leefde eens...", door Henny Vijze- laar—Visser, prijs ingen. f 1.25, gebonden f 1.90. Van J. B. Wolters, te Groningen Deel III, De ontwikkelingsgang der Historie. Nieuwste geschiedenis, met talrijke il lustraties en kaartjes, prijs gebonden f 4.25. Werkboekje bij de studie van de AJg. en Vaderl, geschiedenis, deel III, prijs f 1.75, beiden van dr. E. Itypma* Van A. W. Bruna Zoon's Uitg.-MiL te Utrecht „Misdaad uit hartstocht", door E. Temple Thurston, bewerkt door W. J. A» Roldanus Jr., prijs gecart. f 1.25. Van H .D. Tjeenk Willink Zn., te Haarlem „Het recht en de architect", door mr. A. J. M. Hendrix, advocaat en procureur te Amsterdam, prijs ingenaaid f 1.50. Van W. J. Thieme Cy., te Zutphen: „Lees, taal en stijloefening voor Wt examen", door J. van Mourik Azn., prijs ingen. f 1.50, gecart. f 1.75. Van de N.V. Erven P. Noordhoff'fl Uit geverszaak te Groningen: De 26e druk van „Kun je nog zingen, zing dan mee", door J. Veldkamp cn K. de Boer, met pianobegeleiding, van P* Jonker. Jubileum-uitgave, tevens een hor* druk van het tekstboekje, behoorende bij de jubileum uitgave. De uitbreiding van .den inhoud ie nu zoo groot geworden, dat er volop.keuze ia voor eiken kring om een mooi repertoire samen te stellen, dat bij verschalende gelegenhe den kan worden gezongen. Prijs ingenaaid f 2.50, geb. f 3.25. 2—2 i

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 6