No. 20565 DINSDAG 29 MAART Anno 1927 OFFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRUS DER &DVERTENT1EN: 80 Ct». per regeL Bi) regelabonnement belangrijk lageren prijs Kleine idvertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 00 Cts bij en maximum aantal woorden van 80 Incasso volgens postrecbt Voot eventueels opzending van brieven 10 Cts porto te betalen Bewijsnummer 6 Qa Bureau Noordelndspleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèqua- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRUS DE2ER COURANTi Voor Leiden per 8 maanden 2 85 per week Buiten Leiden waar agenten gevestigd zijn, per week Franco per post 2 85 portokosten. 0 18. „0.18. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan: a. D. Treur en rechtverkrijgenden, tot het oprichten van een bewaarplaats voor benzine op het per ceel Morschsingel No. 11a., kadastraal be kend gemeente Leiden, Sectie L. No. 1299; b. de Koninkl. Nederlandsche Grofsmederij en rechtverkrijgenden, tot het uitbreiden van de grofsmederij op het perceel Zuid- singel nis 66/68. kadastraal bekend gemeen te Leiden, Sectie A. No. 1128; c. H. van Gent en A. Groeneveld, tot het oprichten van een steenhouwerij op het perceel L. Paradijssteeg Nis 1618, kadastraal be kend gemeente Leiden, Sectie H. No. 3136. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, den 28sten Maart 1927. DE HEER J. A. VAN HAMEL 80 JAAR. Het is niet een gemeenplaats als wij zeg gen dat vandaag een onzer meest bekende en meest geachte stadgenooten verjaart. Wie kent notaris Van Hamel niet en wie heeft wel niet een of meermalen kennis met hem gemaakt en hem moeten spreken in een van de vele functies, welke hij in den lan gen loop der jaren in onze - gemeente be kleedde of nog bekleedt? En wie werd daar bij niet getroffen dor de voorkomendheid en de hartelijkheid waarmede hij den bezoeker tegemoet trad? Zijn aangeboren vriendelijk heid zijn goed larhsheid zeiden we haast, is spreekwoordelijk geworden. Wat niet uitsluit dat hij waar het noodig was, ook wel van zich kon afbijten. Dat wij bij deze korte karakteriseering van den heer Van Hamel geen tegenspraak ontmoelen staat buiten kijf, maar als wij nu tegelijk vandaag den tachtigslen geboortedag van dezen jongen ouden man aankondigen zal menigeen ons niet willen gelooven en zeggen dat wij een kruisje jokken. En toch is dit niet zoo. Joost Adriaan van Hamel werd te Twello, prov. Gelderland geboren 30 Maart 1847 Zijn vader was daar geneesheer en genoot als zoodanig en ook als burger van de plaats een bijzonder geachte reputatie. De jonge Van Hamel werd opgeleid voor het nota risambt. Na het candidaalsexamen met gun stig gevolg te hebben afgelegd vertrok hij als candinaat-notaris naar Indië, waar hem een goede betrekking op een notariskantoor wachtte. Hel was toen de tijd van zeilsche pen en de heer Van Hamel vertrok op 5 Mei 1871 ook met een zeilschip, waarmede hij 2 Augustus in Batavia aankwam. De Indische jaren zijn voor den heer Van Hamel gelukkige jaren geweest. Toen hij ons op zijn gewone onderhoudende wijze daar over een en ander vertelde, was het hein aan te zien dat hij weder in prettige herinne ringen terug leefde. Het zou ons te ver voeren wilden wij hi®r alles oververtellen. Op verschillende plaat sen op Java heeft hij notariskantoren be heerd o.a te Bantam. Rembang, alsmede in het hartje van Java, in Magalang Bodjon goro Zijn ambt bracht hem steeds in nauwe relatie met de hoogere bestuursambtenaren en bij meer dan één resident is hij de huis vriend geweest. Het notarisambt bracht hem ook in aanraking met inlandsche hoofden en met Chineezen en Arabieren, die er zaken dreven. Menige partij heeft hij met Chineezen ge schaakt vertelde hij ons Of hij ook wel niet eens door een slimmen Chinees of Arabier in figuurlijken zin schaakmat is gezet, heeft hij ons niet verteld. Veel kans zullen zij daartoe wel niet gehïft hebben. De jonge notaris moet wel een goede reputatie gehad hebben, als notaris, als men bedenkt dat de heer Holthuyzen, die destijds een der grootste notariskantoren in Indië, te Sama rang had, hem tot zich riep, toen deze om ge zondheidsredenen naar Holland wilde gaan en hem de zorg voor het kantoor wenschte toe te vertrouwen. De heer Van Hamel aanvaardde deze betrekking, waarvoor groote activiteit en zakenkennis noodig was en waaraan veel zorg was verbonden. Door dezen werkkring kwam hij in relatie met de grootste handelshuizen in Indië en in Holland zoodat zijn kennis en er varing in velerlei opzicht er door verrijkt werd. De heer Holthuyzen is na zijn verlof weder in Indië teruggekeerd; ware de heer Van Hamel gezond gebleven dan zou hem dit kantoor later allicht toegewezen gewor den zijn. „Ik had dan allicht thans op een mooie villa in een der schoonste streken van ons land gezeten 1" zeide hij toen hij ons er ov®r sprak, wat er al zoo op dit kantoor omging „Maar het is zoo ook goed," voegde hij er onmiddellijk aan toe en ik heb nu ook nog iets in het algemeen belang kunnen doen in de stad waar ik geheel ingeburgerd ben. Zoo komen-wij tot des heeren Van Harael9 Hollandsche jaren. Na een elfjarig verblijf in Indië vertrok hij in 1883 om gezondheidsredenen naar Hol land met de bedoeling om daarna zijn Indi sche loopbaan voort te zetten. Dit mocht echter niet zijn; zijn gezondheidstoestand maakte het wenschelijk ifl Holland te blij ven en zoo vestigde hij zich als notaris te Oldemarkt, waar hij een druk kantoor had. Zijn ressort was echter zeer uitgebreid en auto's waren er destijds ook niet. Mede met het oog op het feit dat hij slecht ter been was zocht hij een stadskantoor en hij kwam in onze gemeente waar hij het kantoor van no taris Broekhof overnam. Hier was hij spoedig ingeburgerd Hij werd lid van tal van vereenigingen en corporaties, zooals commissaris van de Leidsche Spaarbank. lid der Plaatselijke Schoolcommissie waarvan hij 12 jaar secre taris was, secretaris van curatoren der toen malige later opgeheven Indische Instelling tot opleiding van O.-I. ambtenaren terwijl bij op 26 Januari 1887 bij tusschentijdsche ver kiezing ook werd gekozen tot lid van den Leidschen gemeenteraad. In den gemeente raad trad hij vooral bij onderwijsaangelegen- heden op den voorgrond en toen er door het bedanken van een der leden van 'het Dag- Bestuur een vacature in het College van B. en W. kwam vestigde de toenmalige burge meester mr. F. Was de aandacht van den Raad op den heer Van Hamel, die in 1903 als zoodanig werd gekozen, gelijktijdig met mr. Aalberse en werd belast met de behan deling der zaken betreffende het onderwijs, waarmede hij door zijn jarenlang lidmaat schap van de Plaat. Schoolcommissie ver trouwd geraakt was. Van 1903 tot 1921 heeft hij aan het hoofd der ^nüerwijsafdeeling ge staan, toen werd de politieke situatie van den Raad zoodanig gewijzigd, dat hij moest plaats maken voor een man van andere po litieke overtuiging. De jaren van het wethouderschap van den heer Van Hamel zijn voor het onderwijs, met name voor het lager onderwijs, van groote beteekenis geweest. Alle thans in gebruik zijnde openbare lagere scholen zijn tijdens zijn bewind ge bouwd, groote 12-klassige scholen, ruim en doelmatig en.niet duur, al werd er toen ook dikwijls ach en wee geroepen over deze kostbare schoolpaleizen, met geld van de overheid verrezen. In de laatste jaren is deze klacht verstomd, de thans gebouwde bijzondere scholen behoeven er ook heuscii niet voor onder te doen. Tal van openbare schoolhoofden, thans nog in functie, zijn op voordracht van dezen wethouder door den Raad benoemd en met voldoening kan op deze keuze worden teruggezien. Ook heeft hij mede gezorgd voor een korps goede klasse onderwijzeressen). Tevens viel in deze jaren de bouw van een nieuwe H. B. S. met 5-jarigen cursus, een toonbeeld van doelmatigheid en degelijk heid en van een zeer belangrijke uitbreiding van het gymnasium, terwijl in dien tijd ook de voorbereiding en reorganisatie van de H. B.S voor meisjes plaats vond, een reorgani satie ongetwijfeld zeer in het belang van het middelbaar onderwijs. Met 'n drietal arron dissementsschoolopzieners, de heeren jhr. Beelaerts van Blokland. Kielstra en mr. Van Goens had hij in goede harmonie in het be lang van het Leidsche onderwijs samenge werkt. De onder zijn wethouderschap tot stand- gpkomen salarisregelingen van het onderwij zend personeel hebben den heer Van Hamel heel wat hoofdbrekens gekost en de wethou der heeft bij de behandeling dezer regelingen wel eens voor heete vuren gestaan. De afdeeling onderwijs was toentertijd in het Stadhuis op verre na niet zoo goed geoutilleerd ais thans. Hem stond slechts de heer Van der Valk Bouman terzijde, terwijl thans verschillende krachten op dit bureau werkzaam zijn. Hel was, zooals wij boven zeiden, in d® jaren van zijn wethoudersschap een tijd van salansactie9 waarbij de Bond van Ned. Onderwuz^rs de leiding had en waarvoor de radical® elementen in den Raad met klem ijverden. En'al werden niet alle eischen en verlangens vervuld toch zijn de salarissen van het onderwijzend personeel in die jaren meer dan eens verhoogd. Na het aftreden als wethouder, als ge noemd een gevolg van een andere partij verhouding in den Raad bleef de heer Van Hamel lid van dit laatste College, waarin hij spijt zijn hoogen leeftijd nog altijd actief is. Zijn speech bij de installatie van den nieuwen burgemeester, waarin hij namens den geheelen Raad sprak, was nog zoo frisch dat een jonger lid het hem zeker niet had kunnen verbeteren. Op de reeds gepubliceerde candidatenlijst van den Vrijheidsbond komt de naam van den heer Van Hamel niet meer voor. Daaruit blijkt, 'dat hij den tijd gekomen acht zich terug te trekken om zijn plaats aan een jon geren kracht over te laten, wien het niet zoo gemakkelijk zal vallen hem in alle opzich ten op even waardige wijze te vervangen. Ongetwijfeld zullen velen in en buiten den Raad den nestor sinds vele jaren, noode uit dit lichaam zien verdwijnen. Rust te nemen ligt zeker nog niet in zijn bedoeling. Geluk kig blijft er nog wel iets voor hem te doen over Behalve de dagelijksche beslommeringen van het notariskantoor, is de heer Van Hamel bestuurslid van verschillende veree nigingen, waaronder de Vereen. „Oost en West", lid der Commissie van het Stedelijk Museum „De Lakenhal", voorzitter van de Kamer van Toezicht op de Notarissen en commissaris van de Leidsche Spaarbank, waarvan hij lid was van de commissie van dagelijksch beheer, welke functie hij neder- legde na zijne benoeming in 1903 tot wet houder. Moge hij nog vele jaren voor de stad zijner inwoning en in het belang van de zaken, waaraan hij zich nog blijft wijden, worden gespaard- Dat is op dezen gezegenden 80sten ver jaardag veler hartelijke wensch en gelet op de taaiheid van het geslacht waarliit de heer Van Hamel voortsproot de groot moeder werd 102 jaar, de grootvader 96 ei. zijn ouders 78 en 80 jaren, benevens een oom 89 en de goede gezondheid van den jarige is er alle hoop, dat deze wensch wordt vervuld. AFSCHEID F. J. HOPMAN. Hedenmiddag nam de heer F. J. Hopman, leeraar in de Engelsche taal aan de H. B S. met 5-jarigen cursus aan de Burggraven- laan alhier, die benoemd is tot redacteur van de rubriek „Kunst en Letterèn" bij de „N. R. C." als opvolger van den heer Du Meester, afscheid van directeur, leeraren en leerlingen en den concierge der school. Dit afscheid, dat recht hartelijk was, had in het schoolgebouw plaats. Allereerst werd de heer H. toegesproken door den directeur dr. J. C. Schalkwijk, die den scheidenden leeraar mede namens de leeraren een zilveren tabakspot met inscrip tie aanbood Door de leerlingen werden hem o.a. een album aangeboden en enkele stof felijke blijken van waardeering, terwijl ten slotte de concierge, de heer Van Vliet, hem een nieuw model brievenweger aanbood. De heer Hopman dankte zeer getroffen door al deze blijken van hartelijke waar deering en verzekerde, dat de jaren, aan de Leidsche H. B. S. doorgebracht, bij hem steeds in dankbare herinnering zouden blijven. NED. ZIONISTENBOND EN NED. ZION. STUD.-ORGANISATIE AFD. LEIDEN. Gisteravond had in de groote zaal van den huize Njjdam, Nieuwe Rjjn 19, een feestelijke jubileum-byeenkomst plaats ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van het Joodsch Nationaal Fonds, waarbij als sprekers optraden een der hoofdbestuurs leden mr. Henri Edersheim, te 's-Graven- hage, en de rabbijn S. Ph. de Vries Mzn, te Haarlem, terwijl een afdeeling van het zangkoor „Nes Zionah", uit Den Haag, haar medewerking verleende. De bijeenkomst was zeer druk bezocht. Biijkbaar had men mei op zooveel bezoekers gerekend, de zaal werd althans door openschuiven van een tusschen- schot vergroot. Er heerschte al van den aarnang af een geestdriftige stemming, zich uitend in het zingen door het koo^ van het Jotdsch Volkslied (Hatikwahj, waarbij alle aanwezigen van hun zetels oprezen. Den voorzitter, de heer L. Noacht, was het een groot genoegen zulk een voor Leiden tairrjke vergadering te mogen openen. Den Hagenaars, die aan groote vergaderin gen gewend zijn, zal het aantal niet zoo groot voorkomen, maar voor Leiden acht spr. deze bijeenkomst buitengewoon goed. Hij heette de aanwezigen van harte wel kom; in het bijzonder richtte hrj zich tot do sprekers van dezen avond, het hoofd bestuurslid den heer Edersheim, uit Den Haag, een voorman in de Zionistische be weging en den bekenden rabbijn uit Haar lem, den heer De Vries. Spr. merkte op, dat men zich geen Jood sche vergadering kan denken zonder bet brengen van offers. En een vergadering ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van het Joodsch Nationaal Fonds moet zeer steil.g staan in het teekee van het offer. Men kan zich geen eigen land, geen eigen Palestina denken, zonder dat daarvoor groote offers worden gebracht. Spr hoopte, dat zijn opwekking niet te vergeefs zal zjjn uitgesproken. Hierna sprak hij nog een hartelijk woord tot de twee sprekers en tot de uit Den Haag overgekomen onderaf deeling van bet zangkoor Nes Zionah, welke laatste hij nu verzocht op het podium te komen voor het zingen van eenige liederen, waaraan werd voldaan. Het koor ving aan met het zingen van het eerste couplet van het Federatielied, dat met groote opgewektheid werd gezongen, waarop nog een mooi nummer in het He* breeuwsch volgde, dat, op uitnemende wijze gezongen, met stille aandacht werd aan gehoord en ten slotte met warmte werd toe gejuicht. Hierna, verkreeg mr. Edersheim het woord. H\j ving aan met op te merken, uat r.et Joodsch Nationaal Fonds, dat nu 25 jaar geleden werd opgericht, een uitvloeisel is van een plan, reeds 40 jaar geleden gevormd. Dit plan kwam hierop neer, dat men een fonds bijeen wilde brengen om grond aan te keepen in Palestina, om dit te matten to\ een eigen land. Er werden nu reeds 200.000 dunam (d.i. 1800.000 are) grond verworven. Hij zeide dat voor dit alles geld, veel geld noodig is. Het Zionisme beoogt echter nog meer en heeft boven alles een idealistisch doel. De Joden worden vooral een volk van handel en koopmanschap genoemd. Niets is minder waar. Het is in de oorsprong veel meer een landbouwend volk, een volk tevens dat streefde naar geestelijke goederen: het is hef volk van den Bijbel. Het Zionisme werd in den eersten tijd ook door een groot deel van het Joodsche volk zelf voor een utopie gehouden. En wie er in geloofden dachten er niet aan dat het doel in afzienbaren tijd zou kunnen wor den verwezenlijkt. En toch weet men nu dat er in Palestina reeds veel is gedaan al is dit dan nog niets meer dan hel leggen van een grondslag van een eigen Joodsch volksbestaan, waarop dit volk recM heeft. Spr. merkte in dit verband op, dat de Joden een geestelijke bagage hebben meegekregen niet alleen van groote waarde voor de natie zelf, maar ook voor het geheele wereld bestel. Zij hebben de menschheid de leer van den eenen God geschonken en den bijbet" tot richtsnoer gegeven, die de grond slag van alle godsdiensten is geworden. De Zionistische gedachte voert dus naar een eigen vrij land. Daarmede kan elke Jood, ook de niet-Zionist zich vereenigen. Maar nu komen de moeilijkheden, die spr. vervolgens op welsprekende wijze schetste. Groote mannen hebben de gedachte in het Zionisme belichaamd ons gebracht; de ge wone menschen moeten die gedachte ver wezenlijken Hoe zij dit kunnen doen werd vervolgens door spr. gedemonstreerd. Allen tezamen zullen Ret vrije Palestina kunnen verwerven en daarvoor riep hij tenslotte ook de aanwezigen op dezen avond op. Spr.'s met overtuiging uitgesproken rede werd aan het slot warm toegejuicht. Hierop volgden weder eenige nummers van het Haagsche koor, die met groot enthousiasme werden gezongen en door de talrijke aanwezigen luide werden toege juicht. Dan verrees onder applaus de eerwaar dige. patriarchale figuur van rabbijn S. Ph. de Vries Mzn., die ook aanving met te zeg gen, dat er veel offers worden gevraagd, maar hij voegde er onmiddellijk bij. dat er veel meer door wordt ontvangen* Elk offer krijgt men honderdvoudig terug. Spr. maakte dit vervolgens duidelijk. Twee ontdekkingen heeft de Joodsche natie, dank zij het Zionisme, in de laatste veprtig jaren gedaan. De eerste ontdekking was die van Amerika voor de Joden. Spr. schetste met schrille kleuren de Jodenver volgingen in het Oosten, hoe groote treinen vol vluchtelingen ook door ons land togen om uit Rotterdam vandaan over den Oceaan te steken naar de Nieuwe Wereld om daar een nieuw leven te leven. Zij hadden echter de liefde van het Oosten meegenomen en die liefde zette zich om in de daad om den daar verdienden dollar over te sturen naar hun oude land om er hen, die van hunnen bloede waren, te steunen en behouden. De tweede ontdekking was die uit de tachtiger jaren, de wederontdekking van Palestina zelf. Gemakkelijk ging dit niet. Voor 23 jaar heeft spr. hier in denzelfden geest gesproken als thans. Toen mocht dit eigenlijk niet. Men bestreed spr. met bij belteksten, welke teksten spr. weer ge bruikte om zijn tegenstanders te bestrijden en hun bezwaren te ontzenuwen. Palestina is een woestenij geworden onder de Turken en He Turken konden niet anders Het Jood sche land laat zich alleen bewerken en kan alleen vruchtbaar gemaakt worden door de Joden. Eigenlijk hehhen wij het land be houden, altijd behouden, zeide spr. Wij hebben den grond meegedragen in de we reld en nu zullen wij ze weder terug bren gen en ons nageslacht zal het beërven en er een vrij volk vormen en een zelfstandig bestaan. Hiertoe mede te werken, daarvoor offers te brengen, daartoe weWe h" in pro fetische vervoering aan het slot zijn ge hoor op. waarop een uitbarsting van enthou siasme hij de aanwezigen vnlgdp. Nadat de voorzitter den spreker had be dankt werd even gepauzeerd en de tombola leeg verkocht, waarna de zeer geslaagde bijeenkomst werd besloten met het vi_rtoo- nen van projectieplaten van Palestina, waaruit de vordering van het ideaal der Zionisten bleek. BINNENLAND. De Belgische ministerraad vergaderde over de verwerping van het Nederlandsch-Bel- gisch verdrag. Een commnniqné (Binnenl. 2de blad). Ingediend is een wetsontwerp betreffende de Regeeringsgarantie vooi den steun, door de Nederl. Bank verleend aan de Rotter- damsche Bankvereen. in 19241925. (Bin-i nenl. 2de blad). Algemeene vergadering van Bloembollen- cnltunr (2de blad). BUITENLAND. Engeland geeft in de voorbereidende ont wapeningsconferentie voorloopig toe. (Bui-* tenl. 1ste blad). Bij een tnsscbentijdsche verkiezing in Engeland winnen de liberalen een Labour- zetel (Tel. 1ste blad). Nadere berichten nit China (Buitenl. en over 1926 (Tel. 1ste blad). Een overschot op de Fransche begrooting (Tel. lste blad). KONINKLIJKE NEDERL. MAATSCHAPPIJ VOOR TUINBOUW EN PLANTKUNDE. De afd. Leiden en Omstreken vap boven genoemde Maatschappij hield gisteravond in „Huize Nijdam" een zeer druk bezochte bij eenkomst. In zijn openingswoord herinnerde da voorzitter, de heer E. Th. Witte, aan het feit, dat de heer W. v. V^en op 1 Maart j het genoegen mocht smaken zich 60 iaar geleden hier ter stede als bloemist te ves tigen Daar echter de jubilaris te k®nnon had gegeven deze herdenking eerst in Juni te doen plaats vinden, was er vooraf geen melding van gemaakt, doch nu een paat Tuinbouwbladen gemeend hadden he: w<d te doen, kon de Voorzitter niet nalaten uit naam van de afd. de firma W. v. Veen van harte met dit jubileum te complin entee ren. De heer v. Veen is een energiek tuin bouwer; hij heeft voor den Leidschen Tuin bouw veel gedaan, doch in hel bijzonder hard gewerkt voor de tuinbouwbelangen in het algemeen. Begonnen met een bloe misterij, heeft de firma in den loop der jaren de zaak omgezet in een eerste klasse vaste-plantenkweekerij. Spreker hoopt ter gelegenheid op dit jubileum terug te komen. De notulen worden voorgelezen en on veranderd goedgekeurd. Naar aanleiding hiervan doet de voorzitter nog eenige me- dedeelingen omtrent de opgerichte advies- bureaux voor tuinbouw aangelegenheden;' het liep in den beginne niet storm, doch' gaandeweg begint er meerdere belangstel ling te kompn, wat als een gelukkig tecken te beschouwen is. Bij de ingekomen stukken wa9 o.m. een uilnoodiging van de Ver. van Oud leerlin gen der Tuinbouw-cursussen, tot bijwoning van haar jaarvergadering op Dinsdag 5 April a.s., waar de heer W. v. d. Hoek. te Haarlem, een lezing zal houden met licht beelden met als onderwerp „Bloemisterij". Als proef zal dit voorjaar te Amsterdam een speciale keuring worden gehouden van vervroegde voorjaarsgroenten. De speciale Groote Plantenkeuring zal dit jaar van 2528 Sept. te Zwolle worden gehouden. De voorzitter wekte de leden op tot deel name aan een en ander. Nadal een paar nieuwe jeden waren ge balloteerd. mocht de heer J. Lagprberg, hoofdtuinman bij de gemeentelijke plant soenen, bij monde van den voorzitter het diploma voor 25-jarigen.(rouwen dienst van de Maatschappij, mef de daarbij door de afd geschonken behoorende zilvpren me daille. in ontvangst nemen. Dp heer Lagpr berg timmert geregeld langs den weg en heeft als zoodanig veel criüek op zijn werk, een critjek, die hij steeds op waardige wijze heeft kunnen doorstaan. Uit naam van de afd. hoopt spr®ker, dat dp h®er Lagerberg nog vple jaren in gezondh®id op het v. d. Werffpark zal mogen arheidpn in volle tevredenheid van zijn superieuren en in het belang van de geme®nte. De heer J. G Bal lego vroeg in zijn functie als secr. van de Nederlandsche Dahlia Ver- eeniging het woord, om in een hartelijke, welgemeenden spppch een groote gouden medaille te overhandigen aan den heer J. Mater, als hewij9 van erkentelijkheid voor hef samenstellen voor die Vereeniging van he! Nederlandsche Dahlia Stambopk vanaf 1900. De heer Mater stelde deze onderschei ding ten ze®r?fe op prijs. De avond stond wel in het teeken van

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 1