BUITENLANDSGH GEMENGD SPORT. RECHTZAKEN. hezen, die onder zijn partijgenooten aJge meen verspreid is. Al de rcactionnairen onder de emigrés zijü overtuigd, dat ge heel Rusland slechts een kerkhof is, dat het Russische volk im een staat van lethar gie verkeert en dat alleen een monarchis tische revolutie het bestijgen van ^cn troon door grootvorst Nikolaj Nikolaje- \ritsj (een kleine groep is het hiermee niet eens: niet Nikolaj Nikolajewitsj moet den troon bestijgen, maar keizer" Kirill 1) het Russische volk weeT uit zijn lethargi- schen slaap zal doen ontwaken. Het veT- blijf van SjoeljgKn in Rusland heeft hem de overtuiging gegeven, dat dit onjuist Ls, dat het Russische volk leeft, dat zich in Rusland processen voltrekken, die op een {regeneratie wijzen. Sjoeljgin heeft in Rusland zijn partij gangers ontmoet, die hij als „contraban- disten" aanduidt. Hoe groot die organi satie is, uit welke elementen zij bestaat., welk dool zij zich stelt, op al deze vra gen geeft Sjoeljgin natuurlijk geen ant woord, hetgeeD volkomen begrijpelijk is tijdens den oorlog vertelt men niets wat den vijand van eenig nut kan zijn. De lei- dor van die „contrabandisten" zei tegen Sjoeljgin, dat de revolutie een volkomen omwenteling in de mentaliteit van het Russische volk heeft gebracht, dat nu geen omwenteling, geen verandering van het be wind mogelijk is zoDdcr toestemming van het volk. Sjoeljgin zegt dan ook, dat er geen terugkeer tot het verleden mogelijk is. Men moet voorgoed afzien van de stel ling, dat bij een verdrijving van de bolsje- wiki alles, wat zij tot nu toe hebben ge schapen, al hun instellingen enz. afge schaft, vernietigd moeten worden. Inte gendeel, alleen door alles, wat de revolu tie heeft voortgebracht, te handhaven, door zioh aan den nieuwen toestand aan te passen is een omwenteling mogelijk. Men moet de tegen-revolutie niet aanwak keren, maai haar integendeel localiseeren. Dat alles zijn zeer vreemde gedachten voor een man als Sjoeljgin, die nog kort geleden verkondigde, dat alleen een herstel van het oude regime Rusland kon redden. Zijn geestverwanten in West-Europa, de reactionnairen. zijn weinig gesticht over deze veranderingen in de opvattingen van Sjoelgjin en grootvorst Nikolaj Nokolajewitsj weigerde hem zelfs in audiëntie te ontvan gen. Dit neemt echter niet weg. dat de ge dachten van Sjoeljgin. die overigens reeds lang door de meer links georiënteerde po litici werden verkondigd, langzaam maar zeker door de monarchisten zullen over genomen worden. Het is mogelijk, zelfs waarschijnlijk, dat het boek van Sjoeljgin vertaald zal worden en dat niet-Russen het boek zullen lezen. Het is daarom noodig te wijzen op de eigen aardigheden van het boek. Sjoeljgin is iemand bij wien werkelijkheid en phantasie zoo dooreengestrengeld zijn, dat het vaak moeilijk te zeggen is. wat waar en wat gefantaseerd is. Sjoeljgin geeft zoo uitvoe rig de gesprekken weer. die hij in den^trein, op de markten, in huiselijken kring. enz. heeft gevoerd, dat zelfs de niet-critisch aangelegde lezer al dadelijk bemerkt, dat de schrijver onmogelijk al die gesprekken, haast redevoeringen, kon onthouden, dat hij dus grootendeels fantaseert, dat hij an deren datgene laat zeggen, wat hij zelf denkt. De feiten zullen dus vaak niet heele- maal precies weergegeven zijn. Bovendien is in dit boek. evenals in alles wat Sjoeljgin heeft geschreven, de persoon van den schrij ver de hoofdzaak, terwijl al Ijet overige naar den achtergrond wordt gedrongen. Indien Sjoeljgin echter de feilen niet steeds precies juist weergeeft, indien hij veel fantaseert of naar eigen opvattingen kleurt, zoo is de indruk, welke de feiten op Sjoeljgin hebben gemaakt, juist weergege ven en dat is per slot van rekening het allerbelangrijkste. De rei9 naar Rusland heeft Sjoeljgin van veel zijner vonroordeelen genezen, maar niet van alle. Hij bleef do felle antisemiet, die hij steeds is geweest. Sterker, zijn anti semitisme is misschien nog feller geworden. Bij het lezen van zijn boek krijgt men den indruk, dat de Joden, hun verblijf in Rus land. het bestaan van de Joden voor Sjoeljgin een ware obsessie zijn. Onder de vele waarheden, die Sjoeljgin uit zijn reis naar Rusland heeft medege bracht. is deze waarschijnlijk de belang rijkste: Rusland leeft, hel volk herstelt zich van de gevolgen der revolutie en zal zelf de bolsjewiki verdrijven, als de lijd daar voor is gekomen: elke poging om de bolsje wiki ten val te brengen door een exp»d:tie uit het buitenland zal falen en zal funeste gevolgen voor Rusland hebben. Dr. BORIS RAPTSCHIN5KY. FRANSCHE SOLDATEN IN HET BEZETTE GEBIED VEROORDEFTD. Vrijdag zijn door den Franschen krijgs raad te Mainz soldaten, die op 8 Jan. te Mainz Duitsahe burgers, onder wie vrouwen, door vuistslagen op het hoofd zwaar mishandeld hadden, tot 6 maanden gevangenisstraf veroordeeld; voor ecu deel .voorwaardelijk, voor een deel niet. VALSCHE MUNTERS GEARRESTEERD. Sedert geruimen tijd werden te Gera en later ook te Leipzig, talrijke valsche 50- pfennigstukken ingehouden, waaraan men constateerde, dat zo uit dezelfde werk plaats afkomstig moesten zijn Thans heort men een vertegenwoordiger, van een auto- matenfabriek te Leipzig, Cannowitz en diens zwager gearresteerd. Beiden hebben bekend de valsc-he munten te hebben ver vaardigd en in omloop te hebbeD gebracht. Men heeft vastgesteld, dat minstenB 7000 60-pfennigstukken door de gearresteerden zijn vervaardigd en uitgegeven. TWEE JONGENS BEDOLVEN. Naar de ,,Magdeburger Zt.g." meldt, zijn twee jongens bedolven in een niet meer in gebruik zijnde schacht van. da kaligraeva Neuglück bij Rehmsdorf. Hoewel de beide knapen na betrekkelijk korten tijd kon- dbn worden boven gebracht, bleven de pogingen om de levensgeesten weer op te wekken, vruchteloos. AANGEVAREN EN GEZONKEN. Het Engelsche stoomschip „Fulmar", dat een geregelden dienst onderhoudt van Rot terdam op Liverpool en Vrijdagavond van Liverpool uitvoer, is ter hoogte van Dun- giness aangevaren en kort daarop gezonken. Alle opvarenden werden gered. BRAND IN EEN JAPANSCHE MIJN. Bij een brand in een mijn in Japan zijn 136 mijnwerkers omgekomen. Er zyn on geveer 60 lijken geborgen. CHAUFFEUR DOOR EEN VUISTSLAG GEDOOD. Te Parijs haalde een chauffeur een motor- fietser met zijn auto in. Daar de fietser, naar zjjn zin, niet snel genoeg uit den weg ging, overstelpte de chauffeur hem met scheldwoorden. De motorrijder steeg van ztfn machine en riep zijn tegenstander uitdagend toe: „Kom eens even hier!" De chauffeur sprong van z\jn zitbankje en de twee mannen werden handgemeen. Eenige oogenblikken later zag men den autobestuurder plotseling ineenzakken, door een hevigen stomp in de maagstreek ge troffen. Bloed kwam hem uit den mond loopen en weldra gaf hij, terwijl men hem tjling9 naar het ziekenhuis vervoerde, den geest. Z^n tegenstander, een 35-j3rige Italiaan, werd gearresteerd en ter beschikking van de justitie gesteld. EEN MILLIONNAIRSZOON ALS VRACHTAUTO-CHAUFFEUR. Aan de zijdeuren van de voorname huizen in de Londensche wijk May fair worden thans pakjes afgegeven door den chauffeur van een vrachtauto, die tot een maana geleden nog als gast de hoofddeur van die zelfde huizen binnen placht te gaan. Deze chauffeur is de zoon van een schatrijk edel man, de genaturaliseerde Oostenrjjksche barok de Forest, die oud-lid is van het Lagerhuis en tot de rijksten van Europa gerekend wordt. De 19-jarige zoon heeft een maand 'geleden oneenigheden gekregen met zijn vacler en is van huis weggeloopen. Hij woont nu op een kamertje in een achterbuurt en gebruikt zijn maaltgden aan de koffie- stalletjes op straat. Nadat hij tevergeefs getracht had pakjesdrager en sandwichman te worden, i3 hij er in geslaagd een baantji te vinden als chauffeur op een vrachtauto voor 3 p. st. (ongeveer f36) per week. De jongen zegt, dat het hem best bevalt zjjn eigen brood te verdienen en dat het vooruitzicht, dat zijn V3der hem onterven zal hem geen zier k3n schelen. GEVAARLIJKE VONDST. Arbeiders, die in de nabijheid van Mon- calieri (Italië) mot graafwerken bezig wa ren, hebben een metalen kist gevonden, die bijna 40 K.G. dynamiet bevatte een voldoende hoeveelheid om heel het stadje in de lucht te doen vliegen. Men gelooft, dat de kist in. het commu nistisch tijdperk daar gedeponeerd is, in afwachting van de toen beraamde revolu tie, want in de kist lag een communistisch blad van het jaar 1921 INBRAKEN OP BESTELLING. Dat inbraken worden geënsceneerd om dc verzekeringspolis uitbetaald te krijgen is geen bijzonderheid, maar dat men oij .een firma" terecht kan, die van derge lijke zaakjes uitsluitend haar werk maakt, moet, dunkt ons, zegt de „Msbde" toch wel een unicum wezen. Zulk een agentuur voor inbraken, was de firma Hund en Co. te Berlijn. Als mijnheer Hund of een zijner mede firmanten zakenlui hoorde klagen, dat de tijden zoo slecht waren en het geld zou schaarsch, dan maakte hij hun een offerte voor een inbraak, een prima gegarandeerde inbraak, met het indrukken van ruiten, en zonder vingerafdrukken. Waren tot ieder van te voren over overeengekomen bedrag, iedere gewensohte kwaliteit en kwantiteit werden weggehaald. De tapijtenhandelaar X. stond voor het bankroet. Reeds lang had hij verschillende wissels terug laten gaan. In dien hoogsten nood reikte Hund hem de reddende hand. In een gunetigen nacht werd het tapijten magazijn leeggehaald en de opbrengst tus- schen Hund en Co. eoi den eigenaar ver deeld. Dezo laatste gaf de inbraak zoo wel bij de politie als bij de verzekering aan en de laatste betaalde hem 23000 mark uit. Niet zoo gelukkig was do winkelier Schneider Ook hij stond op springen, toen op een goeden dag Hund en Co. oij 1 om aanliep eü hem het eenige xmMel aan ue hand deed om het hoofd boven water te houden. I)e inbraak L «lukte volkomen. De firmanten Hund haalder het magazijn van den winkelier compleet leeg en verdeelden onder elkaar de opbrengst, een 4000 mark. Maar toen Schneider met de inbraakpolis bij zijn verzekering kwam, werd hem daar de ontnuchterende mededeeling gedaan, dat hij de laatste premie niet voldaan had, zoodat hij op geen schadevergoeding aan spraak kon maken. De zaken gingen voor het consortium intusachen naar weusch. De klandizie groeide met den dag. Het gebeurde zelfs dat op éën nacht meerdere „inbraken" moesten worden afgewerkt. In een stil lere periode werd een inbraak uitgevoerd bij de moeder van een der sub-agenten, welke den volgenden dag haar verzekering maatschappij voor 12 596 mark schadever goeding aansprak. Maar de politie had lont geroken; ze adviseerde de verzekering met uitbetaling enkele dagen te wachten; in tusschen was haar ter oore gekomen, dat den-zelfden avond eem coiffeur zich aan de „operatie-Hund" zou onderwerpen.. Ed toen. do kapper prompt den volgenden dag zijn inbraakpolis op het verzekeringskan toor presenteerde, werd hij eens on dei handen genomen. Op het kruisvuur van de knapste Berüjn'sche rechercheurs niet ver dacht, moeet de man al spoedig toegeven, dat de inbraak slechts gefingeerd was, en nu zaten de heeren Hund en Co. binnen enkele uren achter slot en grendel. Intus- schen moest de politie toegeven, dat door de „inbrekers" eersteklas werk werd ver richt. De knapste inbrekers van professie zouden het hun niet verbeterd hebben. Alles was zoo volkomen af, dat de politie geen achterdocht kon krijgen of hier wa ren beroepslui aan het werk geweest. Het gaat natuurlijk niet, de leden van de firma Hund wegens inbraak en dief stal te vervolgen, waar zij met volkomen instemming van de eigenaars te werk gin gen. Het eenige wat men hun te Laste kan leggen is medeplichtigheid aan oplichting en pogingen tot oplichting van verzeke ringsmaatschappijen. VOETBAL. DE OLYMPISCHE VOORBEREIDING. De vier vooiloopige elftallen. De T. C. heelt, volgens de Sportkroniek, de voorloopige Olympische elftallen als volgt samengesteld: Elftal I: v. d. Meulen (H.F.C.); Denis (H.B.S.); Van Kol (Ajax); Verlegh (N.A.C.); Massy (Roermond); Van Heel (Feijenoord) Ellring (Alcmaria); Smeets (H.B.S.); Tap (A.D.O.); Ghering (Longa); Weber (Sparta). Elftal II: Quax (A.D.O.); Haak (Storm vogels); Vermetlen (U.B.S.); Van Nus (Voor waarts); Huizinga (Hilversum); Krom (R. C.H.); Lommen (Roermond); Bakhuijs (Z. AC.); Kluin (A.G.O.V.); Scheeffer (U.D.); v. d Berg (H.F.C.). Elftal III: Thijssen (Stormvogels); v. d. Zalm (V.U.C.); v. Dijke (Feijenoord); Schet- ters (Ajax); Van Boxtel (N.AC.); Bakker (Z.A.C.); Gielens (Hercules); Volkers (Ajax); Van Reenen (U.V.V.); Wentink ('t Gooi); Campman- ('t Gooi). Elftal IV: De Boer (Ajax); Van Zwieteren (Sparta); Stuve (Enschede); De Ridder (Sparta); Anderiesson (Ajax); Scheurs (Roer mond); Schipper (Hêracles); Leerkotte (Gol- lo); Dill (V.U.C.); Barendrecht (Feijenoord) Verbeek (Feijenoord). PROEFWEDSTRIJD TE UTRECHT. Naar de Sportkroniek meldt, vindt a s. Zondag op het terrein van U. V. V. te Utrecht een proefwedstrijd plaats tusschen de volgende elftallen: Elftal A: Rambonnet (Be Quick); v. d. Zalm(V.U.C.)v. d. Geest (Sparta); Krom fR.C.IL); Vis (H.V.V.); Bakker (Z.A.C.); Gielens (Hercules); Küchlin (II.B.S.); W. Buitenweg (Hercules); Wentink ('t Gooi); De N'atris (Vilesssè). Elftal B: Thijssen (Stormvogels); v. Run (P. S. V.); Haak (Stormvogels); Van Nus (Voorwaarts); Huizinga (Hilvers.); Scheurs (Roermond); Lommen (Roermond); Bak huijs (Z.A C.); Van Reenen (U.V.V.); Scheef fer (U.D.); v. d. Berg (H.F.C.). NEDERLANDSCHE CORINTHIANS. De jaarvergadering. Onder zeer groole belangstelling uit heel den lande had Zaterdagavond de jaarlijk- sche algemeene vergadering der Nederland- sche Corinlhians plaats, ditmaal te Deven ter, waaraan een gemeenschappelijke maal tijd in den 'schouwburg voorafging. Daarna had de vergadering plaats. Onder hartelijk applaus werd het uitvoerige jaar verslag van den seer. penn. Van Gogh (Den Haag), goedgekeurd. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat bij acclamatie op voorstel van G. V. C. het geheele bestuur werd herkozen, hetwelk dus bestaat uit: H. A. Tromp (St. Michels Gestel) voorz., J. G. Pater (Den Haag), vice- voorz., J. v. Gogh (Den Haag), secr-pen- ningm., H. M. Lugard, mr. A, v. d. Wilde (Rijswijk), H. Wamsteker (Leiden), J. E. Bulder (Zwolle) commissarissen. De heer Tromp, oudste scheidsrechter N. V. B., hield een met groole aandacht ge volgde rede over: „de verhouding van de spelers tot den scheidsrechter". In verband met het vergevorderd uur werd de gedach- tenwisseling over „het amateurisme in de hedendaagsche voetbalmaatschappij en du propaganda" uitgesteld en zal de vergade ring worden voortgezet in Den Haag op 21 April. HET PROGRAMMA VAN ZONDAG. Op het programma voor Zondag komen o.m de volgende wedstrijden voor: Breda: N. A. C.—Ajax en Rollerdam: FeijenoordVelocitas, beide om het kam pioenschap van Nederland. D. E. C. en Haarlem zullen in Amster dam op het veld van Ajax den strijd aan binden voor de promotiecompetilie. In het Oosten vindt de beslissingswed strijd HeraclesEnschedé plaats. NA DEN WEDSTRIJD D. H. C—A. S. C. Wat een Haagsch blad zegt. Aan den wedstrijd D. H. C.A. S. C. is door de groote bladen over het algemeen weinig of geen aandacht besteed. Men be paalt zich tot een wedstrijdverslagje en laat het daarbij. Ook de Delftsche Courant doet zulks. Alleen de „Nieuwe Courant" uit Den Haag geeft een beschouwing over den kamp. Ziehier wat het blad schrijft: De promotiewedstrijd te Delft tusschen D. H. C. en A. S. C., welke naar alle waar schijnlijkheid ook voor A. D. O. wel van be lang zal blijken te zijn, heeft ons danig teleurgesteld. D. H C. was bij voorbaat reeds tot winnaar verklaard, maar men heeft vergeten, dat in zulk een promotie wedstrijd dikwijls de spelcapaciteilen niel tot uiting komen, omdat de zenuwen den spelers de baa9 zijn, Zoo was het althans hij de D. II. C'ers, die hun zenuwachtigheid niet konden overwinnen en daardoor een sioch'an wedstrijd speelden. Ze mogen zich nog gelukkig prijzen, dat zij 't tot een gelijk spel hebben kunnen brengen. Want ver diend hebben zij feitelijk ook dat niet. Daar mede willen wij geenszins zeggen dat D. H. C. niet sterker was. Maar de Leide- naars profiteerden veel meer van de hun geboden kansen, waren daarenboven tech nisch beter, en een of twee seconden steeds sneller dan de Delftenaars. Dit laatste was de grootste fout van de D. H. C.'ers, die daardoor geen gebruik konden maken van de groolere homogeniteit van hun ploeg. De oudste Wamsteker was daarenboven in schitterende conditie en aan hem dankt on getwijfeld A. S. C. dit gelijke spel. De mid- denlinie der Delltsche club, welke algemeen als het sterkste deel van de ploeg wordt ge prezen, was nu het zwakste deel. HOCKEY. HET DUITSCHE ELFTAL. Voor den wedstrijd DuitschlandNeder land le Dusseldorf, is, volgens de „Tel.", het Duitsche elftal als volgt vastgesteld: Doel: Brilnner (Leipzig). Achter: Proft (Leipzig), Wöltje (Hannover) Midden: SchSfer (Essen), Th. Haag (Frankfort a d. Main), Bodenheim (Leipzig). Vóór: dr. Haverbeck, Lockemann (beiden Hannover), Bocke, Slrantzen, Weiss (allen Berlijn). LAWNTENNIS. OM DEN DAVIS-BEKER. DenemarkenNederland 6, 7 en 8 Mei te Kopenhagen. Naar wij uit Kopenhagen vernemen zegt de N. R. Crt. ligt het in de bedoeling van den Deenschen Lawntennisbond den wed strijd DenemarkenNederland op Vrijdag 6, Zaterdag 7 en Zondag 8 Mei te doen spelen, hoewel een overweging om den wed strijd een week eerder te doen plaats heb ben nog niet geheel terzijde gesteld is althans indien de N. L. T. B. hierin kan toe stemmen. Ulrich en Axel Petersen zullen in elk ge val uitkomen in de enkelspelen. Wie met Ulrich het dubbelspel zal spelen slaat nog niet vast. SCHERMEN. REORGANISATIE HAAGSCHE SCHERMBOND. Zaterdag had de jaarvergadering plaats van den II. S. B. onder leiding van den heer W. J. Stoel. Het belangrijkste en tevens vérstrekkend ste voorstel van den heer A. Th. Timmer behelsde: le opheffing of reorganisatie van den Bond; 2e. aftreden van het geheele be stuur; 3e. aftreden Technische commissie; ie. verkiezing technische commissie; 5e. herziening geldmiddelen. De heer Chr. Sluyter leidde het voorstel in. Hij besprak den toestand in den bond, welke zeer ongezond is. Onder deze omstan digheden achtte hij een opheffing van den bond het meest logisch. Daarna verkreeg de voorsteller het woord, die betoogde, dat een bond zo rider macht, zooals de Haagsche Schcrmbond, er thans een is, die geen reden van bestaan meer heeft. Verschillende grieven tegen het huidige bestuur kwamen naar voren. In dit verband achtte spreker een algeheele reorganisatie dringend geboden. De voorzitter verdedigde daarna het aan gevallen beleid van het bestuur en viel levens de houding aan van de heeren Tim mer c.s. Het voorstel lot opheffing van den bond, word met algemeene stemmen verworpen. Meer succes had de heer Timmer, met zijn voorstel tot reorganisatie van den Haagschen Sehermbond. De heer Sluyter, daarover het woord voerende, verklaarde, dat het tegenwoordige bestuur niet meer voldeed aan de eischen, die aan een bond als de Haagsche Seherm bond gesteld worden. Het voorstel werd met vrijwel algemeene stemmen aangenomen. Hierna trad het be stuur en bloc af. De daarna gehouden bestuursverkiezing gaf als resultaat, dat de heer A. Th. Tim mer bij acclamatie tot voorzitter werd be noemd. Op gelijkwaardige wijze kwam de benoeming van den heer J. J. Rinses, als secretaris-penningmeester tot stand. Tot commissarissen werden benoemd de heeren C. F. Schrurs, G. de Graaf, J. C. v. d. Wolk, G. J. G. Delbare en D. Remmerszwaan. Op een nader uit te schrijven vergadering komen de reorganisatieplannen aan de orde. Vervolgens kwam ter sprake, de verhou ding Haagsche SehermbondK. N. A. S. B. Uit de daarover verstrekte mededeelingen, kreeg men den indruk, dat deze kwestie op bevredigende wijze opgelost zal kunnen worden. GOLF. WEDSTRIJDEN TE NOORDWIJK. Naar wij vernemen wordt er op Zondag, 24 April te Noordwijk een mntch gespeeld tusschen de Noordwijlrsohe Golfclub eD een team Britsche officieren. Op 10 en 11 Mei zullen de professionals elkaar ontmoeten voor den Graaf van LimbuTg Stirum Noordwijk Professional Challenge Cup. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Er stonden gistervoormiddag 60 zaken op dc rol, waarvan 54 bestemd voor openbare behandeling en 6 kinderzaken. Mr. A. J. Fokker fungeerde als Kantonrechter. J. V., te Zoeterwoude, had in deze ge meente een steenen schuurtje gebouwd ton der schriftelijke vergunning van B. en W. dier gemeente. Verdachte bekende, waarna door den Ambtenaar f 4 subs. 4 dagen gefischt werd. Jac D., winkelier le Leiden, had na 's avonds acht uur aan zekeren A. L. eenige recpen chocolade verkocht voor gebruik buiten den winkel. Verdachte gaf dit toe. Er waren op dat oogenblik eenige menschen in den winkel, zoodat het na achten werd. De Ambtenaar vroeg f4 subs. 4 dagen, terwijl de Kantonrechter hem onmiddellijk tot f 2 subs. 2 dagen veroordeelde. G. de V., landbouwer te Rijnsburg had ook zonder schriftelijke vergunning van B. en W. dier gemeente een schuurtje met voet gebouwd. Verdachte was niet verschenen, doch getuige C. v. d. Sloot, een zwager van verdachL, zeide dat deze er onschuldig is ingeloopen. Van Egmond, die met den bouw belast was, had het voor hem moeten aan vragen, doch dit verzuimd. De Ambtenaar eischte f 10 subs. 10 d. H. N. te Rijnsburg, had een hek doen plaatsen zonder daartoe vergunning te heb ben. Nadat als getuige was gehoord de man die het hek had geplaatst, eischte de Amb tenaar f 12 subs. 12 dagen. L. P., werkman te Rijnsburg, had met een vierwielig motorvoertuig roekeloos gered:n en een brug stuk gereden. Het bleek ook nog dat hij geen rijbewijs had gehad. Verdachte zeide dat hij niet woest gere den heeft, een 20 K.M., meer niet, maar was hij niet tegen den brug opgereden, dan had hij een kind doodgereden, dat uit een steeg kwam. P. Oudshoorn, rijwielhandelaar te Rijns- hurg had het geval zien aankomen. Ver- dachte reed wel 40 A 45 K.M. en zwenkte heen en weer. De Ambtenaar eischte f 15 subs. 15 d. Op verzoek van verdachte werd de zaak tot Woensdag 6 April verdaagd. J. A. K., bouwkundig teekunaar te Oecst- geest, was gedagvaard voor het feit dat hij een hond op zijn erf heeft gehad, die het den omwonenden bijzonder lastig maakte door blaffen, zoodat zij in den slaap werden gestoord. Verdachte erkende dat de hond heeft ge blaft, maar het was na zes uur. Mevr. W .J. Gunst verklaarde dat het zeker voor zes uur was dat de hond hun uit den slaap stoorde en dien morgen niet voor het eerst. Hetzelfde verklaarde een andere buur, de heer J. Bijleveld, die beweerde dat de hond elk uur van den nacht blafte. De Kantonrechter meende dat hij hef dier in huis moest houden, wat volgens ver dachte minder goed ging omdat hij dan het huis bevuilde. De Ambtenaar meende, dat hij den hond dan had moeien weg doen. Dan moesten 80 pCt. van de bewoners hun heemhonden in Oegstgeest wegdoen, zeide verdachte. De Kantonrechter veroordeelde verdachte lot f 15 subs. 15 dagen, gelijk was geëischt. Wegens openbare dronkenschap werden opgeroepen C. B. G. de R., P. van B.. P. C. v. d. B-, A. v. d. H. en G. v. d. H.. allen le Leiden en onmiddellijk veroordeeld tot f 10 subs. 5 dagen. M. P. K., te Hillegersberg, had In Sassen- hcira op een tweewielig motorvoertuig ge reden zonder voorzien te zijn van een num. merbewijs, dat verdachte had vergelen mee te nemen. Eisch f5 subs. 5 dagen, waartoe de Kantonrechter hem onmiddellijk veroor deelde. J. L., schipper fo Zoeterwoude, had in het Rijn- en Schiekanaal gevaren met een snel heid van 150 M„ althans met een grootero snelheid dan de toegestane 120 M. Eisch f 10 subs. 10 dagen. De Kantonrechteg veroordeelde hem tot f 5 subs. 5 dagen. M. van II., schipper te Koudekerk, had le Warmond in Rijnlands boezemwater zon der vergunning van het Hoogheemraadschap Rijnland gevaren. Eisch f 10 subs. 10 da gen. Onmiddellijk veroordeeld tot f 5 subs. 5 dagen. Th. A. M. B., koopman te Amsterdam, had volgens de dagvaarding te Noordwijk langs een gevaarlijken bocht met een auto rijdende, geen signaal gegeven. Verdachte bekende, maar hij constateerde nadrukkelijk dat het daar niet noodig was geweest. De Ambtenaar eischte f 6 subs. 3 dagen. Verdachte las zelf een uitvoerige verde diging voor, waarin hij nogmaals deed uit komen dat de bocht er niet gevaarlijk was. De Kantonrechter veroordeelde hem niet temin lot f 6 subs. 3 dagen. A. Zw.. schipper te Wassenaar had even eens onder Warmond met zijn vaartuig „Nooitgedacht" 186 M. gevaren volgens het proces-verbaal. Ook in dit geval vroeg de Ambt. f 10, subs. J0 dagen. Verdachte vroeg beleefd een lagere boete Hij had al meermalen een bekeuring „A-ha", zeide de Kantonrechter ben je zoon recidivist dan veroordeel ik je onmid dellijk tot f 15 boete. Verdachte keek op z'n neus en het pu bliek lachte. Willem v. D. Schelpenvisscher te Kat wijk had volgende dagvaarding een paard dat een wonde aan het schoft had laten trekken. Verdachte beweerde dat de wonde 25 c.M. lager lag en geen pijn deed. De verdere behandeling werd nu aange houden tot Woensdag 6 Anril. Verdachte zal dan een foto meenemen waaruit zal blijken dat de wonde beneden het schoft lag W. J. L. te Leiden had op verboden grond geloopen te Oegstgeest. Eisch f 1 subs. 1 dag H. J. K., schipper te Leiden had ook te snel gevaren in Rijnlands boezemwater onder de gemeente Warmond. Ei9ch f 10, subs. 10 dagen. Verdachte werd onmlddellijTt veroordeeld tot f 5 suhs. 5 dagen. W. de V., chauffeur te Uitgeest, had, met een auto rijdende, in de gemeente Oegstgeest, ook verzuimd in een gevaarlijke boebt signaal te geven. Eisch: f5 of 5 dagen. Veroordeeld tot f-1 subs. 4 dagen. A. de N., een jongmensch nit Leidea, had te Voorschoten op verboden grond ge loopen en wilgentakken afgesneden. De Kantonrechter zeide, dat men hem ook wegens strooperij voor de rechtbank had kunnen brengen. De Ambtenaar eisebt» f 4 subs. 4 dagen. De Kantonrechter ver oordeelde hem onmiddellijk tot f 15 subs. 5 dagen. Uitspraak, voor zoover niet reeds onmid dellijk vonnis werd gewezen, over twee weken.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 10