No, 20563 ZATERDAG 26 MAART Anno 1927 Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. MUZIEK. GEMEENTEZAKEN. Het voornaamste nieuws J van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRUS OCR ADVERTENT1EN: 80 CU per regel. Bi) regHabumieiuPDt belangrijk lageren prija. Kleine Advertentifn uitsluitend bil vooruitbetaling Woen.-dags en Zalerdpg» bO Cu bij -n maximum aantal wonrdeD van 30 Incasso volgens postrecbt Voot eventueel, opzending van brieven 10 Cts porto te beta^n Bewijsnummer 8 Qa Bureau Noordelndsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRU8 OE2.ER COURANÏi Voor Leiden per 8 maanden /2S6 per week Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn. per week Franco per post 2 36 portokosten. soi& „0.18. Dit oummsr bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden Gezien het verzoek van G. M. Kostenng om vergunning tot hel uitbreiden van de inrichting voor hel bewerken van vleesch m hel perceel Levendaal No. 39, kadastraal be kend gemeente Leiden, Sectie E. No. 1483; Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; Geven kennis aan het publiek, dat ge noemd verzoek met de bijlagen op de Secre tarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Zaterdag, den 9den April e.k. des voormiddags te half elf uren op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren legen dit verzoek in te bren gen. terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet -tot beroep gerechtigd zijn zij. die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of een zijner leden zijn verschenen, teneinde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 26 Maart 1927. DRANKWET. 91 Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat J. D v d. Bos, te Leiden, een verzoek heeft ingediend ter bekoming van verlof voor den verkoop van alcoholvrijen drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel Lage- Rijndijk No. 32. 95 A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN,, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, den 26sten Maart 1927. -»• DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat J. A Hil- legaart, te Leiden, een verzoek heeft inge diend ter bekoming van een vergunning voor den verkoop van sterken drank in hpt klein voor gebruik ter plaatse van verkoop, alleen aan logeergasten in het perceel Lange Agnietenstraat No. 9. 93 A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN,, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris.^ Leiden, den 26sten Maart 1927. ELECTRICITEITSSTORING AAN DEN RIJNSBURGER WEG, OEGSTGEEST, RIJNSBURG EN KATWIJK. Gisteravond, ongeveer kwart over tien, gingen op een gedeelte van den Rijnsburger- weg tot Oegstgeest en in de omgeving daar van plotseling alle electrische lichten uit en werd het zoowel in de woningen als op straat volslagen duister. Op sommige plaatsen gin gen over twintig minuten de lichten weer aan, doch om kwart over elf herhaalde zich de storing en breidde zich nog uit over ge heel Uegstgeest en over gedeelten van Rijns- burg en van Katwijk. De bewoners behielpen zich. voor zoover zij er over hadden te beschikken met petro leum en kaarslicht, terwijl ook door enkelen de fietslantaarn of een electrische zaklan taarn voor den dag werden gehaald en goede diensten bewezen. Gelukkig dat het voor de meesten bedtijd werd, en men dus het licht van den dag rustig kon afwachten. Over de oorzaak werden verschillende gissingen gemaakt en ook aan de electrische centrale moest men even zoeken. Spoedig ontdekte men Öat een der vele hoogspan ningskabels was doorgeslagen en het duurde eenigen tijd voor de geleidingen op een an dere kabel waren overgeplaatst In Katwijk en omgeving ging dit vrij vlug, doch ia Oegstgeest, waar in verband met de gestich ten Endegeesl, Voorgeest en Rhijngeest de toestand van het electrisch net vrij gecom pliceerd is, ging dit minder vlug. Even na middernacht was de toestand echter weder normaal Er is den geheelen nacht door het personeel van de Centrale doorgewerkt, zoo dat men vanavond niets meer heeft te vree zen. In Leiden zelf gingen de lichten af en toe ook een weinig op en neer. Ook dit hield met deze storing verband. DE BIOSCOPEN. In het Lnxoi-theatei gaat deze week een van de populaire Jordaanfilms „Bet zit in Je Penarie". De titel alleen zegt den bioscoopbezoeker reeds genoeg. En de film is nog aantrekke lijker gemaakt door een gedeelte waarin Vuorkomt een dans op het tooneel in orzi neele kleederdracht. Dit is een van de mo- menlen om te brullen van het lachen. De geschiedenis van Bet is ongeveer als volgt: In het hartje van den Jordaan heeft Bet een café, Pitouto, een schoolvriend van Bet beeft een oogje op haar, doch Bet wil niets van hem weten en heeft veel liever Gerrit, een zeeman die aan den drank is verslaagd, doch die door Bet op het goede pad wordt ge holpen. Nu Gerrit zijn leven heeft gebeterd is hij zich gaan verloven met Bet en als verio- vingscadeau koopt hij voor zijn monstergeld voor Bet een fiets. Gerrit verlaat spoedig Amsterdam om in Engeland weer aan den drank te gaan Na zes maanden keert de schuit, waar Gerrit mee vertrokken is. zonder hem terug. Intus- schen zijn de moeder en hel zusje van Gerrit gestorven. Bet wil niets meer van Gerrit we ten en gaat met Pitouto naar een circus. Hierbij beleeft zij van alles en nog wat om ten slotte naar haar familie te gaan in Zee land. waar Gerrit haar weer komt opzoeken. Alles wordt vergeven en vergeten en spoedig stappen Bet en Gerrit in het .huwelijksbootje De film wordt geheel begeleid met zang en explicatie van Adr Solser. Vooral het platte Amsterdamsche dialect doet het bij deze film zeer goed. Men kan dan ook naar harte lust lachen, ja zelfs brullen. Luxor mocht zich reeds gisteravond in een talrijk bezoek verheugen. Het voorprogramma vangt zooals gewoon lijk aan mei een actueele weekrevue gevolgd door een sensatiefilm in 7 acten. „De overval in den Nachtexpress" De arlisten, die ui deze film werken, hebben er slag van h*t publiek in spanning te houden bij al hun ge vaarlijke toeren en waaghalzerijen, 't Is een zéér interessante geschiedenis. Het „Casino-theater" geeft „Don Q, de zoon van Zorro" en wie zich bel groote succes herinnert van het eerste filmverhaal „Het teeken van Zorro", waarvan dit een vervolg is, zal begrepen, dat de toeloop gisteravond enorm is geweest en zulks ook op volgende avonden zonder twijfel het ge val zal zgn. Vooraf gaat het Hollan«L.ch Nieuws en een goedgespeelde klucht, waarin een troepje kwajongens op verrassend goede wijze de voornaamste rollen vertolken. Daar na nog voor de pauze begint het hoofdverhaal, zijnde een greep uit de levens geschiedenis van Zorro's zoon: Don Cesar de Vega. Van Californië is Don Gesar naar Spanje vertrokken om z'n studie te vol tooien en daar, in de hoofdstad van het Spaansche rijk, trekt hij in een oogwenk ieder's aandacht door z'n lenigheid, z'n schermcapaciteiten en door do buitengewoon handige wijze, waarop hij de Californische rijzweep weette hanteeren, zóó zelfs, dat de Koningin en haar gast, de Aartshertog, den ,.man met de zweep" willen leeren kennén, met het resultaat, dat hg toegelaten wordt tot het hof. Door dit gegeven heen gevlochten is een liefdesavontuur van Don Cesar met de dochter van een van Zorro's oude vrienden. Het meisje wordt ook be mind door een officier van de lijfgarde, Don Sebastiaan, en er ontstaat tusschen de twee jongemannen een veete, die tot tallooze spannende oogenblikken aanleiding geeft Wanneer tenslotte de officier in een mo ment van drift den Aartshertog gedood heeft wee' hij z'n vjjand er van te laten be schuldigen en Don Sebastiaan vlucht, waarna de oude Zorro ten tooneele verschijnt en inet z'n zweep en z'n degen de zaak vol komen in het reine brengt. Het is Douglas Fairbanks, die beide rollen speelt en hij doet dat op onverbeterlijke wijze. Z'n spel is boeiend en geestig en wordt heel den avond met buitengewoon groote interesse gevolgd. De uitstekende regie maakt deze film ten slotte tot een waardig en zeer goed gevolg van de eerste rolprent en verdient daarom groote belangstelling. In het City-dhealei wordt begonnen met het interessante Wereldnieuws, dat ons o.a. de Zesdaagse he wielerwedstrijden te New- York toont. Hierop volgt een comedie in 2 bedrijven, getiteld „De Zenuwlijder" Ver volgens nog een geestige 2-acter, getiteld „De Sensalie-Oom". Beide films zijn werke lijk aardig, ofschoon wel een beetje over dreven. Dan volgt de eerste hoofdfilm „Circusle ven" in 6 bedrijven, waarin de hoofdrollen vervuld worden door Marian Vixon. Pat O'Malley en Gladijs Brockwell. Het verhaal speelt zich af in een reusachtig circus. Loo- vertje, paardrijd9ter, en de lieveling van den circusdirecteur, verbergt in haar coupé van den trein, waarin op een keer het gezelschap naar een andere plaats trekt, een zekeren Dick Hale, die verdacht wordt van een moord, welke hij echter niet bedreven heeft en wanhopig tracht aan de vervolgingen der politie te ontkomen. Door middel van Loo- vertje dié liefde voor hem heeft opgevat, krijgt hij een baantje in het circus. Wanneer Loovertje echter den directeur, met wie ze eigenlijk verloofd is. ofschoon ze niet van hem houdt, bekent met Dick te zullen trouwen, volgt hierop een conflict en Dick vertrekt. Den dag daarop wordt de directeur vermoord gevonden, en Dick krijgt de schuld, ofschoon de dood van den direc teur aan. een ongeluk te wijten is. Na veel ellende en vele verwikkelingen komt de waarheid aan het licht en kunnen Loover tje en Dick trouwen. Na de pauze wordt nog een aardige film vertoond, getiteld „Mevrouw wen9cht geen kindpren" naar den bekenden roman van Clement Vautel. „Madame ne veul pas d'Enfants", waarin Maria Corda. Maria Paudler en Harry Liedtke de hoofdrollen vervullen. Een eenvoudige film van een jong echtge noot. die erg op huiselijkheid en gezelligheid gesteld is en een zeer luxueus en modieus vrouwtje, dat slechts van uitgaan en mooie kleeren houdt, met het gevolg ernstige botsingen tusschen man en vrouw doch alweer een goed einde. Kortom een onderhoudend en aardig pro gramma. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd is voor het doctoraal examen klassieke letteren de lieer N. G. H. Deen (Den Haag) Voor het examen apothekersassistent wa ren opgei^epen 4 candidalen: geslaagd de dames 1. C. Lang. geb te Noordwijk; A. E. Keizer, geb te Amsterdam, en M. C. Riem Vis, geb. te 's-Gravenhage. Op Woensdag 30 Maart a s zal het 40 jaar geleden zijn, dat de adjunct-lechnisjh ambtenaar van Gemeentewerken, de heer A. J. Leget Sr. werd aangeleid, als timmer man bij dienzelfden dienst. Door zijn praclische, alsook theoretische kennis, nauwgezette plichtsbetrachting n groote humaniteit stond hij sleed® in hoog aanzien bij zijne superieuren waarvan w<d dit het beste bewijs is. dat hij op 1 April 1919 werd bevorderd tot hoofdlimmerman en op 1 April 1922 door B. en W werd benoemd tot adjunct-technisch ambtenaar. Het zal den jubilaris zeer zeker op Woens dag a.s aan belangstelling niet ontbreken. Maandag herdenkt de heer W. Sloos den dag, waarop hij voor 25 jaar in dienst trad der zeepfabrieken, voorheen Sanders en Co. Hoewel het bestuur van de bazaar ten bate van „Jeugdhulp" de eindrekening nog niet heeft kunnen opmaken kan toch al ge constateerd worden dat het resultaat bevre digend is geweest. En de laatste avond heeft daaraan zeer medegewerkt. Er heerschte din geheelen avond een recht gezellige drukte. Bij het naderen van deqrua:?, dat Beet hoven honderd jaar verscheiden is, heeft de „N.V. Boekhandel v.h. C. Kooyker". gratis een klein werkje op kunstdrukpapier be schikbaar gesteld, waarin iets van Beet- hovens beteekenis voor het beschavingsleven wordt verleid en waarachter een groote lijsl van bij haar verkrijgbare Beethoven-littera tuur is opgenomen. Tevens heeft zij.voor een van haar ramen een,Beethoven-étalage inge richt. waarin men mooie reproducties be wonderen kan. en waarin verder allerlei werken over de Koning der Symphonie£-n zijn uitgestald. Door de politie is als verdacht van den diefstal van e^iu de cologne ten nadeele van de firma De M. en W. alhier aangehouden de werkman A. H. Deze aanhouding bracht haar op het spoor van de vermoedelijke daders van een dief stal van een partijtje chocolade, onlangs ge pleegd ten nadeele van een Leidsche firma. In zijn woning toch werd chocolade aange troffen die van dezen diefstal afkomstig was. Het onderzoek leidde er toe als dader op te sporen de Werkman A. van W. alhier, die reeds heeft bekend en omdat de diefstal niet van zoo groote beteekenis wa9 is vrijgela ten, nadat van het geval proces-verbaal was opgemaakt. De heler, zekere I. S., die zoowel contact had met van W. als met A. H., blijft echter in verzekerde bewaring. Sedert een paar dagen wordt hier ver mist een 18-jarig jongmensch A. J. N. ge naamd Tot dusverre was elk onderzoek vruchteloos. Men vreest dat hem een ongeluk is overkomen. JOSé ITURBL Spanjaarden zijn particularisten; in de muziek althans. Ze willen voor alles Span jaarden zijn. Dat is hun roem. Hun groote voorganger, Pedrell, componist van betee kenis en fijnzinnig essayist, de man, die het muzikale leven van de laatste helft dei vorige eeuw beheerschte, heeft hun in woord en werk (speciaal in zijn „Per nostra rausica") dit ééne voorgehouden: zal de muziek van den Spanjaard iets beteekenen, dan moet ze Spaansch zijn. Dat manifest is ingeslagen. Want onverschillig in welk genre men muziek hoort van Spaanschen bodem, of ze behoort tot de ernstige kunst van de opera, de symphonie of de kamer muziek dan wel tot de lichtere van de populaire opéra-comique (Zarzuela), altijd i3 ze geïnspireerd op het Spaansche volks lied Gelukkig het land, dat op dusdanigen nationalen rijkdom kan wijzen In de cultus van zijn volkslied heeft de Spanjaard ziju muzikaal karakter zuiver gehouden Vreem de invloeden hebben weinig vat op hem gê- had. In de muzikale productie van hot Iberische schiereiland treedt dit ailes met onmiskenbare duidelijkheid aan den dag. Maar ook in de reproduceerende kunst komt die particularistische, die nationalistische trek tot uiting José Iturbi. de begenadigde meesterpianist, is er het levende voorbeeld van. Hoor hem in het werk van zijn lan'd- genooten, voor wie hij steeds en ook nu weer een belangrijke plaats op zijn pro gramma heeft ingeruimd, en gij voelt aan stonds dat zijn open en ongekunsteld, zijn expansief en fel gekleurd spel de persoon lijkheid verraadt, die precies noodig i9 om het typisch Spaansch karakter te accen- tueeren. Maar hoor ook, om een diametrale tegenstelling te noemen, zijn Beethoven- spel. Zijn visie op den heroïsch elegischen eersten satz der Es dur sonate (op. 7) i9 toch wel zeer bijzonder Met welk een gloeien- den hartstocht pakt hij het heldhaftig voort schrijdend hoofdthema aan en met welk een leeder vrouwelijke roering laat hij het smeekende zangthema hooren. Dat is onge woon prachtig van romantiek. Men noemt deze sonate om den strijd der tegenstellingen (het mannelijk hoofdthema tegenover hpt vrouwelijk zanglhema) „de verliefde so nate" fturbis opvatting en speelmanier zijn er op ingesteld om die karakteristiek van het werk te rechtvaardigen. Dat hij nochtans het universeel? in Beethoven kunst weet te he reiken. bleek uit zijn wedergave van het adagio, het hoogtepunt der sonate. Prachtig heeft hij den innigen zang van verhtven rust doen stijgen tot snijdend hevige affecten en weer terug laten vloeien tot den ziele- vrede, die geen begeprten meer kent Iturbi is een verrukkelijke pianist De stukjes van Couperin en Rameau, die de Sonate van Beethoven vooraf gingen, werden door Ilurbis kleurrijk en minutieus afgewogen spel klankbeeldjes van de hoogst denkbare verfijning (De onderdeelen van de suite van Couperin stonden foutief op het programma: „Les chérubins ou l'aimable Lazure", is het derde en laatste onderdeel. De pianist lier't een coupure gemaakt) Liszt met zijn Ronde de gnomes" en de elfde rhapsodie (iut programma vermpfdde „eerste") volgde, eenicszins vreemd aan doend. na Beethoven. Pianistische bravour van goeden stempel zooal9 men zelden te hooren krijgt. Na de pauze: de afdeeling Spanje Een intressante schildering van de Madrileensche en Andalousische vrouw door Turina, een met sterke overtuiging geschre ven dans uit een ballet van de Falla, een Fêle Dieu A Seville van Albeniz. met pracn- tige klanken A la Cathédrale engloutie en tot slot een zeer mooi thème populaire espagnolla met weinig belanrijke en weinig origineele variaties A la Liszt van een ons onbekend componist M. Infante. Dat Iturbi nu met zijn gedachten in zijn vaderland was en, speelde alsof de muziek hem zóó uit het har! kwam was de verheugende slotervaring van een bijzonder rijken avond. De vrij aardig gevulde groote zaal heett den genialen klavierspeler, die een mooie krans in ontvangst mocht nemen, enthou siaste hulde gebracht. BENOEMINGEN. Rei bestuur der Vereen ,,De Ambachts school" "alhier, heeft ter benoeming van een lid van het bestuur ter voorziening in de vacature, ontstaan door het perio diejt aftreden van den heer A. van 't Riet, die niet herkiesbaar was, de volgende voordracht opgemaakt: lo. J. Engels, 2o. J van Muiden. In de eerstvolgende vergadering zaJ de gemeenteraad daaruit een keuze moeten doen. Ter aanvulling van de vacature, ont staan door het bedanken van den heer J. Schaap, heeft de Plaatselijke Schodlcom- missie de navolgende aanbeveling inge zonden lo. P. Brouwer, So. J. M. Vos. DE SAMENSTELLING EN WERKKRING VAN DE COMMISSIE VAN FINANCIËN. De in de raadsvergadering van 1 De cember 1924 ter fine van praeadvies m handen van B. en Wgestelde motie van den heer Van Eek, luidende: „De Raad spreekt de wenschelijkhedd „uit, dat de samenstelling en werkkring „der Commissie van Financiën aldus wor- „den gewijzigd, dat dezie wordt een com- „missie ingesteld krachtens art. 54, 2e lid „deT Gemeentewet, wier taak het deriial- „ve is Burgemeester en Wethouders in „hei beheer der gemeentefin ancien bij te „staan, en verzoekt B en W de daarvoor „noodige bepalingen te ontwerpen," gaf B. en W. aanleiding een en ander onder de aandacht te brengen van den Raad. De samenstelling en de werkkring van de Commissie van Financiën zijn geregeld in de verordening van 31 Januari 19U1. De Commissie bestaat int 3 leden, welke jaarlijks in September door den Raad worden benoemd De Commissie dient den Raad van bericht en advies omtrent ver schillende aangelegenheden van finan- cieelen aard, welke met name zijn genoemd in artikel 5 dei verordening De taak van de Commissie van Financiën vangt eeret aan, zoodra B. en W. een der genoemde aangelegenheden ter behandeling aan den Raad voorleegen. De Commissie dient uit sluitend ter voorlichting van den Raad. Als zoodanig is haar taak van veel be teekenis. De Commissie toch samengesteld url leden, welke de Raad uit zijn midden min of meer als vertrouwensmannen koos, heeft de speciale opdracht den Raad geheel zelfstandig advies uit te brengen over de BINNENLAND. De Tweede Kamer beöindigt de behande ling van het wetsontwerp betreffende de N.V. (3e blad). Wetsontwerp tot wijziging der L. O. wet betreffende het 7e leerjaar (Kerk en Schooi 2e blad). Vragen van Kamerleden (Binnenl. 2e bl.) BUITENLAND. Verdere besprekingen ter voorbereidende ontwapeningsconferentie (Buitenl. Ie blad). De vreemdelingen te Nanking gered (Bui tenland le blad). In Noorwegen de leden van het vroegere kabinet Berge vrijgesproken (buitenl. le bl.). tot haax sfeer behoorende voorsteilen, die door B. en W. aar dtn Raad woiuen voorgelegd. Uit het feit, dat de Commissie zich slechts zekien genoopt zj-et entaek uit te oefeiaen en veelal instemt met de door dit College bij den Raad aanhangig ge maakte voorstellen, tengevolge waarvan haar adviezen meestaj kort kunnen zijn, valt volstrekt niet te concludeeren, uat de tegenwoordige taak van de Commissie Diet van groote beteekenis is. integendeel, de wethouders, die vroeger in de commissie zitting üadden, weten oy oaaervinumg, dat niets minder waar is. bovendien werd in den iaauuen tgd, wan neer het beiangryke aangelegenheden betrof, rechtstreeks oveneg gepmegd met de Com missie, omtrent de uy den Raad aannaugig le maken voorsterlen. Na deze opmerkingen over de samen stelling en de tegenwoordige taak en werk kring der Commissie, gaan B. en W. de motie van den heer Van Eek zeil beschou wen en de strekking er van critiseeren. Zij meenen, dat er geen enkeie reden was om deze motie in te dienen. In principe dus tegen verandering der commissie, wil dit eenter niet zeggeu, dat haar werkkring in ieder opzicht bevredigend is geregeld, zeggen b. en W., waarna zg de leemten en gebreken er van nagaan en bespreken en wijzigingen voorstellen. De ontworpen wijziging van de verorde ning stelden B. en vV. met het concept- praeadvies, dat aan het bovenstaande ge lijkluidend was, in handen van de Commissie van Financiën en van de Commissie voor de Huishoudelijke verordeningen. Eerstgenoemde berichtte zich zoowel met de nieuwe verordening als met het con- cept-praeadvies te kunnen vereenigen. De Commissie voor de Huishoudelijke Ver ordeningen, hoewel zich uiteraard onthou dende van eik -oordeel over de principieele zijde van de door don heer Van Eek in gediende motie, deelde B. en W. mede in het algemeen wel met de voorgenomen wg ziging accoord te kunnen gaan, doch het wenschelyk te achten, dat de woorden: „het koopen, ruilen, vervreemden, bezwaren en verpanden van onroerend goed" behouden worden. B. en W. komt dit onnoodig voor. WIJZIGING DER VERORDENING BETREFFENDE DE LEVERING VAN ELECTRIC1TEIT. Commissarissen der Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit hebben B. en W. voorgesteld den Raad eenige wijzigingen van de verordening betreffende de levering van electriciteit voor te leggen, met welke wijzigingen dit College zich kan vereenigen. Zy betreffen de volgende punten: A. Volgens art. 10 sub b der verorde ning kan het wegens verbruik van elec- triciieit verschuldigde bedrag berekend worden volgens aanwijzing van een dubbel tariefmeter in dier voege, dat gedurende de spitsuren (de avonduren), „spertijd" ge- hceten, normaal tarief, buiten die uren daar entegen een verlaagd tarief wordt toegepast. Een en ander heeft ten doel het verbruik gf durende den spertijd binnen zekere gren zen te houden, ten einde een gelijkmatige verdeeling der belasting'te verkrijgen. In- tusschen klemt dit gedurende de winter maanden meer, dan gedurende de zomer maanden, aangezien gedurende de laatste, mede onder invloed van den zomertijd, ook zinder spertijd gewoonlijk niet de maximale belasting zal worden bereikt, waarop gedu rende de wintermaanden moet worden ge rekend. Onder deze omstandigheden schijnt er geen bezwaar tegen te bestaan, om de mogelijkheid te openen, dat gedureude de zomermaanden voor gebruik ook gedurende den spertgd het verlaagd tarief wordt toe gepast, de spertijd in zooverre dus buiten werking wordt gesteld. De beoordeeling,

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 1