NIEUWS UIT BELGIE. Sproet ?n komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten MODE. RADIO-PROGRAMMA. hoe gevaarlijk wordt gespeeld met oorlogs- kruit, dicht bij een kruitmagazijn als de Balkan ie... Welk een mentaliteit in Italië overigens hecrscht, is duidelijk gebleken ter zitting van de voorbereidende ontwapeningscom missie te Gepève De Italiaansche verte genwoordiger zeide daar immers toch, dat voor en aleer Italië aan ontwapening kon denken, het eerst even sterk moest zijn als iedere andere mogendheid. Eerst dan kon men geleidelijk gaan ontwapenen. Op et-u ontwapeningsconferentie heeft zoo'n ver klaring weinig minder te beteekenen dan sabotage. Als alle landen zich op dat stand punt stelden, kreeg men de reinste bewa- penings-manie terug 1 Het bewijst evenwel ten overvloede nog eens, hoe men verstandig doet, zich voor eerst geen illusies te maken over het re sultaat van deze conferentie. Het groote verschil tusschen Amerika e«n Europa is nimlner overbrugd en schijnt het ook niet te kunnen worden. Verder hebben finge- laa>d en Frankrijk ieder een plan inge diend, d/ie kn menig en voornaam opzicht zeer veel van elkaar verschillen, al 6chijnt een compromis hier dan niet geheel on bereikbaar, waardoor de plannen echter niet gering worden verwaterd. Men be denke bovendien, dat het nog maar een voorbereidende conferentie is... Wat moet het dan worden ter eigenlijke conferentie, wanneer spijkers met koppen* geslagen dienen te worden, los van mooi-praterij etc. Ongetwijfeld meende de voorzitter, onze gezant te Parijs, jhr. Loudon, 't ernstig, t-oen hij verzekerde, dat een mislukking eenvoudig ondenkbaar mocht heeten, maar schijn en wezen 6peelt, helaas, een te groote rol. Ieder is nog te vast gegroeid aan nationalistische eigenbaat en voorts as de tegenstelling overwinnaars en over wonnenen in den wereldoorlog nog altijd een waarheid. De overwonnenen zijn ont wapend de overwinnaars blijven gewa pend om zich de vruchten der overwinning niet te zien entgaan, neergelegd in de rampzalige verdragen van Versailles etc. 't Kan verkeeren edoch nog niet op dit terrein. De waarheid van Breêroo's be kende uitlating is daarentegen gebleken in China. Hoezeer is ndet te keer gegaan fccg-em het zenden der Engelsche troepen naar Sjanghai em geen der andere mogend heden wilde meedoen. Hoe gelukkig is nu evenwel reeds die aanwezigheid der Engel sche troepen gebleken, nu de Kantonnee- zen Sjanghai hebben bezet. Als ze er niet geweest waren, zouden de vreemdelingen te Sjanghai, zoo ze hun veege lijf al had den gered aan boord van eenige schepen, ongetwijfeld hun bezit hebben verspeeld, alle mooie verzekeringen der Kanten-lei ders ten spijt, die trouwens voor de wei nig geordende troepen ook niet kunnen Instaan. Het gebeuren te Nanking, waar geen militaire besohernjing aanwezig was, is daar, ora het bewijs te leveren. De-nood brengt nu echteT de mogendheden tesamen. Door onmacht te toonen in een land als China, verspeelt men alle prestige in plaats van deze op te houden. De Zuidelijken zijn inmiddels thans heer en meester over het gansche gebied ten Zuiden der Jangtsje! Of dat nu verkregen is door ,,scllikkingen,, oftewel omkooperij der leiders, doet weinig ter zake; het is zoo en niet anders. RECLAME. VERSTERK UW NIEREN I Werp dat lustelopze, afgematte gevoel van u, en herwin uw gezondheid en energie door uw nieren te helpen om de schadelijke en kwaaddoende vergiften uit uw bloed te liltreeren. Maak uw leven weer tot een lust! Die pijn in de lendenen, die urine- stoomissen, dat vermoeid, zenuwachtig, uitgeput gevoel, die hoofdpijn en duizelig heid kunnen alle te wijten zijn aan nier zwakte, en deze kan overwonnen worden. Piekeren helpt u niet. Word flink en gezond door het gebruik van Foster's Rug pijn Nieren Pillen. De tijd bewees, dat dit specifieke niergeneesmiddel aan de nieren juist die versterkende hulp geeft, die zij noodig hebben en deze organen bijstaat om het bloed volkomen en terdege te zuiveren. Door nieuwe kracht aan de verzwakte nieren te geven, kunnen Foster's Pillpn kwellende nierverschijnselen als rheuma- tiek. ischias spit. waterzucht, niersteen, en blaasontsteking verlichten en voorkomen. Duizenden in Holland danken hun tegen woordige goede gezondheid aan de gene zende eigenschappen van dit niermiddel. Begin nog heden met het gebruik en zie hoe snel gij een flinke gezondheid kunt herkrijgen. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisten A f 1.75 per flacon. 9 (Van onzen bijzonderen correspondent). EEN WOLKENKRABBER. De moderne tijd, met zjjn duizeling-wek kende ontwikkeling van techniek, met zijn concqatratiegeest en nochtans steeds grooter wordende behoefte aan ruimte, heeft den urbanisten een zeer uitgebreid veld, van werkzaamheden bezorgd. In welke groote stad is het vraagstuk van organisatie, van uitbreiding, van ver- muoiïng van het stadsbeeld niet aan de orde? De uitzonderingen ziin, meenen we, uiterst zeldzaam. Te Brussel niet minder dan elders doet het zeer complexe vraag stuk zich voor. Het is namelijk opvallend, hoe het centrum van de stad zich de laatste jaren heeft georiënteerd naar een uitsluitend commercieel doel en gaandeweg alle ge bouwen, die niet tot handelsdoeleinden strekken, zijn herbouwd en nu van onder tot boven, door winkels, filmtheaters of j kantoren ingenomen. Maar hier bljjft het niet bij; de handelslui weven hun net als een spin verder uit, en, nu de centrum- buuvelards zijn ingenomeD, komen de aan palende straten aan de beurt en moeten de daar nog bestaande „woningen" worden herschapen. Het centrum breidt zich aldus uit, wordt uitsluitend het hotel-, handels-, vermakelijkheidsgedeelte van de stad en wie er vroeger woonde trekt verderop, moet meer naar de uithoeken, naar de voorsteden. Deze uitbreiding naar buiten heeft echter, mede naar aanleiding van den, nu toch ge leidelijk afuemenden woningnood, ook eec ander vraagstuk geschapen, namelijk, dat van zoo dicht mogelijk bij het centrum te blijven en van goede nieuwe woningen te verschaffen. Voor de arbeidersgezinnen is, wat bet laatste betreft, veel gedaan. Bur gersgezinnen werden minder bevoordeeld in dit opzicht, maar kregen meer pogingen om hen voldoening te verschaffen op het eerste punt. Men vermoedt reeds, dat dit op de thans gebruikelijke wijze gebeurt: wat vroeger in oppervlakte werd ingenomen, wordt nu in de hoogte gezocht, wat mogelijk maakt op dure terreinen te bouwen, dus bij hel centrum gelegen. Op dit gebied zijn reeds verscheidene pogingen gedaan te Brus sel, die zeer belangwekkend zijn ook voor wie zich niet rechtstreeks met bouwaange- legenheden bemoeit. Vooral interessant is een gebouw, waaraan thans de laatste hand wordt gelegd, namelijk het „Résidentie- Palace", gelegen in de bij name zeer zeker door veel Nederlanders bekende Wetstraat, dus in het rijke en hooge gedeelte van de stad, tevens in de onmiddellijke nabij- heid van het Jubeljaarpark of, in het Fransch „Cinquantenaire". Interessant wegens den durvenden ondernemingsgeest, waarvan de zaak getuigt, de nieuwe methodes, die er in worden toegepast en ook wegens de groote plaats, die het gebouw iu het Brusselsche leven zal gaan innemen. Wie Brussel heeft bezocht en van de talrijk aangeboden ge legenheden tot een bezoek van de stad in een toerauto heeft gebruik gemaakt, heeft orgehvj.'eld met „Résidence-Palace"-in-aan- bouw reeds kennis gemaakt, als naar het Jubeljaarpark werd gereden. Het is, bij den eersten aanblik, reusachtig op het meer dan anderhalve hectare, dat het beslaat tusschen de Wetstraat, de Justus-Lipsiusstraat en den Etterbeekschen steenweg. Onmiddellijk heeft men den indruk, dat het hier een Ameri- kaansch idee geldt, een poging om de „sky scrapers" van overzee ook hier in te bur geren met al de gewoonten voor de bewoners, die het meebrengt en inderdaad, zonder aan de originaliteit van de opvatting te kort te doen, mag dit wel worden aangenomen. De zaak zelf kan er overigens moeilijk nadeel hij hebben ondervonden toen een afvaardiging van architecten en ingenieurs te New-York zelf wijsheid ging zoeken om meer vertrouwd te geraken met wat aan de andere zijde van den Oceaan op gebied van hygiëne, comfort, veiligheid, enz. in zake wolkenkrabbers is verwezenlijkt. Deze wqsheid is bij het nieuw gebouw, het eerste, vermoeden wij, in België van dien aard, praetisch gebruikt, naar wrj dezer dagen bij een bezoek konden vaststellen. De basis van het plan is, dat een apartem'ent, de beste woning is, het ideaal, als men wil, voor iemand, die gesteld is op comfort in allerlei opzicht. Deze opvatting is du3 het tegenovergestelde van de op het Enropee- sche vasteland zoo zeer verspreide leuze; „Iedereen zijn eigen huis". De leiders <-an de onderneming hebben echter getracht door talrijke bijkomstigheden hun in velerlei op zicht aanvechtbare stelling aanneembaar te maken en dit, men moet het toegeven, op zeer flinke wjjze. Het „Palace" bestaat uit, in totaal, 180 apartementen, die allen ver huurd en niet verkocht worden. De ingang van het gebouw is een paleis waardig, van opvatting en decoratieve uitvoering. Eens binnen krijgt men reeds een idee van de wijze, waarop het comlort hier wordt ver staan: den huurder alles bij de hand geven in de best mogelijke omstandigheden, met de minst mogelijke moeite voor hem zelf, mede door oplossing vanhet vraagstuk der bediening. Dit is reeds op een manier be reikt door in de groote winkelgang b(j den ingang kleine winkellokalen en uitste,ramen te maken. Daar zal de huurder alles kunnen vinden, dat van dagelijksch gebruik is. Hij zal dns niet moeten uitloopen, zal zich niet moeten opschikken. Wil dus mijnheer zich laten scheren, mevrouw zich de haren laten verzorgen: er is een coiffeur in huis, die op hen wacht. Wil mijnheer zijn dame met bloemen verrassen, hij moet met ver zoe ken. In het „Palace" heeft een bloemiste haar winkel. Een dagbladkiosk is geïnstal leerd, een centraal kantoor van posterijen, telefoon en telegraaf, en zelfs is het niet noodig zich te verplaatsen om een brief op dit kantoor te brengen. Een stelsel is toe gepast om de poststukken van uit het appar tement te bezorgen. Wil mevrouw een „thé dansant" inrichten, een receptie houden: zalen, groote en kleine, zijn ter beschikking, voor één dag, een halve dag, een avond. Er is een clublokaal, een leeszaal, waar alle dagbladen, tijdschriften, nieuwe hoeken voorhanden zijn. Heeft men geen dienstboden en wil mevrouw zich niet met het diner heidsten, een liftje voor lasten is in ieder appartement aangebracht en vanuit liet eet huis beneden wordt onmiddellijk in liet appartement een diner besteld. Dé horden enz worden teruggestuurd. Mevrouw heeft er geen last van, want beneden is er een eethuis ingericht, dat voor alles zorgt, naast eenbar. Niet alleen beneden, maar ook boven, heel hoog, is een gewoon eethuis, met een „restaurant d'été", dit een beetje duurder voor de goede frissche lucht, die men er heeft en het mooi panorama, dat te genieten is. Speculeert de huurder op de Beurs, doet hij andere financieele ver handelingen, hrj moet niet ver gaan. In het „Paiace" heeft een bankinstelling een kan toor, dat ook brandkoffers ter beschikking stelt, waar alle kostbare voorwerpen kun nen worden geborgen. Heeft de huurder een auto, alweer raad er mee. De keus tusschen 120 berggelegenheden is hem ge laten Heeft hij geen auto en wil hjj een taxi, nog steeds een oplossing voor de hand: een telefoonberichtje naar beneden en een taxi van het huis wacht hem, onmiddellijk gereed. Wit hij tennissen, turnen, zwemmen, enz., hij behoeft niet weg te gaan. Dat alles is in hnis mogelijk. Naar den schouw burg gaan in de stad? Volstrekt onnoodig, want ook „Résidence Palace" heeft zijn theater, waar gast-gezelschappen zullen op treden. Wil men geen dienstboden gebruiken: „fiesidence-Palace" zorgt voor de schoon maak, op de uren door u bepaald. Geen bezorgdheid voor kachels: er is centrale verwarming, waarvan de kosten door den huurder worden gedragen naar verhouding van de ruimte, die hjj inneemt. Reusachtig is de installatie van de ketels, die met mazouth of met kolen kunnen worden ge stookt. Woont u hoog in het gebouw, op ae tiende verdieping bijv. hoe hooger, hoe duurder geen nood, dat n moet klimmen en aan een asthma-kwaal geraakt. Liften zijn er, samen met deze voor lasten, een 50-tal in het gebouw, afzonderlijk voor de meesters en de dienstboden. Er is een ten toonstellingszaal voor kunstenaars, die trouwens a3n de totstandkoming van het gebouw hebben meegewerkt. En wil u, na een zware dagtaak, uitrusten en genieten van een mooi stadpanorama, dan gaat u als huurder hebt u dit recht naar ooven, op het hoogste terras, dat 67 meter boven de Wetstraat en 75 meter boven de fun damenten van het gebouw uitsteekt. Daar ziet u Brussel voor en achter u, aan uw voeten, het Justitiepaleis en de Goedelekerk nauwelijks zoo hoog als gij zelf, den triomf boog van het Jubeljaarpark, onooglijk klein, den Brusselsehen stadhuistoren verloren tusschen de daken. Zoo is dit gebouw, dat van Üzer en beton is gemaakt, waarvan de inwendige schikking van de verschillende appartementen uiterst modern is, met alle mogelijke nieuwe prac- tische inrichtingen zelfs» kasten met ventilatie zijn aanwezig op gebied van hygiëne en verlichting, als een hoekje van luilekkerland, uit ons aller droomen. Er moet allceD voor betaald worden! Luilekkerland ook voor vrijgezellen, die er mooi bemeu belde pension-kamers kunnen betrekken, zelfs voor een korten terjpqn. De architect Michel Polak, met als mede werkers de heeren Hoeh en Sarrasin, hebben op knappe wijze Brussel met een eersten waren wolkenkrabber verrijkt. De financieele leider van de onderneming, met name de heer Luc. Kaisin, heeft bewezen, naast Amerikaansche methodes, ook Amerikaan- schen ondernemingsgeest te bezitten. Zal het Brusselsche publiek echter ook verder gaan dan het Palace alleen als een curiosum dat de Belgische hoofdstad weer een siap nader brengt tot den rang van wereldsteden als Parijs, Londen, Berlijn te beschouwen, en bet ook bewonen? De oorlog heeft ver nieuwing gebracht, vluchtelingen zijn uit 't buitenland teruggekeerd met nieuwe, op er varing gegronde, denkbeelden, maar „Ieder zijn eigen huis" is bij de Belgische be volking hoe ongeruimd wellicht ook een ingeworteld begrip, dat, meenen we, moeilijk zal uit te roeien blijken. Mare. De C. RECLAME. 48 De eerste lenteshow bracht frissche ver rassingen. Het doet altijd weer goed om na de sombere wintermaanden met de don kere fluweeltinten, het egale vilt en de wind- en waterdichte ruige stoffen de leuke fleurige voorjaars- en zomerdrachten te zien. Ze zijn dit jaar fleuriger dan ooit. Dat komt in de eerste plaats door de aar dige, gebloemde dessins: het voile impri- mée, de foulards of bedrukte zijdjes, een enkel crêpe toiletje met een gebjoemden rand, en dan het nieuwtje: de eenvoudige jonge meisjes-jurken met toefjes kleine bloe men op het witte fond geborduurd; dat mag alleen op de rokken, niet op het bo venstuk. Doch ook door de modellen maken vele zomer-créatics een bijzonder fleurig effect. Er zijn namelijk verscheidene japon nen met strooken en ruches versierd; ik zag er een op de show, waarvan de rok ge heel uit bloemblaadjes bestond. Voor meer gekleede toiletten zijn kralen, pailletten en struisveer-reepjes bijzonder in de mode. Hoe lang is dat nu al! De kralen doen door bun gewicht al die luchtige stof jes zwaar afhangen; ik denk. dat dat de reden is, dat men die mode blijft verkiezen, tien avondtoilet van pailletten en kralen staat bovendien bijna alle vrouwen goed. De mantelpakjes blijven eenvoudig: glad en recht, heel kort en met een rok zonder eenige garneering. Zij zijn alleen geschikt voor wandelen, lichte sport, boodschappen doen en dergelijke; zoodra men iets heb ben wil om visites mee te maken, moet de mantel van dezelfde lengte, kleur en stof 'zijn als de japon, die men er onder draagt. Dergelijke complets hebben soms nog voor het overgangsjaargetijde een kraag van bont; zij zullen dit jaar bij voorkeur in grijs of banaan-tint zijn. Verder zal er veel beige, zandkleur, groen, citroengeel, matrozenblauw, rose en wit worden gedragen; doch het allermeest bedrukte en gebloemde stoffen in verschei dene kleuren. Een nieuwe tint heet ibis en heeft de wat zacht rose getinte nuance van geel, die ook aan papegaaien-kuifjes te onderscheiden is. De zwarte toiletten zullen nooit de mode uit gaan. Ze zijn zoo praetisch, staan altijd gekleed en geven gauw een cachet, wat met een gekleurde japon lang zoo gemak kelijk niet gaat. Ook is het merkwaardig, dat de zwart zijden en satijnen mantels zich reeds vele seizoenen handhaven. Er is niet veel verandering in gekomen. Het zijn mantels met mouwen en een soort rolkraag, die u evengoed op een wat koelen zomer middag over een luchtige wandeljurk aan kunt doen, als 's avonds, wanneer u goed gekleed naar een concert of cabaret in een badplaats wilt gaan. Is dat niet grappig: behalve het avond toilet hebben alle japonnen nu mouwen; soms reikte de mouw van dezelfde stof als de robe tot de elleboog en wordt de onder mouw van kant gemaakt, die wijd open hangt tot op de hand. Een ander maal is er een soort kap of schuitje bij de elleboog in gezet, waardoor de mouw ook ruimte krijg*; weer een ander valt strak om den ganschen arm tot even boven de pols, waar, door wat ruimte, een zakje is ontstaan. De mouw is vol variatie en stijf is zij nooit; soms sluit de manchet nauw om de pols; dan weer hangt deze als een zak open. Maar het komt niet meer voor, dat zij bij de gewone visite- en wandeljaponnen' ontbreken. Verder is de ceintuur, bij verschillende mo dellen weer wat verhoogd en sluit zij ook strakker 'om het lichaam. Het schijnt nu re soluut de blousende kant op te gaan, wat ook zit in het idéé boléro. Et wordt tegenwoor dig veel meer ruimte in de japonnen ge maakt. De gladde platte vlakken voor en achter zijn gelukkig de mode uit; er is veel meer lijn aan de robes te bespeuren. Behalve de strooken, die ik boven noemde en ook een uitstekende vlak-verbreking zijn, zien we soms draperieën, die op zij afhangen en dikwijls harmoniëeren met een sjaal over het bovenstuk der japon. Evenmin als de bloote armen zullen we voortaan veel bloote halzen zientenminste niet aan de gewone japonnen. Wel 's avonds natuurlijk aan het „galapak"! Toch behoeft u niet bevreesd te zijn voor de stijve, hooge boorden met baleintjes, zooals die in den langerokkentijd waren voorgeschreven. De boordjes liggen, zijn klein en smal en sluiten van voren met een strikje. Het is een soort college-kraagje, dat. door lint omboord of afgezet met een kleine valencienne, vooral om een slank, jong halsje alleraar digst staat. De valencienne komt dit jaar zeer in trek; zoo zijn b.v. ook de vestjes, die in de man- telcostuums en het middagtoilet worden ge dragen met die valenciennes versierd. Behalve de foulards blijven ook de di verse crêpes dezen zomer nog mode; dan kasha natuurlijk, dat erg voldoet en in een groot aantal variaties wordt geweven; voorts charmelaine en tafzijde,terwijl de al lernieuwste stof ..faille reversible" heet; faille is een zijden slof; wij spreken wel van falie; een reversible beteekent terugstaand, terugvallend; deze nieuwe stof is glanzend en aan de achterzijde dof. Nieuws is er ook op het gebied van het schoeisel te zien.' Het gevlochten echte of imitatie slangeleer verdringt de schoenen uit één stuk. die strak om de voeten slui ten. Die gevlochten schoentjes zijn ook al weer aardig alleen voor wie werkelijk mooio voelen heeft. Want deze modellen vormen zich naar den voet en o wee? als daar iemand met plompe, breede of platte voe ten mee loopen gaatl De hoedenmode bracht nog niets nieuws. Ik hoorde van geruchten, dat de voorrand op zou wippen en de hoed verhuist naar het achterhoofd, doch dergelijke algeheele omwentelingen geschieden slechts zeer langzaam en geleidelijk; daar is ons brave landje voorloopig nog veilig voor Op de show zag ik de gewone cloche9 en tulbanden met hoogen bol en smallen rand rog docr alles dragen TOOR ZONDAG, 27 MAART. Hilversum, 1050 M. 8.30—9.30: Mor- genconcert. Frl. la. Praeludium in C-dur, Bach; b. Praeludium no. 2; c. Fuga no 2 (piano); 2a. Pietra Sienora, Stradella; b. De Ehre Gottes, Beethoven (sopraan); 3. Rode door den heer A. Vermeulen, over: Een zaaier ging uit om zijn zaad te zaaien; 4. Davidsbundter no. 11 D-dur (piano)5. Buss lied, Beethoven (sopraan), 6a. Largo mesto, aus Sonate op 10, no 3, Beethoven; b. Ada gio cantabile, aus Sonate Pathétique (piano). 9.50: v.m.: Kerkdienst in Gebouw Salva- torie te Amsterdam Intrede van Ds. J. C. Aalders. 1. Orgelspel. 2. Voorzang Ps. 116: 11,3. Votum en Zegen4. Voorlezing van de Wet des Heeren, daarna zang Ps. 65: 2; 5. Schriftwoord van Schuldvergeving Ps. 130: 3, 4, 7 en 8. 6. Gebed; 7. Voorlezing u d. Heilige Schrift 2 Cor. 4: 115; 8. Tekst lezing Jesaja 62' 1; 9. Inleiding tot de Predi katie; 10. Middenzang Ps. 98: 1 en 2, 2. Pre dikatie over: De gemeente Gods en hare toe komst in profetisch licht; a. Wal dat inhoudt aan heerlijkheid; b. wat dat vergt aan ver antwoordelijkheid: c. wat dat biedt aan ver wachtingen. 12 Toespraken; 13 Dankgebed; 14. Slotzang Ps. 53: 6; 15 Slotzegen- 16. Orgelspel. 1.—2.30 Concert. Zangmatinee door de Vereeniging ..Ons Hollandsch Lied' te Den Haag, o. 1^ v, J. D. v. Ramshorst. Mevr. A. v. Ramshorst mezzo-sopraan; A. Goedman. begeleiding. Zangclub „Gon Amore". 2 30: Namiddagconcert, door de Amsterdam9che Orkestvereeniging in Artis te Amsterdam, o. 1. v. Frans van Diepenbeek. 6 uur: Kerkdienst i. h. Geb. v. d. Kvang. Gemeente te Amsterdam. 1. Zang, Lied no. 128: 1, 2 en 4; 2. Votum; 3. Lezen 2 Korin- the 5: 1121; 4. Gebed; 5. Zang kerkkoor Emanuel", Ps. 84- 1, 2 en 6; 6. Korte in leiding door Ds. P. v. Vliet, over: Jezus en den Zondaar, 7. Zang, Lied no. 436 (Gez. 199: 13); 8. Rede van Ds. Joh. Pelegem. a. Jezus en den onbekeerden zondaar (Pila- tus); 9. Zang, lied no. 473: 1, 2 en 4; 10. Rede van Ds. P. v. Vliet; b. Jezus en den verharden zondaar (Juda9); 11. Zang. kerk koor Emanuel": Hij is onze vrede; 12. Reds Ds. W. D. Linthout; c. Jezus en den be- rouwhebbenden zondaar (Petrus); 13. Zang, kerkkoor „Emanuel", Die dorst heeft kome; 14. Danken 15. Zang: Lied no. 625; 1, 3,4 en 5; 16. Zegen. 8 uur: Persber. en sport- uitslagen. 8.10. „De Hugenoten', opera ran Meyerbeer. Margarelha van Valois, Jeanne Bacilec; Valentine, dochter v. d, Graaf de St. Bns, Greta SanthagensUrbain, edelknaap v. Margarelha, Helene Calj; Raoul de Nangis. Jules Moes; De Tavannej, Herre de Vos; De Cosse, A. Hendriks Dr Thore, M. v. ReenBois Rose, Jac, Cauve- ren; Graai de Nevers, Anton Dirks; Graaf ds St. Bris, Paul Pul. Daventry, 1600 M. 3 50: Concert door de militaire band en het London and North- Eastern Railway koor. 5.405.50: Ver. tellingen u. h, Oude Testament (The giving of (he law). 8.20: Orgelconcert van de SL Botolph's kerk. 8.35: Kerkdienst. 9.15: Causerie: The menial after care asso ciation. 9.20: Tijds., weerb., nieuws 9.40: Liszt-programma: B. Baillie, sopraan; E. Schulhoff, piano; Synrphonie-orkest. 11.05- Epiloog. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 12 20— I.05: Koorzang en preek. 1.05210: Concert. Orkest en zang. 5.20: Vasten- preek door Père Sanson uit de Nétre Dam» Parijs. 8.359.35. Concert. Mme. Mo nant, Liedjes v. d. straat met jazzbandgel., M. Landeaus. gedichteh; Campbell en Con- nely, Engelsche liedjes; Mme. W. Coudray, zang; Mme. Huberval, declamatie. 9.85— II.20: Concert. Orkest Mario Cazee. Langenberg, 469 M. 8.209.20: Mor, genwijding. - 12.201.20: Beethoven-con, eert (sopraan, piano, viola. 3.104.05t Voetbalwedstrijd. 4.20—5.20: Vocaal coa- cerl door knapenkoor. 6.508.50: Ouver, ture Leonore 111 en 9e. Symphonie van Beethoven. Orkest, koor en solisten. 8 60 9.35: Vocaal concert 9.5011.20: Dansmuziek. Königswusterhausen, 1250 M. en Berlijn, 4S1 en 566 M. 8.20—10.50: Morgenwij ding. 10.50: Symphonie-Blaasconcert, tot 12 30. 3.505.20: Orkestconcert. 7.50: Populair concert. Orkest en A. Alexandrowa, sopraan. 9.5011.50: Dansmuziek. Hamburg 394,7 M. S 3510.15: Morgen- wijding. 10.50—11.50: Harmonie-con cert. 12.251 05: örkestconcert. 1:05 1.50: Kamermuziek. 5.35—7.10: Or kestconcert. 7.20—11.10: Concert Van Minnezangers en schoone vrouwen. Daarna dansmuziek. Brussel. 509 M. 4 20—6.20: Dansmu ziek. S.50—10.50: Gala-concert. Orkest en Mme. Zetikson, zang. VOOR MAANDAG, 28 MAART. Hilversum. 1050 M. 12 00: Politieber. 3 30—4.30: Vrouwen'uurtje door Mevr. Rheinonda 5.00—6.Q0: Kinderuurtje door Mevr Ant. v. Dijk 6 00—6.45: Concert door het H.D O.-Orkest 6.45—7.15: Tuin, bouw halfuurtje, door den heer, Jacob Smits, over: De beteekenis van de boomkweekerij in 't algemeen en den export onzer produc ten in 't bijzonder 7.15—'7.45:. Eügelsch* les voor beginners 7.45: Politieber -* 10 00: Persber. 810: Kamermuziek door het Hülsel-Trio. bestaande uit de heeren: Willy Hiilser. piano. Julian Gumpert,. viool, Carl Klein, celjo. mevr. Hovyd Krauss-- Adema. zang. Werken van Beekhoven, Mo zart en Schubert. Daventry, 1600 M. -r- 11.20: Daventry'1 kwartet en solisten-(sopraan-bas:piano) 12.05: Duetten 12.20: Concert (vervpW 1.202.20: Orgelconcert met cellpbëgel. 3.15: Voorlezing: Sailing alqne round the world 3.20: Lezing: India 4-05: Dansmuziek 4.35: Lezing: The move ments of living creatures 4.50: Dansmu ziek 5.20: Huishoudpraatje 5.35: Kin deruurtje 6.20 Orkestconcert 6 50: Tijds., weerb., nieuws 7.05: Orkestcon cert 7.20: Causerie 7.35: De sonates van Mozart 7.45: Fransche voorlezing 8 05: Het Casano Octet en University Col lege Students Songs Voetry. S. Fischer, so praan 9.20: Tijds., weerbnieuws 9 4011.20: Kismet", een Arabische Nacht in 3 acten van E. Lnoblock 11.2012.20: Dansmuziek. Parijs ..Radio-Paris", 1750 M. 10.50— 1120 Concert 12.50—210: Concert Orkest en Mme. Allard. zang 5 055 55: Concert. Declamatie. Mile. Dufour, zang. Pianomuziek 8.50—11- Fragmenten van „Cosi fan tutte", opera-comique van Mozart. Langenberg, 469 M. 10.20-1120: Con cert 12 251.25: Orkestconcert 4 20 5.20: Örkestconcert 8.209 45: Humor in de muziek. Orkest, koor en solisten (so praan. alt. tenor, bariton, bas) 10.00— 11 20- Dansmuziek. Königswusterhausen, 1250 M. 7" 7.05- Lezingen en lessen 7.35: „Lobe- tanz". tooneelspel in 4 acten van O J Bier- baum en L. Thuille. Versterkte Dre9dener Orkest 10.06—11.50- Dansmuziek. Hamburg. 394 M. 11.50—1 20: Orkest- concert 1.252.05: Kamermuziek 3.354.20: Zang met cellobegel. i" 5.55: Orkestconcert 7.209.20: \ocaa concert. Pianobeg. Brussel. 509 M 4 20—5 05: Orkestcon cert 5.056.20- Dansmuziek 9.10: le acte van de operette ..Seppel 9.5510.50: Orkestconcert. Om 9 50 ee een lezing. -Kh 23

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 10