|NO, 20554 LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 16 Maart Derde Blad Anno 1927 UIT DE RIJNSTREEK. &LPHEN. Muziek-avond. De ruime kerkza&l der Martha-Stichting Ws geheel met belangstellenden gevuld om tegenwoordig te zijn bij den muziek- avond, welke door de muziekver. „Arti et Heligioni" werd gegeven. „Arti'' zelf trad den avond niet zoozeer naar voren, doch fcet was 6peciaal de muziek van piano, riool en violoncel, die dezen avond ten jehoore werd gebracht. Na de opening werd een ouverture van Boldieu „De Calif van Bagdad" inge- zet. Het stuk bij Arti's laatste uitvoering zoozeer geprezen, werd ook nu weer on berispelijk ten gehoore gebracht. Thans kwam dat gedeelte van het pro gramma waarnaar aller verlangen uitging, 2an de beurt. En de aanwezigen hebben gehoord wat ze wenschtenschoon e ma- ziek. Bewonderenswaardig was het piano- fpel van mevr. MondtBlankenbergen, (►ok dat van jonkvr. Boreel viel zeer te prijzen. De heci Mondt bespeelde zijn riool op werkelijk meesterlijke wijze en dr. Von Schmid ontlokte +alentvol aan rijn violoncel de slepende melodieën. 't Werd een kunstavond in deD waren na van het woord en met de woorden van daük door ds. Schouten aan het einde van den avond gesproken, stemden zonder twijfel allen in. Handeldrijvende en. Indnetiieele Middenstand. Maandagavond hield de vereeniging vaor den Hamdeldrijvenden en Industrieelen Middenstand voor Alphen a. d. Rijn en Omstreken haar jaarlijksche algemeene vergadering in hotel „de Vergulde Wagen". De voorzitter de heer D. Raaphorst, j rende de vergadering met een woord van I relkora tot de aanwezigen, terwijl hij in liet kort memoreerde hetgeen in 1926 was ffcereikt. Na voorlezing der notulen en behande ling der ingekomen stukken, bracht de se cretaris, de heer G. J. v. d. Kolk uitvoerig rerslag uit van de werkzaamheden in liet afgeloopen jaar, terwijl hij tevens den al- gemeenen toestand in den middenstand lohetste en lang stilstond bij de lakscn- heid waarmede dc doorsnee-middenstander behebt i«. Bij de bestuursverkiezing werden tot nieuwe bestuursleden gekozen de beeren Honselaar, F. de Vries en B. Spreii, terwijl de heer Raaphorst als voorzitter weid herkozen. Het onderwerp „de rooilijnkwestie" werd door den rechtskundig adviseur mr. A. Korver ingeleid, en uitvoerig aangetoond de onbillijkheid van het offer dat de par ticulieren moeten brengen ten dienste van het algemeen belang- Verschillende voorbeelden werden daar bij aangehaald, terwijl een geanimeerde bespreking volgde. Als resultaat werd een commissie be noemd die, in samenwerking met de R. K. Hanze" deze kwestie verder onder de oogen zal zien. Na afdoening deT rondvraag ging de ver gadering te ruim 12 uur uiteen. Ljjst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders onbe kend zgn. Terugontvangen in de eerste helft der maand Maart Brieven BinnenlandPolman, Leiden. Automaat, gebouw Petrolea, Haag. R. Snoek, Olieslagerslaan 5, Haarlem. Holt Uitgeversfonds, Keizersgracht 305309, Amsterdam. Briefkaarten Binnenland: J. Kruithof, Tramstraat 20A, Rotterdam. ALKEMADE. Gemeenteraad. Opheffing openbare lagere school te Nieuwe-Wetering Het aangaan van een geldleening. Voorzitter de burgemeester. Tegenwoor- alle leden. Na opening der vergadering Set gebed worden de notulen van de vorige vergadering gelezen en onveranderd goed gekeurd. Aan de orde komt de agenda: lo. Voorstel van B. en W. om over te gaan tot opheffing van de O L. school te Nieuwe- Wetering. Door den voorzitter wordt voor lezing gedaan van het adres van het R.-K. Kerkbestuur van Iloelofarendsveen, om gel- óen beschikbaar te stellen voor de stichting van een R.-K. bijzondere school te N. Wete ring. In een tweede adres verklaard het kerkbestuur niet ongeneigd te zijn de be staande O. L. school aldaar over te nemen, mits dat gebouw in een behoorlijk bruik haren staat verkeert. B. en W. brengen naar ^nleding hiervan een prae-advies uit, daaruit blijkt, dat de bestaande O. L. schoot ttordt bezocht door 67 leerlingen, waaronder 62 R-K. en 5 niet-R.-K. Deze 62 leerlingen ^llen bij opheffing van de school overgaan ^aar de te stichten R.-K. school, terwijl met •fe ouders der overblijvende leerlingen een Zoodanige regeling is getroffen, dat zij hun hinderen bij opheffing van die school zullen 2enden naar een Christelijke school in deze £pmeente of naar een openbare lagere j^Uool in een naburige gemeente. De door kerkbestuur ingezonden stukken voldoen Tolkomen aan de bepalingen der L O.-wet, 'uodat het bestuur recht beeft op een bij- ^ndere school Het spreekt vanzelf dat de inleent-* bezwaarlijk voor de 5 overblij vende leerlingen een openbare school in S"ru ^3n houden. P* heer Los vraagt of het kerkbestuur tttkel de school overneemt of ook de wo- De voorzitter antwoordt, dat h**t kerk- ptuiir zich bereid heeft verklaard na go*d- «Uring van het raadsbes'uiv d<> woning r*Pn taxati door drie d^-kundigen over h D^rT1en Verder vraagt d.3 heer Los of het uofd der school wordl over?'nomen, waar- Me voor?;iter antwoordt, da» oil naar alle verschijnl'jkheid wel zal g*ehieden. Z. wordt hierna het voorstoi van B. en W. w?icnoine5; 2o. In verband met punt lo. itellen B en W. voor het schoolgebouw beschikking ie stellen vjn het R.-K. Kerkbestuur van Roelofarend .wen. Zonder Loof del ijre stem ming aldus besloten. 3o. Voorstel van B. en W. tot het aan gaan van een rekening-courant-overeen komst met de Bank voor Ned. Gemeenten te 's-Gravenhage. groot f 30.000 a 5 pCt. B. en W. deelen in hun paeadvies aan den raad medé. dat in verband met de doos den Raad genomen besluiten tot uilvoering van buitengewone werken, bestaande o.m. in de verbreeding en verbetering der wegen, de uitbreiding der straatverlichting enzde kasgelden van deze gemeente, waaruit voor- loopig reeds een gedeelte van deze werken is betaald en voor welke werken, zoodra het juiste bedrag bekend zal zijn. een geldlee- ning zal worden aangegaan, niet meer toe reikend zijn om alle uitgaven, voortvloeiende uit deze werken, te voldoen. De heer De Vette acht de rente vrtj hoog. De heeren Rotteveel en De Jong vinden zulks niet. Bij de boerenleenbank za! men nog altijd voor rekening-courant 51/» pCt. moeten beialen. De heer Rotteveel vraagt of de gemeente bij deze Bank ook verplicht is de latere de finitieve geldleening te sluiten, waarop de voorzitter ontkennend antwoordt Hierna wordt z h. s. besloten bij genoemde bank deze rekening-courant te sluiten en worden B en W. gemachtigd tol het aangaan van overeenkomsten ter uitvoering van alle raadsbesluiten, betreffende burgerrechtelijke handelingen, alsmede tot het verrichten van alle verdere handelingen ter uitvoering der aangegane overeenkomsten. De voorzitter licht deze zaak nader toe. Verschillende heeren voeren hierover het woord. Besloten wordt deze beide punten van de agenda af te voeren, de stukken bij de leden te doen circuleeren en daarna in de eerstvol gende vergadering weer te behandelen. 5o. Voorstel van B. en W. om over te gaan tot uitbreiding van de straatverlichting op den Lange weg, tusschen de woning van de wed. Hoogenboom en de brug over een lengte van p!m. 200 Meter. B. en W. stellen voor nu de wegverbreeding gereed is op dat gedeelte weg 4 lantaarns bij te plaatsen. De kosten mei hel leggen van den kabel worden geraamd op plm. f 350. De heer de Vette vraagt of deze verlichting wel noodzakelijk is, waarop de voorzitter bevestigd antwoordt. Verder vraagt de heer de Vette eenige inlich tingen omtrent de schutting staande langs dien weg. De voorzitter zegt met de eigenares van de schutting nog te zullen onderhandelen. Na deze toelichting wordt z. h. s. het voorstel van B. en W. aangenomen. Verder is nog ingekomen een reclame schoolgeld en een reclame hondenbelasting, welke worden afgehandeld overeenkomstig voorstel van B. en W. Tot de ingekomen stukken behoorden o.rn. verslag van de plaatselijke schoolcommissie over het jaar 1926. In dit verslag deelt de commissie mede, dat zij in een drietal verga deringen uitvoerig hebben besproken de in voering van het 7e leerjaar op de scholen in deze gemeente. Aan alle schoolbesturen heeft de commissie hierover een schrijven gericht met verzoek de mogelijkheid tot invoering hiervan ernstig te bespreken. B. en W. stel len voor het verslag voor kennisgeving aan te nemen, waartoe z. h. s. wordt besloten. Verder is van Ged. Staten de mededeeling ontvangen dat zij hebben verd. de beslis sing op het raadsbesluit tot verhuring van de landerijen te Huigslool. Voorts wordt gunstig beschikt op het verzoek van het R.K. kerk bestuur van Oud-Ade om een voorschot op de gemeentelijke vergoeding art. 101 der L. O. wet over 1927 groot f 640. Aan den heer A. Bouwmeester wordt op zijn verzoek eer- vol onlslag verleend als lid van het stem bureau. In zijn plaats wordt benoemd de heer C. Bonlje, terwijl in de plaats van den heer M. van Andel wordt benoemd de heer C. Hors man. Tot slot is nog ingekomen een schrijven van B. en W., waarin zij mededeelen, dat nu de wegverbreeding loopende vanaf de Fran9che brug tot aan het Brasemermeer hare voltooiing nadert, zij thans den tijd ge komen achten om het vraagstuk betreffende de verbetering aan den Noordhoek te Roe- lofarendsveen nader onder de oogen te zien. Ten einde t. z. t. met een afgerond voorstel bij den raad te komen verzoeken zij machti ging om naar een deskundige uit ie zien, die een plan kan ontwerpen tot regeling van dit in den raad zoo menigmaal ter sprake ge bracht verkeersprobleem. De heer de Vette vraagt of er wel een afdoende verbetering is te verkrijgen. Den heer v. Dooren doet het genoegen dat B. en W. al zoo spoedig met deze urgente zaak komen en vertrouwt dat de technicus met verschillende plannen en oplossingen in den Raad zal komen. De voorzitter antwoordt met de opmer king van den heer van Dooren rekening te zullen houden. Rondvraag. De heer Bontje wijst erop dal nu de plaatselijke schoolcommissie wil trachten het zevende leerjaar op de scholen in doze gemeente in te voeren hij geen voor stander hiervan is, omdat in een plattelands gemeente als deze het 7e leerjaar geen nut zal afwerpen, doch zelfs zeer dupeerend voor een groot deel der bevolking zal wer ken. Spr. steil daarom voor adhaesie te be tuigen aan het adres door een groot aanbil plattelandsgemeenten uil Brabant gezonden aan den Minister van Onderwijs en de le den der Tweede Kamer, ten einde hel 7de leerjaar voor de plattelandsgemeenten niet verplichtend te stellen. De voorzitter is het met den heer Bontje volkomen een9. Meerdere leden voeren er het woord over. Het voorstel Bontje door de heeren Hors man. de Vette en Rodewijk ondersteund, wordt hierna in stemming gebracht en aan genomen met 7 tegen 4 stemmen. Tegen de heeren de Jong, Van Dooren, Rietbrock cn ds Koning. De heer Rietbroek wijst op de vele kuilen in de hoofdwegen en vraagt of het niet mo gelijk is deze kuilen op te vullen met Gouda- lite. De voorzitter zegt toe met de opmer king rekening te zullen houden. De heer van Dooren bespreekt de water voorziening in deze gemeente. Enkele inge zetenen hebben zich hierover lot hem ge wend, cn hoewel spr. weet dat de oplossing zeer moeilijk zal zijn, wil spr. toch dc aan dacht van B. en W. hierop vestigen, daar deze gemeente bijna de eenige in dit cen trum is, welke nog geen waterleiding bezit. Spr. zag gaarne dat B. en \V. de volgende vragen onder de oogen zouden willen zien: Kan de gemeente een eigen bedrijf oprich ten? Zoo niet is dan aansluiting mogelijk bij een naburige gemeente? Is de exploita tie van zulk een bedrijf niet looi.end kan dan de provincie cn het rijk geen subsidie verleenen? De heer Rotteveel vindt de oplossing riiet zoo moeilijk en stelt voor een tankwagen le laten loopen, zoodat ieder die geen goed drinkwater heeft, zich tegen een geringe vergoeding van water kan voorzien. De heer De Jong zegt. dal al heeft men een regenput men toch nog in een gedeelte van het jaar zonder water kan komen te zitten. Spr. heeft in de vergadering van B. en W. al meerdere malen het idee ter tafel gebracht om groote waterputten te maken, waaruil ieder die zonder water zit, kan putten. Tot slot wordt nog besproken de verbete ring van de burgemeesterswoning. De aan besteding, onlangs plaats gehad, was bo ven de bogrooting, zooclat het werk niet mocht gegund worden. Het vorige plan is nogmaals besproken en thans komt de com missie op verzoek van den burgemeester met een ander plan, dat goedkooper is cn waarmede dezelfde resultaten worden be reikt. Het plan wordt goedgekeurd. Hierna sluiting. BODEGRAVEN. Ljjst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders onbe kend zijn. Terugontvangen in de eerste helft der maand Maart Brieven Binnenland: Raad van Arbeid, Utrecht Th. de Vos, Veehouder, Bloe- mendaal Gouda. Briefkaarten Binnenland: J. v. d. Berg, Nederjjt. Maandagavond vergaderde de Anti- Revolulionaire Kiesvereeniging. Voorzitter was'de heer P. van Nes Czn. Uit de inder tijd samengestelde groslijst werd de defini tieve candidatenlijst voor de a.s. gemeente raadsverkiezingen vastgesteld. De lijst werd na een reeks van stemmingen aldus vast gesteld: 1. P. Batelaan (aftr.); 2. C. B. Batelaan (aftr.); 3. Baan Batelaan (aftr.); 4. J. Burg graaf (aftr.); 5. J. J. Veerman; 6. D. v. Donk Czn.; 7. C. v. d. Veer: 8. W. K. van Ravenswaay; 9. B. Baars; 10. F. Noord- hoek; 11. A. C. Hoogendijk; 12. W. J. v. d. Boon. In den loop dezer week zullen de candidaten hebben te beslissen of zij de Candida tuur aanvaarden. De groslijst der R.-K. kiesvereeniging voor de a.s. raadsverkiezingen is als volgt samengesteld (alpbabetisch)H. v. d. Berg; C. de Groot; R. Kelfkens (aftr.); Th. Leli- veld (aftr.); D. v. d. Maat; J. M. A. Moons; H. J. v. d. Poll; Adr. Veelenturf A.W.zn.; M. C. Veelenturf; A. de Vos; W. J. v. Zoest. In den loop der volgende week zal door stemming de volgorde worden bepaald. Naar wij vernemen, zal 't tentenkamp der T.B.C.-vereeniging, dat nu op een terrein aan den „grooten spoorput" is ondergebracht, binnenkort worden overgeplaatst naar het bouwterrein aan de Nieuwe Markt. De om geving van het oude terrein is in de eerste plaats nogal druk, terwijl de nabijheid van liet water, dat tijdelijk „vergaarbak" is van do rioolstoffen, die door het leggen van de hoofdriolen nu meer rechtstreeks daarii komen, nu juist niet zoo bijzonder gezond is Daarentegen heeft men op het gemeente- terrein aan de markt licht en lucht en ruimte te over. Men zal dan waarschijnlijk de inrichting ook uitbreiden. HAZERSWOUDE. Jn de gehouden vergadering van de Ant.-Rev. Kiesvereeniging aan den Rijndijk werd voor de verkiezing van leden der ge meenteraad op no. 4 van de lijst gesteld de heer J. van Leeuwen, op no. 0 de heer H. Langeveld en op no. 8 de heer IJ. Zintel. In de gehouden vergadering van de kerkelijke kiesvereeniging „Calvijn" is tot voorzitter herkozen de heer Jac. van Beek Szn die deze benoeming weer heelt aan vaard. Bij het financieel overzicht dat de pen ningmeester, de heer C. W. Oppelaar gaf, bleek dat de kas sluit met een flink batig saldo. Nadat nog enkele besprekingen, dc vereeniging betreffende gevoerd werden, werd het samenzijn, door den heer Jac. van Beek met gebed geopend, door den heer J. Zwemstra op dezelfde wijze gesloten. Den 18en Maart a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat het Hulptelegraafkantoor alhier geopend werd. Gedurende dit tijdperk heeft de heer F. Vermeulen als hulpbeslel- ler den dienst verricht, en al ging dit altijd te voet, hij heeft dit toch lot tevredenheid van het publiek uitgevoerd. Gaarne brengen ook wij hem onze goluk- wenschen over met de herdenking van dit feit. LEIDERDORP. De schietoefeningen met margapatro- nen, door de leden van de burgerwacht in dezen winter gehouden, zijn weer afgeloo pen. Het hoogste aantal seriepunten werd behaald in klasse A. door 1. G. den Braver: 2. G. de Konini JMz.; 3 K. van Winkel; 4. J. J. C. Teijn-, 5. G. Groenendijk; 6. J Nagtegaal en 7. Th. Nagtegaal. In klasse B: 1. J. M. de Koning; 2. P. Zadelaar; 3. Th. de Boer; 4 S G. Nagtegaal; 5. A. Slingerland en 6 J P. Ven-ark. In klasse C: 1. Jac. Spaargaren; 2. A. Vervark; 3. W. Sweris; -4. K. Spaargaren en 5. G. Goedhart Hz. De prijzen bestonden uit kunstvoor werpen. RIJNZATERWOUDE. Wij onlvingcn een tweetal ingezonden stukken over het verslagje van de opening van het Nutsgebouw. Inzenders verklaren dat zij. in tegenstelling met onzen corres pondent, wiens verslag overigens veel te laat was, zoodat wij het sterk moesten be korten, het gebouw wèl mooi vinden. Een twistgeschrijf hierover heeft natuurlijk geen zin. ROELOFARENDSVEEN. Maria-vereeniging. Maandag hield de Mariavereeniging haar 14de jaarvergadering in de Zusterschool. Door afwezigheid van de presidente, mej. A. van Dijk. werd de vergadering geopend door mej. Verhaar. Na het zingen van het So- brietas-lied, werden de notulen der voor gaande vergadering voorgelezen en onver anderd goedgekeurd. Door de penningmees- teresse mej. De Jong werd financieel ver slag uitgebracht. De rekening slool met een batig saldo ad f 150.75. Hierna deed de secretaresse voorlezing van het jaarverslag. Bij punt 7 periodieke verkiezing moesten aftreden de dames van Dijk en Heemskerk. Eerstgenoemde wenschte niet meer in aan merking (e komen. In haar plaals werd ge kozen mej. van der Meer, terwijl mej. Heemskerk bij acclamatie werd herkozen. Hierna werd door den geestelijk adviseur het reglement voorgelezen en werden de nieuwe leden geïnstalleerd. De geestelijk adviseur sprak hierna nog een opwekkings- woord, waarna de vergadering op de ge bruikelijke wijze werd gesloten HAARLEMMERMEER. Klap van een paard. De 16-jarige K. V., stond Maandag bij een boerderij alhier achter een paard. Het dier sloeg plotseling achteruit en gaf den knaap een zoodanigen klap tegen het bovenbeen, dat dit ernstig werd gekneusd cn geneeskun- dige hulp meest worden ingeroepen. Motor-ongeluk. Maandagavond kon de bestuurder van een motorrijwiel bij het afrijden van een oprit van den Ringdijk alhier, door het los werken van een der onderdedenhet stuur niet meer meester blijven, met het gevolg dat de motor eerst door een grindhoop reed, daarna nog een grooten zwenk over den we? maaklc en ten slotte met berijder en al om sloeg. De bestuurder, de koopman B., kwam zoodanig te vallen, dat hij een arm brak en per auto naar zijne woning moest worden vervoerd, alwaar direct geneeskundige hulp werd ingeroepen. De motor werd later met een vrachtauto weggehaald. Gedurende de maand April a.s. zal op het marktplein te Hoofddorp iederen Donderdag een veemarkt worden gehouden. HILLEG0M. Ernstige aanrijding. Eenige jongens liepen in een vroolrjke stemming op de Weeresteinstraat In over moed of uit baldadigheid sprongen ze voor een auto heen, die een andere auto pas seerde en daarom naar links uithaalde. De weg is daar zeer breed. Er zijn ooggetuigen, die beweren, dat de auto op het fietspad reed, de bestuurder zelf ontkent dit echter. Een van de jongens, de 16-jarige v. D kon niet vlug genoeg uitwijken en werd aangereden. Hij was bewusteloos en is per auto naar een geneesheer gebracht. De aangereden© is gelukkig niet dood, zooals door sommige bladen reeds bericht is. Er is geen gevaar zelfs. De politie onderzoekt de schuldvraag. Bij de Arbeidsbemiddeling stonden in de afgeloopen week 131 arbeidskrachten in geschreven, te weten: 7 opperlieden, 2 timmerlieden, 119 land- en tninbouwarbeiders, 1 handelsbediende, 1 kantoorbediende en 1 bouwk. opzichter-teekenaar. De prtfs van de melk is deze week weer met 1 cent per liter verlaagd. Ver leden week is er ook een cent afgegaan. KATWIJK AAN ZEE. Stemming voor den Gemeenteraad verzei Op verzoek van den Chr. Zeelieden- bond afd. Katwijk en de A.-R. en Chr.-Hist. kiesvereenigingen is de stemming voor leden van den gemeenteraad door B. en W. verzet van 25 Mei op Maandag 23 Mei a.s. Dit is gedaan omdat dan de visschers meerendeels nog thuis zijn en dan van hun stemrecht gebruik kunnen maken. Aan den hoofdingang van het Zee hospitium, meestal het „Hos" genoemd, is thans een modern ijzeren hek aangebracht, alwaar in letters van aanzienlijke grootte op aangebracht isRotterdamsch Zeehoapitium. Het werd vervaardigd door de kunstsmederij van D. Haasnoot, alhier, die een keurig stuk werk leverde. Voor de vele bezoekers mede een gemakkelijk te lezen adres. KATWIJK AAN DEN RIJN. R.-K. Volksbond. Dinsdag vergaderde bovengenoemde ver* eeriging, welke vergadering slechts matig bezocht was. De voorzitter opent de ver gadering met den chr. groet, waarna de secretaris de notulen leest, welke goed gekeurd worden. De voorzitter deelt mede, dat de aandeelen voor de bibliotheek alle zijn geplaatst, en brengt een woord van dank aan de propagandaclub en in bet bjj- zopder aan den heer C. v. d. Kamp. Dan leest spr. een schrijven van bet Werk- liedenverband, waarin aangedrongen wordt op deelname aan den grooten propaganda- dag op 17 Juli te Nijmegen. Na eenige bespreking wordt besloten, om te trachten eei aantal personen te vinden, welke dezen propagandadag willen bijwonen. De propa gandaclub beloofde zijn medewerking. Na de rondvraag sluit de voorzitter dt vergadering op de gebruikelijke wijze. NOORDWIJK. Raadsagenda. De gemeenteraad vergadert op Vrijdag 18 Maart, 's namiddags 2 uur. De agenda luidt: lo. Ingekomen stukken. 2o. Vaststelling vergoeding artikel 101 der L.O. wet over 1924 (en 3 drie jaarlijksche afrekening) voor de bijzondere schoolbestu ren. benevens vaststelling voorschot voor 1927. 3o. Verslagen: a. Commissie tot wering van schoolverzuim; b. van het bureau der Arbeidsbemiddeling. 4o. Rapport van de Raadscommissie in zake klacht Waal met voorstellen tot wijzi ging der algemeene politieverordening en der Bouwverordening. 5o. Verordening hypolhcckvórschaffing 10 woningen aan de Zandvoortsche Straat en verkoop van vier woningen. 6o. Lidmaatschap der Hinderwelvereeni- ging. 7o. Verhuring schoolwoning te Noordwijk- Binnen wegens eindigen Huurcontract. 8o. Voorstel tot het bouwen van 2 trans formatorstations ten behoeve van het elec- triciteitsbedrijf en aankoop van grond daar voor. 9o Vaststelling van verordening levering van clectrische stroom. 10a. Vaststelling kohier Rioolbelasting 1927. 10b. Vaststelling kohier Hondenbelasting 1927. 1 lo. Uitvoering Raadsbesluiten tot het ver richten van burgerrechtelijke handelingen. 12o. Recognities voor het in gebruik geven van grond. 13o. Eervol ontslag mej. M. C. Brunings als onderwijzeres aan de O. L. school Noord- wijk-Binnen en voorstel tot het benoemen van een assistent aan die school. 14o. Aankoop grond aan de Wilhelmina- straat van J. C. Kramer. 15o. Reclames van den heer Timmerhans van Abcoude en A. C. van der Niet in zake toepassing waterleidingtarief. 16o. Voorstel in zake brandbluschmïd- delen. 17o. Wijziging begrooting 1927 No. 2. Lezing prof. Knappert. In hotel „het Hof van Holland" hield prof. dr. L. Knappert uitgenoodigd door het depar tement Noordwijk tot Nut van het Algemeen een lczin? over het onderwerp: „Historie van den heer Willem Lee vend" roman van Wolff en Deken". Bij afwezigheid van den voorzitter opende de heer J. Elzinga met een welkom tot de aanwezigen en gaf het woord aan den spie ker. Deze begint met een levensbeschrijving te geven van de schrijfsters van dezen ro man: mej. Betje en Aagje Wolff en Deken, om vervolgens te komen tot het onderwerp van dezen avond. Deze roman uit het 18e eeuwsche familie leven. welke beroemd is om de levendige schildering en onuitputtelijke geestigheid is samengesteld uit brieven en bevat m totaal 8 deelen elk van plm. 800 b!z. en raag een hoogstaand werk op letterkundig gebied van dien tijd worden genoemd. Keurig geven de schrijfsters de vrouwen figuren, de kleeding en het coiffure hierin weer. We hebben genoten om de eenvoudige levendige karakterbeschrijving van dezen roman. Met stille aandacht werd spreker ge volgd waarna hij dank bracht voor het aan dachtig gehoor. Aan het einde van dezen heerlijken avond bracht de heer Elzinga dank aan den spre ker voor diens aangename en onderhouden de lezing. SASSEN HEIM. Raiff eisen bank. De Coöperatieve Spaar -en Voorschot bank voor Land. en Tuinbouw alhier, heeft in „Het Brurac Paard" haar jaarlijksche algemeene vergadering gehouden. Deze vergadering werd gepresideerd door den voorzitter van den Raad van Toezicht, den heer W. Warnaar. De notulen dei vorige algemeene verga dering gehouden 31 Maart 1926 werden on veranderd goedgekeurd, waarna de reke ning en balans over 1926 werden gelezen en accoord bevonden. Tot bestuurslid werd herkozen de heer O. Verdegaal; tot bd vam den Raad van Toezicht werd, in plaats van den heer L. B. Roozen, die voor oen herbenoemiDg niet in aanmerking wenschte te komen, gekozen de heer A. J. Verklcij. Uit het vers ag over 1926, 23e boekjaar, memoreeren we het volgende Het aantal leden is in 1926 gelijk geble ven, n.1. 134. Het totaal der «/ntvangsteu oj 31 December bedroeg f 1.207.165 44 en dat der uitgaven f 1.190.88233. Op 31 De cember 1925 waren uitgegeven 457 spaar boekjes. Dit vermeerderde in 1926 met 58. Gedurende 1926 zijn 35 boekjes geheel te rugbetaald. Het totaal bedrag der spaar gelden was op 31 December 1925 f 246 777.34 In 1926 werd f 355.482 13 bijgestort en f309.811,70 terugbetaald. Op 31 December bedroeg het totaal der spaargelden f 292 647.77. Op <üen datum stonden 88 voorschotten uit tot een bedrag van f 127.685; de Bank stond toen met 38 leden in loopende rekening. Het bedrag der voorschotten in loopende rekening was op 31, December 1926 f 325 776.06 Het tegoed op dezen datum by de Centrale Bank bedroeg f113.801,96. Op 1 Januari 1026 bedroeg het reserve- ióods 19329.69; de winst bedraagt f .928.9^

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 9