AGENDA. LEIDSCHE SCHOUWBURG. VISSCHERIJ-BERICHTEN. BUITENLAND. UIT ONZE STAATSMACHINE TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. Woensdag. Bestuursgebouw Tuinslndwijk (Meidoorn- straal): Zitting van het Adviesbureau voor Tuinbouwaangelegenheden. Van 8-9 u. n.m. Leidsche Schouwhurg- Leidsch Studenten toneel ..Gideon en de Waarheid". 8 uur. „Oud-Hortuszichl": Radio-avond N.C.G.V. le kwart voor acht. Stadszaal (groote zaal): Zevende Volks bijeenkomst 8 uur. Vrye Evang. Gem. (Middelstegracht 8): Spr de heer Van der Horst. 8 uur.. Sassenheim (Geref. Kerk): Uitvoe ring van gewijde muziek. 8 uur. Donderdag. Academiegebouw (Kloksteeg 23): Weten schappelijke voordracht over het Katholi cisme van prof. Verhaar uit Warmond. 8 uur. l'Union: Prop.-feeslavond S.-Dem. Vrou wenclub. 8 uur. Valkenburg Bazaar ten bate van de Harmonie; nam. halidne. Volkjgcbouw: Ledenverg. Ned. Arb. Reis- vereeniging, afd. Leiden. Voorscholen (Hotel Deurloo). Staatk. Ge reformeerde Partij. Spr. de heer A. J. Ker sten uit Rotterdam. Hal lacht. Dagelijks. „Casino bioscoop", Hoogewoerd: Voor stellingen te 8 uur. Woensdag en Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur kinder- en familie matinêe. „Cily theater" Haarlemrnerstr.: Bioscoop- vonrslellingen te 8 uur. 's Woensdags en 's Zaterdags malinée le 2 uur. „Luxor thealpr". Stationsweg- Bioscoop- en Vanélé voorstellingen Dagelijks te 8 uur 's Woensdags en 's Zaterdags matinée le 2 uur Den Haag: Scala, Operette „Een Liefdesavontuur." 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 14 tot en met Zondag 20 Maart a.s. waargenomen door de apotheek van den heer i\l. Boek- wqt, Vischmarkt 8, telefoon 552. Ons bericht van gisteren over de aan besteding van B. en VV. inzake de werk zaamheden aan den Maresingel bevatte een or.juiste opgave, welke wij bij deze herstel len. Er stond F. W. Blonk en P J. Blonk f39.668; dit moet zijn: G. Ronner, L. P. van d. Geer en A. Stuifzand f 37.668. LEIDSCHE KUNSTKRING VOOR ALLEN. „Als de jonge wijn bloeit", spel in 3 bedrijven van Björnstjerne Björnson. Evenals vorig seizoen heelt de Lcidsche Kunstkring voor Allen, ook ditmaal een tcoireelavond georganiseerd naast de mu- ziekavouüCD en evenals vong jaar was deze avond een succes. De schouwburg was n.l tot en met baignoire uitverkocht, ter wijl de loges oo kuitstekend bezet waren. I>e liefde voor het tooneel ia uog niet dood, gelukkig Werd vong jaar een beroep gedaan op het Schouw toon eel opgevoerd sverd toeu Ina Boudier Bakker's „Springvloed'' ook nu was hetzellde gezelschap gevraagd, dat over het voetlicht bracht „Als de jonge wijn bloeit", het laatst geschreven stuk van den bekenden Noor, toen hij reeds bijkans 77 jaar oud was, dus om en bij lui jaar 1U08. In 1910 hebben de Rotterdam mers het met succes ten toonecle gebracht en enkele jaj-en terug nam het öchouwtoi- neel het op het repertoire. Leiden werd er toen echter naet mee bezocht. Gister avond is bet er dus toch nog gekomen. Als de jonge wijn bloeit./ gist de oude. Wanneer een heele reeks jeugdige schoo nen kwinkeleert en „lente' viert, dan be gint ook by oudere mannen het bloed war mer te stroomen. Zoo van den proost Hall, die zijn vrouw heelt verloren en een doch ter heeft van ongevee» denzclfdcn leeftijd als... zyn nieuwe uangebedene, die hij niettemin weet te veroveren zondoi tlag of 6toot, Eveneens gist het bij den vader vaji de uitverkorene, maar anders. Hij ligt voor een oortje thuis, zijn vrouw heeft hem, aJ is ze lederen dag thuis, verlaten, zijn dochters zijn alle aanhangers van de vrouwen emancipatie leer 8teeds verder komen zij van elkaar af. Eindelijk wordt door deD fyrivoelender man od vader, dien ieder altijd niet au seneux nam, men wist immers niet of bij het ernstig meende ot gekscheerde, eens geuit, wat in tien» om gaat. De blik op zijn vrouw, waarmee bij heengaat, is veelzeggend Waar hij sprak van op reis te gaan naai Australië, doet de angst zijn vrouw Je schellen vaD de ©ogen vullen; zij ziet in, hoe alleen zij hem heeft gelaten, hoe met de dochters heni heeft bchaudeld Wanneer de angst ongegrond blijkt en hij weer voor haar staat, komt het tot een verzoening en tus schen beide zal ,de wyn weer bloeien." Dit alles is nog aangevuld met een vreemde liefde tusschen een der dochters en een soort vaatje buskruit, een ,,revol- verheld" en een scheiding van de uerue dochter. Een spel van blijheid en ernst h^et het cn dat is juist. Ei heerschi eeD toon van vrijheid-blijheid doch daaronder door klinkt een zwaarmoedige toon. zelfs nu en dai» van ietwat vreemd aandoende senti mentaliteit, als b v. by die verzen passage in bet slotbedrijf. De begnppeD over vrouweD emancipatie etc. zijn daarnevens niet geheel meer van onzen tijd en de wijze van toonrelbewerkmg men denke aan dat gesleep met nachtgoed en ledikant over 't tooneel evenmin En toch, en toch... houdt het stuk nog voldoende de aandacht gevangen er weet het wel te pakken. Hetgeen wij voor niet gering deel toeschrijven aan de zeei goede vertolking der hoofdfiguren. Ko van Dijk als vader Arvik was in één woord, kostelijk. Dat was een gaaf type, van begin tot eind. Prachtig wa3 het tegenspel van zijn vrouw, door WiLh. v. d. Horst gecreëerd. Verder dienen nog genoemd de proost van Co Baifoort, alhoewel iets eentonig, en de drie dochters, vooral Marna en Helena Over 't geheel was er in houding etc. der jonge dames echter nu en dan iets van met-haar-boudi ng- verlegen-zijn Het decor deed aangenaam aan. De volle schouwburg heeft van groote ingenomenheid blijk gegeven Vooral aan het slot moest menigmaal worden „ge haald." Gelijk gezegd, voot den Kunstkring was de 2e proef op tooneelgebied wederom een succes. IJMUIDEN. 16 Maart. VISCHF RIJZEN. 21 Tarbot per KG. f 1.701.20; 7 Griet per kist van 50 KG. f5331; 3400 Tongen per KG. f2.051.65; 12 Groote Schol per kist van 50 K G. f2521. li Middelschol per kist van 60 KG. f 3025; 57 Zetschol per kist van 50 KG. f3330; 515 Kleine Schol per kist van 50 KG. [22i; 106 Bot per kist van 50 KG. (7—1.60; 110 Schar per kist van 50 KG. 73.90: 3 Tongschar per kist van 50 KG. f35. 6 Roggen per 20 sluks f2915.50; 4-1 Vleelen per stuk 13125. 49 Pieterman en Poontjes per kist van 50 KG. 18.50—5.50; 43 Groote Schelvisch per kist van 50 KG. t 332180 Middel Schel- visch per kist van 50 KG. f 2617; 280 Kleinmiddel Schelvisch per kist van 50 KG. 119 5013. 819 Kleine Schelvisch per kist van 50 KG. f 12.50—1.50; 231 Kabel jauw per kist van 125 KG. f2312; 347 Gullen per kist van 50 K G. f3.50—2.90, 121 Lengen per s'.uk f 1 330 75 84 Heilbot per KG. f 1.651. 411 Wijling per kisl van 50 KG. f 4.501 70; 1599 Koolvisch per stuk [C.860.23; 4 Makreel per kist van 50 K G. f 15—14, Er zijn 19 stoomlreilers en 1 sloombeuver binnengekomen en van de loggers de KW •56 met 1958 besomming. DE ALGEMEENE TOESTAND. Het veiligheidsprotocol Nederland's zienswijze. De commissie tot vaststelling van den tekst van het veiligheidsprotoco! heeft na ampele bespreking in beginsel een bemid delingsvoorstel van Lord Cecil aangenomen van den volgenden inhoud- „De Volken bondsraad kan. als hij het noodzakelijk of nuttig acht, de Raadssloten tot een demon stratie met vliegtuigen, binnen verstandige grenzen opwekken tegenover een recalci- trans lid.". De definitieve redactie zal nog nader vastgesteld worden. Uit de besprekingen, die aan Cecil's voor stel voorafgingen is nog hekend gemaakt, dat de Duilsche afgevaardigde von Goep- pert in het bijzonder wees op de moeilijke volkena-chtelijke positie van een demon- streerend vliegtuig dat b.v. op hel gebied van den recalcitranten staat een noodlan ding zou moeten doen De llaliaansche en Japansche raadsleden waren het met het Duilsche standpunt eens. dat zonder nauw keurig bepaalde bevoegdheden een vlieg- tuigdomonstratie de ingewikkeldste interna tionale gevolgen na zich kan sleepen. De Columbiaansche afgevaardigde wees daar om iedere zoodanige demonstratie van de jiand ,maar Benesj en Paul Boncour bleken er zeer sterk voor. waarop Cecil met bo venvermeld bemiddelingsvoorstel is aange komen. De Nederlnndsche regeering heeft den Volkenhond haar standpunt kenbaar ge maakt aangaande de snelle functioneering van het volkenbondsorganisme in crisis tijden. Onze reeeering kent hieraan groote waarde toe. mits slechts ter toepassing der sanctiemaatregelen uit hel pret. maar voor al voor de toepassing der preventieve actie van den Raad. zoodra een crisis dreigt. De Nederlnndsche technici zeggen alle moge lijke faciliteiten loe om de spoor-, lucht- en telegrafische verbinding met Genève in cri- sistiid te vergemakkelijken De ceovrnfische positie cn de grootte van Nederland mn^en het overbodig die faciliteiten hii voorhaal !e organiseeren. De Nederlandsche regeering oppert het denkbeeld om aan leden van den bond inlichtingen te verstrekken nopens het vliegveld te Genève ter vergemakkelijking der |nch''-prmpHing met de VrU'-cr,1 v-_ stad. Reeds loopen er geruchten, dat Frankrijk opnieuw zou weigeren naar Washington te gaan inzake Coolidce's ontwapeningsconfe rentie, maar deze zijn niet bevestigd. BELGIE. Eupsn en Malmedy. In antwoord op een interpellatie van den socialist Somerhausen verklaarde de mims- ter-president Jaspar uit naam der regeering in de Kamer, dal de cantons Eupen en Mal- médv in hun geheel definitief Belgisch ge. bied zijn en blijven. „Onze wpnsch" aldus Jaspar. „is in overeenstemming met de be slissing van den Volkenbond 't Accoord van Locarno dal Duitschland volkomen vrijwil lig hepfl geteekend. stelt voor altijd vast. dat de tegenwoordige toesland aan onze oost grens blijvend zal zijn." DUITSCHLAND. StresemanD's politiek door hst kabinet goedgekeurd. Lu U gisteren onder voorzitterschap.van den Rijkspresidenl gehouden kabinetsraad, bracht Stresemann verslag uil over den hui- 'enlandschen politieken toesland en de be sprekingen van den Volkenbondsraad te Genève Na een uitvoerige bespreking waar bij vooral instemming bleek nipt de rechts opvatting zooals de minister van buitenland- sche zaken ze te Genève verdedigd had voor de vraagstukken waar Duitschland bij be trokken was. keurde hel kabinel éénparig het voorloopige resultaat der vergadering van Genève goed. Het seniorenconcent van den Rijksdag heeft besloten, dat Donderdag de commissie voorde builenlandsche politiek in den Rijks dag de zitting van den raad van den Volken bond zal bespreken Maandag zal de begroo ting van buitenlandsche zaken in het ple num ter sprake komen, waarbij dan even eens over de resultaten van Genève gedebat teerd zal worden. FRANKRITK. Financiën en China. In den Senaat is thans het financieele be leid van Poincaré in behandeling. Poincaré hield reeds een rede. gecopieerd naar zijn jongste uillafingen in de Kamer In de Kamer heeft Briand nogmaals Frankrijk's onzijdigheid in China betoogd. Het zou slechts lusschenbeidp komen om de levens en eigendommen van zijn onder danen te beschermen indien deze bedreigd werden. Wanneer China vereenigd zijn zal en de vrede teruggekeerd, zal Frankrijk het eerste land zijn o*n het toe te slaan om te leven als een groot volk. ENGELAND. Nederlaag der regeeiing in Eritsch-Indiê. De Wetgevende Vergadering heeft met 57 tegen 56 stommen de begrooling van oorlog verworpen, als nrolpst tegen het uilstel van de verindisching van de kaders van het In dische leger. NOORWEGEN. Repsling van alcoholgebruik. De meerderheid der Stortingcomrnissie, die de kwestie bespreken moei der opheffing van hel alcoholverbod is er voor om den ver koop of het schenken van alcohol aan per sonen onder de 21 jaar le verbieden en wcnscht verder den verkoop van alcoholi sche dranken zóó Ie regelen, dal misbruiken vermeden worden. Een minderheid wil de grens op 18 jaar bepalen. FINLAND. Tegen de protistutie. Een aantal geziene burgers, waaronder menschen uit ue wetenschappelijke krin gen, uit de magistratuur, bedienaren van den godsdient-i en zakenlieden hebben eeD manifest geteekend, waarin verklaard wordt, dat hei drankverbod volstrekt fiasco gemaakt heeft. POLEN. Naar een algemeene staking? De staking in de lextielinduslrie te Lodz duurt in onvei minderden omvang voort. Ook de metaalarbeiders zijn in stakiüg gegaan. Bij de arbeiders van de andere industrieën schijnt de gedachte* eener loonsverhoogïr.g do->r staking ingang te vinden. Hedenavond heeft ccn vergade ring plaats deT vakvereemgingen te Lodz, waarbij het plaü eenei algemeene staking" ïd het gebied van Lodz besproken zaï worden. TURKIJE. Overeenkomst met Amerika bereikt. Een verdrag tusschen de Vereenigde Staten en Turkije is tot stand gekomen. Het is geteekend te Angora en voorziet in de hervatting van de conculaire en di plomatieke betrekkingen en in de benoe ming van gezaDteo. zoodra dit zal kunnen zijn geregeld *Et is overeengekomen, dat wat betreft de wederkeerigheid der han delsbetrekkingen zal wordcn teruggekeerd tot de status quo ante, en dat beide Du ties elkaar zuilen beschouwen als gelijk gerechtigd met de meestbegunstigde na ties Ook zullen er onderhandelingen wor den gevoerd ovei naturalisatie vam weder zij dsche burgers. NICARAGUA. Een succes voor Diaz. Het Nicaraguaansche gezantschap le Washington deelt mee, dat de troepen van president Diaz eon beslissende overwinning behaald hebben op de liberalen bij Muymuy. De regeeringstroepen maakten machinege weren, geweren en patronen buit. Er sneu velden 80 conservatieven en 150 liberalen. CHINA. De strijd om Sjanghai Amerik, torpedojager be schoten. De nationalisten melden dat zij zich van Ihaing, weslelijk van het Taihoe-meer, heb ben meester gemaakt, doch de berichten worden met bevestigd. Men gelooft dat de nationalisten pogen of Nanking Ie nemen t f het te isoleeren door de spoorlijn van nel noorden naar het zuiden door le snijden Er zijn maatregelen getroffen om zoo noodig vrouwen en kinderen te verwijderen. In Sjanghai duurt de agitatie in de in dustrie voort en neemt de propaganda campagne in hevigheid loe. Chineesche soldaten hebben een sloep van de Standard Oil Cy bij Wisjoe gemolesteerd. De Amenkaansche lorpedobouljager Preblp kwam tusschenbeide en escorteerde de sloep, maar toen de beide vaartuigen 12 mijl van Wisjoe verwijderd waren werden zij door de soldaten beschoten De brug van de Preble werd tweemaal geraakt maar niemand ge wond De torpedobooljager beantwoordde hel vuur met een machinegeweer Den Amerikaanschen consul te Hankou is opgedragen, een onderzoek in te stellen en le protesteeren. als hel incidt-nt aan de natu- nalisten moet worden toegesvhreven. In haar antwoord op de nota van den sovjetgezanl deelt de regeering te Peking mee. dat mevrouw Borodin en de drie diplo malieke Russische koeriers, dip door de over heid van Sjanfoene aafigphoudr-n zijn. zich te Tsjinan in volkomen veiligheid bevinden. WIJZIGING DER BESMETTELIJKE ZIEKTEN WET. (I). Ingediend is bij de Kamer een Nader Ge wijzigd ontwerp van wet, welke wijzigingen in de bestaande besmettelijke ziekten wet be doelt le brengen. Hel oorspronkelijke wets ontwerp ontleende zijn grootste belang aan de bepalingen, die ten doel hadden de strijd middelen tegen die ziekten in overeenstem ming te brengen met de sinds 1872 sterk ont wikkelde epidemiologische kennis. Onder de besmettelijke ziekten behoort ook de pokken. Met pokken staat onafscheidelijk in verband de vaccinatie, welke een strijdpunt is in de politieke arena. Dit punt valt dus builen de grenzen, die het zittend kabinet zich voor zijn werkzaamheden heeft gesteld. Derhalve besloot het kabinet om de bepalingen, welke in hel oude ontwerp waren opgenomen en betrekking hadden op de vaccinatie (artike len 1118), uit het ontwerp le lichten en de tot dusverre vigeerende bepalingen te dezen opzichte le handhaven. Kwam daardoor het wetsontwerp te liggen binnen de zóne van het kabinet; op enkele andere gronden wer-* den tevens wijzigingen aangebracht om te gemoet te komen aan het bezwaar, dal voor alles gelegen was in de te ruim geachte be voegdheden der gezondheidsinspectie om lot zekere maatregelen te kunnen dwingen. Door nieuwe wijzigingen wordt grooler plaats ruimte ingeruimd aan het inzicht en de ver antwoordelijkheid van den burgemeester. We komen nu lot den inhoud vah het wetsontwerp. Ue wet zelf geeft geen lijst van besmettelijke ziekten, maar draagt de sa menstelling daarvan op aan de Kroon, die bij algemeenen maatregel van bestuur de ziek ten, welke voor de toepassing van deze wet in aanmerking komen, zal aanwijzen Daar van moeten echter uitgesloten blijven de tuberculose en de geslachtsziekten. Tevens bepaalt dan die maatregel of een besmette lijke riekte zal gerekend worden tol groep A of tot groep B. Reeds de taak van den ge neesheer bij een geval onder A gegroepeerd is anders, dan wanneer het een B-geval be treft Bij het vermoeden of constateeren van een A-geval geeft hij onverwijld daarvan kennis, althans binnen 2-f uur, aan den bur gemeester en aan den inspecteur van het Staatstoezicht op de Volksgezondheid en neemt hij die maatregelen, waardoor uit breiding van de ziekte kan voorkomen wor den. Bij het vermoeden van een B-gcval neemt hij zelf onverwijld maatregelen te gen uitbreiding eener eventueele besmetting, maar eerst bij het definitief constateeren van het geval geeft hij kennis aan den bur gemeester en den bovengenoemden inspec teur. hetgeen binnen 24 uur moet geschieden. Het verschil is duidelijk: voor groep A doet reeds het vermoeden, voor groep B eerst het conslateeren het optreden der overheid in roepen. Het verschil tusschen deze groepen ligt hierin. Een lijder van een ziekte uit groep A moet verpleegd worden in een inrichting voor verpleging van lijders aan besmettelijke ziekten Toegang lot zulk een lijder hebben, qualilate qua, alleen de behandelende ge neesheer en het personeel, de bedienaar van den godsdienst en de notaris. Verder alleen zij, die vergunning daartoe hebben verkre gen van den directeur der inrichting. Zij heb ben zich te onderwerpen aan de voorschrif ten door den directeur te geven. Indien even wel de behandelende geneesheer verklaart, dat de lijder niet vervoerd mag worden, worden enkele maatregelen voorgeschreven, waardoor de besmetting van anderen ver meden wordt. Ue lijder en zijn woning mor den geïsoleerd. Het wordt n.l. den bewoners van hetzelfde huis, vaar- of voertuig verbo den dat le verlaten, tenzij op last van den burgemeester tot het ondergaan van maat regelen van afzondering, reiniging en ont smetting. Anderen dan de boven reeds ge noemde functionarissen is het ook verboden het huis binnen te gaan; die dat toch doen zonder toestemming van den burgemeester stellen zich bloot aan straf van teD hoogste zes maanden hechtenis of duizend gulden boete. Ue afzondering duurt voort totdat de inspecteur of een door den burgemeester onder goedkeuring van den inspecteur aan gewezen geneesheer verklaard heeft, dat het gevaar voor besmetting is geweken. Maar totdat deze verklaring afgekomen is zorgt de burgemeester voor de goede naleving van het bovenvermelde Hij doet daartoe hetzij lijde lijk alle of eenige bewoners naar een andere verblijfplaats overbrengen, hetzij de woning sluiten en het vaar- of voertuig in beslag nemen, hetzij dezen onder politietoezicht plaatsen of laat daarop een kenmerk aan brengen. Een lijder aan één der ziekten, welke on der groep B genoemd zullen worden, mag in de eigen woning verpleegd worden, terwijl de behandelende geneesheer voorschrijft, \yelke maatregelen genomen zullen worden ter voorkoming van uitbreiding der ziekte Voor het geval, dat blijkt, dat de voorgeschreven maatregelen niet voldoende zijn of niet vol doende worden of kunnen worden toegepast, kan de burgemeester op advies van één dier geneeskundigen, die het recht hebben daarop de aandacht te vestigen, den lijder overbren gen laten naar een inrichting bestemd voor de verpleging van zulke lijders. Tegen de zen maatregel kan de persoon in kwestie bij den burgemeester protesteeren, over welk protest deze dan te oordeelen heeft Kan de lijder niet vervoerd worden, of is de afzon dering van den lijder niet voldoende, dan kan de burgemeester overgaan tol de toepas sing van een der maatregelen, welke overi gens voor groep A voorgeschreven zijn. Doch niet alleen de lijders volgens groep A ook degenen, die gevaar opleveren of ver dacht worden le lijden aan epn besmettelijke ziekte kunnen onderworpen worden aan maatregelen van afzondering, waarneming, toezicht c.n onderzoek. Van hel onderzoek hangt dan af hoe verder met de bewuste personen zal gehandeld worden: ontslagen van de afzondering dan wel onderworpen aan de bepalingen voor groep A en B boven vermeld. Is door het onderzoek komen vast té slaan dat iemand gevaar oplevert voor dp verspreiding van epn besmettelijke ziekte, dan kan hem door den burgemeester ver boden worden werkzaam te wezen in een beroep of bedrijf, dat bevorderlijk is aan de verspreiding van die ziekte. Vertrekt hij uit de gemeente, dan wordt dit verbod cV»«»rge- zonden naar de nieuwe woonplaats, terwijl bij een vertrek met de noorderzon in de dagbladen legen dezen besmetlingdrager mu name zal worden gewaarschuwd Tegen de laalsle maatregelen is honger beroep moge lijk. De burgemeester kan het houden vaa kermissen, markten en openbare vergade ringen of vermakelijkheden verbiedeD op grond van den omvang, dien de uitbreiding van een besmettelijke ziekte in een get meenle gekregen heeft. Ook de minister van Binnenlandsche Zaken kan zulk een verbod uitvaardigen op grond van dezelfde overwe gingen, zoo de burgemeester zulk een verbod niet uitgevaardigd heeft. Mochten pogingen gewaagd worden om niettegenstaande zulk een verbod één en ander toch te doen door gaan, dan moet de burgemeester metierdaad, d.w.z. met behulp van den sterken arm, deze pogingen beletten. Dit wetsontwerp bevat nog meer bepalin gen, welke inderdaad in het belang der openbare gezondheid zijn. Het optreden van pokkengevallen in Maastricht, hel veelvul dig voorkomen van den typhus in Breda en omstreken in den loop van het vorige jaar heeft weder aangetoond, hoe noodig maat regelen als deze zijn. We achten het der halve voor onze lezers niet zonder belang Ie weten, hoe in dergelijke gevallen en Ier voorkoming daarvan gehandeld zal worden. Weshalve we het overige deel van het wets ontwerp een volgend maal zullen bespreken. COOLIDGE's ONTWAPENINGS CONFERENTIE. NEW-YORK, 16 Maart (Reuter). Volgens een tot nu loe niet bevestigd bericht van een blad alhier, zal Hughes de oud minister van buitenlandsche zaken en leider der Ameri- kaansche delegatie op de ontwapeningscon ferentie van Washington uilgenoodigd wor den het voorzitterschap te bekleeden vanffe Amerikaansche delegatie op de drie-lande- conferentie te Genève. DE BELGISCHE KONING. BRUSSEL, 16 Maart (Belg. Tel Ag) De toesland 'van den koning is beter, doch zijn gezondheidstoestand veroorlooft hem nog niet zijn bezigheden te hervatten. CONFLICT OPGELOST. PRAAG, 16 Maart. (Tsjechoslowaaksch Persbureau) Het conflict in de textiel industrie in Noord-Bohemen waarbij 60 0UO arbeiders betrokken waren, is op vriend-1 schappelijke wijze geregeld De arbeiders organisaties hebben de contracten ver-' ler.gd op basifc deï tegenwoordige loonen. STAKING VAN EEN DAG. PRAAG. 16 Maart. (Tsiechoslowaaksch Persbureau). De mijnwerKeisorgaDisaties hebben op 24 Maart a s. eeD algemeene staking van éen dan afgekondigd als pro test tegen de opheffing der onafhankelijke vcrzekenngen Op dienzelfden dag zullen in alle districten massa-meetings gehouden worden. UIT CHINA. PEKING, 16 Maart (Reuter). Uit 't kwar tier van generaal Tsjang Tso Lin wordl de inname van .Tsjengtsjau en Honan beves« tigd. LONDEN, 16 Maarl CN. T. A draadloos) Een uil Sjanghai ontvangen telegram meldll dat aan ongeveer 800 Amerikanen en En- gelschen in Nanking gelast is de stad fe ontruimen, uit voorzorgsmaatregel wannetf de slad in handen der Kantonneezen r« vallen, heigeen binnen eenige dagen zalf?* 'beuren. LONDEN. 16 Maart (N T. A. draadloosV Zoozeer is men bevreesd, dat de Sjanloeng- troepen aan hpt roovpn zullen slaan, dal de Tranche aulorileilen om versterking ver* zochl hebben van een koloniale troepen macht van 1000 man. DROOG AMERIKA. NORFOLK (Virginia) 16 Maart (Reuter). De kust-douane alhier heeft een Canndee- sche schoener in beslag genomen en ge voerd naar Charleston in Zuid Carolina, om dat gebleken is dat zich verboden spiritua liën aan boord bevonden Men trachtte van uit den schoener de lading, die uil tweedui zend kisten bestond, door middel van een opvouwbare onderzeeboot te ontschepen- Deze werd later door douane beambten inde baai teruggevonden zonder bpmanning Een hieraan voorafgaand bericht uit Charleston meldt dat de schoener geheel doorzeefd is met geweerech ten. gelosl door een der kot ter? van de kunst douane, omdat men wei gerde op aanmaning der beambten stil (e liggen. De lading wordt gesel -t op een waarde van honderdduizend dollars. GEORGANISEERD OVERLEG. Het Comité ter behartiging van de alge meene belangen van Overheidspersoneel (A C O P.) wees als haar vertegenwoordigers in de Bijzondere Commissie GO. voor de Departementsambtenaren de heeren Nieuwhoff en L. J. Wolthers als leden aan, bovendien als plaatsvervangende leden de heeren O Battes en S. Bakker, alleD werk zaam te s'Gravpnhage. De vertegenwoordiging in de Bijzonder^ Commissie voor georganiseerd overleg e' treffende de burgeramhlennrcn en den van hel departement van Marine U samengesteld uil dp heeren G A. M,nnflF| Helder en G L Kraan te Amsterdam s 5 den. bovendien uil de heeren D. J even -eens te Amsterdam en A P van Velde te Nieuw-Helvoet alsA plaatsven gende leden.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 2