„DEWELFSCHOEN" I H. SIMONIS De XVIde Nederlandsche Jaarbeurs te Utrecht EEN WAARHEID IS HEI EN BLIJFT HET (15 tot 24 Maart) BINNENLAND. nnimiBi het loopen is in plaats van een straf een genot B Voor zwakke Voeten niets beier dan „De Weltschoen" Ned Octr. 4466 Alleen verkrijgbaar In het Grootst en Goedkoopst Schoenenmagazijn Haarlemmerstraat 138 Telefoon 699 KUNST EN LETTEREN. GEMENGD NIEUWS. Optimistische klanken Het aantal deelnemers in stijgende lijn Een nieuwe groep Electro-Techniek. (Van omen eigen verslaggever). Der traditie getrouw hebben wij gisteren aan den vooravond van de opening der XVIde Nederlaudsuhe Jaarbeurs een bezoek aan de oude Bisschupsstad gebracht en be vonden, dat zij zich wederom gereed maakte den stroom van vreemdelingen, welke in de komende dagen in de stad een ongewone drukte zal veroorzaken, op waardige wijze te ontvangen. Het Vredenburg, dat onder normale om standigheden zijn naam al bitter weinig met eere draagt, bood weer denzeltden levendi- gen aanblik als bij vorige gelegenheden. Overal waren nog rappe handen druk bezig materialen aan te voeren; zwaarbeladen vrachtauto's kris-krasten dooreen, met schreeuwerige claxons en schreeuwende chauffeurs-, met koortsachligen ijver haast ten zich nog de laatkomers om bij de ope ning klaar te zijn, kortom overal heerschte een bedrijvigheid en een drukte, dal hooren en zien je verging. Oudergewoonte stelde de Stichtsche In dustrieels Club haar conversatiezaal in het permanente Jaarbeursgebouw beschikbaar, waar de secretaris-generaal van het Jaar beurs-instituut, de heer W. Graadt van Rog gen voor de gezamenlijke vertegenwoordi gers van binnen- en buitenlandsche dag blad- en vakpers een inleidende rede hield ter vergemakkelijking van onzen arbeid ter Beurze. Rede van den heer Graadt van Roggen. Toen tien jaar geleden, aldus ving spr. aan, de eerste Nederlandsche Jaarbeurs in deze stad gehouden werd, stond zoowel de Raad van Beheer als handeldrijvend en in dustrieel Nederland voor een gesloten poort, waarachter niemand wist wat zich bevin den zou. Zij was bedoeld als een proefne ming met een vage voorspiegeling van her haling bij welslagen. Van een gesloten poort Is thans geen sprake meer; het Jaarbeurs-instituut is geworden tot een open boek, dat reeds vele herdrukken beleefde, maar desondanks tel kens weer opnieuw interessante bijzonder heden te genieten gaf. De t6de Jaarbeurs moge een uiterlijke gelijkenis vertoonen met hare voorgangsters, in wezen is zij geheel anders. De voorbereiding is voor den Raad van Beheer in meerdere mate dan bij vorige ge legenheden een prettig werk geweest, dank zij de zeer bijzondere medewerking van han del en industrie ondervonden. Spr. meende deze meerdere daadwerke lijke belangstelling niet te mogen toeschrij ven aan een opleving in de bedrijven, maar verklaarde haar veeleer uit hot feit, dal in induslrieele kringen een beter inzicht begint baan te breken ten opzichte van de Jaar beurs als handelsbeurs. Het is een opmerke lijk en tevens verblijdend verschijnsel, al dus spr., dat de binnenlandsche handel zich meer en meer gaat richten naar de lltrecht- sche Jaarbeurs. Het zijn de belanghebbenden zelve, die elkander opwekken tot deelneming aan de Jaarbeurs en dit beter begrijpen van de economische waarde van de Jaarbeurs is volgens spr. oorzaak van de willige stem ming. Het aantal deelnemers is dit jaar gestegen tot 978 en ware meerdere expositieruimte ter beschikking geweest, dit aantal zou tot over de duizend geklommen zijn. Zij zijn als volgt over de verschillende na ties verdeeld' Nederland 626, Amerika 38, Belgis -10, Duitschland 108, Engeland 58, Schotland 5. Frankrijk 77, Hongarije 1, Ita lië 3, Noorwegen 2, Oostenrijk 4, Spanje 1, Tsjecho-Slowakije 3, Zweden 2, Zwitserland 10 Ter vergelijking geven wij hier nog het aantal deelnemers aan de voorjaarsbours in du laalsle jaren: 1924: 827, 1925; 891; 1926: 033; 1927' 978. Opmerkelijk is verdere nog, dat het aantal kleine standa verminderde, terwijl dat der groote aanmerkelijk toenam Een groote schrede voorwaarts leverde het systeem van groepvorming ten opzichte van de Electro-techniek. Tot dusverre was deze categorie zeer verschillend vertegenwoordigd daar de deelnemers verdeeld waren over voor- en najaarsbeurs. Dank zij evenwel de samenwerking, welke gezocht en verkregen werd met het verleden jaar opgerichte Verbond van Electrotechni- sche Handel en Industrie, mocht het geluk ken do deelnemers in een groep te vereeni gen, hetgeen uit het oogpunt van volledig heid een eerste elsch, waaraan een Jaar beurs moet beantwoorden zeer valt toe ta juichen. Tevens is aan deze groep verbonden een a.g n. electro technische week van 1518 Maart, waar verschillende lezingen zullen worden gehouden over onderwerpen, betrek king hebbende op de nieuwere ontwikkeling der electro-ipdustrie en der toepassingen der electro-techniek De groep omvat 23 onder nemingen. alle aangesloten bij hel bovenge noemd Verbond en is ondergebracht op de eerste verdieping van het vaele gebouw, waar ook de speciale radio-groep is gehuis vest. Buitendien zijn er evenals vorige beurzen nog afzonderlijke groepen voor Meubelen en Woninginrichting, Confectie- en Textiel-in- dustrie, Voedings- en Genotsmiddelen, Ga lanterieën, Bouwmaterialen en Wegenbouw. Door reorganisatie van de groep Confectie en Textiel wérd deze categorie, waarmede het in de laatste jaren tengevolge van de ongunstige tijdsomstandigheden steeds berg afwaarts is gegaan, nieuw leven ingeblazen. Weliswaar mogen de bereikte resultaten nog niet al te hoog worden aangeslagen, maar wanneer wij ze beschouwen in hel licht van de mislukkingen in vorige jaren, ia een groote vooruitgang te constateeren. Zij ia on dergebracht op de vierde étage, waar ook de grondslagen zijn gelegd voor een Jtaliaan- sche sectie. Behalve door de Beschermvrouwe H. M. de Koningin en Prinses Juliana, die a.s. Zater dag een bezoek aan de Jaarbeurs zullen brengen, zal zij verder nog bezocht worden door de Ministers van Waterstaat, Koloniën, Arbeid. Handel en Nijverheid en Financjén, benevens door een gezelschap Fransche in- dustrieelen en Fransch-Zwitsersche zaken- menschen. De belangstelling uil het buitenland is dit maal grooter dan ooit tevoren, al kan dez(! nog worden opgevoerd, wanneer de middelen een intensievere propaganda ook in het bui tenland toelaten. Na de rede van den heer Graadt van Rog gen werd groepsgewijze een rondgang over het terrein gemaakt. Op de vijfde verdieping van het Jaarbeurs gebouw vinden wij als gewoonlijk de groep Meubelen en Woninginrichting. Van alle groepen baarde deze den Raad van Beheer de meeste zorg als gevolg van de in Februari j.l. te Amsterdam gehouden separate Meubel beurs. Ook is hier wederom de collectieve in zending der Fransche industrieelen, de „Section Francaise" onderdak gebracht. Op de vierde étage, welke zooals boven reeds opgemerkt, geheel in beslag genomen wordt door de Confectie- en Textiel-groep, trekt zeer in het bijzonder de stand van de E.N.K.A. Kunstzijde Nijverheid te Arnhem de aandacht, waar een spinmachine in volle •werking is opgesteld. Speciale vermelding verdient ook de stand van het bekende mode huis Hirsch en Cie. uit Amsterdam. De derde verdieping wordt gevuld door de stands van de groep Voedings- en Genot middelen, voor het overgroote deel getrouwe comparanten ter Jaarbeurze Via de tweede verdieping, waar de afdee- lingen glas- en aardewerk en Japnnsehe en Chineesche import-artikelen zijn gehuisvest, komen wij aan de zeer belangrijke eerste étage met de groepen radio en electro-tech niek en de koloniale afdeeling. In tegenstel. ling met de overige afdeelingen, waar nog een chaotische warboel heerschle, was de laatstgenoemde vrijwel geheel in gereedheid, zoodat wij hierover eenigszina uitvoeriger kunnen zijn Ook ditmaal werd de koloniale afdeeling weder ingerichl door de afd. Han delsmuseum der Kon. Ver. Koloniaal Insti tuut te Amsferdam. lp hel bijzonder wordt daarbij de aandacht gevraagd voor de -bui tengewoon fraaie crépe-rubbermatten in ver schillende kleuren en dessins, de E.M.K.A.- rubber en de statistieken betrekking hebben de op de thee-productie van Ned.-Indië. De Bataafsche Petroleummaatschappij exposeert het een en ander van haar distributiebedrijf, uitgaande van de machtige Tank-installaties te Rotterdam. Voorts vinden wij er verschillende grafi sche voorstellingen en foto's anngannde de N.V. Zeehaven en Kolenstation Sabang. Da Nederlandsche Telograafmij. Radio-Holland exposeert een wereldverkeerskaart, waarop dagelijks de plaats van Nederlandsche stoomschepen wordt aangegeven en een z.g. „richtingzoeker", welke in de practijk voor de scheepvaart van groot belang blijkt te zijn. Ten slotte is de N.V. Vereenigde Javasche Houthandel Maatschappijen aanwezig met een collectie schilterond bewerkt djatihout. Gelijkvloers vinden wij de zoowel quan- titatief als qualilatlef zeer belangrijke groep Bouwmaterialen en Wegenbouw, waarvan wij slechts willen noemen den stand van de Ned. Bn8altmij. te Zaandam, die de aan dacht vestigt op de nieuw systeem klinker- bestraling, waarbij verzakken of herheetra- ting uitgesloten heet te zijn. Hel zou ons te ver voeren alle groolere en kleinere paviljoens te noemen, welke op het Vredenburg in de open lucht zijn vérrezen. Evenals het vorige jaar is er weer een groot afzonderlijk paviljoen voor de Galan- leriewarengroep, alsmede voor auto's en motorrijwielen. Besluiten wij met de mede- deeling, dat de Jaarbeurs gehouden wordt van 15 tot en met 24 Maart en dagelijks (behalve op Zondag 20 Maart) geopend is van 95 uur. Volgens den olfleieelen catalogus la Leiden en omgeving ter Jaarhenrza vertegenwoordigd door de navolgende fir ma's: Agentuur- en Commissiehandel „Kleine", Leiden; N V. Ned. Asphaltfabriek v.h Loodgieters- en Fitlersbedrijf Alphen a. d. Rijn; N.V. Ateliers voor Edelsmeed- en Penningkunsl v.h „Koninkl Begeer" Voor scholen; Carrosserie-fabriek Verheul, Wad- dinxveen -, Fa. van Dijk Jr., Alphen aan den Rijn; H. van der Meij. Ócgstgeest; N. V. Stoommeubelfabriek v.h. Modderkolk 4 Dijs, Waddinxveen; N.V. Oosthoek 4 Zoon, Al phen a. d. Rijn; van Rijn en Kloot, Alphen a. d. Rijn; N.V. Stoom Zeep-Enu de Cologne- en Parlumericfabriek v.h. Sanders 4 Co., Leiden; Ver. van Ned. Schelpkalkfabrikan ten, Leiden. 's Avonds vereenigden zich Raad van Be heer en journalisten in hel Jaarbeurerestau- ranl aan den gemeenschappelijken maaltijd, door eerstgenoemd lichaam den persverte genwoordigers aangeboden ter gelegenheid van de prettige tienjarige samenwerking. ONTSLAG BURGERWERKLISDBN. Op de vragen van het lid der Tweede Kamer, den heer Hiemstra, in verband inet een door de commissie van onderzoek in zake burgerwerklieden bjj de korpsen gedaan voorstel tot het verleenen van ontslag aan 95 dier werklieden, antwoordde de Minister van Oorlog; Inderdaad beeft de commissie van onder zoek in zake burgerwerkheden bij de korpsen voorgesteld, om aan 90 werklieden ontslag te verleenen. Hiertoe zal worden overgedaan, van den bg contract bedongen opzeggings termijn van 14 dagen. Het ligt in het voornemen van den Mi nister om, alleen aan degenen, die op 1 Febr. 1924 vaD den tqdeiijken Rykswerk- mans8dienat in den contraotsdienst zijn over gegaan, na ontslag een uitkeering te ver strekken tot bet bedrag, dat art. 22 van 'het Arbeidsreglement voor werklieden in 's Rijks dienst, zooals dat artikel indertijd luidde, aan tijdelijke rijkswerklieden toekende. ARTILLERIE-INRICHTINGEN. Memorie van Antwoord. In zijn Memorie van Antwoord op het verslag der Eerste Kamer nopens het wets ontwerp tot vaststelling van de begrooting van inkumsten en uitgaven van bet staats bedrijf der Artillerie-Inrichtingen voor bet dienstjaar 1927 herinnert de Minister van Oorlog er aan, dat, zooals bij ten vorigen jaro aan de Tweede Kamer heeft te kennen gegeven, de uitvoering der opdrachten van oc Departementen van Oorlog, Marine en Kuiuniëg niet toelaat, dat de Artillerie-In richtingen op belangrijke sohaal werkzaam heden verrichten, als bedoeld in het rapport 1920 betreffende den vredesarbeid dier in richtingen. Intusschen worden verschillende niet te omvangrijke orders voor particu lieren meesial andere fabrieken wel aanvaard en uitgevoerd. Sedert 1913 berust de leiding van het bexlrjjf niet hij militairen, doch bij burger lijke ambtenaren. DE UITVOER VAN VEE. De „Staatscourant" bevat thans het vol gende bericht: De wnd. directeur-generaal van den land bouw brengt ter kennis van belanghebbenden, dat, in verband met den guustigen toestand van het mond- en klauwzeer, de beperkingen in zake den aankoop van vee, bestemd voor uitroer naar Italië en naar België, in zoo verre, dat de afgifte van certificaten door de inspecteurs van den Veeartsenijkupdigen Dienst slechts kon geschieden ten aanzien van vee, dat niet op markten was aange kocht, zijn ingetrokken. Voor uitvoer naar Italië en naar België bestemd vee, zoowel herkauwende dieren als varkens, kan thans derhalve ook op de markten worden aangekocht ONZE BLOEMBOLLEN IN ENGELAND. Een goede zeclame. Wg hebben reeds gemeld, dat de Engel- sche bloemenhandelaars niet bijster gesticht zgn over het feit, dat de Nederlandsche boiientweekers 50.000 bloembollen in het hartje van Londen hebben doen uitplanten. Zij praten schamper over de Engelsohe regeering, die de Nederlandsche handelaren in de gelegenheid stelde zoo'n mooie reclame te maken, en dat nog wel in een tgd, dat de regeering zoo noorlig de Engelscbe pro- (tocenten moest bevoordeelen. De heer S. W. Hale van de Horticultural Trades Association (waarbij de Engelsohe bollenkweekers en -handelaars zgn aange sloten) moest tegenover een verslaggever van de „Daily Mail" toegeven, dat de punten vnn de Metropolis, waar de bollen zijn uit gezet 10.000 bij de Horse Guards' Parade en 40.000 in Hyde Park niet ieter konden gekozen zijn..., uit een oogpunt van Nederlandsche reclame. Maar de Engelsohe bollenkweekers zullen spoedig de Nederland- sobe hollen van de markt verdreven hebben, liet hij er op volgen; onze prijzen zgn reeds bijna dezelfde als de Nederlandsche. „Maar dan moet niet de regeering officieel onze concnrrenten op deze manier aanmoedigen, arders komt onze eigen industrie er nooit!" Volgens den heer Hale zullen er in het parlement vragen gesteld worden over het aanvaarden van dit bollen-gesohenk. (Hbld.) DE HILVERSUMSCHE DRAADLOOZB OMROEP. Hel Comité van den Hilversumschen draadloozen omroep heelt gemeend, dal den radio-omroep-arbeld, zooals die thans sedert ruim drie jaar door dit college wordt ver richt, grooter kans van ontplooiing most worden geboden, dan onder de tegenwoordige omstandigheden mogelijk is. Het comité heeft daarom besloten de laak, die de H. D. O. zich in de ontwikkeling van den radio- omroep in Nederland heelt gesteld, als ge ëindigd Ie beschouwen. Met algemeene stemmen heeft het bestuur mitsdien besloten de stichting Hilversum- eche Draadlooze Omroep per 31 Mei a.s. op Ie heffen. Mel 1 Juni a.a. zal officieel in wer king treden: De Algemeene Nederlandsche Radio Omroep (A. N. R. 0.). Het besluur van de A N. R. 0. beslaat uit sluitend uit Nederlanders, namelijk de hee- ren G. M baron Tindal, B. Suermondl, L. J. Smit Duyzenlkunst W. Voigt, F. van der Woord en dr. H Molhuyzen, secretaris van het Kon Ned Landbouwcomité in Den Haag. De slichting wordt beheerd door onbezoldigde bestuurders, terwij! de heer van der Woord de algemeene administrateur van de A. N R. O word!. De A. N. R. O. zal den radio-omroep op RECLAME. 9413 dat de beste raadgeefster is, de ondervinding. Vraagt daarom H hen, die rèeds ter voorkoming en genezing voor platvoeten dragen, en het antwoord zal zijn: breede basis verzorgen en zich belasten met de uitgifte van een orgaan, waarin de eigen omroepprogramma's en die van buitenland sche station» zullen worden gepubliceerd. GEORGANISEERD OVERLEG. Ambtenaren Rijkspostspaarbank. Door hel Comité Ier behartiging van de al gemeene belangen van Overheidspersoneel is aangewezen in de Bijzondere Commissie voor Georganiseerd overleg in zaken, ra kende de ambtenaren van de Rijkspostspaar bank, als lid de heer J. Wiarda, te Amster dam, Ier vervanging van het lid P. Sytema; door het Permanent Comité van Christelijke Organisaties van personeel in publieken dienst in genoemde commissie is aangewe zen als lid de heer F. F. Hoffenaar, ter ver vanging van het ltd D. Asma, en als plaats vervangend lid C. Coupne, beiden te Am sterdam, terwij! door de R.K. Centrale van Burgerlijk Overheidspersoneel in genoemde commissie als plaatsv-rvangend lid is aange wezen de heer P W. Beijerbergen van Hent gouwen, Ier vervanging van den heer J. 4. H- Grootveld, beiden te Amsterdam. UIT DE COMMUNISTISCHE PARTIJ, Da B. K. S. F. opgeheven. De op Zondag te Utrecht gehouden lan delijke vergadering van den Bond van Communistische Strijd- en Propagandaclubs (BK.S.P.) aanvaardde met algemeene stem men een door bet hoofdbestuur ingediend voorstel, waarin wordt besloten tot opheffing van den B.K.S.P., an tol het staken van de uitgave van „De Kommunist". DE FINANCIEELE TOESTAND VAN EMMEN. De bagrootlng tooi 1927 aangenomen. De gemeenteraad van Emmen heelt giste ren met 22 legen 4 stemmen de begrooting voor 1927 aangenomen Tegen stemden de leden van den Vrijheidsbond en de Vrijzin- nig-Dem. Aan die stemming ging een breedvoerig debat vooraf om het tekort van (316 000 op den gewonen dienst door leening Ie dekken. De sprekers van de A. R.-, R. K- en C. H.- fracties verklaarden noodgedwongen voor de begrooting te zullen stemmen, doch zeiden uitdrukkelijk nooit Ie zullen medewerken aan verhooging van den belastinglactor. Na verdediging door den burgemeester den heer Kootstra werd de begrooting aangeno men. VRIJWILLIGE OUDERDOMSVERZEKERING. Betaling der premiSn per Postchéqne en Girodienst. Door den Minister van Arbeid, Handel cn Nijverheid is vastgesteld, dat de betalingen aan de Raden van Arbeid van premiën inge volge de vrijwillige ouderdomsverzekering voortaan ook kunnen geschieden door stor ting ol overschrijving op de postrekeningen van die raden. Op de keerzijde van de kennisgevingen van storting ol van bijschrijving behoort dui delijk Ie worden aangegeven, waarvoor de betaling dient, met vermelding van het num mer der verzekering, waarvoor het bedrag verschuldigd is. De audiëntie van den Minister van Waterstaat zal a.g. Maandag 21 dezer niet plaats hebben. De gewone audiëntie van den Minister van Koloniën zal op Vrijdag 18 Maart a.8. riet plaats hebben. NIEUWE UITGAVEN. „NATIONAAL TOONEEL." Verschenen ie het eerste nummer van bovengenoemd „orgaan van den Bond van Nederlandsche Tooneelschrijvers" onder redactie van Al aunts Wagen voort, August Heyting, Frans de Pree. Jan Ubink en Henri van Wermeskerken, uitgegeven door het bureau „Boek en Periodiek." te Den Haag. JONGEN ONDER EEN VUILNISAUTO. Gistermiddag had in de Anna Paulowna- 6traat bij de Laan van Meerdervoort te Den Haag een ernstige aanrijding plaat*. De 12-jarige Arie Vink, wonende Kerk- laan 7 te Scheveningen, kwam met tip fiets te vallen en werd door een vuilak- auto der gemeentereiniging, die achtct hem reed, overreden. De jongen kreeg eea wiel van de auto over zich heen en werd zwaar gewond opgenomen. Hij ia in bei E.-K. Ziekenhuis, Westende, opgenomen en kort daarna overleden. TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Bij het uitwijken voor een fieisrijdster li een vrachtauto op den Dordlschenstraaiwej te Rotterdam met zulk een vaart tegen een boom gereden, dat de sneb van de auto niet minder dan 38 c.M diep in den boom ge drongen is. Door den schok sloeg de 14-jarige H. S. van de auto tegen den grond; de knaap is met een vrij zware hersenschud ding naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd. Aangezien de verongelukte aulo gevaar voor het verkeer opleverde en niet te verwikken was, is hij later onder toezicht van de gemeente door de bergingsmaat- schappij J. v. Maller en Go. vrijgemaakt. ONTSPORING, Vermoedelijk door verkeerden wissel stand is gisteravond een locomotief ont spoord voor het station Dordrecht. Het ongeval geschiedde op een zijlijn voor het remise-gehouw, aoodat de trei nenloop geen vertraging ondervindt. ONDER DE TRAM GEKOMEN. Aan de halte Den Hem van de tramlijn SchoonhovenGouda ia gistermiddag een 7-jarig meisje Jansje S door de tram over. reden. Het ongeval word veroorzaakt door dat het meisje op de rails liep. Het Imker been van de kleine werd versplinterd, ter wijl zij verder een schedelfractuur bekwam Nadat de tram in achterwaartsche richtë» te Schoonhoven was teruggekeerd hftft een geneesheer aldaar eerste hulp verleec.4 en is het kind vervolgens per ziekenauto naar Utrecht vervoerd. Den machinist treft geen schuld volgens personen, die het ongeval van nabij hebben zien gebeuren. ERNSTIG AUTO-ONGELUK IN HAARLEMMERMEER. Maandagmiddag kwam een met 5 ton benzine beladen auto tankwagen van de A.P.C. langs den ringdijk van de gemeen te Haarlemmermeer. Nabij het atooipgc- maal „Pe Lijaden" wilde de chauffeur, een jongeman uit Amsterdam, de kluft afrijden om den Hoofdweg te nemen. Hij deed dit met een te groote vaart, zoodat het hom niet gelukte den zeer scherpen draai aldaar te maken Pe rechterwielen van den tankwagen kwamen in den berm van den weg, waarin zij wegzakten, met gevolg dat de geheele wagen omsloeg en de chauffeur er onder beklemd raakte. Hij was bijna onmiddellijk dood ep kon eerst ongeveer een half uur later met groote moeite onder den zwaren wagen worden vandaan gehaakt. Het lijk werd door de goede zorgen van de directie on middellijk naar Amsterdam vervoerd. BRAND. Te Lith is de woning van A. van Udeö afgebrand. Men was niet verzekerd. Zondagnacht is de machinefabriek van de firma Smits en Zonen to Zijtaart vegltf door brand vernield. Waardevolle en een auto gingen verloren meldt he ,,Hsga." De Fabriek is tegen brand en be drijfsschade verzekerd. Door de gunstig® windrichting bleef het aangrenzende woon huis gespaard. Te Dwingeloo ie de boerenwoning v J. Jonkers afgebrand. Twee koeien eI* eenig klein vee kwam mede in de v am men om. i Te Oudënbosch is de schuur en een RECLAME. 7460

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 6