■No. 20553 DINSDAG 15 MAART Anno 1927 STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. EIDSCH DAGBLAD PRIJS OER ADVERTENTIEN: 180 Cta per regel. Bij regel abonnement belangrijk lageren prijs. I Kleine AdvertentiAn uitsluitend hu vooruitbetaling Woensdags en Llerdags 50 Cts bij - n maximum aantal woorden van 80 I Incasso volgens postrecbt Voor evenlueele opzending van brieven Cis porto te betalen Bewijsnummer ft Cl$ Bureau Noordelndsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRUS DEZER COURANT; Voor Leiden per S maanden t 2 35 per week Buiten Leiden, waar agenten gevestigd tijn, per week Franco per post 2 35 4- portokosten. 7018. .0.18, Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. VERSTER-TENTOONSTELLING TE LEIDEN. Dank zij de algemeene medewerking, relke de Commissie ondervindt, belooft de ferster-tentoonstelling in de Lakenhal al- ier van buitengewone beteekenis te wor- en voor de kennis van het werk van den leester. Ruim 150 schilderijen zijn toege- egd, grootendeels uit particulier bezit, ■aaronder verschillende stukken, die nooit ijn tentoongesteld. Bijna elk jaar uit hel unstenaarsleven van Verster is door een meer van zijn beste werken vertégen- oordigd. Ook zal men er een groep vinden van de leeste voorwerpen, welke Verster bij voor- rr op zijn stillevens heeft afgebeeld, een- rudige vaasjes en kannetjes, die door het instenaarsoog gezien opbloeiden tot een 'euw leven van schoonheid en de bezieling iren voor zijn werken. De tentoonstelling geschiedt In dezelfde alen, waarin het vorig jaar de .Tan Sfeen- mtoonstelling werd gehouden. Prof. Albert erwey, een der oudste vrienden en vereer- ers van Verster. heeft zich bereid ver- laard om bij de opening op 2 Apr'' een orte herdenkingsrede te houden. IET INDISCHE MUNT- EN BANKWEZEN In de tweede voordracht, welke prof G. II. Verrijn Stuart gisteren in de Universileit alhier aan het Indische' munt- en bank iezen wijdde, behandelde spr. de kwestie an de munteenheid tusschen het moeder and en' de kolonie. Deze munteenheid be- itaat formeel sinds een publicatie van com- nissaris-generaal Du Bus. van Februari 1826, waarin verklaard werd. dat de stand- lenning van Indië zou zijn de Nederland- sche gulden volgens onze Muntwet van 1816 Onder Du Bus en zijn opvolgers bleef de munteenheid tusschen Nederland en Indië niet anders dan zuiver formeel, omdat het geldwezen van Indië desüjds zoo wanhopig in de war geraakte, dat een effectieve zil- iercirculatie onmogelijk werd. gemaakt, üersl de Indische Muntwet van 1854 bracht de verwezenlijking der munt unie tusschen df beide gebieden van den Nederlandschen Staat, een munt-unie. die bot den huidigen dag toe is gehandhaafd en waarover in den oop der tijden heel wat discussie is geweest Spr. behandelde dan de voor- en nadeu len van munt-unies in het algemeen Voor roover munt unies betrekking hebben op da Btandaardmunt, heeft 6pr. tegen dit insti- uut geen bezwaar. Het kan overigens vroeger meer dan nu zijn voordeel beu- ben, dat de standaardmunt in een grooter gebied dan het eigen land bruikbaar was en men loopt nimmer het gevaar van een teveel of een tekort van zulke munten Anders wordt de zaak echter, wanneer er liet slechts eenheid van standaardmunt is, doch ook van teeken- en pasmunt, hetgeen ipr. nader aantoonde. Bij wijziging van de behoefte aan geld kleinere coupures in een der landen, die b een munt-unie vereenigd zijn. zal óf aan trekking van dil geld uit andere deeten der Aunt-unie. óf afvloeiing daarheen plaats rinden. waai door de beschikbare hoeveel- >eid teekengeld ook in die andere landen [ewijzigd wordt zonder dat dit daar ter 'laatse gewenscht zou behoeven te zijn Dit ban rees op zichzelf tot moeilijkheden aan leiding geven Doch nog erger wordt de toe stand, wanneer de circulatiebanken in de verschillende landen, die lid van een nuntunie zijn. elk haar eigen weg gaan be handelen. zooals wij dat zoo duidelijk in de -atijnsche Munl-unie hebben kunnen waar omen Spr herinnerde in dit verhand aan de moeilijkheden, waartoe het bestaan der -atijnsche Muntunie in en na den oorlog Zwitserland heeft gebracht, dat door de in- latorische geldpolitiek der andere leden der Munt unie overstroomd werd met zilvren eekengeld. dat hel niet kon bezigen als ^mise-materianl naai" andere landen, omdat lil zilver een onvolwaardig geld is. Spr. wijst erop, dat zulke moeilijkheden gevolg zijn van het eenigszins twee slachtige karakter, dat munt unies van het too even bedoelde karakter dragen Slechts tPn deel van het geld. t. w. de munten, horden in de Unie gemeenschappelijk ge naakt. Daarentegen behoud! elk der landen, te zamen epn muntunie vormen, zijn 'igen circulatiebank. Voor onze munt-unie met Tndië zijn ge- toren voorshands nog slecht? van theoreli- £hen aard gpweést en eenige urgentie om ^n deze munteenheid een einde te maken 'astaal er dan ook volgens spT geenszfbs pik een ander gevaar, hierin bestaande dat Jdië in geval van een oorlog, waarin ook ^derland partij zou zijn. en waarin een Jfeemde mogendheid. Indië bezettende het circuleerend teekengeld zou intrekken en naar Nederland zou zenden, heeft zich lelukkig nimmer voorgedaan en zou in de PtokHjk overigens zeer wel te ondervangen Niettemin heeft de vraag, of de munl- *Qbeid met Indië moet worden bestendigd, meermalen een onderwerp van bespreking gevormd. In 1920 kwam de zaak opnieuw aan de orde, toen mr Vissering in zijn bekend werk over Muntwezen en Circulatiebanken in Ned.-Indië de meening verkondigde, dal de omstandigheden inmiddels zoodanig waren veranderd, dat scheiding van het munt-, wezen aanbeveling verdiende. Dit gaf aanleiding tot de instelling van de Staatscommissie voor het muntwezen onder voorzitterschap van mr. V. Spr be handelt het advies van de Staatscommissie, welke tof geleidelijke scheiding van het muntwezen der beide deelen van den Ne derlandschen Staat wil geraken. Het hui dige teekengeld wenscht zij in het moeder land tot pasmunt te zien gemaakt door be perking van de kracht van het wettig be taalmiddel, voorloopig tot een maximum van f 100 Dit moet er reeds op zichzelf toe strekken om groote zilverremises van Indië naar Nederland in een tijd, waarin Indië eens een mogelijk tevpel aan zilver zou kunnen hebben, onmogelijk te miken Voorts wil de.Staatscommissie aan het in Indië cir culeerend teekengeld. dat daar zijn karakter zal behouden, in den loop deT jaren een ander uiterlijk te geven'door het zilver, dat voor vervanging in aanmerking komt. te verwisselen door munten met een nieuwen beeldenaar, die anders zal zijn dan die der moederlandsche munten. Spreker is het in beginsel met de Staats commissie eens. dat scheiding van 't munt wezen. indien zulks zonder groote kosten kan geschieden. logisch is en beter is dan handhaving van den bestaande toestand. De gevaren van de bestaande munteenheid zijn weliswaar momenteel geenszins dreigend. Tndië heefl allerminst een teveel aan zilver en bel is du? niet in te zien. dat Nederland in een nabije toekomst met zilver overvoerd zou kunnen worden door afvloeiing uit In die. Ook zijn de wisselkoersen van dien aard dat zilver thans als remisemateriaal tus schen Tndië en Holland is uitgeschakeld Doch deze factoren kunnen veranderen, zij het dan ook. dat daarvoor buitengewone omslandigheden zullen moeien intreden Nu is het. zegt spr.. wanneer men dat zonder bezwaar doen kan. beter om zijn muntwet geving zoo in te richten, dat. men op alle omstandigheden is voorbereid en niet ineens voor de noodzaak wordt gesteld om tol ver andering over te gaan. wanneer de bezwaren van den bestaanden toestand zich reeds heb ben doen gelden. Spr. maakt in dit verband melding van een belangwekkende beschou wing van den muntmeester dr. Hoitsema in ..De Economist" van Januari van dit jaar. Deze gevoelt voor een scheiding van het muntwezen wèl iets op practischp gronden, omdat zii de geleeenheid kan bieden het I zilvergeld van Tndië een vernieuwingskuur i te doen ondergaan, waaraan wel epnïge be hoefte bestaat Doch van de meer princi- pieole beschouwingen van de Staatscommis sie wil dr H. niet welen.' omdat hij deze niet van reëele beteekenis acht Spr. geeft dit laatstp toe met betrekking tot de huidige omstandigheden, doch acht daarmede het standpunt van de Staatscommissie in be ginsel nog niet verworpen. Spr. blijft dit integendeel juist achten, al heefl hij wel kritiek op onderdeelen. Zoo steil spr. bijv de vraag, of men. als men tol het slaaD van munten van een nieuw uiterlijk zal overgaan, zulks zal moe ten doen tot het verlaagde zilvergehalte volgens de wet van 1919. dan wel of zulks overeenkomstig het advies van de Slaats- commissie zal moeten geschieden tot hel oude gehalte Hel vervalschingsgevaar speel de in de overwegingen van de Staatscom missie een belangrijke rol. Haar standpunt werd in tusschen bestreden door den munt meester. die volledige uitvoering wenscht te geven aan de wet van 1919. Ook spr. ge voelt meer voor dit laatste standpunt, dan voor dal van de Staatscommissie. Liever zou hij echter nog zien. dat gestreeld werd naar het vervaardigen van een munt van nog goeokooper samenstelling dan het teeken geld volgens de wet van 1919. Uiteraard zou dit niet slechts voor Indië, doch ook voor hel moederland van groot belang zijn. Samenvattend concludeert spr. dat er in beginsel veel te zeggen valt voor scheiding van het muntwezen van moederland en ko lonie, indien zulks zonder groote offers kan geschieden Dit laatste acht spr. mogelijk Al is de zaak niet urgent, de bestaande eenhpid acht spr een fout van onze muntwetgeving; wanneer men deze kan verbeteren zou het een onjuiste houding zijn. indien men zulks naliet, omdat de omstandigheden daartoe thans niet .dringen. JUBILEUM W. VAN ZUIDEN. De heer W. van Zuiden, verkooper bij de firma Peek en Cloppenburg alhier, herdenkt heden den dag waarop hij vóór 25 jaar bij genoemde firma in dienst trad en het was in verband daarmede dat hij hedenvoormid dag op passende wijze werd gehuldigd Wel is waar had de heer Van Zuiden gepoogd zijn jubileum geheim te houden, wars als hij is van alle uitbundigheid en officieel gedoe, doch het lekte desondanks toch uil en zoo werd de trouwe bediende dan dezen voor middag in tegenwoordigheid van het perso neel toegesproken door den directeur den heer J G Bruvnsfeen /die in een korte doch warmgestemde toespraak z'n vele verdien sten opsomde en niet alleen den jubilaris doch ook de zaak zelf meende te moeten ge- lukwenschen met dit jubileum. Als blijk van hartelijke waardeering en sympathie over handigde hij hem een gouden horloge, met inscriptie, benevens een enveloppe met in houd. Namens de collega's werd de heer Van Zuiden toegesproken door den coupeur Leening. die hem een fraaie schemerlamp schonk, terwijl hij van het atelierpersoneel en de loopknechts een rookgarniluur ont- vjng. Tenslotte kwam het dochtertje van den heer Bruynsteen nog met een kistje sigaren voor den dag. waarna de heer Van Zuiden van harte dank bracht voor deze voor hem onvergetelijke huldiging. HET ZILVEREN JUBILEUM VAN „DE FAAM". Een stukje geschiedenis. Nu een der eerste firma's in onze stad, de N. V. Kleedermagazgn Maatschappij „De Faam" jubileert en het 25-jarig bestaan van haar even rijke als bloeiende confectie-zaak Vischmarkt 16 en 17, heden herdenkt, willen wij allereerst iets raededeelen van de geschie denis der firma, wier werkzaamheden zich niet beperken tot Leiden alleen, al staan de Leidsche zaken vrijwel aan de spits. De stichters waren de heeren G. Schlat- mann, Leiden, H. Scbhtraann en J. van Woerden, Haarlem. De eerste directie bleek reeds volkomen berekend voor haar taak. Zij beschikte over een rijk ontwikkelde vak kennis, toegerust met durf, energie en door zettingsvermogen, drie factoren, die voor goede zakenmenschen onmisbaar zijn. Langzaam en zeker klom men hooger naar het eenmaal gestelde doel, n.l. te wor- den een der meest vooraanstaande zaken op kleeding-gebied. Eenheid in inkoop methode, eenheid hij het interne beheer, eenheid ook in de verkoopsorganisatie, ziedaar de voor naamste en alleszins eerlijke middelen. Ook de gestadige ontwikkeling en steeds toe nemende groei en bloei dezer zaken. En zoo kwam weldra het moment, waarop werd besloten zich ook toe te leggen op het gebied der bedden- en meubel-branche. Door overname der reeds lang bestaande zaak van Gehrs Rrilning, Hoogslraat werd dit doel bereikt. Rusteloos werd verder voor*gewerkt Achtereenvolgens werden te Woerden, Schoonhoven en Schiedam en vervolgens voor enkele jaren te Haarlem nieuwe afdeelingen gesticht. Sneller dan In de dagen der oprichting golft de tgd voort en zoo zagen de opvolgers der stichters zich tot taak gesteld, om niet alleen nieuwe filialen op te richten, doch ook de bestaande afdeelingen te modemi- seeren. En zoo kan op den huidigen dag verklaard worden, dat er geen enkel filiaal der vennootschap meer is, of het werd in de laatste vjjf jareu verbouwd. Immers het laatst overgeblevene, het filiaal Gebrs. Bru- ring. Hoogstraat, zal binnen enkele weken cok, geheel beantwoordend aan de strenge eiscben des tjjds, worden heropend. Groei en bloei. Zooals boven reeds is opgemerkt, mochten de oprichters jaar in jaar uit een gestadigen groei en bloei constateeren. Begonnen met eea gering aantal klanten, vindt de firma thans, zoowel hier als elders, in iederen stand en rang haar afnemers. In een kwarteeuw is de clientèle van enkele bonderden aangegroeid tot tienduizen den Begonnen op bescheiden voet, met be scheiden middelen, vindt men thans in Leiden en elders forscbe panden die be antwoorden aan de meest moderne eischen,® waaraan een uitgebreid personeel verbonden is: in de Leidsche afdeelingen alleen toch werken meer dan 125 personen. Waaraan dit succes te danken is. In de eerste plaats aan de coulante be diening in daarvoor aanwezige gezellige legenheden, waarop het publiek prjjs stelt; maar vooral ook is dit toe te schrijven aar de uitnemende organisatie. Inkoop-cen trales werden opgericht, teneinde tegen de scherpst concurreerende prijzen te kunnen inkoopen; o. a. in Londen, Parjjs, Berljjn en Weenen kreeg de firma de beschikking over deze centrales om iederen dag op nieuw op de .hoogte te kunnen blijven van de nieuwste snufjes der mode, terwjjl de administratie werd gebracht op een peil, hooger dan in verreweg de meeste zaken op dit gebied, alles is gemechaniseerd eh geregeld op den dag af, daarbij gebruik makend van de meest moderne methode. Daarvan getuigt de laatst aangeschafte Amerikaansche machine „De National", een re-jachtig kasregister, waarvan er nog slechts twee in ons land zjjn; de tweede is in gebruik bg de belasting-administratie te Amsterdam. Op deze geheel electrisch werkende machine kan men den stand van zaken niet enkel van bet geheel, maar van elki branche apart op elk moment van den dag doen aflezen, waarbij het gebruik van kostbaar en langzaam werkende statis tieken niet meer noodig is. De machine, die der firma circa f7000 kostte, is ge plaatst in Haarlem, doch alle winkels pro- fileeren er van. Doch dit alles de firma erkende het volmondig zon niet gebaat hebben in dien niet de dagbladreclame had meegehol pen Reclame en meer'in bet bgzonder de dagbladreclame, ziedaar mede een der voor naamste oorzaken van het succes. Ook op dit gebied bescheiden begonnen, meent de firma thans te kunnen wedijveren met het beste wat op dit gebied gepresteerd wordt en heeft zg sinds enkele jaren een eigen teekenaar en reclame-adviseur aan de Ven nootschap verbonden. Niet stilzitten. De tegenwoordige beheerders der vennoot schap: directeur R. Schlatmann; comm. G. I Schlatmann, H. Schlatmann en A. van Woer den, hebben nog geen plan op de nu reeds verworven lauweren te rusten. Integendeel Geholpen door hun uitnemende bedrijfs- chets en verder personeel, waarvan wij hier alleen noemen den Leidschen bedrgfschef, den heer W. L. Verhulst, bereiden zjj weder plannen voor, waarop wij uitteraard niet mogen vooruitloopen. Het volmaken der be staande, het oprichten van nieuwe filialen is in ieder geval de taak, waaraan zij rusteloos hopen voort te werken. De feestviering. Heden staat in Leiden echter h bedrijf stil. Vandaag op het kwarteeuw-jubileum wijdt directie en personeel zich aan de herdenking van den door allen lang ver beiden dag. De zaken aan de Vischmarkt prijken zoo wei van buiten als inwendig in feesttooi. De raannen-afdeeiing is in een lusthof her schapen. Maai al is deze dag speciaal feestdag voor de zaak, de firma wil ook haar clientèle deelgenoot maken van haar feeststemming. Hoewel in principe tegen het cadeau-stelsel, maakt zij voor deze gelegenheid een uitzon dering, door aan haar klanten een souvenir aan tc bieden, echter zonder eenige aan wijzing van reclame. Een advertentie zal de clientèle daarover nader inlichten. De dag is heden gewijd door een gods dienstige plechtigheid, overeenkomstig de religie der beheerders, n.l. door een dienst in de Petruskerk, te 10 uur, speciaal voor de directie, commissarissen en genjodigdan; een stille wijding, die buiten het oestek van ons verslag ligt. Daarop volgt een noenmaal in de zaak, waarop te 12 uur volgt de Huldiging van de directie door het personeel Er waren meer dan honderd bloemstuk ken die in de beneden lokaliteiten waren ge- plaalst. Nadat hel geheele personeel zich daar ver zameld had mei de directie en commissa rissen nam de bedrijfschef de heer Verhulst het woord die zeide namens het geheele p°r- soneel te spreken waar hij een stille hulde bracht aan de overleden slichters, wijlen de hecren H. en G. Schlatmann die den grond gelegd hebben voor deze bloeiende zaak en aan de opvolgers de touwtjes in handen heb ben gegeven om zooals trouwens geschiedt is deze te veranderen in gouden koorden. Het personeel had gemeend dat het niet beter had kunnen doen aan de tegenwoor dige leiders de beeltenissen van deze twee stichters aan Ie bieden Deze werden nu ont huld en door de aanwezigen met stiltën eer bied bezichtigd. De directeur de heer R. Schlatmann uit Haarlem aanvaardde dil huldeblijk in een passende rede waarin hij op treffende wijze deed uitkomen wat de jongere generales aan de stichters en eerste bouwers heefl te danken. Als de directie na deze kwarteeuw terug blikt op den afgelegden weg dan vervult haar «met weemoed over het heengaan van de stichters, dankbaarheid in de eerste plaats jegens God. die Zijn besten zegen gaf aan de zaak. en voorts aan alle leden van het personeel, die hebben samengewerkt om van de zaak te maken wat er van le maken viel. In het bijzonder richtte de directeur zich tot den bedrijfsleider, aan wien de zaak zooveel te danken heeft, en wilde al vast zeggen dat de directie als zij straks Leiden voor dezen te klein acht. hem elders een nog mooier nositie zal geven. De heer Kloots, hoofdcoupeur, wenschte namens de coupeurs en hun medewerker.-- (sters) de directie en commissarissen mede geluk met dit jubileum Hij bood levens na mens het personeel een klok voor de zaak aan De heer G Schlatmann meende als com missaris ook nog een woord te moeten zeg gen. dat dan moest zijn een stille huid? aan de voorgangers en een woord van dank aan de medewerkers, groot en klein. Het kleermakerspei«oneel wenschte ook niet achter te blijven Zij hadden uit hun midden afgevaardigd de heeren Simons en Bonnet, die bij monde van eerstgenoemde aanboden een keurige bloemenbak. Ook dit geschenk werd door de directie onder dank aanvaard. Hierop had de huldiging plaats vaD de twee gisteren door ons genoemde jubila rissen. Aan den heer Goddijn werd een goud horloge met ketting en een couvert met inhoud aangeboden en aan de vestmaker Keereweer bood de directie aan eeD salon tafel met kleed, benevens daarbij passen de gordijnen. De heer Verhuist bood bovendien aan hel hoofd der expeditie nog een cadeau aan en de heer Klools huldigde verder nog de heer BINNENLAND. De 16de Jaarbeurs te Utrecht geopend (2de blad). Metamorfose van den Hilvert. draadlooaen omroep (Binnenl. 2de blad). Weer drie ter dood veroordeelde comma* nisten in Indië begenadigd (Laatste Ber, lste blad). BUITENLAND. Twist in de commissie van voorbereiding der conferentie over wapenvervaardiglng te Genève (Buitenl. lste blad). De Engelsche mariuebegrooting goedge keurd (Buitenl. lste blad). Nieuwe nitnoodiging van Amerika tot Frankrijk om deel te nemen aan de ontwa* peningsconferentie voor de zeemacht (Buit tenland lste blad). Ontevredenheid in DnitschladJ over het resultaat van Genève (Buitenl. lste blad), Keereweer en bood hem namens de cou peurs een theekast aan. Beide jubilarissen dankten waarna de ee?ewijn rondging. Hedenmiddag had een druk bezochte re* i ceptie plaats. JAARVERSLAG VAN DEN CENTRALEN OUDERRAAD. In druk is verschenen het verslag van den Centralen Ouderraad over 't jaar 1926. Na de mutatie*! in het bestuur te hebben vermeld, maakt het verslag gewag van de enquête, welke werd ingesteld naar de levensvatbaarheid der oudercommissies. Uit dit rapport blijkt voldoende, dat er: le. aan enkele scholen geen commissie bestaal; 2e. er aan sommige andere scholen ten op zichte der administratie groote onverschil ligheid heerscht, en ten 3e dat dit te zamen genomen, het instituut-O. C. nog niet is, wat het wezen kon of liever gezegd wat het wezen moest. De gedragslijn, die de C. O. R. dus heeft te volgen ten opzichte dezer feiten, dient er vooralsnog hoofdzakelijk op gericht te zijn, dat den ouders bijgebracht worde het nut dat Oudercommissies kunnen uitrichten. De ouderavonden vertoonden steeds, waar zij werden georganiseerd, een opgewekt karakter. Bijgcwèonó wjrö net in April 1926 ge houden ..EersU Ned. Paed. congres" te Am sterdam. Afgevaardigde voor den C. O. R te Leiden was de voorzitter de heer Waldkótter Medegewerkt werd aan de oprichting van een comité voor de openbare school. Voor den C. O. R nam hierin zitting eveneens de heer Waldkótter. Verwacht mag worden dal dit comité nog veel zal verrichten in het belang van het openbaar onderwijs. Adhacsie werd betuigd aan het adres in zake schoolreisjes door de afd.' Leiden van den Bond van Nederl. Onderwijzers In Oct j.l. gezonden aan den Leidschen Raad. Verder werden bijgewoond de opening der tentoonstelling van leermiddelen en leerlingenwerk in hel gebouw Pieterskerk gracht 9. op 27 Oct. j.l. n.m. 3 uur. uit gaande van de vereeniging ,,De Paed. Bi bliotheek" te Leiden Eveneens de op Zater dag 30 Oct d.a.v gehouden Leidsche on- derwijsconferentie in de stadsgehoorzaal alhier. Het in optimistischen toon gestemde ver slag. dat werd samengesteld door den heer J. W. Harting besluit met te constareeren, dat 'het instituut der Oudercommissie de moeilijkste periode pchter zich heeft. Het heeft zijn terrein eenigermate verkend en kan dus. met inachtneming van voldoende voorzorgsmaatregelen, voorwaarts gaan. Want hel werkterrein was vreemd en de omschrijving in de wet van de taak vaag. Doch nieuwe perspectieven zijn geopend en het bestuur vertrouwd hij voldoende ambi tie der ouders noe veel te kunnen doen voor het openbaar onderwijs èn het kind. WAARSPHTTWTNG VAN DEN ARMENRAAD. Het bestuur van den Armenraad alhier verzoekt geen geldelijke bijdragen te doen toekomen aan C Poslma. Celehesstraat 2, te Amsterdam, zoudende moeten dienen ten behoeve van een Werkverschaffing en On dersteuning aan blinden en andere hulp behoevenden". alvorens inlichtingen te heb ben ingewonnen hij den Armenraad alhier. Rapenburg no 68 te! 1052. POGING TOT INBRAAK. In den afgeloopen nacht hebben inbre kers gepoogd zich toegang te verschaffen tot het perceel Narmstraal 34. De zoon des huizes werd uil zijn slaap gewekt, doordat

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 1