RADIO-PROGRAMMA. SCHEEPSTIJDINGEN. GEVEILDE PERGEELENTT is het thans bekend geworden, dat de eene Duitscher was zekere D., die ook betrokken is geweest bij den moord op den nacht waker van de zuivelfabriek Weddehoen by Gcor. Zijn uitlevering kan helaas niet worden aangevraagd omdat niet bekend is, wie van de twee Duitschers geschoten heeft Wel is bekend, dat D. met zijn broer in Ejuisburg verblijven, waar beiden bij de politie zeer ongunstig bekend staan. BRANDEN. Een begin van brand is ontstaan in het postkantoor te Enschedé, dat door eigen middelen geblusc-ht is kunnen worden. Toen de beambte B. de deksel van een door met in teer gedrenkt hout gestookten kachel oplichtte, sloeg er- plotseling een groote vlam uit en aangezien un het ver trek zich een niet voldoende gesloten btn- zinebus bevond, waaruit dampen waren op gestegen, vatten deze direct vlam. Door de tegenwoordigheid van geest van den be ambte B., wiens haren en gelaat geschroeid werden, zoodat hij op het politiebureau moest verbonden worden, kon voortgang van den brand vertiinderd worden. De ma- terieele schade is gering. Te Sohijndel is het huis van Joh. Kerk hof uit Berlicum, bewoond door de gezin- hen A. Speeks en J. v. dL West-elaken, en gelegen in den Vossenberg, afgebrand. Door onbekende oorzaak is het huis van den heer J. Middel te Stadskanaal totaal afgebrand. Gistermiddag brak In de boerenhofstede »Besoeki", bewoond door den heer Arie Schaap en staande in den Wijkermeerpol- der onder Beverwijk brand uit, tengevolge waarvan woning en bijgebouwen een prooi der vlammen werden. Er was ontdekt, dat het electrisch licht niet brandde. Een monteur zocht naar de storing maar kreeg, terwijl hij hiermede be zig was, plotseling een schok van den elec- trischen stroom. Op hetzelfde oogenblik sloegen de vlammen uit. De felle noordwester wakkerde het vuur onmiddellijk zoodanig aan, dat aan blus- schen niet meer viel te denken. Het geheele gezin van den heer Schaap was thuis in ver band met den jaardag van den jongsten zoon des huizes en moest in allerijl een goed heenkomen zoeken. De brandweer kwam met een handspuitje, dat water pompte uit een welput, doch kon met een enkelen straal niets tegen de vlam menzee uitrichten. In de aanwezige circa 600 balen karwijzaad en graan vond het Vuur welig voedsel. Van het woonhuis sloegen de vlammen over op de schuren, die al spoedig eveneens in lichtelaaie stonden. Een locomobiel en een tractor waren niet meer in veiligheid te brengen. Alleen de paarden konden worden gered. De tegenover de hofstede gelegen gebou wen kregen geen schade, dank zij de om standigheid, dat de wind niet draaide. Alles was verzekerd. Te Zaandam ontstond, terwijl de bewo ners afwezig waren, brand in een houten perceel aan het Papenpad. De woning, be woond door de families Klud en Kelder, brandde geheel af. i De oorzaak is onbekend. i VERKEERSONGEVALLEN. Zaterdagmiddag om half vijf ia een auto, bp weg'naar Nijmegen, even voor het dorp Lent op den Arnhemachen straatweg tegcu een boom gereden, vermoedelijk bij het uitwijken voor spelende kinderen. De vier inzittenden werden uit de auto geslingerd. Een hunner, de heer Gerritsen uit Elden, vcaa op 6lag dood, de andere drie liepen lichte schaafwonden op. Het lijk is naar Elden overgebracht. De auto is geheel vernield. Zaterdagmiddag om 4 uur passeerde de heer L. Moonen, fabrikant te Eernt, die per motor op weg was naar Antwerpen, Turnhout. Op een gegeven moment stak een wielrijder vlak voor den motorrijder dwais den weg over. Een botsing was niet meer te voorkomen. De wielrijder werd 15 meter ver weggeslingerd, terwijl de heer M. kwam te vallen. Beiden werden dood opgenomen. De heer M. had een ernstige schedel breuk opgeloopen, den wielrijder, een man uit Réty, vader van drie kinderen, was de borstkas ingedrukt. Te Nieuwweerdioge is de 81-jarige 8mit door het verkeerd uitwijken door een mo torrijder aangereden Hij werd ernstig verwond en is naar het ziekenhuis te Gro- piDgen vervoerd. Gistermiddag heeft op den Deventerweg een auto-ongeluk plaats gehad met doodelij- ken afloop. De 19-jarige motorrijder Egbert Bos uit Apeldoorn kwam de Molenstraat, een zijweg van den Devenlenveg. uitrijden in zeer snelle vaart Op den Deventerweg reed een luxe auto met een snelheid van ongeveer 30 K.M Gelijktijdig naderden beide voertuigen het kruispunt DeventerstraatMolenstraat. De motorrijder kon zijn vaart niet meer in houden en vloog tegen de auto op. welke omkantelde.' E. Bos kwam onder de auto en werd zwaar verwond. Per politie-auto is hij naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij kort na aankomst aan de bekomen verwon dingen is overleden. In de auto zat de heer W. Rensen, arts te Arnhem, die chauffeerde Verder zijn echt- genoote en kinderen. Wonder boven wonder hebben de inzittenden geen verwondingen bekomen. DE ZONDERLINGE NIEUWSBLAD- CONCURRENTIE TE MEPPEL. Juist een week geleden wezen wij op de zonderlinge concurrentie tusschen de „Mep- peler Courant" en het ,,Meppeler Nieuws blad", welke er toe geleid beeft dat eerst genoemd blad op iedere advertentie a 25 cent een stuk chocolade en een stuk koek toegeeft, terwijl het ,,Meppeler Nieuws blad" het zelte tot koek en twee stukken chocolade bracht. Wij voorspelden het toen reeds: een te genzet. van de „Meppeler Courant" was ie Verwachten, en ziedaar, het nummer van Zaterdag bracht de tijding dat behalve de bekende cadeaux thans nog beschikbaar worde gesteld een automatische sigaren aansteker (winkelprijs 50 cent.) Wanneer wij hierbij nog mededeelen dat voor iedere honderdste advertentie door dit blad een remontoir-horloge (met garantie) wordt ge geven, dan zal de lezeT begrijpen dat het Meppeler publiek het adverteeren m de plaatselijke bladen zoo langzamerhand als een vermaak en een winstgevend zaakje gaat beschouwen Men zie ook het Inge jonden Stuk over deze kwestie. DOOR TAKKEN GEDOOD. Te Zuidhorn (Gr.) geraakte Vrijdag een gemeentewerker bij het snoeien van boo- men aan den Stationsweg onder vallende takken en werd zoo erg gewond dat hij nog denzelfden dag is overleden. NAAR HET VREEMDELINGEN-LEGIOEN GELOKT. In groote ongerustheid verkeerde sinds Janu3ri de mijnwerkersfamilie M. te Blever- heide-Kerkrade, over de vermissing van een harer zonen, den 21-jarigen Willy Mohr, mijDwerker op de mijn Julia te Eygelshoven. Niemand wist waar hy gebleven was. Hy was zijn loon gaan vragen op de mijn en sindsdien kon geen spoor meer van hem ontdekt worden. Er werd zelfs aan een ongeluk gedacht. Einde Februari ontvingen de ouders een brief, geteekend Willy M., Ie Reg. Etranger, Sidi Bel Abbes, Algerie, d'Afrique, waarin hij mededeelde, dat hij nu in Afrika zat en niet weet of hy nog ooit zijn ouders zal terugzien. „Wy waren," zoo vervolgde hy het schryven, „des Zaterdags, toen ik het geld op de myn gehaald had, in Aken en ietwat „angeheitert", toen we een heer aantroffen, die ons ongeluk werd. Hy zeide, dat we in Frankrijk goed geld konden ver dienen, doch wy moesten ons verplichten om er twee jaren te blyven. Toen we nuchter waren, bevonden we ons in Eus- kirchen. Daar lieten ze ons nog een paar dagen vrij en gingen toen naar Metz, waar we moesten teekenen. Toen kwam de aap uit do mouw. Ik was soldaat by het vreem denlegioen. Ik moet nu vijf jaren dienen. Er zyn hier veel spitsboeven. Het is hier strenge dienst; by het minste vergrijp direct in de doos en dan 80 pond zand dragen, 8 uur per dag, en op steenen slapen. De ffoldy bedraagt per dag 25 centimes. Ik kan dus niet al te dikwijls schryven. Spoe- dig gaan we naar Marokko." In een tweeden brief, 28 Februari, te Sidi Bel-Abbes gepost, vraagt de soldaat dringend antwoord. „Binnenkort," zoo scbryft hij, „zijn we afgeëxerceerd en gaan dan naar Marokko. Wat hét daar geeft, weet ik niet; in ieder geval niet veel goeds. We zyn hier met 22 Doitsche jongemannen van 2024 jaar. De behandeling is streng, maar eerlyk. lederen dag exerceeren, on danks de warmte, van 7—11 en van 1—5 uur n.m. Ook moeten we Fransch leeren. Toen we in Oron kwamen, gingen we met den trein verdèf. Iedere week worden er een paar doodgeschoten. Ik ben nu voor den tweeden keer ingeënt en heb enkele dagen met koorts in bed gelegen." In een derden brief, 3 Maart j.l. ver zonden, schryft de soldaat o.m.: „het is hier niets goed; wij krygen maar brokken brood en per dag 1 L. middageten. Daarom moet ge, als het gaat, wat sturen". En dan volgt z'n verlangenlijstje. „Ik kan nu maar," zoo vervolgt de brief, „eens per maand schrijven. Als gy my niet dikwijls schryft, heb ik geen rust. Het is hier nu ontzettend warm; wy moeten nu van 6 uur des morgens tot 4 uur de3 middags slapen en den overigen tyd maar exerceeren en in de bergen marschen maken. Ik heb altyd veel honger. Stuur me toch zeker een „pakketje"; als ik ooit zal terugkomen, zal ik alles dubbel vergoeden." We hebben reeds meermalen er op ge wezen, dat in de DuitschHollandsche grens gemeenten ronselaars voor het vreeraden- legioen opereeren en slachtoffers trachten te vinden. Het bovenstaande wordt door de feiten bevestigd. Misschien is het de moeite waard om te onderzoeken of Willy Mohr ontvoerd is. Een en ander zy tevens een waarschuwing voor anderen. („Msbde"). DOODELIJK MIJNONGELUK. Op Staatsmijn Hendrik ia Vrijdag 43- jarige Poolsche mijnwerker J. P. onder vallend gesteente geraakt. Hij werd naar het St.-Josephhospitaal te Heerlen ovei- gebracht, waar hij is overleden. P. was gehuwd. Zijn eehtgenoote en vier kinderen waren m Polen achtergebleven. „Wat wenscht u te gebruiken?" vroeg de gastheer. „Geef mij maar een contradictie" vroeg de gast. „Wat is dat, een contradictie?" vroeg de ander „Hoe komt u daaraan?" „Wel", was het antwoord, „eerst doet u whiskey in het glas om het sterk te maken, dan water om het slap te maken, dan ci troen voor het zuur en weer suiker voor het zoel; dan zeg je: daar ga je, en de ander blijft zitten. Is dat geen contradictie?" BUITENLANDSCH GEMENGD. NA 40 JAAR TERUG JN DE GEVANGENIS. Bij den directeur van de gevangenis van Broadmoor meldde zich een oude man, armzalig gekleed, aan één voet lam, en verzooht opgenomen te worden Hij wilde de rest van zijn straf afzitten. Hij was Joe Higgins, die 39 jaar geleden uit de gevangenis was gevlucht, Het bleek, dat de man de waarheid sprak Hij had 44 jaar geleden uit jalouzie zijn vrouw gedood en was ter dood veroordeeld, docb had uit genade levenslange gevangenisstraf gekre gen. In de eenheid der cel had had hij slechts de enkele gedachte: vluchtI In het vijfde jAaT zijner, gevangenschap ge lukte 't liem te ontkomen. En nu begon een echte Odyssee. Hij hield zich eerst in de buurt der gevangenis verborgen tot de eerste nasporingen deT politie voorbij wa ren. Toen ging hij naar Huil. De boot naar Hamburg, welke hij wilde nemen, zou juist vertrekken, toen hij door de politie her kend werd. Hij sprong te water en weer wist hij te ontkomen. In Dover lukte het hem toen het Kanaal over te komen. Hij leefde een poos verborgen in Parijs tot hij zich veilig voelde om weer zijn beroep van zeeman op te vatten. Hij voer vier de cennia lang op alle mogelijke schepen in heel de wereld rond. Maar nimmer raakte hij het gevoel kwijt, dat hij eigenlijk voort durend op de vlucht voor de politie was, die hem elk oogenblik kon pakken. Deze angst werd elk jaar grooter en vrat zijn krachten op. Hij hunkerde naar rust en wilde voor alles dat verschrikkelijke angst gevoel kwijt zijn. En zoo rijpte het besluit in hem om zich weer vrijwillig te melden aan de gevangenis van Broadmeer. Dan behoefde hij ten minste niet eenzaam en verlaten ergens in een hoek van de we reld te sterven. En zoo zit Joe Higgins weer in zijn cel en voelt zich geborgen. DE GESCHIEDENIS VAN DEN VERKFERDEN EN DEN GOEDEN ANDERSSON. In Stockholm geeft de directeur-generaal der Post een belooning voor iederen Karls- son, Andersson of Nielsson, die zijn naam verandert. De zaak is n.L dat de Post geen weg meer weet te vinden tusschen de dra gers dier namen. Het is met die 3 namen nog erger gesteld dan met ons Jansen en Muller. Het Stockholmer telefoonboek heeft 28 bladzijden Anderssons. Dat is catastro faal. En behalve de 8427 Anderssons zijn er 6870 Johanssons, 6580 Karlssons en 6230 Nielssons. Bij elkaar dus de kleinigheid van een 28,000 personen, die een variatie op slechts vier namen dragen. Geen wonder, dat de postambtenaren er zenuwachtig door worden steeds dezelfde namen te zien en dat een onnauwkeurig adres ze een duw ia de richiing van een sanatorium geeft. Vandaar het voorstel van den directeur- generaal. Maar veel succes heeft hij er niet mee, want ieder der 8427 Anderssons be weert, dat juist zijn familie een roemrijk verleden heeft en dat het van gebrek aan piëteit zou getuigen dien naam uit hel boek der historie te willen schrappen. En ietwat materialistischer aangelegde personen er kennen openlijk, dat het soms erg voordeelig is een door duizenden gedragen naam te dragen. Daar heeft b.v. een Karl Andersson hevig in „Svenska Dagbladet" geprotesteerd tegen naamsverandering en dit prachtig toege licht. Hij woont in een huis, waarin nog een andere Andersson woonde, die ook den voornaam Karl draagt. Deze andere Anders son ging eens naar Parijs en maakte daar kennis met een aardige Frangaise. Toen ze echter over trouwen begon, pakte hij zijn keffers, reisde naar huis, zei zijn woning op en ging ergens anders huizen. Nu woont in het huis nog alleen één Karl Andersson. Lullele weken later, 't was kort voor Kerst mis, kwam uit Parijs een mooi <?root pak ket, geadresseerd aan den heer Karl An dersson; Floragatan 18, Stockholm. Karl Andersson, dé eenige bewoner van het huis, die dezen naam draagt, ontvangt het pakket en heeft niet het minste gewetensbezwaar om het te openen., 't Waren enkel mooie dingen en lekkers, dat in Stockholm niet te krijgen is en bovenop lag een briefje met niets dan de woorden: Goede appetyt en hartelijke Kerstgroet. Andersson kende wel het schrift niet, maar dat was geen beletsel om te genieten van den goeden en lekkeren inhoud van het pakket. Kort daarop kwam een brief uit Parijs. Een brief in hetzelfde handschrift. Een brief vol gloeiende liefdeswoorden, waarvoor Karl Andersson, hoewel hij wist dat ze hem' heelemaal niet golden, toch zeer ontvan kelijk bleek. Bij den brief was een foto'tje. Dat portret deed 't 'm speciaal. Hij ging zit ten en schreef de Parisienne nu zijnerzijds een minnebrief, waarin hij biechtte, dat hij wel niet degene was, wien haar gevoelens golden, maar dat hij echter in elk geval ook Karl Andersson heette, ook groot, blond en knap was en dat hij. zoodra hij in Parijs kwam, persoonlij^ haar die eigenschappen zou toonen. Ik heb, zoo besluit Karl Andersson zijn brief in „Svenska Dagbladet", op deze wijze niet alleen kennis met de Parijsche lekker nijen gemaakt, maar ook met de afzendster zelf. die nu mijn vtouw is. Zal ik dan een naam veranderen, die zooveel kansen biedt? Neen, zóó ondankbaar mag ik jegens een naam niet zijn DE „BEL" VOOR DEN OFFICIER. Te Berlijn moest een brigadier van de veldwacht dag in dag uit dienst doen bij het gezworenenhof, dat heel den ochtend en middag zit. 't Is begrijpelijk, dat hij nu en dan even onzichtbaar was. De voorzitter werd daar ontstemd over en men hoorde hem tot een der bijzittere zeggen: Nu is, naar ik precies heb vastgesteld. S (de brigadier) al 20 minuten uit de zaal. zonder opdracht van mij. Als hij terug komt. zal ik 'm luid en duidelijk vragen, wat hij in den tusschen- tijd heeft uitgevoerd en op wiens order. En zoo gebeurde. Toen de brigadier vier minuten later weer opdook in de zaal, begon de voorzitter on middellijk luide: Je was weer 20 minuten verdwenen. Ik vraag je luid en door heel de zaal te verstaan en verzoek je me even luid te antwoorden, wat je hebt uitgevoerd. De oude brigadier snapte onmiddellijk de situatie, ging stram in de houding staan, ging op de dreunende intonatie van den voorzitter en diens uitdrukkelijk bevel om luid te spreken in en antwoordde: Ik heb voor dén Officier van Justitie een groote bel cognac moeten halen en klaar zetten. De Officier van Justitie boog het hoofd diep over de voor hpm liggende aclen en ter- i wijl de heele zaal buldprde van den lach zei de voorzifter, nu werkelijk zachtmoedig I Goed. goed. je bent geëxcuseerd Maar dat hadt je toch niet zóó hard behoeven te zeg genJ EEN GEVAARLIJKE BANDIET. De heele politie van Tsjecho-Slowakije maakt op het oogenblik jacht op een ge- vreesden bandiet, die zich in een dorp in de Brno-streek verborgen houdt. De man, Lecian geheeten, heeft een ontelhaar aantal misdaden op zijn kerfstok en heeft reeds zes politiebeambten, die hem poogden te arres- teeren, gedood. Zijn zesde slachtoffer was een inspecteur van politie, die hem. toeQ hij hem ontmoette, gelastte stil te staan. In antwoord op deze sommatie loste de ban diet een revolverschot op den inspecteur, die oogenblikkelijk gedood werd. Door talrijke agenten, met geweren gewa pend, achtervolgd, slaagde Lccian er nog maals in te ontkomen. EEN BANANENSCHIL, DIE 30.000 FRANCS KOST. Aan een der Parijsche stations gleed meer dan drie jaar geleden een mevr. Guelle over een bananenschil uit, met gevolg dat zij een been brak. Ze sprak de spoorwegmaat schappij voor schadevergoeding aan, en thans heeft de rechtbank haar in het ge lijk gesteld. De maatschappij werd als verantwoorde lijk voor haar reizigers van den ingang van het station af tot aan het punt van uilgang toe, tot een schadevergoeoing van 30.000 francs en tot betaling der proceskosten ver oordeeld. GEVECHT TE BOEDAPEST. Op een der drukste punten van Boeda pest, namelijk op de kruising van de An- drassystraat en den Theresien-ring, hebben, zegt de „Tel." drie dronken soldaten een vechtpartij uitgelokt, waarbij niet minder dan 30 personen werden gewond, terwijl één burger werd gedood. De drie soldaten vielen de voorbijgangers lastig en toen een detective zich met het geval bemoeide, bracht een der soldaten hem met de bajonet een ernstige wond aan het hoofd toe, die een onmiddellijke zenuwver lamming ten gevolge had. De detective zakte ineen. Toen andere voorbijgangers de onver laten trachtten te ontwapenen, kwam het tot een algemeen gevecht. Een der voorbij gangers kreeg met de bajonet een levens gevaarlijke steekwond, een ander werd ge dood. Ten slotte snelde een sterke afdeeling politie-agenten te hulp-, toen ontstond tus schen de soldaten en de agenten een ware veldslag^met sabel en bajonet. Aan de strijd kwam eerst een einde, toen alle drie soldaten gewond waren en dientengevolge konden worden gearresteerd. Van de 30 gewonden moesten vijf in het ziekenhuis worden opgenomen, terwijl de anderen na verbonden te zijn huiswaarts konden koeren. Een der soldalen is door een klap met een sabel levensgevaarlijk gewond terwijl de toestand van den detective, die behalve de zenuwverlamming ook een her senschudding en een beenbreuk heeft opge loopen, hopeloos is. DE CYGLOON OP MADAGASCAR. Een telegram van dén gouverneur-gene raal van -Madagascar geeft bijzonderheden omtrent den cycloon. De stad Tamatave is in een puinhoop herschapen. De levensmid delen voorziening der bevolking is verzekerd. Alle lichtere zijn gezonken. Men vreest, dat verscheidene stoomschepen en elf schoeners verloren zijn gegaan. Verscheiden booten hbben schipbreuk geleden. Te Tamatave zijn 21 personen omgeko men; het aantal slachtoffers in het district is niet vastgesteld. Ten gevolge van de over stroomingen en de vernieling van alle ver bindingsmiddelen was het niet mogelijk, eerder nadere bijzonderheden omtrent de ramp te melden. In weerwil van de catastro phe bleef de geest onder de bevolking uit muntend. De streek nabij het Alaotra-meer is even eens ernstig geteisterd. VOOR DINSDAG 15 HAART. Hilversum (1060 M.) 12.00: Politie bericht. 12.302.00:Lunchmjziek door bet Hall-orkest, o. L v. M. Noyee, in het Terminus-Hotel Utrecht. 3.001.00: Knipcursus. 5.00—6.30: Concert d. h. H.D.O.-Orkest. Soliste: Mevr. G. Stotyn Molenaar, zang. Aan de piano: J. H. Stotyn. 6.306.45: Landbouwkwartiertje, verz. d. h. Kon. Ned. Landbouw-comité. Dr. H. Molhuysen, secr. v. h. Landbouw-comité, over: de ontwikkeling en de beteekenis van onzen uitvoer van landbouwproducten. 6.457.45: Vervolgles en conversatieles En- gelseh. 7.45: Politiebericht. 10.30: Persberichten. 8.10—10.30: R.-K. Om roep. Uitzending uit de St.-Dominucuskerk te Amsterdam. Het Gem. Zangkoor der Eerw. Paters Capuc(jnen te Amsterdam, o. L v. Joa. Pikkers. De vasten-meditatie wordt ge houden door den Zeereerw. Heer Pastoor Th J. v. Noord, van Landendjjk, over: Driemaal verloochend. 1. Jesu Decus An- gelicum Mitterer. 2. Christus factus est, Haller. 3. Ps. 50 (Miserere te ged.), Gre- gnrian3sch. 4. Overweging over het ljjden des Heeren (le ged.), Pastoor Th. J. van Noord. 5. Psalm 50 (Miserer 2e ged.), Gre» goriaansch. 4. Overweging over het lijden des Heeren (2e ged.) Pastoor Th. J. van Noord. 7. Ave Verum Corpus, waarna Puree Domine, Stollewerk. 8. Audi benigne Condi- tor, Gregoriaansch. 9. O, bone Jesu, Pa- lestrin3. 10. Stabat juxeta crucem, Grego riaansch. 11. Omni die, Mitterer. 12. Ave Regina, Gregoriaansch. 13. O Fons Amoris, Perosi. 14. O, vos omnes, Gregoriaansch. 15. Popule meus, Victoria. 16. Tantum ergo sacramentum, Volkszang. Gedeelte na 10 u. Mej. L. Wijngaarden, viooL Evert Haak, orgel. E. Koupmans, bariton. 1. Pastorale oit op. 42, Gnitmant (orgel). 2. a. Tristis est anima mea, Roest; b. Ave Maria, Leon cavallo: c. Sanctus, Gounod (bariton). 3. a. Adagio (E-dur concert), Bacbb. Aria, Reger (viool) 4. Cu jus aniam (Stabat Mater), Ros sini. (bariton). 5. Improvisatie op „Paree Domine", Haak. Daveniry (1600 M.) 11.20: Concort. Daver.fry-kwartet en solisten (contra-alt tenor, viool, humorist) 1.20—2.20: Con cert. Het Victor Olof Sextet en 6opraan. 3.15. Voorlezing: The Bible in Spain. 3.20. Muziekles. 4.05: Orkestconcert. 5.20: Lezing: The new womanhood in Turkey. 5.35: Kinderuurtje. 6.20: Dansmuziek! 6.50: Tijdsein, weerbericht, nieuws. 7.05: Dansmuziek. 7.20: Lezing: llow to greet the Spring. 7.35: De sonates van Mozart, pianomuziek. 7.45: Lezing: The growth of industry. 8.05: My Programma, door John Henry. 9.05: Vocaal concert door de Trinity Madrigal Club. 9.20: Tijdsein, weerbericht, nieuws. 9.35: Le zing: Beethoven. 9.(35: De werken van Bela Bartok. M. Bashdes, sopraan. Bela Bartok, piano. 10.5012.20: Dans muziek. Parijs „Radio-Paris", (1750 M.) 10.50 li 20: Nieuwsb. en muz. 12.50—2.10: Ci ncert. Orkest en Hr. Cousin, zang. 5.05 5.55: Concert. Trio (piano, viool, cello). 9.05—11.20: Vroolijk concert. Orkest en vocale solisten. „L'Enervée", 1-acter, Fe- raudy. Langenberg (469 M.) 10.20—11.20: Concert. 12.501.50: Orkestconcert. 4 205.20: Orkestconcert. 7.359.20: Wagner-avond. Orkest. M. BernardUlbrich, sopraan. N. Reinfeld, tenor. Groot koor. Königswusterhausen (1250 M.) en Berlijn (484 en 566 M.) 3.207.30: Lezingen en lessen. 7.50: Beethoven-concert. Or kest en Prof. Conrad Ansorge, vleugel. 9.50: Nieuwsber. Hamburg (394.7 M.) 11.50—L20: Orkestconcert. 1.252.05: Kamermuziek. 3.354.20: Liedjes bij de luit. 5.20 5.50: Vroolijk concert. 7.2011.20: Beethoven-concert. Daarna dansmuziek in het Alsterpaviljoen. Brussel (509 M.) 5.20—6.20: Dans muziek. S.50: Orkestconcert. 10.20 10.50. „Never Moore", tooneel. ROTTERDAMSCHE LLOYD. INDRAPOERA, uitr., 15 Mrt. te Tanger verwacht. PATRIA, thuisr., 16 Mrt. bij Perim ven». HOLLAND—AMERIKA-LUN. VÖLENDAM, R'dam n. New-York, 11 Mrt. van Halifax. BLIJDENDIJK, li Mrt. v. Philadelphia n. R'dam. DINTELDIJK, R'dam n. Pacific Kust, 11 Mrt. tc Cristobal. LEERDAM, R'dam il. New Orleans, 12 Mrt. van Boulogne. KON NED. STOOMBOOT-MIJ. STRABO, 12 Mrt v. Amst. n. Kopenhagen. ICUTERPE, 12 Mrt. v. Amst. n. Bordeaux; VENEZUELA, 11 Mrt. v. Amst. te Curasao HOLLAND—AFRIKA-LIJN. TEXEL, uitr., 14 Mrt. te Bordeaux verw. MINERVA, uitr., 15 Mrt. te Teneriffc verwacht-. GIEKERK, uitr., 15 Mrt. te Mombassa verwacht. HELDER, uitr., 16 Mrt. te Dakar vèrw. MAPIA, uitr., 11 Mrt. v. Lorenzo Marques KLIPFONTEIN, uitr., pass. 11 Mrt. Oucst sant. RIJNLAND, 14 Mrt-. v. W.-Afrika te IJmuk den verwacht CERES, uitr11 Mrt-. te Seccondee. REGGESTROOM, thuisr., 1 Mrt te Accra. SCHELDESTROOM, thuisr., 11 Mrt. to Grand Lahou. K1LSTROOM, 9 Mrt. v. Monrovia n. Junk. JAARSTROOM, 8 Mrt. v. Accra n. Free town. STOOMV.-MAATSCH. „OCEAAN". MELAMPUS, 12 Mrt. van Amst- n. Java. JASON, Java n. Amst., 1516 Mrt. 1e Marseille verwacht. DJAMBI, thuisr., 12 Mrt. te Blumenthat HOLLAND—OOST-AZIË-LIJN. GEMMA, 12 Mrt. v. Japan te R'dam. OLDEKERK, 11 Mrt. v. Hamburg, n. Ant werpen. SALABANGKA, uitr., 14 Mrt. bij Perim verwacht. JAVA—NEW-YORK-LIJN. VEENDIJK, Java n. New-York, 15 Mrt. w Suez verwacht. STCOMVAART-MIJ. ..NEDERLAND". SEMBJLAN, uit-r., 12 Mrt. te Belawan- SIMALOER, 12 Mrt. v. Amst. te Batavia- SAPAROEA, thuisr., 11 Mrt. v. Sabaüg- KONINKLIJKE HOLL LLOYD MONTFERLAND, 12 Mrt. v. B-Aires te Amsterdam. DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN. ALBLASSERDAM, 11 Mrt. v. Danzig n. Stockholm. BEURSPLEIN, 11 Mrt, v. Narvik n. R'dam CALLANDPLEIN, 1 lMrt, v. R'dam te Narvik. ALLAN DPLEIN, 11 Mrt. v. R'dam te Barcelona* JONGE ANTHONY, 11 Mrt. v. Trapani n. Palermo. HILLEGOM, 12 Mrt. v. Newport n. Mar seille. JOHANNA, 12 Mrt. v. Bordeaux te Bilbao. WITTE ZEE, R'dam n. Marseille, patf. 11 Mrt. Ouessanfc. Wni VAN DRIEL Sr., R'dam n. Genua, pass. 9 Mrt. Finisterre. BRITSUM, R'dam n. Las Paimas, pass- li Mrt. Teneriffc. HILVERSUM, 11 Mrt. v. Bougie te Phi ladelphia. Gehouden verknoping in het Notarishuis te Leiden, op Vrijdag 11 Maart 1927, 'Cl1 overstaan van: Mr. H M A Coebergh. Notaris tc Leid®- Pieterskerkstraat 2. H. Walenkamp dl r0° f4800; Langebrug 73. A. J. v. d. P'» M' voor f2825: Narmstraat 36. D. G. S P0-3 'T joe voor (1270; Oranjegrachl 24. P de 'on", dq. voor t 2500 2e Gorlestraat 74, J. v- Reyden. voor f 350.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 6