SPORTBLAD ËLGIE-NEDERLAND LEIDSCH DAGBLAD 2-0 6. Maandag 14 Maart Anno 1927 5 Hollandsche voorhoede hopeloos uit vorm. Het voornaamste nieuws van heden. Bureiut Noordoindoplola LEIOEN VAN HET Tolefooni Oir. on Adm. 2500 j j Rod. 1507. VOETBAL. is vroeg brachten extra treinen dui- supporters van ons elftal naar Ant- q, waar het Hotel Terminus weer d« nelplaats der onzen was. Daar ont- >n oude voetbalvrienden elkaar weer, de kansen besproken, hoorde men !en aan van hen, die reed9 des Zater- t Antwerpen waren gekomen, om den sche tijd, verschijnen de Nederlandsche spe lers. Kort daarop gevolgd door het Belgisch elftal. Beide elftallen worden onder het spo- len der volksliederen luide toegejuicht, ter wijl fotografen hun werk doen. Onder leiding van den Engelschen scheids rechter Rous stellen de elflallen zich, nadat Denis den toss gewonnen heeft, als volgt op: Nederland verloor den voetbalwedstrijd tegen Belgil met 2Ol Een welgeslaagde gymnastiefcnitvoering van ..Donar". De jaarvergadering van het Kon. Ned. Gymnastiekverbond. Een nederlaag der I m - eterdamsche oppositie. Het jaarieest der Leidsche Ren. en Ton. riatvereeniging „Swift". (Men zie vervolg „Sportnieuws" elders in dit Blad). DE NEDERLANDSCHE PLOEG. DIE MET 2—O HET ONDERSPIT MOEST DELVEN. in gepast jolijt door te brengen, lie- ze officials bedrijvig heen en weer, en en hier en daar een paar bleeke, ze- htige gezichten van enkele onzer len inwendigen mensch versterkt te begon al vroeg de uittocht naar het te Deurne, een voorplaatsje van Ant- waarheen het verkeer over slechts g heengeleid werd. de vroegkomers had de Belgische lbond de attentie gehad een wedstrijd en spelen tusschen de elftallen der sche en Anlwerpsche politie, n het uur van aanvang van den groo- ijd was het Stadion van de Antwerp ran lieverlede geheel gevuld met een hatting 45-duizend menschen. Op de ibune scheen hier en daar meer pu- oegelaten te zijn, dan dat er plaats aardoor zoo nu en dan gevaarlijke en ontstonden. Een gure, koude wind wars over het veld en woei recht op dekte tribune, waardoor het verbb'jf iet veraangenaamd werd, al Irachtte blekend fanfarecorps, voorafüegaan beide nationale vlaggen en de ba- a den Kon. Belgischen Voetbalbond, van wachten te korten. Ijf minuten voor halfvier, Iiolland- België. Caudron. Swartenbroeks. De Mol. P. Braine. Van Halme. Boesman- Gillis. Bierma. R. Braine. Adams. Diddens. Sigmond. Scheeffer. Tap. Ruisch. Elfring. Van Heel. Massy. Verlegh, Van Kol. Denis, v. d. Meulen. Nederland. en om halfvier trappen de Belgen af. Het begin kenmerkt zich door een wederzijdsch verkennen op het middenterrein. Dan echter komen de oranjemenschen meer los en gaan ten aanval en noteeren wij een schot van Ruysch hoog over het vijandelijk doel, een treuzelen van Tap, waardoor de Mol gele genheid krijgt den bal weg te werken, het-, geen zich kort daarop nog tweemaal her haalt. Wel wordt in deze periode ook onze achterhoede aan den tand gevoeld, doch Denis en Van Kol blijven de baas. Het tempo yan het spel is nu zeer snel en telkenmale gaat onze voorhoede ten aanval en het is Elfring, die menigen bal voorzet, doch veelal of te laag of te hoog op het Belgische doel, waardoor Caudron gelegenheid krijgt tot vangen en wegwerken. De beide Brain es probeeren met verre schoten van der Meulen te verrassen, doch deze is op zijn posl Langzamerhand nemen de Belgen meer en meer den aanval over en zien wij o.a. eenmaal R. Braine een har den schuiver in den hoek plaatsen, die v. d. Meulen door zich te laten vallen, naast weet te werken. Wel noteeren wij nog eenige aanvallen der onzen dooh deze worden met overschieten of overkoppen besloten. Sig mond krijgt bij één dezer aanvallen den bal mooi vrij, stormt op het doel en reeds denkt een ieder het leder achter Caudron te zien verdwijnen, doch helaas, eenige meters langs het doel suist de bal weg. Het is alsof het aanwezige Hollandsche publiek nu reeds teleurgesteld is, men hoort n.l. geen aanmoedigingskreten, terwijl nu juist de Belgen zich beginnen te weren en hun landgenooten binnen de lijnen met een reusachtig geloei beginnen aan te zetten. Onze doelwachter moet enkele malen han delend optreden, loopt zelfs een keer op een zeker schijnend doelpunt uit, weet het leder te bemachtigen en weg te werken. -

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 13