INGEZONDEN. GEVEILDE PERCEELEN. KUNST EN LETTEREN. RADIO-PROGRAMMA Dr.H.NANNING's 1 HAEMOFFERRIN SCHEEPSTIJDINGEN. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. 150 VATEN VET IN BESLAG GENOMEN. Door de belasting-ambtenaren te Roosen daal is een partij van 150 vaten vet in beslag genomen, die aanvankelijk waren gewaarmerkt als „niet besterad voor raen- schelijk voedsel", doch welk merk later juist in tegenovergestelden zin was ver anderd. Op grond van het Vet-besluit is de partij ter# beschikking gesteld van den commis saris van Politie te RoosendaaL VAN f 1400 BEROOFD. Een bewoner uit Zegge, die met het echtpaar v. d. L., uit Roosendaal, aan den zwier was geweest, ontdekte bg zgn thuis komst, dat hg zgn portefeuille, inhoudende f 1400 vermiste. Aangifte werd gedaan bg de Roosendaalsche politie, die het echtpaar al3 verdacht van den diefstal te hebben gepleegd, arresteerde. DRANKSMOKKELEN. Den laatsten tijd wordt er veel sterken drank uit België Nederland binnengesmok keld. De marechaussee te Etten snapte gisteren zerkeren C. de V., te Etten, die een kistje op zijn ifets vervoerde, inhou dende 17 liter sterken drank. HET GEBEURDE MET DE O-BOOT. Van ruïne aan boord geen sprake. Naar aanleiding van het bericht betref fende een ongeval, aan een Nederlandsche onderzeeboot in 't zeegat van Vlissingen overkomen, kan het volgende worden me degedeeld Donderdagmadd/ag werd gedurende een vaartocht, dde ten deele onder water plaat-s had, aan boord van Hr. Ms. O. 6 gecon stateerd, dat een reeds bestaande speling tusschen koppeling en ae van de dieselma chine zoo was toegenomen, dat het zaak was geen verdere vaartochten te onder nemen, alvorens deze speling was wegge nomen, waarom de commandant omdraai de, teneinde door het Oostgat naar Vlis- 6ingen terug te keeren. Iets bijzonder deed zich daarbij niet voor. Blijkbaar heeft het varen van deze on derzeeboot, dat, in verband met den toe stand van de zee boven water, doch met gesloten luiken plaats had, op den Neder- landschen loods van een passeerend koop vaardijschip den indruk gemaakt, dat iets met deze boot niet in den haak was, en hem aanleiding gegeven, hiervan dadelijk melding te maken. Van Vlissingen uit zijn daarop op eigen risico drie sleepboot-en naar buiten gegaan, terwijl de onder-coimmandant der Marine maatregelen nam om eveneens hulp te zenden. Aan dit laatste werd geen gevolg gegeven, omdat intusschen reeds bericht van Hr. Ms. O. 6 was ontvangen, dat zij naar de 'haven opstoomde en geen hulp nooddg had. Van een draaikolk is aan boord vain Hr. Ms. O. 6 niets gemerkt en van eenige ruïne aan boord is geen sprake geweest; evenmin is er reden geweest voor eenigen angst. De kleine noodige herstelling aan de evengenoemde koppeling heeft met eigen middelen plaats. De boot kan hedenmid dag weer varen. MIJNONGELUK. Vrgdag is op de mgn Willem Sophie te Kerkrade de gehuwde hulpopzichter Th. S., wonende te Simpelveld, vader van zeven kinderen, onder een instortend mijndak ge raakt. Na 6 uur werken heeft men S. dood uit de steenen te voorschijn gehaald. STEENKOOL-BORIN GEN. Bij Groenlo is aan den Ruurloschen weg de eer9te kolenlaag van ruim een meter dikte aangeboord, nadat eerst een laag zout van 400 meter was doorboord. Zaterdag is door den boortoren, geplaatst in de Beemden, op ongeveer 100 M. van de grens bij Kerkrade de eerste steenkoollaag aangeboord. Ze had een dikte van 1.60 M. en bevond zich op 70 M. diepte. wat w(j hier zeggen. Wie een kleine adver tentie h 25 cent in de „Meppeler Courant" plaatst ontvangteen stukje chocolade (kostende 10 cent) en een stuk koek. Hier op heeft het „Meppeler Nieuwsblad" ge reageerd met het beschikbaar stellen van koek entwee stukken chocolade! Of haar concurrente er than3 koffie bg zal gaan schenken vermeldt het verhaal nog niet. De mogelijkheid lijkt ons even wel geenszins uitgesloten1 KIND VERBRAND. Te Zwinderscheveld trok het 2-jarig kind van den arbeider A. v. d. W. een pot met ko kend varkensvoeder omver; het kind be kwam zulke hevige brandwonden dat het aan de gevolgen overleden is. VERKEERSONGEVALLEN. De 7-jarige J. C. B. van het Meiland, i9 toen hij hard een winkel uit kwam loopen, welke winkel is gevestigd op den hoek van de Groenen Zoom en het Krielerf te Rotterdam tegen de auto van dr. S. terecht gekomen. Dr. S. constateerde een schedelbreuk en heeft het ventje naar het ziekenhuis aan den Coolsingel gebracht. Daar is het kind kort na aankomst overleden. Te Gennep is Vrijdag tegen den avond in de Nierstraat een jongmensch. zekere J. van Erp. onder een reclame-auto geraakt, die uit Venlo kwam. Den chauffeur trof geen schuld. Hij werd met een hersenschudding en in wendige kneuzingen in ernstigen toestand naar het ziekenhuis overgebracht. EX-GEMEENTE-ONTVANGER AANGEHOUDEN. Onlangs werd melding gemaakt van het feit, dat een dokter uit Zeeland bij de po litie te Sneek aangifte had gedaan van ver duistering van f 24.000, en dat de persoon, dien hij van verduistering verdacht, op het punt stond naar 't buitenland te vertrekken. Het is de politie intusschen mogen geluk ken den dader aan te houden, zegt de „Tel." Het is zekere J. V., vroeger gemeente-ont vanger in een stad in Friesland. De dader is in het Huis van Bewaring te Leeuwarden opgesloten geweest, doch is nu ontslagen en naar zijn ouders teruggekeerd in afwach ting van zijn vonnis. De dokter heeft een 9chade geleden van ongeveer f 3000, welk bedrag waarschijnlijk door de familie van den ex-gemeente-ont vanger zal worden vergoed, BRANDEN. Te Oud woud© (Friesl.) is de door den heer W H. de Bruin bewoonde boerderij, eigenaar de heer N. Wijna, te Kollum, af gebrand. Len paard, twee koeien en eer varken kwamen in de vlammen om. Een zware brand heeft een der paviljoe nen van het R.-K. sanatorium Het Groene Kruis te Horn, bij Roermond, geheel in de asch gelegd. Een ernstige schoorsteen brand, die met de beschikbare primitieve brandbluschmiddelen niet spoedig genoeg was tegen te gaan. Bovendien kon, de brandweer, toen die ter plaatse verscheen, geen water krijgen, daar door kortsluiting de pompinstallatie eerst weigerde. Toen deze weer werkte, kon althans uitbreiding van den brand worden voorkomen. De schade wordt op f 30.coo geschat en wordt door verzekering gedekt. Alle patiënten werden veilig overge bracht naar een ander paviljoen. Van Slimmen ging eieren koopen. Twaalf stuks alsjeblieft, maar van zwarte kippen. Ja man, dat kan ik niet aan de eieren zien. Ik wel, zei van Slimmen. Nou, zoek ze er dan maar uit Van Slimmen zocht twaalf eieren uit. Maar waar zie je dat nou aan, vroeg de koopman. Wel, zei van Slimmen, van zwarte kippen zgn altgd de grootste. omvang der wetgevende bevoegdheid der waterschapsbesturen. Van 19071914 was hij ambtenaar bij het O. M. bij het kantongerecht te Alkmaar, vervolgens tot 1917 substituut-officier van justitie te Winschoten en daarna bij de Arrondissements-Rechtbank te Amsterdam. Op 25 Januari j.l. werd hij benoemd tot hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit van Groningen. Kort na* de aanvaarding van zijn nieuwe ambt werd prof. Van Heynsbergen aange tast door een longontsteking, welke thans zoo ontijdig aan dit nog veelbelovende leven een einde maakte. Verschillende belangrijke publicaties op juridisch en rechtshistorisch gebied versche nen van zijn hand. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. ONTSIERENDE DUINBEPLANTING. Geachte Redactie. Door het bericht over het afzanden van den Katwijkschen boulevard, herinnert u mij aan de ontsierende duinbeplanting, die men langs dezen boulevard heeft toegepast. Ik doel hier op de strakke lijnen van bosjes helm, die men daar ter plaatse te zien krijgt. Vooral echter in de duinen doet deze wijze van beplanten onaangenaam aan; het is de onnatuurlijke natuur in het zoo mooie duinlandschap. Ik beroep mij dan ook hierbij op uw hulp om den bevoegden autoriteiten beleefd te verzoeken om, als mogelijk, in deze wijze van beplanting een zoodanige wijziging te brengen, dat het mooie woeste van onze duinen zooveel mogelijk gespaard wordt en bewaard blijft. Hoogachtend, Een Natuurvriend. Een deskundige schrijft on9 in antwoord hierop het volgende: De duinbeplanting met Helm geschiedt geenszins voor het mooie, maar uitsluitend om het versluiven van het zand te voor komen. De kruipende wortelstok van deze plant groeit in alle richtingen door het zand en houdt dit vast. De beplanting geschiedt dan ook zoo, dat de meeste kans beslaat, dat deze wortelstokken 9nel door elkander groeien. Is dit eenmaal het geval, dan ont nemen de wortelscheuten het aanvankelijke stijve aanzien, wat uit de oudere duinen duidelijk blijkt Door proefbeplanting zal alleen uit te maken zijn of op een andere wijze hetzelfde resultaat zou zijn te berei ken, of echter de autoriteiten daartoe te vinden zullen zijn, achten wij wel eenigs- zins twijfelachtig. uVER DE VERBINDING TUINSTADWIJK—KOREVAARSTRAAT. Het mag als bekend verondersteld wor den, dat de Gemeente Leiden reeds gerui- men tijd eigenaresse is van de buitenplaats „Zuiderzictil" met omliggende terreinen, welke zich tot aan het einde van de Ko- ninginnelaan langs de trambaan Leiden VoorschotenDen Haag uitstrekken. Bij nadere beschouwing van het uitbrei dingsplan van de Gemeente hier ter plaatse blijkt, dat het geheele complex van Tuin- stadwijk en omliggende straten door een aan te leggen stratenplan in verbinding zal komen met den Zoeterwoudsche Singel, tegenover de Korevaarstraat. Deze verbinding, welke het zich steeds uitbreidende „Tuinstadwijk" en omgeving uit haar isolement zal verlossen, wacht nog steeds op uitvoering. Het geheele verkeer van dit complex met de stad moet tot heden langs de Heerenstraat geleid worden, waar door deze, mede door de verbinding met Zoeterwoude, een drukke verkeersweg is geworden. Bij het doortrekken van de verbinding tegenover de Korevaarstraat zal tevens bouwgrond beschikbaar komen, waardoor ingezetenen, die reeds jaren naar een stuk grond uitzien Leiden is toch al arm aan bouwgrond in de gelegenheid komen zich een eigen huis te laten bouwen. Bovendien kan bij de uitvoering der ver binding een tramhalte der N. Z. H. T. M. tegenover de Koninginnelaan worden ge plaatst, wat door zeer vele bewoners met ingenomenheid zal worden begroet. Het wil mij voorkomen, dat de Gemeente hier eendringende taaak heeft te vervullen, waarmede een groot deel van Leidens bevolking ten zeerste gebaat zal zijn. Juist door den aard van het werk kun nen hier vele ongeschoolde werkloozen te werk worden gesteld, zoodat de uitgaven grootendeels door besparing aan werkloos heidsondersteuning gedekt kunnen worden. Door dit schrijven wordt bedoeld meer interesse te wekken bij autoriteiten en in gezetenen en de aandacht te vestigen op een werk, waarvan de uitvoering met groote belangstelling wordt tegemoet gezien. Een bewoner van „Tuinstadwijk". Maart 1927. Gehouden verkooping in het Notarishui» te Leiden, op Vrijdag 4 Maart 1927, ten overslaan van den Notaris C. Versluys, te Leiden: Boommarkt 9, T. Segaar q.q. voor f8400; Hoogewoerd 69, L. J. de Jeu, voor f4100; Oranjestraat 32, H. Boehmer q.q. voor f 1650; Waardgracht 158 en 160, A. Crama, voor f 1700; Waardgracht 36, W. J. Würzer voor f772; Waardgrachl 62 en 167, C. L. van Dam q.q., voor f 1272: Ilaverstraat 71, H. J Slewe q.q. voor f 460; Prinsenstraat 36, 38, 40, 42, W. J. WOrzer voor f lilt; Weverstraat 10, J. Wijling q.q., voor 1541. EEN OPVOERING VAN KOEBERGS „BLOEMENSPROKE". In 1915 ter gelegenheid van het lustrum van het Leidsche Studentencorps vond in den tuin van Musis Sacrum een verkorte op voering plaats van Koebergs „Bloeinen- sproke". Het was in een der eerste oorlogs jaren, het Corps wilde zijn genoodigden gaarne iels moois en hoogstaands bieden, dat toch een ernstig karakter moest dragen in overeenstemming met den ernst der tijden. m De keuze viel toen op „Bloemensproke" van Koeberg en ieder, die de mooie muziek hoorde en gelegenheid had de aardige verzen te hooren en de lieve kinderlijke dansen te zien, zal nog met genoegen aan deze opvoe ring terugdenken. Dezen zomer herdenkt de Afdeeling Lei den en Omstr. van de Kon. Ned. Maatij. voor Tuinbouw en Plantkunde haar vijftigjarig bestaan en het bestuur stelt er prijs op haar leden en genoodigden iets bijzonders te bieden, dat te gelijkertijd met het werk van deze vereeniging verband houdt. De keuze viel toen op een opvoering van het voornoemde sprookje en na eenige be sprekingen werd daartoe definitief besloten. Deze opvoering zal in September a.s. in de Stadsgehoorzaal plaats hebben. De omstan digheden zijn nu veel gunstiger dan in 1915. Het sprookje zal in zijn geheel opgevoerd kunnen worden; de verschillende dag- en nachtlafreelen zullen volkomen tot hun recht komendoor de lichteffecten zullen de sierlijke costumes veel beter spreken en bovenal zal de prachtige muziek in een zaal veel beter tot uiting komen dan in een tuin. Er staat dus een werkelijke kunsluitvoe- ring te wachten. Na gepleegd overleg met den componist stelde de Regelingscommissie zich in ver binding met het bestuur van de Leidsche Dames Gymnastiek Vereeniging „Brunhil- de", dat een aantal harer leden bereid vond, geheel belangeloos haar medewerking te ver- leenen, een samenwerking, die op zeer hoo- gen prijs moet worden gesteld. Verder vond deze Commissie mevr. Hageman genegen, eveneens geheel belangeloos, de regie op zich te nemen, terwijl er alle hoop bestaat, dat haar echtgenoot, de heer Hageman, die er zich zeer voor interesseert, zoo ver her steld zal zijn, dat hij zich ook gedeeltelijk daarmede zal kunnen belasten. De componist, de heer Koeberg, zeide toe de geheele muzikale leiding op zich te nemen. „Bloemensproke" is een sprookje voor mu ziek, declamatie, zang en dans; het is in alle opzichten zeer mooi en waar de opvoering in uitnemende handen is, daar kan men verze* kerd zijn, dat in September iets buitenge woons op kunstgebied hier ter stede te wach ten staat. Wij zullen nog wel gelegenheid hebben er nader op terug te komen. HET RESIDENTIE-ORKEST. 3de Abonnementsconcert Op het derde abonnementsconcert van „Het Residentie Orkest", op Vrgdag 18 Maart a.s., zal als soliste optreden mej. Nelly Wagenaar, met het vierde klavier-concert van Beethoven. Het programma zal verder be vatten werken van Beethoven. MAGDA JANSSENS. Men deelt mede, dat mevrouw Magda Janssens haar verbintenis bij de N.V. „Het Vereenigd Tooneel" niet wenscht te ver nieuwen en dus het volgende seizoen geen deel meer zal uitmaken van dit gezelschap. HULDIGING VAN JOSINE A.SIMONS-MEES Zaterdagmiddag had ten huize van mevr. Josine A. Simons-Mees in het Prinsenvin- kenpark te Den Haag een intieme huldi gingsplechtigheid plaats. Een deputatie, be staande uit eenige letterkundigen en be stuursleden der Wereldbibliotheekvereeni- ging, boden de schrijfster een fraaie, door den heer Georg Rueter, geschilderde oor konde aan. LAATSTE ABONNEMENTSCONCERT. Op het laatste abonnementsconcert van de Holl. Concertdir. dr. G. de Koos te Leiden op Vrijdag, 11 Maart a-s. in de Stadsgehoorzaal om 7.30 uur, waarop het volledige Concertgebouworkest onder lei ding van Willem Mengelberg zal optreden zal voor de pauze ten gehoore worden ge bracht de le Symphonie van Beethoven en na de pauze Das Lied von der Erde, van Gustav Mahler. Programma's met tekstboekjes etc. ver krijgbaar bij de fa. Eggers, Botermarkt 14. WEEKBLADEN. In „DE VRIJDAGAVOND" vinden wij beschouwingen over alles door allen, de Steenen Tafelen, de Jood in de Fransche litteratuur, de Joodsche bevolking van Nice, kunst in de synagoge, een boekbe spreking, het weekoverzicht, enz. ,,DE WERELDPOST" geeft foto's van Goudsch stadsschoon, de caraavalsfeestvie. ring te Nice, kijkjes uit de Zaanstreek, een serie plaatjes van overal, de Spirioza- h-erdenking te 's-Gravenhage, Ane Borg in ons land, enz. „HET LEVEN"" schenkt aandacht aan do komende motorraces AmerikaEnge land, de begrafenis van den Japanschen keizer, de ontploffing te Amsterdam, Said- jah en Adinda, een onsmakelijke foto van een geheimzinnige moordgeschiedenis in Indië, het gevangeniswezen, enz. In de „YVERELDKRONIEK" treffen wij o.m. plaatjes aan van een auto-racebaan op het dak, een spoorwegongeluk in Ame rika, de Javaansche tempel Boroboedoer, personalia, schilderijen van oude en nieu we meesters. „DE HAAGSCHE POST" bevat artike len over de politiek in binnen- en buiten land; prof. dr. P. Zeeman (onder de ru briek Sprekende Portretten van mevr. v. ItallieVan Embden), het ontwapenings voorstel, toerisme, enz. VOOR DINSDAG 8 MAART. Hilversum, 1050 M. 12.00 Politiebei 3.004.00: Knipcursu 5.00—63(1 Concert door het H.D.O.-orkest Solisten Nathana en Rosia van Kinsbergen, viool ei piano 6.306 45: Landbouwkwarlier(< verzorgd door het Kon. Nederl. Landbouw comité. Ir S. L. Louwes over: De rentabi liteit van den Landbouw 6.457.45: yer volgles en conversatieles Engelsch 7.45 Politieber. 10.30: Persber. 8.10- R..j Omroep. Uitzending van uit de Dominion, kerk te Amslerdam. Koor o. I. v. den hee C H. Kimmijzer; Mej. Josephine Boelen, all Hr. B. Lubbers, cello, Hr. Evert Haak, óm nist; Jan Nieland,organist. Spreker: Wel eerw. heer Th. J. van Noord, pastoor t Langendijk. Kerkdienst. 1. Jesu dulcis rae moria, Loots. 2. Miserére, Ps. 50 1ste dei Gregoriaansch. 3. Meditatie over het lijdH des Heeren. Onderwerp- Ten doode bedroell lsle deel 4. Miserére Ps. 50 2de deel Gre goriaansch; 5. 2de deel der meditatie. 6 Paree Domine Gregoriaansch. 7. Ave Venn Corpus. 8a. In monte Olivetti, Martini, i Popule meus, Palestrina, c. Tristesse'et anima mea, Marlini, d. Ave Maria, Schaik. 9. Tantum Ergo en zegen. 5 Mini ten pauze en einde v. d. kerkdienst 10!- 10.30: 1. Largo, Handel (Evert Haak).! Improvisatie door Jan Nieland „O, Man n Smarte, Nieland: 4. Sonate IV, Marcel! (orgel en cello). 5. Onder het Kruis, Cuypej (orgel en alt); G. Fuga in G-moll, Bach (orgel Daventry, 1600 M. 11.20: Daventry-bru tet en solisten (contra-alt, bariton) 120- 2.20: Concert, Olof Sextet en sopraan - 3.15: Voorlezing: The bible in Spain - 3.20: Muziekles 4.05: Muziek 42) Orkestconcert 5.20: Causerie: Books t Tead 5.35: Kinderuurtje 6.20: Dat? muziek 6.50: Tijds., weerb., nieuws-1 7.05: Dansmuziek 7.20: Lezing- 1)1 Olympic Games 7.35: PianocompostJ van Bach 7.45: Lezing: The iron t-<il 8.05: Concert. Strijk-orkest en Miss l-1 soliste 9.05: Dansmuziek 9.20: Tijfl weerb., nieuws 9.35: Lezing; Beethoï VIIII 9.55- Mr. Jetsam, Mr. Flotsom Party, in Round the World 10.50—12» Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 10.50-1 11.20: Nieuwsber. en muziek 12.50—3ll Concert. Orkest en Mile. Galineau, zan) -1 5.055.55: Concert Trio (piano, viool, c>l lol 9 0511.20: Fragmenten u. d. o[J refte „Madame L'Archiduc", Offenbach, Orl kest, koor en soli. Langenberg, 469 M. 10.20—11.20: Cral eert 12.501.50- Orkesfconcert 4.20-1 5 20: Liederen en vioolsolo's 7.50—9.451 Concert. Orkest en Robert Koppel, humorisl 9.5010.20: Zesdaagsche wielervereeni] gingen. Königswusterhausen, 1250 M. en Berlijn] 484 en 566 M. 3.207.05: Lezingen ei lessen 7..50: Orkestconcert. E. FuermamJ cello. Orkest 9.50' Nieuwsber, Hamburg, 394,7 M. 11.501.20: Or kestconcert 1.252.05: Kamermuziek 3.354.20: Orkestconcert 5.20—6 10 Vroolijk concert 7.20—11.10: Opera- eJ operette-avond. Kapel van de verkeersfol litie. Daarna dansmuziek. Brussel. 509 M. 5.20—6.20: DanmrJ ziek 8.5010.50: „Les 28 jours de Clail rette", operelte van Roger. In de pauze lel zing. SCHEVENINGEN—HAVEN, 1950 M. (Zakelijke omroep). MAANDAG: 8.165 u.Pers-, handels en financieele berichten. 130—S.(sl Beursnoteeringen. 3 35—3 50: Laadbom» berichten. 6 306.67Stenografielea -1 77.18: Voordracht over Wilskracht, beheersching eto. DINSDAG. 8.155 u.Pers-, handelil en financieele berichten. 12—12.05: Zxl velber. 1 302.45Beursnoteeringen. A 3 52—3.57: Zuivelber. 5.30—5.35: Zoi-J velber. 7 u.Duitscbe les. WOENSDAG. 8 155 u.Pers-, handels-I en financieele berichten. 1212.06: velber. 1 302.45: Beursnoteeringen. "1 3.353.50: Landbouwber. 3.52—3.573 Zuivelber. 6.30—5 35: Zuivelber. 6.3H 6.57: Boekhoudles. 7 u.Engelsche ks- DONDERDAG 8.155 u.Pers-, bsH dels- en financieele ber. 12—12.05: Zui-I velber. 1.302 45: Beursnoteeringen. -j 3.52—3.57: Zuivelber. 6.30—5 35: lA ber. 7 u.Fransche les VRIJDAG. 8 155 u.Pers-, handels- e1 financieele berichten 1212 05: Zuivel- ber. 1 30—2.45: Beursnoteeringen. - 3.353 50: Landbouwber. 3.53—357: Zuivelber. 5.30— 5 35: Zuivelber. 6.30- 6 55: Stenografieles 7 u Engelsche tesj RECLAME. Bloedvopmend versterkingsmiddel. f 2.60 p.'/i flesch. ƒ1.60 p Vz fle5ch 90« STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND" KRAKATAU 5 Mrt van Amsterdam n. Java REMBRANDT, thuisr., 5 Mrt. van Genua- VONDEL 7 Mrt. v. Amst. te Batavia vervv- GROTIUS, uitr., 8 Mrt. te Algiers verwacD ROTTERDAMSCHE LLOYD. MODJOKERTO, thuisr., 7 Mrt. te Bane SAMARINDA, uitr., 7 Mrt. te Port Saw verwacht TJERIMAI 5 Mrt. van Batavia te PALEMBANG 5 Mrt. van Batavia n. R isSi- HOLLAND—AMERIKA-LIJN EDAM, R'dam n. New-Orleans. -f la Tampico. - I UIT DEN TREIN GEVALLEN. Zaterdag is het 16-jarige meisje, A. Rom- bout, afkomstig uit Rosmalen en werkzaam op een der Margarinefabrieken te Oss, aï- daar uit den trein gevallen. Zij had, voordat de trein tot staan was gebracht, de coupé deur geopend. Doot den val werd een ander imeisje, dat zich in den coupé bevond, mee gesleurd, maar de overige inzittenden ws- ten haar aan de kleeren vast te houden en zoo voor een ongeval te behoeden. Het eerste meisje, A. R. werd met eenige ernstige kneuzingen naar het nabij gelegen ziekenhuis vervoerd. LIJK GEVONDEN. Uit het Kanaal door Walcheren onder de gemeente Oost. en West-Souburg is Za terdagochtend het lijk opgehaald van zeke ren De P., die even te voren zijn woning had verlaten. ERNSTIG ONGEVAL. Enkele jaren geleden trof den werkman Brouwers op den scheepswerf der N.V. scheepsbouwwerken v.h. Ruijtenberg te Waspik het ongeluk een oog te verliezen, doordat hij een stukje ijzer daarin kreeg. Thans kreeg hij, naar het „D. v. N. B.' meldt, eenzelfde ongeluk; in het andere oog kreeg hij een ijzersplinter, zoodat ook dit waar schijnlijk verloren zal zijn. waardoor hij dan het gezicht zal hebben verloren. De getrof fene is dadelijk naar het ziekenhuis te Breda vervoerd ter behandeling. HOE NIEUWSBLAD-CONCURRENTIE LEIDT TOT CHOCOLADE EN KOEK. Sedert geruimen tgd biedt het stadje Meppel, in Drente's Zuid-West-hoek, het weinig hartverheffende beeld eener zeer felle concurrentie tusschen twee plaatselijke nieuwsbladen; een concurrentie, welke, via onaangename en minder waardeerende schrij verij in de bladen heeft geleid tot chocolade eu koek! Het is geen nonsens NED. HERV. KERK. Twaalftal: Te Musselkanaal-Horslen (2de pred.pl. alph.)Evenhuis, Winschoten; Groeneman, Wijnjeterp; Hofker, 's Heeren- hoek; Van Itterson, Gelselaar; Jansen, Ter- horne; Kardolus, Suameer; Van Oeveren, Ten Boer; Sasse, Schoonoord; Spijkerboer, Midlum; Steenbakker, Erica; Tonsbeek. Appelscha; Warlena, Nieuw-Dordrecht. Beroepen: Te Oude-Bildtzijl, A. Kar dolus, te Suameer; te Maarstensdijk. P. Lek- kerkerker, te Delft; te Sommelsdijk, W. J. v. Lokhorst, te Delfshaven. GEREF. KERKEN. Bedankt: Voor Nieuwerkerk a. d. IJssel en Noord-Scharwoude; H. Steenhuis, cand. te Almelo. Aangenomen: Naar Krommenie, H. Steenhuis, cand. te Almelo. CHR. GEREF. KERK. Beroepen: Te Woerden: P. de Groot, te Rotterdam. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Viertal: Te Aalsmeer: P. Keuning. te De Rijn; R. G. de Lange te Krommenie, Wormer en Jisp; F. H. Pasma, te Grouw en A P. v. d. Water, te Leermens en Lopper- sum. Prof. Mr. Dr. P. VAN HEYNSBERGEN t Zaterdagmorgen omstreeks elf uur is in het Maria-pavïljoen te Amsterdam, waar hij ter verpleging was opgenomen, overleden prof. mr. dr. P. van Heynsbergen, hoog leeraar aan de Rijksuniversiteit te Groningen Prof. mr. dr. P. van Heynsbergen werd 8 Juni 1880 te Zaandam geboren. Hij stu deerde aan de Universiteit van Amsterdam, waar hij in 1903 promoveerde tot meester in de rechkn en in 1907 tot doctor in de staatswetenschappen op proefschrift: Do

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 6