AGENDA. Burgerlijke Stand v. Leiden. SPORT. BUITENLAND. UIT DE RIJNTREEK. UIT DE OMSTREKEN. Maandag. Nutsgebouw: Mij. tot Nut van 't Algemeen dep. Leiden. Lezing met ichtb. van mr. M. van Blankenstein over Tunis, Algiers en Marokko. 8 uur. Stadszaal (groote zaal): Leidsche Kunst- kriP" voor Allen: Concertgebouw-Sextett. 8 1/4 uur. Volkshuis: Voordracht van Just Havelaar over Rembrandt. 8 1/4 uur. Oegstgeest (Irene)Nat. Chr. Geh. Onth.-Ver. Spr. de 'heer T. de Jong. 8 uur. Dinsdag. Oosterkerk: Apologetische lezing van dr. Locher. 8 uur. Stadszaal (groote zaal): Concert Mij. voor Toonkunst. Utrechtsch Sted. Orkest, 8 uur. Woensdag. „Jeruël" (Groenesteeg 16): Samenkomst te 8 uur. Leidsche Volkshuis: Zitting van het adviesbureau voor tuinbouw-aangelegenheden. 8—9 uur nam. Stadszaal (groote zaal): Concert mando^ lineclub „Krebustlipo". 8 uur. Dagelijks. „Casino-bioscoop", Hoogewoerd: Voor stellingen te 8 uur. Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur kinder- en familie-matinée. „Cily-lheater". Haarlemmerstr.: Bioscoop voorstellingen te 8 uur. *s Woensdags en 's Zaterdags malinée te 2 uur. „Luxor-lhealer'\ Stationsweg: Bioscoop- en Variété-voorstellingen. Dagelijks te 8 uur. 's Woensdags en 's Zaterdags malinée te 2 uur. Den Haag: Scala, Operette „Ben Liefdesavontuur." 8 uur. De avond-, naoht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 7 tot en met Zondag 13 Maart waargenomen door de apotheek van den heer P. du Croix, Rapenburg 9, telefoon 807. en het proces-verbaal had bevestigd, eischle de Ambtenaar i 5 subs. 5 dagen. K. D., bedrijfsleider van de nettenboeterij van den heer Meerburg te Katwijk aan Zee, in welke zaak een drietal vrouwen en eenige meisjes werkzaam waren geweest, waarvoor geen arbeidskaart aanwezig was geweest, werd- daarvoor ter verantwoording geroepen. Nadat als gefuige was gehoord L. van Rijn. vrouw Houwaard, eischte de Ambt. vier geldboeten van f3, subs. 1 dag voor elke boete. Verdachte was daarover niet best te spre ken. Het was buiten hem om gegaan. P. P., chauffeur te Leiden, was in verzet gekomen tegen een vonnis, waarbij hij we gens het rijden met een vrachtauto in Zoe- terwoude, die niet behoorlijk was verlicht, was veroordeeld tot f 10 subs. 10 dagen. De boete was hem te hoog en het was den Kaas zijn schuld. De Ambtenaar vroeg bevestiging van hot vonnis. G. v. d. B., fabrikant in sigaren te Leiden, stond terecht, wegens het door een jongen beneden den vereischten leeftijd tabak laten strippen, een werk dat niet door kinderen mag worden verricht. Eisch f4 subs. 4 dagen. A. K., fe Leiden, had met een rijwiel op de Karnemelksbrug gereden. Eisch f 1 subs. 1 dag Verdachte had daarvoor al eenige malen moeten loopen en was daarover zeer ont stemd. P. de B. te Katwijk had ten behoeve van arbeid in zijn nettenboeterij aldaar een aan tal meisjes in de werkplaats laten arbeiden die beneden den gevorderden leeftijd waren. Verder had hij nog een vrouw in hel werk gehad waarvan geen arbeidskaart aanwe zig was. Verdachte zeide dat hij de kinderen niet had aangenomen; dat had een ander gedaan. De Ambtenaar hield daar rekening mede en eischle nu zes geldboeten van f 1.50 ?>ubs. 1 dag voor elke boele. J. J. van W., los arbeider te Leiden, rfioest voorkomen wegens oppnbare dronkenschap. Op le vraag waarom hij dit had gedaan zeide hij, dat hij baloorig was geweest en er toen een borreltje op had gezet. Eisch f3 subs. 3 dagen. De Kantonrechter liet wel voelen dat daar nog wel wat af zou gaan. Uitspraak over vecrlien dagen. ONDERTROUWD: H. R. Goudsmit jm. 25 j. en J. Naula Andreae jd. 25 j, A A. den Os wedr. 31 j. en A. M de Vrind jd, 17 j. J. Brocaar jm. 25 j. en J. J. v. d. Nadort jd. 21 j. A. J. v. Wijk jm. 27 j. en G. Fakkel jd. 25 j. J. .1. Ponsen jm. 25 j. en P. de Wolf jd. 26 j. H. D. v. Galen jm. 23 j. en H. do Wolf jd. 24 j, .1. v ITeusden wedr. 61 j. en M. Maas wede. 62 j. P. de Bolster jm. 23 j. en S. H. W. Springer jd. 21 j. ROEIEN. DE OLYMPISCHE VOORBEREIDING. Gecombineerde ploegen. liet bestuur van den Nederlandschen Roeibond had voor Zaterdagmiddag een bui tengewone vergadering uitgeschreven te Amsterdam ter bespreking van een plan voor een algemccnc voorbereiding van ge combineerde ploegen voor samenstelling van de ploegen voor de Olympische Spelen 1928. Afgevaardigden ran 15 vereenigingen waren aanwezig, toen de voorzitter, mr. G. L. de Vries Feyens de vergadering opende. Bij de beraadslagingen van het bestuur van den bond werden twee punten over wogen: le. de wenschelijkheid en mogelijk heid om gecombineerde bootploegen te vor men; 2e. wat de Ned. Roeibond kan doen om de uitvoering van het gestelde in de eerste vraag mogelijk te maken. I^en door dr. R. J. Th. Meurer ontwikkeld plan, om' in de verschillende districten te trachten gecombineerde ploegen te vormen, ondervond grooten steun van de zijde van het bestuur. De vrees, dat de plannen van dr. Meurer niet uitgevoerd zouden worden, had het bestuur er toe geleid deze bespre kingen te houden en boven evenlueele be zwaren, aldus voorzitter Feyens, slaat de menschelijke wil om deze bezwaren te bo ven te komen. Duidelijk bleek, dat de ver gadering het met de ontwikkelde plannen eens was. Uitvoerig werd het plan bekeken, hoofdzakelijk neerkomende op de regeling van détails. Door allen werd het nut gevoeld om te trachten combinaties te maken, ten einde zoo sterk mogelijk op de Olympische Spelen uit te komen. Na de wedstrijden van den Studenten-Roeibond, Koninklijke en Hollan- dia in dit jaar, zullen de coaches der ver schillende roeiers die voor deelneming in aanmerking komen, bijeenkomen, om geza menlijk de samenstelling der ploegen le be spreken en wedstrijddata en terrein vast ie stellen. In October zal dan de eerste gecom bineerde wedstrijd der districten gehouden worden. Deze strijd zal evenwel weer het karakter dragen van een toetsing en de monstratie der krachten. Regelmatige be sprekingen tusschen de coaches zullen er toe leiden dat ten slotte de sterkste ploegen geformeërd worden, die dan op de wedstrij den in het voorjaar van 1928 als Olympi sche ploegen kunnen deelnemen. Op 10 Juli geschied daarna de vaststelling der ploegen, die in de week, aanvangende 6 Augustus 1928, onze kleuren op de Olympische Spelen zullen vertegenwoordigen. SCHAKEN. HET TOURNOOI TE NEW-YORK. De uitslagen van de 8e en 9de ronde van het tournooi te New-York zijn: Marshall wint van Vidmar; Aljechin wint van Marshall; Vidmar wint van Nimzowiteh. Hierdoor heeft Capablanca weer een voor sprong mef 1/2 punt op Nimzowitsch. DE ALGEMEENE TOESTAND. Rondom den Volkenbond. Alle vertegenwoordigers ter zitting van den Volken bondsraad zijn te Genètfe gear riveerd. Briand ontving in den namiddag achtereenvolgens Chamberlain, Stresemann en Zalewski. Briand en Chamberlain on derhielden zich met elkaar over kwesties welke op de agenda stah-n der vergade ring van den Volkenbonidsraad en over de internationale politiek, en stelden nog maals vast dat zij dezelfde inzichten en wenschen hebben, die alleen gericht zijn op den wereldvede. Ofschoon niets uit lekte aangaande het onderhoud tusschen Briand en Stresemann, valt toch te con- stateeren, dat hun onderhoud van den meest hartelijken aard was en dat zij con stateerden dat geen van beiden him we- derzijdsch verlangen wijzigden om samen te werken teneinde him beider landen nader tot elkaar te brengen. Het schijnt niet dat Stresemann eenig nieuw element in discussie bracht inzake de ontruiming der bezette gebieden, wat een intergcal- lieerd probleem is en niet een kwestie tus schen Duitschland en Frankrijk alleen. Iri Fransche kringen is men van meeniDg dat te Geneve niets zal worden behandeld in zake de geallieerde troepen in het Rijn land, Briand verzekerde aan de journa listen dat te Genève geen enkele andere kwestie zal worden te berde gebracht dan die welke op de agenda vermeld staan en officieelbekend zijn. Briand en Zalewski onderzochten in het bijzonder de Duitsch Poolsche betrekkin gen. Na zijn besprekingen met Stresemann en Zalewski constateerde Briand, dat een billijke oplossing der kwestie inzake Dan zig en Opper-Silezdë spoedig zal kunnen worden gevonden, indien Frankrijk en En geland onder de auspiciën van den Vol kenbond daartoe medewerken. De verkeerscommisrie van den Volken bond heeft haar werkzaamheden beëin digd. Zij heeft besloten, den Volken bonds raad voor te stellen, tegen Augustus een derde algemeene verkeersconforcntie bijeen te roepen. DUITSCHLAND. De verhouding tot Polen. Naar de pers verneemt, vertrekt de Duitsche gezaDt te Warschau, Rauscher, naar Genève In Poolsche regeeringskringcü heeft dit feit heel wat verbazing verwekt, daar men tot nu toe van meening was dat de Duit sche gezant tijdens de bijeenkomst van den Raad van den Volkenbond te Warschau zou blijven. Het is waarschijnlijk dat dr. Stresemann, de rijksminister van buiten- landsche zaken, de tegenwoordigheid van den gezant te Genève wenscht, aangezien de minister zelf aldaar een onderhoud met Zalewski, zijn PooLschen collega, zou heb ben een onderhoud, waarvan men een eventueele hervatting der afgebroken Dilitscli-Poolsche besprekingen verwacht. Het Poolsche gezantschap te Berlijn had in de vorige maand aan de buiten- landsche missies te Berlijn een uiteenzet ting laten geworden over het uitstel der Duitsch-Poolsche regeering van afpersing beschuldigd werd. De Duitsche gezant te Warschau heeft bij de Poolsche regeering geprotesteerd tegen het optreden van het Poolsche gezantschap. OOSTENRITK. De wapenvondst in hel arsenaal. Het christelijk-sociaal partij-orgaan de „Reichspost" brengt een onthulling over de wapenvondst in het arsenaal te Weenen Het blad verklaart, dat de wapens toebe- hooren aan den Bond ter bescherming van de republiek, die ze bij de omwenteling, ora zoo te zeggen heeft „buitgemaakt". Sinds dien heeft de Bond de wapens in het arse naal bewaard. Het blad deelt mede in het bezit le zijn van de copie van een s!uk, dat in handen is-van de leiders van den Bond ter be scherming van de Republiek en waarin de plaatsen zijn opgeteekend, die nog groote* wapenvoorraden bevatten. De tot heden gevonden wapens waren voldoende om een sterk corps uit te rusten. RUSLAND. Nieuwe besprekingen met Frankrijk. Rakowski en de overige leden van de sovjet-delegatie voor de onderhandelingen met Frankrijk zijn gisteren van Moskou naar Parijs vertrokken. CHINA. De bedreiging van Sjanghai Een eisch tegen Tsjen. De nationalisten marcheeren thans op Foe-tsjou aan, 60 mijl ten zuidwesten van Sjanghai. De stad is in gevaar van inge nomen te worden., 50.000 Kantonneezen marcheeren in drie colonnes op. Woekiang is. naar het heet, door hen ingenomen. De berichten van het front zijn vaag, maar er valt uit op te maken, dat de toestand zeer ernstig is. Op 15 Maart zal het bestuur van de Engelsche concessie te Kioekiang aan de Kantonneezen worden overgedragen. Deze hebben een schadevergoeding van 40.000 p. st. betaald. De Chineezen hebben beslo ten, het verdere innemen van posities bui ten dc internationale concessie te Sjanghai te beletten. De Engelsch-Italiaansche linie is één mijl buiten de concessie in het Chi- neesche gebied gelegen. Zij is versterkt met prikkeldraad over een lengte van verschei dene mijlen, met machinegeweren op elke 300 meter met loopgraven en zandzakken. In de loopgraven staan Engelsche en ge deeltelijk Engelsch-Indische soldaten. W. V. Carter, een zakenman uit Hong kong, heeft een actie lot schadevergoeding, ten bedrage van 10.000 pond, ingediend te gen Eugène Tsjen, den Kantonneeschen mi nister van binnenlandsche zaken, naar aan leiding van 't overlijden van zijn vrouw tij dens de relletjes te Kioekiang. Hij houdt ktaande. dat die dood te wijten is aan het feit, dat dc Kantonneesche overheid de rel letjes niet heeft willen onderdrukken. Me vrouw Carter, die aan tering leed, moest uit het hospitaal worden overgebracht met een brancard, maar de communistische opstand, die tegen de vreemdelingen gericht was. maakte, dat de koelies, die den brancard droegen, toen zij door een menigte werden omringd, dien in den steek lieten en op de vlucht gingen. BUITENLANDSCH GEMENGD. AUTOBUSONGEVAL BIJ EEN BEGRAFENIS Bij de begrafenis van een 20-tal slacht offers van de mijnramp te Cwra, in Wa les, is een ongeluk gebeurd met een auto bus, waarbij twee personen het leven ver loren en 23 gewond werden, waarvan vier ernstig. Deze autobus had een aantal personen uit Blackwood, een stad in de Tredegar- vallei naar Gwm gebracht, ter bijwoning van de begrafenis Het oDgeluk gebeurde in tegenwoordigheid van honderden perso nen, die den begrafenisstoet uit het dorp op weg naar de begraafplaat-s wilden zien voorbijtrekken. In dezen weg bevindt zich een S bocht, in heb midden waarvan een steenen brug ligt. Het schijnt, dat de be stuurder de scherpe bocht niet kon ma ken. Hij gebruikte zijn remmen, doch de bus reed door een draadversperring langs den weg maakte een salto en viel zes me ter in de diepte. Gezien dezen diepen val is het een won der dat de doodenlijst niet grooteT is. In de bus bevonden zich veertig personen. De begrafenisstoet zelf was ruim vier K.M. lang. De plechtigheid werd naar schatting door honderdduizend personen bijgewoond. GRATIE VOOR DE MOORDENAARS VAN LUITENANT KRAFFT. Volgens een bericht uit Stettin aan de „Vorwaerts" hebben de gewezen, briga diers Kaws en Reigelen, die wegens moord op Nden Belgischen luitenant Krafft' tor dood veroordeeld waren, gratie verkregen en is hun straf veranderd in 10 jaar ge vangenisstraf. ZELFMOORD VAN EEN POSTBEAMBTE. Op het postkantoor in het Zuid-Westen van Berlijn verdwenen sinds eenigen tijd voortdurend brieven. Uit het geheime on derzoek bleek, dat alleen een der beambten van het kantoor hierbij de hand in het spel kon hebben. Vrijdag werd een der oudste beambten op het oogenblik dat hij den dienst wilde verlaten, gefouilleerd en toen vond men talrijke brieven in zijn bezit. Men liet den man alsnog vrij. Hij begaf zich onmiddellijk naar zijn woning, waar hij zich echter s avonds heeft opge hangen. De man had 34 dienstjaren. SPIRITUS-VERGIFTIGING. Te Nolosineo in de Karpathen zijn SO personen ziek geworden na gebruik van houtspiritus, die als brandewijn verkocht was. Zeven zijn reeds gestorven VLIEGONGELUK. Een draadloos telegram uit Agadir meldt dat het watervliegtuig waarmee dc twee Uruguaansohe vliegers en bun beide meca. niciens Woensdag te Casablanca opgeste gen zijn op een verlaten plek aan de kust van Spaansch West-Afrika (Rio de Oro.x geheel verwoest teruggevonden is. De mo tor lag 50 meter van het wrak van het vliegtuig verwijderd. Van de vier inzit tenden ontbreekt elk spoor, en het is niet waarschijnlijk, dat zij in leven zijn, in ver band met den toestand, waarin de over blijfselen van htm vliegtuig zijn gevonden. EEN VROUW VAN BIGAMIE VRIJGESPROKEN. Tot welke dwaasheden de juryrecht- spraak leiden kan, is Donderdag weer eens gebleken voor de gezworenen van de Seine, die eeD vrouw die zich schuldig had gemaakt aan bigamie, met verval- sching van haar papieren, heeft vrijgespro ken. De vrouw, een 27-jarige Bretonsche, deelde mee, dat haar eerste man haar ver laten had en zij hem in geen jaren meer had gezien. Zij was naar Parijs gekomen om werk tc zoeken en daar bevnend ge raakt met een oberkellner. Toen de man baar voorstelde te trouwen, kraste zij uit haar papieren de vermelding van baar eerste huwelijk en trouwde te tweeden male. Nadat de advocaat van de vrouw, een beroemd pleiter, een beroep op de jury had gedaan voor het intusschen geboren kindje, sprak deze de vrouw vrij. WERVELSTORM OP MADAGASCAR. Blijkens een draadloos bericht, dat via Mauritius is ontvangen, zijn van Tama- tave Oostkust van Madagascar) zoowel de stad als de haven totaal vernield door een vreeselijken wervelstorm. De schade wordt op meer dan honderd millioen frank geraamd. De Franscho stoomschepen (Ca rina" en ,,St. Anna", het Noorsche stoom schip „Amampa", de Britsche schoener „Elisabeth" en het Fransche kleine mari nevaartuig „Berizyki" zijn totaal vernield. Er wordt gemeld dat er 600 roenschen zijn omgekomen bij den cycloon te Tama- tavc. EEN GOEDE VANGST. Een dranksmokkel-vaartuig is op 300 mijl afstand van de Amerik. kust in den Stillen Oceaan in bezit genomen en ge- convoyeerd door regeeringsschepen, te San Francisco binnengebracht. De gezagvoerder, William Sonte, is met 19 leden der bemanning in arrest gesteld. De kapitein verklaarde zeer vertoornd, dat hij het in beslag nemen van zijn schip be schouwde als een oorlogsdaad tegenover de republiek Panama alwaar het vaartuig staat ingeschreven. Het schip vervoerde voor ongeveer een millioen dollar aan spiritualiën en had tevens aan boordeen welgestelden, voortvluchtigen misdadiger, op wiens op sporing, in verband met een door hem ge- pleegden moord, door de Amerikaansche justitie zeer' veel prijs gesteld werd. GRIEZELIGE ZELF-VERMINKING. In de strafgevangenis te Leuven heeft zekere Êierre Musin uit de Waalsche ge meente Marcinelle, die in 1925 tot 15 jaar dwangarbeid in veroordeeld, zich in een vlaag van zwaarmoedigheid met een lange naald beide oogen uitgestoken. De man, die 43 jaar oud is, zal zijn heele leven blind blijven. VERWISSELING VAN GENEESMIDDELEN Een driejarig arbeiderszoontje te War schau was ernstig ziek en de dokter had een tweetal geneesmiddelen vcorgeschre- ven, een voor inwendig en een voor uit wendig gebruik De vader begaf zich naar de apotheek waar men hem de genees middelen ter hand stelde. Thuis gekomen gaf hij zijn kind een lepel in van het drankje dat volgens het etiket op de flesch voor inwendig gebru'k bestemd was Oogenblikkelijk kreeg het kind hevige krampen en stierf binnen enkele minuten. Bij het onderzoek dat. de politie op de aangifte van het geval instelde, bleek oaf- me.j* ill de apotheek dc etiketten verwis seld had met het gemelde noodlottig ge volg. CARNAVALSDRAMA. In Oviedo werd tijdens de carnavals feesten een der dansers, zekeren Fernando Blanco, door een gemaskerde een revolver onder den neus geduwd. Bevreesd voor een aanslag stak Blanco den gemaskerde met zijn dolk in het hart. De ongelukkige had intusschen niet anders dan een carna- vaisgrap bedoeld; zijn revolver bleek on geladen. GASVERSTIKKING. Door het breken van een pijp in de straatlei ding is gas gedrongen in eenige woningen aan de MühlwGgengasse te Ra- tibor in Silezic Door de gaslucht opmerk zaam gemaakt is de politie de woningen binnengedrongen; van de bewoners waren er reeds vier overleden en vijf zijn in zeer emstigen toestand naar het ziekenhuis ge bracht. ALPHEN. Burgerlijke Stand. Bevallen: E. Bos geh. Huisman z. NV. Burggraaf geb. Keizer d. A. van Gulik geb. de Kok z. G. van Vliel geb. Srher- penzeel d. H. C. Marbus geb. Boot z. J. M. v. d. Ent geb. Janssen z. M. Verkade geb. Schipper d. C. v. d. Voorn geb. Groen in 't Woui levenl. z. Overleden: H. Overes wedn. van S Hoo- geveen 91 j J. v. d. Visch wedn. van P. v. d Helm 84 j. J. Vroom wed van L Kom 50 j. (overleden te Lpidenh T Bergs- hoeff echtgen. van A. Kroes 63 j. Gevestigd: Pa. A. v. d. Bosch wed. H. J. Kalff, LindenhovensLr 2 uit Den Haag. Kinderen Sleuven. Martha-Slichting, uit A'dam. Ma. Vredenborgh, Conradstr. 4, uit Nootdorp. Th. A. Verkerk en gezin. Gnephoek 43 uit Koudekerk. M. J. II. v. t Berk, Hedastr. 4 uit Hedel. Ta. M. Fen. nings echtgen van L. Vergeer, Hoorn 79 „ji Alkemade. NV. Oudshoorn en gezin, Rooll straat 265 uit Woubrugge. J. J. Wijchers v. Boetseiaerstr. 9b. uil Hilversum. deren Wassink, M. St. uit A'dam. Vertrokken :Ae. Boogerd naar Leiderdorp, Ge. Loosenoort naar Hendrik Ido Am bacht. C. M. v. Donk naar Almelo, Bom- sehestraat 168. De. de Jong naar Dellt, H. Coxlaan 34. Kinderen Vijg, naar Rot.' terdam, Benthuizerslr. 69b. Aa. W. Alke made naar Oegstgeest. A. Langhout naar Ter Aar. A. Burggraatf en gezin na:: Rietveld. A. Heinen naar Velsen. A. v. d. Berg echtgen. van IJ. J. van Egmor.i naar Leiden, Ileerengracht 45a. F. A. r. Tol naar Woubrugge. Ca. de Groot naar Gouderak. J. en C. v. lïgmond naar Den Haag, Falckstr. 140. C. van Vliet naar Ter Aar. HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. BevallenE. de Gelder, geb. Slootweg, j, L. van der Meij, geb. van den Haas, J. H. Kraan, geb. Borst, d. Gehuwd: A. van Houten, 20 J. en J, van Diggele, 18 j. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrik, zoon van Joh. v. Laar en C. Oudshoorn. Johannes Gerardus, z. van G. van Driel en IL J. van Schie. Jo- hanna Aletta, dochter van \V. Goedhart en G. van 't Riet. Tot bestuurslid van de bouwvereni ging „Dorpsbelang" is herkozen de heer A, van Leeuwen Az., welke deze benoemin; weer heeft aangenomen. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Anneke, d. v. G. Kirpemij en M. Keizer. Wilhelmina Raphael, iL A. van den Berg en A. Houdjjk. 1 helmina, d. v. A. Oudijk en G. C. i Lange. Elisabeth Maria Theresia, d. i J. Boekhorst en M. C. van Dijk. Overleden: A. Verboom, 55 j., echtg. t C. Drost. Jannigje Scheer, '72 j., ved van R. Vis. WOUBRUGGE. i Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelis Willem, z. v. C. W. Anker en Aagje Verduyn. Johannes, i v. D. v. d. Laan en H. B. Helsloot. - Keeltje, d. v. J. E. Schijf en D. de Boer, Gehuwd: C. H. v. d. Leeden, jm., 26 j. en J. M. Overvliet, jd., 22 j. Overleden: Agnes Wintersoud, 61 jaar, wed. van G. van der Meer. HAARLEMMERHEER. Uitvoering Reciteerclub. Voor het Nutsdepartement alhier gaf Vrjj-1 dagavond de reciteerclub haar laatste uit voering van dit seizoen in hotel „Dl Landbouw", te Hoofddorp. Door mej. Roggeveen werden met bege leiding van mej. Rootlieb verschillend» liederen gezongen. Mej. Roggeveen beschik over een mooie zachte stem. Haar liederen vieleD zeer in den smaak en het hartelijk applaus, dat telkens door de zaal klonk ei de prachtige aangeboden bouquetten wars dan ook welverdiend. Ter afwisseling werden door de dan* van de reciteerclub verschillende leuke vw drachten gegeven, die ook telkens een das baar applaus verwierven en menigmaal ea hartelijken lach deden uiten. Na de pauze werd door de reciteerde opgevoerd bet tooneelstukje„Schelvis-Mie* of wel „Het zijn sterke beenen, die d' weelde dragen", een stukje in Amsterdams* dialect (of het dialect van den Jordaan). Hoewel de reciteerclub slechts weinig leden telt, weet ze toch telkens den Nuts' loden een aangenamen avond te verse!'"'' fen. Klein maar dapper is dit clubje. L' schuilen goede krachten onder, waarvan met een beetje goede leiding nog veel te ma ken zou zijn. De voorzitter sloot met een woord val dank de bijeenkomst. Ziekenhnlsverpleging „Ziekenzorg" te Bl|k- In de gehouden jaarvergadering van hel onderlinge fonds voor ziekenhuisverplegin! „Ziekenzorg" voor Rijk en omstreken albiM deelde de voorzitter o. m. mede, dat het ledental gestegen was tot 747 betalende I» den. Het 15e geval van opname in e»1 ziekenhuis was sedert de oprichting fe' sclued. Een voorstel van het bestuur of de contributie (5 cent per lid en per werkj en den termijn der verpleegdagen voor 19-' niet te verhoogen werd mei algem. stemme" aangenomen. Overgegaan werd tot voorzie ning in de vacatures van bestuur en raad van commissarissen. Bij acclamatie werde" herkozen de heeren F. v. d Mel, A. Onk»-- hout en C. Kooij. De heer H. NV. Hosier- moest zijn voorziüersschap neerleggen we gens vertrek uit Haarlemmermeer. Als l'c' sluurslid werd gekozen de heer. M. Teile naars, terwijl, volgens reglement, onderling de bestuursfunctiën verdeeld zullen word»"- De boeken over het financieel beheer zij" door een commissie nagezien en accoord bevonden. Bij de rondvraag deed de heer Van Geffe" een voorstel om een lid minsiens een j"'r lid te doen zijn voordat hij als lid k°n danken. Dit voorstel werd met meerderh1'1 van stemmen aangenomen. Bij monde van den 2den voorzitter, y heer J. Kooij. werden namens de verg'"du ring aan den heer Mosterf waarde»1*1™' woorden toegesproken voor zijn ijverig belangeloos werk.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 2