No. 20546 MAANDAG 7 MAART Anno 1927 FFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. RECHTZAKEN. EIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN: Ctfl. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prij*. Ileine AdvertentiSn. uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Vrdags 50 Cts. bij en maximum aantal woorden van 30. pcasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 CU. Bureau Noordelndspleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 2.35. per weeky 0.18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week„0,18. Franco per post 2 35 portokosten. nummer bestaat uit DRIE Bladen I EERSTE ËLAD. AFSLUITING VERKEER RIJNBRUG. Burgemeester en Weihouders van Leiden Ingen ter algemeene kennis, dat de Rijn- tag, verbindende de Rijnstraat met (len [ëuwe Rijn, wegens noodzakelijke herstel- aan die brug, vanaf Dinsdag 8 Maart tot nadere aankondiging, voor alle ver- zal zijn afgesloten, zoodat het verkeer lielijk over de Kraaieibrng zal moeten uts hebben. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. /Iden, 7 Maart 1927. 9013 ERIEEL BEZOEK AAN LEIDEN. Iln den loop van deze week, waarschijn- Woensdagavond, zal de minister van leid, Handel en Nijverheid, de heer Slote- iker de Bruine een bezoek brengen aan Ambachtsschool alhier, zulks in ver met den aldaar gegeven cursus tot pvorming van ongeschoolde en minder •schoolde arbeiders. DIGING VAN Dr. H. J. M. BOONACKER DOOR ZIJN FONDSPATIËNTEN. De huldiging van dr. Boonacker Zaterdag middag in het Wijkgebouw aan de Lange- taat door zijn fondspatiënten, is al even artelijk geweest als de hulde dezen popu- tren dokter door zijn gewone gebracht. Er lad zich een huldigingscommissie gevormd lit het Ziekenfonds ..Hulp der Menschheid" n dat van de Coöperatie .Vooruit" die bij- estaan door de Zuster van het Wijkgebouw p enkele dames de groote zaal van het ge- ©uw met bloemen en groen hadden ge- x>id, terwijl door dankbare patiënten en .oor corporaties bloemstukken waren ge- onden die er natuurlijk nu ook prijkten, 'al van fondsleden waren opgekomen om bij e huldiging tegenwoordig te zijn en den ubilaris de hand te drukken. Te drie uur kwam de jubilaris binnen ergezeld door zijn echtgenoote, kinderen en nkele andere familieleden bij het binnen- [omen door de aanwezigen hartelijk be roet. Na deze begroeting trad de voorzitter der uldigingscommissie de heer M. F. Oost veen aar voren die er den jubilaris aan herin- ierde hoe de veertig jaren door hem aan de ijdende menschheid als medicus gewijd een Wangrijk stuk van zijn leven vormen. Dit rordt het meest beseft door hen die ervaren bben hoe U aldus spr. altijd met uw lalienten meeleefde het leed als het ware iet hen deelde en, waar het mogelijk was, lun op den weg der beterschap leidde. Daar im zijn wij zoo dankbaar, zeide spr. en zien re met achting en eerbied tot U op. Spr. ftf de verzekering dat de fondspatiënten .den ubilaris niet zullen vergeten. Tot aandenken bood hij uit naam van 'ele fondspatiënten en de genoemde fondsen Pgenomen een fraaie hanglamp aan door iem en zijne familie te kiezen uit een twee- il aanwezige lampen. Aan mevrouw Boon- cker stelde hij een fraaie bloemenmand ter and. Zichtbaar aangedaan door deze blij- *n van waardeering op zoo gulle en harte- ijke wijze aangeboden dankte dr. Boonacker ïarvoor uit den grond van zijn hart. Hij >elde zich zoo thuis tusschen deze mannen i vrouwen die hard moeten werken voor iet dagelijksch brood. Al de aanwezigen uiklen den beminden dokter de hand velen oegden er nog een warm woordje bij. Er werden ververschingen rondgediend D onderwijl bleef de receptie? maar voort ijen. Er zullen Zaterdag heel wat men- chen hun goeden dokter de hand hebben pdrukt en voor ieder had de dokter een jriendelijk woord. Uit deze eenvoudige receptie bleek het perbest hoe goed de verhouding is tusschen ezen dokter en zijne patiënten. een veertigjarig jubileum. I Zooals wij onlangs meldden was het 'den veertig jaètr geleden, dat onze stad- jenoot A. Sirach als loopknecht in dienst j.ad bij de firma Peek en Cloppenburg al- P'j. Is het wonder, dat dit inderdaad bui- pgewone feit niet onopgemerkt voorbij is |€?aan en dat zijn patroons alles gedaan M>ben om dezen dag voor hem tot een Éaar feest te maken? 1 Toen de jubilaris vanmorgen met zijn fbtgenoote, zooals hem was verzocht, aan zaak verscheen, werd hij feestelijk met binnengehaald en allereerst toege- :°ken door den chef van het Leidsche F*aal den heer Bruynsteen, die hem namens directie behalve een geldsbedrag onder pouvert een fraai tapijt aanbood, waaraan l&t winkelpersoneel een mooie schemer- toevoegde. L~e gezamenlijke kleermakers en zijn r"e8a bleven evenmin achterwege en over handigden den jubilaris een rookstandaard, benevens een kistje sigaren. Den verderen dag mocht de trouwe be diende in den huiselijken kring gezellig doorbrengen. candidatenlust a.-r. kiesvereeniging. De A.R. Kie9vereeniging heeft de defini tieve candidatenlijst voor den gemeenteraad als volgt samengesteld: 1. dr. J. G. van Es; 2. F. Eikerbout (aftr.); 3. B. J. Huurman (aftr.); 4. T. S. Goslinga; 5. D. Parmentier; 6. D. Huinink; 7. mr. F. H. van der Tas; 8. J. B. H. Grotenhuis; 9. A. B. Mulder; 10. J. van der Steen. De heer J. Schoneveld, aftr., is niet op nieuw gecandideerd. jaarvergadering federatie van vereenigingen voor ziekenhuis verpleging. Onder presidium van den heer C. Stolp uit Wassenaar hield Zaterdagmiddag in café restaurant „In den vergulden Turk" boven genoemde vereeniging haar algemeene jaar vergadering, welke druk bezocht was. De heer Stolp heette de aanwezigen wel kom en schetste vervolgens de moeilijkhe den, welke de Federatie bij haar uitbrei dingsplannen heeft te overwinnen, waarbij nog niet steeds van alle zijden medewerking wordt ondervonden. Spr. besloot zijn ope ningswoord met den wensch, dat in de toe komst alle aangesloten vereenigingen niet alleen zich in eigen kring zullen versterken, maar ook naar uitbreiding in de naaste om geving zullen streven. De secretaris, de heer P. P. de Koning uit Leiden las daarna de notulen, welke onver anderd onder dankzegging aan den secre taris werden vastgesteld. Het jaar^rslag, eveneens uitgebracht door den heer de Koning, maakte allereerst mel ding van de oprichtingsvergadering en gaf daarna een overzicht van de wederwaardig heden der Federatie in haar eerste jaar. Het aantal aangesloten vereenigingen be droeg op 31 December j.l. 25 doch steeg sindsdien reeds tot 36; het verslag besloot met den wensch, dat dit aantal in 1927 be langrijk zou mogen toenemen. Na eenige opmerkingen werd het jaarver slag onder dankzegging van den secretaris goedgekeurd. De heer G. Groenendijk uit Leiderdorp bracht daarna het finantiëel verslag over 1925 en 1926 uit, waaruit bleek, dat de ont vangsten f327 25 en de uitgaven f301.27 hadden bedragen, zoodat op 31 December j.l. de kas een batig saldo van f25.98 aanwees. Als gevolg van de hooge kosten aan de oprichting verbonden sloot de balans met een nadeelige post van f 116.52. Tot dekking van dit tekort stelde de voorzitter voor van de vereenigingen een omslag te heffen naar gelang van het ledental. Dr. Kater uit Bos koop wees erop, dat deze heffing eigenlijk noodzakelijk was geworden door de lank moedige houding van het bestuur; had dit zich gehouden aan de contributieheffing zoo als deze door de vergadering werd goedge keurd, dan was er geen sprake van een te kort geweest. In volgende jaren is een tekort dan ook niet te verwachten, zoodat spr. deze heffing met een gerust hart durfde aanbeve len. De rekening werd daarna goedgekeurd en de penningmeester voor zijn gevoerd be heer gedéchargeerd. De begrooting, welke in ontvangst en uit gaaf werd vastgesteld op f 225 met een ge raamd tekort van f 25, gaf aanleiding tot uit voerige discussies, waaraan de afgevaardig de van Papendrecht een einde maakte door voor te stellen de debatten over de begroo ting op te schorten tot na de behandeling van het agenda-punt „propaganda". De secretaris deed in dit verband voor lezing van een request, dat aan de regeering zal worden gericht en waarin wordt gepro testeerd tegen de verhooging der verpleeg- gelden in de Rijksklinieken te Utrecht. De woordelijke tekst van dit request luidt aldus: Geven met verschuldigden eerbied te kennen, ondergeteekenden, resp. voorzitter en secretaris der Federatie van Vereenigin gen voor Ziekejihuisverpleging en Zieken zorg, waarbij aangesloten 36 vereenigingen, vertegenwoordigende ruim 108.000 verzeker den, dat zij met leedwezen heeft vernomen, dat in de verschillende Academische Zieken huizen, de verplcegdagen belangrijk zijn ver hoogd, dat dit voor hunne vereenigingen, die er naar streven voor zooveel mogelijk tegen uiterst lage contributie de gezinnen te steu nen bij ziekte-dagen, een belangrijke schade post dreigt te worden; dat dit met het oog op de richtige en be trouwbare werking hunner vereenigingen, in hooge mate ongewenscht is; weshalve zij Uwe Excellentie met eerbie digen aandrang verzoekt de verpleegprijzen niet te doen verhoogen, doch althans te handhaven op de bestaande hoogte. (w.g.) enz., enz. Het adres zal vergezeld gaan van een me morie van toelichting. De 2de voorzitter der Federatie, de heer h. Nieuwenhuysen uit Zegwaart, hield, nadat eenigen tijd gepauzeerd was, een verhande ling over „De taak van de plaatselijke ver eenigingen in de Federatie", welke volgens spr. drieërlei is: moreel (liefde voor het be ginsel. gebaseerd op christelijke naasten liefde). formeel (trouw aan de organisatie), en materieel (propaganda). De voorzitter dankte den heer Nt voor diens duidelijke uiteenzetting, Dr. Kater bepleitte de wenschelijkheil om aan alle gemeentebesturen in Zuid-Holland een schrijven te richten van gelijken inhoud als aan den minister zal worden gezonden, waartoe werd besloten. De begrooting werd daana tot een bedrag als bovengemeld vastgesteld. De contributie werd bepaald voor vereeni gingen tot 3000 leden op f5; idem tot 6000 leden f 7.50 en daarboven f 10. Ter bestrijding van het tekort zullen de vereenigingen worden uitgenoodigd het dub bele contributie-bedrag te betalen. De aftredende bestuursleden, de heeren C. Stolp, P. P. de Koning en G. Braat (Zeven huizen) werden bij zitten en opstaan met vrijwel algemeene stemmen herbenoemd. Na rondvraag werd de vergadering, welke zich zooals gebruikelijk kenmerkte door langdurige en veelal weinig zakelijke debat ten, te ongeveer zeven uur geslotea DICHTERSCHAP EN SAMENLEVING. Voordracht van prof. Alb. Verwey. Op uitnoodiging van de Religieus-Socia listische Vereeniging heeft prof. dr. Alb. Verwey gisteravond i. d. Nutszaal gesproken over de plaats die de dichter inneemt in de samenleving. Spr. vertelde hoe hem in zijn jeugd eens werd verweten dat hij slechts dichtte en niets deed aan maatschappelijk werk. Is het waar, vroeg hij zich toen af, dat een dichter minder nuttig is dan een werkend fabrieksarbeider of een hervor mingsgezind prediker? Die vraag meende spr. ontkennend te moeten beantwoorden, omdat het werk van den dichter toch het nut heeft, dat het de hartstochten zuivert, de verbeelding verruimt en geest toevoegt aan zingevoel. De maatschappij moet den dich ter niet waardeeren naar de mate waarin zij met hem overeenstemt of hem voor haar di recte doeleinden nuttig vindt, maar alleen naar de mate van zijn talent. Vervolgens toonde spr. aan dat dichters te allen tijde een rol in de maatschappij van hun tijd hebben gespeeld. Spr. noemde b.v. Vondel, die als humanistisch dichter leiding zocht te geven aan zijn stadgenooten en William Words worth die op een oogenblik toen in Engeland zoowel voor- als tegenstanders van de Fransche revolutie tot een volslagen scepti cisme vefvielen, de bewuste dichter werd van een optimistische levensbeschouwing. Het bestudeeren van de verhouding waarin de dichters tot de samenleving staan is niet alleen een boeiende studie, maar het stelt ons ook in staat de dichters juister te beoor- deelen. Wie Vondel buiten het verband met zijn tijd bestudeert, een verband dat het in nigst was in de jaren van zijn bekoring, of wie Wordsworth's bedoeling, de heelmeester van zijn volk te zijn, voorbijziet, schat die dichters niet op hun rechte waarde. Van onzen eigen tijd, meende spr., kon worden gezegd dat de Nederlandsche dich ters te beginnen met 1890 stellig meer tot de maatschappij genaderd waren dan in 1880 mogelijk scheen. De tijd werd anders, min der individualistisch, meer op de gemeen schap gericht en met verschillende dichters ging het evenzoo. Niet de eigenaardige vorm van hun dichterschap veranderde evenwel, maar alleen hun onderwerp. Blijvend wie zij waren, verbonden zij zich inniger met de samenleving. Had spr. tot nu toe het woord samenle ving als synoniem voor maatschappij opge vat, hij wees er vervolgens op dat men het ook anders kan verstaan, n.l. als de natuur lijke en geestelijke verwantschap van den eenen mensch met den anderen. Deze ver wantschap bestaat al in de moederschoot en daarna heeft het kind in gezin, school en in allerlei groepen van de maatschappij zich in dat natuurlijke en noodzakelijke samenle ven met zijn soortgenooten te oefenen. Hierin gaat de dichter voor, omdat hij de zegger is van die diepste en natuurlijkste gevoelens die de menschen samenbinden. Ook als de werkelijkheid niets dan strijd vertoont en een chaos schijnt, zal men in de verbeeldingen van den dichter die huma- nitas terugvinden, die in laatsten aanleg de wereld bewoonbaar maakt. Wij gelooven aldus eindigde spr. dat wij deelen zijn van een samenleving. Misschien is dit een droombeeld, maar met dit droombeeld gaan wij het leven door. Door dit droombeeld doen wij het onmoge lijke, het belangelooze, het opofferen van ons zelf ter wille van anderen, ja ter wille van de nog niet geborenen. In het diepst van onze harten leeft een zoo ingeschapen dich terschap. Het is niet anders dan de droom van een alomvattende samenleving. MUZIEK- EN TOONEELGEZELSCHAP „CLOs' EN LEEMBRUGGEN". Bovengenoemde vereeniging die onder do liefhebberijgezelschappen in de stad een goeden naam heeft, gaf Zaterdagavond een zeer geslaagde uitvoering in de Graan- beurs. Dat dit gezelschap de gunst van het Leidsche publiek heeft, bleek daarbij op overtuigende wijze. De zaal was zoo vol, dat enkelen zich met eeD staanplaats moes ten vergenoegen. Velen zal ook het mooie programma hebben aangétrokken, waarop ook aan het tooneel een ruime plaats was gegeven. En ook op het gebied van het liefhebberijtooneel is „C. k L." niet een van de minsten. Een aardig strijkje droeg verder nog bij tot een recht gezelligen avond. De heer H. de Nie, gedelegeerd commis saris vanwege de N.V. „Sajetfabrieken P. Clos k Leembruggen" voor de muziek, zoo als de heer Planjer dit is voor de afdce- ling tooneel, opende te even acht uur, flink op tijd dus, de geanimeerde bijeen komst met aan allen een hartelijk welkom tos te roepen. In het bijzonder verwelkom de hij den heer Vermeulen, voorzitter van den Bond van Harmonie- en Fanfarever- eenigingen met welken Bond het gezel schap steeds voeling houdt. De eere-voor- zntter de heer J. C. A. Binnendijk, was verhinderd hier aanwezig te zijn, en ook de heer Planjer, die zooveel voor de af- deeling tooneel doet, was door droeve fa milieomstandigheden, niet in de gelegen heid tegenwoordig te zijn. Spr. ging do lotgevallen deT vereeniging over het afge- loopen jaar na en noemde met trots het succes op het concours te Loosduinen be haald, waar het muziekkorps twee eersie prijzen in de derde afdeeling behaalde. Een groot deel van dit succes dankt ue vereeniging aan den even bezadigden als wakkeren directeur, den heer M. Bolder- dijk aan wien het gelukte in enkele jaren P C. L. van de 4de afdeeling op te voe ren tot de 2de. Zijn sjmipathieke leiding wordt gewaardeerd door de leden, tusscheu wie mede een uitnemende harmonie beerscht, die de studie ten goede komt. Dat de afdeeling tooneel niet sluimert blijkt voldoende uit het programma en - spr. koesterde het vertrouwen dat haar optreden ook weder een handhaving en een bevestiging van het bij vorige gele genheden behaalde succes zal worden, waarna hij besloot met aan een der leden, mej. C. Harte velt, die in 1926, toen deze afdeeling voor het eerst mee deed aan een concours al dadelijk ging strijken met een persoonlijken prijs, bloemen aap te bieden. Hierna verklaarde hij onder applaus de bijeenkomst voor geopend, waarna do mu ziek inzette met den opgewerkten marsch van W. F. Sprink „Zomergroet", waar mede zij onmiddellijk de rechte stemming in de zaal bracht, <fie er den ganschen avond heeft geheerscht. Het zou ons te ver voeren, wilden we elk nummer hier aan een afzonderlijke bespreking onderwerpen en wij volstaan daarom met op te merken dat deze 18de uitvoering weder op hooger peil stond dan de vorige. En kan men een mooier geloofsbrief aan een gezelschap uitreiken Het publiek ^iad ook het genoegen te hooren het nummer, waarmede het gezel schap a s. zomer naar een concours hoopt te gaan. Als het gespeeld wordt zooals Zaterdagavond, voorspellen wij het gezel schap een mooi succes. Voor de pauze kregen wij ook nog een aarddg voorproefje van de afd. tooneel „Het kaarslicht en de mug", een komisch duet voor een heer en een dame, waar mede zij het publiek zeer heeft vermaakt. Deze afdeeling kwam echter eerst tot haar volle recht na de pauze, in de eerste plaats bij de opvoering van ,,'t Hoogste Geluk", tooneelspel in één bedrijf door „Andrée", waarin de mooie karakters, die er in voorkomen, uitnemend tot haar recht kwamen en voor 't meerendcel naar den eisch vertolkt werden* De andere dames en heeren zullen het ons niet euvel duiden, dat wij hier in het bijzonder roemen het keurige spel van mej. Hartevelt. De volgende stukken, het blijspel ,,De Held" en de bekende klucht „Vader en Zoon", door Jan C. de Vos Jr., vielen niet minder in den smaak. Het slotstukje: ,,de Burgerwacht van Knuppelveen", waarin een onbepaald aan tal personen optraden, werd een waar lach succes en gaf een blij einde. Een opgewekt bal besloot dezen avond, die een goede plaats zal blijven innemen in de annalen dezer vereeniging. begin van brand in de hooglandsche kerk Gistermiddag zagen de bewoners van de huisjes, die om de Hooglandsche Kerk zijn gebouwd, de vlammen uitslaan van het dak van een bijbouw van de Noordzijde dezer kerk, welke bijbouw echter verbinding heeft met de kerk zelf en als stovenbergplaats is ingericht. Zij deden daarvan direct mede- deeling eerst aan ,de politie en daarna aan de brandweer, die beide spoedig op het appèl waren. Met behulp van een sl&ng op de waterleiding en eenige stralen van de motorspuit, was men het vuur weldra meester en bleef de brand gemakkelijk be perkt tot de genoemde localiteit ter gerust stelling van de vele belangstellenden, die op het zich verspreidende gerucht, dat er brand was in de Hooglandsche Kerk er heen waren gesneld. In dit gebouwtje wordt een duizendtal stoven ppgeborgen, die in het koude jaar getijde verwarmd worden afgegeven aan d kerkbezoekers, die dit verlangen en er een kleine vergoeding voor over hebben. In de Zondagvoormiddag-godsdienstoefe ning, die geleid werd door prof. Den Hartog uit Amsterdam, en zeer druk bezocht was, waren er zeer veel uitgegeven. Na de godsdienstoefening moeten van deze stoven, voor ze weder in het stovenhuis worden ge zet, de testen ontdaan worden van het vuur. Oï daaraan altijd de hand wordt gehoud9i- en of dit gisteren zal zijn geschied. za! nog nader bij onderzoek moeten blijken Vermoedelijk is er, op welke w\jze dan BINNENLAND. "1 Een gilt van ons Vorstenhuis vesr *de Drentsche venen. Baron Gevers treedt af als Nederlandse!! gezant te Berlijn. Een commissie van advies inzake vorming van ongeschoolde arbeidskrachten. Twee mislnkte moordaanslagen te Den Haag. BUITENLAND. De Volkenbondsraad te Genève bijeen onder voorzitterschap van Stresemann. De Poolsch-Dnitsche verhoudingen. Een cycloon teistert Madagascar. Tama- tave gehéel verwoest. Ook het eiland Reu nion heeft veel schade. ook, vuur in een of meerdere stoven achter gebleven, en heeft dit zich aan de andere meegedeeld, 't Droge hout is licht ont vlambaar en zoo zullen de vlammen tenslotte een uitweg door het dak hebben gevonden, aldus was de eerste indruk. Groot gevaar, dat het vuur de kerk zelf zou aantasten, was er wel niet, omdat het gebouwtje geheel buiten de eigenlijke kerk staat en het aangrenzend deel hoofdzakelijk uit steen bestaat. Maar wat er gebeurd zou zijn, wanneer het brandje eens zooveel uren na een na middag-godsdienstoefening en dus in den nacht was ontstaan, is moeilijk te zeggen. Behalve de brandweer waren ook bij het blusschingswerk aanwezig de architect de heer Fontein en de opzichter der kerk- gehouwen en begraafplaatsen de heer Wind. De alhier tot arts bevorderde semi- arts P. J. Buijze is bestemd tot reserve-offi cier van gezondheid 2e kl. bij het reserve- personeel van den geneeskundigen dienst der landmacht. De politie alhier heeft aangehouden zekeren D. S., als verdacht van diefstal van lood te Leiderdorp. Hij is ter beschikking van den burgemeester dier gemeente gesteld. Zaterdag is in de Vrouwenkerkkoor- straat door een vrachtauto der fa. V. een zwarte hond met gele pooten (reu) over reden, zoodat het arme dier na eenige oogenblikken den geest gaf. Hedenmorgen bezweek op het Kort- Rapenburg van een wagen beladen met af braak en toebehoorende aan den expediteur K., een wiel, waardoor de wagen kantelde en de lading op de trambaan terecht kwam. Het tramverkeer ondervond eenige stagnatie. Eenigen tqd geleden meldden wp, dat de nieuwe vlag van Nieuw-Brunhilde te bezichtigen was bp „De Ploeg", Rapen burg 3. Dat was onzerzijds een vergissing. Nu is de vlag er echter wel. In de Stedelijke Werkinrichting zijn in de afgeloopen week opgenomen 269 volwas senen en 13* kinderen, in totaal 282 per sonen. kantongerecht te leiden. Er stonden heden voor de strafzitting van het Kantongerecht 70 zaken op de rol, waar van 67 beslemd voor openbare behandeling. Hel eerst kwamen aan de orde eenige overtredingen tegen de telegraaf- en 'ele- foonwet. Daarvoor was opgeroepen: W M., B. B., L. N. en H. T. de G., allen te Leiden, terzake dat zij een inrichting in hun woning hadden aangebracht, uitsluitend geschikt tot het ontvangen van radio-, telegrafische en telefonische seinen, zonder daarvan kennis" teN hebben gegeven ter plaatse waar dit be hoort. De verdachten waren niet verschenen. Dc directeur van het Post- en Telegraafkantoor de heer J. L. Mulders in deze zaak gehoord, verklaarde dat hij de door de wet vereischte aanvragen van verdachten heeft ontvangen, waarna de Ambtenaar tegen elk hunner f 5 subs. 2 dagen eischte. M. C. v. d. V., slager te Leiden, was ge dagvaard, ter zake dat hij in zijn slagerij voorhanden heeft gehad een tweetal ham men, uit, Stompwijk afkomstig, die niet voor den waren van een goed keuringsmerk. Verdachte was niet verschenen, doch na dat de keurmeester van 't Openbaar Slacht huis alhier, de heer Veldhuyzen was gehoord

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 1