die aan elkaar gewaagd zijn", wat men korU weg, met een groot, hol woord „nivellee- ring" noemt. Als deze nivelleering (bezon digen wij ons ook eenmaal aan het gebruik van deze uitdrukking) er inderdaad is, laat ons dan hopen dat ze spoedig verdwijnt, dan blijft ons in den vervolge mogelijk be spaard, dat bij een wedstrijd van no. 1 te gen no. 5 (de laatste bovendien met vier invallers), meergenoemde no. 1 slechts met geluk een flatteuse uilslag weet te bewerk stelligen. Zooals gezegd miste Vitesse 1/3 deel van haar twaalftal en dan nog daarover waren de geleerden het eens een zeer belangrijk derde-deel. Desondanks duurde het tot in de tweede helft, eer het Zuiden duidelijk haar meerderheid begon te toonen, en ook toen kon dit aardige Rolterdamsche twaalftal niet den indruk vestigen een kam- pioens-ploeg te zijn, een indruk dien wij van hen gaarne zouden hebben gekregen. Evenals in Leiden loonden de Rotterdam mers ook nu weer dat aanvallen hun zwak ste kant is. Het schieten was ditmaal aan merkelijk beter dan bij de eerste ontmoe ting en op het ongelijke (natuurlijk!) niet- groote terrein werd door het Zuiden van af standen met opvallende juistheid geschoten. De Zuiden-spelers zijn zonder uitzondering in het middenvak allen hun plaats waard. In dat vak kwamen Dorsman en Beverdam volledig tot hun recht, terwijl hun spel in aanval en verdediging vaak te wenschen liet. De groote kracht speciaal in dit vak maar ook van het geheele dames zestal, is mej. Richel, een speelster van bij zondere begaafdheid. SchorsBlankenvoort toonden het meeste begrip van samenspel. Blankenvoort maakte het mopiste doelpunt van den middag. De verdediging v. Eek Looy was even ijverig als onzeker. Looy speelde tamelijk onbehouwen, wat lusschen het correcte spel van zijn clubgenooten te meer opviel. Vitesse kwam met 66 pCt. van haar 1ste twaalftal, nu Uiltenbroek, Kaiser en een tweetal dames ontbraken. Van de invallers dient allereerst la Rivière genoemd, die tot de laalste minuut onvermoeid heeft gear beid. Na hem moet mej. de Graaff vermeld, die aan mej. Vaandrager kranig partij gaf. Het andere tweetal invallers bewaarde zijn bcslen vorm voor een volgende gelegenheid. Tusschen de 66 pCt. van Vitesse I viel Be- zuyen, ditmaal aanvoerder, op door zijn snel en berekend spel. Jammer genoeg kreeg hij alleen van mej. Vermast de noodige as sistentie.' In de Vitesse-verdediging heeft het tengere van der Noordaatje, ondanks zijn tekort aan balcontrole, den geheelen wed strijd door, knap gespeeld. Dat verder in dit vak mej. Schijfsiba opviel, en ook nu weer een der beste speelsters van het veld was. men vergeve ons de herhaling. Op het spel van Blanken en van Dissel had de Rotter- Öamsche lucht blijkbaar een nadeeligen invloed. Het kan hen niet euvel geduid. Tenslotte zij nog vermeld dat het Zuiden vóór de rust twee doelpunten scoorde en Bezuyen in die periode een slrafworp miste. In de tweede helft bleef het gelukkige schot aan Rotterdamsche zijde, zoodat, terwijl bij Vitesse eenige schoten uit den korf tol den. het Zuiden er nog een vijftal doelpun ten bijvoegde. Toen Schaap, die uitnemend leidde, het einde aankondigde, was het dus 70. WATERPOLO. DUITSCHLAND—NEDERLAND. Twee nederlagen onzer ploeg. Te Crefeld hebben de vertegenwoordigende ploegen van Duitschland en Nederland elkaar, zoowel Zaterdag als gisteren be streden. Zaterdag maakten de Duitschers al in de tiende seconde van den wedstrijd hun eerste punt, doch kort daarop maakte Ne-, derland gelijk. Het spel der Duitschers was nu iels slechter dan dat van het Nederland-, sche team, dat er in slaagde nog drie doel-* punten te maken. Ook de Duitschers maak ten nog een punt, zoodat de rust inging met een stand van 4—2 in 't voordeel van Ne derland. Na de hervatting waren de Duitschers onmiddellijk in den aanval en Nederland moet toelaten, dat Duitschland wederom 2-. maai doelpunt. Duitschland is nu duidelijk in de meerderheid en wint ten slotte met 7G Gisteren won Duitschland met 75. De Duitschers waren voortdurend sterker, voor al in de tweede helft, toen de Hollanders het Duitsche tempo niet langer konden vol gen. In de Duitsche ploeg speelde de Han- noveraan Gunst in plaats van zijn clubge noot Altmer. Ook de Hollanders hadden hun opstelling eenigszins gewijzigd. liet verloop van den wedstrijd was als volgt, zegt de „Courant": De Duilsrher Kipfer kreeg het eerst den bal, doch de Hollanders onderbraken den Duilschen aanval. Reeds in de tweede mi nuut belandde een schot der Hollanders, onhoudbaar voor Haueisen, in het Duitsche doel (01). Kort daarop maakte Kipfer ge lijk en spoedig volgde een tweede doelpunt dor Duitschers (21). De Flollandsche ploeg houdt echter kranig vol, zij weet den ach terstand in te halen en zelfs de leiding te hernemen (23), doch wederom maken de Duitschers dan gelijk (33). Even voor de rust geeft Amann Duitsch land weer de leiding, zoodat met een 43- stand van doel wordt verwisseld. In de tweede helft werd er vrij forsch ge speeld. De scheidsrechter zond tot tweemaal 'twee tegenstanders uit het water, zoodat nog slechts vier spelers van elke partij den strijd voortzetten. Nadat' even later nog een derde Duitscher was weggezonden, maakte Holland gelijk en scoorde nog een vijfde doelpunt (4—5). De Duitschers zetten er toen echter alles op en met succes; zij wisten nog driemaal het net te vinden en bleven dus met 75 in de meerderheid. ZWEMMEN. WEDSTRIJDEN TE ROTTERDAM. Successen van Arne Borg. Gisteren is Arne Borg te Rotterdam ge start. De voornaamste resultaten waren vol gens de „Tel.": 100 M. schoolslag dames: 1. mej. Baron OJ).Z1 min. 333/5 sec.; 2. mej. Huy- bers (IJ) 1 min. 39 4/5 sec.mej. Otto (IJ) 1 min. 413/5 sec. 5X80 M. estafette vrge slag lusschen *t IJ en R.Z.C. (versterkt met Arne Borg): 1. 't IJ 4 min. 431/5 sec.; 2. R.Z.C. 4 min. 47 sec. 60 M. vrije slag dames: 1. mej. Baron 42 sec.; 2. mej. Braun 423/5 sec. (beiden O.D.Z.); 3. mej. Den Turk (R.D.Z.) 43 4/5 seo. 5x20 M. estafette vrge slag: 1. O.D.Z. en Arne Borg, beiden 1 min. 53/5 sec.; 2. 't IJ, 1 min. 122/5 sec. 60 M. vrije slag heeren: 1. A. Liezenberg (haterratten) 48 3/5 sec.; 2. J. Brandenburg (Waterratten) 512/5 sec. 4x40 M. wisselslag estafette dames: 1. O.D.Z. 2 min. 72/5 sec.; 2. 't IJ, 2 min. 13 sec. 4x40 M. wisselslag estafette heeren: 1. 't IJ, 1 min. 54 4/5 sec.; 2. R.Z.C. 1 min. 57 4/5 sec. 3x100 M. vrije slag tusschen 't IJ en Arne Borg: 1. A. Borg, 3 min. 56 sec.; 2. 't IJ, 3 min. 564/5 sec. DE EUROPEESCHE KAMPIOENSCHAPPEN. Het officieele programma voor de zwem en waterpolokampioenschappen, die van 31 Augustus tot en met 4 September 1927 te Bologne onder leiding van F.I.N.A. verzwom- men zullen worden, is thans vastgesteld. De wedstrijdnummers zijn: Heeren: 100 meter vrije slag; 400 M. vrije slag; 1500 M. vrije slag; 200 meter school slag; 100 meter rug; estafette 4 X 200 me ter vrije slag; springen; kunstspringen en waterpolo. Dames: 100 meter vrije slag; 200 meter vrije slag; 400 meter vrije slag; estafette 4 X 100 meter vrije slag; 100 meter rug; 200 meter schoolslag; springen en kunstsprin gen. De baanlengle bedraagt 50 meter. De springnummers omvatten: a. voor hee ren 5 verplichte en 6 sprongen naar keuze; voor dames 6 sprongen naar keuze. BILJARTEN. HET NED. KAMPIOENSCH GROOT BILJART. Dommering verbetert een wereldj Te Haarlem, zijn de wedstrijd» den om het Nederlandsch kampJ gnoot-bïljart. Hierbij was DomJ z'n partij tegen De Leeuw buitej goed op dreef. Vanaf acquit zetu fraaie serie op en weldra waren bereikt. In snel tempo ging Doj verder. Toen de 250 er waren, l den Arnhemmer aan te zien datl het wereldrecord der hoogste sei amateurs dacht, waarvan de Fm Roudil, sinds ongeveer twee jaarJ houder is. Dommering werd nu ietwat vooi hij scheen nerveus, maar de talrij schouwers, hoe stil ook uiterlijk, w mogelijk nog meer opgewonden. arbiter 261 telde, hield Domraeringl om te informeeren hoeveel hij moest om het wereldrecord te Enkele seconden, nadat hij ingej stond heel de zaal overeind. Ik had een minutenlange ovatie in i te nemen. Zijn recordserie strandL doordat de ballen in dedanspositil liggen. Hierna was Dommering er echt? men uit, waardoor z'n gemidde! slechts ruim 14 werd. Ziehier de totaal-uitslag van h< nooi, zooals de ,,Crt." die geeft: gew. put. brt. h Dommering 4 1600 81 U 1495 89 10 De Leeuw w. 2 1222 124 11 Wiemers 1069 105 109 O 1076 119 8 NEDERLAAGWEDSTRIJDE! T VIERKANTJE. Door de biljarlvereeniging 't V; zijn nederlaagwedstrijden uitgeschre haar 1ste en 2de vijftal. Hiervoo schikbaar gesteld een zilveren bei de 1ste afdeeling en een zilveren voor de 2de afd. De volgende vereenigingen nemen deel; lste afdeeling: Krijt op Tijd I, Exc Hollandia, De Ballon I, De Pool II, kantje I en D. O. S. II. 2de afdeeling: Rijnzicht, Ballon 1 III, T. O. G. I, D. V. S. I. De Poort r en 't Vierkantje II. Het programma voor de lste a' 7 Maart: 't Vierkantje fKrijt o •11 Excelsior 14 w Ilollandii 18 De Ballo 21 De Pool I 25 D. O. S. Voor de 2de afdeeling speelt '11 II Woensdag 9 Maart tegen De Bi VRIENDSCHAPPELIJKE WEDSf Donderdagavond woTdt in café aan de Haarlemmerstraat een vri« pelijke wedstrijd gespeeld tuss „Poort van Cleef" en „d'Oranjeb DE POOL H—K. D. O. tt De 2de wedstrijd tusschen de Fa K. D. O. II had het volgende resul pnt.' brL H. Renóe (De Pool) 76 62 Chr. Lans (K. D. O.) 100 63 D. Klein 66 -46 J. Lans100 47 H. Holl 100 54 C. Scholte88 53 N. N59 47 W. Meurs100 48 T. Donraadt 62 48 A. Starrenburg100 49 De Pool 363 car., K. D. O. 438c Stand: De Pool 939 car., K. D.0. Woensdag 9 Maart IC. D. O. II

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 14