gsp. gew. gel. verl. v.t. piit. Lugdunum II 11 4 2 6 33—42 10 Vios II 12 4 1 7 2818 9 L. F.C. II 11 2 3 6 20—31 7 In de 4e klasse A behaalde Alphia het kampioenschap door Togo te kloppen. Onze gelukwenschenl gsp. gew. gel. verl. v.t. pnt. Alphia 12 9 1 2 46—22 19 Laakkwartier 12 7 3 2 2415 17 De Jagers 10 5 2 3 34—24 12 De Ooievaars 10 5 2 3 3022 12 D. V. V. 10 3 1 6 21—30 7 H. D. V. 10 2 1 7 19—20. 5 Togo 10 1 9 &-4r9 2 In de Oostelijke eersle klasse werd de ont moeting tusschen Heracles en Robur afge last, doch Hengelo klopte Go Ahead met niet minder dan 61 en kwam daardoor in puntental gelijk met Robur. Verliezen de men9c hen uit Apeldoorn dus hun laatsten wedstrijd tegen Heracles dan is een beslis singsmatch tegen Hengelo noodzakelijk. In het Zuiden werd Bredania definitief nummer laatst door een groote nederlaag tegen M. V. V. De rest is van geen belang meer. 'Het Noorden bracht een zwaarbevochten 21 zege van Veendam op Be Quick, waar door W. V.V., dat tegen Velocitas sneuvelde, in een uiterst precaire positie is gekomen. STORMVOGELS—A. S. C. 5—1. Een slecht gespeelde wedstrijd. Onder leiding van den heer Weber stellen de beide elflallen zich als volgt op: Stormvogels. Thijssen Haak Koster Nieborg Snoeks Van de Velden Blinkliof Houtkamp Van Pel Oldenburg De Jonge O Meyer De Ruyter Goslings C. Janssen Kiehl Vreeken Wassenaar Bliek Josson Stephanus Wamsleker Jr. A. S. C. De roodzwarte zijn derhalve zonder Wamsteker Sr. en L. Janssen, voor welke laatste een jeugdig naamgenoot uit de la gere elftallen inviel. A. S. C. speelt het eerst met den vrij sterken wind in den rug en geeft in den beginne uitstekend samenspel te zien, zonder dat het nochtans tot doel punten komt. Langzamerhand zakken de Leidenaars af en als Houtkamp den jongen Wamsleker voor de eerste maal heeft ge passeerd, nemen de gastheeren het spel vrijwel geheel in handen. Voor de pauze brengt Houtkamp den stand op 20. De tweede helft begint evenals de eerste met een overwicht der rood-zwarten. Vooral wanneer Goslings den achterstand heeft verkleind is A. S. C. sterk de meerder heid. Dezen goeden vorm behouden de Lei denaars echter niet lang. Na een kwartier is vrijwel het geheele elftal uitgespeeld en is er slechts een ploeg in het veld: Storm vogels. Blinkhof scoort eerst, terwijl Olden burg en Houtkamp den stand opvoeren tot 1, waarmede het einde komt van deze op zeer laag peil slaande ontmoeting. Wij zullen geen uitvoerige beschouwing geven over de vertooning. Het stemt intus- schcn weinig hoopvol voor de degradatie wedstrijden. dat de rood-zwarten ook giste ren weer vrijwel niets presteerden. De voor hoede bracht het slechts sporadisch tot een behoorlijk opgezetten aanval. De beste spe ler in deze linie was nog Goslings, die hard werkte zonder eenig succes. De halflinie als geheel schoot opnieuw tekort in haar aan vallende taak. Wassenaar en Bliek waren veel te langzaam en lieten door pingelen na hun voorhoede aan het werk te zetten. Vreeken begon goed, maar deelde al gauw in de algemeene malaise. Josson en Stepha nus speelden een goeden wedstrijd, maar zij waren op den duur niet tegen de overmacht bestand, temeer daar Wamsteker Jr. in het doel fout op fout stapelde. De ploeg der IJmuidenaren is ons niet meegevallen. Na rust was Oldenburg goed op dreef. In de verdediging waren Thijssen en Haak in uitstekenden vorm. LUGDUNUM—U. V. S. 2—1. De blauw-witten verliezen onfortuinlijk. U. V. S. heeft gisteren vrouwe Fortuna niet op haar hand gehad, anders had Lug- dunum zich zeker met een gelijk spel te vreden moeten stellen. Gedurende een groot gedeelte van.den wedstrijd, niet in het minst voor de rust, hoewel toen tegen wind gespeeld werd, waren de blauw-witten in de meerderheid, maar het gemis van een goed schutter deed zich danig gevoelen en daaraan dankt kecpeT v. d. Berg het, dat men het hem niet al te lastig heeft gemaakt. Toch wisten de gasten zich legio kansen te scheppen, vooral ook doordat achterhoede en middenlinie van Lugdunum te onoor deelkundig en doorzichtig speelden. De voorhoede van Lugdunum moest dan ook dubbel werken en 't behoeft daarom niet te verwonderen, dat haar aanvallen zich tot enkele doorbraken beperkten. Over het al gemeen was het spel te onsamenhangend en doordat de bal veelal te hoog werd ge houden, deed de wind zijn invloed meer gelden dan noodig was. De elflallen stelden zich als volgt op van links naar rechts: Lugdunum: v. d. Berg (d.)Trouwee en Landesberg (a.)W. v. Deventer, v. Wel\, P. de Graaf (m.); Keereweer, Polanen, P. Raar en B. Goddijn (v.). U. V. S.: H. Kramp (d.), S. Meerburg en Haneveld (a.)J. Wondergem, v. Deursen, Th. den Hollander (m.); N. Brusche, T. Plat ted, H. Laman, Kooreman en J. Arbouw (v.) Lugdunum won den toss, zoodat U. V. S. tegen den sterken, van doel tot doel staan- dón, wind aftrapte. Dit nam evenwel niet weg, dat de blauw-witten dadelijk fanatiek in den aanval waren en vooral Arbouw me nigmaal goede voorzetten gaf. Zijn mede spelers wisten daarvan echter geen gebruik te maken en meerdere malen belandde de bal naast of over het doel. Daarbij kwam, dat Brusche te weinig rekening hield met den wind en de bal daardoor geregeld ach ter de voorhoede-spelers terecht kwam. De middenlinie der groen-witten bleef veel te ver achter, hetgeen, mede gezien het voor deel van den' wind, geheel onnoodig was en bovendien fnuikend voor het aanvaisspel van Lugdunum. Dit was dan ook weinig productief, doch na 12 minuten wist Raar van een missen der U. V. S.-verdediging ge bruik te maken om den bal mee te nemen en langs den uitgeloopen keeper te plaat sen (10). Vanaf den aftrap pakt U. V. S. dadelijk weer goed aan en het Lugdunum- doel ontkomt slechts aan doorboring door dat v. d. Berg een venijnig schot uit den rechterbenedenhoek werkt. Het spel golft op en neer zonder fraai te zijn, want het is meermalen slechts een onberekend heen en weer trappen. Meer dan een halfuur ls er reeds gespeeld als U. V. S. den eersien cor ner te nemen krijgt, doch deze levert geen succes op; daar v. d. Berg ingrijpt, heigeen hij even later herhaalt. Onveranderd komt dan de rust. In de tweede helft heeft Lugdunum Neu teboom in de gelederen. Als Raar beeft af getrapt gaat de bal tusschen de voorhoede- spelers van voet tot voet, Polanen passeert eenige tegenstanders en geeft tenslotte over aan Raar, die geen fout maakt en als er nog geen halve minuut is gespeeld is de voorsprong vergroot (20). Een goede ge legenheid om de score le verhoogen wordt door Polanen verknoeid, als hij met Meer burg naast zich ongemakkelijk schiet in plaats van aan den vrijstaanden rechter vleugel door te geven. Aan den anderen kant mist Laman een goede kans door, al leen voor v. d. Berg, voor het doel langs te schieten Platteel sjouwde, dat het een lust was, doch ook hij had geen succes. Bij een corner op het U V. S.-doel redt Kramp fraai door den ingeschoten bal juist uit den lin kerbenedenhoek te halen. De U. V. S.-voor hoede blijft actief en op fortuinlijke wijze ontkomt het Lugdimum-doel aan doorboring Toch is dit slechts uitstel, want onmiddel lijk daarna is de achterstand verkleind (2-1) Het spel wordt dan wat fanatieker, doch scheidsrechter v. d Broek houdt de teugels strak. Keereweer sjouwt geweldig, doch hij wil le veel doen en verliest daardoor zijn plaats uit het oog, hetgeen slecht samen spel met Polanen tengevolge had. Als v. d. Berg nog eens fortuinlijk redt door een van dichtbij ingeschoten bal corner te slaan, is de laatste goede kans voor U. V. S. ver. keken en onveranderd komt het einde. De verstandhouding gedurende den geheelen wedstrijd, die door zeer weinig publiek werd bijgewoond, was goed. T. H. B. I—L. F. C. I 4—2. Als ruim twee uur scheidsrechter Hendrik beide elftallen op het Edoveld beginnen laat blijkt L. F. C. twee invallers te hebben en is T. H. B. volledig. Direct ontspint zich een fanatieke strijd en als er nog niet lang ge speeld is doelpunt T. H. B. na goed doorzet ten, fraai. Men kan het aanzien dat L.F.C. moet vechten om vrij te komen, want het degradatiespook is schijnbaar met T. H. B. Toch komt er een meer verdeeld spel en als Mooten enkele spelers handig passeert, maakt hij met een keurig schot gelijk. Ook na dit doelpunt is er voor L. F. G. geen door komen aan mede doordat de kanlhalfs meer verdedigen dan aanvallen. In deze pe riode is het dan ook dat T. H. B. er 21 van maakt. Met deze stand breekt de mrst aan. Na rust speelt L. F. G. met wind tegen maar is over het geheel genomen aanvallend Toch weet de linksbinnen rnet een pracht- schot de leiding voor T. II. B. te vergrooten. Vanaf dit oogenblik wil T. H. B. te forsch gaan spelen om dezen voorsprong te behou den wat dit elftal steeds veel vrije trappen kost. L. F. C. zat echter niet stil en als weer de midhalf op unfaire manier een van de L. F. C.-spelers neemt, is het strafschop. Hierdoor komt de stand op 32. Het spel blijft grootendeels op de T. H. B.- helft en als iedereen denkt dat L. F. C. nog maals een penalty te nemen krijgt valt plots de rechtback vap T. H B. neer om. even daarna weer op te'slaan. De scheids rechter hierdoor schijnbaar in de war, gooit onpartijdig op. Meer en meer verstrijkt de tijd. T. H. B.'s linksbuiten benut een te ver opdringen om zijn club in veilige haven te brengen. Met man en macht wordt nu ver dedigd en als 't einde komt heeft T. H. B. weer twee punten meer gekregen. ALPHEN—DE KENNEMERS 6—2. Ten aanschouwe van een flink aantal belangstellenden speelde „Alphen" haar voorlaatsten thuiswedstrijd tegen „De Ken- nemers". De complete ploeg der gastheeren trok direct van leer door een vlug en goedl spel te ontwikkelen, waartegenover de gas-| ten zich niet onbetuigd lieten en dit even| kwiek beantwoorden. Niet direct de aan vallen, doch de schotvaardigheid deed „A1-' phen" productiever zijn, want nadat de midvoor van de thuisclub met een reuzen hard schot den keeper van „De Kenne- mers" het nakijken had gegeven, volgde hierop weer een Alphensch doelpunt door Plantfeber. Bepaald schitterend werd er door beide partijen verder gewerkt, waarbij „Alphen" op 'n gegeven moment te zwaar weid gestraft met een penalty, doordat Bergsma een zelf overkomen vergrijp in het beruchte gebied even lichtelijk beantwoord de. Uit dezen strafschop verkleinde de links back van „De Kennemers" den achterstand (21). Hierop werd er wel wat te vinnig door beide elftallen voortgeslreden, zoodat scheidsrechter Leurs aan een paar spelers van beide partijen een reprimande moest geven. Nog vóór de Tust zorgde Plantfeber dat de stand 31 voor „Alphen" werd. Niet lang na de hervatting liet de linksbinnen van „De KennemeTs" op zeer onsportieve wijze den uitloopenden keeper van „Alphen" een salto-mortale maken, die goed voor v. Leeuwen afliep, maar waarvoor de Bever- wijker terecht het verder spelen werd ont zegd. Hoewel zonder bijzonderheden, werd het restant zoo nu en dan onder hooge span- ning van gelukkig slechts enkele spelers afgewerkt, waarbij Benekamp op prachtige wijze het 4de doelpunt voor „Alphen" fabri ceerde, Hesseling het 5de voor z'n rekening nam, keeper Van Leeuwen het 2de doelpunt van „De Kennemers" er door liet gaan en last not least Jansen op kranige manier met het 6de doelpunt voor „Alphen" de score sloot.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 12