Wat Tom's Laarzen kraakten. Het Geheugen van e Olifant. ANEKDOTES. Kooq d. Mark, prettig dat je verschei dene punten vooruit was gegaan op school, Frieda Rosin, in welke taal schrijf je de brieven naar huis? Toch wel in 't Duitsch of kennen ze thuis ook Hollandsch? En hoe schrijven ze van thui9 aan jou? Catharina van Egmond. heeft je broertje soms last van tandjes krijgen? Is hij daar om 's nachts wel stout? Wie weet hoe gauw het voorjaaT wordt, dat je hem mag rijden in den wagen. Als je de stapel papieren zag, die ik nog heb. zou je begrijpen, dat ik niet uit mijn hoofd weet, welk raadsel ie toen hebt gezonden. Alphons Delforterie, beterschap met je moeder; ik hoop dat zij gauw weer beter is. Het i9 ook heel goed als je alleen de raad seloplossingen stuurt. Goba Haasnoot, zorg voortaan maar gauw 'dat je de kindercourant krijgt, zoodat die niet in het vuur verdwijnt vóór je de raad sels hebt opgelost. Bram Linschooten, ja dat is een heel goed teeken, mooie vooruitgang, het ver heugt mij voor je. Twee en een half jaar dat is een heele tijd, het zal je nu eerst wel vreemd zijn. Bep Spierenburg, dat vond ik juist heel aardig, dat je mij zoo'n langen brief schreef en zooveel vertelde over dat feest, maar daarom neem ik je niets kwalijk als je dan op een anderen keer maar eens een paar regeltjes schrijft, er valt niet iedere week veel te vertellen. Ali de Groot heb je je prijs voor de sultane zeep al ontvangen? en wat is het? Het was hier Zondag ook allerakeligst weer, echt weer om stil in huis te blijven. Willem en Jan Overduyn dat is prettig hoor W. om altijd volop boeken in huis te hebben, dan heb je altijd wat te lezen. Dat is *01001 J. dat Zus alweer 1 pond was aan gekomen en 1 1/2 centimeter gegroeid. Nico Laman in dit pakket was je brief der vorige week. Ali. Jaantje en Beb Bodijn, jullie brief der vorige week ontving ik nu pas. Jullie moogt gerust meedoen. Als je, zoóafs je schreef. Vrijdagavonds de raadsels al op lost. bezorg den brief dan Zaterdags of Zon dags aan het bureau Leidsch Dagblad, wacht er niet mep tot Maandags. Hannie Willems van jou ook alleen een brief der vorige week. Toe bezorg voortaan je brieven ook nog wat vroeger, dat is pret tiger voor ie. als ik alles bijtijds krijg. Johanna v. d. Mey o. wat aardig, at die mevrouw uit Japan altijd inklvisschen Bertus Slegtenhorst, alleen een brief van verleden week van je, met een nieuw raad sel. maar voorloopig geen nieuwe raad sels sturen Marie Barens en Aafje Groeneveld vanaf 7 jaar mag ieder, die er zin in heeft en bij wie men thuis het Leidsch Dagblad leest, meedoen. Dank voor nieuw raadsel, maar vooreerst niet meer nieuwe raadsels sturen. Lenie en Rina Oudshoorn neen hoor ik ben enkel de Leidsche raadseltante en met mijn gewonen naam Nog wat wachten met nieuwe raadsels te zenden. Ziezoo nu eindig ik weer. Neemt allen nu maar een of ander versje, de grooteren schrijven er 20 regels van, de kleineren 12 (en niet meer), met de linkerhand. En alsgchlipft vooreerst niets nieuws inzenden. Hartelijk gegroet. "A. KOOPMANS VAN BOEKEREN. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER: 1. Leek, keel. 2. Noordeinde, oor, rood, Ede, Indiö, Noorden. 3. Maaltijden. 4. De brandnetol. De bij, die is overal bij. A E p e snert naalden Apeldoorn g r o o t e r sport arm n 7. Schoorsteen. 8. De appel valt niet ver van den boom; aap, el. Piet, Anna, rat, Otto. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Coba Haasnoot, Timmy Gooi, Marie van Duyn, Annie van der Plas, Coby Keus, Neeltje de Jong, Sientje de Jong, Nettie van Racssen, Mientje van Riessen, Kees Boer, Jan Wassenaar 'Cor van der Ham, Willem van der Ham, Frans Popken, Annie Bavelaar, Koos van der Linden, Tootje Paats, Herman Zaalberg, Mane van Iter- son, Bertha van iterson, Rika van Iter- son, Catharina van Egmond, Fneda Ro sin, Joop Aalbeieberg, Coba van der Laan Frans Mandemaker, Koos van der Mark, Andries Serdijn Come Ravensbergen, Frans Schimmel, Mijntje Dubbeldam, Lena Oostveen, Alphons Delforterie, Cor van Eyken, Michela de Vleeshouwer, Lena de Vleeshouwer, Wim Krassenburg, Louis Krassenburg, Emanuel Eljon, Marie Vis ser, Beppie Bots, Hannie Mieloo, Corrie de Hertogh, Louis de Hertogh, Annie van der Mark, Steef Hepke, Johan van Veen, Jacobus Ridderikhoff. Annie van Oort, Otto Crabbendam, Clasina Ciggaar, Mas- sie van Oort, Piet van der Laken, Bep Broeksema, Hendrik Jan Broeksema, San. der Ruygrok, Koos Kuygrok, Jo de Jongh, Tenna Breedijk, Greta Breedijk, Coba van der Wart, Jacobus Favier, Lies Hagoort, Nelly Hagoort. Ploni van der Meer, Go- vert Stammers, Willem Overduyn, Jan Overduyn, Cootje Poldervaart, Dirkje Hop man, Bram Linschooten, Annie de Bruin, Corrie Koopman. Otto Nekeman, Henny Hulsbergen Henning, Leen Oudshoorn, Neeltje Oudshoorn, Guurtje Oudshoorn, Marie Oudshoorn, Ali de Groot, Bep Spie. renburg, Mijndert Jongeleen, Annie Jonge- leen, Pietje Jongeleen, Nico van Wijk, Jan Evers, Wim Vavier, Neeltje van Dijk, Geertje Schipper, Wim Oppelaar, Mini Metselaar, Louise Planjc, Beppie Planje, Jam Smit, Nico Lens, Henk Lens, Barrie Kenbeek, Piet Nieboer, Jaap Bronsgee-st, Gerard den Haan, Bloementuintje (voort aan eigen naam opgeven, dat doet ieder kind), Ansie Hoope, Carel Hansen, Jas per Koevoet, Arie Koevoet, Coba Koe voet, Anje de Gelder, Jaap Roos, Marietje van Daalen, Adri den Duik. In dit pakket brieven der vorige week ontvangen vanHenk Lens, Nico Lens, Wim Krassenburg, Louis Krassen burg, Nico Laman, Govert Stammers, Marie Barens, Aafje Groeneveldv Bertus Slegtenhorst, Piet Nieboer. Johanna van der Mey. Suus de la Rie, Nellie Broers, Corrie Broers, Heintje Guldemond, EHe- wèrtje Uittenbogaard, Corrie Uittenbo- gaard, Marie Visser, Hannie Willems. Ali Bodijn, Jaantje Bodijn. Beb Bodijn, Rina Oudshoorn, Lenie Oudsho^m. Mijntje Dub beldam, Bertha van Iterson, Marie van Iterson, Rika van Iterson, Gerharda Eg- gink, Beppie Bots, Corrie Ravensbergen. PRIJSRAADSEL. Op verzoek van vele kinderen geef ik weer eens als prijsraadsel het werkje om met de linkerhand een versje over te schrijven. Velen vinden dat zóó fgn of leuk of grappig of prettig of gezellig of wat al niet meer. Neemt maar het een of andere boek of een Kindercourant en schrgft met de linkerhand daaruit een versje over. De grooteren 20 regels, de kleineren 12 regels. Ieder kind moet het zelf schrijven; het mag met potlood als men bang is met inkt te veel te morsen. Het behoeft natuurlijk niet mooi geschreven, dat kan niet, dat zoo ik ook niet kunnen. Niet vergeten te onderteekenen, tijdig in zenden en nu ieder apart, niet meerdere namen onder één vers. „0, watben ik toch vreeselijk moei" kraakte Toms rechter laars. „Ik kan niet meer!" kraakte Tosns linker laars. „En toch hebben we niet zoo ver geloo- pen," begon de eerste weer. „Och, 't komt alleen, doordat Tom altijd zoo onaardig behandelt," ging tweede voort. „Wat heeft hij ons hier ruw neergegooid. Mijn veters zitten he maal in de war en mijn hakken zijn schaafd." „Mijn teenen doen zoo'n pijn vai schoppen, dat hij altijd tegen de steei doet En vandaag heeft hij mijn neus lee ontveld bij het klimmen over een muur." „En het akeligste van alles is nog, Tom ons nu zóó oud vindt, dat hij ons langer hoe slechter behandelt Wat moei toch van ons worden?" De beide laarzen kraakten zóó hard hun ontevredenheid te kennen te geven, zij heelemaal niet hoorden, dat er een d openging. Tom hield de deur op een kier en luis de naar het ontevreden gekraak van i laaizen. „Daaraan heb ik nooit gedacht," mi pelde hij en hij begon met zijn laar netjes naast de deur te zetten. „Voortaan zullen jullie het beter bii hebben," zei hij en hij hield woord. Olifanten hebben een uitstekend gei gen. Zij weten zich heel goed te herinnei als iemand hun een vriendelijkheid be zen heeft en vergeten niet licht een ona gename behandeling. Zoo wordt er. verteld van een olifant, het hoofd van zijn oppasser met een kol noot verbrijzelde, omdat de man den vori dag zoo onnadenkend was geweest om kokosnoot op zijn kop in stukken te sla Een andere olifant moest bij het opl ken van een tentenkamp zware lasten 1 voeren. De man, die maar steeds meer zijn rug laadde, werd boos, omdat de olil het blijkbaar te veel vond en wierp een naar zijn kop Een paar dagen later viel olifant den man aan. greep hem met slurf beet en zette hem netjes op een van een hoogen boom. De man moest maar zien. dat hij-zoo goed en zoo kw als het ging weer op den beganen gr terecht kwam. Ingezonden door Coba Haasnoot Een man op een stationsplein vroeg een voorbijganger: „Kunt u mg ook zegg wanneer de laatste trein vertrekt „De laatste trein? dat zullen u en geen van beiden beleven." Ingezonden door Marietje van Daalen en Adrie den Duik. Annie (die den volgenden dag naar 1 bruiloft mag) komt opgewonden thuis: moeder, zoo heerlijk, we krijgen mor| ook gs." Kleine Mies: „Dat is prettig, dan I je lekker schaatsenrijden." Ingezonden door Louise en Bep Plai Piet mocht van zijn moeder volstrekt n zwemmen. Op een dag ziet zij. dat Pi€ kleeren .nat zijn. „Foei deugniet, heb je to gezwommen?" „Ja moeder, ik ben in het water gega om Jan Kwant te redden." „O, dan ben- je een flinke jongen; ben hem nagesprongen?" „Nee moeder, ik ben er eerst ingesprt gen, om er al vast in te zijn, als hij er sot in zou vallen." In de teekenles. Meester: „Maar Jan, je moet den moed gauw niet opgeven als je maar telkens we probeert, zal die lijn heusch wel eenma recht worden. Denk aan de fabel van 1 mier, die 29 maal tevergeefs een korrelt omhoog rolde, maar de 30ste maal geluk het." Jan: „Ja maar meester als ik die lijn 1 maal uitvlak, dan is er de 30sle maal ei gat in het papier."

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 20