UIT DE OMSTREKEN. RADIO-PROGRAMMA KERK- EN SCH00LNIEUWS. i AALSMEER. Maatsch. tooi Tuinbouw en Plantknnde. In hotel „De III Kolommen" is een verga dering gehouden van de afd. der Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. De heer G. Spaargaren Dzn. hield een be langrijke causerie over de vermoedelijke oorzaken van het slecht trekken dezen win ter der convallaria, wat mogelijk is door te vroez ro^jpn, het niet laten bevriezen, en den hoogen waterstand, omstreeks nieuwjaar 1926, opvriezen in den grond in het voorjaar en een verkeerde pootwijze van de kweek. De heer Van Bommel hield een betoog over het al dan niet loonend zijn der chry santencultuur. Hij meende van niet, doch meerderen deelden die meening lang niet. De door de kweekers behaalde prijzen op verschillende tentoonstellingen en keuringen over 1926 werden dezen avond uitgereikt. HILLEGOM. De werkloosheid in deze gemeente noemt af, al is het dan ook heel langzaam. In de afgeloopen week stonden bij de Ar- beidsbemdddolane 144 arbeidskrachten inge schreven, namelijk 2 timmerlieden, 7 op perlieden, 133 land- en tuinbouwarbedders, 1 kantoorbediende en 1 handelsbediende. Voor het examen machineschrijven 'slaagde Cor Visser, alhier. KATWIJK-AAN-ZEE. Een Ziekenhuiskwestie. E$nigen tijd geleden is een onzer visschers te Diepe overleden en ging de spraak dat in de inrichting, alwaar hij behandeld was, niet de noodige zorg aan hem was besteed. Een zwager van den overledene, de heer C. v. <1- uit de Adri.str. heeft ten deze bij onzen burgemeester een klacht ingediend die oogenblikkelijk de zaak aanhangig heeft gemaakt bij bet Ministerie van Bui- t tenlandsche Zaken. Die heeft opdracht ge- geven deze zaak door den vice-consul te Diepe streng te doen onderzoeken met ge volg dat de Raad van Beheer van het Zie kenhuis eenige getuigen heeft gehoord, waarna dr. Goujard de geneesheer- direc teur van dat ziekenhuis ontslag heeft ge nomen. De Raad van Beheer heeft een anderen geneesheer-directeur met 2 assis tent doctoren aangesteld. De bijzondere in teresse van onzen burgemeester voor dit droeve geval is oorzaak dat een en ander langs den hoogofficieelen weg zoo spoedig en doelmatig zijn beslag heeft gekregen. Onze visschers te Diepe kunnen thans vol vertrouwen zoo noodig zich aldaar in een ziekenhuis laten behandelen. In de Oude Kejrk werd vorige week voor de zending f 10.25 gecollecteerd. Door ds. Rutgers werd voor datzelfde doel f 20 ontvangen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Anti-Rev. Kiesvereeniging. De A.-R. Kiesvereen. alhier hield baar jaarverg. in de kerkeraadskamer der Gerefor meerde Kerk. De voorzitter de heer W. van Veen, opende de bijeenkomst door te laten zingen Ps. 77 7 en ging daarna voor in ge bed. Vervolgens las hij een gedeelte uit Ge nesis 35. naar aanleiding waarvan hij zijn openingswoord uitsprak. Nadat de notulen werden gelezen en goedgekeurd bracht de secretaris verslag uit over het afgeloopen vereenigingsjaar. Hieruit bleek dat het leden tal in dat jaar met tien vermeerderd was. Er waren drie bestuurs- en drie ledenvergade ringen gehouden, terwijl er drie propaganda vergaderingen waren belegd met sprekers. Uit het verslag van den penningm. den heer B. van der Jagt, bleek dat de boeken met een klein nadeelig saldo sloten. Maar ge zien het groote bedrag dat de strijdkas be zat, kon met de a.s. verkiezingen voor het financieele gedeelte gerust tegemoet zien. De Voorzitter bracht den secretaris en pen ningmeester dank voor de uitgebreide ver slagen. Door de heeren Ravensbergen en van Delft werden de bescheiden van den penningmeester nagezien en in de beste orde bevonden, waarom zij voorstelden den pen ningmeester voor zijn beheer te dechar- cheeren. Bij het punt bestuursverkiezingen werden de aftredende heeren G. van der Perk en Joh. van der Gugten het ongeveer algemeene stemmen herkozen. Daarna kwam aan de orde het opmaken van een groslijst voor de a.s. gemeenteraadsverkie zing. Na eenige bespreking werd besloten geen pogingen aan te wenden om met Kat wijk aan Zee op eenigerlei wijze samen te werken. Voor de groslijst werden gekozen de volgende heeren in alphabetise he volgorde: Jac. van Beelen; F. van Delft; R. van Delft; J. van ,der Perk; G. van der Perk; P. Ra vensbergen; W. Schoneveld; P. Slingerland Jac. Wassenaar en A. Wassenaar. Besloten wordt om op 25 Maart weer te vergaderen om alsdan uit genoemd tiental een vijftai voor de candidatenlijst te kiezen. Nadat bij de rondvraag nog enkele dingen waren be sproken werd op verzoek van den Voorzitter door den heer J. van der Perk de bijeen komst met dankgebed gesloten. De vergade ring was flink bezocht USEE. Een beroep aangenomen. Ds. S. van der Molen te Zierikzee heeft het beroep van de Chr. Geref. Gemeente al hier aangenomen. De winkelbenra. De winkelbeurs werd Vrijdag en Zaterdag door ruim 2200 betalende bezoekers be zocht Zaterdagavond was de belangstelling zoo groot, dat het gebouw ze niet allen kon bevatten. Zaterdagmiddag werd .aan een 600 kinde ren der scholen gelegenheid gegeven de beyrs te bezoeken, waarna in het veilings lokaal daar onmiddellijk aan grenzende, een film voor hen werd vertoond. Bij het heen gaan kreeg een ieder een kleine versnape ring. Beladen met allerhande reclame-arti kelen gingen de kleinen liiuawauxU. Een itnkje historie verdwenen. In de afgeloopen week is er weer een oud typisch stukje van Lisse verdwenen. Het is de oude aschschuur aan de haven, welke thans door de hand van den slooper is ge vallen. Allereerst verdween daar- voor een groot gedeelte de molen van de firma Beelen en daarmede verdween een oud-Hollandsch landschapsgezicht, met op den achtergrond de aschschuur. De molen is thans een stomp afgeknot gebouw geworden, waar niets geen aantrekkelijks aan is, en de plaats waar de aschschuur stond met haar eigenaardige oud-Hollandschen bouw met zijn zware zij- beren, is thans een kale vlakte geworden. Als de schuur had kunnen spreken, wat had ze dan veel kunnen zeggen. Hoevele ge zinnen hebben daarin, tijdelijk hun intrek moeten nemen, wanneer het hun onmoge lijk werd gemaakt in de geordende rijen huizen te wonen. Ze is echter verdwenen en iets verder langs de haven is haar opvolger verrezen, thans beter beantwoordende aan de eischen van den tijd. NOORDWIJK. St. Josephsgezellen. Ter herdenking van haar aansluiting bij het Centraal Verbond van gezellen in Ne derland, hield gisteravond de St. Josephge- zellen-vereeniging een feestelijke bijeen komst in het Juvenaatsgebouw, waarbij vele bestuursleden van onder-afd., de bestu ren der Standsorgani9atie, Volksbond, Hanze en L.T.B. en vele' ouders tegenwoordig wa ren. De vice-president Kapelaan Hesp open de deze avond met de Kolpingsgroet en heette allen van harte welkom. Na deze kleine inleiding kwam' de gymnastiekafdee- ling voor het voetlicht. Wat deze kleine, doch krachtige afdeeling zoowel aan rek stok als brug als in vrije oefeningen ten uitvoer bracht was van goede kwaliteit en oogstte een dankbaar applaus. Alvorens de tooneelclub aan de beurt kwam, bracht de secr., de heer J. W. Roo- denrijs z'n jaarverslag uit waaruit bleek dat in het afgeloopen jaar veel is gedaan om het vereenigingsleven op te voeren. Alsnu kwam ten tooneele „Utile Dulci" welke allereerst opvoerde „Zijn jongen" een tooneelspel in 3 bedrijven door J. Groeveld, dat zeer goed werd uitgevoerd. Zoo ook het kluchtspel in één bedrijf „Johan als Rente nier", dat menigmaal de lachlust opwekte. Alles bijeengenomen kunnen wij getuigen, dat het een genoegelijken avond is geweest. Op een reeds vergevorderd uur sloot de Vice-praeses onder dank deze feestelijke bijeenkomst. Hedenavond (Maandag) zal dezelfde uit voering nogmaals tegen entree worden ge geven. Hollandsch Bloembollenkweekers- Genootschap. Onder voorzitterschap van den heer J. H. Lindhout vergaderde in café Flora het Kweekersgenootschap afd. Noordwijk. Door het aanbrengen van eenige kistjes en potten bloemen was aan de zaal een prettig aan zien gegeven. De voorzitter verwelkomde de vele aanwezigen en wijdde eenige zeer waardeerende woorden aan de nagedachte nis van den heer J. Soeteman, waarna de notulen werden gelezen en goedgekeurd. Als commissaris ter voorziening in de vacature J. Soeteman werd met een flinke meerder heid gekozen de heer B. Trompert, welke na aandrang deze functie aanvaardde. De be handeling van den beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering op 7 Maart a.s. vereischte niet veel besprekingen nu deze alleen bevatte een voorstel van het H.B. om voortaan het hoofdbestuur, evenals voorheen, te laten bestaan uit de voorzitters der afd., opdat dan weder een beter contact met de afd. tot stand kan komen. Met het praeadvies van het H. B. kon de geheele vergadering instemmen. Tot afgevaardigden werden benoemd de heeren J. H. Lindhout en W. v. Schie. Het jaarverslag van den penningmeester sloot met een batig saldo van f 66.26. De bescheiden werden in cor recte orde bevonden. Bij de rondvraag kwam nog eens ter sprake de verordening op losloopende hon- dén, daar deze dieren nog steeds veel schade in de bollenvelden aanrichten. Na eenige onderlinge gedachtenwisseling sloot de voorz. onder dank voor de groote opkomst deze vergadering, waarna de aanwezige bloemen en een 8-tal gereedschappen onder de aanwezigen werden verloot. Bij het alhier gevestigde correspon dentschap voor arbeidsbemiddeling zijn deze week als werkzoekenden ingeschreven 95 personen n.l. 49 landarbeiders, 34 vis schers, 5 opperlieden, 2 losse arbeiders, 1 metselaar, 1 smid, i stucadoor, 1 huis knecht en 1 persoon beneden 18 jaar. Vrijdagmiddag heeft op den hoek VoorstraatSchiestraatH. Geestweg een aanrijding plaats gehad tus9chen een auto en een motorrijwieL Persoonlijke ongeval len hadden niet plaats doch het motorrij wiel werd ernstig beschadigd. Daar het on geval vermoedelijk veroorzaakt i« door het niet geven van signalen, aftelt de po litie een onderzoek in. Door v. L. alhier is bij de politie aan gifte gedaan dat een auto tegen een hek voor zijn woning was aangereden, waar door dit was beschadigd. De sohade zal door den bestuurder worden vergoed. OEGSTGEEST. Gemeenteraadsverkiezingen. B. en W. dezer gemeente i hebben bepaald, ingevolge art. 9 der Gemeentewet, dat de verkiezing voor leden van den Gemeente raad zal plaats hebben op 24 Mei. Zooals bekend volg. art. 6 dezer wet, is de candidaatstelling bepaald op Dinsdag, 12 April. RIJNSBURG. Van den veehouder D. v. D. alhier zijn des nachts in een weiland aan den Nóord- wijkerweg vijf schapen door een hond dood gebeten en twee ernstig gewond, terwijl nog een schaap vermist wordt, dat waarschijn lijk ook wel gesneuveld zal zijp. Een leelijk schadepostjel SASSENHEIM. Muziek- en zanguitvoering. Vrijdagavond gaf de R.-K.'Harmonie- en Zangvereeniging St. Ambrosiue onder lei ding van den heer G Dik haar tweede uitvoering met medewerking van het sa- ionorkest „Vineta", onder denzelfden di recteur in het gebouw van K. S. A. Voor een goed bezette zaal weTd te 8 uur aangevangen met een vroolijke marsch Adolf van Nassau", van J. R. v. d. üm». Nadien werd door den heer Post, als voorzitter der vereeniging een welkomst woord gesproken. In korte bewoordingen zette hij uiteen hoe de Harmonie- en Zang- vereenigittig is gegroeid tot wat ze nu is. In de eerste plaats dankte hij dit aan de velen, welke zich als donateur hebben opgegeven, verder aan diegenen die hun steun en medewerking hebben verleend. Een bijzonder woord van welkom richtte hij tot den heer G. Dik die steeds met onvermoeiden zorg en geduld de dames en heeren had gebracht tot het huidige peil, dat de vereeniging in staat stelde nu het tweede concert te geven. Hierna werd aangevangen met als 2de nummer de ouverture Mignonette", van J. Bouwman. De verdere nummers, ge speeld zoowel door de Harmonie als daor het salon-orkest, werden met daverend applaus bekroond. De clou van den avond was het optreden van de dames-zangolub, die een uitbundig succes oogstte. Na de pauze wederom een dergelijk pro. gramma, afgewisseld door eenige prachtig uitgevoerde viool-sola's van den directeur. Een drietal nummers werden ten uitvoer gebracht, n.l. „Walzeri, van Brahms Kreis; als tweede Kuyawiak; Muzurka, vani Wieniawski en tot slot „Souvenir" van Drdla. Aan de stilte in de zaal bemerkte men dat bet spel zeer werd gewaardeerd en hem viel dan ook een dankbaar ap plaus ten deel. Deze nummers werden op de piano begeleid door mevr. BergRot teveel. Verder werd het programma ver volgd met eenige zangnummers, welke bij zonder in den smaak vielen, vooral hét slotnummerde VTOolijke Zangersmarsch, van Frans Abt. Tot slot sprak de burgemeester een waar- deerend woord tot mevr. BergRotteveel. Voorts ook tot den directeur G. Dik, en andere medewerkenden. Na het spelen van een vroolijke marsch verliet het pubuck jn dankbare stemming de zaal. De collecte voor de Hervormde school heeft de laatste maal opgebracht f 67.45. VOORHOUT. R.-K. Ziekenhuisfonds. In het patronaatsgebouw had een verga dering plaats van het R.-K. Ziekenhuis fonds. De""heer C. v. Velzen, waarnemend voorzitter, opende de vergadering met den gebruikelijken Christelijken groet. De notu len van de vorige vergadering werden door den secretaris voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Ingekomen was een schrijven van den secretaris van den R.-K. Volks bond, inhoudende bezwaar, dat in het be stuur van het Ziekenhuisfonds personen zitting hadden, die geen_lid waren van den R.-K. Volksbond. De voorzitter deelt mede, dat het Zie kenhuisfonds een vereeniging op zichzelf was. Volgens het reglement moet het be stuur bestaan uit 7 leden, waarvan de vol gende aantal leden zullen aanwijzen. R.-K. Volksbond 2, R.-K. Landarbeidersbond 1, R.-K. Middenslandsver. „De Hanze" 2, plaat selijk comité van Herwonnen Levenskracht 1 en R.-K. Armbestuur 1. Een rooster van aftreden bestaat niet. Is het artikel van het reglement niet dui delijk, dan zit er niets anders op dan een buitengewone ledenvergadering te beleggen, om dit artikel te wijzigen, waartoe na een langdurig debat wordt besloten. Thans volgt de rekening van den pen ningmeester. De inkomsten hebben bedragen f 1438,10, het batig saldo van het vorig jaaj bedroeg f 1686,05, gekweekte rente f 45, to taal f 3169,15, terwijl werd uitgegeven aan verpleging, verdeeld over 445 ligdagen, aan 23 personen f 1396.34. Tot leden der controlecommissie werden benoemd de heeren G. M. Prin9 en Kraak man, die hun benoeming aannamen. Aan de orde is het verslag der controle commissie over 1924/25. Bij monde van den heer G. M. Prins werd rapport uitgebracht. Genoemde heer verklaarde kas en boeken in de beste orde te hebben bevonden en stelde voor het salaris van den penning meester, gezien het vele werk aan die functie verbonden, te verhoogen met f 40 en alzoo te brengen op f75. De heer P. N. Vesjter wenscht de controle commissie voor één jaar benoemd te zien. Ook hij bracht hulde aan den penningmees meester voor zijn beheer, maar aangezien de verhandelde bedragen van jaar tot jaar grooter worden en de vereeniging steeds grooter werd, achtte hij het zeer gewenscht meerdere controle te doen uitvoeren. De commissieleden zouden z. i. voor een grati ficatie in aanmerking dienen te komen. Aangehouden tot een volgende vergadering. Het jaarverslag van den secretaris was kort en zakelijk enverwierf aller goedkeuring. De rondvraag was veelal een herhaling van het reeds behandelde, alleen de vraag van den heer Vlasveld om toelage bij een eventueels operatie, is een extra vermelding waard. Het bestuur zal dit overwegen en op een volgende vergadering in behandeling nemen. Hierna sluiting. Voorhont's Gemengd Koor. Vrijdagavond heeft de zangvereeniging „Voorhouts Gemengd Koor" haar 14de open bare zanguitvoering gehouden in de Ned.- Herv. Kerk, alhier. De eere-voorzitter ds. F. G. M. Nicolaï, opende deze bijeenkomst met gebed en sprak een kort openings woord. Onder leiding van den directeur, den heer S. S. Leppink, te Leiden, werd het program geheel goed en keurig uitge voerd. Als mooiste nummer kunnen wij aan halen „Rust mijn ziel", waarin vooral de dames-solo uitblonk, en „Avondkoor", het geen zeer goed ten gehoore werd gebracht j door de zangvereeniging, alsmede „Plauderei" en „Nachtmusik", uitgevoerd door de viool club T.A.V.E.N.O,, te Voorschoten. Hierna sloot ds. Nicolaï dezen avond met in de eerste plaats een woord van dank te brengen aan de vioolclub T.A.V.E.N.O. te Voorschoten, voor hun medewerking. Spr. ging voort met de leden van Voorhouts Gemengd Koor geluk te wenschen met den schitterend geslaagden avond en hoopte, dat de vereeniging op den ingeslagen weg zon voortgaan, daar zjj dan zeker veel zou kunnen bereiken. Hiern3 ging spr. voor in, gebed. De vioolclub te Voorschoten had nog een bloemstuk in ontvangst te nemen, welke door de zangvereeniging werd aange boden. Prijsbiljarten. Aangemoedigd door het succes van de vorige werk, werd er Zaterdagavond weder om een biljartwedstrijd gehouden, ditmaal in café „de Bonte Koe" waaraan 14 perso nen deelnamen. De prijzen vielen als volgt ten deel aan: lste pr. H. Bakker, theeservies, alsmede een tabakspot voor het hoogst aantal behaalde caramboles; 2de pr. W. van Kempen een steen en koffiepot, theepot en suikerbus, 3de pr. L. Kortekaas. een presenteerblad. Ook ditmaal werd er goed gespeeld. Tot assistent-onderwijzer aan de R.-K. bijzondere lagere school, verbonden aan de Bisschoppelijke Nijverheidsschool alhier, is benoemd de heer G. van Weelden, te Utrecht. De Prinsenweg heeft zpn verlichting gekregen. Gisteren brandden voor het eerst de gaslantaarns. Zeer zeker een welkome verbetering. VOORSCHOTEN. WASSENAAR. Muziekuitvoering. De muziekvereeniging Excelsior heeft een uitvoering gegeven in het Patronaatsgebouw. De voorz. der Vereen, de heer F. P. Vermeu len heette alle aanwezigen hartelijk welkom. Spreker deelde mede, dat het bestuur had besloten voor de werkende leden stoelen aan te schaffen. Ook was het mogelijk gebleken, dank zij de groote belangstelling van enkele vermo gende ingezetenen, die de door hen gestelde garantie voor het dezen zomer gehouden concours, aan de vereeniging hadden afge staan, over te gaan tot de aanschaffing van uniformkleeding voor de werkende leden. Op tweeden Pinksterdag zal het korps in uniform naar het concours optrekken. Hierna werd het programma afgewerkt. Onder de bekwame leiding van den direc teur, den heer Veerman, uit Leiden, werden allereerst eenige muzieknummers ten ge hoore gebracht. De uitvoering deed getuigen van flinke studie en na elk nummer werd er flink geapplaudisseerd. Vooral het nummer „Suite de Ballet" viel in den geest De rest van den avond werd gevuld met voordrachten van de heeren Hellman en van Leeuwen. Deze heeren wisten den lachlust der aanwezigen herhaaldelijk op te wekken en oogstten veel succes. Alles bijeen geno men was het een zeer goed geslaagde avond. Raadsagenda. Woensdag, 2 Maart a.s. des voormiddags 10 uur vergadert de raad dezer gemeente." Agenda: 1. Ingekomen stukken; 2. Aan vaarding geschenk tuinbeeld; 3. Ontheffin gen voorschriften Bouwverordening; 4. Be noeming leden Schattingscommissie Rijks- inkomstenbelasting; 5. Wijziging beheers- vcrordening gasbedrijf; 6. Vaststelling pen sioensgrondslagen gemeente-ambtenaren; 7. Vaststelling schoolgeldverordeningen L. O.; 8. Voorschot vergoeding instandhouden bij zondere 9cholen; 9. Vaste aanstelling op zichter A. van Nes en technisch ambtenaar J. C. Bolten; 10. Verordening aanwijzing stemlokalen; 11. Wijziging begrootingen 1926 en 1927; 12. Adres Wassenaarsche Bouwvereeniging Woningbouw. Burgerlijke Stand. Geboren: Lena, dochter van L. Mulder en J. van Dijk; Johannes Martinus, zoon van L. J. M. Rabow en J. P. M. Henskens. Overleden: Lavina Charlotta Lucas, wed. H. F. Köhler, 77 jaar. An9ette Wilhelmina Anthoinette Varkevisser, wed. H. J. G. Sou man, 79 j. Bij de arbeidesbemiddeling staan inge schreven: 10 grondwerkers, 7 losse werklie den, 6 timmerlieden, 1 metselaar, 3 opper lieden, 8 schilders, 1 banketbakker, 1 chauf feur, 1 straatmaker. - VOORHOUT. PREDIKBEURTEN. Ned.-Herv. Kerk: Dinsdag nam. 7 uur, ds. F. G. Nicolaï. NED. HERV. KERK. Beroepen: te Garnwerd en Oostum: A. J. Schop, te Jukwerd; te Krabbendijke: A. J. van Wijngaarden, te Westmaas. Aangenomen: naar Heteren: D* Th. Keek, te Garderen; naar Drogeham: F. C. Wl te Birdaard. Bedankt voor Monster: J. J. Timnj» J Ermelo; voor Oosterwolde (G.): D. J. T' i Graaf, te Ridderkerk. GEREF KERKEN. Beroepen: te Watergraafsmeer: Kraan, te Vlaardingen. Aangenomen: naar Bandoeng: J. Q. hout, te Boskoop; naar Hilversum pe'j roep): G. Laarman, te Klundert. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Beroepen: te Delft: mej. ds. M. T. g, rilsma, te Oranjewoud. VOOR DINSDAG I MAART. Hilversum (1050 M.) 12.00: Pok bericht 3.004.00: Knipcursus. 6.30: Vooravondconcert d. h. H. D. orkest. Hugo v. Balen, piano. 6.30— Landbouwpraatje, verzorgd door het Ned. Landbouw-comité. Dr. ir. G. Uit hand spreekt over: Groninger Bekie- Meiers". 6.457.45: Vervolgles en versatieles Engelsch. 7.45: Politieber 10.30: Persber. 8.10: R.-K. Omroep, K.R.O.-kwartet (de dames Mia Tibbe, ps Louise Wijngaarden, altviool; de heem Tibbe, viool en J. Wagemaker, cello), v. d. Oever, tenor, J. A. v. d. Broek, ton en mej. J. Rutten, piano. 1. Pa kwartet op. 47, Schumann (kwartet). 2 door mr. A. E. M. Povel, over: Geei doel van de St. Vincentius-vereenigitf Aria uit Samson, Handel (tenor). 4. a. uit Paulus; b. Aria uit Elias, Mendek (bariton). 5. a. Kruisweg, Kuiler; b vensdroom, Andeolic. Rêve d'Enfant, man (tenor). 6 Tota Pulchra, Hartman lij en bariton). 7. a. Die beiden Grenjij b. Romance des Jagers (Das Nachtlagg Granada), Kreutzerc. Lenz, Hildach li ton). 8. a. Ein kleines Lied, AndreoS; Morgen, Strauss; c. Zueignung, Si (tenor). 9. Pianokwartet op. 87, Dr (kwartet). Daventry (1600 M.) 11.20: C« Het Daventrv-kwartet en solisten (o alt, tenor, viool, syncop. a. d. piano) 1.20—2.20: Concert. Victor Olof sexfó sopraan. 3.15: Lezing: The Bibi Srain. 3.20: Lezing: Elementary n 4.05: Welsb'e muziek. Het Rnmiilyb 4.20: Orkestconcert. 5.20: Le Shrove Tuesday. 5.35: Kinderaurtjs 6.20: Dansmuziek. 6.50: Tijdsein, bericht, nieuws. 7.05: Dansmuziek 7.20: Causerie: March. 7.35: Pianosoa van Mozart. 7.45: Lezing: The ter industry. 8.05: St. David's Day-profl ma. J. E. Jones, tenor. N. Richards, Charles Woodhouse kwartet. D. Walters, D. Jones, contra-alt. Om 8.35 „Birds leather", comedie in 1 acte. 9.20: sein, weerbericht, nieuws. 9.35: Lk The mind of Beethoven. 9.55: Intens nale Kamermuziekavond, Holland. W Pijper, piano. H. Rijnberger, viool. 1 Loevensohn, cello. Pianosolo's van Pi Zagwijn en Ketting. 10.00: Trio piano, viool en cello, Voormolen. II Kamermuziek. Woodhouse kwartet en listen. v11.0512.20: Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris" (1750 M.) 1 11.20: Nieuwsber. en muziek. 1 2.10: Concert. Orkest en Melle. Dn. zang. 5.055.55: Trio-concert. 11.00: Orkestconeert. Langenberg (469 M.) 10.20—1 Orkestconcert. 12.501.50: Orkes eert. 4.205.15: Kamermuziek (p viool, cello). 7.209.40: „De Bi' van Sevilla", opera van Rossini Königswusterhansen (1300 M.) 7.05: Lezingen en lessen. 7.50: lustige Salomé", parodistische opera Filucius. „Salomé". opera van Oscar V Muziek van Rich. Strauss. Daarna damns tot 11.50. Hamburg (894.7 M.) 11.50-1 Orkestconcert. 1.252.05: Kamennt 3.354.20: Orkestconcert. 5.254 Sehool-orkest concert. 6.50: Openfet d. Hans Bredow-school. 7.35—11 „Egmont", treurspel v. Goethe in 5 K Daarna Dansmuziek. Brussel (509 M.) 5.20—6.20: Ork concert. 8.50—10.50: Orkestconeert 9.50: Een lezing. SCHEVENINGEN—HAVEN, 1950 (Zakeli)ke omroep). MAANDAG: 8.15—5 u.Pers-, hand en financieele berichten. 1.30-4 Beursnoteeringen. 3 353 50: Lsodl» berichten. 6 308.57Stenografielea 77.18: Voordracht over Wilskracht,! beheersehing etc. DINSDAG. 8.15-6 u.: Pers-, haci en financieele berichten. 121306:1 velber. 1.302.45: Beursnoteeringei 3 52—3.57: Zuivelber. 6.30-835: velber. 7 u.Duitsche les. WOENSDAG. 8.15—5 u.: Pere-, hand en financieele berichten. 1312.06: - velber. 1.30—2.45: BeurenoteeringM- 3.353.50: Landbouwber. 3.62-4 Zuivelber. 6.305.35: Zuivelber. —61 6.67Boekhoudles. 7 u.Engelsch'1 DONDERDAG. 8.15-6 u.: Pers-, dels- en financieele ber. 12—1205: velber. 1.302.45: Beursnoteeriogra 3.52—3.57: Zuivelber. 6.30-5 36: ber. 7 n.Fransche les. VRIJDAG. 8.15—6 u.Pers-, hand'* financieele berichten 1912.05: z*' ber. 1.30—2.45: Beursnoteering'a- 3.353.60: Landbouwber. 358-4 Zuivelber. —5.30- 5.35: Zuivelber. 6.65: Stenografieles. 7 Engel*®*' CORRESPONDENTIE. Niet met naam onderteekende Stukken tegen het artikel van prof- 5 over Ontwapening kunnen door on worden geplaatst. -j Doordat zijn paard schrok en opzij sprong, kwam de groentenhandelaar P. al hier in het water aan den Haagweg terecht. De wagen bekwam eenige schade. Ten nadeele van L. de B. i3 een rij wiel ontvreemd, dat hp Zaterdagavond een oogenblik vóór café P. B. had laten staan. Zaterdagavond te ruim halftien werd nab(j Ter Wadding een man gevonden in bewusteloozen toestand, naast zijn rijwiel. Zeer waarschijnlijk is de wielrijder aange reden en langs den berm geworpen. De E. H. te Leiden werd opgebeld en deze bracht den man naar het Ziekenhuis te Leiden. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Catharina Apoloma, D. ran J. F. Kouwenhoven en C. J. v. Leeuwen Hermine, D. van W. A. A Rijnaarts en W. M. Verbij.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 10